زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

همه چیز درباره ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور

ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط کیمیا ۲۰۱۱.)
سلام به همه دوستان.

هرساله فارغ التحصیلان بسیاری از ایران به قصد ادامه تحصیل( به خصوص در مقطع مستر و دکتری )راهی دانشگاههایی در خارج از کشور می شوند که در این بین خیلی‌ها هم به دلیل انتخاب های اشتباه با شرایط بدی روبه رو می شوند همچون وضعیت نامناسب دانشجویان ایرانی در بعضی از دانشگاههای هند و اکراین .

قصد من از ایجاد این تاپیک تبادل اطلاعات و تجربیات اعضا مانشت در خصوص ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور است چراکه کمک دوستان حتی در حد اشاره ای کوچک ولی درست شاید بسیار راهگشا باشد .

بیشتر افراد غالبا ۲ یا ۳ سال قبل از انتخاب نهایی شروع به جمع آوری اطلاعات از هر منبع ممکن می کنند من هم از این امر مستثنی نیستم . سوالات من بیشتر به مقطع دکتری مربوط هستند .

و اما سوال من:

کسی از دوستان راجع به دانشگاه UCLA آمریکا اطلاعاتی داره ؟ اطلاعاتی کلی مثل:

۱ -
شیوه پذیرش درمقطع دکترا
۲ - هزینه ماهانه( خرج تحصیل + خرج زندگی عادی )
۳ - در رزومه( CV )به مقالات علمی دانشجو در مقطع ارشد بها داده میشه یا مهم نیست؟
۴ - راجع به lettre de motivation اطلاعاتی دارین ؟

و هر چیزی که در رابطه با این دانشگاه به ذهنتون می رسه .

خیلی ممنون .
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۴ ق.ظ، توسط arshad91.)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این سایت به دردت بخوره
یه جایی خوندم مطمئن نیستم یکمی تحقیق ۱۰۰درصد نیست بعضی کشورها در مقطع دکتری بورس می کنند..اما خودم هم به دنبال جزئیاتش هستم

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: کیمیا ۲۰۱۱ , Maryam-X , آرمین
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ق.ظ
RE: همه چیز درباره ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور
(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۰۰ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
این سایت به دردت بخوره
یه جایی خوندم مطمئن نیستم یکمی تحقیق ۱۰۰درصد نیست بعضی کشورها در مقطع دکتری بورس می کنند..اما خودم هم به دنبال جزئیاتش هستم

مطمئنا اپلای ابراد بهترین سایت برای آشنایی افرادی هست که میخوان خارج از کشور تحصیل کنن.

برای فول فاند هم بستگی به دانشگاه و گرایش مورد نظر و استاد داره که عزیزان میتونن اقدام کنن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: کیمیا ۲۰۱۱
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ق.ظ
danial جان میتونی با جزئیات بیشتر توضیح بدی

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ق.ظ
از شما دوستان برای معرفی سایت خیلی ممنونم .

من در سایت مذکور راجع به UCLA اطلاعاتی پیدا نکردم ولی حتما همونجا هم این قضیه رو پیگیری می کنم .

ولی اگر کسی هم در اینجا اختصاصا راجع به این دانشگاه تجربه یا اطلاعی هم داشت خوشحال میشم وارد بحث بشه .( مسلما این تاپیک تنها برای پرداختن به UCLA نیست این سوال منه , و سایر دوستان برای تبادل نظر درمورد هر دانشگاهی آزادند ).

و جناب دانیال ممکنه یه توضیح کوتاه درباره فول فاند بدید ؟.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پیمان سعیدی
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ ب.ظ
چرا UCLA?
من پیش از این تعریف هاروارد و صد البته MIT را بیشتر شنیده بودم؟

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
البته اینم از شنیده هاست و اطمینان ۱۰۰درصد ندارم
ولی یکی از اساتید میگفت بهترین و کم هزینه ترین راه برای ادامه تخصیل در خارج از کشور اینه که با یه استاد مشخص ازون دانشگاه ارتباط برقرار کنید و رزومه بفرستید و ... و از طرف اون استاد به دانشگاه دعوت بشید که بورسیه اون دانشگاه خواهید شد
(که البته مستلزم پیشینه پژوهشی قوی برای متقاعد کردن استاد مربوطه دارین)

به Maryam-X
به نظر من اسم و شهرت دانشگاه اهمیت چندانی در مقطع دکترا نداره مهم اینه که استادی از اون دانشگاه باشه که زمینه تخصصی فعالیتش با شما یکی باشه مثلن اگه شما تخصصی رو پایگاه وقت میذاری و کل مقالات ارشدت توی این زمینه بوده باید یه استاد با این زمینه فعالیت گیر بیاری و الا بهترین دانشگاه جهان هم استعدادت رو کامل شکوفا نمیکنه(این به نقل از یکی از دوستان بود که داشت برای پذیرش در یک دانشگاه نروژ تلاش میکرد رشتش هم برق بود)

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , کیمیا ۲۰۱۱
ارسال:
۰۶ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  danial جان میتونی با جزئیات بیشتر توضیح بدی
(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ)کیمیا ۲۰۱۱ نوشته شده توسط:  و جناب دانیال ممکنه یه توضیح کوتاه درباره فول فاند بدید ؟.

