زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟

نظرسنجی: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۰/۲۶%
    اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۱۰/۲۶%
    ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه ۱۰/۲۶%
۸ ۱۰/۲۶%
  • ۳۸/۴۶%
    اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره ۳۸/۴۶%
۳۰ ۳۸/۴۶%
  • ۳/۸۵%
    حتما باید بیرون از منزل کار کنه ۳/۸۵%
۳ ۳/۸۵%
  • ۳۷/۱۸%
    به انتخاب خودش میذارم ۳۷/۱۸%
۲۹ ۳۷/۱۸%
در کل ۷۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۹۱
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط mohammad_13690.)
من هنوز فکر می کنم راه همونه
زن کار کنه
خارج از خانه هم
منتها کاری که ساعت کاریش کم باشه و ...
هیچ خانمی نخواهد گفت چون ساعت زیادی کار نکردم و زیاد خسته نشدم و زیاد استرس نداشتم، پس احساس پوچی و بیهودگی می کنم

البته نظر هرشخص در نظر سنجی بسته به دیدش به گزینه هاست. و هرکس ممکنه همه رو با دید خودش قبول کنه.
۱ اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه: اصلا دوست ندارم کاری بکنه با ساعت کار زیاد و استرس زیاد
۲ ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه: ترجیح میدم هیچ کار نکنه بهتر از اینه که تمام زندگی، وقت و انرژیش صرف کار بشه
۳ اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره: برای همه محیط مهمه، منتها محیط از دید هرکس یه چیز هست، نثلا این که محیط باید کرامت زن رو حفظ کنه
۴ حتما باید بیرون از منزل کار کنه: حتما باید یه فعالیت به درد بخور داشته باشه تا دچار افسردگی نشه و به کارهای بیهوده هم رو نیاره
۵ به انتخاب خودش میذارم: صد در صد اگه یه شغلی پیدا بشه که خیلی دوست داره بره، هرچند خصوصیات لازم رو نداره، اگه متقاعد نشد که یه شغل دیگه بره، همونی رو میره که دوست داره (مگر در مواقع معدود که شرایط خیلی بد هست)

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۹۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۵۹ ق.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ق.ظ)mthsh نوشته شده توسط:  (۷-۳-۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ صبح)Bache Mosbat نوشته شده توسط:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
نقل قول: من یک پیشنهاد بدم:
الف) خانم میتونن در زمینه تحصیلی خودشون که اینجا فرض میکنیم کامپیوتر هست کار در منزل و پشت کامپیوتر داشته باشن. مثل برنامه نویسی.
ب) یا میشه استاد دانشگاه مجازی شد این جوری پشت کامپیوتر به دانشجوها درس بدن.
هر از گاهی هم از در منزل تشریف بیارن بیرون یه آفتابی بخوره بهشون که ویتامین دی بدنشون تامین شه . فکر خوبیه Smile
چه فکر نازک غمناکی!!!

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamani
ارسال: #۹۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ب.ظ
RE: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۵ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  من هنوز فکر می کنم راه همونه
زن کار کنه
خارج از خانه هم
منتها کاری که ساعت کاریش کم باشه و ...
هیچ خانمی نخواهد گفت چون ساعت زیادی کار نکردم و زیاد خسته نشدم و زیاد استرس نداشتم، پس احساس پوچی و بیهودگی می کنم

البته نظر هرشخص در نظر سنجی بسته به دیدش به گزینه هاست. و هرکس ممکنه همه رو با دید خودش قبول کنه.
۱ اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه: اصلا دوست ندارم کاری بکنه با ساعت کار زیاد و استرس زیاد
۲ ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه: ترجیح میدم هیچ کار نکنه بهتر از اینه که تمام زندگی، وقت و انرژیش صرف کار بشه
۳ اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره: برای همه محیط مهمه، منتها محیط از دید هرکس یه چیز هست، نثلا این که محیط باید کرامت زن رو حفظ کنه
۴ حتما باید بیرون از منزل کار کنه: حتما باید یه فعالیت به درد بخور داشته باشه تا دچار افسردگی نشه و به کارهای بیهوده هم رو نیاره
۵ به انتخاب خودش میذارم: صد در صد اگه یه شغلی پیدا بشه که خیلی دوست داره بره، هرچند خصوصیات لازم رو نداره، اگه متقاعد نشد که یه شغل دیگه بره، همونی رو میره که دوست داره (مگر در مواقع معدود که شرایط خیلی بد هست)

