زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درس خواندن هیچ ارزشی ندارد

ارسال: #۱۲۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ب.ظ
بنده هم موافق حرف دوستمون هستم!
درس خوندن در دانشگاه ؛ به جز پز دادن و ارتقا حقوق و درجه در چند محیط کاری محدود! هیچ درد دیگه ای رو دوا نمیکنه!
استاد شبکه داشتم دیپلم تجربی گرفته بود! یک بار کنکور میده قبول نمیشه ؛ میره سمت سیسکو! الان CCIE گرفته و از دبی و کانادا واسش دعوت به کار فرستادن!
ایشون هم میتونست بره دست به دامن رییس دانشگاه های خودمون بشه و آخرش سر از بیابون در بیاره!
هیچ کس منکر این نیست که حتی تو دانشگاه های غول ایران ؛ درس درست و حسابی داده نمیشه؛ اما اگر دانشگاهمون مثل کالج های بین المللی نیست؛ علم و دانش و تفکر و نیاز بازار و تجربه ی امثال همین استادی که براتون عرض کردم رو ازمون نگرفتن که!
در آخر هم باید بگم یک آی تی من حرفه ای هیچ وقت نمیتونه در ایران با مدرک آکادمیک و دانشگاهی به جایی برسه! و همینطور با شغل ثابت و کارمندی!!

هدف‌ ======>> رتبه ۲۰ امنیت و رتبه ۲۰ شبکه!
خیلی قانع تشریف دارم! نه؟؟Big GrinBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon , flowerirani , ehsaan_gh
ارسال: #۱۲۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۵ ب.ظ
RE: درس خواندن هیچ ارزشی ندارد
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  صحبت من چیز دیگه است!
این یعنی شما دیگه قصد ادامه تحصیل در ایران رو ندارید؟
اخه انگار دیده بودم تو تاپیکی شما کنکور دکتری شرکت کردید برای این پرسیدم.
اتفاقا قصد ادامه تحصیل دارم اما نه به شکل قبل
حالا به زودی به صورت شفاف توضیح میدم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora
ارسال: #۱۲۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ ب.ظ
سلام دوستان، نرسیدم همه نظرات رو بخونم، ولی کلا فهمیدم که موضوع تاپیک راجع به چیه.
واسه همین گفتم از تجربه کمی که دارم در اختیارتون قرار بدم.
من خودم دو ساله که توی بازار کار دارم فعالیت میکنم. درسم تموم میشه اخر تابستون. چون توی شهر خودمون کار نبود تصمیم گرفتم خونه ای توی کرج اجاره کردم و مادرم رو اوردم پیش خودم تا بتونم توی تهران به کارم ادامه بدم و تجربه بیشتری کسب کنم تا وقتی که شرایطم طوری شه که بتونم برگردم به شهر خودم و کار کنم.
این تصمیم بزرگی بود که گرفتم و کلا مسیر زندگیم رو میتونه تغییر بده.
اما چرا این تصمیم رو گرفتم؟
من اومدم نگاه کردم به اطرافیانم که درس خوندن و یه تقسیم بندی انجام دادم:
- برخی درس خوندن ولی بیکارن و هیچ کاری نمی کنن
- برخی درس خوندن ولی واسه این که بیکار نباشن رفتن کاری غیر مرتبط با درسشون انجام میدن( مثلا دوست خودم شده شاگرد کفش فروشی بعد از ۵ سال درس خوندن واسه گرفتن لیسانس)
- برخی درس خوندن و یا معلم شدن یا یه جایی حق التدریسی و تدریس خصوصی درس میدن
- برخی جذب ادارات دولتی شدن ( که تعدادشون خیلی کمه چون استخدامش به این راحتی ها نیست)
- برخی دارن برای خودشون پروژه میگیرن از شهرهایی مثل تهران و توی خونه انجام میدن.
- برخی هم مثل من از گزینه های بالا خوششون نمیاد و مهاجرت کردند و توی شهرهایی که امکان کار صنعتی هست مشغول هستند.

کلا از این حالات شما نمیتونی خارج باشی.

