زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۱۴۲ آیتی و ۱۷۲ شبکه

ارسال:
۲۰ خرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ، توسط mmdsharifi.)
Heart 142 آیتی و ۱۷۲ شبکه
مانشت:۱- اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

محمد شریفی، متولد ۱۳۷۲ از بوکان
رتبه ۱۴۲ آیتی و ۱۷۲ شبکه

مانشت:۲- در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

درحال تحصیل (آخراشه Big Grin)کارشناسی پیوسته رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه سراسری صنعتی ارومیه

مانشت:۳- با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

خیلی علاقه داشتم و دارم! همه انتخاب های کارشناسیم یا نرم افزار بودن یا آیتی که در نهایت سر یه اشتباه با اینکه دانشگاه ارومیه قبول می شدم صنعتی ارومیه رو بالاتر زدم.

مانشت:۴- کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

دانشگاه صنعتی ارومیه

مانشت:۵- در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاطر معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

دانشجوی شب امتحانی بودم و کاملا جزوه محور! اصلا آدم میاد تو دانشگاه یه حسی به آدم میگه درس نخون Smile)) البته با این حال وضعم خوب بود! هر چند که ترم ۳ داغون بود وضعیت ولی جم و جورش کردم!

مانشت:۶- از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

از اون لحظه ای دونستم اگه نرم ارشد باید برم سربازیBig Grin ! جدای از شوخی اواخر ترم ۷ بود. سال اول دو ماه خوندم ۷۰۰ شدم.

مانشت:۷- آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

علاقه و تخصصم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هست و هدفم از ارشد خوندن اینه که مهندسی تر و بهتر طراحی کنم!

مانشت:۸- میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

آیتی(که تمرکزم رو این بود)
زبان: ۱۵/۵۶ //// مشترک: ۲۶/۱۹/// مدیریت: ۱۰ /// تخصصی: ۴۸/۱۵ /// معماری: ۰
کامپیوتر
همینجوری رفتم ۳۰۰۰ شدم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سال دومم بود، رتبه پارسالم ۷۶۰ آیتی!

مانشت:۹- بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

محیط دانشگاه طبیعتا خیلی مهمه، ولی تعیین کننده نیست، خیلیا هستن که از دانشگاه هایی که سطح مطلوبی ندارن، خودشون رو به دانشگاه های تهران میرسونن ولی خوب با تلاش بیشتر. ولی در کل اگر کسی با پایه قوی بیاد بالا، کارش راحت تره ولی الزاما توی کنکور موفق نمیشه و باید انگیزه، هدف و برنامه ریزی هم داشته باشه.

مانشت:۱۰- از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

از دی شروع کردم چون شاغل بودم و بخاطر کنکور مرخصی گرفته بودم. روزی دو تا کتاب + زبان با چینش تقریبا ثابت (البته عوض هم می کردم) مثلا یه مشترک با یه تخصصی تعیین کرده بودم که تو طول هفته دوبار (بار اول می خوندم، بار بعدیم تست میزدم بیشتر) تکرار می شد. باید تو ۴۵ روز تموم می کردم کل کتابو .برنامه مم این شکلی بودکه مثلا هفته اول روز اول فصل ۱و ۲ پایگاه مدرسان و... تا اخرین هفته که کتاب فصل آخرشو می خوندم. اینجوری خیالت راحته ۴۵ روز دیگه همه رو یه دور خوندی! توی ۴۵ روز بعدی سعی کردم با تست مرور کنم که متاسفانه خیلی خوب کار نکردم ولی توی جمع بندی خودمو رسوندم تقریبا هر چند که گاهی بیخیال می شدم و کد میزدم! کلا ۳ ماه تونستم خوب بخونم.

مانشت:۱۱-برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ اگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

خیلی نه. تقریبا با یه ریتم ثابت بود و با ایده گرفتن از مصاحبه های سال ۹۴و۹۵.

مانشت۱۲: بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

بله، تمرکزم روی گرایش تجارت الکترونیک بود. و از اول هم معماری نخوندم.
مانشت:۱۳-آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

سعی کردم ولی وقتم کم بود. اگه وقت داشتین حتما روی گسسته وقت بزارید پایه خیلی از درسای دیگه س.

مانشت:۱۴ -خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس
خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

برای اکثر درسا یک منبع اصلی داشتم و فقط اونو میخوندم، ولی اگه مطلبی گنگ یا ناقص بود به یه کتاب دیگه مراجعه میکردم.

