زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جو ارشد و خصوصیات دانشگاها

ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۰ ب.ظ، توسط iCanDoIt.)
سلام و درود بر شما.

این سئوالات رو که می خوام مطرح کنم شاید سئوالات خیلی ها باشن که می خوان برای ارشد شروع به مطالعه کنند و هدفشون رو هم دانشگاه خوب با رتبه های خوب گذاشتن ولی اطلاع درستی از دوره ارشد ندارند. مثلا جو کلی ارشد چطوره؟ دانشجو چیا یاد میگره؟ این قدر که می گن دانشگاه شریف یا تهران مگه چه خبره؟ یا دانشگاه های دیگه؟ طرز برخورد استادها چطوره؟ اگه یه دانشجو بره پیش یه استاد و بهش بگه من می خوام رو فلان موضوع کار کنم باهاش راه میاد یا محل نمی زاره؟ استادا با سواد هستند؟ بچه های کلاس چطورا همه اهل درسو کتابو از این جور این چیزها هستند؟ خوابگاه چطور؟ نحوه ی نمره دادن استاد ها چطوره؟ آیا اون چیزی که قبل از ورود به دانشگاه مد نظرشون بود رو دیدند یا اینکه به این نتیجه رسیدند که صدای دوهل از دور خوش است؟

دانشجوهای ارشد بیان این سئوالات و هر اون چیزی رو که خودشون میدونند یگن تا ما هم آگاهانه تر تصمیم بگیریم.

با تشکر

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۱۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nekata , ts2927 , mrsh1372 , arshida.s , mostafa2012 , Alilyly
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۴, ۰۵:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط Mahsash.)
سلام.
از من خواستید که شرکت کنم در این بحث. اما من چون دانشگاه هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشدم یکی هست، نمی‌تونم هیچ مقایسه‌ای انجام بدم.
اما در مورد بچه‌های کلاس باید بگم که نه اصلا اینجوری نیست که قوی باشن. حتی یه ذره هم با جو کلاس‌های کارشناسیمون قابل قیاس نیست جو کلاس‌های ارشد...بچه‌ها توقع دارن همه چیز رو حاضر و آماده بدن دستشون در حالی که تو کارشناسی بچه‌ها خودشون پیگیر یادگیری بودند و منتظر نبودند کسی چیزی بهشون بده.
به طور کلی من بسیار از کارشناسیم راضی‌تر بودم تا ارشد. درسته ۲ هفته‌ش گذشته تازه ولی خب مقایسه کردن جو اصلا کار سختی نیست و نیازی به گذشت زمان نداره.

در مورد خوابگاه هم خب خوابگاه ما خیلی خیلی فراتر از حد انتظار خوبه! واقعا من خیلی خوشحال و راضیم از خوابگاه!
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , nekata , creator_1105 , ts2927 , mrsh1372 , d_felfelak
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۲۰ ب.ظ
جو یه مجموعه بستگی به آدمایی داره که توش هستن. شاید یه دوره خیلی جو درسی و رقابتی بینشون باشه، دوره بعدیشون اینطوری نباشه!
درسا تو ارشد تخصصی تر میشن و دانشجو مطالب مرتبط با رشته شو با عمق بیشتری نسبت به کارشناسی یاد میگیره.
مقایسه دانشگاه های تاپ با دانشگاه های متوسط خیلی مقوله ها داره، از امکانات و هزینه گرفته تا استادا و اعتبار مدرک!
استاد هم آدمه و هرکس یه اخلاقی داره و یه جور خاصی با افراد پیرامونش برخورد میکنه. طبیعتا این انتظار هم نمیره که استاد مث رفیقش با دانشجو برخورد کنه و یه سری ناملایماتی هست به هرحال که به مرور رفع میشن و البته بازم بستگی به خود استاد داره.
استادای دانشگاه های تاپ قاعدتا افراد با سواد و نخبه ای هستند (که اگه نبودن عضو هیئت علمی نمیشدن).
سطح رفاهی خوابگاه ها هم از لِه لِه هست تا هتل ۳ ستاره! و معمولا این شانس شماس که کجا بهتون خوابگاه بدن!