یه خانم تحصیل کرده که مورد تایید شما (من و هر کس دیگه) فکر کنم که خودش هم خوب و بد خودش را بدونه و به همون اندازه دلش برای زندگی بسوزه که دل شوهر، پس به نظر من در این مورد نباید شرایط محدود کننده قرار داد

به نظر من باید دستش باز باشه، هیچ اجباری به کار نیست، خانوما می تونن کار نکنن و فقط درآمد مرد را هزینه کنن!
ولی وقتی میخوان کارکنن و کمکی به شوهر کنن، ایجاد محدودیت کار درستی نیست

با نظر شما که باید محیط کار خوب باشد، ساعت کاری کمتر موافقم، ولی با این دید که خود خانم ها اینو تشخیص میدن

یکی از دوستان نوشته بود که کاری که مسئولیت نداشته باشه! همه کارها مسئولیت دارن و هر چی درجه شغلی بالاتر بره مسئولیت بیشتر می شه، قاعدتاً خانم خا هم می خوان تو کارشون پیشرفت کنن، چه عیبی داره که خانم تو جامعه مسئولیت پذیر باشه؟!

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , luna , narges_r , mali_IT
ارسال: #۹۴
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۰۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  یه خانم تحصیل کرده که مورد تایید شما (من و هر کس دیگه) فکر کنم که خودش هم خوب و بد خودش را بدونه و به همون اندازه دلش برای زندگی بسوزه که دل شوهر، پس به نظر من در این مورد نباید شرایط محدود کننده قرار داد

به نظر من باید دستش باز باشه، هیچ اجباری به کار نیست، خانوما می تونن کار نکنن و فقط درآمد مرد را هزینه کنن!
ولی وقتی میخوان کارکنن و کمکی به شوهر کنن، ایجاد محدودیت کار درستی نیست

با نظر شما که باید محیط کار خوب باشد، ساعت کاری کمتر موافقم، ولی با این دید که خود خانم ها اینو تشخیص میدن

یکی از دوستان نوشته بود که کاری که مسئولیت نداشته باشه! همه کارها مسئولیت دارن و هر چی درجه شغلی بالاتر بره مسئولیت بیشتر می شه، قاعدتاً خانم خا هم می خوان تو کارشون پیشرفت کنن، چه عیبی داره که خانم تو جامعه مسئولیت پذیر باشه؟!

سلام Smile
حق دارید پست های طولانی قبلی من رو نخونده باشید
صحبت از محدود کردن خانم و این که خانم نمیتونه خودش تشخیص بده نیست، الآن میگم قضیه چیه
ما (بخشی از آقایون) این خصوصیت رو داریم: وقتی خانممان کار سخت با ساعت کار طولانی داشته باشد و تمام انرژی اش صرف کار شود و خسته و کوفته به خانه بیاید، خصوصیت ما این هست که در این شرایط احساس رضایت از زندگی نداریم و اذیت میشیم و ترجیح میدیم خودمون کار کنیم و خسته بشیم اما خانم خسته نباشه و کار سنگین نداشته باشه
حالا که ما (بخشی از آقایون) این خصوصیت رو داریم، قبل از ازدواج نظرمون رو قایم نمیکنیم، بلکه کامل توضیح میدیم. میگیم ما یه همچین آدمهایی هستیم. ممکن هست خانم بگه من هم همین نظر رو دارم، خوب میشه یه نقطه اشتراک. ممکن هست بگه من دوست دارم کار ساعت کار بالا بکنم، خوب این برای امثال من میشه یه نقطه عدم اشتراک و عدم تفاهم. در نهایت مجموع نقاط اشتراک و تفاوت دیگر حرف آخر رو میزنه.
پس صحبت سر این هست که ما نظرمون رو راجع به این قضیه بگیم قبل از ازدواج
خانم هم نظر خودش رو بگه قبل از ازدواج

