زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید

ارسال: #۱۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۳۷ ب.ظ
سلام
دانشگاه من به صورت ۴ گزارش سمینار را تحویل می گیرد
من در گزارش ۲ام هستم و کاملا توش موندم،اگر می توانید لطفا کمکم کنید
سمینارم در مورد کاوش ویدیو هست
۵۰ تا مقاله گرفتم که ۸۰درصدشون از ۲۰۰۶ به بعد هستند
حتی در این مرحله از کار دسته بندی کردم و نمودار کشیدم که مجلات معتبر چقدر از این مورد مطلب دارند در چه زمینه هایی کار شده و کدوم روش ها بیشتر کارا بوده
اما این دسته بندی و نمودار که انجامش هم وقت گیر بوده فقط دو صفحه شده
نمی دونم دقیقا باید چگونه به طوریکه یک فصل از سمینارم را بگیره،در موردشون بنویسم!؟
فرض کنیم ۴ روش اصلی هست آیا باید بخش به بخش ۴ روش را معرفی کنم؟مثلا کلاسترینگ،مارکوف و ....
بعد به هر کدوم یک فصل اختصاص بدم؟
اصولا سمینار باید چند صفحه ای باشد؟چند فصل داشته باشه؟
خیلی ممنون می شوم اگر جوابمو بدید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۶ ب.ظ
سلام .موضوع سمینارمن کشف اسپم با الگوریتمهای یادگیری ماشینه.تازه شروع کردم .ولی موندم چیکار کنم.اولe survey دز موزد spam detection بخونم بهتر نیست؟از موضوع اضلی دورنمیشم اینجوری؟میشه یه راهکار بدین تا یه مسیر کلی بیاد تو ذهنم و ار این گیچی در بیام؟

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم چرخد
ارسال: #۱۸
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ق.ظ
RE: لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید
(۰۹ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  سلام .موضوع سمینارمن کشف اسپم با الگوریتمهای یادگیری ماشینه.تازه شروع کردم .ولی موندم چیکار کنم.اولe survey دز موزد spam detection بخونم بهتر نیست؟از موضوع اضلی دورنمیشم اینجوری؟میشه یه راهکار بدین تا یه مسیر کلی بیاد تو ذهنم و ار این گیچی در بیام؟

راهکارش اینه که بدون داشتن استرس و با صبر و حوصله فقط و فقط و فقط مطالعه کنید.کم کم خودتون همه چیز دستتون میاد.فقط مطالعه.اولش ذهن آدم مشوشه و مثل کلاف سردرگم می مونه ولی بعدش این کلاف منظم و منظم تر میشه.جلوتر که برید می فهمید کجاها رو اشتباه رفتید.فقط صبر داشته باشید.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: jaroon , ali123321 , sobi , ida_isp , ghandi70
ارسال: #۱۹
۱۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۴۰ ب.ظ
ممنون از راهنماییتون

من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم چرخد
ارسال: #۲۰
۲۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۷ ب.ظ
با سلام
استاد الگوریتم موازی ما دکتر سید جوادیه.ایشون میگن باید مطالبیو واسه پایان نامه و سمینارتون استفاده کنید که قبلن کسی روش کاکرده چون اگ یه موضوعی ور میدارید که اولین باره داره روش کار میشه حتمن موضوع جالبی نیست که تا حالا کسی روش کا نکرده و کلن وقتی دانشجویی میاد میگه این موضوع اولین باره که داره مطرح میشه ما واسش تره هم خورد نمیکنیم چون یا جای کار نداشته که بقیه روش کار نکردن یا جذابو به درد نخور بوده.اینم تجربه این یک ترم درس خوندنه ارشد منه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , banou , sobi , سجاد۶۷
ارسال: #۲۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ ب.ظ
سلام. من ترم دوم نرم افزار هستم. یه استاد معماری پیشرفته داشتیم آقای دکتر قدیری. ایشون تو این یک ترم خیلی کوتاه چیزی به من یاد داد که کلید راه بود. ایشون گفتن باید یک موضوع رو انتخاب کنید و در موردش ۳۰ تا مقاله از ژورنالهای معتبر بخونید. ضمنا اگر موضوعی رو متوجه نمی شید به منابع ذکر شده تو همون مقاله مراجعه کنید تا متوجه بشید. تازه با یکبار خوندن هم نمی شه کل موضوع را فهمید. بطور متوسط باید ۱۰ بار یک مقاله رو بخونید تا خوب متوجه بشید. و با این دید بخونید که مقاله رو بهبود ببخشید و ایده داشته باشید. البته ایشون از ما اینطوری کار کلاسی گرفتن و نتیجه بخش بود. برای همین نگران نباشید اگر با یکی دو بار خوندن متوجه نشدید. من خودم دارم روی mobile cloud computing مطالعه می کنم. موضوع جالبیه. حدود ۱۰ تا مقاله تو این موضوع و ۱۸ تا مقاله تو cloud computing خوندم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , Lonely Palm , najmeh20 , ankaboot , ghandi70
ارسال: #۲۲
۲۰ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  سلام. من این ترم باید موضوع پایان نامه ام رو انتخاب کنم. بنا به دلایلی احتمالا موضو سمینارم رو ادامه نمی دم. الان موضوعی که پیدا کردم میره به سمت متن کاوی که خودم تاحالا ازش چیزی نمی دونستم و اینکه اگر بخوام این موضوع رو انتخاب کنم کاملا برام جدید هست. به نظر تون کار درستی هست من موضوعی رو که تا به حال هیچی آشنایی با هاش نداشتم رو انتخاب کنم؟
یعنی باید مباحث جدیدی زیادی رو یاد بگیرم.
سلام. من هم از موضوع پایان نامه م خیلی سردرنمی آوردم و باید بابتش چیزهای زیادی یاد می گرفتم و بگیرم. هنوز چیزایی هست که برام مبهمه. ولی خوب از اون جهت برام ارزششو داشت که این همه سختی به خودم بخرم که اولا استاد راهنما به این موضوع مسلط بود و موضوع پیشنهاد خود ایشون بود، در نتیجه مطمئن بودم که موضوع خوبیه. دوم اینکه وقت زیادی رو گذاشتم روش، یعنی با خودم کنار اومدم از خیلی مسائل بزنم و فقط روی این کار کنم، چون هم می دونم چقدر عقبم هم به مرور زمان که دیدم نسبت به مسئله بازتر میشه علاقه م به ادامه ی کار هم بیشتر میشه...خیلی ها بعد از یه مدت که نتیجه نگیرن دلزده میشن و کارو بکل میزارن کنار و بعد مشکلات خاص خودش پیش میاد ... من میگم همه چیز برمی گرده به شما و علاقه تون و میزان همکاری استاد راهنما توی موضوع انتخابی تون، این موارد به نظر من خیلی مهمن، دست کم نگیرید

