زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دیالوگ های زیبا و به یادماندنی

ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۲ ب.ظ
سلام دوستان همه ما فیلم و سریال زیاد دیدیم توی هر فیلم یا سریالی یه سری دیالوگ که واقعا زیبا و به یادماندنی و قابل تامل اند وجود داره که شاید گاهی اوقات از خود فیلم هم معروف‌تر و به تکیه کلام مردم یا ضرب المثل تبدیل میشه.
توی این پست دیالوگ هایی که به نظرتون قشنگ رو همراه با اسم فیلم قرار بدید برای سرگرمی و فرار از فشار درس و کنکور و... خوبه.Big Grin

فیلم‌: Lucky Number Slevin
پدرم بهم گفت اگه یک نفر برای بار اول بهت گفت اسب‌، بزن دهنشو سرویس کن اگه واسه بار دوم گفت اسب‌، بهش بگو عوضی اما اگر برای بار سوم گفت اسب، وقتشه که بری برای خودت یه زین بخری.

فیلم‌: Heat
همیشه آماده باش تا هر چیزی رو که داری بتونی تو ۳۰ ثانیه ترک کنی.

سریال‌: روزی روزگاری
خاله لیلا: یه مسابقه‌ هست که مردایی که ادعاشون می‌شه توش شرکت می‌کنن.
مراد بیگ: من ادعایی ندارم!
خاله لیلا: ادعایی ندارم خودش کم ادعایی نیست.

فیلم‌: Memento
لئونارد در حین آتش زدن وسایل شخصی همسر فوت شده اش خطاب به خودش که حافظه کوتاه مدتش رو از دست داده:
یادم نمی مونه که فراموشت کنم
I can't remember to forget you

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidkhl , **sara** , mosaferkuchulu , polarisia , hsh88 , Msccom , Mozhgan , inteligentium , Fardad-A , Sina_B , fantasia , - rasool - , fatima1537 , حامد , alime , narges_r , انرژی مثبت , eris229 , mona23 , یاقوت سرخ , s.sadri , Manix , banafshe , LORD0098 , tayebe68 , Happiness.72 , tehrantattoo , cyprusrfi , idenoavaran , etesalatsepahan , doctorloole , persianpara , rohamsanat , mobincantin
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۴ ب.ظ
بچه‌ها هر فیلمی و چند بار میبینین که اینا یادتون می مونه؟Big Grin

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , amir.monfared1369 , elhamgh
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۴۱ ب.ظ
RE: دیالوگ های زیبا و به یادماندنی
(۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۳۴ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  بچه‌ها هر فیلمی و چند بار میبینین که اینا یادتون می مونه؟Big Grin

من که یک بار بیشتر وقت نمی کنم ببینم ولی خوب دیالوگ‌ها جزء زیباترین بخش های یک فیلمه که تو ذهن آدم می مونه مثلا کی یادش میره که مورچه خور می گفت "هی مورچه وایسا می خوام بخورمت".Big Grin

Saving Private Ryan
سرباز ۱ - خدا با ماست
سرباز ۲ - اگه خدا با ماست پس کی با اوناست؟

حکم
ازت خوشم میاد ولی تا یه جاهایی

Sherlock Holmes
شرلوک هولمز: هیچ وقت بدون اینکه اطلاعات کافی داشته باشی تئوری پردازی نکن. اینجوری همیشه بجای اینکه تئوری خودش رو با واقعیت هماهنگ کنه، واقعیت هست که با تئوری‌ها خودش رو وفق میده.

Up In The Air
نتلی:چه جوری تا حالا حتی به ذهنتم نرسیده که با کسی بخوای آینده ای داشته باشی؟
رایان:ساده است، اون لحظه رو می شناسی که تو چشم یکی نگاه می کنی و احساس می کنی اونم به روحت خیره شده و دنیا همه یه لحظه ساکت و آروم می شه؟
نتلی:آره.
رایان:خُب..من نداشتمش!

سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , inteligentium , Fardad-A , mehrdel2002 , **sara** , sina_n , fatima1537 , حامد , luna , alime , narges_r , انرژی مثبت , eris229 , diligent , Manix , banafshe , LORD0098
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۳۴ ب.ظ
مورچه خوار و که ۱۰۰۰ باری دیدیم همه!
من فقط از کارتون گالیور یه دیال.گ یادم مونده:
من مییییییییی دونستم....من مییییییییدونستمBig Grin

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdel2002 , **sara** , alime , tayebe68 , amir.monfared1369
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۹ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  Up In The Air
رایان:ساده است، اون لحظه رو می شناسی که تو چشم یکی نگاه می کنی و احساس می کنی اونم به روحت خیره شده و دنیا همه یه لحظه ساکت و آروم می شه؟

خیلی قشنگ بود..
بیشتر از یک دیالوگ فیلم ارزش داشت.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage , sina_n , saeds.2020
ارسال:
۱۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
دکتر (رضا کیانیان)‌: از قدیم گفتن مواظب باش چی آرزو میکنی چون ممکنه برآورده شه
- خانه‌ای روی آب، بهمن فرمان‌آرا

دکتر (رضا کیانیان)‌: چه دنیای بدی که من آخرین امید یه کسی‌ام
- خانه‌ای روی آب، بهمن فرمان‌آرا

اتی (گلشیفته فراهانی)‌: درسته که پول خوشبختی نمیاره...اما بی‌پولی حتما بدبختی میاره!
- بوتیک، حمید نعمت‌الله

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , HighVoltage , انرژی مثبت , narges_r , diligent , berkeley , LORD0098 , saeds.2020 , mobincantin
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۷ ق.ظ، توسط Sina_B.)
فیلم «یک روز خوب»‌: همین الان دارم میبینمش.
(قسمتی از صحبتهای مایکل و رابرت در هتل)

مایکل: اومدم کمکت کنم.
رابرت: کمک من؟
مایکل: دکترها هر چی گفتن، تو اینو بدون؛ قلب ابزار قدرتمند و اسرار آمیزیه. اگه با عشق، ایمان و گذشت پرش کنی، چیزی نیست که نتونی بهش غلبه کنی. فقط باید مسیر رو درست بری!
رابرت: مسیر درست کدومه؟
مایکل: چرا دعا نمیخونی؟ بهش احتیاج داری.
رابرت: خدا میخواد من بمیرم؟ منظورت اینه؟
مایکل Sadکمی خنده). من از کجا بدونم؟! خدا بنده هاشو نمیکشه، فقط وقت تو رسیده! همه چی در حال گذره؛ یه صندلی بازی مداومه. تو میری، یکی دیگه میاد.
رابرت: صبر کن ببینم. نگفتی باید چیکار کنم.
مایکل: خودت میدونی. همیشه میدونستی!
.
.
.
گفتگوی آخر مایکل با رابرت Sadجلوی کلیسا)
رابرت: فکر میکردی اگه امشب نمیمردم، چی کار میکردم؟
مایکل:آآآآ نمیدونم. امیدوار بودم بری خونه پیش همسرت. دختر کوچولوت. کاریه که باید الان بکنی. «اینشتین».
رابرت: اینشتین. کننده کارهای مهم.
مایکل: زندگی شکنده ست، عشق نه!
...
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage , mona23 , cyprusrfi
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۶ ق.ظ
اینم بهترینهای فیلم سینما پارادیزو البته من تو بخش فیلم وسریال گذاشته بودمشون گفتم اینجا باشن بهتره:

سالواتوره: چطور تونستی همیشه تنها زندگی کنی. می تونستی ازدواج کنی اما...

مادر: همیشه خواستم به پدرت وفادار بمونم و بعد به تو و خواهرت. تو هم مثل منی. تو هم همیشه وفادار ماندی. وفاداری چیز بدیه. وقتی وفادار می‌مونی همیشه تنهائی.

سالواتوره: می خوام تو رو ببینم

النا: زمان زیادی گذشته. چرا باید همدیگر را ببینیم. چه فایده‌ای داره. من پیر شدم سالواتوره، تو هم همینطور. بهتره همدیگر رو نبینیم.