اصلا نمیخوام بحث رو ببرم به سمت اینکه چرا این مملکت اینطوریه و چرا دولت به فکر نیست و چرا مدرک بی ارزش شده و این حرفا که سر و ته نداره و هرچی بگی تموم نمیشه. من میگم که ما در حال داریم زندگی میکنیم و مدینه فاضله هم نیست اینجا. وضع همینه که هست.
بالاخره ما باید خودمون رو تطبیق بدیم. درسته که شما درس خوندی و سالهایی از عمرت که بهترین سالهاشم بوده صرف درس شده. ولی خب بالاخره تهش اگر چیزی یاد نگرفتی و فقط مدرک گرفتی مشکل خودته، چون رشته ما اصلا رشته ای نیست که به دانشگاه خیلی مربوط باشه ، به قول دوستان دانشگاه فقط مطالب تئوری رو میگن که اگر فردی بدونه خیلی میتونه تو کار عملی موفق تر باشه ولی اگر ندونه هم میتونه کار رو راه بندازه( حالا یه خورده کثیف تر!) . مثلا کسی که ارشد گرفته و الگوهای طراحی و الگوهای معماری رو میدونه حداقل موقع کد زدن میتونه بهتر طراحی کنه نرم افزارش رو ولی اگرم ارشد نداشته باشه و این ها رو ندونه، بالاخره با یه راه هرچند سخت تر کدش رو میزنه و میره.
رشته ما رشته ایه که هر ماه یه تکنولوژِی جدید معرفی میشه. این شمایی که باید بری دنبالش یاد بگیری. دانشگاه که نمیاد ببینه تکنولوژی چیه هر روز درسش رو عوض کنه. دانشگاه اساس پایگاه داده رو به شما درس میده، خودت باید بری framework هایی مثل Entity Framework یاد بگیری. اگر انتظار داشته باشیم تو دانشگاه همه چی رو به ما یاد بدن بی انصافیه. دانشگاه فقط ما رو با مباحث پایه ای این رشته اشنا میکنه. شما پایه رو بدونی یاد گرفتن چیزای سطحی و framework ها کاری نداره که.
هیچ شرکتی هم حتی اگر رییسش خود شما باشی کسی که کار بلد نیست و فقط میگه من از دانشگاه فلانم و بهمانم جذب نمیکنه. طرف کار میخواد از شما نه حرف و مدرک.
این برای کسایی که توی شهرشون کار هست ولی نمیتونن جایی جذب شن.
اونایی هم که کار براشون نیست و شهرشون از نظر شرکت های ای تی هیچی نداره، باید یه فکری بکنن، اصلا اشکالی نداره که شما الان بری دنبال یه کار غیر مرتبط با رشته ت. بالاخره جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته. قرار نیست تا اخر عمر بشینی بگی کار نیست برای رشته من . بالاخره ادم نیاز به کار داره و بیکار نمیشه بمونه. درسته که حرص میخوره ادم که چرا درس خوندم، ولی مجبوریم! میفهمی؟ Smile
با این بحث ها هم که این چه مملکتیه و .... اینا به هیچ جا نمیرسیم.
موفق باشید و زیاد غصه نخورید، اگر محیط ما تغییر پذیر نیست، خودمون رو باید تغییر بدیم ، وگرنه فسیل میشیم
یا علی

پ.ن : این شعر مولوی رو هم بخونید، خودتون ربطش رو با بحث پیدا کنید.

همه صیدها بکردی هله میر بار دیگر
سگ خویش را رها کن که کند شکار دیگر
همه غوطه‌ها بخوردی همه کارها بکردی
منشین ز پای یک دم که بماند کار دیگر
همه نقدها شمردی به وکیل درسپردی
بشنو از این محاسب عدد و شمار دیگر
تو بسی سمن بران را به کنار درگرفتی
نفسی کنار بگشا بنگر کنار دیگر
خنک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر
تو به مرگ و زندگانی هله تا جز او ندانی
نه چو روسبی که هر شب کشد او بیار دیگر
نظرش به سوی هر کس به مثال چشم نرگس
بودش زهر حریفی طرب و خمار دیگر
همه عمر خوار باشد چو بر دو یار باشد
هله تا تو رو نیاری سوی پشت دار دیگر
که اگر بتان چنین‌اند ز شه تو خوشه چینند
نبدست مرغ جان را به جز او مطار دیگر

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۱۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , ali0281 , 10:30 , nazanin1 , Aurora , mslinkin001 , nlp@2015 , fas , پروفسور , d_felfelak , fa_shinobi , ریحان , sahar salehi , mrsh1372 , A.M2015 , ehsaan_gh , farhad_vr32 , yayarety , Bahar_HS , RASPINA , afrooz-OMD , عاطفه پارسا , Zahra.70 , samaneh@90 , emahii , neda_Network , kingmax , arman1993
ارسال: #۱۲۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۳۸ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  دوستان من هدفم رو تدریس قرار ندادم!
صحبت من چیز دیگه است!
دارم میگم با توجه به زحمتی که توی دانشگاه های دولتی به دانشجوها تحمیل میشه، هیچ ارزشی واسه زحماتشون و ارزشی برای مدرکشون قائل نمیشن!
خب تخصص رو میشه بدون دانشگاه و زحمت دانشگاهی و با رفتن به کلاس های تخصصی کسب کرد! پس چرا دیگه دانشگاه دولتی درس بخونیم؟
حرف من رو کسانی بیشتر میتونن درک کنن که الان فارغ التحصیل ارشد یا دکتری باشن!
من یک سال واسه سابقه تدریس کردم اما هدفم رو تدریس نگذاشتم و رویه درس خوندنم رو به زودی تغییر میدم و با توجه به جامعه سازگارش می کنم