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود / رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , creator_1105 , Mahsash , mrsh1372 , mostafa2012 , d_felfelak
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوال خیلی خوبیه , ممنون میشم از دوستان اگه همه ی مواردی که توی سوال پرسیده شده رو جواب بدن Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴ ب.ظ، توسط SAJDEHGAR.)
RE: جو ارشد و خصوصیات دانشگاها
سلام بچه ها :
تاپیک خوبی هست . به همین دلیل گفتم شرکت کنم : من ارشدی نیستم : ولی اون چیزی که در خونه خودمون دیدم این طوری بوده :
(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  مثلا جو کلی ارشد چطوره؟
جوش در حالت کلی این هست که دانشجو هست که باید بیشتر تلاش کنه ! بیشتر مطالعه خواهد داشت .... وقت برای هدر دادن اصلا ندارید یعنی یه فشردگی خاص تری دیده میشه ( بازهم بستگی به رشته داره )

نقل قول: دانشجو چیا یاد میگره؟

در حالت کلی : بیشتر با گرایش خودش اشنا تر میشه : و این که چیز عجیب و خیلی پیچیده ای نصیب دانشجو نمی شه : مگر این که دانشجو خیلی فعال باشه : حتی پایان نامه بچه های ارشد هم : همشون چیز جدید نیست ! یعنی ارتقا و بهتر شدن هست : یعنی کشف و اکتشاف بسیار خاصی نیست چون در مدت ارشد هم نمی گنجه !

نقل قول: این قدر که می گن دانشگاه شریف یا تهران مگه چه خبره؟ یا دانشگاه های دیگه؟ طرز برخورد استادها چطوره؟ اگه یه دانشجو بره پیش یه استاد و بهش بگه من می خوام رو فلان موضوع کار کنم باهاش راه میاد یا محل نمی زاره؟

ببینید این مسئله نه تنها برای دوره ارشد بلکه برای کاردانی تا دکتری هم میتونه مطرح باشه و حالت کلی داره !
برای ارشد هم از همین قاعده خارج نیست ! به طوری که بعضی وقت ها استادهای که درجه علمیشون در سطرح استاد تمام هستن انقدر باهات دوستانه و با تواضع حرف میزنن که دانشجو خجالت می کشه از این همه فروتنی : با دانشحو راه میان ! اونهای که بیماری داشتن حتی بعد از امتحانات ازشون امتحان گرفتن و یا دوباره از همه امتحان گرفتن : در پایان نامه ارائه مقاله و.... به دانشجو کمک کردن .
بعضی هاشون هم تازه مهر دکتراشون خشک نشده که میخوان سر به تن دانشجو نباشه ! ( من برای ارشد زیاد این موضوعات رو در دوره ارشد دانشگاه های دولتی شاهدش بودم ) .
دانشگاه های که مطرح تر هستند عمدتا سخت گیرانه تر عمل میکنن و براشون کییت خیلی مهمه و دوره های ارشدون اخراجی زیاد داره !
اما هستند دانشگاه های که در سایر شهرستان ها هستن و دارای گرید خوب هم هستن که از شریف و... هم بدتر و سخت گیرانه تر عمل میکنن ( که این جمله اساتید اون دانشگاه که خودشون از شریف یا از بهشتی مدرک گرفتن ) .

نقل قول: استادا با سواد هستند؟ بچه های کلاس چطورا همه اهل درسو کتابو از این جور این چیزها هستند؟ خوابگاه چطور؟ نحوه ی نمره دادن استاد ها چطوره؟ آیا اون چیزی که قبل از ورود به دانشگاه مد نظرشون بود رو دیدند یا اینکه به این نتیجه رسیدند که صدای دوهل از دور خوش است؟

استادها همه جورش هستند ! بعضی با دود چراغ استاد شدند ! بعضی هاشون با سهمیه و..... ! بعضی هاشون بلده کارن ! بعضی هاشون متن محور هستن ! مثلا در درس های فیزیکی یه استاد که حتی شریف بوده بیشتر میاد تعبیر ریاضی درس رو برات باز میکنه و بیشتر توضیح میده ولی یه استاد از دانشگاه شیراز میاد تعبیر فیزیکی اون رو بیان میکنه ( که بچه های فیزیک بیشتر اون تعبیر فیزیکی درس رو نیاز دارند ) .

نمره دادن ها هم کلا سلیقه ای هست ! یه استاد میده ( که در ارشد اگه بخواد بدن معمولا با روی نمودار بردن به همه میدن ) یا یکی با ۱۱/۷۵ ردت میکنه که اون ۰/۲۵ باعث مشروط شدنت هم ممکنه بشه ولی بهت نمیده !

دانشجوی های ارشد عمدتا باهم رقابت دارن ! چون اکثرا به سمت دکتری خیزش بردند و کسی که میره ارشد یعنی میخواد بره بالاتر !

