زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۵ نرم‌افزار ، ۷ الگوریتم ، ۱۳ معماری و ۴۵ هوش

ارسال:
۲۵ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط admin.)
امیدوارم به درد دوستان سال های بعد بخوره

فایل‌(های) پیوست شده

۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , p30SiNa , Jooybari , alirezaei , davood_2016 , RASPINA , .:tarannom:. , DANEiL , RinoOo , Rasool Isaacnia , mlma , arshad_95 , mojimbn , MajidNasiri , Skyrim , Ms. Saba , پرهوده
ارسال:
۲۵ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۵۴ ب.ظ
RE: ۵ نرم افزار - ۷ الگوریتم- ۱۳ معماری - ۴۵ هوش
(۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸ ب.ظ)s.khatiri نوشته شده توسط:  امیدوارم به درد دوستان سال های بعد بخوره

مبارک باشه. کدوم رشته و گرایش رو ادامه میدین؟

موفق باشین
۰
۰
ارسال:
۲۵ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۳ ب.ظ
۵ نرم افزار - ۷ الگوریتم- ۱۳ معماری - ۴۵ هوش
تبریک میگم .. فوق العاده

One day the hands of fate must be forced
۰
۰
ارسال:
۲۵ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۶ ب.ظ
فوق العاده است. موفق باشید Smile
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۴۹ ق.ظ
با سلام کمکی ب مااای سال اینده میتونید کنید اینه ک منابع ک خوندین
و مدت زمان ک مخونیدو بگین واقعا ممنون میشم
تبریک میگم بهتون
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ ب.ظ
تبریک میگم خدا ازت قبول کنه منابع و توضیح کامل بگو شاید به درد ما بدبخت بیچاره ها بخوره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۹ ب.ظ
RE: ۵ نرم‌افزار ، ۷ الگوریتم ، ۱۳ معماری و ۴۵ هوش
احسنت
تبریک فروان به شما

موفق باشی همیشه
۰
۰
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۳۷ ب.ظ
ممنون از همه دوستان

در مورد منابع قبل از معرفیشون باید بگم که من تو اکثر درس ها پایه نسبتا خوبی داشتم، بجز سیستم عامل و تا حدودی کامپایلر، بنابر این شاید برای دوستانی که این دروس رو خوب نگذروندن یا مشکل دارن، اینها کافی نباشه، بخصوص که تو انتخاب بعضی منبع ها یکی از مهم ترین چیزایی که دنبالش بودم، مختصر و مفید بودنشون بود! چون وقت زیادی نداشتم.

کتابهای کنکوری که خوندم و بسیار توصیه میکنم:
گسسته: پوران، یوسفی
ساختمان داده: پوران،یوسفی
نظریه زبانها: --
مدار منطقی: پوران،یوسفی
معماری : پوران،یوسفی
سیستم عامل: پارسه،حقیقت

کامپایلر: پوران،شاپوری
طراحی پیاده سازی زبانها: جزوه دکتر فلاح، دانشگاه امیرکبیر - مقسمی
الگوریتم : پوران،یوسفی - ۶۰۰ مسئله قدسی
پایگاه داده: پارسه، کیوانپور

همچنین در طول مطالعه تو بعضی درسا به نظرم حتما لازمه به منابع اصلی درس مراجعه بشه مخصوصا :
الگوریتم: CLRS
نظریه زبانها :لینز
از همه مهمتر طراحی زبانها: میشل و بقیه ( من برا کنکور از جزوه درسی خودمون از دکتر فلاح که از رو چندین کتاب بود خوندم و مستقیم مراجعه نکردم)

در مورد نظریه زبانها : من پارسه خوندم و اصلا توصیه نمیکنم چون اولا خیلی کم توضیح داده تو درسنامه و مهمترین نکات رو ساده رد شده، دوما پاسخنامه تست هاش بسییییار ضعیف و نامفید. همین محبورم کرد که خیلی جاها از لینز بخونم . نمیدونم از بقیه کتابهای موجود کدوما بهترند.

کتابهای دکتر یوسفی همگی برای من عالی بودند چون مختصر و مفید سر اصل مطلب میرفتند و وقت هدر نمیدادند و من هم پایه خوبی داشتم تو اون درسا. تست ها هم به نظرم کافی بود و توضیحات مناسبی در پاسخ ها بود.

کامپایلر هم کتاب شاپوری شاید بهترین کتابی بود که خوندم و ازش لذت بردم! حتی ضعف تو درس نظریه رو هم جبران کرد یه مقدار برام

پایگاه داده پارسه خیلی خوب و مختصر بود، و البته من تو این درس فقط نیاز به تست زنی داشتم و دو سه ساله که کارم همین بود! ولی به نظرم برای کسانی که پایه خیلی خوبی هم ندارند مناسبه چون توضیحات کافی رو داشت.