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان
من سوالی داشتم خدمت شما...شما ارشد مهندسی نرم افزار دارید از دانشگاه شیراز....مهارت شما در چه چیزی هست؟ یعنی بعد از گدراندن دروس، خصوصا در مقطع ارشد، به چه تزی علاقه دارید و عنوان پایان نامه شما چه بوده؟ چه مقالاتی در این زمینه چاپ کردید؟ منتظر پاسخ شما هستم

تشکر از توجه شما
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۴ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ ب.ظ)zaraoustra نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  دوستان من هدفم رو تدریس قرار ندادم!
صحبت من چیز دیگه است!
دارم میگم با توجه به زحمتی که توی دانشگاه های دولتی به دانشجوها تحمیل میشه، هیچ ارزشی واسه زحماتشون و ارزشی برای مدرکشون قائل نمیشن!
خب تخصص رو میشه بدون دانشگاه و زحمت دانشگاهی و با رفتن به کلاس های تخصصی کسب کرد! پس چرا دیگه دانشگاه دولتی درس بخونیم؟
حرف من رو کسانی بیشتر میتونن درک کنن که الان فارغ التحصیل ارشد یا دکتری باشن!
من یک سال واسه سابقه تدریس کردم اما هدفم رو تدریس نگذاشتم و رویه درس خوندنم رو به زودی تغییر میدم و با توجه به جامعه سازگارش می کنم

با عرض سلام و ادب خدمت دوستان
من سوالی داشتم خدمت شما...شما ارشد مهندسی نرم افزار دارید از دانشگاه شیراز....مهارت شما در چه چیزی هست؟ یعنی بعد از گدراندن دروس، خصوصا در مقطع ارشد، به چه تزی علاقه دارید و عنوان پایان نامه شما چه بوده؟ چه مقالاتی در این زمینه چاپ کردید؟ منتظر پاسخ شما هستم

تشکر از توجه شما

دوست عزیز
من در زمینه برنامه نویسی کار می کنم
در حال حاضر حق التدریس توی چند تا دانشگاه مشغولم و در کنارش پروژه های برنامه نویسی انجام میدم
پایان نامه بنده روی کشف داده های پرت در جریان داده ها بوده
بازم تاکید می کنم که حرف من چیز دیگه است
حرف من این نیست که کار پیدا نمیشه
حرف من این نیست که مهارت داشته باشیم یا نداشته باشیم
اتفاقا واسه رشته ما کار هست
من توی کلاسام به دانشجوهام میگم شما فقط به فکر مهارت یادگرفتن باشید کار رو من خودم شخصا براتون پیدا می کنم، تا اینکه انگیزه بگیرن
بهشون میگم خب کی الان میتونه تایپ کنه؟ یعنی خوب تایپ کنه؟ هیشکی بلد نبود. گفتم ببینین خود تایپ کردن هم یک مهارت خیلی خیلی پیش پا افتاده ای هست رو اگه شما داشته باشین کار واسش هست
یا مثلا ترجمه و ...
حرف من اینه که
چرا این همه زحمت برای گرفتن مدرک ارشد بکشیم؟ تاکید می کنم " مدرک " ارشد
این مهارت های عملی به مدرک شما هیچ ارتباطی پیدا نمیکنه یا شاید بهتره بگیم ارتباط خیلیییییییییی کمی داره
شما این همه زحمت بکش واسه مدرک ارشد شب دیر بخواب و صبح زود بلند شو، بعدش آخرش چی میشه؟؟؟؟ هیچی نمیشه چون اصن هیشکی واسش مهم نیست که ۴ روز در هفته رو درگیر کلاسا بودی و شبا رو درگیر اماده کردن ارائه و ترجمه مقاله و پژوهش و ... بودی
امیدوارم خوب منظورم رو رسونده باشم
موفق و موید
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , Nima Masghadi
ارسال: #۱۲۶
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  شما این همه زحمت بکش واسه مدرک ارشد شب دیر بخواب و صبح زود بلند شو، بعدش آخرش چی میشه؟؟؟؟ هیچی نمیشه چون اصن هیشکی واسش مهم نیست که ۴ روز در هفته رو درگیر کلاسا بودی و شبا رو درگیر اماده کردن ارائه و ترجمه مقاله و پژوهش و ... بودی

