زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی

ارسال:

HighVoltage پرسیده:

هوش مصنوعی

توی این درس سوالات ارشد این چند ساله مشکل زیاد داشته چون و نمی شه فهمید چی می خواد (در بعضی موارد) منابع هم باید کتاب راسل زبان اصلی رو خود ولی حجمش خیلی زیاده.
یه کتاب ترجمه شده هم هست که ۱۲ فصل اول کتاب راسل رو ترجمه کرده جلدش قرمز رنگه و مترجمش سعید راحتی که دکتر منجمی استاد هوش مصنوعی دانشگاه اصفهان می گفت از ۲۰ به ترجمش ۸ میدم کتاب جعفر نژاد رو ۲ می داد و می گفت اصلا خوب نیست.
از کتاب های کنکوری هم کتاب پوران پژوهش کپی کتاب راسل هست البته نمی دونم خوب گفته یا نه و جزوه پارسه رو هم میگن خوبه.
من خودم کتاب راسل ترجمه شده و کتاب پارسه رو می خونم کسی منبع بهتر سوراغ داره یا دوستانی که این درس رو خوب زدن لطفا نظراتشون رو اعلام کنند.
امسال هم که ظرفیت هوش ۴۰ تایی بیشتر شده و جمعا فکر کنم بیشتر از ظرفیت نرم افزار+ سخت افزار باشه(البته منهای پیام نور و مجازی) برای همین سرمایه گذاری رو هوش خیلی بهتره البته بچه هایی که نرم افزاری اند مدار رو کنار می زارن و سخت افزاری‌ها هم الگوریتم رو و تو هوش هم شرکت می کنن.

۰
ارسال:

hamidkhl پاسخ داده:

هوش مصنوعی

ترجمه‌ی سعید راحتی ترجمه‌ی نسبتاً خوبیه
من یه جزوه از پارسه خوندم که تعریفی نداشت، فکر کنم تالیف رهنما بود
پوران هم دقیقاً راسلو ترجمه کرده، البته یه کم خلاصه تره
ترجمه های جعفرنژاد هم که دیگه...
من منبع تست خوبی هم ندیدم تا حالا!

۰
ارسال:

montazer پاسخ داده:

RE: هوش مصنوعی

سلام، من برای هوش کتاب هوش مصنوعی نوشته محمدرضا حسنی آهنگر و محمدرضا کنگاوری، انتشارات دانشگاه امام حسین رو گرفتم. تا جایی که خوندم به نظرم بد نیست. نسبت به کتاب راسل، راسل کامل‌تر گفته، ولی این کتاب روونتر. دوستان کسی این کتاب رو داره؟خوشحال میشم نظرتون رو راجع به آن بدونم.

۰
ارسال:

ss252 پاسخ داده:

با نظر دوستان موافقم، اما جزوه پارسه ای که من خوندم فکر کنم ۲۰ یا ۳۰ برگ بود اصلا خوب نبود.من هم ترجمه خوبی پیدا نکردم .البته من گاهی وقتا که مطلبی رو از اصلا از راسل متوجه نمی شدم از بن کوپین می خوندم(مثل بیزین که تو ترجمه های راسل مطلبشو ندیدم) خیلی سطح پایین گفته اما واسه استارت زدن بد نیست .البته پیشنهاد نمی کنم که بخریدش چون رو دستتون باد میکنه فقط واسه یه نگاه انداختن خوبه.

۰
ارسال:

HighVoltage پاسخ داده:

اینم دو کتاب خیلی عالی برای اونایی که با درس هوش مشکل دارند.
نکته جالب کتاب لینک اول اینه که مترجم نیومده یک کتاب رو ترجمه کنه اومده جزوات درسی دانشگاه های مختلف آمریکا - آسیا و اروپا رو جمع آوری کرده و اونا رو ترجمه و به صورت یک کتاب درآورده و بعضی مباحث که تو کتاب های دیگه نیست توی این کتاب وجود داره از جمله شبکه بینز و...... و طراحی کتاب هم خیلی چشم نواز هستش و لذت می برید از خوندن اون.
و لینک دوم هم مربوط به کتاب درسی هوش مصنوعی پیام نوره که مباحث رو خیلی ساده بیان کرده.
فقط سریع دانلود کنید که لینک‌ها محدودیت زمانی داره تا سر یه فرصت همشو توی سایت خوب و بدون محدودیت آپلود کنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ویرایش‌: هر دو کتاب با توجه به محدودیت زمانی حذف شده اند کتاب اول رو از لینک زیر دانلود کنید.

