زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتخاب تخصصی مناسب از لحاظ درآمد و نیاز بازارکار؟

ارسال: #۴۶
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ب.ظ، توسط k_111.)
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ)زهرا سادات نوشته شده توسط:  نه ابدا این طور نیست ! خدا رو شکر کشور ما داره پیشرفت می کنه و همه ی ایران دارن به سمت به کارگیری تکنولوژی گام بر می دارن . تهران فقط یه شهره نه کل ایران. اصفهان بهترین گرافیست های کامپیوتری رو داره ، شیراز، تبریز و .... حتی استان های مرزی مثل کردستان . توی شهر بانه یعنی نقطه صفر مرزی چند تا جوون دارن به مردم شهرشون بهترین خدمات رو می دن . ایده دارن زحمت می کشن و پیشرفت می کنن . کی گفته تهران تنها جای کاره ؟!
شما شرکتی رو که تو تهران چندصد نیرو داره و پروژههای میلیاردی از کارخونه ها و شرکتهای بزرگ میگیره رو داری با یه مغازه (تازه اگر پول اون مغازه رو نداشته باشن میرن زیر زمین یا طبقه دوم یه جایی رو که ارزونتره رو گیر میارن)که اسمش رو شرکت گذاشته و داره پروژههای دانشجویی انجام میده، دیگه آخرش اینه که یه وب سایت رو پیاده سازی کنه مقایسه میکنی؟
من اینجا بدون هیچ تجربه کاری به صورت پاره وقت کار با ساعتی ۸۰۰۰ تومان پیدا کردم(تازه هرچی بیشتر وایستم و تجربه بیشتری پیدا کنم حقوقم رو بیشتر میکنن)
شما تو کدوم شهرستان(حالا از شهرهای بزرگ مثل اصفهان و ... که شرکتهای بزرگ دارن خبری ندارم ) می تونی بری کاری رو با این حقوق پیدا کنی؟
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , ana9940 , darya_1994
ارسال: #۴۷
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۹ ب.ظ
RE: انتخاب تخصصی مناسب از لحاظ درآمد و نیاز بازارکار؟
دوست عزیز شکی نیست که تهران پروژه ها و کارهای بیشتری وجود داره، اما در مورد شهرستان ها اصلا نظرتون درست نیست. شرکت های بزرگی دارن تو همین شهرستان ها کار می کنن و پروژه هایی هم که انجام میدن نه تنها کار دانشجویی نیست بلکه بعضی از همین پروژه های دانشگاه ها و ادارات دولتی تهران هست. حتی من جایی رو میشناسم که در کل فقط پروژه های خارجی کار میکنه. در دفترشم بسته با خیال راحت نه تبلیغی نیاز داره نه رابطه ای برای گرفتن پروژه داره کار خودشو میکنه...
نظر شخصی من اینه که هر کسی که فقط به دانش دانشگاهیش اکتفا نکرده و یه جایی داره کار میکنه(کم یا زیاد) موفق‌تر از کسیه که فقط درس خوندن بلد بوده. شهرستان ها و کارهای و نوع قراردادهای مختلف هم اعداد و ارقام خودشونو دارن اما تهران هزینه ها هم کم نیست.
به قول گفتنی دخل و خرج باید جور در بیاد. شخصا آخرین باری که حاظر شدم برا یه پروژه کوتاه مدت برم تهران برا ساعتی ۴ تا ۵ برابر این مبلغی که گفتین رو گرفتم. این شاید برای من که یه مدتی اونجا بودم و هزینه هام خیلی زیاد نبود خوب باشه اما برا کسی که بخواد دراز مدت تهران کار کنه باید به فکر کارهای پایه ای تر باشه چون کارهای معمول رو اگر تو همون شهرستان خودش انجام بده هم براش به صرفه تر هست و هم راحتی شهر و احتمالا خونواده خودش رو هم از دست نمیده
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ)زهرا سادات نوشته شده توسط:  نه ابدا این طور نیست ! خدا رو شکر کشور ما داره پیشرفت می کنه و همه ی ایران دارن به سمت به کارگیری تکنولوژی گام بر می دارن . تهران فقط یه شهره نه کل ایران. اصفهان بهترین گرافیست های کامپیوتری رو داره ، شیراز، تبریز و .... حتی استان های مرزی مثل کردستان . توی شهر بانه یعنی نقطه صفر مرزی چند تا جوون دارن به مردم شهرشون بهترین خدمات رو می دن . ایده دارن زحمت می کشن و پیشرفت می کنن . کی گفته تهران تنها جای کاره ؟!
شما شرکتی رو که تو تهران چندصد نیرو داره و پروژههای میلیاردی از کارخونه ها و شرکتهای بزرگ میگیره رو داری با یه مغازه (تازه اگر پول اون مغازه رو نداشته باشن میرن زیر زمین یا طبقه دوم یه جایی رو که ارزونتره رو گیر میارن)که اسمش رو شرکت گذاشته و داره پروژههای دانشجویی انجام میده، دیگه آخرش اینه که یه وب سایت رو پیاده سازی کنه مقایسه میکنی؟
من اینجا بدون هیچ تجربه کاری به صورت پاره وقت کار با ساعتی ۸۰۰۰ تومان پیدا کردم(تازه هرچی بیشتر وایستم و تجربه بیشتری پیدا کنم حقوقم رو بیشتر میکنن)
شما تو کدوم شهرستان(حالا از شهرهای بزرگ مثل اصفهان خبری ندارم ) می تونی بری کاری رو با این حقوق پیدا کنی؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات
ارسال: #۴۸
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط k_111.)
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹ ب.ظ)windmove نوشته شده توسط:  کسیه که فقط درس خوندن بلد بوده
مگه شرکتها پول مفت نفت دارن که بخوان برای افزایش آمار اشتغالشون همچین کسی رو که هیچ چیزی بلد نیست رو استخدام کنن بیاد اونجا از صبح تا غروب رو میزش بشینه در و دیوار رو تماشا کنه؟
همه از آدم نمونه کار می خوان، منم چندتا پروژه برنامه نویسی مثل پایگاه داده، وب سایت، برنامه ای که برای یه مغازه نوشته بودم و پروژه درس مهندسی نرم افزار رو(که هرکدومشون چند هفته ای کار کرده بودم ) بهشون نشون دادم بهم کار دادم وگرنه جواب سلامم رو هم نمیدادن

