زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیات مورد علاقه شما

ارسال: #۳۱
۰۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
(۰۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)setaiesh نوشته شده توسط:  *من یتوکل الی الله فهو حسبه*
به نظم اینطوردرسته :من یتوکل علی الله فهو حسبه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , setaiesh , hesab , mohammad_13690 , baran , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۳۱ ب.ظ، توسط yaser_ilam_com.)
RE: آیات مورد علاقه شما
(۰۷ فروردین ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(07 فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)setaiesh نوشته شده توسط:  *من یتوکل الی الله فهو حسبه*
به نظم اینطوردرسته :من یتوکل علی الله فهو حسبه
fatima1537 ، ممنون از دقت بالاتون .
آیه صحیح رو قرار دادم .

سوره طلاق - آیه ۳

وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا

ترجمه : « و از جایى که حسابش را نمى‏کند به او روزى مى‏رساند و هر کس بر خدا اعتماد کند او براى وى بس است‏خدا فرمانش را به انجام‏رساننده است به راستى خدا براى هر چیزى اندازه‏اى مقرر کرده است »

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: farzaneh_best , banou , setaiesh , hesab , diligent , baran , alireza_it , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۳
۰۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
«وَاتَّقُواْ فِتْنَةً لاَّ تُصِیبَنَّ الَّذِینَ ظَلَمُواْ مِنکُمْ خَآصَّةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ» [انفال ۲۵]

و از فتنه ‏ای بپرهیزید که تنها به ستمکاران شما نمی‏رسد (بلکه همه را فرا خواهد گرفت چرا که دیگران سکوت اختیار کرده‏ اند) و بدانید خداوند کیفر شدید دارد. (ترجمه مکارم)

همه با هم امر به معروف را احیا کنیم

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , banou , hesab , marzieh , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
چون من حضرت علی (ع) رو خیلی دوست دارم و چون در این آیه هم مفسران میگن مراد حضرت علی(ع) هستش خیلی دوست دارم (هر چند بعضی از اهل سنن چنین اعتقادی ندارن)

* والذین آمنوا الذین یقیمون الصلاه و یوتون الزکاه و هم راکعون *

مومنانی خواهند بود که نماز به پا داشته و به فقرا در حال رکوع زکات میدهند

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: setaiesh , hesab , mohammad_13690 , banou , **sara**
ارسال: #۳۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۵:۵۸ ب.ظ
و از این آیه هم متحیر شدم ، دریایی تو دانمارکه:

سوره مبارکه فرقان آیه ۵۳:

« و هو الذی مَرَجَ البحرینِ هذا عَذبٌ فُراتٌ و هذا مِلحً اُجاجً وَ جَعَلَ بَینَهما بَرزَخا و حِجراً مَهجوراً»
و اوست کسی که دو دریا را موج زنان به سوی هم روان کرد این یکی شیرین و آن یکی شور و تلخ است ومیان آندو حریمی استوار قرار داد.

فایل‌(های) پیوست شده

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , hkarimi , mohammad_13690 , Masoud05 , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۶
۱۲ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۲۹ ب.ظ
و چون در دریا به شما خوف و خطری رسد به جز خدا همه را فراموش میکنید آنگاه که خدا شما را نجات داد باز از خدا روی میگردانید که انسان بسیار ناسپاس است.
سوره اسرائ آیه ۶۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: hkarimi , انرژی مثبت , mohammad_13690 , hesab , baran , Eternal , marzieh , banou , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۷
۱۴ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۲۳ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
«اتامرون الناس بالبر وتنسون انفسکم وانتم تتلون الکتاب افلا تعقلون» [بقره،۴۴]

آیا مردم را به نیکى فرمان می دهید و خود را فراموش میکنید؟ با اینکه شما کتاب [خدا] را می خوانید! آیا نمی اندیشید؟

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: setaiesh , neilabak , banou , **sara** , nasrolah
ارسال: #۳۸
۱۴ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۳۴ ب.ظ)banou نوشته شده توسط:  یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَ لا تَجَسَّسُوا وَ لا یَغْتَبْ بَعْضُکُمْ بَعْضاً أَ یُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَنْ یَأْکُلَ لَحْمَ أَخیهِ مَیْتاً فَکَرِهْتُمُوهُ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَحیمٌ(سوره حجرات – آیه ۱۲)