به نظر بنده برای انتخاب های شما در تصمیم گیری که به عنوان آگاهانه بودن از اون یاد کردید بستگی داره با چه دیدی وبرای چه منظوری این اطلاعات و صحبت ها رو میخواهید برررسی کنید : اگر برای انتخاب دانشگاه برای دوره ارشد هست : بعد از کنکور و اومدن رتبه هاتون بهتر میتونید بسنجید که با چه رتبه ای چه دانشگاهی رو میتونید برید و حالا اون دانشگاه ها رو مورد ارزیابی قرار بدید .
۵
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , mostafa2012
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۲۴ ق.ظ
بطور کلی بگم، کامپیوتر شریف نیمه هتله . این تجربه من و دوستانم در یک سال تحصیل در شریفه :

معماری شریف = هتل ( خیلی خوش میگذره )
نرم افزار شریف = مهمان سرا ( نه در حد اولی ، ولی بازم خوش میگذره )
هوش شریف = در حد خوابگاه ( یکم گیرن بندگان خدا )
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , paieez
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ب.ظ
از همه ی دوستان برای راهنمایی هاشون تشکر می کنم.

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Falcon نوشته شده توسط:  نرم افزار شریف = مهمان سرا ( نه در حد اولی ، ولی بازم خوش میگذره )

یعنی چی خوش میگذره؟ بیشتر توضیح بده.

۰
۰
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۵ ب.ظ
سلام
خوش به حالتون
ما که جومون اصلا خوب نبود بچه ها جلوی روت باهات خوب بودن پشت سر زیر آب میزدن حتی جلوی استادا دریغ از اینکه یه سوالتو درست جواب بدن یا درست راهنمایی کنن منم دیدم این طوریه مثل خودشون باهاشون رفتار کردم بد از بدتر شد البته فقط جواب بهشون نمیدادم تمام کارهای اونا رو انجام نمی دادم کلا بچه هامون خیلی بچه بودن یا فکر می کردن زرنگن به جز ۲ یا ۳ نفر گفتم که حواستون باشه و ازتون سواستفاده نکنن
موفق و شاد باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , iCanDoIt
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۷:۵۳ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام و درود بر شما.
سلام
اساتید دانشگاه خواجه نصیر که اصلا کمکت تو نحوه انتخاب موضوع پایان نامت نمیکنن .البته تو انتخاب واحدم همینطور .
بعضی اساتید خوب بعضی که تعداد محدودی است اساتید عالی و باسواد هستن وبعضی ها هم . . .
دانشجوها از دورترین دانشگاه های کشور هستن .تکوتوک بجه های دانشگاه های تهران هستن .
البته این نظر من حقیر هستش شاید برا یعضی ها هم اینطور نباشه

موفق باشیدSmile
این سئوالات رو که می خوام مطرح کنم شاید سئوالات خیلی ها باشن که می خوان برای ارشد شروع به مطالعه کنند و هدفشون رو هم دانشگاه خوب با رتبه های خوب گذاشتن ولی اطلاع درستی از دوره ارشد ندارند. مثلا جو کلی ارشد چطوره؟ دانشجو چیا یاد میگره؟ این قدر که می گن دانشگاه شریف یا تهران مگه چه خبره؟ یا دانشگاه های دیگه؟ طرز برخورد استادها چطوره؟ اگه یه دانشجو بره پیش یه استاد و بهش بگه من می خوام رو فلان موضوع کار کنم باهاش راه میاد یا محل نمی زاره؟ استادا با سواد هستند؟ بچه های کلاس چطورا همه اهل درسو کتابو از این جور این چیزها هستند؟ خوابگاه چطور؟ نحوه ی نمره دادن استاد ها چطوره؟ آیا اون چیزی که قبل از ورود به دانشگاه مد نظرشون بود رو دیدند یا اینکه به این نتیجه رسیدند که صدای دوهل از دور خوش است؟

دانشجوهای ارشد بیان این سئوالات و هر اون چیزی رو که خودشون میدونند یگن تا ما هم آگاهانه تر تصمیم بگیریم.

با تشکر
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt
ارسال: #۱۰
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۸:۰۸ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۷ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام و درود بر شما.

با تشکر
اساتید عموما اونقدری به روز نیستن(و همچنین وقت آزاد ندارن) که کمک خیلی جدی بهتون بکنن مثلا بگن فلان مقاله رو بخون و ... بعضی آزمایشگاه ها ساختار سلسله مراتبی دارن که شما با دانشجوهای دکترا کار می کنین و نه با اساتید که خیلی خوبه. من شخصا با استاد شاید چند کلمه هم در مورد پروژم حرف نزنم اما یه دانشجو دکترا مسئول کارامه که هرچقدر بخوام برام وقت میزاره و من کلی چیز ازش یاد گرفتم که فکر نکنم از استاد بشه یاد گرفت.
توی شریف بچه های ارشد از بچه های کارشناسی خیلی ضعیف ترن (ورژن دانشگاه تهرانشو هم خانم مهسا اشاره کردن در بالا). دانشجوها هم از دانشگاه های خیلی پرت و دور افتاده هستن تا دانشگاه های سطح بالا مثل امرکبیر و دانشگاه تهران و خود شریف.
میانگین نمرات مثل مقطع کارشناسیه و حول و حوش ۱۵ میگرده.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , iCanDoIt , Mahsash
ارسال: #۱۱
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۸:۲۱ ب.ظ
یه سئوال دیگه من شنیدم توی امیر کبیر اگه هر چقدر هم که کارت خوب باشه و بخونی بازم استادا نمره خوب بهت نمیدن(از بچه های دانشگاه تهران حضوری پرسیدم) آیا بقیه دانشگاه ها هم همینطوره؟
با تشکر

۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۳ ب.ظ
این که بعضی از دوستان گفتن دوره زیراب زنی دارن و دو رنگ هستن باید بگم تقریبا همه جای هست و از کاردانی دیدیم تا دکتری ! ( البته ببخشید ببخشید ناراحت نشید به کسی بر نخوره : طرفداری هم اصلا نمی کنم : بیشترش این موضوع مربوط به گروه خواهران هست تا برادران ! باز هم میگم ببخشید : ).
من هم همیشه وصله های ناجور دانشگاهمون شدم : یعنی بعضی ها نمی تونن فرق رغابت سالم رو با تخریب بدونن به همین دلیل از هر مکر و حیله ای استفاده میکنن !!!

دوستانی اومدن گفتن اساتید برای دانشجو وقت نمیزاره : که متاسفانه یک حقیقت درد ناکه ! خصوصا اساتید با درجه استاد کاملی ویا دانشیاری .
نکته مهم این هست که شما برای پایان نامه ارشدتون یک استاد که بیشتر با دانشجوهاش وقت میزاره رو انتخاب کنید ! من این موضوع رو بین یک استاد کامل ویک استادیار دیدم !
مهم تر این که در این دوره اگه شما استاد راهنماتون چه استاد کامل باشه چه استادیار هیچ فرقی براتون نخواهد داشت که بعضی ها فکر میکنن اگه استاد کامل انتخاب کنن براشون خیلی اثر داره که این طوری نیست !
iCanDoIt : این که امیر کبیر هست نباید ازش بعید باشه : من آموزشکده های دولتی و حتی غیر انتفاعی و علمی کاربردی رو می شناسم که بر این عقیده هستند که دست کم ۵۰ درصد باید بیوفتن ! این فقط برای امیر کبیر و شریف نیست !
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt
ارسال: #۱۳
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۱۹ ب.ظ
جواب ها جالب بود! اینکه میگین توی ارشد دانشجوها از دانشگاه های تهران نیستن اغلب, ینی چند درصدشون حدودا؟ بعد ینی دانشجوهای امیرکبیر و تهران و شریف و ... همشون بارشونو بستن رفتن خارج از کشور؟ :|
۱
۰
ارسال: #۱۴
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۹:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ ب.ظ، توسط Mahsash.)
(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  جواب ها جالب بود! اینکه میگین توی ارشد دانشجوها از دانشگاه های تهران نیستن اغلب, ینی چند درصدشون حدودا؟ بعد ینی دانشجوهای امیرکبیر و تهران و شریف و ... همشون بارشونو بستن رفتن خارج از کشور؟ :|
بله خیلی زیاد از شریف و تهران و امیرکبیر اپلای می‌کنن. واسه همین تو ارشد اکثرا از دانشگاه‌های دیگه هستن.
اصلا اصلا اصلا نه تو شریف و نه تو تهران جو ارشد به اندازه‌ی لیسانس قوی نیست.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۰ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  اصلا اصلا اصلا نه تو شریف و نه تو تهران جو ارشد به اندازه‌ی لیسانس قوی نیست.

منظورتون چیه؟
قاعدتا باید قوی تر باشه؟!

۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  با خصوصیات تین کلاینت آشنا شوید zohreeee ۰ ۱,۶۳۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreeee
  خصوصیات اهل دنیا MShariati ۰ ۲,۰۷۹ ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: MShariati
  مجازی دانشگاهای تهران یا شبانه شهرستان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Aso M ۳ ۱,۸۷۱ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: barg-khazaee
  خصوصیات ویژه ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا morweb ۱ ۲,۰۰۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: MSZ
  ارشد پردیس دانشگاها!!یسوال فوری و مهم؟ ستاره بارون ۰ ۱,۴۷۶ ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: ستاره بارون
  کسی راجع به ثبت نام با تاخیر دانشگاها میتونه راهنماییم کنه؟؟ mehrdadsecret ۱ ۱,۷۷۱ ۲۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mehrdadsecret
  خصوصیات دوست خوب.... sadeghb ۷ ۵,۷۳۶ ۱۰ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: younes
  دانشگاهای آزاد ارشد و غیر انتفاعی در سطح کشور mahyar_delsuz ۴ ۲,۸۵۹ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: SaMiRa.e

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close