منم گفتم که منظورم شهر های کوچک هست نه شهرهای بزرگی مثل تبریز و اصفهان و... که شرکتهای بزرگ دارن و میتونن پروژه پیدا کنن
تو شهر کوچکی که درآمد مردمش از کشاورزی هست و کارخونه درست و حسابی نداره یه شرکت به جز کارهایی که تو بالا گفتم چی کار میتونه بکنه
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_kh
ارسال: #۴۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۴ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  مگه شرکتها پول مفت نفت دارن که بخوان برای افزایش آمار اشتغالشون همچین کسی رو که هیچ چیزی بلد نیست رو استخدام کنن بیاد اونجا از صبح تا غروب رو میزش بشینه در و دیوار رو تماشا کنه؟
البته منظور من کلی بود؛ یعنی کسی که با پول کم هم کار میکنه بهتر از کسیه که هیچ کاری نمیکنه.
نمی دونم منظورتون چقدر کوچیک هست اما جایی که کار مردمش کشاورزی باشه اون یه نفری که مثلا آی تی یاد گرفته باید بره تو فضایی که آی تی رو یاد گرفته کار کنه. طبیعتا تو محیطی که سر تا پاش مثلا در مورد کشاورزی هست اولا بعیده کسی آی تی یاد بگیره ثانیا اگه یاد گرفت طبیعیه که کاری براش نباشه و اگه صرفا هدفش کار کردن و پول در آوردن باشه بنده خدا مسیرو اشتباه رفته مگر اینکه بخواد از اون محیط جدا بشه. البته بازم می تونه کار کنه.
فکر می کنم بحث شهرستان و تهران جای خودش رو داره اما اصل بحث در مورد تخصصی هست که باید داشته باشیم. نمی دونم شاید اینطور به نظر نرسه اما ما به شدت کمبود نیروی کار ماهر داریم. تو شرکتی که من کار می کنم چندین نفر برای مصاحبه اومدن اما خیلی کم پیش میاد کسی مناسب پیدا بشه برای ملحق شدن به تیم توسعه. به دلایل زیاد. حتی وقتی از من می خوان از دوستانم کسی رو پیشنهاد بدم می بینم از کلاس ۴۰ و خورده ای نفری ای که داشتیم عملا روی انگشت شماری از افراد میشه حساب کرد که اونام تا الان دستشون یه جایی بند شده. این واقعا یه ضعف بزرگه که از این همه دانشجو چقدرش به نیروی کار ماهر تبدیل میشه. به خصوص در زمینه آی تی که اگه کاربلد نباشی هر چقدر هم روابط خوبی داشته باشی بالاخره یه جایی زمین می خوری. به قول شما کسی پول مفت نداره...
خوندن این متن رو هم توصیه می کنم. تحلیل جالبیه در مورد اینکه چطور تخصصی رو که می خوایم یاد بگیریم انتخاب کنیم:

احتمالا به ابزارهای عبوری احتیاج پیدا کنین برای دیدنش Smile البته این در مورد زبان های برنامه نویسی هست اما تحلیلی که داره رو میشه در مورد همه مهارت ها به خصوص در زمینه آی تی گسترش داد

۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , sadafak7 , زهرا سادات , diligent
ارسال: #۵۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۲ ب.ظ، توسط k_111.)
مگه چقدر زمین برای کشاورزی وجود داره که همه بخوان یه شغل رو ادامه بدن؟

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۴ ب.ظ)windmove نوشته شده توسط:  نمی دونم شاید اینطور به نظر نرسه اما ما به شدت کمبود نیروی کار ماهر داریم. تو شرکتی که من کار می کنم چندین نفر برای مصاحبه اومدن اما خیلی کم پیش میاد کسی مناسب پیدا بشه برای ملحق شدن به تیم توسعه. به دلایل زیاد. حتی وقتی از من می خوان از دوستانم کسی رو پیشنهاد بدم می بینم از کلاس ۴۰ و خورده ای نفری ای که داشتیم عملا روی انگشت شماری از افراد میشه حساب کرد که اونام تا الان دستشون یه جایی بند شده. این واقعا یه ضعف بزرگه که از این همه دانشجو چقدرش به نیروی کار ماهر تبدیل میشه. به خصوص در زمینه آی تی که اگه کاربلد نباشی هر چقدر هم روابط خوبی داشته باشی بالاخره یه جایی زمین می خوری. به قول شما کسی پول مفت نداره...
با این حرف شما ۱۰۰% موافقم
این مشکلی هست که تو تمام رشته ها وجود داره

علتش هم اینه که
۱-همه میخوان از اول کار به درجات عالی برسن در صورتیکه اون وقتی رو که برای گشتن به دنبال کار میکنن رو اگر بزارن تو جایی با درآمد کم برای کسب تجربه بعدا میتونن کار با شرایط مناسبتری پیدا کنن

۲- تو دانشگاه کارشناسی ما با اینکه غیر انتفاعی بود واقعا پروژههای سنگینی رو برای بعضی از درسها می خواستن و از ورودیهای ما اونایی که پروژه رو واقعا خودشون انجام میدادن(حدود ۲۰ نفر) الان اکثرا دارن تو تهران توی شرکتهای مختلف کار می کنن ولی بقیه که میپیچوندن (حالا یا دنبال مدرک بودن یا به هر دلیل دیگه ای اومده بودن دانشگاه) ........

۳- یا اینکه اونا واقعا کار میکردند ولی این استادا بودن که یا چیزی بلد نبودن و یا ولشون میکردن و ازشون کار نمی کشیدن تا چیزی یاد بگیرن
۱
۰
ارسال: #۵۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ب.ظ)زهرا سادات نوشته شده توسط:  
(17 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  کار کامپوتر فقط توی تهران هست!