وبلاگ مترجم

/

ارسال:

ramzi پاسخ داده:

(۰۸ تیر ۱۳۸۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  اینم دو کتاب خیلی عالی برای اونایی که با درس هوش مشکل دارند.
نکته جالب کتاب لینک اول اینه که مترجم نیومده یک کتاب رو ترجمه کنه اومده جزوات درسی دانشگاه های مختلف آمریکا - آسیا و اروپا رو جمع آوری کرده و اونا رو ترجمه و به صورت یک کتاب درآورده و بعضی مباحث که تو کتاب های دیگه نیست توی این کتاب وجود داره از جمله شبکه بینز و...... و طراحی کتاب هم خیلی چشم نواز هستش و لذت می برید از خوندن اون.
و لینک دوم هم مربوط به کتاب درسی هوش مصنوعی پیام نوره که مباحث رو خیلی ساده بیان کرده.
فقط سریع دانلود کنید که لینک‌ها محدودیت زمانی داره تا سر یه فرصت همشو توی سایت خوب و بدون محدودیت آپلود کنم.

پسورد:"www.manesht.ir"
سلام در توضیح جواب این دوستمون باید بگم منبع درسی پیام نور برای درس هوش مصنوعی این فایل که گذاشتند نیست .کتاب زیر هست:

هوش مصنوعی: مفاهیم بنیادی
پدیدآورنده: استوارت جاناتان راسل، سعید راحتی (مترجم)، محمد بهداد (مترجم)، زهره اشرفی (ویراستار)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

هوش مصنوعی

کتاب پوران تا اونج که کتاب راسل رو ترجمه کرده عالیه
در کل من هم به نتیجه خاصی نرسیدم و البته کتاب اقای فهیمی هم هست
اما مطلب انچنان خاصی نگفته فقط چسبیده به منطق
در کل‌: جزوات کنکوری و کتب درس و کنکور+راسل+بن کوپن

۰
ارسال:

ROZA پاسخ داده:

هوش مصنوعی

سلام
شما اطلاعاتی راجع به این کتاب دارید؟ حل مسله است یعنی به درد ارشد می خوره؟

۰
ارسال:

javadjj پاسخ داده:

هوش مصنوعی

من سال قبل برای این دس خیلی وقت گذاشتم و به نتیجه خوبی رسیدم که میتونی ببینی
معمولا کتاب راسل خیلی مهمه و دانشگاه امام رضا اقای راحتی خوب ترجمه کرده و همچنین کتاب تست پوران (مهدیه شادی)
که عینا کتاب راسل رو تا آخر منطق ترجمه کرده هم البته با اندکی خلاصه هم خیلی خوب و روان ترجمه کرده میتونین موازی با راسل یا اول راسل(راحتی) رو بخونین بعد از این کتاب بعنوان منبع درس و کنکور استفاده کنی. اما خوب فصل هایی مثل برنامه ریزی و ... دیگه کتاب پوران نیاورده توصیه میکنم این فصول رو اول بن کوپن رو بخونین تا رب کلام رو بگیرین بعد بیا برنامه ریزی رو از راسل بخونی‌، در ضمن کتاب بن کوپن شبکه های بیزین رو هم کامل گفته که سال قبل یه سوال اومده بود و حتی منطق رو هم اول میتونین با بن کوپن شروع کنین و بعدش برین سراغ راسل(البته بن کوپن منطق رو خیلی ساده گفته) خیلی از فصل های بن کوپن برا ارشد سراسری نیست اما خوب منبع تکمیلی خوبیه در کنار راسل
نتیجه گیری من این شد:
راسل ترجمه راحتی و حل تمریناتش+بن کوپن ترجمه داور پناه+ ۲ تا کتاب تست پوران(۱-رهنمون ۲-شادی) و اگه وقت داشتی مثلا برنامه نویسی پرولوگ رو حتما از اینترنت و متفرقه یاد بگیرین و هرچی نمونه سوال بیشتر حل کنین یا مطلبی که بدرد بخوره بهتره
سال قبل من خودم دقیقا همین طور پیش رفتم اما عدم تسلط به موضوعاتی مثل برنامه ریزی و ... موفق نشدم الان که نگاه میکنم به سوالات کنکور میبینم به راحتی میتونستم ۵ سوال هوش رو حل کنم امسال هم دقیقا همین کار رو میکنم اما با دقت بیشتر روی مطالب راسل و مرور و تست زنی