سلام
نمیدونم چه توضیحی باید بدم.
به طور کلی
برای پذیرش گرفتن از دانشگاههای خوب دنیا
نیاز به چند تا چیزه‌ :(cv)

معدل لیسانس و فوق لیسانس
نمره ایلتس یا تافل و gre برای امریکا
مقاله و فعالیت های علمی
توصیه نامه از اساتید داخل میتونه مفید باشه.
و بعد هم ارتباط با اساتید خارج
شاید سابقه کار هم مفید باشه.
و ...

اونایی که واسه مستر یا Phd میخوان اقدام کنن. باید طبق علاقه ای که دارن دنبال اساتیدی بگردن که حدودا در زمینه کاری و علاقه مندی اونا فعالیت میکنه.
بعد هم به استاد ایمیل میدن و رزومه خودشون رو میفرستن. معمولا اینجوریه که اگه استاد از رزومشون خوششون اومد. اونا واسه اون دانشگاهی که استاد کار میکنه اپلای میکنن. و مدارک لازم رو میفرستن تا بتونن پذیرش بگیرن.
البته بدون ارتباط با استاد خارج از کشور هم میشه اپلای کرد ولی با ارتباط با استاد شانس گرفتن پذیرش بیشتر میشه

فاند هم به ۲ بخش TA و RA تقسیم میشه.
TA همین حل تمرین هست که تو دانشگاههای خودمون هم داریم و دانشجو تو زمینه تدریس به استاد کمک میکنه و حقوق دریافت میکنه که فاند به حساب میاد.
RA هم این هست که استاد یه تحقیقاتی میده و دانشجو در زمینه تحقیق استاد یه فعالیتی میکنه و یه حقوقی دریافت میکنه که همون فاند به حساب میاد.

معمولا میگن فول فاند یا فاند کامل میتونه خرج یه نفر یعنی همون دانشجو رو تو خارج از کشور پوشش بده و مقدارش هم مثل اینکه بستگی به دانشگاه و منطقه محل تحصیل و شهریه دانشگاه داره.

فول فاند هم بعضی از اساتید مثل اینکه سهمیه هایی دارن و با توجه به رزومه و پذیرش هر ساله به بعضی افرادی که برای این کار اقدام میکنن تعلق میگیره.

برای اپلای کردن هم معمولا دانشجو‌ها با توجه به رزومه سعی میکنن از بین دانشگاههای خوب. و متعادل و ضعیف واسه اپلای یه سبدی تشکیل بدن و برای چند تا دانشگاه اپلای کنن و بعد اگه از چند تا دانشگاه پذیرش گرفتن. یکی رو انتخاب میکنن.

راستی. مثل اینکه برای امریکا . ویزا گرفتن هم کار سختیه که امکان داره کسی که پذیرش گرفته رو هم ویزا ندن و اون شخص نتونه امریکا بره.

دیگه نمیدونم چه توضیحی باید بدم.
اگه سوالی دارین جزئی‌تر بپرسین که من در حد شنیده هام جواب بدم.

(۰۶ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  چرا UCLA?
من پیش از این تعریف هاروارد و صد البته MIT را بیشتر شنیده بودم؟

تو رشته ما یعنی کامپیوتر یا ایتی .
بهترین دانشگاه امریکا و شاید جهان CMU هست‌: Carnegie Mellon University
به همراه‌:
mit و استنفورد و برکلی

البته پذیرش گرفتن از این دانشگاه‌ها کار هر کسی نیست.
راستی. میگن تو دانشگاه برکلی ایرانی های زیادی دارن تحصیل میکنن.

در مورد رتبه بندی بالا هم باید بگم این رتبه بندی هست که از سوی موسسات مختلف اعلام میشه و این رتبه بندی USnews هست و اینکه این رتبه بندی بالا برای Computer science هست و برای computer engineering نیست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , موج , کیمیا ۲۰۱۱ , mosavat , arshad91 , Arena , saba_1984 , Good! , neomit
ارسال:
۰۸ فروردین ۱۳۹۰, ۰۴:۴۱ ق.ظ
کانادا احتمالا اسونتره پذیرش یا کشورهای مثل سوئد..اینم در حد شنیدن

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۸ فروردین ۱۳۹۰, ۰۸:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۰ ۰۹:۰۰ ق.ظ، توسط arshad91.)
اما زندگی دانشجویی در نروژ بسیار لذت‌بخش است اگر بچه ننه نباشید. اولا اینکه اگر می‌خواهید برای دوره‌های لیسانس اقدام کنید باید از طریق وبسایت
اقدام نمایند. برای فوق لیسانس معمولا دانشگاه‌ها خودشان دانشجو می‌پذیرند. برای دکتری در وبسایت هر دانشگاه‌هی بخشی وجود دارد که لیست فرصتهای شغلی را درج کرده است. در آنجا دنبال جای خالی بگردید.