فرض کنید قبل از ازدواج زن از مرد بپرسه: شما اگه آینده بخواید شغلتون رو عوض کنید چه شغلایی دوست دارید داشته باشید؟
خوب معنی این سوال این نیست که زن فکر میکنه مرد خودش نمیتونه تصمیم بگیره، زن دوست داره مرد رو محدود کنه و...
این سوال رو زن باید بپرسه، شاید زن دوست داره مردش بیشتر از این که به پول فکر کنه ساعاتی هم با خانواده باشه یا نظرش این نباشه، خوب زن این ها رو باید بگه

و بالعکس
مرد هم باید بگه دوست داره زنش چقدر کار کنه. زن می خواد بدونه مردش چه خصوصیاتی داره
متاسفانه گاهی قبل از ازدواج مرد میگه هر کار بکنی فرقی نداره نظر خودته، بعد هر کاری که زن پیدا میکنه مرد یه سنگ میندازه تا زن نتونه، خوب عزیز من نظرت رو روراست بگو، قبل از ادواج هم بگو

راجع به مسولیت کار، قبلا کامل توضیح دادم. این نسبی هست، من نمیگم کاری که مسولیتش صفر باشه، میگم بین کارها جزو دسته ی پرمسولیت ها و پر استرس ها نباشه

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
ارسال: #۹۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۱ ق.ظ
باسمه جلت اسمائه

در یک کتاب به اسم (( اعترافات : چگونه اسلام را نابود کنیم )) می خوندم که کار کردن زن ها در بیرون همش نقشه انگلیسه
خود پیامبر تقسیم کار کرده و مرد بیرون از منزل و زن داخل منزل کار کنه ( حضرت علی و حضرت زهرا (علیهم السلام) ) باید اینو الگو قرار بدیم ناسلامتی اسممونو گذاشتیم شیعه پیامبر
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۹۶
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۰ ق.ظ
Re: آقایون دوست دارید همسرتون کار بیرون از منزل داشته باشه یا نه ؟
من مشکلی با کار کردن خانوما ندارم. اما بیشتر دوست دارم برای این کار کنن که خودشون لذت ببرن و هدف پر کردن وقت و ارضای نیازهای اجتماعی و.. باشه نه پول درآوردن برای خونه!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , mohammad_13690 , باران سپهری , sahar salehi
ارسال: #۹۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۷ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۱ ق.ظ)mas69 نوشته شده توسط:  باسمه جلت اسمائه

در یک کتاب به اسم (( اعترافات : چگونه اسلام را نابود کنیم )) می خوندم که کار کردن زن ها در بیرون همش نقشه انگلیسه
خود پیامبر تقسیم کار کرده و مرد بیرون از منزل و زن داخل منزل کار کنه ( حضرت علی و حضرت زهرا (علیهم السلام) ) باید اینو الگو قرار بدیم ناسلامتی اسممونو گذاشتیم شیعه پیامبر
دوست گرامی حضرت خدیجه هم زن پیامبر بود اما همه می دونیم که از بزرگترین تاجران زمانه خود بوده اند .صرف خوندن ودونستن تاریخ اسلام مهم نیست اینجا خیلی از دوستان زمینه مذهبی قوی هم دارند اما تفکر وتفکر وباز هم تفکر بزرگترین نعمت خداست .

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo , luna , انرژی مثبت , neilabak
ارسال: #۹۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ق.ظ)amir_varasteh نوشته شده توسط:  من مشکلی با کار کردن خانوما ندارم. اما بیشتر دوست دارم برای این کار کنن که خودشون لذت ببرن و هدف پر کردن وقت و ارضای نیازهای اجتماعی و.. باشه نه پول درآوردن برای خونه!!

