زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید(اصلاح شد)

ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط cormen.)
وقتی کارنامه جناب موج (اصلاح شد -من اشتباح دیده بودم) رو دیدم به تاثیر زیاد معدل پی بردم
کارنامه ایشون :
زبان:۰
ریاضی:۴۶
مشترک:۴۴
تخصصی معماری:۰
تخصصی هوش:۰
معدل:۱۶/۵
رتبه معماری:۱۶۴
رتبه هوش:۲۹۳
کارنامه من:
ریاضی:۵۲
مشترک:۴۲
تخصصی هوش:۹
معدل:۱۳/۵
رتبه معماری:۲۶۳
رتبه هوش:۳۰۴
این صد نفر اختلاف در رتبه معماری فقط واسه معدل!!!!
برای خودم متاسفم
خب من در دوره لیسانس با مشکلاتی مواجه بودم یعنی تا کی باید چوب نمرات لیسانس رو بخورم
برای تدریس کردن ریز نمرات میخوان برای مصاحبه دکتری ریز نمرات میخوان و وقتی نمره های پایین رو میبینن میگن بچه تنبل بوده
توصیه من به دوستانی که ترم ۳ و ۴ هستند اینه که فقط طوطی وار هم که شده بخونن معدل خوب بیارن وگرنه حالاحالا گریبانگیرشون میشه

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
۲۲
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Mahbanoo313 , berkeley , مازیار صفایی , a i , zarei1991 , mjzarrin , jameshenas , Pegasus , sohrablou , Dark Knight , farhud , Victorious , pita , mis masi , soniasa , nasrolah
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۴۷ ب.ظ
لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید
البته نمیدونم این کارنامه ای که شما از این دوستمون پیدا کردید ماله چه سالی بوده...ولی باید بگم نمیشه اینجوری مقایسه کرد تا به ارزش اون ۲۰ درصد معدل پی برد..اما با این حرفتون موافقم که باید خوب درس خوند...برای پذیرش دکتری در هر جای دنیا از شما ریز نمرات کارشناسی تون رو می خوان..و نمیشه گذشته رو پاک کرد..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۵ ب.ظ
RE: لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ)sherkat نوشته شده توسط:  شما کارنامه سال ۹۰ که یکی از سخت ترین ارشد های چند سال اخیر بود رو با سال ۹۱ که گلاب ترین ارشد بود مقایسه میکنید ؟

دوست عزیز دیگه کم لطفی میفرمائید. کی گفته ارشد ۹۱ گلابی بوده؟ یه چیزی در حد همون کنکور ۹۰ بود.
ولی برای مقایسه و اینکه معدل چقدر تاثیر داره باید با بچه های ۹۱ مقایسه بشه نه ۹۰/
من هم این تاثیر رو دیدم. با مقایسه درصد های خودم و یه کسی که معدلش ۱۸ بود حتی مجموع درصدهاش از من کمتر بود ولی رتبه اش تغریبا نصف رتبه من بود.(البته رتبه من خیلی پرته ها :دی)

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , Dark Knight
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۹ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ)sherkat نوشته شده توسط:  شما کارنامه سال ۹۰ که یکی از سخت ترین ارشد های چند سال اخیر بود رو با سال ۹۱ که گلاب ترین ارشد بود مقایسه میکنید ؟

دوست عزیز دیگه کم لطفی میفرمائید. کی گفته ارشد ۹۱ گلابی بوده؟ یه چیزی در حد همون کنکور ۹۰ بود.
ولی برای مقایسه و اینکه معدل چقدر تاثیر داره باید با بچه های ۹۱ مقایسه بشه نه ۹۰/
من هم این تاثیر رو دیدم. با مقایسه درصد های خودم و یه کسی که معدلش ۱۸ بود حتی مجموع درصدهاش از من کمتر بود ولی رتبه اش تغریبا نصف رتبه من بود.(البته رتبه من خیلی پرته ها :دی)

تا بلافاصله ارسالم رو حذف کردم ارسال شما اومد فکر کردم اشنباها کارنامه ها رو تشخیص دادم .

معدل که تاثیر ظالمانه خودش رو داره اون که هیچ ولی ارشد ۹۱ با ارشد ۹۰ قابل قیاس نیست . باید قبول کرد که راحت تر بوده و خیلی ها هم بخاطر همین راحتی قبول نشدن امسال .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۷ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ)cormen نوشته شده توسط:  وقتی کارنامه جناب blackhalo1989 رو دیدم به تاثیر زیاد معدل پی بردم
کارنامه ایشون :
...

