زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه علوم کامپیوتر رتبه ۶۳

ارسال: #۴۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۵۸ ب.ظ
راستش من نمیخوام شما رو گیج کنم ولی شما راههای زیرو دارید
۱-برید بهشتی یکی از گرایشهاشو بخونید و قید هوشو بزنید(من این کارو نمیکنم)
۲-برید تربیت معلم و به خواستتون تو تهران برسید ولی من واقعا رشته ای رو که ایندش معلوم نیست نمیتونم انتخاب کنم در ضمن اصلا از فاز مدیرت خوشم نمیاد البته شاید ایندش تو ایران خوب شد ولی این یعنی ریسک و منم اهل ریسک نیستم
۳-برید تبریز دنبال علاقتون ولی از تهرانو موقعیتهاش دور شید
۴-اگه یه مقداری توانایی مالی دارید برید امیر کبیر و تو تهران یه کارم پیدا کنید که این موردم همراه ریسکه شاید کار نبود یا کار بود ولی فشار درسها اجازه کارو نداد
۵-برید زنجان یا کرمان دنبال علاقتون البته من خودم برام سواله زنجان ۱۶ نفر میخواد چیکار یه مقدار مشکوکه
به هر حال من خودم که با توجه به رتبم(رتبه شما بهتر از منه و شاید موقعیت هاتون بیشتر)و با توجه به اینکه همدانیم احتمالا یا تبریز یا زنجان میرم و زیاد به تهران فکر نمیکنم
در اخر باید بگم هر کس شرایط خودشو داره و مطمینم شما قدرت تحلیل بالایی برای درک مسایل زندگی دارید چون این خاصیت علوم پایه هست و با توجه به شرایطتون (مثلا شاید متاهل باشید ونتونید شهر دور برید یا تو تهران فامیل نزدیک دارید یا دوستاتون دانشگاههای تهرانند یا...)بهترین تصمیمو میگیرید
امیدوارم موفق باشید و بدانید فرصت‌ها بر ما میگذرد همچنان که بر گذشتگان گذشت و شاید هیچوقت باز نگردد پس بهترین بهره را از انها باید برد تا اندوه به بار نیاید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: MehrTa
ارسال: #۴۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۵۰ ب.ظ، توسط MehrTa.)
خیلی ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز

این لینک فروم دانشجویان تربیت معلم هستش، در مورد رشته مهندسی دانش نوشته، بد نیشت یه نگاهی بندازید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

