زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروعی تازه برای بچه های IT(پیش به سوی کنکور ۹۴)

ارسال: #۳۱
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۶ ب.ظ
این پست رو تو یه تاپیک دیگه هم زدم ولی دوست دارم اینجا هم بگم

فقط نظرمو میدم به عنوان کسی که حداقل یسال خوند و تا آخرش جا نزد:

به نظرم به مسئله واقعگرا باید نگاه کرد. درس خوندن برای کنکور ارشد به نظره من یه اشتباه بزرگ و وسوسه کننده هست که هر کسی میدونه و بخاطره همون وسوسه انگیزیش خودشو گول میزنه. نزارین این حس بهتوم غلبه کنه
این حرف رو دوستم که ارشد تو دانشگاه خوبی میخوند بهم گفت اون وقت من میخواستم آماده شم و شروع کنم برای ارشد تو دلم هی میگفتم خودش داره تو بهترین دانشگاه ارشد میخونه نمیخواد کسی مثله اون باشه(حسادت) ولی الان من اینو به شما میگم که دانشجوی ارشد نیستم

نمیخوام نا امیدتون کنم ولی به قولی من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال.
شرکت کردن برای ارشد مخصوصا it بزرگترین اشتباه هست (البته به غیر از اونایی که بخوان یه دانشگاه درپیتی قبول شن که اسمشون دانشجو باشه) چرا؟ شما خودتون پیش خودتون حساب کنین کلا دسته بالا ۲۰۰ نفر ارشد it تو دانشگاه خوبم نه نسبتا خوب پذیرفته میشن هرسال خوب ۱۰۰ نفرشون که برای دانشگاهای خوب هستن که کلا سوالای کنکور از جزواتشون میاد و چون طراح از اساتید خودشونه با طرز بیانش آشنان شما نمیتونین رقابت کنین حتی اگه بشین رفرنس بخون که شاید تستای درسو بزنی
از اون طرف هر ساله حدودا ۱۰ الا ۲۰ نفر هستن که طرز کارکرد ذهنشون عجیبه و معلوم نیست چطوریه ولی شما نمیتونین باهاشون رقابت کنین بهشون میگن Memory Imaging مطلبی که شما ۱۰۰ بار میخونین تا یادتون بیاد اون یبار میخونه و تا ابد به یادش هست
البته بازم اگه بخوایم خوش بین باشیم این دسته رو صفر میشماریم یا جز همون ۱۰۰ نفر اول حساب میکنیم پس کلا ۱۰۰ نفر ظرفیت میمونه
از این ۱۰۰ نفر امسال مطمئن باشین کم کم ۷۰ نفرشون امسال همه ی تلاششونو کردن و بخاطر عوامل مختلف که شایعاتی هم در این باره هست یا مریضی یا نرسیدن یا استرس یا هر دلیلی امسال نتونستن قبول شن(به قوله یکی از دوستام دسته آلوده شده که چون آلودحتما دوباره شرکت میکنن البته منظورم از آلوده بودن آلوده به کنکوره) این دسته صدرصد از شا جلوترن و از این همه آلوده مطمئن باشید ۷۰ نفر قبولی رو تشکیل میدن (سندش امسال هم نه یه سر به نصاحبه پارسال بزنید ببینید کدومشون اولین سال شرکتشون بود )
پس میمونه ۳۰ نفر به نظره من حیفه یه سال زندگیتونه یکـــــــــــــــــــــــــــــــ سال آدم خیلی کارا میتونه کنه(از بین تقربیا ۳۰هزار نفر که میگیم اصلا همه سیاهی لشگر و ۳ هزار نفر بطور جدی برای ارشد میخونن)
شما دارین یک سال نقد به صورت قطعی رو معاوضه میکنین با یه چیزه غیر قطعی هیچوقت تو زندگی چیزه قطعی رو فدای چیزه غیره قطعی نکنین به قول قدیما نقد رو ندین نسیه رو بچسبین (شاید بگین آدمای ریسک پذیر موفقن درسته ولی آدمایی که با عقل ریسک میکنن شما به هر آدم ریسک پذیر موفق اصلان بگین ۱۰۰ نفر از ۳۰۰۰ نفر چنین ریسکی نمیکنه ولی شاید آدمای ریسک پذیر نا موفق ریسک کنن)
عوضش چیزی که به صورت قطعی میگیرین استرس , عصبانیت , عذاب وجدان , افزایش سن , افزایش فشار اطرافیان و سطح توقع ,....کل حرف اطرافیان(ااااااااااااااائه تو یه سال این همه خوندی قبول نشدی ؟ من بودم ناسا قبول میشدم البته منم بهشون حق میدم چون منم قبله شروع کردن میگفتم اگه روزی ۴ ساعت بخونم حله و باقیشم صفا ولی بعدا دیدم روزی ۱۰ ساعت بیشتر دارم میخونم و......
اینا همه تجربیات یه سال از بدترین سال زندگی من بود امیدوارم برای شما نباشه