مانشت:۱۵-میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.آیا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

با وویس حال نمیکردم! فیلمم یه سری مباحث دکتر یوسفی رو دیدم که تو آپارات گذاشته بودن.

برای زبان برنامه memrise:

مشترک ها:
الگوریتم و ساختمان و گسسته : پوران :هم اگه تونستید تابستون بخونید، که نخوندم ولی پیشنهاد میشه مباحث مشترک داده الگوریتم رو بخونید مثل منطق، روابط بازگشتی و...) + کتاب های نارنجی شون.

شبکه : تست های کنکور سال های قبل: تونستم یه سوال رو بزنم! ولی میگن دکتر حقیقت خوبه.

مهندسی نرم: مدرسان شریف. درسیه که به نظرم با تکرار میشه فهمید و مفهومی خوند. فک کنم ۴-۵ باری با تست و خلاصه ش خوندم. در کل چون پارسال خوب خونده بودم کمتر وقت گذاشتم.

مدیریت : راهیان خلیلی فر خوندم - سر جلسه خراب کردم! چون سوالا عوض شده بود کلا و منم انتظار بالایی داشتم ... بگردید ببینید رتبه های خوب امسال چی خوندن اونو بخونید. این (منبعی که خوندم) پیشنهاد نمیشه چون ۵۰٪ ش اضافه س.

تخصصی:

پایگاه مدرسان + نارنجی خلیلی فر: اولی رو پارسال خوندم و مرورش کردم دومیم تا جایی که شد زدم تستاشو و نکته هاشو در آوردم. کلا میگم باید زرنگ باشی Wink ببینی طراحای محترم از چه مبحثی سوال میدن اونو بخونی بیشتر و با سبکی که اونا میدن.

هوش: راهیان ارشد + پارسه: اولی رو خوندم اخرا که می دیدم وقت کم دارم و راهیان خیلی کش داده بود Big Grin رفتم دومی رو خوندم و بیشتر ازش تست میزدم.

سیستم عامل: پوران. اول همشو خوندم بعد یه سری مباحثو حذف کردم. آخرشم خوب نزدم و همین درس باعث شد کم بزنم Big Grin . پیشنهادم اینه که پارسه رو بخونید.

مانشت:۱۶-بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

گسسته و شبکه.
مانشت:۱۷-یا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟[/b

همونطور که گفتم کاملا جزوه محور.

مانشت:۱۸-زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

پایه زبانم خیلی خوب نبود. روزی ۴۵ دقیقه با برنامه memrise کورس ۲۰۲۰ لغت ارشد رو یاد گرفتم با ۵۰۴ اینجوری شد که سر جلسه حدود ۸۰۰ لغت بلد بودم ولی خب خوب نزدم. در حالیکه کنکور کامپیوتر حدود ۳۰٪ زدم.

مانشت:۱۹-در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

برای آیتی گسسته بود. اونم یکم خوندم Angel

مانشت:۲۰-اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید..

برنامه ریزی خیلی تخصص نمیخواد، واقعا! داشتن حس خوب، هدف (بلند مدت و کوتاه مدت) کافیه. یعنی از اول هدفتان را از کنکور ارشد مشخص کنید. ترجیحا بنویسید. بعدش بیاید برنامه عملی برای مدتی که دارید بریزید به نحوی که مشخص باشد که در چه بازه زمانی چه درس هایی را تا کجا خوانده اید. الان در بازه زمانی کوچکتر سعی کنید به یک برنامه روزانه برسید و هر هفته (آخر هفته) روند پیشرفتتون رو برسی کنید.
هر شب قبل کارهایی را که فردا باید انجام می دادم را در یک دفترچه لیست می کردم، صبح به آنها اولویت می دادم و سپس از اولویت ۱ شروع می کردم. در پایان هر روز ساعاتی رو که وقت گذاشته بودم جمع می زدم، که باعث میشه روند مطالعاتی خودتون در کوتاه مدت تحت نظر داشته باشید. و در انتهای برگه یادداشتی می نوشتم، سه قسمت داشت:
۱- یک جمله برای ایجاد یک حس خوب، نقطه قوت، یا حتی اینکه روی یک درس وقت گذاشتم ولی نتونستم خوب بفهمم رو با دید مثبت نوشتم.( امروز من برندم چون، تونستم سمج تر یه درس سخت باشم! خدایا شکرت...)
۲- کارهایی رو که وقتم گرفته می نوشتم که روز بعد دیگه تکرار نکنم.
۳-برنامه ی جلسه آینده ای که این درس رو می خونم چیه. مثلا. هوش: تست ۱-۱۵ علامت دار مرور شود

کلا اینا شاید حدود ۱۰ دقیقه وقت بگیره ولی خیلی رو بهره وری شما تاثیر مثبت داره. امتحانش کنید!