البته اینطور نگاه کردن به قضیه هم اشتباهه. درس خوندن وقتی که در کنارش کار هم بکنی خیلی هم خوبه. همونطور که گفتم حداقلش اینه که شما با چندتا مبحث جدید در این رشته اشنا میشی که بهت یه دید یا ایده میتونه بده که توی کار ازش استفاده کنی.
خود من چندین جا توی کارهام از ترکیب چیزایی که یادگرفتم استفاده کردم و نتیجه خوبی گرفتم. مثلا چند تا متدلوژی تولید نرم افزار رو ادغام کردم و یه متدلوژی ارائه دادم که نیاز شرکت رو رفع کنه. یا مثلا جایی از کد پیچیده بوده کمک کردم با چند تا الگو ساده ش کنیم. کلا اینطورم نیست که بگیم کلا به درد نمیخوره درس خوندن. بهتره بگیم این اشتباهه که شما انتظار داشته باشی فقط صرفا با درس خوندن تنها، جایی تو اجتماع پیدا کنی واسه خودت. که این اشتباهه. چون همه این روزا دارن درس میخونن.
مثلا ما خانومی رو در شرکت داریم که کارشناسی تبریز، ارشد شریف خونده و الان دکتری امیر کبیره اما همزمان ماهی ۲۰۰ ساعت هم داره کار میکنه! خیلی هم برنامه نویس قابلی هستن ایشون. البته رشتشون هوش مصنوعیه. ولی هم تو کار علمی کلی مقاله ISI دارن و هم تو کار عملی کلی وارد هستن. هر دو رو دارن دنبال میکنن و موفق هم هستن. ایشون درس نمیخونه که با مدرکش کار پیدا کنه ( همین الان هشت سال سابقه کار دارن). میخونه که چیزای بیشتری بدونه ، توی یه حوزه متخصص شه در کنار کاری که داره میکنه توی صنعت. کار علمی هم لذت خاص خودش رو داره. ولی اینکه صرفا به چشم منبع دراوردن پول بهش نگاه کنیم بده.
مثلا درس خوندن برای تدریس ( به عنوان شغل ) رو من به شدت ازش متنفرم! چون به نظرم اگر همه این فکر رو داشته باشن که بشن مدرس دیگه صنعت ما از این هم که هست بدتر میشه و همه صرفا میشن منتقل کننده یه سری مطالب تئوری. بعدشم پولی توش نیست که بخوای بشه شغلت.

در یک جمع بندی میتونم بگم که: درس خوندن برای پیدا کردن کار اشتباهه. اما درس خوندن در کنار کار عالیه.

اگر نمیتونید کار کنید، درس خوندن فقط وقتتون رو پر میکنه. همون لیسانس کافیه برای کار، تقریبا همه جاهایی که من رفتم مصاحبه براشون کارشناسی کافی بود. چون معمولا کسی که ارشد یا دکتری داره حقوق بیشتری میخواد در حالی که همون کار رو فردی که کارشناسی داره با حقوق کمتر انجام میده، چون اصولا کارهایی که میخوان ربطی به ارشد و دکتری بودن شما نداره. اگر ارشد یا دکتری باشی فقط شاید بهتر بتونی انجامش بدی.
اگر کار نیست فکر یک رشته دیگه باشید(صرفا نه رشته ی دانشگاهی، هر رشته ای که توش استعداد دارید و میدونید میتونید کار کنید تو محیطی که در اون هستید).
دوست من صنایع غذایی خوند، بعد از دو سال بیکاری، تصمیم گرفت دوباره کنکور بده ولی اینبار پزشکی، الان شهید بهشتی قبول شده برای دندان پزشکی. درسته از اول داره میخونه، ولی حداقل میدونه بعد از شش هفت سال یک کار داره. مردم دندونشون رو بالاخره میارن بکشن، ولی کار مهندسی رو نمیارن هر جایی انجام بدن Big Grin ( البته در کنار دندان پزشکی خوندن کار ازاد پاره وقت هم انجام میده که منبع درامدی باشه براش)
بازم میگم که اوضاع کشور اصلا جالب نیست و بیکاری زیاده. پس خودمون هم نباید فرصت هایی که هست رو به بهانه اینکه به رشته م نمیخوره، از دست بدیم. این روزها کار گیر هر کسی نمیاد. حداقلش از بیکاری بهتره یه پولی هم گیر ادم میاد.

شما هم درست می فرمایید، تخصص به شدت در رشته ما کمه و همه فکر میکنن با درسای دانشگاه میتونن برنامه فرستادن ماهواره به مدار کره زمین رو بنویسن. ( یکیشون خود من بودم که خوشبختانه بعد از دو سال کار کردن تو صنعت فهمیدم چقدر اشتباه فکر میکردم).

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali0281 , nlp@2015 , crevice , mslinkin001 , d_felfelak , ریحان , sahar salehi , mrsh1372 , nazanin1 , Bahar_HS , RASPINA , emahii , arman1993
ارسال: #۱۲۷
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ، توسط A.M2015.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  شما این همه زحمت بکش واسه مدرک ارشد شب دیر بخواب و صبح زود بلند شو، بعدش آخرش چی میشه؟؟؟؟ هیچی نمیشه چون اصن هیشکی واسش مهم نیست که ۴ روز در هفته رو درگیر کلاسا بودی و شبا رو درگیر اماده کردن ارائه و ترجمه مقاله و پژوهش و ... بودی