و اگه با همه این چیزای که گفتم تصمیم دارین بخونین برای ارشد (که امیدوارم موفق باشین)
درسایی که فقط فقط باید رفرنس خوند رو براتون مینویسم
مهندسی نرم افزار حتما ویرایش ۷ پرسمن با هیچ کتابه دیگه ای چیزی نمیفهمین (من هر کتابه کنکوری که تو بازار هستو خوندم)
طراحی الگوریتم فقط فقط باید کتاب کرمن رو خوند اگه بخوان ۴تا از هرکدوم تست از الگوریتم و ساختمان بزنین

فکر نکنین منفی بافم من وقتی میخواستم شروع کنم ۱۰ برار شما انرژی داشتم و همه دوستام برای انرژی گرفتن و درسخوندن میومدن پیش من تا حرف بزنیم انرژی بگیرن ولی اون موقع من با واقعیت روبرو نشده بودم

شما اگه یه سر بزنین به تاپیک قبل کنکور همین سال میبینین چه بچه های خوبی (از لحاظ درسی. وقتی تو قسمتهای پرسش و پاشخ سال قبل برین متوجه میشین ) حداقل در روز دوبار چک میکردن مانشت رو دقیقا از بعد کنکور حتی یه پستم نزاشتن و حتی دوباره یکی دوتاشون تو همین تاپیک شرکت کردن

در آخرم بگم در مورد حرفام من مثله یک بردار کوچکتر یا بزرگتر راهنمایمو گفتم و فقط قصد خیر بود شای اگه در مورد این کامنت دیدم کسی جبه گیری کرد جواب ندم همین! بازم میگم من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. ومیدونم من که از تجربه دیگران استفاده نکردم خودم تجربه کردم
اگه این رشته مثل عمران یا ... بود که با رتبه ۱۰۰۰ یه دانشگاه خیلی خوب قبولی میده من همچین حرفیایی نمیزدم ولی واقع بین باشین این رشته جدیدی هست و ظرفیتم هم از کم کمتر
هر کسی یک نابغه است..
اما اگر یک ماهی را از روی توانایی او برای بالا رفتن از درخت مورد قضاوت قرار دهید..
همه عمر خود را با این باور زندگی خواهد کرد که یک کند ذهن است..

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۶
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sybarite , Riemann , explorer , مریم۷۰ , نارین , neda_Network , elynn66 , Parisa-SH , sand , sahar_rostami2
ارسال: #۳۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۳۶ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ب.ظ)marjanmoodi نوشته شده توسط:  بچه هااا!!!! زوووده واسه شروع کردن..خوبه که میخواین اون آخر وقت کم نیارین ولی نکنین این کارو با خودتون! بابا زندگی کنین..ارشدم به جاش شروع میکنین
ضمن احترام به نظر ایشون که می دونم طرفداران زیادی هم داره ؛ به دلایلی موافق نیستم .
قبل از هر چیز بگم که از بزرگان این جا یاد گرفتم تا مهر باید مرجع بخونیم ( فاز یاد گیری و تثبیت ) بعدش کنکوری ( کلاس یا خودمون - فاز تسلط ) . برنامه خود من هم همینه . پس حرفای من در زیر تا مهر ۹۳ هست .

دلیل اول : زبان
تویاین ۸ ماه باقی مونده اگر کلاس ۵ روز در هفته برید هر ترم تقریبا یک ماه میشه کلا ۷-۸ ترم میشه . اگر پایه تون واقعا افتضاحه شک نکنید که کلاس برید . اگر حول و حوش متوسط به بالایین برید تو فاز پیدا کردن منابع کنکور ارشد . چیزی در حدود ۱۰۰۰ پاراگراف تقریبا ۱۰ خطی که حدود ۳۰۰ تاش جنرال و بقیه تخصصی . ( شرمنده خیلی خیلی خلاصه حرف میزنم .) زبان دلیل اول اینکه از همین امروز باید استارت بزنید .

دلیل دوم : مرجع خوانی
حتی جناب اقای جهانی هم با توجه به گستردگی وقت ( البته مطمینم ایشون توصیه می کنن اونایی که کنکور دادن یک ماه استراحت کنن Smile ) قبول می کنن که برای رتبه خوب باید مرجع خوانی کرد . من حساب کردم ( حساب ریزشم دارم ) در حالت خلاصه حدود ۶۰۰۰ صفحه و در حالت های جدی تر حدود ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ صفحه باید خوند . خوندن یعنی فاز یاد گیری و بعد تثبیت و کلی برنامه ریزی و این حرفا . عادیش یعنی باید دوبار خوند . برای ۸ ماه خودتون ضرب و تقسیم کنید ببینید متوسط روزی چند صفحه میشه . حالا اگر برنامه تون ماهانه هست یا هفتگی مثل من ، به راحتی میشه فهمید اگر میخواید با خیال راحت در طی این ۸ ماه بخونید و موارد پیش بینی نشده و سر خاروندن و اینا رو حساب کنیم ، باید از همین الان شروع کنید .