درس خواندن در نروژ از ایران کمی سخت‌تر و کمی ساده‌تر است. سخت‌تر است چون حجم کارها بیشتر است و راحت‌تر چون اعصابتان آرام است. هزینه‌ها زیاد است و خرجها سرسام آور. پس در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. هر دانشجویی می‌تواند ۲۰ ساعت در هفته کار کند که با حقوقش می‌شود دو هفته زندگی کرد. تاکسی خیلی گران و اتوبوس نسبتا گران است. پس قبل از هر کاری یک دوچرخه بخرید. البته به فکر زمستان هم باشید!!!

مردم مهربان هستند اگر مثل کنه به آنها نچسبید. نروژ ایران نیست و این یعنی خانمها دارای احترام خیلی زیادی هستند. به خانمی که لباس کمتری پوشیده زل نزنید. در دست دادن پیش‌قدم نشوید و محترمانه صحبت کنید. دنبال هیچ خانمی حتی بدون قصد قدم هم نزنید. اگر کودک ناز و موبوری دیدید مثل ایران نپرید نازش کنید و بهش آب‌نبات تعارف کنید. در آن صورت به جرم آزار کودک می توانید زندان‌های نروژ را هم از نزدیک ببینید. برای نزدیک شدن بیش از یک متر به هرکسی حتما از او اجازه بگیرید حتی در یک اتوبوس عمومی.

هنگام رد شدن از درب اصلا مهم نیست که چه کسی اول رد شود بلکه مهم است پس از رد شدن درب را برای نفر بعدی باز نگه دارید. اگر خواستید رانندگی کنید بدانید که حق در هر شرایطی با عابر پیاده است. هنگام رد شدن از خط عابر پیاده حتما حتما حتما باید منتظر عابران پیاده شوید حتی اگر ده دقیقه طول بکشد.

از ایران با خودتان چند برگی کاغذ چند تایی خودکار مداد مدادپاک‌کن و دفتر به همراه ببرید. کیف هم فراموش نشود. اگر اهل چای دم کردن هستید کتری و قوری کوچکی از ایران تدارک ببینید و یک مشت چای خشک و قند البته. قند در آنجا فقط به صورت شکر فشرده مکعبی است. سبزی خشک و کمی ادویه هم.....

برای خوندن ادامه مطلب به آدرس زیر مراجعه نمایید.

مدار ۶۸ درجه شمالی
به نظرم هر کس تحقیق یه کشور به عهده بگیره و مطالب مفید بزاره اینجا
نقل شده از لینک زیر:

...g-post_15.html

شرایط زندگی روزمره در نروژ

زندگی کردن در نروژ مانند هر کشور دیگری ویژگیهای خاص خود را دارد که قصد دارم در طی چند نوشته برایتان تشریج کنم. البته ناگفته پیداست که تمامی مطالب محصول تجربه های شخصی من در این کشور شمالی است . این نوشته‌ها از آنجا که از قلم یک دانشجوی ساکن نروژ به تحریر درآمده شاید بیشتر به درد دانشجویان آینده بخورد و برای کسانی که به قصد تفریح راهی سرزمینهای شمالی اروپا می شوند، کاربرد نداشته باشد.

قبل از هر چیز به یاد داشته باشید که سیستم آموزش زبان در نروژ بسیار کارآمد است، به گونه ای که تقزیباً همه مردم در حد نیازمندیهای شما قادر به انجام یک مکالمه ساده انگلیسی هستند. اگر خواستید سوالی از یک پسر بچه ۱۴ یا ۱۵ ساله بپرسید همچین با اعتماد به نفس دانش انگلیسی خود را بیرون نریزید چون حتماً اون کوچولوی مو بور از شما بهتر انگلیسی صحبت میکند. اما اگر به عنوان دانشجو قصد اقامت در نروژ را دارید، اکیداً توصیه میکنم قبل از آمدن چهار تا کلمه نروژی یاد بگیرید. وقتی با یک نروژی نیم ساعت انگلیسی حرف زدید، در پایان که بگویید "توسن تاک"، یعنی خیلی ممنون و یا "ها دٍ"، یعنی خداحافظ نیشش تا بناگوش باز میشه و کلاً همه چیز عوض میشه. من قبل از آمدن در کلاسهای مقدماتی زبان شرکت کرده بودم و این موضوع خیلی به من کمک کرد.

خرید در اینجا هم شرایط خاص خودش را دارد. اول از همه چیزی به نام قیمت ثابت اصلاً و ابداً معنی ندارد. هیچ وقت و هیچ وقت و ابداً و اصلاً و اگر جرأت دارید وقتی حراجی در کار نیست خرید کنید. همه عواقب این کار به عهده شخص خودتان است و مخصوصاً سوختگی وجشتناک در بعضی مواضع خاص و در آینده نزدیک وقتی که شعاع دلپذیر حراج تشعشع گرم خود را بر روی همان فروشگاهی که شما خدای نکرده در فصل معمولی از آنجا خرید کرده اید، پخش نماید. در نروژ قیمتها نسبت به ایران سرسام آور زیاد است. البته اگر در ایران اهل خرج و برج و از این جور حرفها بودید اصلاً عین خیالتان نباشد. لباس و لوازم منزل را می توان معطل حراج کرد اما با غذا چه کار باید کرد.

