زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق

نظرسنجی: آیا مانشت باعث امید واهی دادن و سرگردانی، نسبت به بسیاری از داوطلبین ناموفق در کنکور ارشد نمی شود؟
بله
خیر
تا حدود زیادی
به مقدار کم
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۴ ق.ظ
RE: دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق
(۰۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ب.ظ)ensani نوشته شده توسط:  [align=center][b][font=Arial][size=medium]«دلایل عدم موفقیت مانشتی ها

با توجه به موفقیت های متعدد در سال های قبل

یکی از بزرگترین دلایل عدم موفقیت خیلی از مانشتی ها، امید واهی دادن و سرگردان کردن داوطلبین در این نوع سایت هاست

منظورتون از امید واهی دادن چیه دقیقا؟
اینجا به کسی امید واهی نمیدن!کسایی که قبول شدن گفتن برنامه ی درسیشون چی بوده..حداقل روزی ۶ ۷ ساعت درس خوندن.
الان من از همینجا اعلام میکنم اگه از الان (خرداد ۹۲) با برنامه ریزی بخونید
آزمون آزمایشی برین
ضریب هوشی ۱۲۰ به بالا داشته باشین
یه پایه ی درسی متوسط رو به خوب
و میانگین ۸ ساعت درس بخونید
و بدشانسی نیارین!
کنکور ۹۳ دو رقمی میشین.
(حرف من از رو تجربه های قبولی های سالهای گذشتست!)
اون دوستان مانشتی که قبول نشدن اکثرشون با جدیت درس نخوندن...تاکید میکنم "اکثرشون"
شما رتبه ۲ هوش رو با خودتون مقایسه نکنید لطفا.ایشون کنکور ریاضی سال ۸۷رتبه ۱۰ شدن....دانشگاه شریف درس خوندن و...
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , pouya45 , maxi , admin
ارسال: #۱۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ق.ظ
سلام. منم با دوستان موافقم. دلیل نداره که بگیم هرکی توی مانشت عضوه یه رتبه خوب میاره. مانشت یه جائیه که به شما برای کنکور کمک میکنه. چه کمک درسی، چه مشاوره، چه برنامه ریزی و چه تقویت روحیه. میتونیم بگیم کسی که میره توی یه موسسه و کنکور آزمایشی میده قبولیش تضمینه؟ یا بگیم کسی که این کتابها رو بخونه حتماً باید تک رقمی بیاره؟ تمام این عوامل روی داوطلب تاثیر داره ولی هیچکدوم تضمینی ندارن. نمیگیم اگه فلان کتاب رو بخونید توی کنکور اون درس رو ۱۰۰% میزنید. میگیم از بین مراجع این درس این کتابها این مزیت هارو دارن و این کتابها این اشکالات رو دارن. نمیگیم از این تست این گزینه درسته پس این گزینه رو حفظ کنید. روی جوابها بحث میکنیم. دنبال راه حل مناسب برای سوالات مشابه میگردیم. اگه مانشت برای داوطلبین بی فایده بود؛ اگه تاثیرش رو توی درس خوندنش نداشت؛ اگه مطالب مانشت رو قبول نداشتن و اگه حضور در مانشت رو بی فایده میدیدن، مانشت این تعداد عضو فعال نداشت. خلاصه بگم مانشت مثل یه موسسه کنکوریه که بنظرم تاثیر بیشتری نسبت به بقیه موسسات داره و امکاناتش رو رایگان ارائه میده.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا , asiehmohammadian , Xilinx , admin , esi
ارسال: #۱۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ق.ظ
معمولا کسانی که رتبه های خوبی نمیارن به زمین و زمان متوسل میشن تا توجیه کنن عدم موفقیتشون رو . این هم یکی از اون دلیل هاست!
اگه توجه کنید این موسسات کنکوری چه ها که نمیکنن تا رتبه های برتر رو بیارن و باهاشون یه مصاحبه بکنن بزارن تو سایتشون. هم اتاقی من رتبه ۱ مواد شده همه موسسات زنگ زدن بهش و چه پیشنهاد هایی که نمیدن تا بره باهاشون مصاحبه کنه !‌حالا تو مانشت شما یک خیل کثیر از رتبه های برتر رو میبینی که رایگان و صادقانه مصاحبه های کامل و جامعی رو میزارن تا همه بتونن استفاده کنن و بفهمن بابا رتبه های برتر هم مثل خود ما هستن . ادم فضایی نیستن !‌ یکی پیام نوریه یکی دانشگاهش ملیه اما خیلی ضعیفه دانشگاهش یکی هم از شریفه . همه جور ادم میتونه رتبه برتر بشه.
توی بخش سوالات درسی هم که همه میان هرچی بلدن رو میکنن و شما استفاده میکنی!
این دیگه کجاش امید واهی دادنه ؟؟!
لطفا سعی کنید دلایل عدم موفقیت خودتون رو حداقل با خودتون رو راست باشید و با خودتون تجزیه و تحلیل کنید.
کسی که میگه اینجا استرس بهش میده خب عزیز دل معذرت میخوادم ولی مگه خود ازاری داری که میای تو این محیط که بهت استرس وارد بشه ؟!‌ حتما چیزی درش هست که تو رو جذب میکنه.
من به شخصه از زحمات همگی مسئولان مانشت تشکر میکنم. اجرکم عندالله
یا علی

