زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شما چطور یک زبان برنامه نویسی رو یاد گرفتید؟

ارسال: #۱۶
۲۶ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: شما چطور یک زبان برنامه نویسی رو یاد گرفتید؟
من اینطوری کارم رو راه انداختم (البته در حد آکادمیک) و اگر بخوام در آینده حرفه ای بشم این کار رو میکنم:

کاری که تا حالا کردم: اول یه فیلم آموزشی سریع دیدم (فکر کنم کلا ۴-۵ ساعت بود) که با مقداری تمرین مثلا ۱۵ ساعت ازم وقت گرفت. اینو انجام دادم که با کلیات زبان برنامه نویسی آشنا بشم. بعدش با توجه به اینکه دید برنامه نویسی داشتم رفتم سراغ پروژه ها و هرجا بلد نبودم سرچ کردم تو نت.

اما برای ادامه کار (در صورتی که بخوام ادامه بدم): یه کتاب خوب بر میدارم و همزمان باهاش یه پروژه تعریف میکنم. هر فصل که خوندم مباحث اون فصل رو توی پروژه اعمال میکنم. مثلا فرض کنید من کلاس ها رو خوب بلد نیستم و برای همین پروژه ام که استارت میزنم کلاسهایی که تعریف کردم کیفیت بالایی نداره، اما وقتی فصل مربوط به کلاسا رو خوندم کیفیت کلاسا رو بالا میبرم و ... البته این کار خیلی وقت گیر و خسته کننده هست اما فکر کنم جواب میده. نکته مهمش تمرین کردن در کنار بررسی نکات اصلیه.
البته در کنارش فیلم آموزشی هم میبینم. سایت coursera.org دوره های قشنگی داره.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , mahyamk , قاصدک۲۳ , fo-eng
ارسال: #۱۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۲:۱۶ ق.ظ، توسط one hacker alone.)
سلاممممممممممم به همگی
بسییییییار عالی
ممنونم از همه گی Smile
اول از همه بله کار من تبلیغ هم داشت شکی نیست
اما یاد بگیریم نیت ادم ها رو بدونیم یاد بگیریم جریان شناسی رو در خودمون قوی کنیم نه برای تشخیص یه تبلیغ برای اینکه اجازه ندیم چشم بسته حرفی رو به ما بقبولونن
بله تبلیغ ممنونه اما چه تبلیغی؟ اینجا یکی میاد میگه من میخوام پردازش موازی انجام بدم از چه کتابخانه ای استفاده کنم
یکی میگه کتابخانه ی شرکت Nvidia خب اونجا هم تبلیغ صورت گرفته!!! نگرفته؟
اما واقعا این تبلیغ در چه مسیری بود؟؟؟

بنده دوره های رایگان با دوستانم برگزار میکنم قبلا فقط برنامه نویسی بود الان دوره ی شبکه هم رایگان داره برگزار میشه
بله من تبلیغ میکنم تبلیغ یه راه خوب و سالم تبلیغ میکنم که هیچ وقت پروژه دانشجویی برای کسی انجام ندیم
ماهی ندیم ماهیگیری یاد بدیم
۶۰ ساعت وقت زندگیم رو تو اوج مشکلات میزارم برای ادم هایی که یک بار هم ندیدمشون فقط بخاطر اینکه بهشون بگم شما هم میتونید برنامه نویس بشید
من ادم هایی رو به مرز توانستن رسوندم و بهشون اثبات کردم که الان استاد خودم هستن و از افراد سرشناس در سطح فضای مجازی هستن
بله من برای کارم تبلیغ میکنم
تبلیغ یه راه زیبا
تبلیغ کمک کردن به دیگران
تبلیغ انسان بودن بدون پول
تبلیغ مفید بودن برای جامعه

و باید هم یه سری ادم باشن که با هنجارها و ارزش ها مشکل داشته باشن قطعا هیچ آدمی بی دافعه نیست انسان هم جاذبه داره هم دافعه
باید هم یه سری ادم ها بدشون از مطالب من بیاد اگه خوششون بیاد که من باید به خودم شک کنم
من از صمیم قلب همتون رو دوس دارم مخصوصا اونایی که منفی دادن
و سپاسگزارم از اونهایی که من میشناسمشون و در کنارم بی اهمیت نیستن نسبت به مسائل و از مطلب بنده دفاع کردن و این نشانه ی لطفشونه به بنده