متنش رو کپی کردم پایین:
-----------------------------

رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش یک رشته ای تازه تاسیس هستش پیشنهاد این رشته رو گروه محاسبات نرم داده که البته دانشگاه تربیت معلم جزو پیشنهاد کنندگان اصلی این رشته بوده است این رشته در دو دانشگاه تربیت معلم و دانشکده علوم اقتصادی از امسال شروع به پذیرش دانشجو از طریق ضرایب رشته علوم کامپیوتر نموده (عجیب اینکه دانشکده علوم اقتصادی دارای گروه مرتبط نیست‌، دلیل برپایی این رشته اونجا واقعا نامعلوم هستش!!!) لیکن یک سری سوال در این مورد مورد توجه هستش که من در عرض این مدت یعنی از زمان اعلام نتایج ارشد تا همین الان بدنبالش بودم که جهت تنویر اذهان دوستان اینجا ارائه می دم:
۱- متاسفانه در حال حاضر دفتر گسترش آموزش عالی علی رغم ماهیت رشته بدنبال تغییر گروه محاسبات نرم به گروه ریاضی هستش حالا سوال اینجا این هستش که واقعا رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش به چه منظور و در جهت رفع چه مشکلی بوجود اومده؟ اصلا تعریف مشخصی واسه این رشته وجود داره ؟
در پاسخ به این سوال باید بگم طبق صحبت با ضابطین دانشگاه تربیت معلم هدف این رشته بر طرف کردن ضعفهای ریاضیات در رشته هوش مصنوعی و ایجاد یک رشته مبتنی بر دانش محاسباتی بوده لیکن علیرغم این ماهیت چرا دفتر گسترش آموزش عالی اقدام به تغییر گروه از محاسبات نرم به ریاضی نموده ؟؟؟؟ آیا این تغییر باعث نمی شود که این رشته زیر مجموعه گروه ریاضیات محسوب گردد؟و بخصوص اینکه چون این رشته از لحاظ آکادمیک بدنبال ایجاد بستر سازی تئوری جهت گرایش هوش و ترکیب با علوم تصمیم و کامپیوتر است آیا این تغییر ساختار این رشته را از نوع کاربردی آن به نوع صرفا محض و بلا استفاده تغییر نمی دهد؟ جالب اینکه علیرغم صحبتها و پیگیری های اینجانب نه تنها مسولین ذیربط در دفتر گسترش آموزش عالی پاسخگو این سوالات نیستند بلکه اخیرا از ارائه برنامه درسی به بهانه های مختلف از جمله تغییر در گروه آن به ریاضی و نیز تغییر دروس و تغییر واحدها اجتناب می کنند. در حال حاضر دانشکده علوم اقتصادی نیز با چالشهای زیادی جهت ارائه دروس مواجه شده بطوری که دفتر تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از پاسخگویی عاجز شده و انتخاب واحد این رشته در دانشکده علوم اقتصادی تا ارائه برنامه درسی و سرفصلها به تعویق افتاده است !!! عجبا که ابتدا یک رشته تصویب می شود ولی هیچگونه برنامه مدونی برای آن لحاظ نمی گردد و پیش نویس این برنامه از گروه محاسبات به گروه ریاضی بدون هیچ کارشناسی مشخصی ارجاع می شود و بگفته مسولیتن همینت دفتر قرار است در آینده ای نه چندان نزدیک جلسه ای جهت تعیین برنامه مصوب تشکیل شود !!! حال یک سوال اساسی بوجود می آید آیا نباید دفتر گسترش آموزش عالی فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر کاربردی کردن و صرف نظر کردن از رشته های بدون کاربرد در جامعه را مد نظر قرار دهند و بجای تغییر ماهیت رشته بصورت سرخود از افراد متخصص جهت ارائه آینده روشنی از یک رشته استفاده نمایند؟؟؟ لذا به نظر می‌اید بهتر است این دفتر باتوجه به ماهیت رشته و مصوبه اولیه در خصوص کاربرد این رشته نسبت به برگرداندن این رشته زیر مجموعه محاسبات نرم و ارائه سرفصلهای دانشگاههای معتبر که توسط پیشنهاد دهندگان آن ارائه شده اقدام و بجای وقت کشی نسبت به ارائه برنامه درسی و سرفصلهای مصوب اقدام کند به امید پیشرفت و ارتقا دانش و فنآوری در ایران اسلامی - فرزاد ایرانی
در مورد اینکه دانشگاه زنجان هم ۱۶ تا میگیره فکر نکنم خیلی مشکوک باشه! دانشگاه های سطح پایین‌تر معمولا بیشتر دانشجو می گیرند. ولی خوب درست میگید، ۱۶ تا زیاده واقعاً
راستی matu جان‌، این لینک دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجانه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه وقت با دانشگاه زنجان اشتباه نگیری!
سایتش که دربو داغونه. دوستام میگفتن دانشگاه شام نمی ده!! نمی دونم چقدر درست باشه این حرف.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matu
ارسال: #۴۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط delta.)
دوستان اشتباه نکنید دانشگاه زنجان نیست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه در زنجان.اگر باز دانشگاه زنجان بود یه چیزی این دانشگاه علوم پایه ۴ تا بیشتر رشته نداره باید کوچیک باشه.منم خودم بین مهندسی دانش و شهرستانا گیر کردم واقعا به درد چه کنم چه کنم دچار شدم.انتخابای من این طوریه:
دانشگاههای تهران(هیچکداما نمیارم)
تبریز(یا دانش)
یزد
کرمان
زنجان
دامغان
شبانه های تهران(فقط به خاطر اینکه بعد بفهمم تا چه رتبه ای گرفتن)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matu
ارسال: #۴۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۹ ب.ظ
اینکه "یزد، کرمان، زنجان، دامغان" رو پشت سر هم زدی خوبه . اما بین اینکه بری تبریز بخونی یا اینکه توی تربیت معلم مهندسی دانش بخونی ... راستش من هم توش گیر کردم!!