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۸
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , fatemehkh , asiehmohammadian , Xilinx
ارسال: #۱۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ق.ظ
RE: دلایل عدم موفقیت مانشتی ها - نقش مانشت در دادن امیدهای واهی به داوطلبان ناموفق
من هر روز میام این سایت مانشتو نگاه می کنم کلی هم ازش استفاده می کنم اقای ensani هم نظر خودشونو دادند قرار نیست که همه نظر مثبت به این سایت داشته باشند. همه ازادند انتقاد کنند و برعکس.

m.m:
۳
۰
ارسال: #۲۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ ب.ظ، توسط pouya45.)
من خودم بالشخصه بعد از مدتی درس خوندن برای کنکور احساس یاس و تنهایی بهم غلبه میکنه که تو این مواقع مشاورین موسسه ها ، حال آدم رو بدتر میکنن ولی مانشت جاییه که ازش انرژی میگیرم. فکر میکنم چرخ زدن تو مانشت بهتر از دیدن فیلم و یا چت کردنه . اگرم بتونیم رفت و آمد به مانشت رو کنترل کنیم و ساعت های خاص بیایم عالی میشه.
راستی مدرسان شریف کلی ازمون پول میگیره بعدش مدعیه که میتونی با رتبه برتر رشته ی خودت صحبت کنی ولی اصلا وقت نمیشه یا هم وقت بشه ده دقیقه حرف زدن که دردی رو دوا نمیکنه ولی اینجا این همه رتبه برتر وقت میذارن و کمکمون میکنن.
مانشت عالیه فقط باید کمی بتونیم وقتمون رو درست تقسیم بندی کنیم و ازش درست استفاده کنیم و هر حرفی رو به راحتی قبول نکرده و خودمون تفسیرش کنیم و با معیارهای خودمون انتخابشون کنیم.
تشکر فراوان از زحمت کشان مانشت.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , rata , asiehmohammadian
ارسال: #۲۱
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۴ ب.ظ
من که تموم موفقیت هام و اصلا انگیزه درس خودندن وچطوری خوندن را از مانشت گرفتم

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , Jooybari , s.izadi , asiehmohammadian
ارسال: #۲۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ ب.ظ
درسته من امسال رتبه ی خوبی نیاوردم ولی اگر قبول می شدم حتما مانشت نقش زیادی داشت.
به نظرم قبولی ارشد ریسک زیادی داره وقتی با زدن ۴ تا ریاضی مهندسی میشی ۲۵ % و این یعنی یه درصد خوب برای ریاضی در مقابل می تونی مثل من بدشانس باشی و ۳ تا غلط بزنی و یه درست و این یعنی صفر! و البته این هیچ ربطی به مانشت نداره .
اینجا دوستان خوبی هستند که برای موفقیت ما در کنکور و دانشگاه ، بدون هیچ چشمداشتی تلاش می کنن و این گونه حرف زدن سزاوارشون نیست.
با آرزوی موفقیت برای همه ی مانشتی ها.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian
ارسال: #۲۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۴ ب.ظ
هر چیزی که یه کنکوری بخواد و نیاز داشته باشه توی مانشت هست و این یعنی فوق العاده .