---->
در این پست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اومدن مطرح کردن که دنبال اموزشگاه میگردیم
حالا شما به تاریخ پست و کاربری که ثبت نام کرده و تعداد ارسال هاش نگاه کنید و عنوانی که گذاشته برا پستش
بعد یه کاربر دیگه که دو تاش یه نفره ااومده چند دقیقه بعد زود جواب داده گفته این اموزشگاه خوبه و اندازه ی نوشته رو هم بزرگ کرده
که تابلو بشه
رسما داد میزنه که این یه حرکت تبلیغاتی بود
اونوقت مهندس با دقت ما کجا بودن که نتونستن تشخیص بدن؟؟؟؟
<-----
بگذریم
در نهایت اینکه
بنده برای زمانی که برای دیگران میزارم و تدریس میکنم بله تبلیغ میکنم چون کار ما یه کار ارزشیه ، اعتقادیه
اما اینجا رسما اعلام میکنم
اگر کسی نه ۶۰ ساعت فقط یک ساعت بیاد به صورت انلاین به بچه ها بحثی رو اموزش بده بنده شخصا همینجا اعلام میکنم که تمام تلاشم رو برای تبلیغ کلاسش میکنم
از این نوشته ی من هم عکس بگیرید بعد بهم نشون بدید بگید پای حرفت بمون.
کسی هست ۱ ساعت وقتش رو بزاره آموزش انلاین با هر موضوعی که بلده؟؟؟؟ بسم الله
امکانات کلاس ها با من
--------
به حاشیه نریم در مورد جواب دوستمون من کامل براتون یه سناریو از زندگی دو انسان رو نوشتم (البته میگن تبلیغ بوده D: --- به حق تبلیغ های ندیده !!! )
و شما خودتون بخونید میاد دستتون که چی میگم
اونچه که بنده میگم و روشی رو که معرفی کردم برای ایده ال بودنه
گاهی بازرس از شرکتی یا از سازمانی میاد واحد شما و از شما توضیحات و عملکرد هاتون رو میخواد شما هر چقدر مستندسازی و کارتون اصولی باشه اونجا ارزش و جایگاهتون بالاتره تا اینکه یه مهندس بی سواد بیاد بگه
شما از اصول نامگزاری متغییر ها استفاده نکردی و بعد دست اخر یکم نصیحتتون کنه در حالی که خودش یه خط برنامه ننوشته
حرف من اینه
هیچ وقت کاری نکنید که شخصیت و احترامتون زیر سوال بره
دنیای کامپیوتر پر از تنش های اینچنینی هست
من گاهی میخوای دو تا سیستم رو تو یه اداره شبکه کنم میرم تگ میخرم میزنم PC1 , PC2 میگن بابا اینکه دیگه لازم نبود برا این دوتا میگم بزار عادت کنیم تمام اصول مهندسی رو تو کارها رعایت کنیم چه ۱۰ هزار سیستم چه دو سیستم
در این دوره ای که گذشت دو تا از بچه ها گفتن به ما پروژه بده مهندسی نرم افزار رو تو کار تیمی رعایت کنیم من برای یه برنامه ای که کدنویسیش ۱ روز کارداشت ۳ هفته درگیر مستند سازی و تحلیل نیاز ها و.... کردم تا روندش رو یاد بگیرین
پس اصولی و کامل یاد بگیریم خیلی بهتره وگرنه برنامه هر جوری باشه کار میکنه چه من اسم متغییرم رو بزارم aaa چه بزارم internetConnect
باز هم تبلیغ میکنم :
دوستانی که به هر دلیل توانایی شرکت در کلاس های حضوری رو ندارن در اموزشگاه ها من وو دوستان همه جوره سعی میکنیم کمکشون کنیم
انشالله به زودی یه بخش برای دانشجو ها راه انندازی میکنیم که توش به جای اینکه برن ۲ تومان بدن پروژه ارشد رو اماده بخرن اونجا کمک میکنیم پروژه رو خودشون انجام بدن و ما بهشون خط بدیم انشالله
هر کسی هم خودش خونه داره کار میکنه و حوصله ی هیچ کلاسی رو نداره هر جایی به بحثی رسید مفهومش براش سخت بود یا کمک نیاز داشت اعلام کنه انشالله اولین فرصت بهش اعلام میکنیم در کلاس انلاین شرکت کنه و یک ساعته انشالله تمام علامت سوال هاش برطرف بشه و بتونه ادامه بده
ادرس سایت هم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستان از اونجا که بالا ادرس سایت دادم تبلیغ کردم من منتظر امتیاز های منفی هستم انشالله خدا ازتون راضی باشه حتما نیت شما هم انشالله خیره اما گاهی تشخیص اشتباه ...
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , emadmirza , قاصدک۲۳ , sa_ra , diligent
ارسال: #۱۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۰۳ ب.ظ
چه قدر خوبه راهنمایی هاتون دوستان
دوستان منم دنیال اموزش برا c# میگردم و به طور کلی ذهنیتی ندارم که از کجا شروع کنم و چی ار کنم
نظرتون در مورد کلاس های فشرده که تو عید تشکیل میشه چیه ؟ و گجا به نظرتون مناسبه ؟
و برا جاوا سی شارپ پیشنیازه ؟ یا بر عکس؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , sa_ra
ارسال: #۱۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۰۷ ق.ظ
سلام.
به نظرم Application محور جلو رفتن فقط برای کار آکادمیک جواب میده.
ولی واقعیت اینه که برای کار حرفه ای و تجاری انجام دادن باید تمام امکانات و ویژگی های یک زبان رو یاد بگیرید. چرا که داشتن اطلاعات کامل خیلی میتونه کمکتون کنه. و برای انجام این کار به نظرم علاوه بر دیدن Video Training، خوندن یکی دو کتاب خوب و انجام دادن تمرینات کتاب هم واقعا لازمه.

