زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن در قرنطینه

ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۳۵ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
من می خوام خودمو قرنطینه کنم تا شاید بازدهی و ساعت مطالعه م بره بالاتر ...

نمی دانم الان از شنیدن این خبر چه احساسی دارید Huh شایدم بی تفاوت از این موضوع گذشتید و tab مرورگرتون رو بستید Exclamation

اما به هر حال اگر نظری دارید در ادامه ی همین موضوع مطرح کنید Smile

إن شاءالله اگر عمری باقی بود و برگشتم، نتیجه شو به شما اعلام می کنم ... فعلا خدا نگهدارتون باشه !

"إنا لله و إنا الیه راجعون" اگر برنگشتم حلالم کنید Sleepy
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۲۱ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
سلام
کار خوبی میکنی
حالا چرا بازدهی نداری؟
۱
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۳۷ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
افراط و تفریط بهیچ وجه توصیه نمیشه

در حد توانی که دارید در زمان باقی مانده با توکل به خدا و آرامش به مطالعه و تست و مرور دروسی که درش قوی هستید بپردازید

موفق باشید

...Let it Go
۱
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۴, ۰۷:۴۶ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
باید دید منظور ایشون از قرنطینه چیه، حذف کاذب جات خیلی هم خوبه .
کلا یکنواخت خوندن هم خوب نیست تغییر پلن گاهی لازمه مثل استارت دوباره میمونه ولی معقول دیگه .
۲
۰
ارسال:
۰۸ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۳۱ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
(۰۷ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط:  من می خوام خودمو قرنطینه کنم تا شاید بازدهی و ساعت مطالعه م بره بالاتر ...
بد هم نیست

دوماه آدم وقتش را بیهوده هدر نمیده

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب.ظ، توسط arshad_95.)
RE: درس خواندن در قرنطینه
سلام Smile شکر خدا هنوز زنده هستم و از قرنطینه در اومدم

راستش رو بخواید قرنطینه عالیه به شرط این که تداوم داشته باشه و البته در طول یک روز حدود ۵ بار مثلا برای خواندن نماز و صرف ناهار بیاین بیرون!

اما خب من نتونستم تداومش رو حفظ کنم چون محیطی که انتخاب کرده بودم مناسب نبود ...
مدتی بود که دیگه از قرنطینه در اومده بودم ولی دوست نداشتم اسیر اینترنت باشم و به همین خاطر بلافاصله نیومدم اینجا... اما یادم افتاد گفتم حداقل بیام و نتیجه ای که گرفتم رو به دوستان بازگو کنم.

من نتیجه گرفتم که:
۱- خستگی مغز معنی نداره و چیزی که وجود داره خستگی جسم و در نتیجه بازدهی کمتر مغز هست. به این نتیجه رسیدم که مفهوم استراحت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه ای بعد از یک ساعت مطالعه، در حقیقت به این خاطر هست که جسم ما از جمله چشم، سیستم خون رسانی به بدن و ... دچار خستگی میشه و برای رفع این خستگی نیاز به استراحت داریم وگرنه مغز انسان به عقیده ی من به صورت ۲۴ ساعته هم اگر فعالیت کنه (به شرط این که سوخت یعنی غذا بهش برسه) بازم کم نمیاره Smile
پس این که بعضیا تصور می کنن که مغزشون دیگه نمی کشه، یک توهم و یک تلقین بیش نیست ! اینو با قاطعیت عرض می کنم.

۲- دومین نکته ای که بهش رسیدم، بی اعتنایی نسبت به موانع درس خواندن، از جمله همین اینترنت، تلویزیون، گوشی، شبکه های اجتماعی و خلاصه هر چیزی که غیر از درس باشه هست.
تجربه ای که من به دست آوردم و حداقل برای من خیلی مؤثر بود، اینه که فقط کافیه سر جام بشینم و دنبال این کار و اون کار نروم، کافیه فرض کنم کسی منو به کتاب ها زنجیر کرده و نمی تونم از سر جام پاشم ... همین مورد باور کنید پیشرفت مطالعه رو چند برابر سریع تر می کنه ... به عبارتی به قول گفتنی مشکل ما اینه مثل بچه آدم نمیشینیم سر جامون درسمونو بخونم و الا اگر بی خیال هوس ها و لذت های دور و برمون بشیم، واقعا پیشرفت رو لمس می کنیم. Smile

مهم ترین نکته هایی که بهش رسیدم همین دو مورد بود. و اگر به همین دو مورد عمل بشه به نظرم نتیجه ی بسیار خوبی خواهد داشت.
به امید موفقیت تک تک شما ... Heart
در این دم عیدی عید همه تون مبارک باشه ... موقع دعای تحویل سال، ما رو هم از دعای خیرتون محروم نفرمایید ... خدا نگهدارتون Heart

یک چیزی که یادم اومد و البته شبیه همون مورد دوم هست اینه که بگردید ببینید چه چیزی باعث میشه نتونید درس بخونید؟
سخن جالبی که از یکی از مدرسان و مشاوران برتر، توی سمیناری که رفته بودم یادم هست اینه که :
(( انسان همیشه به خاطر نقاط ضعفش شکست میخوره، نه نقاط قوت. پس ببینید نقاط ضعفتون کجاست، اون ها رو برطرف کنید ))

موفق باشید و پایدار ... خدانگهدار Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ms. Saba , Black.Star , d_felfelak , davood_2016 , nobody90 , fatemesoleimani , RASPINA
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ
درس خواندن در قرنطینه
عالی بود
مرسی که تجربیاتتون رو برای ما هم گفتید.
ایشالله که موفق باشیین

دل من اینجاست .. توی یه گوشه دور ولی نزدیک..
۰
۰
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ ب.ظ
درس خواندن در قرنطینه
عالی بود براتون آرزوی موفقیت دارم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۱۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۵۹۲ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۰۳ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۸۶ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۴۵ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۱۸ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۴ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en
  منبع برای خواندن هوش Nazliiiiima ۶ ۴,۴۱۶ ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close