با یکی از بچه های ارشد شهید بهشتی صحبت می کردم، میگفت که بهشتی گرایش های هندسه محاسباتی، محاسبات ماتریسی، رمزنگاری و بیوانفورماتیک داره و گرایش سیستم های هوشمند نداره!
ضمناً گفت دوستم رتبه اش ۷۲ بوده و همینجا (شهید بهشتی) قبول شده!!
۰
۰
ارسال: #۵۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۴ ب.ظ
این بیو انفرماتیکم رشته جالبیه البته بصورت رسمی این رشته فک نکم ارایه بشه احتمالا فقط پایان نامه در این ضمینه کار بشه

۰
۰
ارسال: #۵۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۷ ب.ظ
RE: کارنامه علوم کامپیوتر رتبه ۶۳
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۲۳ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  دوستان اشتباه نکنید دانشگاه زنجان نیست دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه در زنجان.اگر باز دانشگاه زنجان بود یه چیزی این دانشگاه علوم پایه ۴ تا بیشتر رشته نداره باید کوچیک باشه.منم خودم بین مهندسی دانش و شهرستانا گیر کردم واقعا به درد چه کنم چه کنم دچار شدم.انتخابای من این طوریه:
دانشگاههای تهران(هیچکداما نمیارم)
تبریز(یا دانش)
یزد
کرمان
زنجان
دامغان
شبانه های تهران(فقط به خاطر اینکه بعد بفهمم تا چه رتبه ای گرفتن)

شما چرا شبانه تهران رو قبل روزانه شهرستان نمی زنی؟ قبول نمی شی؟
۰
۰
ارسال: #۵۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ، توسط delta.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۷ ب.ظ)nader14y نوشته شده توسط:  شما چرا شبانه تهران رو قبل روزانه شهرستان نمی زنی؟ قبول نمی شی؟
شبانه تهران میخوام نرم.هزینش بالاس همین طوری میزنم بعد که کارنامه نهایی اومد ببینم تا چه رتبه ای پذیرش شده همین.
(۰۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۱۹ ب.ظ)MehrTa نوشته شده توسط:  اینکه "یزد، کرمان، زنجان، دامغان" رو پشت سر هم زدی خوبه . اما بین اینکه بری تبریز بخونی یا اینکه توی تربیت معلم مهندسی دانش بخونی ... راستش من هم توش گیر کردم!!

با یکی از بچه های ارشد شهید بهشتی صحبت می کردم، میگفت که بهشتی گرایش های هندسه محاسباتی، محاسبات ماتریسی، رمزنگاری و بیوانفورماتیک داره و گرایش سیستم های هوشمند نداره!
ضمناً گفت دوستم رتبه اش ۷۲ بوده و همینجا (شهید بهشتی) قبول شده!!

دانش به نظر من رشته خوبی میشه ولی نه الان.۵-۶ سال دیگه.در وقع اگه ما الان بریم بخونیم میشیم جاده صاف کن برا بقیه تا ۵-۶ سال دیگه ما دکترامونم گرفتیمBig Grin
ببین الان کجا گفتم رشته دانش چند سال دیگه جزو رشته های توپ میشه ولی ما زود به دنیا اومدیم به درد الان نمیخوره من فکر کنم همون تبریزا بزنم دانش بیاد بعد یا قبل دامغان.این رشته بیوانفورماتیکم جدید مثل همین دانش
۰
۰
ارسال: #۵۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۰ ق.ظ
delta جان فکر کنم منم تبریز رو بزنم! هرچند بهشتی هم ظاهراً قبول میشم(تا ۷۲ فبولی داشته) ولی دست از علاقم نمی نونم بکشم!
کی میدونه، شاید اونجا همدیگه رو دیدیم!
۰
۰
ارسال: #۵۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)MehrTa نوشته شده توسط:  delta جان فکر کنم منم تبریز رو بزنم! هرچند بهشتی هم ظاهراً قبول میشم(تا ۷۲ فبولی داشته) ولی دست از علاقم نمی نونم بکشم!