نه ابدا این طور نیست ! خدا رو شکر کشور ما داره پیشرفت می کنه و همه ی ایران دارن به سمت به کارگیری تکنولوژی گام بر می دارن . تهران فقط یه شهره نه کل ایران. اصفهان بهترین گرافیست های کامپیوتری رو داره ، شیراز، تبریز و .... حتی استان های مرزی مثل کردستان . توی شهر بانه یعنی نقطه صفر مرزی چند تا جوون دارن به مردم شهرشون بهترین خدمات رو می دن . ایده دارن زحمت می کشن و پیشرفت می کنن . کی گفته تهران تنها جای کاره ؟!

در شهر بانه چندتا جوون دارن به مردم بهترین خدمات رو ارائه میدن؟!
مطمئنید؟

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۲
۰
ارسال: #۵۲
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ب.ظ، توسط زهرا سادات.)
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  شما شرکتی رو که تو تهران چندصد نیرو داره و پروژههای میلیاردی از کارخونه ها و شرکتهای بزرگ میگیره رو داری با یه مغازه (تازه اگر پول اون مغازه رو نداشته باشن میرن زیر زمین یا طبقه دوم یه جایی رو که ارزونتره رو گیر میارن)که اسمش رو شرکت گذاشته و داره پروژههای دانشجویی انجام میده، دیگه آخرش اینه که یه وب سایت رو پیاده سازی کنه مقایسه میکنی؟

دوست عزیز من نگفتم این دو تا برابرن . شما پست های قبلی رو بخونین تا در جریان باشین !

دوستان گفته بودن تنها جای مناسب واسه کار کردن تهرانه من گفتم نه .

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  من اینجا بدون هیچ تجربه کاری به صورت پاره وقت کار با ساعتی ۸۰۰۰ تومان پیدا کردم(تازه هرچی بیشتر وایستم و تجربه بیشتری پیدا کنم حقوقم رو بیشتر میکنن)

شما خدا رو شکر طبق اصلاعات خودتون دانشجوی ارشد هستین در یک دانشگاه خوب و با یک رتبه ی خوب . از این رتبه و این دانشگاه مشخصه که شما در سطح خوبی از دانش هستین . مجموعه ی این ها می تونه پتانسیل خوبی باشه برای داشتن یه شغل خوب. شما اگه تجربه نداشتین امتیازات دیگه ای داشتین .

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  شما تو کدوم شهرستان(حالا از شهرهای بزرگ مثل اصفهان و ... که شرکتهای بزرگ دارن خبری ندارم ) می تونی بری کاری رو با این حقوق پیدا کنی؟

ممکنه سخت پیدا شه اما پیدا میشه تازه اگر هم پیدا نشد خودمون می سازیمش.

طرز فکرا متفاوته. من به تفکر شما و دوستان همفکر شما احترام میزارم اما به هیچ وجه این نگاه رو قبول ندارم. ما در برابر اثراتی که گفته هامون روی دیگران میزارن مسئولیم. فکر می کنین اگر همه ی جوونا مثل شما فکر کنن چه اتفاقی میوفته؟
همه بیان تهران . بازار کار اشباع شده به مرز رکود میرسه و همه ی انگیزه و رقابت از بین می ره .

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  در شهر بانه چندتا جوون دارن به مردم بهترین خدمات رو ارائه میدن؟!
مطمئنید؟

بله مطمئنم. بانه کار و کافه وب یکی از پروژه های همین جوناس. شاید برای ما که داریم توی شهرای بزرگ زندگی می کنیم همچین کارایی بی اهمیت جلوه کنه. شاید هم دوستان بگن حالا مگه چه کار مهمی کردن !

مهم اون قدم اوله که این عزیزان جرئت داشتن شروع کنن. مهم اینکه توی شهرشون اولین هستن و مهم تر اینکه سعی نکردن به بهانه ی اینکه اینجا کار نیست به سمت شهر های بزرگ بیان . اشجاعت شروع کردن رو داشتن و من براشون آرزوی موفقیت های بیشتری رو دارم.

