زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهمترین شرط ازدواج..

ارسال: #۱۶
۲۳ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۱۳ ق.ظ
مهمترین شرط ازدواج..
من که فقط به اخلاق و صداقت ۱۰۰۰۰۰۰۰ می تونم بدم، اصلا اخلاق تغییر نمی کنه به نظرم، خیلی کم و جزیی
البته آدم ها با آدمها خیلی فرق داره اما اخلاق واقعا خیلی مهمه
در کل هر کسی با توجه به شرایطف خصوصیات اخلاقی خودش، معیار و سلیقه ها متفاوت نمره دهی می کنه و فکر نمی کنم علم بتونه برای احساس و ابعاد چندگانه انسان که باعث تمایز اون از حیوانات شده، نمره دهی کنی یا به یک جواب قاطع برسه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad WR10 , nina69 , selma , robot110
ارسال: #۱۷
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۱۱ ب.ظ، توسط شاپری.)
RE: مهمترین شرط ازدواج..
(۲۰ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ب.ظ)eh3an2010 نوشته شده توسط:  من بداخلاقم!! زن نگیرم؟

اصولا بد اخلاقا وقتی عاشق میشن و زن میگیرن مثل موم نرم میشه اخلاقشونBig Grin (دیگه مجبورن )
دیدم کسایی رو که خواهراشونو حتی هیچوقت تحویل نمیگرفتن اما بعد ازدواج چنان مهربونن ن ن ن شدن که نگوووووووووو
به احتمال ۹/۹۹% شما از اون دسته ها هستین
حالا امتحان کنید Big Grin

چرااا.... چرا....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumn.Folio , Dark Knight , Mohammad WR10 , Mänu , *Najmeh* , selma , M*Gh
ارسال: #۱۸
۲۵ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۰۹ ب.ظ
(۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ)شاپری نوشته شده توسط:  اصولا بد اخلاقا وقتی عاشق میشن و زن میگیرن مثل موم نرم میشه اخلاقشونBig Grin (دیگه مجبورن )

اصولا وقتی کسی عاشق میشه بعدش دیگه له میشه! :دی
پیرو هیچ قانون و قاعده ایم نمیتونه عمل کنه! حالا چه تندرو باشه چه کندرو چه میانه رو کلا لههه پیش طرف Tongue

pǝnuıʇuoɔ ʍoɥs ǝɥʇ 'lnɟıʇnɐǝq sı ǝɟıl
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad WR10 , Mänu , شاپری , M*Gh
ارسال: #۱۹
۲۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۲۵ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۰۹ ب.ظ)Dark Knight نوشته شده توسط:  
(25 فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ)شاپری نوشته شده توسط:  اصولا بد اخلاقا وقتی عاشق میشن و زن میگیرن مثل موم نرم میشه اخلاقشونBig Grin (دیگه مجبورن )

اصولا وقتی کسی عاشق میشه بعدش دیگه له میشه! :دی
پیرو هیچ قانون و قاعده ایم نمیتونه عمل کنه! حالا چه تندرو باشه چه کندرو چه میانه رو کلا لههه پیش طرف Tongue

صد در صد Big Grin
پس بداخلاقا نگران نباشن
تشریف ببرن ازدواج کنن

چرااا.... چرا....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad WR10 , selma , M*Gh , Dark Knight
ارسال: #۲۰
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ب.ظ
مهمترین شرط ازدواج..
ببینید دوستان تو جامعه ی ما همه چی در حد یه تعریفه اونم تعریفی که شرایط اجتماعی توش بی تاثیر نبوده واژه ای مثل "اخلاق" هم از این قاعده مستثنی نیست همه میگن اخلاق اما فقط چیزهایی مثل برخورد مناسب تو ذهنشون تداعی میشه و این واژه رو این چنین محدود میکنن. اخلاق جمع خُلق و در لغت به معنای سجیه، عادت و ... و در اصطلاح به معانی ویژگی های پایدار نفسانی، صفات نفسانی ارادی و صفات پسندیده آمده است که برخورد مناسب تنها قسمت کوچکی از اینهاس
در جاهایی دیگر آنرا حالتی درونی و نفسانی دانسته که انسانها را به هدف والایشان نزدیک می کند.
درسته که از بحث خارج شدم اما لازم دیدم اینو تذکر بدم