The best defense against logic is ignorance
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , equilibrium , ankaboot
ارسال: #۲۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط equilibrium.)
نقل قول: @Aurora
سلام. من این ترم باید موضوع پایان نامه ام رو انتخاب کنم. بنا به دلایلی احتمالا موضو سمینارم رو ادامه نمی دم. الان موضوعی که پیدا کردم میره به سمت متن کاوی که خودم تاحالا ازش چیزی نمی دونستم و اینکه اگر بخوام این موضوع رو انتخاب کنم کاملا برام جدید هست. به نظر تون کار درستی هست من موضوعی رو که تا به حال هیچی آشنایی با هاش نداشتم رو انتخاب کنم؟
یعنی باید مباحث جدیدی زیادی رو یاد بگیرم.
سلام
یادمه یکی از همکلاسی های ارشد همین اتفاق براش پیش اومد؛ یعنی سمینارشو با یه موضوع نسبتا سخت افزاری ارائه داد اما برای پایان نامه ادامش نداد و رفت سراغ شبکه و یادگیری ماشین که کاملا بیربط به سمینارش بود (الان هم دانشجوی دکتری است)؛ بنابراین جواب کلی سوالتون مثبته؛ اما در مورد text mining پیشنهاد میکنم یکم بیشتر درباره موضوع تازه (یا موضوع قبلی) فکر کنید؛ مثلا چندتا از موضوعات تاپ رو در پایگاه های علمی معتبر سرچ کنید ببینید در سه سال اخیر چندتا مقاله تو اون زمینه چاپ شده؛ نتایجی که من از ieeexplore.ieee.org در بازه ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ گرفتم:
bioinformatic = 8480،
(یکی از زیر شاخه های خاص بیواینفورماتیک) biomedicine = 1980،
cloud computing = 10571،
social network = 9441،
sensor network = 32050،
text mining = 1760 (در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۳ فقط حدود ۶۰۰ مقاله با موضوع متن کاوی وجود داره درحالیکه مثلا موضوع کلاد در همین بازه بیش از ۵۰۰۰ مقاله چاپ شده داره)
نتیجه تقریبی (که ممکنه اشتباه باشه) اینه که انتخاب موضوع متن کاوی ریسک بیشتری داره؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , Aurora , jaroon , crevice , lianet , majid67110
ارسال: #۲۴
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
سلام دوستان
میشه منم راهنمایی کنید
من برای پایان نامم برای مدیریت یه فناوری الگویی ارائه دادم که شامل چندین گامه
متاسفانه استاد راهنما ندارم چون دو ترم جایی مهمان بودم و در مبدا کسی رو نمیشناسم از دانشگاهی که مهمان بودم کسی نیست قبول کنه استاد راهنمام بشه به خاطر دوری راه
خلاصه فعلا بدون استادم
می خواستم شما راهنماییم کنید این الگو باید شبیه سازی بشه با نرم افزارهای شبیه سازی؟؟؟
یا مثلا کار دیگه به ذهنتون میاد
متاسفانه هیچ استادی از بس پولین تا انتخاب نشن کمک نمی کنن البته بعضی هاشون
حتما الگو باید در مکانی پیاده سازی بشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۲۵
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
دوستان عزیز اینجا تاپیک نحوه نوشتن پایان نامه هست. لطفا برای انتخاب موضوع، نحوه پیاده سازی و این موارد در تاپیک های مناسب مطرح کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۷۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۸,۳۵۲ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۱۲ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۳,۸۳۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۵۹ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  چارچوب فصول پایان نامه H.Mohammadi ۰ ۱,۷۸۲ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H.Mohammadi
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۰۵ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۶۴ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close