لبخند بزن سگرمه های آسمان باز شود ...
شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
دیکتاتورها هم لبخند می زنند !
۰
۰
ارسال: #۵۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۰ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲ ب.ظ)زهرا سادات نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  شما شرکتی رو که تو تهران چندصد نیرو داره و پروژههای میلیاردی از کارخونه ها و شرکتهای بزرگ میگیره رو داری با یه مغازه (تازه اگر پول اون مغازه رو نداشته باشن میرن زیر زمین یا طبقه دوم یه جایی رو که ارزونتره رو گیر میارن)که اسمش رو شرکت گذاشته و داره پروژههای دانشجویی انجام میده، دیگه آخرش اینه که یه وب سایت رو پیاده سازی کنه مقایسه میکنی؟

دوست عزیز من نگفتم این دو تا برابرن . شما پست های قبلی رو بخونین تا در جریان باشین !

دوستان گفته بودن تنها جای مناسب واسه کار کردن تهرانه من گفتم نه .

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  من اینجا بدون هیچ تجربه کاری به صورت پاره وقت کار با ساعتی ۸۰۰۰ تومان پیدا کردم(تازه هرچی بیشتر وایستم و تجربه بیشتری پیدا کنم حقوقم رو بیشتر میکنن)

شما خدا رو شکر طبق اصلاعات خودتون دانشجوی ارشد هستین در یک دانشگاه خوب و با یک رتبه ی خوب . از این رتبه و این دانشگاه مشخصه که شما در سطح خوبی از دانش هستین . مجموعه ی این ها می تونه پتانسیل خوبی باشه برای داشتن یه شغل خوب. شما اگه تجربه نداشتین امتیازات دیگه ای داشتین .

(۱۸ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۳۱ ب.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  شما تو کدوم شهرستان(حالا از شهرهای بزرگ مثل اصفهان و ... که شرکتهای بزرگ دارن خبری ندارم ) می تونی بری کاری رو با این حقوق پیدا کنی؟

ممکنه سخت پیدا شه اما پیدا میشه تازه اگر هم پیدا نشد خودمون می سازیمش.

طرز فکرا متفاوته. من به تفکر شما و دوستان همفکر شما احترام میزارم اما به هیچ وجه این نگاه رو قبول ندارم. ما در برابر اثراتی که گفته هامون روی دیگران میزارن مسئولیم. فکر می کنین اگر همه ی جوونا مثل شما فکر کنن چه اتفاقی میوفته؟
همه بیان تهران . بازار کار اشباع شده به مرز رکود میرسه و همه ی انگیزه و رقابت از بین می ره .
فکر کنم همه ی این بحث ها با پیشنهاد من شروع شدBig GrinBig Grin