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Heart

سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , mamani
ارسال: #۹۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ق.ظ
کم گوی و گزیده گوی چون دُر
این واسه اون دوستایی که هر کامنتشون بیشمار خط داره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , ف.ش , Bache Mosbat , nomad:D , mamat
ارسال: #۱۰۰
۱۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط باران سپهری.)
(۰۵ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  می دونید مسئله سر کار رفتن یا نرفتن نیست!مسئله احترام به نظر طرف مقابل هست!

بله میدونم. اکثر مردها به نظر طرف مقابل احترام میذارن که هیچ، خیلی ها گوش میکنن ببینن خانمه چی میگه همون رو به عنوان نظر خودشون میگن Big Grin
اما خوب خیلی چیزا باید هر دو توافق کنن. باید قبل از ازدواج به تفاهم برسن. اگه قبل ازدواج مرد استاد دانشگاه هست و قول میده به زن همین شغل رو داشته باشه، بعد بره تو کار دلالی، و زن ناراضی باشه، مرد اشتباه کرده. اگه زن قبل از ازدواج میگه من فقط شغل پاره وقت خواهم داشت، بعد زیرش بزنه بره سراغ کار سنگین این هم بده.
این که قبل از ازدواج زن بگه من فقط با مردی ازدواج میکنم که شغلش فلان خصوصیت رو داشته باشه، بی احترامی به نظر مرد نیست و بالعکس

این سوال و نوع جواب دادنش کاملا شخصیت و طرز فکر یه همسر آینده رو مشخص می کنه و خوب مثلا:
۱) اگه آقاهه بگه:"اصلا دوست ندارم بیرون از منزل کار کنه" :یعنی اینکه احتمالا با دیدن یا شنیدن مسایلی به این دید رسیده اما نتونسته کاری کنه که دیدش نسبت به این مسایل خاکستری بمونه نه سیاه و دید همفکری و گفتگو رو از ذهنش خط زده و بقیه راهها رو برای خودش و دیگرون بسته.

۲) اگه بگه:"ترجیح میدم بیرون از منزل کار نکنه" :یعنی اینکه احتمالا با دیدن یا شنیدن مسایلی به این دید رسیده اما تا حدی تونسته کاری کنه که دیدش نسبت به این مسایل خاکستری بمونه نه سیاه و دید همفکری و گفتگو رو تا حدی در ذهنش داره اما در عین حال کمی هم می ترسه که کاملا با دموکراسی رفتار کنه.

۳) اگه بگه:"اگر محیط کارش رو بپسندم اشکالی نداره" :یعنی به نوع تفکر و دیدگاه طرف مقابلش اطمینان نداره و می خواد نقش پدرشو ایفا کنه که البته گاهی اگر همین جمله به درستی مطرح شود مثلا در مواردی که آقا محل کار را قبلا بیشتر شناخته است اما خانم تازه به آنجا رفته است و شناخت درستی از آنجا ندارد این جمله رو می تونه اینطوری مطرح کنه که "با فلان دلیل اینجا محل مناسبی از دید من نیست." و اینطوری دیدگاههای طرفین هم برای همدیگه روشن می شه که خودش یه حسن برای تصمیم در انتخابه، که البته این مورد برای خانم ها و آقایان هر دو صادق است.

۴) اگه بگه:"حتما باید بیرون از منزل کار کنه" :یعنی اینکه قطعا از لحاظ مالی نمیتونه به تنهایی از پس اداره زندگی مشترک بربیاد و اون وقته که با اینکه اکثرا با این معضلات اقتصادی آشنایی دارند اصلا از این طرز جمله بندی خوششون نمیاد چون با کلمات "حتما" و "باید" بوی استبداد به مشامشون می خوره و مسلما با چنین استبدادی آبشون توی جوی نمی ره....

