زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظر سنجی فقط از خانوم ها

ارسال: #۱۶
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ ق.ظ
RE: نظر سنجی فقط از خانوم ها
(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  دوستان شرایط رو کاملاً یکسان فرض کنید. یعنی سایر مشخصات هر دو کیس مورد پسند دختر خانمه. فقط سر دوراهی مونده که لیسانس ۷۰۰ هزار تومنی بهتره یا دیپلم ۳ ملیونی. حالا شما کدوم رو انتخاب میکردین.

ضمناً من خودم پسرم و ازدواج هم کردم و این مساله برای یکی از دوستان پیش اومده که به نظرسنجی گذاشتم.

شما بهتر بود به جای عنوان کردن این بحث اونم اینجا به اون خانوم می گفتید تشریف ببرن پیش مشاور....

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , mjjoon , sepid
ارسال: #۱۷
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ق.ظ
(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۸ ق.ظ)kashir نوشته شده توسط:  کارمند دولت بودن و بقول شما ثبات شغلی برای روز خواستگاری خوبه، به نوعی خیلی از خانواده ها به ثبات شغلی خواستگار دخترشون توجه ویژه ای دارن(شغل دولتی)، اما به این نکته توجه کنیم که اون آقای بازاری سر پنج شش سال به اندازه سی سال حقوق کارمند میگیره و شایدم همین الان به اندازه سی سال اون آقا پس انداز داشته باشه، یعنی پول داره دیگه ثبات شغلی میخواد چیکار!!!Undecided

درست ولی با این اوضاع بازار کساد و نابسمان بودن ریسک دیگهBig Grin
ولی اگه وضع بازار خوب باشه خوب معلوم اون شغل ازاد خیلیم خوبه مدرک داشتن برای کسی پول نمیشهTongue

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
ارسال: #۱۸
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ ب.ظ، توسط esi.)
نظر سنجی فقط از خانوم ها
جالبه
گذشته از مسائلی مثل عدم شناخت تویه لحظه اول، یا دلیل نبودن پول یا مدرک بر اثبات شخصیت طرف ، تعارف ، تحلیل و سخنان کتابی و ...
به هرحال همواره نمیشه به طور کامل در مورد کسی شناخت کافی پیدا کرد، یا همیشه نمیشه از نحقیق و شناختتون مطمئن بشید و ... و خیلی از این شناخت های احتمالی و حتما توش خطا وجود داره و یه دید کلی و در حد توان می تونیم از خصصیات فرد مقابل پیدا کنیم که شاید وقتی تو زندگی رفتیم ببینیم اشتباه کردیم، اما مسلما همه ماها در حد توان سعی داریم شناخت پیدا کنیم و خطا رو به حداقل برسونیم .
در قضاوت ظاهری مساله (فرض شناخت کافی از هر دوداریم و هر آدماب خوبین و ... کلا خوبن و فقط شرایط کاری، تحصیلی و مالی رو در نظر بگیریم)شاید ۱ درصد هم دختری پیدا نشه که بین دو گزینه ، گزینه اول رو انتخاب کنه، کلا دخترا تویه انتخاب عاقل تر از پسرا انتخاب می کنن
احساسات دخترا به نظر من یکی خیلی گذری و سطحیه(نه همشون، طبق طبیعت فطری دخترا می گم) اما معمولا پسرا احساس کمتر اما با عمق خیلی بیشتری دارن
نتیجه می گیریم که به نظر من یکی کمتر دختری گزینه ۱ رو انتخاب می کنه و اکثریت انتخاب با گزینه ۲ هستش، یه جورایی هم حق دارن و دنبال زندگی راحت تری هستن اما آقایون تو انتخاباشون زیاد به مایه داری و کار خوب و مدرک خوب و .. نگاه نمی کنن و معیارهای متفاوت تری دارن، اینها هم مهم هستن اما نه به اندازه معیارهایی خاصی که آقایون دارن.
به نظر من که کلا معیارهای آقایون و خانوما خیلی با هم فرق دارن و نسبت ارزش دهی به امتیازات با هم فرق داره و تو گزینه های بالا بیشتر خصوصیات با ارزش مد نظر خانوما اومده.
البته نظر شخص بود
کلا این بحث در چنین مکان های منجر به نتیجه خاصی نمیشه، نمی دونم چرا ؟؟؟ و اگه ازش حد بگیریم میرسه به دعوا و بحث !!!؟؟