البته اینطور نگاه کردن به قضیه هم اشتباهه. درس خوندن وقتی که در کنارش کار هم بکنی خیلی هم خوبه. همونطور که گفتم حداقلش اینه که شما با چندتا مبحث جدید در این رشته اشنا میشی که بهت یه دید یا ایده میتونه بده که توی کار ازش استفاده کنی.
خود من چندین جا توی کارهام از ترکیب چیزایی که یادگرفتم استفاده کردم و نتیجه خوبی گرفتم. مثلا چند تا متدلوژی تولید نرم افزار رو ادغام کردم و یه متدلوژی ارائه دادم که نیاز شرکت رو رفع کنه. یا مثلا جایی از کد پیچیده بوده کمک کردم با چند تا الگو ساده ش کنیم. کلا اینطورم نیست که بگیم کلا به درد نمیخوره درس خوندن. بهتره بگیم این اشتباهه که شما انتظار داشته باشی فقط صرفا با درس خوندن تنها، جایی تو اجتماع پیدا کنی واسه خودت. که این اشتباهه. چون همه این روزا دارن درس میخونن.
مثلا ما خانومی رو در شرکت داریم که کارشناسی تبریز، ارشد شریف خونده و الان دکتری امیر کبیره اما همزمان ماهی ۲۰۰ ساعت هم داره کار میکنه! خیلی هم برنامه نویس قابلی هستن ایشون. البته رشتشون هوش مصنوعیه. ولی هم تو کار علمی کلی مقاله ISI دارن و هم تو کار عملی کلی وارد هستن. هر دو رو دارن دنبال میکنن و موفق هم هستن. ایشون درس نمیخونه که با مدرکش کار پیدا کنه ( همین الان هشت سال سابقه کار دارن). میخونه که چیزای بیشتری بدونه ، توی یه حوزه متخصص شه در کنار کاری که داره میکنه توی صنعت. کار علمی هم لذت خاص خودش رو داره. ولی اینکه صرفا به چشم منبع دراوردن پول بهش نگاه کنیم بده.
مثلا درس خوندن برای تدریس ( به عنوان شغل ) رو من به شدت ازش متنفرم! چون به نظرم اگر همه این فکر رو داشته باشن که بشن مدرس دیگه صنعت ما از این هم که هست بدتر میشه و همه صرفا میشن منتقل کننده یه سری مطالب تئوری. بعدشم پولی توش نیست که بخوای بشه شغلت.

در یک جمع بندی میتونم بگم که: درس خوندن برای پیدا کردن کار اشتباهه. اما درس خوندن در کنار کار عالیه.

اگر نمیتونید کار کنید، درس خوندن فقط وقتتون رو پر میکنه. همون لیسانس کافیه برای کار، تقریبا همه جاهایی که من رفتم مصاحبه براشون کارشناسی کافی بود. چون معمولا کسی که ارشد یا دکتری داره حقوق بیشتری میخواد در حالی که همون کار رو فردی که کارشناسی داره با حقوق کمتر انجام میده، چون اصولا کارهایی که میخوان ربطی به ارشد و دکتری بودن شما نداره. اگر ارشد یا دکتری باشی فقط شاید بهتر بتونی انجامش بدی.
اگر کار نیست فکر یک رشته دیگه باشید(صرفا نه رشته ی دانشگاهی، هر رشته ای که توش استعداد دارید و میدونید میتونید کار کنید تو محیطی که در اون هستید).
دوست من صنایع غذایی خوند، بعد از دو سال بیکاری، تصمیم گرفت دوباره کنکور بده ولی اینبار پزشکی، الان شهید بهشتی قبول شده برای دندان پزشکی. درسته از اول داره میخونه، ولی حداقل میدونه بعد از شش هفت سال یک کار داره. مردم دندونشون رو بالاخره میارن بکشن، ولی کار مهندسی رو نمیارن هر جایی انجام بدن Big Grin ( البته در کنار دندان پزشکی خوندن کار ازاد پاره وقت هم انجام میده که منبع درامدی باشه براش)
بازم میگم که اوضاع کشور اصلا جالب نیست و بیکاری زیاده. پس خودمون هم نباید فرصت هایی که هست رو به بهانه اینکه به رشته م نمیخوره، از دست بدیم. این روزها کار گیر هر کسی نمیاد. حداقلش از بیکاری بهتره یه پولی هم گیر ادم میاد.

شما هم درست می فرمایید، تخصص به شدت در رشته ما کمه و همه فکر میکنن با درسای دانشگاه میتونن برنامه فرستادن ماهواره به مدار کره زمین رو بنویسن. ( یکیشون خود من بودم که خوشبختانه بعد از دو سال کار کردن تو صنعت فهمیدم چقدر اشتباه فکر میکردم).
ببخشید اون خانومی که گفتین کارشناسی شریف داره و دکترای امیرکبیر و همزمان دویست ساعت کار میکنه دیگه سوخته زندگیش. این خانوم زندگی نمیخواد ؟ نیاز به مدیریت خانواده ی جدیدش نداره؟ تک بعدی زندگی کردنم خوب نیس. به نظرم اگه یه نفر موفق هست تو یه فیلدی از زندگی دلیل نمیشه اون رو آدم موفقی بدونیم. من وقتی موفقم که هم بتونم تو کشورم تو وطن خودم در کنار خانواده ام٬ هم حس عشق به یادگیری چیزای جدید و درس خوندن رو راضی کنم تا تو شغلم خلاقیت نشون بدم هم کاری مرتبط و با درآمد مناسب داشته باشم هم بتونم خانواده ی مستقل داشته باشم که بتونم براش وقت بذارم نه اینکه فقط مثل ربات به کار و درس بپردازم.