در نروژ مغازه حسن آقا و سوپر سر کوچه و از این حرفها خبری نیست. البته نه این که اصلاً نباشد اما مردم احتیاجات روزانه خود را غالباً از سوپرمارکتهای زنجیره ای تهیه می کنند. پس خوب است که از الان با اسامی REMA 1000، RIMI، ICA، KIWI، Coop و Meny آشنا شوید. امکان دارد در شهری که شما زندگی و تحصیل میکنید همه این فروشگاه‌ها وجود نداشته باشد. در وب سایت همه این فروشگاه های زنجیره ای قسمتی وجود دارد که آدرس فروشگاه‌ها را از آنجا می توانید دریافت کنید. اما باز هم صبر کنید!!! قیمتها در نروژ ثابت نیست. یادتان هست قبلاً این را گفته بودم. برای مثال شما میتوانید یک بسته پنیر با مارک مشابه، تاریخ مصرف مشابه و مزه مشابه را از این فروشگاه‌ها با قیمتهای غیر متشابه خرید نمایید. فروشگاه محبوب من REMA 1000 است. تقریباً ارزانترین‌ها در آنجا بافت می شود. این فروشگاه محصولاتی با مارک landlord عرضه میکند که کیفیت مناسب و قابل قبولی داشته و بسیار ارزان هستند. البته در Coop هم محصولاتی با مارک Xtray (اسم این یکی را زیاد مطمئن نیستم)و در فروشگاه های RIMI و ICA محصولاتی با مارک euro shopper به همین منوال عرضه می گردد. شما می توانید از کف ریش تراشی تا برنج را با این مارکها پیدا کنید. قیمتها بین ۱۰ درصد تا ۵۰ درصد کمتر هستند. برخی از محصولات کیفیت خوبی ندارند، بنابراین توصیه میکنم زیاد هم ذوق زده نشوید و پول خود را حرام نفرمایید.

موضوع وحشتناک دیگر این که همه اطلاعات روی بسته بندیها به زبان شیرین نروژی بوده و بنابراین زیاد برای خواندن آنها خود را به زحمت نیاندازید. توصیه میکنم با استفاده از مترجم گوگل لعات حساسی مانند گوشت خوک و مرغ و بوقلمون و غیره را حتماً به زبان نروژی پیدا کرده و یادداشت فرمایید تا بعداً مثل یکی از دوستان نماز خوان آفریقایی ما دستگیرتان نشود که سه ماه تمام گوشت چرخ کرده خوک را به جای گوشت چرخ کرده مرغ نوش جان فرموده‌اید و برای همه از مزه و طعم دلپذیر مرغهای نروژی هم تعریف کرده اید. اما قیمتهای بعضی اقلام برای اینکه قدری حساب و کتاب هم دستتان باشد. همه این اقلام از REMA 1000 قابل تهیه است.

۵ کیلو برنج ۴۵ کرون نروژ

یک پاکت یک لیتری شیر ۱۳ کرون نروژ

یک بسته ۱۲ تایی تخم مرغ ۳۲ کرون نروژ

نان به اسم kneipbrød (ارزانترین نان موجود) ۵ کرون نروژ

سایر نانها به طور متوسط ۲۰ کرون نروژ

ماست کوچک ۱۴ کرون نروژ

مربا در ظروف پلاستیکی یک کیلویی از ۱۴ کرون نروژ تا ۲۸ کرون نروژ

پنیر خامه ای فیلادلفیا ۲۰ کرون نروژ

گوشت چرخ کرده گوساله، بسته ۴۰۰ گرمی ۲۴ کرون نروژ

گوشت چرخ کرده مرغ، بسته ۴۰۰ گرمی ۲۰ کرون نروژ

گوشت گوسفند به طور متوسط برای هر کیلوگرم ۱۱۰ کرون نروژ

گوشت گوساله به طور متوسط برای هر کیلوگرم ۱۵۰ کرون نروژ

فیله مرغ به طور متوسط برای هر کیلوگرم ۱۰۰ کرون نروژ

آب میوه به طور متوسط برای هر لیتر ۱۲ کرون نروژ

نوشابه کوکاکولا یک بطری یک و نیم لیتری بین ۱۱ کرون نروژ تا ۲۰ کرون نروژ. بسته به حراج و بسته بندی دارد.

میوه اعم از سیب، پرتغال، انگور و گلابی به طور متوسط کیلویی ۲۰ کرون نروژ و بالاتر. در حراجها تا کیلویی ۵ کرون هم خربداری شده است!!!!