دلیل سوم : نمیشه قاطعانه گفت همه حرفام و برنامه فوق منطبق به شرایط همه هست . یکی هست الان ترم اخرشه . یکی دیگه هم هست بعد از ۲-۳ سال داره میاد امتحان بده . خوب اونی که الان ترم اخرشه مرجع ها رو میگیره دستش میخونه ، تند و سریع نکته یابی میکنه و تمام . اما اونی که از درس ذور بوده باید مرجع رو بگیره دستش بعد یک ماه بفهمه باید کلاس بره . اما برای تمام اقشار دلایل مهمی برای شروع از الان وجود داره من دو سر انتهایی حالات رو میگم . اونی که تو فضای درس هست و پارسال خوب خوب خونده درسا رو ، باید به ارامی راه رو ادامه بده تا یادش نره ؛ اونی که ۳ سال پیش لیسانس گرفته تازه الان میخواد بیاد ارشد تا به خودش بجنبه همین ۸ ماه لازم داره تا به سطح قابل قبولی برسه .
اگر خواستین بعدا بیشتر توضیح میدم .
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , jparisa , مریم۷۰ , perlan
ارسال: #۳۳
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۱۶ ب.ظ
RE: شروعی تازه برای بچه های IT(پیش به سوی کنکور ۹۴)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  این پست رو تو یه تاپیک دیگه هم زدم ولی دوست دارم اینجا هم بگم

.
.
.
.

به نظر من هر کسی باید با توجه به شرایطش خودش مسیر رو انتخاب کنه و نمیشه گفت چون شما خوندی و قبول نشدی پس اگه x هم بخونه قبول نمیشه
من دقیقا از ۲۶ خرداد شروع کردم تا روزه قبل کنکور هم ادامه دام ولی متاسفانه نشد اونی که باید بشه...
تا همین چند روز پیش هم هنوز تو کما بودم...

اما اینکه ظرفیت ها کمه، حرفت درسته
من روزی که میخواستم شروع کنم تقریبا ۸۰ درصد از مصاحبه ها رو خوندم و یک وجه مشترک تو اونها پیدا کردم و اونم این بود که اکثرا اونهایی که رتبه خوبی آوردن سال دوم بود که شرکت میکردن (یکی هم بود فک کنم سال ۴ بود، کاربر ali بود)
همون روز با خودم گفتم ببین میخوای شروع کنی ، بکن ولی اگه قبول نشدی پی همه چیزو به تنت بمال و همین کارو کردم چون به نظر من مسیر زندگی من از این راهی که انتخاب کردم رد میشه و هیچکس هم نمیتونه بفهمه کدوم مسیر واسه شخص من از همه بهتره

امیدوام همه بهترین راه رو واسه خودشون انتخاب کنن...
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , jparisa , مریم۷۰ , نارین , hubble , رتبه۱سال۹۴ , kingmax , minami , elynn66 , neda_Network , tayebe68 , sahar_rostami2
ارسال: #۳۴
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۵:۵۶ ب.ظ، توسط jparisa.)
منم ایشالا از تیر یا مرداد شروع میکنم
خیلی زود شروع نکنید اما اگر مثل ما تابستون خیلی مهمون دارید زود شروع کنید اما زیاد فشار نیارید.
کنکور واقعا غیر قابل پیش بینی هستش...

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مریم۷۰ , minami , mcse2010
ارسال: #۳۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط مریم۷۰.)
Thumbs Up شروعی تازه برای بچه های IT(پیش به سوی کنکور ۹۴)
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  من شبکه پارسه رو خوندم کتاب خوبیه معماریم پورانو خوندم فهمیدم تقریبا کلشو و جزوه دکتر ک میگن خوبه اصن نمیفهممشHuh

(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ)alireza_se7en نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  بابا ظرفیت امنیت ای تی کمه بیخیالش بشیدAngry
میدونم واقعا" خیلی خیلی کمه Sad
ولی واقعا" دارم خیلی تلاش می کنم ؛ معدل کلم رو تو ۳ ترم رسوندم به بالای ۱۷/۵ حالا هم واسه ارشد استارت زدم...
خدا کنه جوابشو ببینم Sad
آخه چ جوری منم فقط ب عشخه امنیت دارم میخونمممممممممممConfused

بچه ها میدونید چیه من از مهر شروع کردم برا امسال ولی چون نرسیدم تموم کنم و تستم اصن نزدم خب نشد که بشهExclamation ولی من دنبال یکیم پایم باوشه و در کنار هم از همین الان شروع کنیم و موفقم بشیم و میشیمBig Grinمن کلا خیلی سر به هوام ولی اونجوری یه احساس مسیولیت میکنم و مجبور میکنم خودمو شیطونی نکنمSadو به هدفم خودمو نزدیک کنم
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa
ارسال: #۳۶
۰۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ب.ظ
سلام خدمت بروبچه های IT

ای تویی که میخوای درس بخونی ...
اول از همه باید بدونی وا۳ چی میخوای درستو بخونی ؟!!! اگه میخوای فقط دانشجو بشیو مدرکتو بگیری خیلی عذر میخوامااا ولی نخونی بهتره...
پس اول هدفت رو مشخص کن بعد استارت بزن :دی
ولی حالا به هر دلیلی اگه خواستی بخونی به نظرم اینا خوب باشه :::

