زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد

ارسال: #۲۲۶
۲۲ آبان ۱۳۹۴, ۰۴:۰۸ ق.ظ
سلام.موضوع واسه سمینار میخوام.توی موضوعات شهر هوشمند باشه.اینکه تو چه زمینه ای میشه نرم افزار یا شبکه یا هوش؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۲۷
۲۷ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ
سلام دوستان.. من واسه سمینار و همچنین پایان نامه میخام در زمینه تشخیص بیماری های چشمی با پردازش تصویر کار کنم. کسی اطلاع داره ایا سایتی هست که بتونم داده های مرتبط با چشم پزشکی رو دانلود کنم؟
ارسال: #۲۲۸
۲۷ آبان ۱۳۹۴, ۱۱:۵۹ ب.ظ
RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد
(۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)honey4 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.. من واسه سمینار و همچنین پایان نامه میخام در زمینه تشخیص بیماری های چشمی با پردازش تصویر کار کنم. کسی اطلاع داره ایا سایتی هست که بتونم داده های مرتبط با چشم پزشکی رو دانلود کنم؟
مقاله های توی این زمینه روی چه دیتاستی کار میکنن؟ بهتره ببینید مقاله ها از چیا استفاده میکنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: honey4
ارسال: #۲۲۹
۲۸ آبان ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط honey4.)
(۲۷ آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۹۴ ۱۱:۵۰ ب.ظ)honey4 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.. من واسه سمینار و همچنین پایان نامه میخام در زمینه تشخیص بیماری های چشمی با پردازش تصویر کار کنم. کسی اطلاع داره ایا سایتی هست که بتونم داده های مرتبط با چشم پزشکی رو دانلود کنم؟
مقاله های توی این زمینه روی چه دیتاستی کار میکنن؟ بهتره ببینید مقاله ها از چیا استفاده میکنن

خوب عکسهای چشم پزشکی مثل oct و ...

هنوز درست چیزی پیدا نکردم که دقیق گفته باشه عکساشونو از کجا میارن
ارسال: #۲۳۰
۳۰ آبان ۱۳۹۴, ۰۶:۴۱ ب.ظ
HLA و DIS
سلام .امیدوارم حالتون خوب باشه. لطفا دوستانی که در زمینه های معماری سطح بالا(HLA) و شبیه سازی تعاملی توزیع شده(DIS) کار کردن ویا اطلاعات( هر چند جزئی) دارن ی مقدار در باره این دو تا موضوع توضیح بدن ، و دیگری اینکه تو چه زمینه هایی از اونا جای کار وجود داره..
پیشاپیش ممنون از پاسختون
ارسال: #۲۳۱
۰۱ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۲ ق.ظ
RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد: optical image proccessing
با سلام دوباره... کسی نظری نداره برای پایگاه داده عکس های پزشکی چشم؟؟Huh
ارسال: #۲۳۲
۰۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۳۰ ب.ظ
سلام دوستان
کسی در زمینه ی شخصی سازی صفحات وب کار کرده؟
منبع، مقاله و... کسی داره در این مورد؟Sad
ارسال: #۲۳۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۴, ۰۶:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط pourya.zia.)
سلام، دوستان میشه منابع خوبی برای موضوع امنیت در تجارت الکترونیک پیشنهاد بدید؟
برای سمینار و پایان نامه ام نیاز دارم

استاد راهنما هم هیچی نمیگه، تنها چیزی که گفته اینه برای پیاده سازی این نوع موضوعات میشه از شبیه سازهای opnet - omnet - ns2/ns3 استفاده کرد. اینا هم به زبان ++c باید آشنا باشی که بنده زیاد کدنویسی بلد نیستم. اما به موضوعات شبکه علاقه دارم، خودم با روترهای سیسکو کار کردم (محیط های شبیه سازی) و مایکروسافت MCSA سرور هم بلدم.

بنظرتون راه بدی رو انتخاب کردم؟
ارسال: #۲۳۴
۲۹ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱ ب.ظ
سلام من دانشجوی ترم ۲ ارشد گرایش نرم افزار هستم
در رابطه با موضوع پایان نامه !
موضوعاتی که در حال حاضر مد نظرم هست IOT و Big Data هستن !
ی مطالعه خیلی جزئی داشتم راجبشون
ولی نه خیلی ! به مبحث IOT علاقه بیشتری دارم ولی اصلا نمیدونم وقتی تحقیقاتم رو جزئی تر کنم میتونم از پسش بربیام یا نه
من کلا خیلی زیاد به برنامه نویسی و ریاضیات علاقه ای ندارم ! نمیدونم این مبحث چطوره
یا حتی میشه برای مقاله ISI روش کار کرد یا نه
یا اینکه کدوم گرایشات توو این بحث بهتر هستن
ممنون میشم راهنمایی کنینHeart
ارسال: #۲۳۵
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۰۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۹:۲۳ ق.ظ)marmar_khanoom نوشته شده توسط:  کسی تا حالا پویا نمایی یا گرافیک کامپیوتری کار کرده؟ .....
دوستان اینو جواب میدید؟؟
ارسال: #۲۳۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۴ ق.ظ
دوستان یه موضوع می خوام برای پایان نامه ارشد هوش مصنوعی پردازش تصویرم نباشه!
موضوع کاربردی باشه بشه راضی کرد شرکت ها یا صنایع رو ازشون داده جمع اوری کرد.
دنبال این هستم رزومه کاری هم بشه برام
با تشکر
ارسال: #۲۳۷
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۵ ق.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ ق.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  دوستان یه موضوع می خوام برای پایان نامه ارشد هوش مصنوعی پردازش تصویرم نباشه!
موضوع کاربردی باشه بشه راضی کرد شرکت ها یا صنایع رو ازشون داده جمع اوری کرد.
دنبال این هستم رزومه کاری هم بشه برام
با تشکر