چای یک بسته ۲۵۰ گرمی ۳۰ کرون نروژ

کاهو در اینجا به شکل کلم پیچ و کلم پیچ به شکل کاهو است!! لطفاً اشتباه نکنید. در هر صورت کاهو هر دانه بین ۱۵ تا ۳۰ کرون نروژ بسته به فصل

هویج از کیلویی ۱۰ کرون نروژ تا ۳۰ کرون نروژ

روعن مایع مخصوص غذا، یک و نیم لیتر؛ ۲۵ کرون نروژ

شکر بسته یک کیلویی، ۱۳ کرون نروژ

خوب به طور متوسط خودتان را برای جدود ۱۵۰۰ کرون نروژ در هر ماه برای هر نفر آماده کنید. البته این موضوع خیلی به شخصیت شکم آدمها هم ربط داره. یک دوست ایرانی دارم که با ماهی ۵۰۰ کرون نروژ روزگار سر میکنه و هنوز هم دچار سوء تغذیه نشده است. در موقع خرید نوشابه و هر چیز دیگری که قوطی و یا بطری دارد به علامت Pant روی آن توجه کنید. این علامت یعنی اینکه اگر قوطی را مثل بچه آدم بشورید و پس بیارید بین یک تا دو و نیم کرون به شما برگردانده می شود. در همه فروشگاه‌ها دستگاه Pant در ورودی مغازه نصب شده است. اگر دفعه اولتان هست از متصدی فروشگاه کمک بگیرید. شما میتوانید پول Pant را به صلیب سرخ هم اهداء نمایید.

خوب حالا که شکمتان سیر شده حتماً یاد وطن کرده‌اید و مثلاً دلتان لک زده برای آبلیموی اعلای یک و یک و یا حلوا ارده برای صبحانه. اصلاً احتیاجی نیست که خوتان را برای مامانتون در ایران لوس کنید تا اون بیچاره از سرزمین مادری برای شازده خودش هوسونه بفرسته. تقریباً در همه شهرها، فروشگاه های شرقی با اسامی متفاوتی یافت می شود. کافی است از اولین نفر دم دستتان سراغ یک فروشگاه عربی و یا پاکستانی را بگیرید. اون جا از شیر مرغ تا جون آدمیزاد برای همه غریبان دور از وطن از مصر گرفته تا چین پیدا می شود. خوب البته باید یک کمی در پول خرج کردن جنتلمن باشید و دائماً قیمت یک شیشه آبلیمو را با ایران مقایسه نکنید.

نروژ یعنی سرزمینی که می شود همه کار با اینترنت کرد. پس قبل از هر کاری خوب از خجالت گوگل عزیز در بیایید. در ضمن نروژ سرزمین آگهی های تبلیعاتی هم هست. خوب تبلیغات فروشگاه های مختلف را رصد کنید تا یک وقت خدای نکرده چیزی از دستتان در نرود که غفلت موجب پشیمانی است. می توانید با مراجعه به وب سایت فروشگاه های نامبرده بخواهید که مجلات تبلیغی خود را برای شما ایمیل نمایند. در آن صورت اطلاعات را سریعتر و بهتر دریافت خواهید کرد.

اما در مورد آب خوردن اصلاض نگران نباشید. تا جایی که من می دانم آب لوله کشی همه شهرهای نروژ قابل نوشیدن است. عموماً عالی و خنک‌، فقط لیوانتان را پر کنید و نوش جان فرمایید. سراسر نروژ پوشیده از کوه است و بنابراین همه جا آب خالص و پاک جاری از کوهستان در دسترس می باشد.

زباله اما در اینجا داستانی دارد. تفکیک زباله بخش زیبایی از زندگی روزانه نروژیها است. زباله‌ها عموماً به چهار دسته مواد غذایی که باید در نایلونهای ویژه قابل تحزیه ریخته شود، کاغذ، شیشه و فلز و در نهایت سایر زباله‌ها که سوزانده شده و از آن برق به دست می آورند. زباله های الکتریکی و شیمیایی خطرناک مثل باطری را باید در فروشگاه‌ها تحویل دهید. قبل از دور ریختن زباله خوب است از یک دوست و یا مسئول ساختمانتان قوانین مربوط به آن را سوال فرمایی
راستش منم اول خیلی برای تحصیل در استرالیا و بعدش گرفتن اقامت مشتاق بودم اما ...
یکی از اقوام ۳ سال پیش رفت دانشگاه ملبورن مدیریت فناوری اطلاعات خوند .بچه خیلی درس خونی هم بود و بهش فاند اینا هم مثل اینکه دادن بعد ترم ۱ / اقامتشم گرفت و برگشت . خیلی از وضع اونجا شاکی بود . می گفت ایرانیا خیلی اذیتم کردن‌! و در کل به نسبت کانادا که اکثر جمعیتش مهاجرن مردم استرالیا یجورایی نژاد پرستن‌!
حالا این شخصی که اینو می گفت خودش تیپن بوره و اصلا بهش نمی خوره ایرانی باشه .
در ضمن ایشون وضع مالی فوق العاده عالی دارن و اونجا کاملا راحت خرج می کردن از همه نظر !..