موفقیت واقعی اینه و اگر ما نمیتونیم اونو بدست بیاریم نباید خودمونو گول بزنیم که من از درس خوندن تنها لذت میبرم و نیازی به پول ندارم.
پ.ن : البته میدونم که آقای Nima Masghadi این صحبت رو نکردن ولی من خطاب به دوستانی گفتم که چنین تصوری دارن.

اگه جرئتت ناامیدت کرد
از جرئتتم فراتر برو.
۳
۱
ارسال: #۱۲۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۴ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷ ب.ظ)A.M2015 نوشته شده توسط:  ببخشید اون خانومی که گفتین کارشناسی شریف داره و دکترای امیرکبیر و همزمان دویست ساعت کار میکنه دیگه سوخته زندگیش. این خانوم زندگی نمیخواد ؟ نیاز به مدیریت خانواده ی جدیدش نداره؟ تک بعدی زندگی کردنم خوب نیس. به نظرم اگه یه نفر موفق هست تو یه فیلدی از زندگی دلیل نمیشه اون رو آدم موفقی بدونیم. من وقتی موفقم که هم بتونم تو کشورم تو وطن خودم در کنار خانواده ام٬ هم حس عشق به یادگیری چیزای جدید و درس خوندن رو راضی کنم تا تو شغلم خلاقیت نشون بدم هم کاری مرتبط و با درآمد مناسب داشته باشم هم بتونم خانواده ی مستقل داشته باشم که بتونم براش وقت بذارم نه اینکه فقط مثل ربات به کار و درس بپردازم.

موفقیت واقعی اینه و اگر ما نمیتونیم اونو بدست بیاریم نباید خودمونو گول بزنیم که من از درس تنها لذت میبرم و نیازی به پول ندارم.

با نظرتون موافقم
یک سوال هم واسم پیش اومده!
اگه فقط روزای جمعه رو تعطیل حساب کنیم و حتی روز های پنج شنبه هم اون خانم کار کنند، میشه روزی نزدیک ۸ ساعت!!!
بعد چطوری فرصت کارهای پژوهشی و کارهای پایان نامه و ... رو دارند؟
یعنی میخواین بگین بقیه ساعات شبانه روز رو درگیر کارهای دانشگاهی هستند؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , A.M2015
ارسال: #۱۲۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
بهتر بود اسم تاپیک رو میذاشتین: درس خوندن در ایران تنها اجر معنوی دارد.

در مورد اون عزیزانی هم که میگن بیشتر دانشمندا فقیر بودن و اونها رو الگو قرار دادن باید بگم؛ مطمئنید دانشمندای عصر خودمون رو میگین؟! دانشمندای قرن ۲۱ قرن دانایی و تکنولوژی هم فقیرن؟! Big Grin

اگه جرئتت ناامیدت کرد
از جرئتتم فراتر برو.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: post98 , Bahar_HS
ارسال: #۱۳۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۸ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  با نظرتون موافقم
اگه فقط روزای جمعه رو تعطیل حساب کنیم و حتی روز های پنج شنبه هم اون خانم کار کنند، میشه روزی نزدیک ۸ ساعت!!!

بستگی داره به اینکه حضور فرد در محل کار الزامی هست یا نه. اگر الزامی نباشه که هیچ ولی اگر الزامی باشه برای ترم هایی که طرف درس داره غیر ممکنه و بعد از اون میشه ماهی ۲۰۰ ساعت کار کرد و در کنارش به ریسرچ پرداخت ( کاری که خودم میکنم).
من خیلیا میشناسم که اندازه اداره کار (۱۷۶ ساعت در ماه) کار می کنن و ارشد و دکتری شون هم همزمان پیش می برن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۱۳۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۰ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  با نظرتون موافقم
البته من یه دوست این مدلی دارم، باید بگم که این فرد فوق العاده باهوش هست ! لیسانس یه جای خیلی خوب بوده و پایه خیلی خیلی قوی داره و دیگر اینکه یک ثانیه هم وقتشو هدر نمیده!!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۱۳۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷ ب.ظ)A.M2015 نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)ahoo_vahshi93 نوشته شده توسط:  شما این همه زحمت بکش واسه مدرک ارشد شب دیر بخواب و صبح زود بلند شو، بعدش آخرش چی میشه؟؟؟؟ هیچی نمیشه چون اصن هیشکی واسش مهم نیست که ۴ روز در هفته رو درگیر کلاسا بودی و شبا رو درگیر اماده کردن ارائه و ترجمه مقاله و پژوهش و ... بودی

ببخشید اون خانومی که گفتین کارشناسی شریف داره و دکترای امیرکبیر و همزمان دویست ساعت کار میکنه دیگه سوخته زندگیش. این خانوم زندگی نمیخواد ؟ نیاز به مدیریت خانواده ی جدیدش نداره؟ تک بعدی زندگی کردنم خوب نیس. به نظرم اگه یه نفر موفق هست تو یه فیلدی از زندگی دلیل نمیشه اون رو آدم موفقی بدونیم. من وقتی موفقم که هم بتونم تو کشورم تو وطن خودم در کنار خانواده ام٬ هم حس عشق به یادگیری چیزای جدید و درس خوندن رو راضی کنم تا تو شغلم خلاقیت نشون بدم هم کاری مرتبط و با درآمد مناسب داشته باشم هم بتونم خانواده ی مستقل داشته باشم که بتونم براش وقت بذارم نه اینکه فقط مثل ربات به کار و درس بپردازم.