ساختمان داده : کتاب پارسه مهندس طورانی
نرم افزار : کتاب پارسه مهندس زنجانی
شبکه : کتاب پارسه دکتر حقیقت
پایگاه داده : کتاب پارسه مهندس کیوان پور
سیستم عامل : کتاب پارسه دکتر حقیقت

اینا کتابایی بودن ک من واقعا ازشون راضی بودم البته حتما چاپ جدید باشن

البته الگوریتم پارسه و مقسمی بد نیستن ولی الگوریتم درسیه ک هر کتابی رو خوندی بازم کمه ..

زبان : ۵۰۴ ، TOEFL

بقیه درسا رو نخوندم ==> پس نمیتونم نظر بدم

اگه میخوای جدی برنامه ریزی کنی وا۳ کنکور ::
۱- اگه پیشینه درسیت خوبه از مهر شروع کنی وقت زیادم میاری
۲- اگه صفر مطلقی از تابستون شروع کن

اینم بگم همیشه هر کتابی ک اولین بار میخوونی فک میکنی خیلی سخته ولی نظار این فکر جلوی هدفت رو بگیره :دی

گوود لاک :پی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_kh , نارین , neda_Network
ارسال: #۳۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ق.ظ
شبکه پارسه واقعا عالی بود،البته در کنارش مرجع هم باید خوندو چون من در دانشگاه مهندسی اینترنت (ملکان)پاس کرده بودم یک بخش هایی رو به عنوان مکمل از روی این کتاب خوندم ولی امسال ۳ تا تست بیشتر نتوستم بزنم Sad که یکی هم غلط Sad البته بی دقتی کردم

فک نکنم لزوما هفته ای باشه!!
بستگی ب خودت داره!

---------------

بچه ها شبکه پارسه خیلی وقت گیرو زیاده!!..بعدم تو کنکو باز یچیز دیگ برمیدارن از درس شبکه میدن!!

من خودم این بذهنم رسید بجای این ۵تا سوال بیایم معماری بخونیم ک اسونتره در همون محدوده هم سوال میدن!!درضمنم ۱۲سوال داره اگ بتونیم خوب بزنیمش میتونه یجورایی اون ۵رو جبران کنه!چون بلاخره کسی همون ۵تا رو هم نمیتونه کامل درس بزنه..بیشتر از ۳تا۴تا نمیشه زد...تازه اونم اگه بشه زد!!

نظر اونایی ک امسال شبکه پارسه یا معماری خوندن چیه؟
[/quote]
۰
۰
ارسال: #۳۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ق.ظ، توسط h_kh.)
سلام. شاید بعضیا از این حرف من خوششون نیاد ولی نمیدونم توی این ارشد چی هست که بعضیا فکر میکنن اگه مدرکشو بگیرن دیگه همه چی درسته. امیدوارم همه چی درست بشه با مدرک ارشد. ولی به نظر من الان اولویت با چیزای دیگه هست. اصلا مگه توی دانشگاه حتی خوب چقدر کاربردی یاد میدن. توی لیسانس چی یاد گرفتیم که بخواییم توی ارشد بیشتر یاد بگیریم.
موفق باشید

(۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ق.ظ)aram_v نوشته شده توسط:  شبکه پارسه واقعا عالی بود،البته در کنارش مرجع هم باید خوندو چون من در دانشگاه مهندسی اینترنت (ملکان)پاس کرده بودم یک بخش هایی رو به عنوان مکمل از روی این کتاب خوندم ولی امسال ۳ تا تست بیشتر نتوستم بزنم Sad که یکی هم غلط Sad البته بی دقتی کردم

فک نکنم لزوما هفته ای باشه!!
بستگی ب خودت داره!

---------------

بچه ها شبکه پارسه خیلی وقت گیرو زیاده!!..بعدم تو کنکو باز یچیز دیگ برمیدارن از درس شبکه میدن!!

من خودم این بذهنم رسید بجای این ۵تا سوال بیایم معماری بخونیم ک اسونتره در همون محدوده هم سوال میدن!!درضمنم ۱۲سوال داره اگ بتونیم خوب بزنیمش میتونه یجورایی اون ۵رو جبران کنه!چون بلاخره کسی همون ۵تا رو هم نمیتونه کامل درس بزنه..بیشتر از ۳تا۴تا نمیشه زد...تازه اونم اگه بشه زد!!