مانشت:۲۱-آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

کلا خونه خوندم.

مانشت:۲۲-حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

سرعتم خوب بود. همون طور که گفتم بر اساس برنامه میان مدت که ریخته بودم مشخص بود که الان کجای کارم. آزمون شرکت نکردم. توصیه می کنم حتما شرکت کنید! چون به مطالعه تون جهت میده و نمیزاره بی خیال بشین. مخصوصا ماه های آخر رو اگه می رفتم بی شک دو رقمی بودم. ولی خب بازم شکر Heart

مانشت:۲۳- اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

درس هایی که خوندشون آبشنال بودن مث گسسته رو کنار میزدم و بیشتر اونایی که عقب می افتادم رو می خوندم.

مانشت:۲۴-اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

تمرکزم روی آیتی/ تجارت بود، چون بیشتر به فیلد کاریم می خوردن.

مانشت:۲۵-آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

برای هر کسی پیش میاد که انرژیش بیاد پایین، سعی می کردم هدف های بلند مدتم رو که تو دفترچه نوشته بودم بخونم. شاید باورتون نشه بعضی روزا با تلقین کردن به خودتون بتونید حستون رو از اون روز عوض کنید و خیلیم روز خوبی بشه، امتحان کردم واقعا فوق العاده بود جواب داد. (از موزیک و نرمش و... Tongue کمک بگیرید!)

مانشت:۲۶- از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

خیر. چون شهرستان بودم. به نظرم میشه خودخوان خوند، چون طراحی وبم اینجوری یاد گرفته بودم. از نظر من هر چیزی که با جون و دل تلاش کنین بهش می رسین و یه روزی ممکن میشه. Wink

مانشت:۲۷-آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

من نرفتم ولی شما حتمن برید! شاید بعد حسرتشو بخورید.

مانشت:۲۸-تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

از اوایل نوروز شروع به جمع بندی و حل تستای پارسال کردم. راستش با توجه از تجربه پارسالم تصمیم گرفتم منتظر شرایط ایده آل نباشم، و استراتژیم اینجوری شد که با شروع از تست های سال ۹۴ (تا ۸۷) هر سه روز یک بار یه آزمون بزنم و با رفع اشکال به تسلط برسم. هر تست کنکور که اشتباه میزدم سعی می کردم مبحثشو کامل بخونم و تست بزنم بیشتر ازتست هایی که تیک خورده بودن (تستی که در دوره های ۴۵ روزه قبلی که اشتباه زده بودم، رو تیک میزدم) توی دو و نیم روز که داشتم. گاها آزمون ها رو هم ساعت ۳ از خودم می گرفتم که بتونم خودم رو با شرایط کنکور تطبیق بدم.

مانشت:۲۹-برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

در کمال خونسردی و آرامش بودم! Angel به خودم تلقین می کردم که مهم نیس بابا Big Grin شد، شد. نشدم سربازی دیگه تهش اینه! Big Grin چون فک می کردم اونجوری که باید می خوندم نخوندم شاید!

مانشت:۳۰-آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

قول ۱۰۰ که نه. در کل کار درستی نیست اینجور قول دادنا Big Grin و باعث میشه در تله روانی طراحا گیر بیوفتید و اونجاس که می فهمید کنکور فقط تست و خوندن نیس. مثلا من برای درس مدیریت انتظار زیاد داشتم در حد ۵۰-۶۰ ولی وقتی رفتم دیدم سوالا رو ۳-۴ تا رو بیشتر نتونستم بزنم ولی زدم! نتیجه شم شد این.
مانشت:۳۱-سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

سر مدیریت بهم ریختم، اما جم و جور کردم خودم رو، پایگاه و هوش و نرم رو که زدم حالم بهتر شد.