۵) اگه بگه: "به انتخاب خودش میذارم" :یعنی اینکه انسان خوش فکر و اصلاح طلبیه و اهل گفتگوست و به مسایل به دید پله ای برای آگاهی و شناخت با کمک و همفکری هم نگاه می کنه، البته به شرطی که نظرات با لحن درست و بدون خودمحوری و خیرخواهی مطرح بشن.

همواره حد تعادل در هر چیز نشانه عقل است، نه افراط و نه تفریط حد انسانی مهمترین عامل یک زندگی موفق و پر از تفاهم است.Smile

یه مثال از یه بی احترامی:

آقاهه با کمال پررویی به خانومه می گه از نظر من کار کردن میل خودته اما اگه کار کردی حقوقتو باید مثل من خرج خونه کنی... دقت کنید میگه باااااااااااااااااید!!!!!!!!!!!
در صورتی که اکثر خانما اگه بیرون هم کار می کنن دوست دارن حقوقشونو برای زندگی مشترکشون و برای تعالی هردوشون به مصرف برسونن اما اینکه یکی بیاد با تحکم بگه: باید همون طوریکه من خرج می کنم خرج بکنی و اصلا به نظر خانومش تو نحوه خرج کردن و یا پس انداز کردن احترام نگذاره نهایت ندید گرفتن حقوق انسانی طرف مقابلشه و همیناست که ارزش درونی یه فرد رو نشون میده، تازه با توجه به اینکه میدونیم اداره کردن مخارج یک زندگی در اسلام به عهده مردِ اما اگه زن به دلخواه خودش بخواد کار کنه هم با در نظر گرفتن شرایط کاری مناسب یک زن اشکالی نداره.

به قدرت بی کران خداوند ایمان داشته باشیم
و با خود تکرار کنیم که من لیاقت بهترین ها را دارم و با لطف خدای بزرگ به آنها خواهم رسید.
هرگز شعار خواستن، توانستن است را فراموش نکنیم و بدانیم که در سایه سعی و تلاش به آنچه بخواهیم می رسیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidkhl , marzieh
ارسال: #۱۰۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۴ ب.ظ
من یه سوال دارم
چرا آقایونی که با کار خانوما مخالفن میرن خانوم تحصیل کرده میگیرن
خوب با کسی در حد دیپلم یا کمتر ازدواج کنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: neilabak , narges_r , SarahArshad , luna , Maryam-X , MIT , mali_IT
ارسال: #۱۰۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۴۶ ب.ظ
من یه خانم هستم ولی واقعا خانمهایی که دوست دارن برن سر کار اون هم از صبح تا غروب اصلا درک نمیکنم.
خونه آدم امنیت داره ,راحت تره و....
نه تو چله تابستون مجبوری بری بیرون از خونه نه تو سیاه زمستون
خانم ها آسیب پذیر تر از آقایون هستن کارهای سبک به درد خانم ها می خوره (که الحمدلله همچین کاری جز معلمی دیگه وجود نداره که البته آموزش پرورش هم دیگه از معلم اشباع شده.)
جسارت به خانم های عزیز نباشه ها
منم این و میفهمم که استقلال مالی برای یک خانم توی این زمونه واجب هست ولی این و مطمئنم که یک خانم توان یک آقا رو در انجام کار بیرون از منزل نداره .که اگه خانم ها در ضمینه کاری بخوان زیاده روی کنن نه تنها به خودشون بلکه به بنیان خانواده اشون هم لطمه میزنن.اصلا فراهم کردن رفاه خانواده به عهده مرد هست ولی خوب خانم ها هم میتونن از خود گذشتگی کنن و در این امر به آقایون کمک کنن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , mohammad_13690 , asbphoenix
ارسال: #۱۰۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط mohammad_13690.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من یه خانم هستم ولی واقعا خانمهایی که دوست دارن برن سر کار اون هم از صبح تا غروب اصلا درک نمیکنم.
خانم ها آسیب پذیر تر از آقایون هستن کارهای سبک به درد خانم ها می خوره (که الحمدلله همچین کاری جز معلمی دیگه وجود نداره که البته آموزش پرورش هم دیگه از معلم اشباع شده.)
منم این و میفهمم که استقلال مالی برای یک خانم توی این زمونه واجب هست ولی این و مطمئنم که یک خانم توان یک آقا رو در انجام کار بیرون از منزل نداره .که اگه خانم ها در ضمینه کاری بخوان زیاده روی کنن نه تنها به خودشون بلکه به بنیان خانواده اشون هم لطمه میزنن.اصلا فراهم کردن رفاه خانواده به عهده مرد هست ولی خوب خانم ها هم میتونن از خود گذشتگی کنن و در این امر به آقایون کمک کنن.