اول اینکه برای PR گرفتن بعد از تحصیل از subclass 885 استفاده می‌شه.
دوم اینکه مدتی‌ که شما در استرالیا بودید اصلا مهم نیست بلکه مدتی‌ که دوره تحصیلی‌ شما تعریف شده اهمیت داره. بنابر این اگه دوره تحصیلی‌ شما ۱ سال هست ولی‌ شما تحصیل رو طول بدید و ۲ سال تو استرالیا بمانید, PR بهتون نمیدند. به همین ترتیب اگر دوره تحصیلی‌ شما ۲ ساله تعریف شده ولی‌ شما ترم تابستون بگیرید( در بعضی‌ رشته‌ها اجباری هست) و ۱.۵ ساله تموم کنید، به شما PR تعلق میگیره. همچنین شما میتونید این دوره ۲ ساله رو با بیش از یک رشته پر کنید. جهت چک اینکه دوره چند ساله تعریف شده به سایت CRICOS مراجعه کنید. دوره ای که ۹۲ هفته تعریف شده ۲ ساله محسوب می‌شه، خواه ۱.۵ سال طول بکشه، خواه ۳ سال.
سوم اینکه به غیر از دو سال تحصیل شرایط زیر هم لازم هست:
۱. سن زیر ۴۵
۲. نمره آیلتس ۶.۰ یا بالاتر (خبر بد اینه که اگر از امتحان آیلتس شما که برای پذیرش داده بودید ۲ سال گذشته باشه باید دوباره در استرالیا آیلتس بدید )
۳. رشته تحصیلی‌ شما در لیست SOL باشد. برای کسانی‌ که ۲ رشته را تمام کرده اند، شغل انتخابی باید مربوط به رشته مقطع بالاتر باشد. مثلا کسی‌ که دو مدرک Masters in IT و Certificate III in Carpentry دارد، نمی‌تواند Carpenter را به عنوان شغل انتخاب کند.

چهارم اینکه داشتن سابقه کار مرتبط و Job Offer واجب نیست ولی‌ امتیاز اضافی دارد

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosenabdoli , آرمین , sara_13686868
ارسال: #۱۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ق.ظ، توسط arshad91.)
از ایران با خودتان چند برگی کاغذ چند تایی خودکار مداد مدادپاک‌کن و دفتر به همراه ببرید. کیف هم فراموش نشود. اگر اهل چای دم کردن هستید کتری و قوری کوچکی از ایران تدارک ببینید و یک مشت چای خشک و قند البته. قند در آنجا فقط به صورت شکر فشرده مکعبی است. سبزی خشک و کمی ادویه هم همراه خود ببرید. برای تماس با ایران به یکی از فروشگاه های شرقی مراجعه کنید و تقاضای کارت تلفن کنید. گوشی تلفن همراه خودتان را با خود ببرید. بهترین سرویس دهنده موبایل
است اما قیمتها خیلی فرق دارد. قبل از رفتن حتما قیمتها را مقایسه کنید.

برای خرید بلیط قطار به وبسایت
و برای خرید بلیط هواپیمای داخلی به وبسایتهای
و
مراجعه کنید.

در هر دانشگاهی انجمن دانشجویان بین‌المللی وجود دارد که بهتر است خیلی زود با آنها آشنا شوید. اکثر کتابهای لازم در کتابخانه دانشگاه وجود دارد اما باید قبل از شروع ترم بجنبید تا بتوانید کتابها را امانت بگیرید. کتاب در نروژ بسیار بسیار زیاد گران است مخصوصا برای ما که کپی کتاب را مفت می‌خریم در ایران.

معمولا نحوه درس خواندن در نروژ متفاوت است. هر درسی را دو هفته میخوانید و هفته سوم امتحان می دهید و بعد می‌روید سراغ درس بعدی. اگر نمره خوب نشد می‌توانید یک بار تقاضای تجدید امتحان را بدهید. نمره بهتر در کارنامه درج خواهد شد. به علت روش خاص تدریس اصلا مثل ایران زمان لازم برای گرم شدن در ابتدای ترم را ندارید. مسابقه اصلی از روز اول آغاز می‌شود.

نروژ کشور زیباییها و طبیعت است. از تورهای دانشجویی به طبیعت استفاده کنید. خودتان هم به فکر برنامه های فوق‌العاده برای خودتان باشید. معمولا با نشان دادن کارت دانشجویی می‌توانید از تخفیف‌های خوبی در همه جا برخوردار شوید. اسکی و برف بازی را هم فراموش نکنید.

یادتان باشد نروژ سرزمین دیجیتال و کامپیوتر و نگهداری داده است. هر کار خلافی در سیستم ضبط و در همه امور زندگیتان اثر خواهد داشت. خیلی وقتها به نظر می‌آید که کنترلی در کار نیست اما در واقع کنترل نامحسوسی وجود دارد که در وقت لازم پوست شما را دباغی خواهد کرد.

نروژ البته سرزمین آرامش و آسایش است. بنابراین در انجام شدن کارهایتان عجله نداشته باشید. نروژیها اصلا از عجله خوششان نمی‌آید. کارتان انجام خواهد شد اما به زمان خودش.