الف-تحقیق و جستجو در امور شخصی افراد از دیدگاه اسلام : از مسائل بسیار مهمی که دین اسلام به آن شدیدا اهتمام دارد ،نگهداری حرمت و آبروی مسلمین و پرهیز از جستجو و تفتیش عقاید آنها است .تجسس و خبر جویی از اندرون زندگی شخصی مردم جایز نیست و به هیچ کس اجازه داده نشده است که اسرار ولغزشهای مردم را افشا کند . امنیت و آسایش خاطر همگانی مردم با موارد فوق فراهم می شود .ای کسانی که ایمان آورده اید از بسیاری گمانها درباره دیگران بپرهیزید، به راستی که برخی از گمانها گناه است درباره یکدیگر جاسوسی نکنید و بعضی از شما غیبت بعضی نکنند ،آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد ؟که البته از آن بدتان می آید .طبق نظر مفسرین منظور از کلمه( و لا تجسوا) تحریم کنجکاوی و دنبال کردن لغزشهای اهل اسلام است چنانچه در مجمع البیان مرحوم طبرسی فرموده است که در پی جستجوی عیبهای مردم نباشید . امام صادق در این باره می فرماید اگر کسی لغزشها و گناهانی راکه از مومنین با دو چشم خود دیده و یا با دو گوش خود شنیده باشد و برای دیگران بازگو کند او از مصاریق این آیه شریفه است که می فرماید :آنان که نقل و پخش کردن کار بد در میان مومنان را دوست دارند ،در آخرت برایشان عذابی دردناک وجود دارد .( اصول کافی ج ۲ /۳۵۷ ،کتاب الایمان و الکو ،باب الغیمه والتهمه ،حدیث ۲) و پیامبر اسلام نیز می فرمایند: در باره لغزشهای مومنین تجسس نکنید ،چون که هر کس لغزشهای برادران مومن خود را پی جویی کند ،خداوند نیز لغزشهای خود او را پی جویی خواهد کرد و او را بی آبرو و رسوا خواهد کرد هرچند که در درون خانه اش باشد .(اصول کافی ج۲ /۳۳۵۵ ،کتاب ایمان و کفر ،باب من طلب ثمرات المومنین ج۵ ) امام علی در نامه معروف خود به مالک به عنوان حاکم مصر چنین می نویسد : کم ارج ترین افراد نزد تو باید کسانی باشند که نسبت به کشف و پخش عیوب و اسرار مردم حریص تر و بی باک ترند برای اینکه نوعا مردم دارای عیوبی هستند که حاکم برای پنهان داشتن آنها از همه سزاوارتر است .پس هرگز در صدد کشف کردن آن لغزشهایی که پنهان از تو (پنهان از حکومت )صورت گرفته بر نیا . چون تو به عنوان حاکم مسلمین فقط مسئول پاکسازی جامعه از آلودگی های آشکار و ظاهری هستی ،درباره لغزشهای پنهان مردم خداوند خود داوری خواهد کرد . بنابراین تا آنجا که می توانی اسرار مردم را پنهان نگه دار تا خداوند نیز اسرار تو را از مردم پنهان نگه دارد.(نهج البلاغه نامه ۵۳ )مجموعه آیات و روایاتی که در این زمینه وجود دارد به خوبی بیانگر آن است که از دیدگاه اسلام هرگز نباید حقوق افراد مسلمان با استراق سمع ،تفتیش و تجسس و افشاگری مورد تعرض قرار گیرد .
پیامبر گرامی اسلام (ص): «ای کعبه خداوند چقدر تو را بزرگ و حرمتت را گرامی داشته است!!. به خدا قسم حرمت مومن از تو بیشتر است زیرا خداوند تنها یک چیز را از تو حرام کرده ولی از مومن سه چیز را حرام کرده: جان، مال و آبرو تا کسی گمان بد به او نبرد» + «ربا هفتاد و سه قسم است و آسانتر از همه چنان است که کسی با محارم خود زنا کند و بدتر ازهمه رباها تجاوز به آبروی مسلمان است» + «ای مردم! خون و مال و آبروی شما حرمت دارد تا قیام قیامت»

منبع:http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=124978

یا حضرت دوست.... تنم لرزید...