در اخر هم کتاب دکتر قدسی رو به شدت پیشنهاد میکنم برای تسلط کامل بر ساختمان داده و الگوریتم حتما بزنید. من فقط دو فصلشو فرصت کردم ولی دوستانی که کامل تست ها را دیده بودند مشخص شد خیلی از تست های امسال دقیقا! «دقیقا» از این کتاب اومده بودند، بدون یک حرف جا بجایی!

راجع به بقیه درسا که چیزی ننوشتم :
زبان : من زبان نخوندم اصلا ولی کتاب زبان عمومی نشر سری عمومی رو خیلی پیشنهاد میکنم
امار: من فقط فصل اول از مدرسان رو خوندم. دوستان سال های قبل اینحا از مدرسان و پارسه خیلی گفته بودند که من چون مدرسان مختصر یود گرفتمش و زیاد هم نخوندم. نظر دقیقی نمیتونم بدم راجع بش
محاسبات و ریاضی مهندسی اصلا نخوندم

امیدوارم مفید باشه
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , d_felfelak , jionelmessi , MajidNasiri
ارسال:
۲۶ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۹ ب.ظ
قبلا کلاس زبان میرفتین؟
منظور از کتاب قدسی همون ۶۰۰ مسله است؟
معماری با خوندک کتاب پوران تونستید تست بزنید؟
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۳۹ ب.ظ
معماری با خوندن کتاب پوران تونستید تست بزنید کتاب ، چه کتاب یا فیلم یا منبع دیگه ای برا معماری پیشنهاد دارید ؟
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۵ ب.ظ
سلام
دوستان من با توجه به اینکه احتمال تهران قبول شدنم در گرایش نرم افزار خیلی کمه، قصد داشتم گرایش الگوریتم دانشگاه تهران رو انتخاب کنم. به همین دلیل با یکی از کاربران سایت که پارسال در همین گرایش قبول شده بود صحبت کردم و خواستم کمی در مورد درسهاشون و همینطور سطح عملی استادهاشون و ارزش مدرک و ... برام توضیح بده
متاسفانه پاسخی که ایشون به من داد کمی منو دلسرد کرده که به همین دلیل میخواستم با سایر دوستان مشورت کنم و نظرشون رو بپرسم
اولاً که ایشون چارت درسیشون رو برای من ارسال کردند (کلی دنبالش گشتم و حتی تو سایت دانشگاه تهران هم پبدا نمیشد) و بعد از دیدن درسها متوجه شدم که این رشته کاملاً ریاضیه و ارتباط زیادی با کامپیوتر و نرم افزار نداره
اینم لینک چارت درسی که میتونید دانلود کنید و ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضمناً ایشون گفتند که استاداشون اکثراً از دانشکده ریاضی میان و اصلاً دید کامپیوتری ندارن، ضمن اینکه کلاسهاشون هم در دانشکده فنی امیرآباد نیست و در انقلاب برگزار میشه
این رو هم اضافه کنم که من کلاً در دروس رشته‌ی کامپیوتر از درس طراحی الگوریتم واقعاً متنفر بودم و تو کنکور هم فقط یکی زدم که اونم غلط در اومد. و حالا میبینم تمام دروس این گرایش یه جورایی به طراحی الگوریتم و ریاضیات وابسته اند.
حالا میخواستم بدونم به نظر شما اصلاً ارزش داره که تو این گرایش ادامه تحصیل بدیم
ضمن اینکه این گرایش هنوز در ایران دوره دکترا نداره و اگر هم بخوام تو دکترا تغییر گرایش بدم، خیلی به این گرایش ارزشی قائل نیستند و نمیشه تو دانشگاههای خوب پذیرش شد
ولی واقعاً برای من رفتن به شهرستان خیلی سخته و حتماً باید تو تهران درس بخونم،
دوستان آیا صلاح میدونن من این گرایش رو انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفاً جواب بدید
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۰ ب.ظ
بنظرم حداقل باید علاقه باشه شما ک اصن ب الگوریتم علاقه نداری
۱
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ق.ظ، توسط s.khatiri.)
(۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۴۹ ب.ظ)jionelmessi نوشته شده توسط:  قبلا کلاس زبان میرفتین؟
منظور از کتاب قدسی همون ۶۰۰ مسله است؟
معماری با خوندک کتاب پوران تونستید تست بزنید؟
بله من از قبل از دبیرستان هر بار چند ترم کلاس میرفتم و هر بار به دلبلی یکی دو سال فاصله می افتاد
و کلا با زبان مشکلی نداشتم.
منظورم همون ۶۰۰ مسئله است.
به نظرم امسال سوالات معماری و سبستم عامل خیلی سخت و شاید بشه گفت بد بودند برا همین منم تو این دو درس خوب نزدم فکر میکنم سه سوال از معماری جواب دادم که یکیش درست بود! ولی در کل کتاب پوران کتاب خوبیه و سوالی نبود که تو کتاب بش اشاره نشده باشه. البته کلا به نظرم کتابهای یوسفی یه مقدار یه پایه مناسبی نیاز دارند. اگه کلا معماری یا منطقی نخوندیدن یا چیزی یاد نگرفتین، احتمالا لازمه قبلش یا همزمان که فصل به فصل پیش میرید یه جزوه درسی خوب مطالعه کنید بعد برید سراغ کتاب های کنکوری. به نظرم تو هر درسی این مسئله صادقه.