۰
ارسال: #۱۰

Masoud05 پاسخ داده:

هوش مصنوعی باید از روی پوران بخونید بعدش برید از روی بن کوپین شبکه های باور رو بخونین و در نهایت تست زیاد چه کنکوری و چه تالیفی.

ارسال: #۱۱

javadjj پاسخ داده:

البته کمی دیره برای گفتن این مطلب اما خوب کتاب حل مسائل هوش اقای رهنمون جالبه و مسائل زیادی حل کرده دید بهتری میده اکثرا هم سولات دانشگاهای خارج کشور و تمرینات راسل رو حل کردند و پرسش های کوتاه و ارشد سال های قبل رو با جواب های تشریحی متفاوت و کامل تری گفتند واقعا ایشون از اساتید خوب کلاس کنکور هوش ارشد هستند.
کلا شبکه های باور و استدلال احتمالاتی و نظریه بیز و... در جلد دوم کتاب راسل بصورت خفن و وسیع بررسی شده که البته همون بهتر که بن کوپن رو بخونیم واقعا روان و ساده گفته و در حد سوال کنکور سال قبل کفایت میکنه.

۰
ارسال: #۱۲

reyhaneh64 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

یه کتاب حل مسائل هوش مصنوعی هست که ناشرش شرح هست
و مولف رامین رهنمون
۳۴۴صفحه
اگه کسی دربارش اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه که سطحش چطوره.

ارسال: #۱۳

javadjj پاسخ داده:

(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  یه کتاب حل مسائل هوش مصنوعی هست که ناشرش شرح هست
و مولف رامین رهنمون
۳۴۴صفحه
اگه کسی دربارش اطلاعاتی داره ممنون میشم بگه که سطحش چطوره.
کتاب حل مسائل هوش اقای رهنمون جالبه و مسائل زیادی حل کرده دید بهتری میده اکثرا هم سولات دانشگاهای خارج کشور و تمرینات راسل رو حل کردند و پرسش های کوتاه و ارشد سال های قبل رو با جواب های تشریحی متفاوت و کامل تری گفتند واقعا ایشون از اساتید خوب کلاس کنکور هوش ارشد هستند.امسال ۳ ۴ تا سوالات تخصصی هوش عینا از کتاب ایشون بود واقعا من این کتاب رو از همه کمتر خوندم اینو میتونید برین ببینید.حتما کتاب رو تهیه کنید تا با مسائل بیشتری اشنا بشید در زمینه هوش.
بازم میگم نکته عجیب کنکور امسال اوردین ۳ ۴ تا سوالات کنکور ازین کتاب بود که واقعا از ته دل سر جلسه اهی بلند کشیدم به خاطر کم خوندن این کتاب و بیشتر رفتم سراغ درس و تست البته بازم برام بد نبود فقط تونستم یه دور بزنمش.
توصیه شدید میکنم بخرید

۰
ارسال: #۱۴

mosenabdoli پاسخ داده:

هوش مصنوعی

به نظر من بهترین راه هوش خوندن اینه که ترجمه‌ی سعید راحتی رو چندین دور بخونی ...
بعد بری تست های سالهای اخیر رو گیر بیاری.
بعد می بینی که یه سری مطالب مثل پرولوگ و شبکه های بایزین رو خوب پوشش نداده... و احتمالن چیزای دیگه ...
اینا رو بهتره بری تو اینترنت بگردی یه چیزی پیدا کنی ...
البته شبکه های بایزین رو از رو کتاب آمار هم می شه یاد گرفت ... که خیلی سلول خاکستری احتیاج داره که مسلط بشی ... مثلن اون تستی که ۸۹ داده بودن به طرز ترسناکی سخت بود ... ولی خب ... می تونید از دعانویس های تو بازار کمک بگیرید (که یه کاری کنن از اون سوالا ندن!)
در ضمن تا می تونین تو همین مباحث مورد دار (مثل شبکه های بایزین، استنتاج در منطق مرتبه اول و پلانینگ) تست تالیفی پیدا کنین ... حتمن حتمن حتمن تست های آزمون های پارسه رو هم داشته باشین ... تالیفی های هوشش این دو سال خیلی خوب بود.