نظر اونایی ک امسال شبکه پارسه یا معماری خوندن چیه؟
[/quote]
من شبکه شو خوندم ولی سوالا البته بعضیا از اون نبود.
۰
۰
ارسال: #۳۹
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ، توسط sanahin.)
من که استرس گرفتم تو انتخاب منابع. حتی مصاحبه ها هم کمکم نکرد. فک کنم اگه یکی پیدا نشه که بگه همینه که هست.مجبوری این منبع رو بخونی.تا روز کنکور سردرگمم

(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ)مریم۷۰ نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  من شبکه پارسه رو خوندم کتاب خوبیه معماریم پورانو خوندم فهمیدم تقریبا کلشو و جزوه دکتر ک میگن خوبه اصن نمیفهممشHuh

(07 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ب.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  بابا ظرفیت امنیت ای تی کمه بیخیالش بشیدAngry
ولی واقعا" دارم خیلی تلاش می کنم ؛ معدل کلم رو تو ۳ ترم رسوندم به بالای ۱۷/۵ حالا هم واسه ارشد استارت زدم...
خدا کنه جوابشو ببینم Sad

بچه ها میدونید چیه من از مهر شروع کردم برا امسال ولی چون نرسیدم تموم کنم و تستم اصن نزدم خب نشد که بشهExclamation ولی من دنبال یکیم پایم باوشه و در کنار هم از همین الان شروع کنیم و موفقم بشیم و میشیمBig Grinمن کلا خیلی سر به هوام ولی اونجوری یه احساس مسیولیت میکنم و مجبور میکنم خودمو شیطونی نکنمSadو به هدفم خودمو نزدیک کنم

بیا با من شروع کنیم.چون منم اگه تنها باشم نمیخونم
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ق.ظ
سلام

دوستان عزیز که تمایل دارن گرایش ۱ .۴ قبول بشن ، حتمن شروع به خواندن مبانی مدیریت رابینز ترجمه اعرابی بکنند .

حداقل اینه که خط کشی ها و نکات مهمش را هایلایت کنید ...

بنده سال ۹۱ که کنکور دادم کل سوالات ۶ تا بود ۵ تا درست زدم ۱ غلط اما متاسفانه رتبم ۵۴۰ شد !!!
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: armin.sheikh
ارسال: #۴۱
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ق.ظ، توسط kingmax.)
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  من شبکه پارسه رو خوندم کتاب خوبیه معماریم پورانو خوندم فهمیدم تقریبا کلشو و جزوه دکتر ک میگن خوبه اصن نمیفهممشHuh

خدا کنه جوابشو ببینم Sad

ای بابا بازم امنیت بابا ای تی گرایش های دیگه هم داره
چرا همه مثل من عشق امنیتن؟!!!؟؟!؟!Huh

(۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  من که استرس گرفتم تو انتخاب منابع. حتی مصاحبه ها هم کمکم نکرد. فک کنم اگه یکی پیدا نشه که بگه همینه که هست.مجبوری این منبع رو بخونی.تا روز کنکور سردرگمم

خدا کنه جوابشو ببینم Sad

منم در مورد منابع مثل شما گیج شدم شما برای چه گرایشی میخونی؟

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
۰
۰
ارسال: #۴۲
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۵ ب.ظ
منم میخوام
ولی خیلی زوده

نهایتا از اخر شهریور

کارشناسیمو سر همین زود شروع کردنه خراب کردم
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۲۳ ب.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  این پست رو تو یه تاپیک دیگه هم زدم ولی دوست دارم اینجا هم بگم

به نظرم به مسئله واقعگرا باید نگاه کرد. درس خوندن برای کنکور ارشد به نظره من یه اشتباه بزرگ و وسوسه کننده هست که هر کسی میدونه و بخاطره همون وسوسه انگیزیش خودشو گول میزنه. نزارین این حس بهتوم غلبه کنه
این حرف رو دوستم که ارشد تو دانشگاه خوبی میخوند بهم گفت اون وقت من میخواستم آماده شم و شروع کنم برای ارشد تو دلم هی میگفتم خودش داره تو بهترین دانشگاه ارشد میخونه نمیخواد کسی مثله اون باشه(حسادت) ولی الان من اینو به شما میگم که دانشجوی ارشد نیستم