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , maxi , asiehmohammadian
ارسال: #۲۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۲۱ ب.ظ
مانشت خوبه از این لحاظ که منابع مورد نیازت رو تهیه کنی و سوالاتی که داری مطرح کنی - اگه هم جزوه ای چیزی داشتی بدرد بقیه میخورد بزاری.
ولی مانشت بازی زیاد خوب نیست یعنی نباید مثل فیس بوکت بشه اینجا - چون با وجود اینکه کاربرای خوب زیاد داره مانشت و لی متاسفانه منم دیدم یه سری انرژی منفی از جانب بعضی کاربران ایجاد میشه - دم کنکور یه سری جو منفی میدن - یه سری تونل های زیرزمینی راه میندازن و زیرزیرکی تو پیغام خصوصی ها بحث درسی راه میندازن - یه سری خوب خوندن میدونن دولتی قبولند میان تو فروم های دانشگاه آزاد هی میگن حس درس نیست وللش. یه سری میان میگن هفته ای n تا کتاب خوندیم وتست زدیم و ۶ دور دوره میکنیم و ...
اینها نظر من بود و برداشت های شخصی من تو این مدت بود. امیدوارم غیر این باشه و اگه دوستان میخوان بگن اشتباهه با منفی بازی جواب ندن
با تشکر
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: TnT , asiehmohammadian
ارسال: #۲۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۳۸ ب.ظ
اینجا که بسی از مانشت انتقاد شد!!
یه نفر یه تاپیک باز کنه کمی هم از مانشت تعریف کنیم!!
من نمیدونم مفیده یا مضر! تازه باهاش آشنا شدم ولی میدونم هر سایتی یا هر مجموعه ای طبیعتا یه سری ایراد هم داره که با گفتن اونا فکر نکنم آسیبی به اون سایت برسه برعکس میشه از انتقادا استفاده کرد و بهتر شد.

به کمند خود که صید دل عاشقان مسکین

بنواز از آن اسیری برهان از این رهایی
۰
۱
ارسال: #۲۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ ب.ظ
سلام .
باید تاکید کنم که خود بنده حقیر نیز با گروهی درسی مانشت فرآیند هر روز کنکورم رو جلو میبردم . الان مدیون به مانشت و بچه ها و مدیران محترمش هستم و تا جایی که بتونم تمام تلاشم رو برای کمک به بچه های کنکوری سال بعد نیز انجام خواهم داد.
موفق باشید
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasermrz , Engineer , asiehmohammadian , Payam92 , maryam.raz
ارسال: #۲۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۳۵ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
بررسی حل تستای کنکورای گذشته توسط کاربرای مانشت و بحثو ارائه راه حلای مختلف به ویژه تو درسای معماری نظریه گسسته و مدار الکتریکی برای من شخصا اثرات فراوان داشت.
به دوستامم همیشه گفتم هر تستیو مشکل داشتین برین مانشت پست بدین ، در کوتاهترین زمان ممکن حل میشه.

دوست عزیزی که این تاپیکو راه انداختی ، خواهشا بی انصافی نکنید.
هر کسی بنا به ضرر یا منفعتش مختاره که استفاده کنه یا نکنه. مانشت که نیومده افرادو اجبار کنه
Confused
رتبه ۱ امسال هم که اشاره داشتین فارغ التحصیل شریف بودن و رتبه ۱۰ کنکور سراسر کارشناسی
Big Grin
به نظرم قیاس رتبه ها باید در سطح هم صورت بگیره و این ازون مدل حرفا بودا
Big Grin

اکثر رتبه های برتر دو رقمی و بعضا ۱ رقمی امسال هم ، من میتونم تک به تک نام ببرم که چقدر در مباحث درسی اکتیو عمل کردن و چقدر واسه خدمت رسانی به بقیه بدون هیچ چشمداشتی تایم گذاشتن.

قبل از ایجاد تاپیک غیر درسی کمی فکر کنیم.