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: kashir , mjjoon , fatemeh85 , nina69 , ITgirl
ارسال: #۱۹
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ق.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  درست ولی با این اوضاع بازار کساد و نابسمان بودن ریسک دیگهBig Grin
ولی اگه وضع بازار خوب باشه خوب معلوم اون شغل ازاد خیلیم خوبه مدرک داشتن برای کسی پول نمیشهTongue
Big Grin بله بازار کساده
منظورم این نیست که به بازاری اکی بده ها!!!Smile تنها خودش میتونه سبک سنگین کنه. توی پست قبلی گفتم یکی ممکنه با خوردن نون و آب احساس خوشبختی کنه و خود منم دیدم. خوشبختی از نظر اون شخص حقوق ۳ میلیونی، ماشین مدل بالا و ... نیست. بهرحال با توجه به موقعیت خودش خانوادش روحیاتش و ... باید انتخاب کنه یا دنبال هدفهای دیگست و هیچ کدومو انتخاب نکنهShy

هست را اگر قدر ندانی می شود بود! و چه تلخ است هستی که بود شود و دارمی که داشتم!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mjjoon
ارسال: #۲۰
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ب.ظ
واقعیت اینه که این بحث رو تو ۱ جمع ۱۵ نفری تو کلاس مطرح کردیم و نتیجه ای که اونجا گرفتیم این بود که کسانی که تو خانواده کارمند بزرگ شده بودن میگفتن کارمند رو به خاطر داشتن ضمانت شغلی انتخاب مبکنن. ولی کسانی بودن که میگفتن داشتن مدرک اونهم لیسانس که الان هر کسی میتونه تا حد لیسانس رو بگیره ارزشی نداره و نمیتونه اون زندگی رو که بازاری تامین میکنه تامین کنه و بازاری رو انتخاب کردن. اما من خودم اصلا ضمانت شغلی رو قبول ندارم. بین اینهمه بازاری چند نفر بودن که برشکست شدن ؟ چند نفر زندگی بهتری از کارمندی داشتن ؟
برشکستی به نظر من ۵% هست. دو رو بر خود من که خیلی کم میشنوم بگن فلانی برشکست کرده . اونم اگه خانواده بازاری باشه دیگه احتمال کمترم میشه بخاطر کسب تجربیات.
بعضی ها کلا نمیتونن با مدرک دیپلم کنار بیان. من میخواستم بدونم چند در صد اینطورین . Big Grin
ارسال: #۲۱
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ ب.ظ
(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۵ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  جالبه
گذشته از مسائلی مثل عدم شناخت تویه لحظه اول، یا دلیل نبودن پول یا مدرک بر اثبات شخصیت طرف ، تعارف ، تحلیل و سخنان کتابی و ...
به هرحال همواره نمیشه به طور کامل در مورد کسی شناخت کافی پیدا کرد، یا همیشه نمیشه از نحقیق و شناختتون مطمئن بشید و ... و خیلی از این شناخت های احتمالی و حتما توش خطا وجود داره و یه دید کلی و در حد توان می تونیم از خصصیات فرد مقابل پیدا کنیم که شاید وقتی تو زندگی رفتیم ببینیم اشتباه کردیم، اما مسلما همه ماها در حد توان سعی داریم شناخت پیدا کنیم و خطا رو به حداقل برسونیم .
در قضاوت ظاهری مساله (فرض شناخت کافی از هر دوداریم و هر آدماب خوبین و ... کلا خوبن و فقط شرایط کاری، تحصیلی و مالی رو در نظر بگیریم)شاید ۱ درصد هم دختری پیدا نشه که بین دو گزینه ، گزینه اول رو انتخاب کنه، کلا دخترا تویه انتخاب عاقل تر از پسرا انتخاب می کنن
احساسات دخترا به نظر من یکی خیلی گذری و سطحیه(نه همشون، طبق طبیعت فطری دخترا می گم) اما معمولا پسرا احساس کمتر اما با عمق خیلی بیشتری دارن
نتیجه می گیریم که به نظر من یکی کمتر دختری گزینه ۱ رو انتخاب می کنه و اکثریت انتخاب با گزینه ۲ هستش، یه جورایی هم حق دارن و دنبال زندگی راحت تری هستن اما آقایون تو انتخاباشون زیاد به مایه داری و کار خوب و مدرک خوب و .. نگاه نمی کنن و معیارهای متفاوت تری دارن، اینها هم مهم هستن اما نه به اندازه معیارهایی خاصی که آقایون دارن.
به نظر من که کلا معیارهای آقایون و خانوما خیلی با هم فرق دارن و نسبت ارزش دهی به امتیازات با هم فرق داره و تو گزینه های بالا بیشتر خصوصیات با ارزش مد نظر خانوما اومده.
البته نظر شخص بود
کلا این بحث در چنین مکان های منجر به نتیجه خاصی نمیشه، نمی دونم چرا ؟؟؟ و اگه ازش حد بگیریم میرسه به دعوا و بحث !!!؟؟
ولی جدیدا خیلی از اقایونم مادی گرا شدن بیشتر دنبال پول بابای دخترا چون توی این زمانی که ما هستیم خیلی افراد مادی گرا شدن هم دخترا و هم پسرا چون ادم ها همهدنبال اینن که راحتی رو بدون هیچ تلاشی بدست بیارن