نمیخوام نا امیدتون کنم ولی به قولی من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال.
شرکت کردن برای ارشد مخصوصا it بزرگترین اشتباه هست (البته به غیر از اونایی که بخوان یه دانشگاه درپیتی قبول شن که اسمشون دانشجو باشه) چرا؟ شما خودتون پیش خودتون حساب کنین کلا دسته بالا ۲۰۰ نفر ارشد it تو دانشگاه خوبم نه نسبتا خوب پذیرفته میشن هرسال خوب ۱۰۰ نفرشون که برای دانشگاهای خوب هستن که کلا سوالای کنکور از جزواتشون میاد و چون طراح از اساتید خودشونه با طرز بیانش آشنان شما نمیتونین رقابت کنین حتی اگه بشین رفرنس بخون که شاید تستای درسو بزنی
از اون طرف هر ساله حدودا ۱۰ الا ۲۰ نفر هستن که طرز کارکرد ذهنشون عجیبه و معلوم نیست چطوریه ولی شما نمیتونین باهاشون رقابت کنین بهشون میگن Memory Imaging مطلبی که شما ۱۰۰ بار میخونین تا یادتون بیاد اون یبار میخونه و تا ابد به یادش هست
البته بازم اگه بخوایم خوش بین باشیم این دسته رو صفر میشماریم یا جز همون ۱۰۰ نفر اول حساب میکنیم پس کلا ۱۰۰ نفر ظرفیت میمونه
از این ۱۰۰ نفر امسال مطمئن باشین کم کم ۷۰ نفرشون امسال همه ی تلاششونو کردن و بخاطر عوامل مختلف که شایعاتی هم در این باره هست یا مریضی یا نرسیدن یا استرس یا هر دلیلی امسال نتونستن قبول شن(به قوله یکی از دوستام دسته آلوده شده که چون آلودحتما دوباره شرکت میکنن البته منظورم از آلوده بودن آلوده به کنکوره) این دسته صدرصد از شا جلوترن و از این همه آلوده مطمئن باشید ۷۰ نفر قبولی رو تشکیل میدن (سندش امسال هم نه یه سر به نصاحبه پارسال بزنید ببینید کدومشون اولین سال شرکتشون بود )
پس میمونه ۳۰ نفر به نظره من حیفه یه سال زندگیتونه یکـــــــــــــــــــــــــــــــ سال آدم خیلی کارا میتونه کنه(از بین تقربیا ۳۰هزار نفر که میگیم اصلا همه سیاهی لشگر و ۳ هزار نفر بطور جدی برای ارشد میخونن)
شما دارین یک سال نقد به صورت قطعی رو معاوضه میکنین با یه چیزه غیر قطعی هیچوقت تو زندگی چیزه قطعی رو فدای چیزه غیره قطعی نکنین به قول قدیما نقد رو ندین نسیه رو بچسبین (شاید بگین آدمای ریسک پذیر موفقن درسته ولی آدمایی که با عقل ریسک میکنن شما به هر آدم ریسک پذیر موفق اصلان بگین ۱۰۰ نفر از ۳۰۰۰ نفر چنین ریسکی نمیکنه ولی شاید آدمای ریسک پذیر نا موفق ریسک کنن)
عوضش چیزی که به صورت قطعی میگیرین استرس , عصبانیت , عذاب وجدان , افزایش سن , افزایش فشار اطرافیان و سطح توقع ,....کل حرف اطرافیان(ااااااااااااااائه تو یه سال این همه خوندی قبول نشدی ؟ من بودم ناسا قبول میشدم البته منم بهشون حق میدم چون منم قبله شروع کردن میگفتم اگه روزی ۴ ساعت بخونم حله و باقیشم صفا ولی بعدا دیدم روزی ۱۰ ساعت بیشتر دارم میخونم و......
اینا همه تجربیات یه سال از بدترین سال زندگی من بود امیدوارم برای شما نباشه

و اگه با همه این چیزای که گفتم تصمیم دارین بخونین برای ارشد (که امیدوارم موفق باشین)
درسایی که فقط فقط باید رفرنس خوند رو براتون مینویسم
مهندسی نرم افزار حتما ویرایش ۷ پرسمن با هیچ کتابه دیگه ای چیزی نمیفهمین (من هر کتابه کنکوری که تو بازار هستو خوندم)
طراحی الگوریتم فقط فقط باید کتاب کرمن رو خوند اگه بخوان ۴تا از هرکدوم تست از الگوریتم و ساختمان بزنین

فکر نکنین منفی بافم من وقتی میخواستم شروع کنم ۱۰ برار شما انرژی داشتم و همه دوستام برای انرژی گرفتن و درسخوندن میومدن پیش من تا حرف بزنیم انرژی بگیرن ولی اون موقع من با واقعیت روبرو نشده بودم

شما اگه یه سر بزنین به تاپیک قبل کنکور همین سال میبینین چه بچه های خوبی (از لحاظ درسی. وقتی تو قسمتهای پرسش و پاشخ سال قبل برین متوجه میشین ) حداقل در روز دوبار چک میکردن مانشت رو دقیقا از بعد کنکور حتی یه پستم نزاشتن و حتی دوباره یکی دوتاشون تو همین تاپیک شرکت کردن