کشیش: وقتی میایم سرپایینیه و خدا کمک میکنه؛ اما موقع برگشتن سربالاییه و خدا فقط میشینه و نگاه می‌کنه!

آلفردو: پیشرفت همیشه دیر می‌رسه!

آلفردو: زندگی روزانه در اینجا، تو فکر می‌کنی اینجا مرکز دنیاست. فکر می‌کنی هیچ چیز اینجا تغییر نمی‌کنه اما وقتی برای یک سال، دو سال اینجارو ترک می‌کنی و بر می‌گردی می‌بینی همه چیز تغییر کرده. چیزایی که به دنبالشون اومدی دیگه نیستن. هرچی به تو تعلق داشته از بین رفته. قبل از اینکه عزیزانت رو پیدا کنی مجبوری چند سال دوری بکشی و به اینجا برگردی. به زادگاهت. اما حالا دیگه نه. دیگه امکان‌پذیر نیست. تو الان کورتر از منی!

سالواتوره: کی اینو گفته؟ گری کوپر؟ جیمز استوارت؟ هنری فوندا؟ هان؟

آلفردو: نه این دفه حرف خودم بود. زندگی مثل فیلم نیست. خیلی سخت‌تره!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad123 , **sara** , انرژی مثبت , HighVoltage , hardware23 , saeds.2020
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۳ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  نتلی:چه جوری تا حالا حتی به ذهنتم نرسیده که با کسی بخوای آینده ای داشته باشی؟
جالب بود. یه خنده تلخ همراهش بود
ارسال: #۱۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۱۳ ب.ظ
(۱۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  Up In The Air

دیالوگ های خیلی قشنگی این فیلم داشت.متاسفانه ترجمم به اندازه‌ی شما خوب نیست و اعتقاد دارم با ترجمه کردن دیالوگ،ارزش معنایی اون کمتر میشه ولی دوستانی که علاقه مند هستند می تونند بعضی دیگر از دیالوگ های این فیلم را
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ببینند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage
ارسال: #۱۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۰ ق.ظ
قهوه تلخ
نازخاتون‌: شوهرست‌، شوهر واقعی‌، مال ماست.

Se7en
کاراگاه سامرست: همینگوی یه بار نوشت،"دنیا جای قشنگیه و ارزش جنگیدن داره" من با قسمت دومش موافقم.

The Big Sleep
فیلیپ: چشمات اذیتت میکنه؟
وی ویان: نه
فیلیپ: ولی پدر منو درآورده.

Spartacus
یکی از مشکلات نجیب زاده بودن اینه که وقت و بی وقت مجبور می شی مث آدم رفتار کنی.

Sin City
آدم کش‌ها رو دوست دارم. با اونا هرکاری بکنی احساساتت جریحه دار نمی شه.

بوی کافور عطر یاس
بعد از ۵۰ سالگی اگه صبح بیدار شدی دیدی هیچ جات درد نمیکنه,شک نکن مُردی!

سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , **sara** , fatima1537 , SarahArshad , انرژی مثبت , narges_r , eris229 , mona23 , LORD0098 , tayebe68 , sahar salehi
ارسال: #۱۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۴۳ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۲ ق.ظ)parimehraban نوشته شده توسط:  خیلی ممنون
از مهران مدیری

ها چلمبه ۲
از باغ مظفر

کی کی کی
از قهوه تلخ

خیییییییییییلی ممنون!!

کیهههههههه کیهههههههههههههههه!

این جوری بگین بیستر مشخصه!Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , parimehraban
ارسال: #۱۳
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۴۵ ق.ظ
Rango
شهردار: اونا رو می بینی آقای رنگو؟ اونا دوست‌ها و همسایه هام هستن. زندگی اینجا سخته، خیلی سخت… می دونی اونا چه جوری تا الان دووم آوردن؟ اونا باور دارن! باور دارن که اوضاع بالاخره بهتر میشه. اونا باور دارن که برخلاف همه‌ی شواهد و قرائن فردا بهتر از امروز میشه. مردم باید به یه چیزی باور داشته باشن و حالا، اونا به تو باور دارن.