موفق باشید.

There is no there there.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , teraktor2003 , RASPINA , vesta , diligent
ارسال: #۲۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۰ ق.ظ، توسط gogooli.)
به نظر من برای شروع نباید دنبال مرجع کامل بود چند تا مرجع غیرکامل رو باید خوند و یک پروژه باهاش نوشت...در ابتدا دستورات اصلی رو بلد باشی کافیه اگه در پروژه به مشکلی برخوردی search می کنی یا در سایتی می پرسی... با این روش پروژه ها رو می تونی انجام بدی ولی ممکن است مثلا برای تفاضل دو تاریخ در زبان دستوری پیش بینی شده باشه و تو ندونی بیایی خودت تاریخ ها رو از هم کم کنی، خروجی درستی می گیری ولی تعداد خط کد بالا می ره و وقت بیشتری هم صرفش کردی. برای همین بعد از اینکه با آن دستورات اصلی کار کردی و به برنامه نویسی با آن زبان تا حدی مسلط شدی می توانی دنبال مرجع کامل و دستورات دیگه بری و آنها رو هم یاد بگیری.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003
ارسال: #۲۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۲۱ ب.ظ
سلام
بنده تجربیاتم رو خیلی خلاصه و بعد از چندین سال تجربه حرفه ای و پیاده سازی چندین محصول عرض میکنم
فیلم آموزشی،کتاب،منبع و مرجع یه چیزی هستش که شما در فرایند یادگیری کمک میکنه خیلی خوبه و البته لازم و ملزوم ولی تنها چیزی که باعث رشد و پیشرفت و از همه مهمتر تجربه اندوزی میشه فقط و فقط پروژه های واقعی منفرد یا در تیم هستش که شک نکنید مجبور به کار مداوم و سرچ ها و مطالعات طولانی و شب بیداری های اجباری داره
باز همینم به وسعت پروژه نگاه میکنه مثلا یه چیزی مثل تزریق وابستگی در asp.net mvc مبحثیه که اصلا تو یه پروژه تنهایی انجام بدین بزارین و نزارین استفاده کنید و نکنید(یه مبحث کاملا مفهومی و شی گرا هستش) فرقی نداره ولی اگر تو یک تیم ۲۰ نفری باشید هر کسی برای یه بخش به شدت سرعت اجرا توسعه و خطایابی رو بالا میبره.
اما همه اینجا کامپیوتری هستند یه اشنایی با برنامه نویسی دارند نمیشه گفت برنامه نویس هستند پس در نتیجه نه میتونید پروژه واقعی بگیرید نه وارد تیم برنامه نویسی بشید
بهترین کار اینه با همون کتاب ها و منابع و سی دی ها ۴ ۵ تا پروژه برای خودتون ،فروشگاه پدرتون،کافه بازار،وبسایت شخصی و ... با سعی در بهترین کیفیت انجام بدید(حالا وقتی تجربتون رفت بالا میفهمید چقدر مبتدیانه بوده هههه ولی همینم مهمه) مهم اینه دیگران به شما اعتماد کنند به شما پروژه بدهند یا وارد تیم یا سازمان بشید بعدم که دیگه همه چیز مشخصه بخشی از کار به شما واگذار میشه و شما باید با سرچ ،مطالعه اضافه و...... تلاش و همه همه پیاده سازی واقعی و تحویل و دریافت پول یا حقوق ماهیانه کمک میکنه شما برای ماه بعد انگیزه داشته باشید هههه .
در زمان یادگیری کلاس های اموزشی بسته به میزان دانش شما بد نیست با مدارک خوب هم رزومه هستش هم به سطح دانشتون اضافه میشه اما یادمون باشه
هدفمون کسب درامد هستش برای داشتن زندگی بهتر