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۲۲
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۳۸ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
ازدواج به دله.باید ببینه دلش با کدوماس.البته اگر مثل این دو کیس مورد منفی خاصی نداشته باشن

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
ارسال: #۲۳
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۳ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
ما راجب این موضوع زیاد تو خوابگاه بحث میکردیم اکثرا هم آدم پولدار و خوشتیب رو انتخاب میکردن،اما من به شخصه دوست ندارم دیپلم باشه،اما صرفا لیسانس بودن هم دلیل نمیشه،اگه کلا شرایط مساوی باشه و اون لیسانس بقیه معیار هامو هم داشته باشه اونو ترجیح میدم،و یه نکته دیگه هم اینکه کسی که دیپلم داره به احتمال خیلی زیاد اجازه ادامه تحصیل رو به آدم نمیده،و تازه حقوقشم که خوب باشه اجازه سر کار رفتنم نمیده،اما اون کارمند شاید بیشتر مایل باشه همسرش ادامه تحصیل بده و سر کار بره یا حتی به هم دیگه کمک کنن و طرف مقابلو تشویق کنن برای پیشرفت و با هم ادامه بدن یجوری که سعی کنن زندگیشونو با هم بسازن،هر چند سخت اما من این زندگیو ترجیح میدم تا یه زندگی حاضر و آماده

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X
ارسال: #۲۴
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
آآآآآخخخخ
این مشکل منم هست
یعنی برام سواله
اما من میگم دومی
چون پول حلال مشکلاست... هه هه هه
Smile

غلام همت آنم که زیر چرخ کبود... ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است
ارسال: #۲۵
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۰۳:۴۴ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
به لطف مسئولین محترم دیگه الان مدرک لیسانس با دیپلم فرق چندانی نداره. ولی خوب در دیدگاه اجتماعی ممکنه واسه کسی مهم باشه مثلا طرف خودش لیسانس باشه شوهرش دیپلم حتما بعدا یه سری مشکلات پیش می یاد به مرور زمان و یکی خودشو بالاتر از اون یکی می بینه یا دیگران به تمسخر می گیرن و این حرفا. در مجموع ولی آینده شغلی مهمه و به نظر من کبوتر با کبوتر باز باز ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , parasto , Mänu
ارسال: #۲۶
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ دى ۱۳۹۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ، توسط شاپری.)
نظر سنجی فقط از خانوم ها
اولی فقط لیسانس با حقوق ۷۰۰۰
یکم از خانواده و شخصیتشم بگین خب
از دومی اون همه تعریف کردین فقط بخاطر اینکه دیپلمه بود!!!
اولیه اخلاقش؟ رفتارش؟ خانوادش؟ سنش
دومی سنش
نکنه دومی پیرمرده که اینقد پیاز داغش زیاده!!!!!!!!!!!!! Big Grin

کشک نیست که! صحبت یه عمر زندگیه!
درضمن اخلاق و خانوادش خیلی مهمه، خیلی

نکته مهمم اینه، مرد باید همیشه از یه لحاظ از همسرش بالاتر باشه، یا مالی یا تحصیلی و این بستگی داره که دختر از ته قلبش چی براش مهمتره. و این به نفع هردو طرفه! و یه زندگی بهترو رغم میزنه( چون سرشت مرد اینه و دلش میخواد زنش بهش افتخار کنه و خانوم ها هم دوست دارن به شوهرشون از همه سرتر باشه و بهش افتخار کنن( حالا یکی به پول / یکی به مدرک)
اگه مردی از هردو لحاظ از خانومش پایین تر باشه شاید اولش خوب و خوش باشن ، اما بعد از یه مدت که خانوم دورو برشو که میبینه شروع میکنه به مقایسه خودش با دوستاشو فامیلاش! که اون با کی ازدواج کرد من با کی!!!! اینجاس که مقایسه و خدا نکرده تحقیر شروع میشه!
بعد از خانواده خوب + اخلاق، پس همیشه بهتره شوهر از زنش بقول معروف یه سروگردن بالاتر باشه Big Grin
البته نظره منه! , واسه کسی اجباری نیست Big Grin

(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  ازدواج به دله.باید ببینه دلش با کدوماس.البته اگر مثل این دو کیس مورد منفی خاصی نداشته باشن

