زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی برای انتخاب واحد

ارسال: #۳۱
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ، توسط luna.)
RE: درخواست راهنمایی برای انتخاب واحد
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  من برای ترم اول ارشد هوش این درس‌ها رو برداشتم:

پردازش تصاویر
هوش مصنوعی پیشرفته
تحقیق در عملیات پیشرفته

چند سوال دارم:
۱/درس تحقیق در عملیات پیشرفته رو به پیشنهاد استاد راهنما انتخاب کردم ولی چون تحقیق در عملیات رو پاس نکردم از کلمه پیشرفته کمی می ترسم اصلا نمی دونم این درس چی هست‌! محاسباتیه یا حفظی ؟؟‌! من پایه ریاضیم زیاد قوی نیست Smile

۳/به نظرتون ۹ واحد برای ترم اول کافی هست یا کمه ؟

والا تا اونجا که من می دونم تحقیق در عملیات یا پژوهش عملیاتی درسی هست که بچه های مدیریت و صنایع می خونن و ۱ و ۲ هم داره که برای ۲ش حتما باید ۱ رو بلد باشی. به نظر من درس خیلی قشنگیه! اگه برنامه نویسی خطی (linear programming) بلد باشی تا یه حد زیادی می تونی باهاش کنار بیای مگرنه نه! باید بلد باشی دیگه. درس سختی نیست ولی خوب پیش نیاز پیشرفته است دیگه! یه درس محاسباتی سادست! جمع و تفریق باید بلد باشی!
البته من نمی دونم رابطش با هوش چیه اینه که یکم شک دارم همون باشه!

دانشگاهتون کجاست. بسته به اینکه دانشگاتون سخت میگیره یا ساده ۹ واحد می تونه کافی باشه یا نباشه!

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: rostamiani
ارسال: #۳۲
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  حتی به نظر من بهتره گرایش‌ها رو از هم تفکیک نکنیم چون فکر می کنم توی رشته کامپیوتر درس مشترک زیاد باشه

تا اون جایی که من میدونم درس مشترک بین گرایش‌ها خیلی کمه مگر این که بخواید یه درس از گرایش های دیگه بردارید مثلا دروس هوش مصنوعی پیشرفته یا پردازش تصویری که نام بردید دروس اصلی گرایش هوش هستن و بچه های گرایش های دیگه این درس‌ها رو ندارن.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
ارسال: #۳۳
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۴ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  والا تا اونجا که من می دونم تحقیق در عملیات یا پژوهش عملیاتی درسی هست که بچه های مدیریت و صنایع می خونن و ۱ و ۲ هم داره که برای ۲ش حتما باید ۱ رو بلد باشی. به نظر من درس خیلی قشنگیه! اگه برنامه نویسی خطی (linear programming) بلد باشی تا یه حد زیادی می تونی باهاش کنار بیای مگرنه نه! باید بلد باشی دیگه. درس سختی نیست ولی خوب پیش نیاز پیشرفته است دیگه! یه درس محاسباتی سادست! جمع و تفریق باید بلد باشی!
البته من نمی دونم رابطش با هوش چیه اینه که یکم شک دارم همون باشه!

دانشگاهتون کجاست. بسته به اینکه دانشگاتون سخت میگیره یا ساده ۹ واحد می تونه کافی باشه یا نباشه!

نمی دونم برنامه نویسی خطی چیه... کارشناسی مهندسی نرم افزار خوندم. ولی فکر کنم نباید برش دارم.چون پیش نیازشو پاس نکردم. درسته ؟
دانشگاهم فردوسی مشهد هست.چون توی مشخصات پروفایلم نوشته بودم ننوشتم
۰
۰
ارسال: #۳۴
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۵ ب.ظ
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۲۳ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  نمی دونم برنامه نویسی خطی چیه... کارشناسی مهندسی نرم افزار خوندم. ولی فکر کنم نباید برش دارم.چون پیش نیازشو پاس نکردم. درسته ؟
دانشگاهم فردوسی مشهد هست.چون توی مشخصات پروفایلم نوشته بودم ننوشتم

والا من بر اساس اسم درستون گفتم! تا اونجایی که من می دونم درسی به اسم تحقیق در عملیات اینه ولی حالا برین ببینین یه چیز دیگس من نمی دونم! ولی تا اونجایی که من می دونم پیش نیازش لازمه! حالا برین از خود استادتون بپرسین بهتره!
من خیلی نمی دونم فردوسی مشهد چطوریه! اگه خیلی کار برای هر درس باید تحویل بدین ۹ واحد خوبه! مثلا برای شریف ۹ واحد زیادم هست! Smile) ولی فکر کنم بتونین از پس ۱۲ واحدم بر بیاین! بازم با بچه های سال بالایی خودتون مشورت کنید بیشتر به نتیجه میرسین.

۰
۰
ارسال: #۳۵
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۵ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  والا من بر اساس اسم درستون گفتم! تا اونجایی که من می دونم درسی به اسم تحقیق در عملیات اینه ولی حالا برین ببینین یه چیز دیگس من نمی دونم! ولی تا اونجایی که من می دونم پیش نیازش لازمه! حالا برین از خود استادتون بپرسین بهتره!
من خیلی نمی دونم فردوسی مشهد چطوریه! اگه خیلی کار برای هر درس باید تحویل بدین ۹ واحد خوبه! مثلا برای شریف ۹ واحد زیادم هست! Smile) ولی فکر کنم بتونین از پس ۱۲ واحدم بر بیاین! بازم با بچه های سال بالایی خودتون مشورت کنید بیشتر به نتیجه میرسین.