دوستان انقدر باهم کل کل نکنید هر دو نوع تفکر تا حدودی درسته

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
۰
۰
ارسال: #۵۴
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ق.ظ
وقتی بحث شهرستان و شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان و تبریز و .. هست مسلما تفاوت های زیادی وجود داره
چه بسا با شناخت این تفاوت ها بشه نیاز هارو تشخیص داد
اینکه نظر دوستان اینه در منطقه ای که کشاورزی کار عمده مردمانشه نمیشه از ایتی استفاده کرد به نظرم درست نیست
چراکه اگه غیر از این باشه ایتی خلاصه میشه برا شهرهای بزرگ یعنی شهرستان ها نقشی ندارن؟ نیازی ندارن ؟
واقعا نیازی که یه شهر کوچیک به تخصص ایتی داره چی میتونه باشه ؟؟هیچی!!!
۰
۰
ارسال: #۵۵
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۳ ق.ظ، توسط windmove.)
(۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲ ق.ظ)*afsoon* نوشته شده توسط:  وقتی بحث شهرستان و شهرهای بزرگ مثل تهران و اصفهان و تبریز و .. هست مسلما تفاوت های زیادی وجود داره
چه بسا با شناخت این تفاوت ها بشه نیاز هارو تشخیص داد
اینکه نظر دوستان اینه در منطقه ای که کشاورزی کار عمده مردمانشه نمیشه از ایتی استفاده کرد به نظرم درست نیست
ببینید دو تا بحثه؛ یکی اینکه کسی می‌خواد پول در بیاره، طبیعتا اینطوری وقتی جایی کسب و کار غالب کشاورزیه از این راه سریع تر و احتمالا(فقط احتمالا البته) بیشتر پول در میاره. دلیلشم واضحه، وقتی کشاورزی کسب و کار غالبه بازار هدف مناسبی داره و گردش مالی در مورد اون کسب و کار زیاده
اما یه جایی هست که آی تی برای کسی دغدغه هست و می‌خواد از این راه کسب درآمد کنه. اینجام باز شهر کوچیک و بزرگ مطرح نیست. اولا که آی تی ذاتا خوبیش اینه که می‌تونی به نسبت کاری که بلدی تو پروژه های مختلف بدون حضور فیزکی شرکت کنی. تو این موردم هر چقدر کار بلد تر باشی بهتر می‌تونی کار کنی چون اگه کارت معمولی باشه احتمال اینکه کسی که پروژه ای داره کار رو بده به کسی از شهر خودش بیشتره تا اینکه حرفه ای باشی. از یه طرف دیگه ام بعضی از شرکت ها هستن که ترجیح میدن با برون سپاری کارهاشون بعضی از هزینه های خودشون رو هم کاهش بدن.
هرچند کسی که تو شهر کوچیک هست هم می تونه برخی سرویس ها و نرم افزار ها رو تولید کنه که واقعا نیاز روز بعضی از شرکت هاست که به دلایلی یا نمیخوان خودشون تولید کنن یا فعلا سمت تولیدش نرفتن و از همین شهر کوچیک می تونه نقدا همین امروز این نرم افزار ها رو بهشون بفروشه اما به نظرم نیاز به آی تی تو یه شهر کوچیک خیلی چیزا می تونه باشه. مثلا تبلیغ محصولات یک باغ دار تو یه شهر کوچیک که باعث بشه اون باغ دار بتونه محصولاتش رو به صورت عمده بفروشه باعث خلق ارزش افزوده خیلی زیادی برای اون هست و طبیعتا اگه کسی تخصصش رو داشته باشه و این کار رو بکنه میتونه تو همون شهر کوچیک موفق باشه. حالا این تبلیغی که میگم شاید به نظرتون ساده بیاد ولی میتونه از طراحی و توسعه یه سایت تا social marketing و مکانیزه کردن فروش و حسابداری و پرداختای همون باغ دار شهر کوچیک باشه. همیشه از خودتون بپرسین چه ارزش افزوده ای می تونم برای مشتری بسازم. اینطوری همه مشتری بالقوه کار شما می تونن باشن. حالا هر کاری که بخواین بکنین.
البته نباید فراموش کرد که تو این راه (چه شهر کوچیک و چه شهر بزرگ) باید سخت تلاش کرد و ثبات قدم داشت. بعضی چیزا زمان میبره و هیچ شرکت بزرگی از صفر به وجود نیومده. فراموش نکنین حتی دیوار چین هم آجر به آجر ساخته شده.

باز هم در نظر داشته باشین که حتی برای یک نفر و تو یک شهر، شرایط قرارداد امسالش با قرارداد سال بعدش ممکنه فرق کنه و زیاد نمیشه اینهارو باهم مقایسه کرد.
+اینکه باز هم توصیه می کنم برای اینکه دستتون بیاد چه تخصصی رو بسته به چه شرایطی بهتره کسب کنین این پست رو بخونین

۰
۰
ارسال: #۵۶
۱۹ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ب.ظ
سلام...

من برنامه آموزشی مجتمع آموزشی سماتک رو دانلود کردم... اما اصلا متوجه نمیشم چی به چی هست...

این که آدم بره sql یا بره CCNA ?