Future is not what we planned for tommorow! it's the result of what we do today! Do the best in present and enjoy the result in future
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , nasrolah
ارسال: #۳۹
۱۵ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ق.ظ
آیات مورد علاقه شما
(۱۴ فروردین ۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  «اتامرون الناس بالبر وتنسون انفسکم وانتم تتلون الکتاب افلا تعقلون» [بقره،۴۴]

آیا مردم را به نیکى فرمان می دهید و خود را فراموش میکنید؟ با اینکه شما کتاب [خدا] را می خوانید! آیا نمی اندیشید؟
این آیه واقعا عالیه.تشکر بابت یادآوری این آیه.یاد این ضرب المثل افتادم:"یه سوزن به خود یه جوالدوز به دیگران"

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , nasrolah
ارسال: #۴۰
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۱:۵۴ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
قرآن در آیات مختلف انسان را به مهربانی با پدر و مادر سفارش کرده است. آیاتی که چگونگی رفتار با پدر و مادر در آنها توضیح داده شده, اینجا آورده شده اند
۱- سوره: ۴۶ , آیه: ۱۵

و انسان را [نسبت] به پدر و مادرش به احسان سفارش کردیم مادرش با تحمل رنج به او باردار شد و با تحمل رنج او را به دنیا آورد و باربرداشتن و از شیرگرفتن او سى ماه است تا آنگاه که به رشد کامل خود برسد و به چهل سال برسد مى‏گوید پروردگارا بر دلم بیفکن تا نعمتى را که به من و به پدر و مادرم ارزانى داشته‏اى سپاس گویم و کار شایسته‏اى انجام دهم که آن را خوش دارى و فرزندانم را برایم شایسته گردان در حقیقت من به درگاه تو توبه آوردم و من از فرمان‏پذیرانم

۲- سوره: ۳۱ , آیه: ۱۴

و انسان را در باره پدر و مادرش سفارش کردیم مادرش به او باردار شد سستى بر روى سستى و از شیر باز گرفتنش در دو سال است [آرى به او سفارش کردیم] که شکرگزار من و پدر و مادرت باش که بازگشت [همه] به سوى من است

۳- سوره: ۲۹ , آیه: ۸

و به انسان سفارش کردیم که به پدر و مادر خود نیکى کند و[لى] اگر آنها با تو درکوشند تا چیزى را که بدان علم ندارى با من شریک گردانى از ایشان اطاعت مکن سرانجامتان به سوى من است و شما را از [حقیقت] آنچه انجام مى‏دادید باخبر خواهم کرد

۴- سوره: ۴ , آیه: ۳۶

و خدا را بپرستید و چیزى را با او شریک مگردانید و به پدر و مادر احسان کنید و در باره خویشاوندان و یتیمان و مستمندان و همسایه خویش و همسایه بیگانه و همنشین و در راه‏مانده و بردگان خود [نیکى کنید] که خدا کسى را که متکبر و فخرفروش است دوست نمى‏دارد

۵- سوره: ۱۷ , آیه: ۲۳

و پروردگار تو مقرر کرد که جز او را مپرستید و به پدر و مادر [خود] احسان کنید اگر یکى از آن دو یا هر دو در کنار تو به سالخوردگى رسیدند به آنها [حتى] اوف مگو و به آنان پرخاش مکن و با آنها سخنى شایسته بگوى

۶- سوره: ۲ , آیه: ۸۳

و چون از فرزندان اسرائیل پیمان محکم گرفتیم که جز خدا را نپرستید و به پدر و مادر و خویشان و یتیمان و مستمندان احسان کنید و با مردم [به زبان] خوش سخن بگویید و نماز را به پا دارید و زکات را بدهید آنگاه جز اندکى از شما [همگى] به حالت اعراض روى برتافتید