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi , Engineer , asiehmohammadian
ارسال: #۲۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۴۶ ب.ظ
در اینکه این دوست عزیزمون میتونن نسبت به هر موضوعی نظر منفی داشته باشد شکی نیست و این یه امره کاملا شخصیه، حتی اختصاص یک تاپیک خاص به اون و علنی کردن این نظر هم در این مورد قابل احترامه ولی چیزی که شاید انتظار می رفت دقت زیادی نسبت بهش می شد ارائه ادله و مستندات معتبر و محکمه پسنده. نمیدونم این دوست عزیزمون فرصت کافی برای بررسی دقیق تاپیک ها و مطالب سایت مانشت نداشتن و یا چشمانشون رو روی بعضی از حقایق بستن. بسیاری از انگیزه ها، تحرک ها، دلگرمی ها و امیدها ، همکاری ها و فداکاری ها بین بچه ها از مانشت نشات میگیره. برای این ادعا هم سند ارائه می کنم. لطف کنید و مصاحبه های سال ۸۹ ۹۰ ۹۱ رو مطالعه کنید و پست های اعضای جدید رو زیر این پست ها بررسی کنید. واقعا انگیزه موج میزنه بین پست ها. این تنها یک نمونه هست. من خودم شخصا وقتی میخواستم برای کنکور شروع کنم اصلا امید نداشتم، پایه قوی، نا امیدی، انگیزه پایین و خیلی چیزهای دیگه ولی مردادماه اینقدر این سایت به من امید داد که خودم رو برای رتبه تک رقمی آماده می کردم. من شخصا اینقدر از مصاحبه با رتبه های ارشد ۹۱ استفاده بردم که خدا میدونه، موشکافانه اونها رو میخوندم و نکات رو استخراج میکردم. حس رقابت سالمی که بین بچه های مانشت بود آنچنان انگیزه ای به من میداد که تو هیچ دوران تحصیلی موضوع رو تجربه نکرده بودم. حالا اینکه شما نتونستید از این همه حسن بهره مند بشید یه مقدار مربوط به خودتون هست و دلیل نمیشه که شما مجموعه رو خراب کنید. در بسیاری از مجموعه ها در جامعه همیشه افرادی وجود دارند که نتیجه مطلوب رو کسب نمی کنند و مجموعه رو زیر سوال میبرن، پس تکلیف افرادی که در همین مجموعه موفق شدن چی؟ باید محتاطانه تر برخی ادعا ها را به زبان بیاریم دوست عزیزم.
هرگونه غلط املایی قابل اجحاف است Smile
امیدوارم که اتفاقات قشنگی سر راه همه بچه های مانشتی قرار بگیره.

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer , shark , asiehmohammadian , reyhaneh64
ارسال: #۲۹
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ ب.ظ
من به شخصه سهم مانشت و بچه های مانشت رو در رتبه خودم خیلی زیاد میدونم.واقعا هر سوالی داشتم جوابمو اینجا پیدا کردم. کلی فایل و جزوه از مانشت دانلود کردم که واقعا بعضی هاشو هیچ جا نمیشه پیدا کرد.دم همه ی بچه های مانشت گرم.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian
ارسال: #۳۰
۰۵ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ ب.ظ
سلام
بنده نمیخاستم در این پست چیزی بنویسم ولی ناچار شدم چند نکته ای رو که لازم دونستم خدمت دوستان مانشتی عرض کنم:

اول اینکه من چونکه رشته ام کامپیوتر نیست از حدود چهار پنج ماه پیش به طور دائم دنبال منابع کنکور برای ارشد کامپیوتر میگشتم. سایتها و وبلاگهای خیلی زیادی رو زیرورو کردم تا به مانشت رسیدم. مدت زیادی نیست که عضو شده ام ولی خیلی جاهاشو گشتم. به عنوان یک عضو بیطرف به جرأت میتونم بگم که مانشت برترین و بهترین و جامع ترین سایت در این زمینه است. این رو در جواب دوست عزیزمون که این پست رو گذاشتن عرض کردم.

دوم اینکه تاریخ نشون داده هروقتی که یک پدیده ای بین مردم به اوج پیشرفت خودش برسه از سوی جناح های مختلفی مورد انتقاد و حمله قرار خواهد گرفت. مانشت هم از این امر مسثنی نیست. آمار اعضاء عضوشده در سایت خودش گویای همه چیزه. به هر حال این نه اولین انتقاده و نه آخرین انتقاد خواهد بود.

سوم اینکه اگر بازهم افرادی از مانشت انتقاد کردند بهتر است که دوستان خیلی حساسیت به موضوع نشان ندهند. به نظر بنده بهترین واکنش در برابر همچین انتقادهای بدون دلیل و مدرکی، بی پاسخ گذاشتن آن است. اگر دوستان همچنانکه در این پست می بینیم حساسیت نشان دهند خود به خود موضوع مهم و داغ می شود و صدالبته نویسنده به هدف خودش نزدیکتر می شود

Stay hungry , Stay foolish
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , s.sadri , admin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۹۱۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۶۰۳ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۲ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۳۳۹ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۵۵۴ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۸۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۳۱ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۱۸ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close