نمیشه شماها کمک کنید؟؟

یا بگید اصلا باید چکار بکنم؟؟؟؟

اصلا از کی باید بپرسم؟؟؟

ایا با گذراندن یک دوره CCNA میشه وارد بازار کار شد؟؟؟؟

۰
۰
ارسال: #۵۷
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  ایا با گذراندن یک دوره CCNA میشه وارد بازار کار شد؟؟؟؟
دوست عزیز نمیشه قطعا گفت با گذروندن دوره ای وارد بازار کار میشین یا نه. باید به محتوای دوره هم نگاه کنین ببینین آموزش هاش عملی هست و بعد از دوره واقعا مثلا خواهید تونست نیاز شبکه ای یک شرکت رو برطرف کنین یا یک برنامه نرم افزاری واقعی بنویسین؟
اگه در نظر دارین سریع تر وارد بازار کار بشین یه نگاهی به آگهی ها بندازین(فروم برنامه نویس، سایت های کاریابی آنلاین و یا آگهی های چاپی و ...) و ببینین بیشتر دنبال چه کارهایی هستن. از یه طرف دیگه برنامه خودتون رو هم در نظر داشته باشین، اینکه تمام وقت کار خواهید کرد یا پاره وقت یا پروژه ای یا اینکه می خواید جایی باشه کار کنین یا اینکه می خواین تجربه کاری تون بیشتر بشه تا در آینده بتونین پروژه های خودتون رو لانچ کنین و روشون کار کنین

۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ق.ظ
(۱۹ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  سلام...

من برنامه آموزشی مجتمع آموزشی سماتک رو دانلود کردم... اما اصلا متوجه نمیشم چی به چی هست...

این که آدم بره sql یا بره CCNA ?

نمیشه شماها کمک کنید؟؟

یا بگید اصلا باید چکار بکنم؟؟؟؟

اصلا از کی باید بپرسم؟؟؟

ایا با گذراندن یک دوره CCNA میشه وارد بازار کار شد؟؟؟؟

شبکه اشباع شده برو دنبالsql
من خودمccnp دارم ولی بیکارمHuh

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۰
۰
ارسال: #۵۹
۲۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ب.ظ
من این چند روز مدام در رفت و آمد بین سماتک و مجتمع فنی بودم...

اکثرا هم گفتن کار شبکه برای خانم ها در ایران مناسب نیست...

و گفتن برو دنبال SQL...

با تشکر از دوستان عزیز و گرامی HeartHeart

۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ب.ظ
برای شروع و رفتن سره هر کاری توی اکثر رشته ها نیاز به چند چیز دارید که اولویتش رو خیلی نمیدونم چون فرق میکنه

۱-تخصص
۲-رزومه
۳-مدرک

و مشکل بیشتر شاید افراد این باشه که نتونن توی بدو ورود خودشون رو اثبات کنن!!! چطوری؟ فرض کن شما توی یه دانشگاه درجه سه درس خوندید و البته عملی هم خیلی خوب کار کردین. وقتی میرید جایی برای کار توی اون چند دقیقه ای کار دارید نمیتونید بگید اهااااایی من اینقدر سابقه دارم من همه چیز رو تجربه کردم و من خیلی بلدم و نگا به مدرک و دانشگاه نکنید و... شما فقط چند دقیقه وقت دارید و البته اون طرف بیشتر به کاغذهایی که شما همراه دارید توجه میکنه.

مثلا همین بحثی که بود یه دانشگاه تاپ میتونه جای روزمه که شاید مهمترین چیز باشه رو پر کنه(اسم دانشگا). یه مدرک خوب از یه موسسه ی خوب در رابطه با رشته ی مربوطه میتونه بیان گر تخصص و... باشه.

شاید مشکل اینجاست که ما تخصص داریم ولی چیزی روی کاغذ دستمون نیست!!!

پانوشت!!!
همیشه توی سازمانتون دم دست ترین فرد برای اخراج شدن نباشید!!!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: windmove , زهرا سادات , reyman , Riemann , gogooli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۵۸ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۹۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۷۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۱۸۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۳۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  نیاز به دیتا ست jaroon ۷۲ ۵۶,۱۷۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: manam1234

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close