(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۹ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  معماری با خوندن کتاب پوران تونستید تست بزنید کتاب ، چه کتاب یا فیلم یا منبع دیگه ای برا معماری پیشنهاد دارید ؟
من درس معماری تو دانشگاه خوب پاس کردم و خیلی هم بهش علاقه داشتم. با دکتر زرندی امیرکبیر . جزوه اش فک میکنم پیدا بشه یا خودم سعی میکنم بزارم اینجا اگر خواستید. ولی فیلم میتونه مفید تر باشه اگر بخواین اینجوری پیش برید. (نمیدونم فیلمی هست یا نه)
یه نکته دیگه هم اینکه من تو این درس مشکل خاصی نداشتم و تو آزمون ها و تست هایی که میزدم خوب بود، ولی تو کنکور سوالات سخت بود امسال و خوب کار نکردم. برعکسش تو نظریه که همواره مشکل داشتم امسال سوالات خیلی خوب بود و به جز یک نزده به همه جواب دادم. منظورم اینه که فقط با عملکرد تو خود کنکور نمیشه میزان تسلط یا خوب بودن منابع رو مشخص کرد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال: #۱۴
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ)axarsu نوشته شده توسط:  سلام
دوستان من با توجه به اینکه احتمال تهران قبول شدنم در گرایش نرم افزار خیلی کمه، قصد داشتم گرایش الگوریتم دانشگاه تهران رو انتخاب کنم. به همین دلیل با یکی از کاربران سایت که پارسال در همین گرایش قبول شده بود صحبت کردم و خواستم کمی در مورد درسهاشون و همینطور سطح عملی استادهاشون و ارزش مدرک و ... برام توضیح بده
متاسفانه پاسخی که ایشون به من داد کمی منو دلسرد کرده که به همین دلیل میخواستم با سایر دوستان مشورت کنم و نظرشون رو بپرسم
اولاً که ایشون چارت درسیشون رو برای من ارسال کردند (کلی دنبالش گشتم و حتی تو سایت دانشگاه تهران هم پبدا نمیشد) و بعد از دیدن درسها متوجه شدم که این رشته کاملاً ریاضیه و ارتباط زیادی با کامپیوتر و نرم افزار نداره
اینم لینک چارت درسی که میتونید دانلود کنید و ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضمناً ایشون گفتند که استاداشون اکثراً از دانشکده ریاضی میان و اصلاً دید کامپیوتری ندارن، ضمن اینکه کلاسهاشون هم در دانشکده فنی امیرآباد نیست و در انقلاب برگزار میشه
این رو هم اضافه کنم که من کلاً در دروس رشته‌ی کامپیوتر از درس طراحی الگوریتم واقعاً متنفر بودم و تو کنکور هم فقط یکی زدم که اونم غلط در اومد. و حالا میبینم تمام دروس این گرایش یه جورایی به طراحی الگوریتم و ریاضیات وابسته اند.
حالا میخواستم بدونم به نظر شما اصلاً ارزش داره که تو این گرایش ادامه تحصیل بدیم
ضمن اینکه این گرایش هنوز در ایران دوره دکترا نداره و اگر هم بخوام تو دکترا تغییر گرایش بدم، خیلی به این گرایش ارزشی قائل نیستند و نمیشه تو دانشگاههای خوب پذیرش شد
ولی واقعاً برای من رفتن به شهرستان خیلی سخته و حتماً باید تو تهران درس بخونم،
دوستان آیا صلاح میدونن من این گرایش رو انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفاً جواب بدید
ضمن تبریک
احتمال قبولیتون با رتبه ی ۵ گرایش نرم افزار کمه؟!!
شاید منظورتون گرایش هوشه.
۰
۰
ارسال: #۱۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۵۵ ب.ظ
سلام این کتاب طراحی کامپایلر شاپوری کا گفتین همین جزوس کل تو این فاروم قرار دادن بچه ها؟

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۷ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۵۳ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۳,۰۳۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۸۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close