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati , vesta , قاصدک۲۳ , diligent , teraktor2003
ارسال: #۲۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۱۲ ب.ظ
سلام دوست عزیز one hacker alone
بسیار تشکر از کار مفید و خداپسندانه تون ان شاالله موفق و سربلند باشین.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: one hacker alone
ارسال: #۲۳
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۵۸ ب.ظ
من هم یک تجربه ای دارم میگم شاید بکار بیاد.و البته با صحبت با دوستانی که تو کارهای تجاری برنامه نویسی میکنن و من باهاشون صحبت کرده ام.
برنامه نویسی یه کار تخصصی است . یعنی یک مهندس کامپیوتر ولو نرم افزار ولو ارشد یا دکترا الزاما" برنامه نویس نیست.
اونچه من از جمع تجربه ناقابل خودم و صحبت با کسایی که اینکار را میکنن دستم اومد اینه که ما چند جور برنامه نویس داریم:
برنامه نویس عادی : که یک یا چند زبان را میدونه و معمولا" کارهایی که بهش ارجاع داده میشه را با همین ابزاری که بلده حل و فصل میکنه.
برنامه نویسی حرفه ای و تخصصی:این نوع برنامه نویسان معمولا" کارهای سنگین را انجام میدن و نمیشه گفت معلوماتشون در حد کتاب یا فیلم یا امثالهم هست . چون اصلا" کارشون در بعضی موارد ابتکاری و یا براساس آموختن هست. مثل یه نفر که پله های نردبان را بالا میره. به هر پروژه ای مثل یک مجموعه مسئله مرتبط نگاه میکنن و با راهکارهایی که بلدند تا یه جاهایی را میدونن چیکار باید بکنن و یه جاهایی به بعد را بین دو یا چند راه تصمیم میگیرند.
نمیشه کسی این نوع برنامه نویسی را قبل از شروع کار یاد بگیره. معمولا" در یه تیم تخصصی باید کار کرد تا این نوع رفتار حرفه ای را بیاموزید یا اینکه کنجکاو باشید و کند و کاو کنید.
از طرفی بدون اینکه کسی برنامه نویس عادی بشه حرفه ای نمیشه.
دو تا فاکتور مهم در اینجا وجود داره که یکی استعداد هست و دیگری علاقه.
فرق بچه های کامپیوتر با بچه های سایر رشته ها که برنامه نویس میشن هم تو همین مرحله هست. یعنی مثلا" یه مهندس برق که نرم افزار مینویسه از بعضی روشهای مهندسی نرم یا مسائل تخصصی نمیتونه بسادگی بهره مند بشه.اینه که گاهی برنامه نویسی تخصصی هم که میکنه فاقد تکنیکهای تخصصی هست.
بقول بعضیا میگن فلانی برنامه نویسی اش تخصصی و زیباست.
مثل اینکه یک مسئله ریاضی را بدو نفر میدن. هر دو حل میکنن. یکی تو ۴ صفحه و یکی تو چهار خط. دومی هم ابزار تخصصی مثل قضایا و لم ها را بلده و هم میدونه کجا باید از چی استفاده کنه.

بنابراین برنامه نویسی فقط یک علم نیست . یک تخصص هست.
این را هم از قول یکی از حرفه ایها بگم که بمن میگفت آنچه یه برنامه نویس حرفه ای میکنه آموزش داده نمیشه. آنچه اموزش داده میشه در هر شاخه یکی دو چهارراه پایین ترهSmile میگفت باید شنا کنی تا برسی. اونهایی که متخصص اینکارند وقت آموزش دادن بشیوه کلاسهای آموزشی را ندارند.از یه جایی بعد دیگه آموزش دادنی نیست.

امیدوارم این حرفا بکارتون بیاد.
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: teraktor2003 , RASPINA , diligent
ارسال: #۲۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۲:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط fo-eng.)
RE: شما چطور یک زبان برنامه نویسی رو یاد گرفتید؟
دوست محترم اگر شما از پایه مشکل دارید بهتره برید الگوریتم و فلوچارت رو بخونید. فکر کنم کتاب مجتمع فنی تهران / دیباگران در این زمینه مفید باشه ... (البته این کتاب خیلی قدیمیه) شاید چیزای جدیدتر هم باشه که بهتون کمک کنه.
سعی کنید اگر برنامه نویسی در حد معمول بلدید بشینید سوال ها و الگوریتم هاش رو خودتون به یک زبان برنامه نویسی بنویسید ... این کتابها چون جوابش فقط الگوریتم و فلوچارت هست خیلی به شما ایده و برنامه میده و همچنین چون جواب برنامه نویسی نداره شما رو مجبور می کنه خودتون بنویسید یا سرچ کنید ...

گزینه های دیگر رو نیز سایر دوستان اشاره کردند. موفق باشید.

-------------------
دوست محترم این سایت یکی از بهترین هاست که جدیدا من تجربه اش کردم.
بهتره اول الگوریتم بخونید. من سی ++ رو گرفتم و عالی بود.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , teraktor2003

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۰۰۵ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  چطور میتوان بهتر زندگی کرد؟ شاپری ۲۴ ۱۳,۱۶۷ ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۰ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close