در آخرم بگم در مورد حرفام من مثله یک بردار کوچکتر یا بزرگتر راهنمایمو گفتم و فقط قصد خیر بود شای اگه در مورد این کامنت دیدم کسی جبه گیری کرد جواب ندم همین! بازم میگم من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. ومیدونم من که از تجربه دیگران استفاده نکردم خودم تجربه کردم
اگه این رشته مثل عمران یا ... بود که با رتبه ۱۰۰۰ یه دانشگاه خیلی خوب قبولی میده من همچین حرفیایی نمیزدم ولی واقع بین باشین این رشته جدیدی هست و ظرفیتم هم از کم کمتر
هر کسی یک نابغه است..
اما اگر یک ماهی را از روی توانایی او برای بالا رفتن از درخت مورد قضاوت قرار دهید..
همه عمر خود را با این باور زندگی خواهد کرد که یک کند ذهن است..
آقای اردشیری سلام. من با این حرفتون که ظرفیت کمه و احتمال قبولی پایینه موافقم. اما با خیلی از حرفاتون هم مخالم.
اصلا نمی شه این جوری حساب کرد که ۱۰۰ نفر برای دانشگاه های خوب هستن و اون ۱۰۰ نفر حتما قبولن. ۷۰ نفر پارسال خوب خونده بودن اون ۷۰ نفر هم حتما قبولن. هر کس دانشگاه خوبی باشه حتما قبول نمی شه من کسی رو می شناسم که مکانیک امیر کبیر بود و ارشدو دانشگاه آزاد خوند. اما برادرش که آزاد بود ارشدشو دانشگاه تهران خوند. در مورد کسایی که می گین طرز کار ذهنشون عجیبه ، شما می تونین از خیلی از آدم هایی که لیسانسشونو از یه دانشگاه نه چندان خوب گرفتن و بعد هم ادامه تحصیل ندادن تست آی کیو بگیرین و ببین واقعا بینشون کسایی هست که آی کیو بالای ۱۲۰ دارن اما به هیچ جایی نرسیدن. تحصیلات درست و حسابی ندارن کار خوبی ندارن و کلا توی زندگی شون به هیچ موفقی نرسیدن. نمی گم حالا باید دکترا می داشتن اما می تونستن با این هوش خیلی زندگی بهتری داشته باشن و ندارن. صرف اینکه کسی باهوش باشه و حتی برای کنکور بخونه و خیلی هم بخونه باعث موفقیتش نمی شه. چرا؟ چون بیشتر ما ایرانی ها یه ویژگی منفی داریم. کمال گرایی. نه از نوع کمال گرایی عادی، از نوع کمال گرایی وسواسی. یه نفر می تونه باهوش باشه اما اون قدر وسواس به خرج بده که وفتشو بذاره روی یاد گیری کلی مطلب بی ارزش و بخواد خط به خط هر کتابو یاد بگیره. اون وقت نه می تونه این همه مطلبو به یاد بیاره نه جمع بندی کنه نه..... البته اگه نخواین بگین کسی که باهوشه می تونه این کارو بکنه.
دلیل موفق نشدن خیلی از ماها شاید همین باشه، نه اینکه بخوام بگم همه لزومن باهوشن و موفق نمی شن اما دلیل خیلی از موفق نبودن ها وسواس های فکریه. دلیلش این نیست که یه عده ی به قول شما خاص وجود دارن که توان رقابت با اون ها وجود نداره.

چقدر خوندن مهم نیست آقای اردشیری، چطور خوندن مهمه. اینکه یکی سال قبل شرکت کرده خیلی خفن بوده و قبول نشده امسال دوباره داره شرکت می کنه حتما باعث نمی شه شانس کسی که داره برای اولین بار شرکت می کنه پایین بیاد. شاید این فرد سال دوم خسته بشه و دیگه نتونه خوب بخونه. شاید به هر شکلی از دور خارج بشه. آدم ها فولاد نیستن آقای اردشیری. احساس دارن. گاهی احساس منفی شون همه چی رو قبل از رسیدن به موفقیت خراب می کنه.
کنکور مثه رانندگی می مونه. باید همیشه حواست به اطراف باشه. باید سر پیچ ها بپیچی. باید وقتی لازم شد سرعتت رو کم کنی. باید مدام حرکاتت رو تصحیح کنی. نمی شه همین جور راه بیفتی و بری و فکر کنی صرف داری گاز می دی باید به مقصد برسی.
شما یه چیزی رو نادیده گرفتین. چیزی که باعث می شه آدم ها قبول بشن. دانشگاه خوب داشتن نیست ( پس این همه دانشگاه غیر انتفاعی توی مصاحبه های مانشت چی می گن؟ ) حتی پشتکار هم نیست که آدم ها را موفق می کنه. یه چیزی بالاتر از اینا لازمه.
یه چیزی به اسم روحیه. روحیه با خودش پشت کار می یاره. انگیزه میاره. موفقیت میاره.
و اگه ناراحت نمی شین باید بگم که شما انرژی داشتین اما باور به موفقیت نداشتین، من پست های شما رو توی تاپیک گروه درسی می خوندم. براتون یه مثال می زنم. وقتی کنکور یه هفته غقب افتاد یکی از بچه ها اومدن گفتن رفتن خونه ی دوستاشون دیدن سه تاشون نشستن نمی دونم جزوه ی کدوم درسو می خوندن. و تازه سه روز مونده به کنکور شروع کردن. بعد گفته بودن ما فکر می کردیم سه روز وقت داریم اما حالا که نه روز وقت داریم حتما قبولیم. شما اومدی تعریف کردی که یکی از دوستاتون شب قبل کنکور( فکر کنم ۹۲) اومده گفته بیا تا صبح کتاب نظریه رو می خونیم شهرستانی جایی قبول می شیم صبح خواب مونده.
ببینید من نمی گم کسی که ۹ روز درس می خونه قبول می شه. اما کسی که ۹ ماه درس خونده و چنین افرادی رو می بینه می تونه به خودش بگه من که نه ماه خوندم چرا باید بی روحیه باشم و فکر کنم قبول نمی شم. و مهم نیست که قبول بشه یا نه. مهم اینه که واقعا اون ۹ روز رو با انرزی فوق العاده ای می خونه. این فقط یه نگاهه برای روحیه داشتن اما شما همیشه هر کس رو که این جور چیزی رو تعریف می کرد با یه خاطره متوجه واقعیت می کردین!
من می خوام بگم شما همه ی اون لحظه هایی که داشتین کتاب crls تون را پاره می کردین و روش قورمه سبزی و چایی می ریختین
با وجود خوندن، با وجود انرژی گذاشتن، ته دلتون به اون هایی فکر می کردین که مال دانشگاه های خوبن. به اونایی فکر می کردین که ذهن های استثنایی دارن. شما خوش بینی نداشتین. و خوب یا بد آدم ها چیزی رو به دست میارن که بهش ایمان دارن و شما ایمان نداشتین.
فقط کافیه برگردین و به تاپیک گروه درسی یه نگاهی بندازین. شما قبل از کنکور هیچ وقت هیچ حرف امید بخشی نزدین.
من امیدوارم شما حتما زیر ۱۰۰ بشین. نمی دونم چه رتبه ای مد نظرتون بوده قبل کنکور. اما امیدوارم چیزی رو که الان انتظارشو ندارین به دست بیارین نه به خاطر یک سال وقتی که گذاشتین. نه برای انرژی که صرق کرده این، نه حتی برای آرزوهای که الان بر باد رفته می بینین.
برای اینکه این قبولی می تونه دیدتون رو به خیلی چیزا عوض کنه و شما می تونین بگین که مثبت بودین اما نبودین و هنوزم تاپیک های گروه درسی برای اثبات این مسئله وجود دارن.