۰
ارسال: #۱۵

ahmadi_development پاسخ داده:

سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

ارسال: #۱۶

mosenabdoli پاسخ داده:

(۰۲ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۰ ق.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  سلام من ۳تا کتاب هوش رو دارم یکی ترجمه سعید راحتی یکی پوران ودیگری پارسه از برداشتی که من داشتم کتاب راحتی خوب بود پوران تقریبا کپی راحتی ومتن شیوایی داشت اما پارسه اصلا بدرد نمی خورد البته اینی که من دارم مال سال ۸۸ است بابدبحتی پیداش کردم ولی ازخریدش پشیمون شدم در مورد پوران فقط نظرم روی شرح درسشه دوستان اگه درمورد حواب تست هاش نظری دارن بگن چون من خودم در مورد جواب هاش شک دارم واینکه چه کتاب تست مطمینی رو پیشنهاد می کنند

تو جواباش اشتباه زیاده.

۰
ارسال: #۱۷

rouzeh_zi پاسخ داده:

هوش مصنوعی

اگه میشه عنوان دقیق کتاب هوش راسل ترجمه راحتی رو بنویسید که موقع خرید اشتباه نشه

۰
ارسال: #۱۸

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

اسم کتاب‌: رویکردی نوین درهوش مصنوعی
مولف‌: راسل و نورویگ
ترجمه سعیدراحتی

۰
ارسال: #۱۹

rouzeh_zi پاسخ داده:

هوش مصنوعی

یه کتاب هم هست هوشه و ترجمه راحتی
هوش مصنوعی: مفاهیم بنیادی

کدوم یکی از اینها رو باید گرفت ؟!

۰
ارسال: #۲۰

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

راستش اطلاعی از این اسم ندارم.من همون کتابی که نوشتمو دارم.که همین کتاب "راسل"توسط جعفر نژاد ترجمه شده با عنوان"هوش مصنوعی: رهیافتی نوین"ترجمه این کتاب هم خوبه و دست کمی از ترجمه راحتی نداره من قسمتهاییشو مقایسه کردم

۰
ارسال: #۲۱

rouzbeh_zi پاسخ داده:

هوش مصنوعی

من هوش مصنوعی پوران پژوهش چاپ ۸۷ رو دارم‌، چاپ جدیدش رو دیدم ۹ تا فصل شده (یک فصل اضافه‌تر نسبت به مال من) آیا خرید چاپ جدیدش ارزش داره یا با همون سر کنم؟ تغییراتش چقدر هست؟

۰
ارسال: #۲۲

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

من که اصلا از محتوای مختصر هوش پوران خوشم نیامد.فقط تست های خوبی داره. من چاپ جدید را ندیدم.کتاب من چاپ ۸۹ هست

۰
ارسال: #۲۳

arshadism پاسخ داده:

هوش مصنوعی

پوران متنش رو نمی دونم , اما جواب تست هاش غلط زیاد داره هواستون باشه

۰
ارسال: #۲۴

javadjj پاسخ داده:

هوش مصنوعی

کتاب سپاهان: کلا کتابای انتشارات سپاهان برای ۲ ماه اخر خوبه که بصورت ریز میکروطبقه بندی شده تست آورده و به هیج وجه برای درس روی این کتابا نمیشه حساب کرد و نکات و خلاصه درسی هم که آورده چیزی هست که دیگه نمیشه گفت حتی نکته کنکوری هست بیشتر جنبه اشنایی با درس داره و چیزی هست که حتما باید یاد داشته باشیم اما خوب از نظر تستی واقعا پر و با انسجام هست و براحتی میتونید تست های ازاد و سراسری رو از سال ۸۰ تا سال جاری بصورت کامل و سریع و برنامه ریزی شده بزنید من برای دروس نظریه،محاسبات و هوش در ماه اخر کتاباشو گرفتم و باید بگم برای دور تست عالیه.
کتاب پوران:از نظر من هون کتاب راسل هست با ۱۵ درصد خلاصه منظور اینکه زیاد خلاصه نشده و دلیل اینکه خوشتون نیومده نزدیکی متن این کتاب به کتاب راسل هست پس اگر واقعا متاب راسل نمیخواهی بخونی این کتاب پوران رو بخون
اما خوب بارها من عنوان کردم برای درس هوش حتما باید مرجع راسل خونده بشه و اینکه کسی وقت نداره اشتباهه
هوش درسی با منبع تستی غنی و سرشار نیست مثل سیستم عامل یا ساختمان داده اگه درس معماری کامپیوتر باشه من میگم کتاب هادی یوسفی کافیه.
حالا اگر وقت ندارید بعضی از فصول کتاب مرجع رو حذف کنید پیشنهاد من برای کسی که وقت نداره خوندن این فصول هست از کتاب راسل(ترجیحا ترجمه راحتی)
۱-عامل ها
۲-جستجوهای اگاهانه و غیر اگاهانه
۳-بازی ها
۴-ارضای محدودیت‌ها و تپه نوردی ها
۵-عامل های منطقی و مرتبه اول و استنتاج منطق مرتبه اول
حتما سعی کنید این مباحث رو بخونید و یکسری از مطالب دیگه تکمیلی مثل شبکه های بیزین(همون مسائل احتما شرطی که خوب چند سالی هست هرسال تو کنکور سوال میاد)هم تو کتاب بن کوپن بحث شده یا میتونید از اینترنت این مباحث رو فرا بگیرید.

بازم بارها بحث شده کتاب حل مسائل هوش مصنوعی رهنون هستش که امسال ۲ ۳ تا از سوالات کنکور سراسری کپی این کتاب بود و طراح محترم حتی زحمت نداده بود صورت سوال یا گزینه‌ها رو عوض کنه این کتاب شامل سوالات ارشد داخل و سوالات دانشگاهای خارج هست.
من توصیه‌ام اینه تا اول مهر مرجع راسل خونده بشه و برین سراغ مباحث تکمیلی مثل تست و نکته برداری و مرور و.....

۰
ارسال: #۲۵

Mile Stone پاسخ داده:

هوش مصنوعی

آقا جواد ممنون از توضیحات کاملتون .

ولی کتاب آقای رهنمون تجدید چاپ نمیشه و من هم پیداش نکردم

۰
ارسال: #۲۶

مورتن پاسخ داده:

هوش مصنوعی

این دو سال اخیر من به ترتیب ۴۶ درصد و ۶۳ درصد زدم. (فقط هم پوران خوندم اونم نه بطور کامل)

۰
ارسال: #۲۷

arshadism پاسخ داده:

هوش مصنوعی

(۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ق.ظ)rouzeh_zi نوشته شده توسط:  کتاب هوش مصنوعی مفاهیم بنیادی یا رویکردی نوین در هوش مصنوعی
تالیف‌: راسل
ترجمه‌: راحتی

کدام یکی از این دو کتاب مناسبه ارشده؟؟؟؟؟؟؟ ما آخرش نفهمیدیم کدوم رو بخریم ؟!؟!؟!؟!
لطفا اسم انتشارات رو هم بنویسید
فقط دومی ترجمه راحتیه
اونی که ترجمه راحتیه مربوط به دانشگاه امام رضاست

۰
ارسال: #۲۸

arshad91 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

کتاب استاد رهنمون دقیقا اسم انتشاراتش میشه یگید

۰
ارسال: #۲۹

javadjj پاسخ داده:

هوش مصنوعی

کتاب رهنمون نتشارات شرح هستش اسمش حل مسائل هوش مصنوعی-من اجازه کپیش رو از نویسنده گرفتم فقط مونده انتشارات(البته فک کنم قصد چاپ مجدد نداره) بزودی خبر میدم کتاب رو بصورت کپی هر کی هرجای کشور بود براش پست میکنم

۰
ارسال: #۳۰

rezatotti پاسخ داده:

هوش مصنوعی

من الان هوش رو از جزوه پارسه رامین رهنمون می خونم ولی متاسفانه کاملا با نگارش ایشون مشکل دارم خیلی گنگه برام . برای خود درس تو دانشگاه هم همین مشکل رو داشتم و از راسل ترجمه رهنمون می خوندم و درکش سخت بود . می خواستم بدونم ترکیب جزوه پارسه + کتاب پوران می تونه کافی باشه برای تست های هوش مهندسی یا نه؟

۰
ارسال: #۳۱

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

(۰۲ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۵ ب.ظ)shahrzad sh نوشته شده توسط:  واسه تسته هوش چی بخونیم؟
در صفحات قبلی که بحث شده.و راهنماییهای خوبی هم کردند.