برو از دانشجوهای دکتر سامی بپرس ببین تونستن دیتاست از بیمارستان بگیرن یا نه. اگر دیتاست باشه بنظرم حوزه پزشکی جالبه. کارهای مرتبط با پردازش متن هم جالبه و خودت میتونی دیتاست جمع کنی. مثلا یک کد بزنی که بره اخبارهای فلان سایت رو برات صفحه به صفحه ذخیره کنه و اینطوری دیتاست تشکیل میدی. هم بدرد موضوع پایان نامه میخوره، هم ISI و هم کاربردیه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۳۸
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ق.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مثلا یک کد بزنی که بره اخبارهای فلان سایت رو برات صفحه به صفحه ذخیره کنه و اینطوری دیتاست تشکیل میدی.
این که دیتاست نمیشه. برای اینکه این متن ها بشه دیتاست باید کلی زحمت کشیده بشه. باید تمام متن ها رو چند بار فرد متخصص بخونه و اصلاح کنه. ملاحظه های دیگه ای هم نیازه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۳۹
۱۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(14 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مثلا یک کد بزنی که بره اخبارهای فلان سایت رو برات صفحه به صفحه ذخیره کنه و اینطوری دیتاست تشکیل میدی.
این که دیتاست نمیشه. برای اینکه این متن ها بشه دیتاست باید کلی زحمت کشیده بشه. باید تمام متن ها رو چند بار فرد متخصص بخونه و اصلاح کنه. ملاحظه های دیگه ای هم نیازه.

خب معلومه ذخیره صفحات خام، دیتاست نمیشه!!

برای داشتن دیتاست باید مباحث مربوط به Data Analysis رو دنبال کنید. فاز اول جمع آوری داده هاست. فاز بعدی تمیز کردن داده هاست. فاز بعدی استخراج مفاهیم است. هر کدام از این فازها خودش یه course هست.
من خودم قبلا اینکارا رو کردم. فرضا شما یه برنامه مینویسید که صفحات یه سایت خبری رو میاره و ذخیره میکنه. بعدش میاید فقط بخش متن اصلی رو جدا می کنید و سایر مطالب اضافه رو میریزید دور. بعد داده های اصلی باید پارتیشن بندی بشن. مثل همون تشکیل feature میشه. بعد به قول شما یه نفر باید بشینه این feature رو پالایش کنه و چیزای بی ارزش رو بریزه دور چون تا اینجا همه قسمت کار توسط برنامه بوده و هیچ expertی روش نظارت نداشته. البته این فاز پالایش میتونه عمقی یا سطحی باشه. در حالت سطحی چیزایی که بطور مشخصی بدرد نخور هستن باید دور ریخت. بعدش با الگوریتم های کاهش ابعاد میشه میزان ارزش هر feature رو بدست آورد (مثلا ارتباط feature ها باهم و با class label رو بررسی کرد).
در کل ساخت دیتاست اصلا چیز سخت و عجیبی نیست و من حتی یادمه توی پایان نامه چنداز همکلاسی هام مجبور شدن برای خودشون دیتاست بسازن. مسئله این هست که اگر بخواید دیتاست شما معتبر و بین المللی باشه خیلی ملاحظات لازمه که در اون حد من دیگه مطلع نیستم.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۲۴۰
۰۲ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۳۱ ب.ظ
باسلام من یه موضوع برای سمینارم میخوام که بتونم برا ی پایان نامه هم ازش استفاده کنم. فرصت زیادی هم ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۵۹ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۴۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۰۰۹ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۱۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۲,۹۸۸ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۳۶ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۴۴ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  فیلدهای تحقیقاتی در گرایش نرم افزار iCanDoIt ۳ ۴,۱۹۴ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پایان نامه هوش مصنوعی در زمینه بیوانفورماتیک یا پزشکی safoora s ۲ ۴,۱۱۸ ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safoora s
  معرفی منبع در زمینه امضای گروهی - رمزنگاری yass147 ۱ ۲,۴۱۴ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zpp

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close