چنان زی که گر بر باد روی، حسن کارت نگذارد که تو از یاد روی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , شاپری , selma , Mehman , tayebe68
ارسال: #۲۱
۲۷ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۳۳ ب.ظ
مهمترین شرط ازدواج..
من یه چیز میگم شاید به ضرر خودم باشه ولی خانومایی که این مطلب میخونن خواهرای خودمم
چندتا نصیحت برادرونه
یه بار به شوخی گفتم دختر خوب باید مهریه سبک بگیره تو این تاپیک اصلاح میکنم مواظب باشین طرفتون رو بشناسین مهریه سبک طوری که هر دقیقه تهدید بشین هم خوب نیست! پس بهتره رو این موضوع فکرکنین و طرفتون رو بشناسین اصلنم به مذهب و اینا امتیاز اول ندین من دیدم کسایی که حوزوی بودند ولی هزاره و یک خلاف
بقیه تاپیکام تقریبن خوب بوده و نیازی به اصلاح نیست
(هر وقت تاپیکی خوب نبوده حذفش میکنم اینم اصلاحیه تاپیکای قبلیم)
خانواده پشتیبان اول هر شخصی هستن اگه این پشتیبان رو از دست بدین...

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۲
۲۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ، توسط eh3an2010.)
مهمترین شرط ازدواج..
تمام بد اخلاقی من موضوعی که در قبال دخترا منو اذیت میکنه اینکه جسارت نشه ولی ۹۰ درصدشون در هر حالتی دنبال شوهرن و هر کدوم که محکمتر بوده باز یه جایی ارزش خودشو پایین اورده یه جا اخر لنگ زده ،
از حفظ شخصیت تو دانشگاه ، از حرفاشون ارزشونه کدوم پسر بیاد طرفشون
شاید من خیلی سنتیم!!!!!!!! شاید ذاتم مذهبیه!!! اما همه جا محکوم شدم به بداخلاقی و حسادت!!! اخه عفت داشتن ارزش قائل شدن زن واسه خودش با هر کسی حرف نزدن یا از متلک شنیدن و ذوق نکردن امروزی بودنو ثابت نمیکنه واسه یه دختر؟؟
اینم بگم فقط به چشم دیدن و حرف بقیه نبوده!!!!
ذهنیت من به کل عوض شده!!! باور کنین محاله به یه دختر اعتماد کنم! اصلا میگم واقعا چنین دختری هست!!!! چون حس میکنم این شده جز ذاتشون!!!!!!!!!!!!!!
کلا فک کردم برم طرف دخترای مذهبی!!!!!!!!!!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۲۳
۳۰ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۴۰ ب.ظ
یه روزی صبر کردم گفتم شاید من حرف شما رو متوجه نشدم و بچه ها بیان جواب بدن و منم بدونم منظورتون چی بوده
خبری نشد دیگه متاسفانه!
در مورد سوال اولتون باید بگم دلیل مخالفتم مهمه نیس؟ ممکن اشتباه بزرگی رو پسره داره مرتکب میشه خب بایدم مخالفت بشه البته قبول دارم که برخی مخالفتام الکیه! که البته زیادم نیست این مدلی! به هرحال کسی که عشق داره قدرتیم داره که بتونه بقیه رو متقاعد کنه ... اینا رو کلی گفتم به خیلی چیزا بستگی داره جواب این سوال ...
اما مطلب دومتون رو متوجه نشدم اصلا و ابدا
اگه شما عاشق بودین و اون هم عاشقتون بود و... و این کارا می کرد!!؟ بددهنی و تهمت میزدو ... و تمایلی به دیدنتون نداشت؟ بعد میشه ازش بپرسی این مدل عشق رو از کجا یاد گرفتی دیگه اره؟ این چه طرز عاشقیه اخه آدم چیزایی می شنوه ها
بعدش دیگه صفات خوبیم میمونه مگه؟ دیگه بد از این همه حرف مگه حالی واسه آدم میمونه نه والا احوالی از آدم میمونه نه بلا