مانشت:۳۲-آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

فقط دو تا ردینگ رو گذاشتم آخر. کلا با ترتیب دفترچه رفتم جلو.
مانشت:۳۳-وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

سوالای کنکور بیشترشون سال های قبل مشابهش اومده یا شایدم کپیش! در نتیجه لازم نیس به جنگ سوال برید. با زدن سوال های آسون و متوسط قول میدم دو رقمی بشید، قول!

مانشت:۳۴-وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

خوب بود! دست مسولین درد نکنه Big Grin
مانشت:۳۵-آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

دکتر یوسفی وقتی بعدظهرش جوابا رو گذاشت و تقریبا هر چی زده بودم درست بود، خیلی روحیه گرفتم و تقریبا خیالم راحت شد. و دیگه بررسی نکردم. حس می کردم ۱۵۰- تا ۳۵۰ بشم که شد ۱۴۲ !

مانشت:۳۶-بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

پایه ۵%، برنامه ریزی ۲۰%، انگیزه و هدف ۴۰%، شرایط جلسه ۱۵%، کنکور آزمایشی (در راستای برنامه ریزی) ۲۰%

مانشت:۳۷-حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

احتمالا برم بهشتی مولتی مدیا بخونم یا تجارت خواجه نصیر. کلا میخام یه طراح حرفه ای UI/UX بشم Cool
مانشت:۳۸-چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

تلاش + توکل => آرامش
مانشت:۳۹-کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید ؟

خانواده خصوصا مادرم Heart، مانشت - دلیل اصلی نوشتن مصاحبه هم همین بود شاید بتونم به یه نفر کمک کنم حتی یه نفر!

مانشت:۴۰-آیا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

اگه برمیگشتم عقب، نمی گم بیشتر می خوندم!، ولی یه آزمون Ideaرو می رفتم. سر جلسه هم انتظار کمتری داشتم از خودم. شما این اشتباهات رو نکنید.

مانشت:۴۱ چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

دانشگاه های تهران. ای کاش فقط تهران خوب نبود!

مانشت:۴۲-توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

چن تا نکته فقط (تجربه خودم):
  • برنده کنکور کسیه که خوب مدیریتش کنه، از سبک خوندن تا انتخاب رشته
  • اگر نمی تونید برنامه ریزی کنید یا پایبند به برنامه تون نیستید یک آزمون شرکت کنید.
  • بیشتر تلاش کنید، کمتر انتظار داشته باشید. (قول درصد خاصی ندید به خودتون و ...)
  • هر روز رو با حس خوب شروع کنید. تلقین کنید!
  • موفقیت های کوچکتون رو جشن بگیرید و از مسیر لذت ببرید Smile

مانشت:۴۳-بنظرت سوالی بود که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟جواب خودتون به این سوال چی هست؟

سوالات کامل بود. (سوالی دارید با mmdsharifi در تلگرام یا یاهو با من در ارتباط باشید!)

مانشت:۴۴-و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

مانشت یک مرجعه، یک مرجع کامل و جامع، با اینکه عضو زیاد فعالی نیستم، ولی خیلی ازش استفاده کردم، امیدوارم همینطور با قدرت و انرژی به راهش ادامه بده، از همه دست اندرکاران متشکرم.

شاد باشید Smile

۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: lmc.ahmad , tara222 , hun73r.9h0s7 , NTZ , Happiness.72 , sepand10

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال ۶۱ آیتی ۹۰ *tarannom* ۴ ۱,۹۹۶ ۰۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: parsanaz
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۲۹۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مصاحبه با ۳ آیتی، ۸ شبکه کنکور ارشد ۹۶ amirrezashafaat ۶ ۱۰,۰۶۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رتبه۵۰ آیتی و ۱۲۶ شبکه سال ۹۵ mmirzay ۲ ۵,۱۹۱ ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mmirzay
  آمار قبولی های آیتی ۹۷ Happiness.72 ۰ ۲,۲۲۷ ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۶:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  با ۵۱۰ آیتی کجا میشه قبول شد؟! samaneh ordoni ۳ ۴,۰۲۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲ ب.ظ
  اطلاع و آشنایی با دانشجویان ارشد آیتی دانشگاه تربیت مدرس Happiness.72 ۱ ۲,۳۹۵ ۰۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲ ق.ظ
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۵۴ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۰۶۷ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  کارنامه‌های اولیه ارشد کامپیوتر و آیتی ۹۷ ph0en1x ۸ ۵,۸۲۰ ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close