در فروشگاه‌ها و بانک‌ها اگر کسی جلوب کانتر مشغول دریافت سرویس است شما به هیچ وجه حق ندارید مزاحم او و کانتردار شوید حتی اگر بخواهید یک سوال کوچولو بپرسید. باید صبر کنید تا نوبتتان شود. در نروژ معمولا کسی به کسی انعام نمی دهد و کارگران رستورانها این حرکت را دوست ندارند. اکثر خدمات هم توسط خود شما انجام می‌شود.

نروژ کشور خوبی است اما مثل هر چیز دیگری در این دنیا معایبی هم دارد.
اسلو سالیانه ۳۵۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ کرون (بدون احتساب مالیات ۲۵ درصد) و یکی از دوستان ntnu میگفت ۲۱۰۰۰ تا برای دو نفر (زن و شوهر رو هم ۴۲۰۰۰ تا در ماه) و ۲۳۰۰۰ تا یک نفر.
دانشگاه مرتبط با رشته ای تی
دپارتمان IDE دانشگاه Halmstad University یه Joint Program بنام IT داره که شما فقط یک ترم رو در سوئد هستید و ترمهای بعدی به دانمارک و آلمان نقل مکان میکنید...

وزارت علوم..دانشگاهایی که قبول داره!!
هزینه در نروژ
کمک هزینه مالی معمولا به ۳ شکل وجود داره: Research Assistantship (RA)، Teacher Assistantship (TA) و Fellowship یا Scholarship.
TA‌ها معمولا کلاس‌های حل تمرین یا آزمایشگاه‌ها رو اداره می‌کنند. وقتی شما TA هستید در دانشگاه‌های آمریکا معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوقی می‌گیرید که برای زندگی دانشجویی تقریبا کافیه. برای گرفتن TA شما باید فرم‌های خاصش رو پر کنید و هر ترم درخواست کنید. تخصیص TA معمولا بر اساس اولویت انجام می‌شه و دانشجویان باسابقه دکترا اولویت بالاتری دارند. همچنین اغلب دانشگاه‌ها لازم دارند که شما امتحان صحبت کردن انگلیسی مثل TSE رو داده باشید و نمره لازم رو آورده باشید.
RA به این صورته که شما روی پروژه یکی از استادها کار می‌کنید. استادها معمولا از صنعت یا دولت بودجه می‌گیرند که پروژه‌های تحقیقاتی‌شون رو پیش ببرند. این استاد‌ها برای انجام پروژه‌ها دانشجوهای دکترا (و در برخی موارد فوق‌لیسانس) رو استخدام می‌کنند که براشون کار کنند. استادها معمولا RA رو به دانشجویان خودشون پرداخت می‌کنند. یعنی RA معمولا از طرف استاد راهنمای خود شما ممکنه به شما تعلق بگیره. به همین خاطر لازمه که با اساتیدی که زمینه کاریشون به زمینه کاری شما نزدیکه تماس بگیرید و ببینید آیا مایلند شما رو به عنوان دانشجوی خودشون قبول کنند یا خیر. از نظر مالی RA و TA تقریبا شبیه به هم هستند و اگر RA داشته باشید معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوق هم می‌گیرید. RA در کل از TA بهتره چون شما به هر حال باید روی پروژه دکترا کار کنید و اگر RA بگیرید دیگه نیازی به تدریس ندارید و برای کار پروژه خودتون حقوق می‌گیرید.
TA و RA اغلب فقط به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیره.
Fellowship و Scholarship به صورت جایزه است که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیره. این جایزه‌ها از طرف دانشگاه یا دانشکده پرداخت می‌شه و فرمول چندان مشخصی نداره و هر دانشگاه یا حتی دانشکده‌ای شرایط خاص خودش رو بر تخصیص این‌ها داره و مبلغ‌شون هم چندان مشخص نیست.

فایل‌(های) پیوست شده
Oslo Budget.pdf
اندازه فایل: ۱۵۹/۴۸ KB

یاد خدا ارامش بخش دلهاست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , mosavat , لهمشد , mosenabdoli , sara_13686868
ارسال: #۱۲
۰۸ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۲۲ ب.ظ
جالب بود!

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۹ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۴۷ ق.ظ
(۰۸ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۲۶ ق.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  اما زندگی دانشجویی در نروژ بسیار لذت‌بخش است اگر بچه ننه نباشید. اولا اینکه اگر می‌خواهید برای دوره‌های لیسانس اقدام کنید باید از طریق وبسایت
اقدام نمایند. برای فوق لیسانس معمولا دانشگاه‌ها خودشان دانشجو می‌پذیرند. برای دکتری در وبسایت هر دانشگاه‌هی بخشی وجود دارد که لیست فرصتهای شغلی را درج کرده است. در آنجا دنبال جای خالی بگردید.....