آخرین حرفم هم اینه که یادمون بمونه هر سال مانشت حداقل ۱۰ تا رتبه برتر تو رشته ی آی تی داره. و همین هایی که بهشون می گین با وقت گذاشتن برای کنکور دارن اشتباه می کنن می تونن یکی از همین افراد باشن. هر چند حق با خانوم good wishes ئه و آدم های موفق به حرف هایی که از نشدن می گن گوش نمی دن Smile
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahbub isp , mahniya , aram_v , هانی الرضا , kingmax , پوونه , AI. , somayebeiranvand , Parisa-SH , mhr.ash
ارسال: #۴۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۶ ب.ظ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴ ق.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  
(07 اسفند ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ)مریم۷۰ نوشته شده توسط:  

خدا کنه جوابشو ببینم Sad

ای بابا بازم امنیت بابا ای تی گرایش های دیگه هم داره
چرا همه مثل من عشق امنیتن؟!!!؟؟!؟!Huh

(۰۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ)sanahin نوشته شده توسط:  من که استرس گرفتم تو انتخاب منابع. حتی مصاحبه ها هم کمکم نکرد. فک کنم اگه یکی پیدا نشه که بگه همینه که هست.مجبوری این منبع رو بخونی.تا روز کنکور سردرگمم

خدا کنه جوابشو ببینم Sad

منم در مورد منابع مثل شما گیج شدم شما برای چه گرایشی میخونی؟
من هدفم دانشگاه خوب و رتبه ی خوبه.چون گرایشها فقط تو یک کتاب فرق دارن فعلا به گرایش فکر نمیکنم.ولی من بالاخره تصمیم نهاییمو درمورد منابع گرفتم.البته یه جورایی جمع بندیه مصاحبه ها رو انجام دادم.برای شما هم مینویسم اگه خواستین استفاده کنین.
گسسته: پوران
طراحی الگوریتم: clrs + مقسمی
ساختمان داده: پارسه + مقسمی
نرم افزار: پرسمن یا اسلام ناظمی (انتشارات جلوه)
شبکه: پارسه (دکتر حقیقت)
سیستم عامل: پارسه (دکتر حقیقت)
هوش مصنوعی: پوران
پایگاه داده: مقسمی
معماری: پوران
زبان و مدیریتو بالاخره نفهمیدم چی خوبه؟ اونم هرکی میدونه بگه؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mcse2010
ارسال: #۴۵
۰۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ب.ظ
من فقط یه چیزی بگم. اینکه اسم کتابایی که میخواید واسه کنکور بخونیدو تو مانشت رمزی بنویسید. Big Grin
باور کنید این طراحا میان اینجا حرفاتونو میخونن (هییییییچ بعید نیس ازشون) بعد میرن مرجع رو عوض میکنن نامرداااا
مثلا میگن خوووووووووووب! بچه ها همه امسال واسه راس خودکشی کردن، بذار از یه کتاب دیگه سوال بدم یکم سورپرایزشون کنم!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پوونه , هانی الرضا , Riemann , رتبه۱سال۹۴ , nlp@2015 , somayebeiranvand , mohaddeseh70 , tayebe68 , احسان مومنی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۴ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۶۱۲ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۱۴ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۹۰۷ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۱۲۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۹۹ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۲۸ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  قیمت دیوار پیش ساخته ۳dpanel ۰ ۵ ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ۳dpanel

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close