اما این که کارنامه ایشون نیست ، یادمه ایشون تقریبا همه درسا حدود ۴۰ زده بود هم تخصصی و هم زبان ، در حالی که اینجا سفید نوشته ، در ضمن فکر کنم رتبه ایشون۱۸ باشه ، شما کارنامه شخص دیگه ای رو گذاشتید

اما باید گفت که ، معدل واقعا اونقدرا هم تاثیر نداره ، من خودم کارنامه های متعددی از رشته ها و سال های مختلفی بررسی کردم ، نمیگم بی تاثیره اما تاثیرش در اون حد نیست که کسی رو نا امید کنه Smile

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: berkeley , Donna , Dark Knight
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۱۷ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(05 مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ)cormen نوشته شده توسط:  وقتی کارنامه جناب blackhalo1989 رو دیدم به تاثیر زیاد معدل پی بردم
کارنامه ایشون :
...

اما این که کارنامه ایشون نیست ، یادمه ایشون تقریبا همه درسا حدود ۴۰ زده بود هم تخصصی و هم زبان ، در حالی که اینجا سفید نوشته ، در ضمن فکر کنم رتبه ایشون۱۸ باشه ، شما کارنامه شخص دیگه ای رو گذاشتید

اما باید گفت که ، معدل واقعا اونقدرا هم تاثیر نداره ، من خودم کارنامه های متعددی از رشته ها و سال های مختلفی بررسی کردم ، نمیگم بی تاثیره اما تاثیرش در اون حد نیست که کسی رو نا امید کنه Smile

درسته.
رتبه ایشون ۱۸ گرایش هوش بود و کارشناسی هم دانشگاه یزد هم بودند.

ولی معدل زیاد تاثیر نداره. نگا کنید تا کمی توضیح بدم براتون.(البته یادش بخیر . این حرفارو دکتر تنهایی اخر یکی از کلاساش توی دانشگاه ایلام برام توضیح دادHeartHeart )

نگا کنید مثلا :
زبان میانگین ۲۰
ریاضی ۱۵
مشترک ۲۵
تخصصی ۲۰
این درصدا تقریبا میانگین داوطلب هاست. اگه کسی این درصدارو بزنه رتبش حدودا ۶۰۰تا ۸۰۰ میشه. حالا اگه با توجه به بقیه بخوایم رتبمون رو بهتر کنیم باید توی ۲درس ۴ لول بالا بریم
یعنی مثلا ریاضی رو ۳۵ بزنیم یعنی ۲ لول ۱۰درصدی بالاتر
و تخصصی رو ۳۰ یعنی ۱ لول ۱۰ درصدی بالاتر
و مشترک رو ۳۵ یعنی ۱ لول ۱۰ درصدی

حالا این فرد با این ۴ لول درصداش میشه این:
۲۰
۳۵
۳۵
۳۰
که رتبش حدودا ۴برابر بهتر میشه(البته این دقیقا نیست ولی بالای ۶۰-۷۰درصد از کارنامه ها این صدق میکنه)

حالا بریم سراغ معدل مثلا تو رشته کامپیوتر

معدل میانگین حدودا ۱۵ هستش . حالا تفاوتی که ایجاد میکنه اینه که حدودا ۲-۳نمره بیشتر باشه معدلت تقریبا کار ۱۰ درصد توی یکی از درسارو برات انجام میده. یعنی رتبت رو ۱۰۰وخوردهای بهتر میکنه.

یعنی معدل درصورتی رتبه رو خیلی بهتر میکنه که از ۱۵ حدود ۲-۳نمره بیشتر بشه وگرنه حدودا همون ۲۰-۳۰ نفری بیشترجابجات نمیکنه که این ۲۰-۳۰نفر تو کنکور تاثیر ربع یک سوال هم نیست
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marjan_gh , Donna , siloi , mohamad304
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ ب.ظ
من معدلم ۱۵/۴۰ هست واسه امسال اوضام خوبه؟
۰
۱
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ق.ظ
بله درسته ۳ نمره معدل ۱۰۰ رتبه رو جابجا کرده . اینم لینک یه مقایسه دیگه برای رتبه های هوش :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط cormen.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۴۷ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  البته نمیدونم این کارنامه ای که شما از این دوستمون پیدا کردید ماله چه سالی بوده...ولی باید بگم نمیشه اینجوری مقایسه کرد تا به ارزش اون ۲۰ درصد معدل پی برد..اما با این حرفتون موافقم که باید خوب درس خوند...برای پذیرش دکتری در هر جای دنیا از شما ریز نمرات کارشناسی تون رو می خوان..و نمیشه گذشته رو پاک کرد..
من عذر خواهی میکنم کارنامه سال ۹۱ مربوط به جناب موج هست Big Grin

کارنامه ایشون در بخش کارنامه های ۹۱ موجود هست با عنوان ۱۲۶ نرم افزار

ممتاز و نمونه شدن برای یکسال است،

و ماندگار شدن برای یک عمر؛
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arixooo
ارسال: #۱۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط zarei1991.)
بچه ها بنظرتون منی که کارشناسی ناپیوسته هستم معدلمو چطوری حساب می کنن؟

(۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ)cormen نوشته شده توسط:  وقتی کارنامه جناب موج (اصلاح شد -من اشتباح دیده بودم) رو دیدم به تاثیر زیاد معدل پی بردم
کارنامه ایشون :
کارنامه من:
ریاضی:۵۲
مشترک:۴۲
تخصصی هوش:۹
معدل:۱۳/۵
رتبه معماری:۲۶۳
رتبه هوش:۳۰۴
این صد نفر اختلاف در رتبه معماری فقط واسه معدل!!!!
برای خودم متاسفم
خب من در دوره لیسانس با مشکلاتی مواجه بودم یعنی تا کی باید چوب نمرات لیسانس رو بخورم
برای تدریس کردن ریز نمرات میخوان برای مصاحبه دکتری ریز نمرات میخوان و وقتی نمره های پایین رو میبینن میگن بچه تنبل بوده
توصیه من به دوستانی که ترم ۳ و ۴ هستند اینه که فقط طوطی وار هم که شده بخونن معدل خوب بیارن وگرنه حالاحالا گریبانگیرشون میشه
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظرتون اختلاف ۳ نمره در معدل نباید اختلاف ۱۰۰ نفر(به نظر من که کمه)تو معدل داشته باشه؟بالاخره طرف تو دوران کارشناسی کلی زحمت کشیده...نباید زحمتش هدر بره...
۴
۷
ارسال: #۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۹ ب.ظ
RE: لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید(اصلاح شد)
سلام
من اکنون باید پایان نامه ارشدم را بدهم ولی
با شما صد در صد موافقم برای من هم این اتفاق افتاده البته دردناکتر چون کسانی جای مرا گرفتند که با معدل بالای دانشگاههای غیر لنتفاعی قبول شدند در حالیکه درصدهایشان پایینتر از من بود بنابراین از آن به بعد تاثیر بالای معدل را در سرنوشت به دانشجویانم متذکر می شومIdea
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط zarei1991.)
بله...حرف شما هم از طرفی صحیح هستش...اصلا به نظرم کل سهمیه هارو بردارن و ملت برن کنکور بدن...به این میگن عادلانه...

یه سوال فنی دیگه:
بنظرتون من موقع ثبت نام چه معدلی باید وارد کنم؟معدل کاردانی +کارشناسی/۲؟چطوری وقتی ترم ۳ کارشناسی ناپیوسته هستم...
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjzarrin , annmary
ارسال: #۱۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ ب.ظ
به نظرم این که معدل رو تاثیر میدن کار کاملا درستیه...من که معدلم ۱۴ بود و غیر از ضرر چیز دیگه ای واسم نداشت..اما یه مسئله ای که هست اینه که سختی نمره گرفتن در دانشگاه های ایران تفاوت عجیبی دارند...مثلا دانشگاه آزاد های شهر های مختلف...حتی توی یه دانشگاه ممکنه اساتید گروه آی تی خوب نمره بدن و بر عکس کامپیوتری ها ندن...این چیزاشه که یه خورده عادلانه نیست...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۵
۱
ارسال: #۱۴
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط fatima1537.)
RE: لطفا مقایسه کنید و عبرت بگیرید(اصلاح شد)
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)zarei1991 نوشته شده توسط:  یه سوال فنی دیگه:
بنظرتون من موقع ثبت نام چه معدلی باید وارد کنم؟معدل کاردانی +کارشناسی/۲؟چطوری وقتی ترم ۳ کارشناسی ناپیوسته هستم...
هرکدوم از معدلهای دوره کاردانی کارشناسی را جداگانه باید وارد کنید
توی دفترچه ثبت نام ارشد توضیح داده در این مورد.دفترچه هم از طریق سایت سنجش قابل دانلوده:
۹۲/۲۴۲/۱۹۵/۱۴۲/NOETDownload/DownloadHandler.ashx?id=179
قسمت دانلودهای سنجش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینجا هم براتون توضیح مربوط به معدل را برای کارشناسی ناپیوسته ضمیمه کردم

فایل‌(های) پیوست شده

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , zarei1991 , چـکاوک , Jooybari , انرژی مثبت
ارسال: #۱۵
۰۶ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۴ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  این که من شنیدم میگن اعتبار دانشگاه هم مهمه.

در معدل مؤثر خیلی چیزها مؤثر هست. یه جا خواندم تراز داوطلب هم تاثیر داده میشه یا رشته‌ی امتحانی یا رشته‌ی کارشناسی و... همه‌ی اینها تأثیر داره. اما چیزی که هست ضریب برای معدل مؤثر بالای یک هست و زیر یک بی‌معنی میشه فلسفه‌ی معدل مؤثر.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۲۲۶ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۹ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۵۴ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۹۰۷ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تست کمک کنین لطفا Sanazzz ۹ ۷,۷۶۴ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۶۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  حذف از b tree کمک لطفا Sanazzz ۰ ۱,۶۶۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ ب.ظ
  کمک کنین لطفا Sanazzz ۲ ۲,۶۰۱ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close