متشکرم
آره ... ظاهرا حسابی کار می کشند از آدم Smile
میشه یک درس سبک معرفی کرد که همراه این درس‌ها بردارم ... البته می دونم بستگی به خودم و استاد داره ولی معمولا چه درس هایی برای شما سبک هستند که برم بررسی شون کنم ؟

متشکرم
۰
۰
ارسال: #۳۶
۰۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ ب.ظ
(۰۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۴۹ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  متشکرم
آره ... ظاهرا حسابی کار می کشند از آدم Smile
میشه یک درس سبک معرفی کرد که همراه این درس‌ها بردارم ... البته می دونم بستگی به خودم و استاد داره ولی معمولا چه درس هایی برای شما سبک هستند که برم بررسی شون کنم ؟

متشکرم

راستش من هوش نیستم! درساتونو نمی دونم.

۰
۰
ارسال: #۳۷
۰۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۴ ب.ظ
۹ واحد برای ترم اول نه تنها کم نیست که زیادم هست . در ضمن پردازش تصویر درس نسبتا راحتیه . فقط اگه سعی کنین مفهومی یاد بگیرین اصولشو بقیش همش شبیه همه .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۸ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط rostamiani.)
متشکرم
آره .. به نظر منم باید درس قشنگی باشه ولی ظاهرا استاد پور رضا زیاد پروژه میده برای همین زمان بره !
شما هم رشته تون هوشه ؟
در مورد تحقیق در عملیات پیشرفته چی می دونید ؟ چی هست ؟ تا چند روز دیگه مهلت حذف و اضافه تموم میشه !!!
۰
۰
ارسال: #۳۹
۰۹ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
(۰۸ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  متشکرم
آره .. به نظر منم باید درس قشنگی باشه ولی ظاهرا استاد پور رضا زیاد پروژه میده برای همین زمان بره !
شما هم رشته تون هوشه ؟
در مورد تحقیق در عملیات پیشرفته چی می دونید ؟ چی هست ؟ تا چند روز دیگه مهلت حذف و اضافه تموم میشه !!!

مهدی جان من امروز با دکتر پور رضا پردازش تصویر داشتم فک کنم خود این درس یه ۹ واحدی به تنهایی بشه با این سبک درس دادن دکتر پور رضا

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۰۶ ب.ظ
Thumbs Up کمک برای انتخاب دروس ترم بهمن
با سلام خدمت دوستان
مبخواستم از شما هم برای انتخاب دروس کمک بگیرم،آخه با بعضی از درسها آشنایی زیادی ندارم!!!

من در ترم اول :
پایگاه داده پیشرفته (اصلی)
محاسبات عددی پیشرفته (تخصصی)
روش تحقیق

رو پاس کردم
و برای ترم دوم این درسها ارائه شده است:
الگوریتم های موازی (اصلی)
سمینار
سیستم های خبره و مهندسی دانش (تخصصی)
سیستم های عامل پیشرفته (اصلی)
شبکه های کامپیوتری پیشرفته (تخصصی)
طراحی نرم افزارهای مطمئن (تخصصی)
مباحث پیشرفته در مهندسی نرم افزار (تخصصی)

حالا با توجه به اینکه باید حداقل ۱۲ واحد از دروس اصلی و ۹ واحد از دروس تخصصی برداریم،
بنظرتون کدوم درسها رو برای این ترم بردارم!!!؟
من خودم فعلا روی این درسها نظر دارم:
سمینار
سیستم های عامل پیشرفته (اصلی)
مباحث پیشرفته در مهندسی نرم افزار (تخصصی)
که تا اینجا میشه ۸ واحد،میخوام یه دونه دیگه بردارم که بشه ۱۱ واحد،نظرتون چیه؟!!!
۰
۰
ارسال: #۴۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۴۶ ب.ظ
کمک برای انتخاب دروس ترم بهمن
بستگی به این داره که تو چه زمینه ای بخواین برای تز کار کنین. یه توصیه خیلی درسای از هم گسسته بر ندارین . الان مگه استاد راهنما انتخاب نکردین؟ راهنمایی نمی کنن؟

۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ق.ظ
من هنوز نتونستم روی موضوع تز تصمیم بگیرم و فکرم نمیکنم خیلی بشه درسارو با موضوع تز منطبق کرد...

الان سمینار و سیستم عامل و مباحث ویژه رو برداشتم میخوام یکی دیگه بردارم، به شبکه علاقه ندارم...موندم کدومو بردارم!!!
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۵۵ ب.ظ
خب الگوریتم موازی درس قشنگیه به نظرم .

۰
۰
ارسال: #۴۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۳۷ ب.ظ
به نظر من سمینارو واسه ترم بعد بگذارید.من که میخوام اینکاررو انجام بدم.راستی من از دانشگاهمون پرسیدم گفتن باید ۱۲ اصلی و ۱۲ تا تخصصی (بعضی واحدها می گن اختیاری) بردارید.
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ ب.ظ
RE: کمک برای انتخاب دروس ترم بهمن
بچه ها لطفا اگر کسی الگوریتم موازی داشته بهم راهنمای کنه که چطور درسیه؟ چه پروژه هایی ازش ممکنه بدن؟

بین این درس و ریاضی مهندسی پیشرفته شک دارم کدوم رو بردارم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۴۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۶۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۹۴۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۷۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۹۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۱۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۸۵ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۵۴ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close