ممنون از اطلاعات خوبتون.
این شخص همه چیز را گفته فقط یادش رفته در مورد آب و هوای نروژ هم صحبت کنه
تا اونجایی که من در جایی خوندم نروژ در ۶ ماه اول سال ۲۱ ساعت روز و ۳ ساعت شب دارند.
ولی در ۶ ماه دوم سال فقط ۳ ساعت روز و ۲۱ ساعت بعدی شب است که از نظر من این یک فاجعه است!!!
۶ ماه دوم زمستان بسیار سختی دارد چون نزدیک قطب قرار گرفته.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat
ارسال: #۱۴
۰۹ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۴۱ ق.ظ
mataleb hame kamel bod faghat man ye nokteyi ro begam bara kasani ke mikhan beran kahrej tahsil konan aval az hame ba ostad dar tamas bashan va az oon tarigh eghdam konan ke oon kheyli behtare ta inke az rahaye daneshgahi vared shin toye har site daneshgahi ke berid masalan man rajebe reshteye computer migam age to safheye oon reshte berid toye faculty oon esme ostada hast osolan zamineye karishon hast begardin aval oonayi ke zamine karishon ba shoma yeki hast ro entekhab konid bad baghiye madareki ke dostan goftan befrestid,,daneshgahhayiam ke inja goftan jozve top tarin daneshgahaye amrikast ke paziresh azash kheyli sakhte gereftanesh, dar kol inja mohemtarin chiz baraye edame tahsil dar reshteye computer donestane yeki az zabnhaye barname nevisi dar sathe kheyli khob chon matalebe theory daghighan hamoniye ke iran basesho dashtin ama paye barname nevisi ke mirese bayad kheyli tavanayi bala bashe age nabashe nashodani nist ama kheyli talash mikhad ke be sathe bacheha inja residSmile
man daneshgah UTSA dar texas hastam computer mikhonam harki komaki mikhast khoshhal misham betonam komak konam
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرمین
ارسال: #۱۵
۰۹ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۰۱ ق.ظ، توسط javadjj.)
Angryدیدم دوستمون فارسی ننوشته مطلب ایشون رو دادم سایت behnevis.com برامون فارسی کرد بدونه هیچ کم و کسریHuh

(۰۹ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ)maloochpich نوشته شده توسط:  mataleb hame kamel bod faghat man ye nokteyi ro begam bara kasani ke mikhan beran kahrej tahsil konan aval az hame ba ostad dar tamas bashan va az oon tarigh eghdam konan ke oon kheyli behtare ta inke az rahaye daneshgahi vared shin toye har site daneshgahi ke berid masalan man rajebe reshteye computer migam age to safheye oon reshte berid toye faculty oon esme ostada hast osolan zamineye karishon hast begardin aval oonayi ke zamine karishon ba shoma yeki hast ro entekhab konid bad baghiye madareki ke dostan goftan befrestid,,daneshgahhayiam ke inja goftan jozve top tarin daneshgahaye amrikast ke paziresh azash kheyli sakhte gereftanesh, dar kol inja mohemtarin chiz baraye edame tahsil dar reshteye computer donestane yeki az zabnhaye barname nevisi dar sathe kheyli khob chon matalebe theory daghighan hamoniye ke iran basesho dashtin ama paye barname nevisi ke mirese bayad kheyli tavanayi bala bashe age nabashe nashodani nist ama kheyli talash mikhad ke be sathe bacheha inja residSmile
man daneshgah UTSA dar texas hastam computer mikhonam harki komaki mikhast khoshhal misham betonam komak konam

مطلب همه کامل بود فقط من یه نکتیی‌ رو بگم برا کسانی‌ که میخوان برن خارج تحصیل کنن اول از همه با استاد در تماس باشن و از اون طریق اقدام کنن که اون خیلی‌ بهتره تا اینکه از راهی‌ دانشگاهی وارد شین توی هر سایت دانشگاهی که برید مثلا من راجبه رشتهٔ کامپیوتر میگم اگه تو صفحهٔ اون رشته برید توی فکولتی اون اسم استادا هست اصلان زمینهٔ کاریشون هست بگردین اول اونایی که زمینه کاریشون با شما یکی‌ هست رو انتخاب کنید بد بقیه مدارکی که دوستان گفتن بفرستید،،دنشگههییم که اینجا گفتن جزو تاپ‌ترین دانشگاههای آمریکاست که پذیرش ازش خیلی‌ سخته گرفتنش، در کلّ اینجا مهمترین چیز برای ادامه تحصیل در رشتهٔ کامپیوتر دونستن یکی‌ از زبنهی برنامه نویسی در سطح خیلی‌ خوب چون مطالب تئوری دقیقا همونیه که ایران بسشو داشتین اما پای برنامه نویسی که میرسه باید خیلی‌ توانایی بالا باشه اگه نباشه نشدنی‌ نیست اما خیلی‌ تلاش می‌خواد که به سطح بچها اینجا رسید Smile
من دانشگاه یوتسا در تگزاس هستم کامپیوتر می‌خونم هرکی‌ کمکی‌ می‌خواست خوشحال میشم بتونم کمک کنم

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , Maryam-X , mosavat , لهمشد , SarahArshad , آرمین , alime , Joonz , ali ghaemi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۰۹۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۱ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۱۴۶ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی کشور چین shapor_hadifar ۰ ۱,۶۶۲ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: shapor_hadifar
  امکان تحصیل مجدد در گرایش دیگر در مقطع کارشناسی ارشد؟؟؟؟؟؟ minafunda ۳ ۵,۴۷۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۵,۷۹۰ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close