ارسال: #۲۴
۳۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ب.ظ
Heart RE: مهمترین شرط ازدواج..
از گفته های شما عزیزان بهره بردم و ازهمتون ممنونم!
اما نظر بنده حقیر!بنظرم انسان اول باید خودشو بشناسه بعد دنبال پارامترها و شروط مهم برای همسر ایده الش باشه!بیاییم با هم صادق باشیم دختر و پسرا دو گروه اند!یک گروه کسانی هستند که تو عشق و عاشقی دنبال کمال و عروج اند و در کنار در نظر گرفتن شرایط منطقی برای طرف مقابل به عشق و عاشقی مثله یه خرید ماشین نگاه نمی کنن!یعنی نگاه بازاری ندارن!منظورم اینه که افرادی که در گروه دوم قرار می گیرند وقتی میخوان ازدواج کنن انگار می خوان ماشین بخرن!مثلا اگه دوتا ماشین وجود داشته باشه با شرایط مشابه خب اونی رو انتخاب می کنن که مثلا لوکس تر باشه یا مثلا امکاناتش بالاتر باشه!یا خوش رنگ تر باشه! در صورتی که در گروه اول اینگونه نیست و افراد عشق و عاشقی رو در کنار عقل با دلشونم می سنجن و پارامتر هاشون کمتر مادی هست!این گروه معتقدند که خدا در و تخته رو جور می کنه،و سعی می کنند کسی رو پیدا کنند که مکلشون باشه نه کاملا شبیهشون یا اینکه کاملا یه سوژه توپ و خوش ظاهر و ثروتمند!اما باید توجه داشت که با بالا رفتن سن معمولا پارامتر های مادی پررنگ تر میشن!Exclamation

روانشانسا معتقدند که هر انسانی باتوجه به خودشناسی و آرمان هاش باید ۱۰-۱۵ پارامتر اصلی رو برای همسر مورد نظرش در نظر بگیره و به اونها اولویت و ارزش نسبی بده،بعد سوژه های مورد نظرشو با این سیستم ارزیابی کنه و چنانچه نمره ۶۰ از ۱۰۰ آورد اونو انتخاب کنه!چرا که در ازدواج نباید ایده آل گرا بود و دنبال ۱۰۰ گشت!در واقع تشابهات مهمه اما باید در نظر بگیریم که اگه می خوایم در زمره گروه اول باشیم باید بدونید برای رسیدن به کمال باید قدری تفاوت هم وجود داشته باشه بین طرفین تا این تفاوت های منطقی زمینه ساز کمال بشه!توی فامیلمون دوتا زوج بسیار تحصیل کرده از بهترین دانشگاههای کشور هستند که وقتی به زندگیشون نگاه می کنم می بینم کمتر اثری از عشق وجود داره چرا که این دو دنبال این بودند که دوتا در کنار هم باشند نه یه در و یه تخته!ادر واقع یه عشق بازاری!ما یه روز که رفته بودم به یکی از روستاهای شمال کشور زوجی رو دیدم که در کمال سادگی زندگی می کردند، بعد از کمی صحبت کردن با اونها متوجه شدم که از کلبه ساده اونها عشق فوران می کنه و این دو نفر عشقشون بازاری نبوذ!
در این زمونه واقع ازداوج کردن خیلی سخت شده مخصوصا واسه کسایی که دنبال تحصیل هستند.... عاشق شدن خیلی راحت شده اما عاشق موندن خیلی سخت....این دوره دوستی های کنترل نشده شده آفت ازدواج ها!خدایا پناه بر تو!رنگ اون مدل عشق های اهورایی ،عشق لیلی و مجنون ،عشق خسرو شیرین کم رنگ شده....
این ناتو فرهنگی واقعا باید بگیم خیلی از مسائل رو تحت الشعاع خودش قرار داده مثل ازدواج ،عشق ، تعهد و مردانگی،اخلاقیات و ....
کجایند نوادگان حافظ ها که بسرایند :
درد عشقی کشیده‌ام که مپرس
زهر هجری چشیده‌ام که مپرس
گشته‌ام در جهان و آخر کار
دلبری برگزیده‌ام که مپرس
آن چنان در هوای خاک درش
می‌رود آب دیده‌ام که مپرس
من به گوش خود از دهانش دوش
سخنانی شنیده‌ام که مپرس
سوی من لب چه می‌گزی که مگوی
لب لعلی گزیده‌ام که مپرس
بی تو در کلبه گدایی خویش
رنج‌هایی کشیده‌ام که مپرس...