موفقیت واقعی اینه و اگر ما نمیتونیم اونو بدست بیاریم نباید خودمونو گول بزنیم که من از درس خوندن تنها لذت میبرم و نیازی به پول ندارم.
پ.ن : البته میدونم که آقای Nima Masghadi این صحبت رو نکردن ولی من خطاب به دوستانی گفتم که چنین تصوری دارن.
شما از کجا میدونین زندگیش سوخته؟یا از کجا میدونین از زندگی لذت نمیبره؟ من شخصا درس برام یکی از بهترین لذت های زندگیه و ریسرچ برابر صد تا تفریح و بیرون رفتن لذت بخشه. برای فرد دیگه ممکنه یه امر خسته کننده باشه.
منظورم اینه این شکلی ارزیابی کردن درست نی Shy
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , Bahar_HS , RASPINA , soheila-zd , emahii
ارسال: #۱۳۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  شما از کجا میدونین زندگیش سوخته؟یا از کجا میدونین از زندگی لذت نمیبره؟ من شخصا درس برام یکی از بهترین لذت های زندگیه و ریسرچ برابر صد تا تفریح و بیرون رفتن لذت بخشه. برای فرد دیگه ممکنه یه امر خسته کننده باشه.

بله، کاملا همه چیز به علاقه فرد برمیگرده، من خودم بعد از فارغ التحصیلیم بیشتر درس میخونم ( با رویکرد علمی-عملی) و ریسرچ میکنم و دنبال پیپر هستم، فقط برا لذت خودم. کار هم میکنم. سعی میکنم تفریح هم به اندازه داشته باشم.

البته همه چیز با هم و در همه زمان ها نمیشه. باید برای اهدافتون زندگی وزن بزارید و این وزن با توجه به شرایط تغییر کنه. اولویت اول همیشه خانواده هست و تحت هر شرایطی نباید بخاطر کار و درس از اون غافل شد.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: A.M2015 , نارین , Bahar_HS , RASPINA , soheila-zd , emahii
ارسال: #۱۳۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط ahrmb.)
سلام به دوستان
از اونجایی که من ۵ سال توی دانشکده ریاضی بودم و خیلی نزدیک شاهد آدم هایی بودم که درس می خونن و می دونند که بعد از درس خوندنشون قرار نیست کاری باشه !

وقتی که کسایی برای خود دانش و تحصیل میان ارشد و بالاتر درس می خونند اینکه "درس خوندن هیچ ارزشی ندارد" جمله جالبی نیست. کسایی که فکر و ذکرشون شده پول دراوردن و کار کردن و استارت آپ زدن و سرمایه دار شدن و ... به نظرم اصلا وارد تحصیلات تکمیلی نباید بشن یا توی مدیریت و کارآفرینی و اینا باید وارد بشن. ولی اگر می خواید یه کار استاندارد عقلی کنی و از کاری که می کنی لذت ببری. اگر می خوای خلاقیت و حس درست و دقیق بودن رو داشته باشید. اگر می خوای زیبایی های دنیا رو ببینی و خلاقیت های موجود توی علم بشر رو ببینی. اگر می خوای به صورت دقیق و تخصصی تکنولوژی هایی که استفاده می کنی رو بشناسی. اگر می خوای خودت رو بشناسی و اگر می خوای دنیای خودت رو بر اساس علاقت بسازی درس خوندن و پژوهش یکی از راه های خوبیه.
باز مثال می زنم که من توی ریاضی چه قدر آدم های فوق العاده ای رو دیدم که از همه چی گذشتند که به علاقه شون برسن و هدف خود من اینه که به علاقه و لذت کمال توی زندگیم برسم. (شاید هدف شما متفاوت باشه)
یه مثال بزنم از آقای ایمان افتخاری. امیدوارم ایشون راضی باشند. (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
) مدال طلای جهانی ریاضی دارند. ایشون هم دوره ی مریم میرزاخانی بودن و ۳ ساله ریاضی شریف رو تموم کردند. دکترای خودشون رو دانشگاه پرینستون گذروندند. چند سالی هم توی هاروارد تدریس کردند. ایشون تصمیم شخصی گرفتند که توی ایران کارای پژوهشیشون رو ادامه بدن.
وقتی ازشون پرسیدم که چرا ایران ! ایشون ضمن بیان این که پیشرفتشون بدون تردید خارج از ایران خیلی می تونست بهتر باشه و هیچ مشکلی از نظر خانوادگی و مذهبی برای موندن نداشتند گفتن که پیشرفت علمی هر کشوری نیازمند اینه که پژوهشگرایی از همون کشور عهده دار انتقال علم و تربیت انسان ها باشند. خارج از این که چه قدر اعتقادات این فرد متفاوت از آدم هایی که اطرافمون میبینیم هست شاید یکی می تونست توی دوره کارشناسی بهش بگه تو که مدال جهانی المپیاد داری چرا نمی ری تدریس المپیاد کنی حسابی پول در بیاری. یا این که واس چی ریاضی می خونی برو برق یا ... یا مثلا الان "کانون فرهنگی آموزش افتخاری" آزمون آزمایشی برگزار می کرد.
با احترام به همه دوستان. ما ها توی جو خودمون شدیم این که هرکی html و css و php و یه خورده بازاریابی بلد باشه و وبسایت طراحی کنه میگیم بابااا دمت گرم ! بعد یکی به جای یه مقاله دو تا مقاله میده ازش (یا توی فکرمون میپرسیم) خب آخرش چی. فکر کردی می خوای از کجا پول در بیاری.
ضمن تاکید به داشتن درآمد واسه گذروندن یه زندگی سطح خوب من از شما میپرسم سرمایه دار شدی خب که چی ؟! بیشتر تو زندگیت لذت بردی یا نگران جمع کردن سرمایت شدی ؟