بچه‌ها در مورد سطح علمی زنجان نظری ندارید؟

۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ق.ظ)matu نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)MehrTa نوشته شده توسط:  delta جان فکر کنم منم تبریز رو بزنم! هرچند بهشتی هم ظاهراً قبول میشم(تا ۷۲ فبولی داشته) ولی دست از علاقم نمی نونم بکشم!

بچه‌ها در مورد سطح علمی زنجان نظری ندارید؟

شما که رتبت خوبه بهتر تبریزا بزنی زنجان ۴ تا بیشتر رشته نداره ولی تبریز بزرگ و اکثر رشته‌ها را داره فقط مشکلش مسافت دورش هست ولی خب ۲ سال بیشتر نیست میگذره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matu , MehrTa
ارسال: #۵۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۸ ق.ظ
من امروز از یکی از بچه های تربیت مدرس پرسیدم گفتن تربیت مدرس هیئت علمی نداره!! و شهید بهشتی در زمینه رمز قوی هست.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matu , MehrTa
ارسال: #۵۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط MehrTa.)
تبریز ۱۰۰% بالاتر از زنجانه! اشتباهه محضه اگه زنجان رو اول بزنید
بچه‌ها دقت کردید زندگی چیزی نیست جز مجموعه ای از انتخاب هایی که می کنیم! و الان داریم انتخابی میکنیم که آیندمون رو میتونه کاملا تحت تاثیر قرار بده!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: delta
ارسال: #۵۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۵ ب.ظ
امروز من یه کارایی با این مهندسی دانش کردم دیگه از هر کی که فکرشا بکنید پرسیدم.نتایج:
اساتید این رشته از امیر کبیر میان
سطح رشته بالا هستش
مسئول رشته:من خودمم نمیدونم این رشته چیه دانشکده به دانشگاه تبدیل شده سطح علمیش بالا رفته اساتید خوبی داره در رابطه با بازار کار چیزی نمیدونم. اینجا بالاخره تهرانه شهرستان مشکلات خودشا داره خب شما چرا مهندسی مالی را انتخاب نمیکنی؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
معاونت دانشگاه:رشته خوبیه بین ریاضی و کامپیوتر هنوز فارغ التحصیل نداریم که در رابطه با بازار کارش صحبت کنیم.اگه اساتید خاصی مد نظرتون هس و تو شهرستانه خب بزن روزانه شهرستان
دکترای کامپیوتر:من اگه جای شما بودم دانشا انتخاب میکردم.امکان ادامه در دکترا داری
یکی از دوستان کاربرای عزیز که ازش پرسیدن:من اگه امسال میخواستم انتخاب رشته کنم علوم شهرستان میزدم
صحبت یکی دیگه از دانشجویان:من همون دانش را انتخاب میکردم
نظر من:بالاخره تهران هستش امکاناتش خوبه-رشته معلوم نیست چیه شاید یه روزی خوب بشه-شهرستان خیلی دور -خیالت راحت که دیگه داری چی میخونی-یه کم بهم سخت میگذره تو شهرستان-اگه یه موقع این دانش غوغا کنه چی ؟؟پشیمونی
حالا نظرشما چیه؟؟؟؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , matu , MehrTa
ارسال: #۵۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۵۱ ب.ظ، توسط matu.)
راستش من انتخاب رشته تموم شده هست به ترتیب زیر چون اهل ریسک نیستم اصلا مهندسی دانشو نزدم
شریف
تهران
امیرکبیر
تبریز
زنجان
بهشتی
کرمان
مدرس
شبانه تهران
شبانه امیرکبیر
شبانه شریف
یزدم و بقیه رو چون علاقه به محاسبات ندارم نمیزنم
راستش من انتخاب رشته تموم شده هست به ترتیب زیر چون اهل ریسک نیستم اصلا مهندسی دانشو نزدم
شریف
تهران
امیرکبیر
تبریز
زنجان
بهشتی
کرمان
مدرس
شبانه تهران
شبانه امیرکبیر
شبانه شریف
یزدم و بقیه رو چون علاقه به محاسبات ندارم نمیزنم

۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۸ ب.ظ
آقای matu شما که آنالیز و ریاضیتون عالیه فکر کنم محاسبات علمی به درد شما بخوره.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۵۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۶۴۵ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۵۱ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close