Stay
لیلا کالپپر: هیچ میدونستی وقتی رفتم دراز کشیدم تو وان حموم، دو تا تیغ با خودم برده بودم؟ میدونی چرا؟ برای اینکه وقتی خونریزی شروع شد و ضعیف شدم و دستام شل شد، اگه یه وقت تیغ از دستم افتاد، کارم نصفه نمونه. میتونی تصور کنی؟ میتونی تصور کنی یه نفر چقدر میتونه از زندگی متنفر باشه که برای خودکشی یه تیغ زاپاس برداره؟

Seven Pounds
تلفنچی: اورژانس ۹۱۱، بفرمایید.
بن توماس: من یه آمبولانس میخوام.
تلفنچی: شما از خیابون ۹۲۱۲ غربی لس آنجلس تماس گرفتین.
بن توماس: درسته. پلاک ۲
تلفنچی: بسیار خوب. چه اتفاقی افتاده؟
بن توماس: یکی خودکشی کرده.
تلفنچی: کی خودشو کشته؟
بن توماس: من.

Gran Torino
والت کوالسکی: یه پیچ گوشتی، یه کم روغن، با نوار چسب! این سه تا رو به هر مردی که سرش به تنش بیارزه بدی، تقریبا میتونه هر مشکلی رو تنهایی حل کنه!

The Box
آرتور: تو هیچوقت بابا نوئل رو باور نکردی؟
والتر: نه! یعنی واقعا داستانی بهتر از اینکه یک مرد خپل و چاق از لوله شومینه بیاد تو خونه به ذهنتون نرسید؟ خیلی غیر واقعیه!
آرتور: غیر قانونی هم هست!

مختارنامه
؟: زندگی بدون حماقت‌ها چنگی به دل نمیزند.

سپاس‌گزاری شده توسط: alime , **sara** , انرژی مثبت , eris229 , diligent , LORD0098 , tayebe68
ارسال: #۱۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ ب.ظ
فوق العاده بود آقایsina-b و High-voltage!
بازم واسمون بگذارید
مرسی از دقت قشنگتون،تاثیر دیالوگ چندین برابر جمله عادیه میدونید کهSmile

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: HighVoltage
ارسال: #۱۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۰ ب.ظ
سلام
دیالوگ های خیلی قشنگی گذاشتین. مرسی.
این دو تا هم برای فیلم the A- team هست.
See, don’t be seen.
I'm here, because in the end, the truth is worth to risk.

ساکنان دریا پس از مدتی صدای امواج را نمیشنوند. چه تلخ است قصه عادت!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۹ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۳۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma
Rainbow یک شعر زیبا که حال و هوایمان را امام رضایی می کند. نسیم صبح ۰ ۱,۹۱۴ ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: نسیم صبح
  ناخن‌های سالم و زیبا ا یرا ن ۰ ۱,۴۹۰ ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ا یرا ن
  الگوریتم های داده کاوی مقاوم در برابر داده های نویزی و داده های پرت AmiriManesh ۶ ۷,۰۹۳ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: AmiriManesh
  سخنان بزرگان و عبارات زیبا و تامل برانگیز SarahArshad ۹۰ ۱۵,۸۵۵ ۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  دو کلیپ بسیار زیبا به مناسبت ایام فاطمیه دلشکسته ۱ ۲,۰۹۲ ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: n a z a n i n
  فروش کتاب های پارسه و منابع و رفنرس های اصلی و جزوات کلاس های کنکور nazanin_zahed ۱۸ ۱۴,۸۳۲ ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahbazi
  کلیپ های زیبا هاتف ۱۹ ۱۰,۸۳۱ ۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mhd3
  مستندی زیبا و کوتاه در مورد دکتر شهید شهریاری Xilinx ۰ ۲,۰۴۱ ۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Xilinx

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close