من توی مصاحبم به طور خلاصه گفتم. من دو سال شدیدا دروپال کار می کردم و پول خیلی خوبی در میووردم. ولی حس کردم می تونم مفید تر و با لذت بیشتری بر اساس سلایق و استعدادهام زندگیم رو بگذرونیم. از اونجا تصمیم گرفتم که درس بخونم درس بخونم درس بخونم کار کنم. حتی شده هفته هایی که مشکل مالی شدیدی خوردم ولی یادم نمیاد که به این فکر کرده باشم که چه قدر بی پولی بده و درس رو بذارم کنار حسابی کار کنم. صرفا مایحتاجم رو محیا کردم و به این هم ایمان دارم که اگر کارم رو درست انجام بدم توی همین علاقم می تونم کار خوب و پرپولی رو پیدا کنم.

باتشکر
۱۴
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ziba.O , d_felfelak , fa_shinobi , MShariati , ریحان , mrsh1372 , نارین , ali0281 , nazanin1 , Bahar_HS , RASPINA , soheila-zd , rz.gh , hosein70 , hmd1 , fo-eng , tohidi4503 , amineh89 , Aurora , mNajarzadeh , emahii , پدربزرگ , sabafarhadi , Engineer , غضنفری , sh.n , kambiz
ارسال: #۱۳۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ ب.ظ، توسط A.M2015.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۲۷ ب.ظ)A.M2015 نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۰۹ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  

شما از کجا میدونین زندگیش سوخته؟یا از کجا میدونین از زندگی لذت نمیبره؟ من شخصا درس برام یکی از بهترین لذت های زندگیه و ریسرچ برابر صد تا تفریح و بیرون رفتن لذت بخشه. برای فرد دیگه ممکنه یه امر خسته کننده باشه.
درسته اگه یه نفر زندگی ایده آل خودش رو دانشمند شدن بذاره بدون هیچ دغدغه ی دیگه ای و تمام تمرکزش رو روی درس بذاره خب معلومه که درس هم شیرین میشه هم ساده. ولی مشکل اینه ما باید تو همه زمینه ها خودمون رو رشد بدیم هم درسی هم کاری هم عاطفی.

من اون خانم رو گفتم سوخت. شما که آقا هستین رو نگفتم. فک کنم یه زن مهمترین مسئولیتی که به طور طبیعی قراره به عهده بگیره٬ مادری هست. و همینطور یک محدودیت سنی برای ازدواج و بچه دار شدن داره.

پ.ن : البته من نمیدونم ایشون مجرد هستن یا متاهل ولی در کل بحث من طرز نگاه کردن دخترای دیگه به زندگیشونه.

اگه جرئتت ناامیدت کرد
از جرئتتم فراتر برو.
۱۰
۱۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۷۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۳۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۲۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خواندن گروهی برای استخدامی خرداد ۹۷ delnian ۱۸ ۱۲,۳۳۳ ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  درخواست جزوه ساختمان داده مفید برای خواندن سریع parisa74103 ۰ ۱,۸۹۳ ۰۵ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  خواندن گروهی برای دکتری هوش مصنوعی Mehdi37_mehdi ۶ ۶,۰۷۱ ۰۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: shahryar711
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  امنیت در فضای مجازی وجود ندارد ! itzeroone ۱ ۲,۱۰۱ ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  منبع مناسب برای خواندن مهندسی نرم افزار mehran.hzd ۰ ۱,۴۲۳ ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: mehran.hzd
  خواندن برای دکترا هوش maryam_en ۰ ۱,۹۰۶ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: maryam_en

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close