این دوره زمونه شرایط تغییر کرده!یه روز گزارشگری از زوج سالمندی پرسید: "چگونه رابطه و عشقتان را اداره کردید که توانستید ۶۵ سال با هم بمانید" خانم پاسخ داد :"ما در دورانی متولد شدیم که اگر چیزی خراب می شد،آن را درست می کردیم،دور نمی انداختیم...."

اگه قصوری در نوشته ام بود ببخشید دوستان،آخه خیلی با عجله نوشتم....Wink

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , Mehman , Pakzad , Mänu , nina69 , selma
ارسال: #۲۵
۳۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)sellena نوشته شده توسط:  مخالفت هردوخانواده به این خاطرکه فرهنگ ها یکی نیست وازیه شهرنیستن و خانواده هانمیشناسن و راه دور،خانواده پسرسنتی وکمی مذهبین
اخلاقش اینجوریه، اینجوری که شما گفتین یعنی عاشق نیست؟
با این تفاسیر برخوردای خانواده پسر طبیعیه و حق دارن نگران باشن
باید راه هایی ایجاد بشه که منجر به شناخت دو خانواده بشه و این شناخت باعث ایجاد اعتماد طرفین
به هرحال اینم چیز راحتی نیست
و اگه فرهنگها یکی نیست ممکن خود همین ایجاد مشکل برای دختر و پسر کنه
اونم با همچین پسری!!! من معتقدم عشق میتونه خیلی از کارای نشدنی رو شدنی کنه ولی از رفتارای این آقا پسر چشم آب نمیخوره
...
شما نظرتون چیه؟ کسی که تمایل دیدن کسی رو نداره عاشقش میتونه باشه؟!

ارسال: #۲۶
۳۰ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۳۰ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۲:۵۵ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  اما باید توجه داشت که با بالا رفتن سن معمولا پارامتر های مادی پررنگ تر میشن!Exclamation
...
روانشانسا معتقدند که هر انسانی باتوجه به خودشناسی و آرمان هاش باید ۱۰-۱۵ پارامتر اصلی رو برای همسر مورد نظرش در نظر بگیره و به اونها اولویت و ارزش نسبی بده،بعد سوژه های مورد نظرشو با این سیستم ارزیابی کنه و چنانچه نمره ۶۰ از ۱۰۰ آورد اونو انتخاب کنه!
این بالا رفتن سن هم خودش یه معضله
میشه ساعتها پیرامونش صحبت کرد، در مورد فواید و مضراتش!

قبل از اینکه ادامه بدم میخواستم بگم اگه پارامترهای روانشناسی خوبی سراغ دارید که میتونه مفید باشه حتما اینجا بزارید استفاده ببریم

من یه مقایسه نسبتا مرتبط به گقته های دوستمون انجام میدم خودتون نتیجه گیری کنید دیگه

زمان قدیم آقا پسره چوپان بوده یا حالا هر شغلی که از نظر ما جایگاهی نداره! وقتی که به سن جوانی میرسید راحت میرفت با یه دختر خانمی ازدواج میکرد
و حاصل ازدواج این دو نفر می شد ۵ تا بچه
و این پنج تا حالا هر کدوم به نحوی یه هنری پیدا می کردند، یکی هنر تیراندازی یکی هنر کشاورزی یکی ...
زمان فعلی آقا پسره دکتره و تو سن ۳۵ سالگی داره سیر میکنه دختر خانمی هم میخواد که دانشجو دکتراست و ایشونم ۳۰ سالشه و در صورت ازدواجم تا پایان دوره ی تحصیلیش حاضر نیست بچه دار بشه
و در نهایت مثلا تو ۳۸ سالگی دارای یه بچه میشن که دیگه همینم بچه ی اول و اخر زندگیشونه
حالا بماند که این بچه تعداد ساعات کمی پدر و مادر رو میبینه و بابا و مامانم حوضله جوونی رو ندارن
وقتی این بچه میشه ۲۰ سالش ممکن پدر و مادر نتونن دیگه حرفای اونو درک کنن بخاطر همین اختلاف سنی زیادی که وجود داره و خودتون ببینید اینا میتونه چه مشکلاتی به همراه داشته باشه ... و اگه بخوایم بگیم اگه تنها بچه ی این خونه مسیر درست رو نره چی حاصل زندگی این دو نفر میشه!!!