۰
ارسال: #۳۲

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

(۱۰ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ ق.ظ)polina نوشته شده توسط:  لینک مربوط به دانلود کتاب‌ها کار نمیکنه. لطفا در صورت امکان لینک جدید را قرار دهید.
لینکهای اول و دوم که خودشون هم گفتند منقضی شدند.اما یه لینک جدید گذاشتند که من امتحان کردم مشکل نداره
اینجا هم دوباره میذارم

۰
ارسال: #۳۳

pos پاسخ داده:

هوش مصنوعی

بعد اینکه هر فصل را می خوانین فصل مرتبط با حل مسائل رهنمون را هم بخونین. خیلی کتاب خوبیه و واقعا کمک می کنه.

۰
ارسال: #۳۴

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۲ ق.ظ)elijon نوشته شده توسط:  
ویرایش‌: هر دو کتاب با توجه به محدودیت زمانی حذف شده اند کتاب اول رو از لینک زیر دانلود کنید.

وبلاگ مترجم

/
متاسفانه ۲تای اول رو ندارم.ولی لینک مربوط به کتاب "سهراب جلوه گر" مشکلی نداره.کلا برای هوش کتاب راسل خوب گفته و کامله فقط نیاز به تستهای سالهای گذشته دارید،فقط برای احتمال شرطی و بیز نیاز به کتاب دیگه ای دارید.میتونیدمباحث شبکه های بیز و احتمال شرطی رو توی کتابهای دیگه ای مثل سیستمهای خبره و آمار هم پیگیری کنید.
حل المسائل راسل هم هست:

۰
ارسال: #۳۵

elhameli پاسخ داده:

هوش مصنوعی

سلام به همه دوستان
برای ارشد آی تی، همه فصل های کتاب راسل رو باید مطالعه کنیم ؟
کدوم فصل ها حذفه ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

۰
ارسال: #۳۶

fatima1537 پاسخ داده:

بعضی کتابهای تست توی خودشون توزیع موضوعی ارشد رو دارند.بعضی موسسات هم توززیع موضوعی تستهای هر سال رو متتشر میکنن
من فقط توزیع موضوعی مهندسی کامپیوتر رو دارم که تا سال ۸۹ رو داره.آی تی رو ندارم متاسفانه

فایل‌(های) پیوست شده
Tozie Mozuie.pdf
اندازه فایل: ۲۱۰/۵۴ KB

۰
ارسال: #۳۷

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

اینجا هم میتونیددرموردتوزیع موضوعی هوش تعدادی تاپیک مرتبط ببینید

۰
ارسال: #۳۸

moj.haghighipour پاسخ داده:

سلام

پیشنهاد می کنم بعد از کتاب راسل ترجمه راحتی کتاب راهیان ارشد رو بخونید

خیلی خوب و واضح و قابل فهم توضیح داده...
من که خیلی به دردم خورد

۰
ارسال: #۳۹

MoonRise پاسخ داده:

هوش مصنوعی

چرا هیچ حرفی از کتاب دکتر فیلی نیست؟

۰
ارسال: #۴۰

a i پاسخ داده:

هوش مصنوعی

یه کتاب برای گسترش علوم پایه هم هست که خیلی باریکه ( مختصر و مفید ). آمار واحتمال بیزین رو خوب توضیح داده .

۰
ارسال: #۴۱

Fardad-A پاسخ داده:

هوش مصنوعی

دوستان برایحفظ نظم انجمن، لطفا" منابع هر درس در تالار همان درس مورد بحث قرار گیرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۲۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۶ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۴۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۳۸ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۰۱ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۷۶۶ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۹۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۳۵ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۴۳ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close