نه عزیزم
ازدواج اولش دله، بعدش همه چی عادی میشه،و معیارهای دیگه مهمتر میشه
پس بهتره از اولش با عقل باشه! میگن عاشقی عمرش ۶ ماههBig Grin

چرااا.... چرا....
ارسال: #۲۷
۰۵ دى ۱۳۹۱, ۱۰:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ دى ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط Amir V.)
Re: نظر سنجی فقط از خانوم ها
سلام.
اگه دومیه خیلییی ابله نباسه ١٠٠٪ دومی بهتره.
چون تو این دوره زمونه بی پولی بدبختی میاره.
(۲۴ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  از کجا فهمیدید شعور و تربیت دومی بیشتره؟ چون دیپلم بود یا چون ۳ میلیون در آمد داشت؟؟؟؟ Huh
این چه نتیجه گیری بود؟!
این جمله که شعور به مدرک نیست کاملا صحیحه و اینو نتیجه نمیده که دومی از اولی باشعورتره!

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

There is no there there.
ارسال: #۲۸
۰۶ دى ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
من میگم منتظر بمونن.
تا سه نشه بازی نشه.Smile

دنیا را چه دیدی یه دفعه یه خواستگار پولدار با مدرک دکترا پیدا شد. اونوقت حسرت میخوریدا!
 سپاس‌گزاری شده توسط: parasto , sufia_lido
ارسال: #۲۹
۰۶ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۰۴ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
خب به نظرم به لیسانسه میتونه بگه که بعدا بره تو کار آزاد و در آمدش رو بیشتر کنه(البته اگر شم این کارو داشته باشه) و یا نه به دیپلمه بگه که بره و لیسانسش رو بگیره(البته اگر حوصلش رو داشته باشه).
البته خیلی خیلی بستگی به این داره که از کدومش خوشش بیاد، یعنی به دل نشستن خیلی مهمه، بعضیها از بعضیها خوششون میاد همینجوری و از بعضیها هم همینجوری (بی دلیل) خوششون نمیاد.
ولی به نظرم اگر این توصیفی که شما نوشتین از زبان دختر خانوم هست دومی به دلش نشسته!!
نتیجه گیری:
پول و تحصیلات دو مسئله ی قابل حل و متغیر در زندگی هست و معیارهای مهمتر دیگری هم وجود دارد منظورم معیارهایی که نمیشه تغییرش داد مثلا اخلاق و طرز فکری که با اون بزرگ شده و تو ذهنش تثبیت شده که اگر این یکی درست نباشه وضعیت خیلی خراب میشه.

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ITgirl
ارسال: #۳۰
۰۶ دى ۱۳۹۱, ۰۸:۰۳ ب.ظ
نظر سنجی فقط از خانوم ها
(۲۴ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۴ ب.ظ)mjjoon نوشته شده توسط:  هدف از این سوال اینه که میخوام بدونم مدرک لیسانس چقدر براتون مهمه.
بستگی به نحوه دید دختر خانم و خانواده اش داره.ممکنه خودش و خانواده اش تحصیلات براشون خیلی مهم باشه
ممکنه اون فردی که مدرک داره خیلی هم باسواد نباشه.وبالعکس فرد دیپلمه خیلی هم فکرش باز باشه
ممکنه شخصی که پولدارتره اصلا با کار کردن خانم موافق نباشه و از خانه بیرون زدن براش دلچسب نباشه
یا شاید اصلا خود اون دختر خانم زیاد کار کردن بیرون براش مهم نباشه(ویا برعکس مهم باشه)
باید حتما با صحبت کردن با هردو شون تصمیم گرفت و اینکه ببینه نحوه نگاه خودش و اون دو نفر به زندگی چیه

فقط وقتی میشه با اطمینان به یکی از این دو جواب داد که درموردشون تحقیق شده باشه و باهاشون صحبت کرده باشند. نظر خانواده هم خیلی مهمه و اونها با تجربه ترند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۸۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Wink دکتری فقط به خاطر مدرک!! pouya47 ۲ ۳,۵۷۴ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: codin
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۵۰۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88
  شروع کار با وردپرس (اعمال تغییرات در تم مورد نظر) pioneer01 ۶ ۵,۳۳۴ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۸۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
Question به نظر شما منبع درس سیستم عامل برای آزمون دکتری چیه؟ z1393 ۹ ۸,۰۳۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: salam5
  آیا می توان فقط رشته شناور را انتخاب کرد ؟ moh3n.cinema ۷ ۱۵,۱۶۴ ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: cyprus
  نکته های مهم که در طراحی فروشگاه اینترنتی باید در نظر داشته باشید resanehlab ۰ ۱,۷۷۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: resanehlab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close