۷- سوره: ۶ , آیه: ۱۵۱

بگو بیایید تا آنچه را پروردگارتان بر شما حرام کرده براى شما بخوانم چیزى را با او شریک قرار مدهید و به پدر و مادر احسان کنید و فرزندان خود را از بیم تنگدستى مکشید ما شما و آنان را روزى مى‏رسانیم و به کارهاى زشت چه علنى آن و چه پوشیده[اش] نزدیک مشوید و ن فسى را که خدا حرام گردانیده جز بحق مکشید اینهاست که [خدا] شما را به [انجام دادن] آن سفارش کرده است باشد که بیندیشد

درد من حصار برکه نیست ، درد من زیستن با ماهیانیست که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: banou , mohammad_13690 , انرژی مثبت , hesab , alireza_it , **sara** , nasrolah
ارسال: #۴۱
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
«فَأَعْرِضْ عَن مَّن تَوَلَّى عَن ذِکْرِنَا وَلَمْ یُرِدْ إِلَّا الْحَیَاةَ الدُّنْیَا» [نجم،۲۹]

روی برگردان و دوری کن از کسانی که از یاد ما روی برگردانده اند و چیزی جز زندگی دنیا را نمی خواهند

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , setaiesh , hesab , banou , reyhaneh64 , **sara** , nasrolah
ارسال: #۴۲
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۳۸ ب.ظ
...وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا
آیه ۳ سوره طلاق

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690 , انرژی مثبت , setaiesh , yaser_ilam_com , Aurora , banou , **sara** , nasrolah
ارسال: #۴۳
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ ق.ظ
آیات مورد علاقه شما
اگر پدرتان، فرزندانتان، برادرها و خواهرهایتان، همسرتان، طایفه و فامیل شما،
یا اموالی که کسب کرده اید، یا تجارت و شغلی که از کساد شدنش می ترسید،
یا خانه های مورد علاقه تان...
در نظرتان از خداوند و پیامبرش
و جهاد در راهش
محبوبتر است ...

در انتظار این باشید که خداوند فرمانش را به اجرا درآورد
و خداوند قوم فاسقین را هدایت نمی‏کند...
«قُلْ إِن کَانَ آبَاؤُکُمْ وَأَبْنَآؤُکُمْ وَإِخْوَانُکُمْ وَأَزْوَاجُکُمْ وَعَشِیرَتُکُمْ وَأَمْوَالٌ اقْتَرَفْتُمُوهَا وَتِجَارَةٌ تَخْشَوْنَ کَسَادَهَا وَمَسَاکِنُ تَرْضَوْنَهَا أَحَبَّ إِلَیْکُم مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ وَجِهَادٍ فِی سَبِیلِهِ فَتَرَبَّصُواْ حَتَّى یَأْتِیَ اللّهُ بِأَمْرِهِ وَاللّهُ لاَ یَهْدِی الْقَوْمَ الْفَاسِقِینَ» [توبه،۲۴]

سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , setaiesh , fatima1537 , banou , **sara** , nasrolah
ارسال: #۴۴
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ ب.ظ، توسط fo-eng.)
آیات مورد علاقه شما
تنها تو را میپرستم و تنها از تو یاری میجویم ...!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , setaiesh , banou , mohammad_13690 , alireza_it , **sara** , nasrolah
ارسال: #۴۵
۲۰ فروردین ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَى (آیه ۱۴ سوره علق)

مگر ندانسته که خدا مى‏بیند؟

مخاطب این آیه ما انسانها هستیم که بیشتر اوقات از یاد خدا غافلیم درحالیکه خداوند همیشه به یاد و همراه ماست.این آیه را خیلی دوست می دارم.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: setaiesh , reyhaneh64 , انرژی مثبت , Masoud05 , **sara** , mohammad_13690 , - rasool - , nasrolah

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۶۰۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۷ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  علاقه مندی پژوهشی luna ۷۷ ۶۸,۰۵۴ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: newsoftware11
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۲۸ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۸,۰۱۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  شمارنده Sanazzz ۰ ۱,۴۱۲ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۲۱۲ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close