سپاس‌گزاری شده توسط: selma
ارسال: #۲۷
۳۱ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ ق.ظ، توسط selma.)
دورانی در زندگی وجود داره که بین عشق و احترام باید یکی رو انتخاب کنید همیشه سعی کنید احترام رو انتخاب کنید چون عشق بدون احترام دیری نخواهد پایید اما احترام میتونه به همراهش عشق حقیقی و ماندگار به ارمغان بیاره پس به نظر من این شخص واقعا عاشق نیست و این رابطه از سر عشق نیست و صرفا یک وابستگی و عادت زودگذر هستش...(تهمت بددهنی بدفکری شکاک بودن) اینا نشون میده که هیچ احترامی بین شما دو نفر حایل نیست و اعتمادی که پایه و اساس زندگی روی اون بنا میشه از بین رفته احترام و اعتماد توی زندگی خیلی راحت از دست میرن و خیلی سخت برمیگردند پس عاقلانه فکر کنید فیلم هایی مثل زمانه،بالهای خیس و خیلی های دیگه حاصل تجربیات زندگی از دست رفته ی خیلی ها هستش اینارو واسه سرگرمی ما نمیذارن اینا حقیقت زندگیه شاید بگید این حرفا مال همون فیلمها هستش در صورتی که من کسی رو که دقیقا مشکل شما رو داشت راهنمایی کردم هر روز و هر شب نصیحتش میکردم ولی تاثیری نداشت و دیدم که واقعا نیاز هست که این شکست رو بخوره تا متوجه خیلی چیزا بشه اما متاسفانه و شایدم خوشبختانه این رابطه منجر به شکست شد چیزی که اون دختر هیچ وقت انتظارش رو نداشت ولی اینقد شهامت داشت که غرورش رو شکست و به اشتباهش اقرار کرد و الان بیشتر از شکستش از احترام و اعتماد از دست رفته خانواده اش عذاب روحی میکشه...خودتونو در نظر بگیرید این همه والدین به شما محبت میکنن اما اگه یه روز به خاطر خود شما چون نگران آینده تون هستن، سرتون داد بزنن یا مخالف خواسته شما عمل کنن دیگه همه محبتهاشونو فراموش میکنین و یه تصور ذهنی خیلی بدی از اونا دارید مطمئن باشید بدی های این فرد هر چقدهم که کم باشه یه روزی خوبی هاشو از یادت میبره و بدی هاش روی همه خوبی هاشو میپوشونه پس سعی نکن با شکست مواجه بشی تلاش کن تا جلوی این شکست رو بگیری و باهاش مقابله کنی..موفق باشی

هیچ گاه در زندگی امید را از کسی سلب نکن شاید تنها چیزی باشد که دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , sellena
ارسال: #۲۸
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۵۹ ب.ظ
مهمترین شرط ازدواج..
(۳۰ فروردین ۱۳۹۲ ۰۳:۳۰ ب.ظ)Dark Knight نوشته شده توسط:  قبل از اینکه ادامه بدم میخواستم بگم اگه پارامترهای روانشناسی خوبی سراغ دارید که میتونه مفید باشه حتما اینجا بزارید استفاده ببریم
چشم دوست عزیز....الان به خاطر خدمت حسابی سرم شلوغه اگه فرصت کنم حتما یه سری نکات رو می زارم.... همگی موفق باشید...

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight
ارسال: #۲۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ق.ظ
از دید من همسر یعنی " یک سودا در دوسر"
Smile
اگه باشه همه چی حله
Smile
این مهمترینه.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: selma

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۴۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۱۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۸۳ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  مهمترین علت پوسیدگی دندان ایرانی‌ ها H-Arshad ۲ ۶۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hseforum
  مهمترین مباحث ۶۰۰ مساله Happiness.72 ۱ ۱,۸۴۰ ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmm1374

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close