"وَلاتُمَلِّکِ المَرأَةَ أَمرَها ما جاوَزَ نَفسَها؛ فَإِنَّ المَرأَةَ رَیحانَةٌ وَلَیسَت بِقَهرَمانَةٍ..." [امام علی(ع)]
کارى که در توان زن نیست به او مسپار؛ زیرا او چون گُل است نه قهرمان

سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , asbphoenix
ارسال: #۱۰۴
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۶ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  من یه خانم هستم ولی واقعا خانمهایی که دوست دارن برن سر کار اون هم از صبح تا غروب اصلا درک نمیکنم.

دوست عزیز اگر شما این و درک نمی کنید واین طور فکر می کنید(که البته نظرتون حیلی خیلی محترمه) نمیشه عمومیت داد!الان اگر تو این جمع مانشت ما رای گیری کنیم مطمئنم حداقل بالای ۷۰ درصد خانوما دلشون می خواد کار کنن و همسرشون هم این حق و ازشون نگیره(به ناحق)!
من آقایی و می شناسم که روزی ۱۵ ساعت تو منزل می شینن و خطاطی می کنن!هیچ علاقه ای هم به کار سخت ندارن!تا ونجایی که من می دونم یه پارچ آب هم بلند نمی کنن که دستشون لرزش نگیره خطشون خراب شه!
حالا اگر این آقا نظر خودش و تعمیم بده و بگه اقاییون دوست دارن همه تو خونه کار کنن به نظر شما منطقیه؟
این حرف شما هم به اندازه ی حرف همون اقا منطق درش وجود داره!
کاش بیایم یکم دیدمون و عوض کنیم و بدونیم که گرم نگه داشتن و امن نگه داشتن خونه یه وظیفه ی دو طرفه است و زندگی مشترک گورستان ارزو های خانوم ها و کور کردن استعدادشون با شستن ظرف و گردگیری و پختن غذا نیست!کاش یه روز بفهمیم ما خانوم ها هم ادمیم و به اندازه ی آقاییون حق داریم خودمون تصمیم بگیریم که می خوایم بیرون از خونه کار کنیم یا درون خونه!کاش...

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , nomad:D , باران سپهری , narges_r , frg_2009 , mali_IT , reyhaneh64
ارسال: #۱۰۵
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۴ ب.ظ
من که از خدامه زنم بیرون کار کنه و آخر ماه حداقل استقلال مالی داشته باشه که نگاهش به دست من نباشه اومدیمو من بعد ۱۲۰ سال مردم، اونوقت بیکار بمونه ؟ و بدون خرجی ؟ تازه کار روحیه زن رو عوض میکنه.
من مشکلی با کار طرف ندارم ولی مشکل اینجاست کارمند گیر من یکی نمیاد !!! ( من از اون طرف بوم اوفتادمBig Grin)

باز هوای وطنم وطنم آرزوست Heart مهر بود بر دهنم، سخنم آرزوست

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۶۲ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۱۷۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  هفت شوخی تهدیدآمیز آقایون برای زندگی متاهلی solmaz_69 ۶ ۶,۰۸۴ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۹۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۵۲۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۵۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۵۳۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۹۵ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۳۷۴ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  ایمنی در کار | افزایش ضریب ایمنی در کار | پیشگیری از حوادث کار kimiyaa ۱ ۲,۴۴۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arezu3

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close