زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسایل مربوط به تغییر ضرایب و گرایش های کنکور آی تی و مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۳۱۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۰ ب.ظ
RE: ارشد ۹۵
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  اقا بچه های it چجوریه وضعشون؟ باید ریاضی بخونند یا نه یعنی احتمال داره برگره به رشته فناوری اطلاعات

تجربه نشوون داده که تغییرات احتمالی کنکور ارشد در زمان اعلام ثبت نام که تو آبان ماهه معلوم میشه و البته اونوقت هم خیلی دیره.

ولی نمیشه ریسک کرد. میشه حدس زد که امسال هم تغییراتی در راهه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۱۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۳۷ ب.ظ
ارشد ۹۵
ظاهرا قراره امسال تغییراتی بیشتر از تغییر ضرایب و دروس هر رشته داده بشه.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
۰
۰
ارسال: #۳۱۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۴۴ ب.ظ
ارشد ۹۵
بچه ها چیکار میکنین ؟ شروع کردین برنامتون چیه ؟ من منتظرم تا نمایشگاه منابعمو تکمیل کنم بعدشم به امید خدا شروع کنم یه کم استرس دارم با اینکه میدونم هنوز زوده و کلی وقت دارم ولی همش میترسم شما هام همینطورین ؟
۰
۰
ارسال: #۳۱۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۱۳ ب.ظ
بابا ول کنید این کنکور ارشدو اونایی هم که خوندن بیکارن الان تو هر شرکتی که میری نمی پرسن چی خوندی می پرسن چی بلدی نریا ارشد و بعد اینکه ارشد هم تموم کردی ولی نتونی بگی برنامه نوبسی بلدم اونوقت باید حسرت اون روزها و هزینه هنگفتی که برای ارشد کردی رو بخوری کاذی که من پارسال کردم کلاس کنکور رفتم و پارسه رفتم و آزموناشو دادم وای نتیجه خوبی نگرفتم ولی دیگه عمرمو هدر نمی دم حالا از ما گفتن بود :-) ...
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon
ارسال: #۳۲۰
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۲۸ ب.ظ
ارشد ۹۵
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۱۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بابا ول کنید این کنکور ارشدو اونایی هم که خوندن بیکارن الان تو هر شرکتی که میری نمی پرسن چی خوندی می پرسن چی بلدی نریا ارشد و بعد اینکه ارشد هم تموم کردی ولی نتونی بگی برنامه نوبسی بلدم اونوقت باید حسرت اون روزها و هزینه هنگفتی که برای ارشد کردی رو بخوری کاذی که من پارسال کردم کلاس کنکور رفتم و پارسه رفتم و آزموناشو دادم وای نتیجه خوبی نگرفتم ولی دیگه عمرمو هدر نمی دم حالا از ما گفتن بود :-) ...

من اینجوری فکر نمیکنم به نظرم باید بخونیم و سطحمونو بالا ببریم و در کنارش خیلی تجربه ها کسب کنیم فقط باید به جای افزایش ظرفیت کیفیت دانشگاهها روببرند بالاتر اگه ظرفیت روزیاد کنند ولی کیفیت رو تغییر ندهند چه فایده اخرش همین میشه دیگه (مهندس بی سواد).
۰
۰
ارسال: #۳۲۱
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۴۹ ب.ظ
ببین انگار دلت خیلی خوشه و انگار می خوای با این حرفات خودتو گول بزنی مثلا بزا ازت یه سوال بپرسم تو کل دوران کارشناسی چند بار شبکه درس دادن بهمون ولی آیا بعد از این همه شبکه خوندن آیا فهمیدی مثلا چطور می تونیم یه آی پی رو به هفصد آی پی بشکنیم و یا موارد مشابه ولی یه دوره برو کلاس تخصصی بیرون ببین چطور می فهمی فک کردی مثلا درس طراحی الگوریتم و مثلا مرتبه زمانیش کجای بازار کار به درد می خوره تا حالا مصاحبه استخدامی رفتی ؟؟؟ مهندس باسواد !!!
۱
۱
ارسال: #۳۲۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۵۷ ب.ظ
RE: مسایل مربوط به تغییر ضرایب و گرایش های کنکور آی تی و مهندسی کامپیوتر
(۱۹ فروردین ۱۳۹۴ ۰۲:۱۴ ب.ظ)shadi2121369shadi@gmail.com نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. شاخه ی کارشناسی ارشد IT در دو زیر شاخه ی شبکه و امنیت قرار بود برای کنکور ۹۴ تغییر کنه و این دو تا به مهندسی نرم افزار اضافه بشع اما به علت اعتراض داوطلب ها تو کنکور سال گذشته عملیش نکردن و موند برای امسال. من الان میخوام شروع به خوندن برای کنکور ۹۵ بکنم اما واقعا نمیدونم گرایش های شاخه ی IT و نرم چه تغییراتی کرده !! و الان با این وضع صلاح هست که باز هم برای گرایش شبکه بخونم یا نه!! اخه اگه وارد شاخه مهندسی نرم بشه چهارتا درس ریاضی هم به درسا اضافه میشه و عملا باید ۱۶ تا منبع برای گرایش شبکه خوند که حتی از گرایش های مهندسی نرم هم بیشتر میشه!!!!هیچ جا هم اطلاعاتی موجود نیست. خواهش میکنم رسیدگی کنید که بچه ها یا خودتون اگر میدونید به من جواب بدید. بسیار ممنون میشم.

سلام.
شاخه ی کارشناسی ارشد IT در دو زیر شاخه ی شبکه و امنیت قرار بود برای کنکور ۹۴ تغییر کنه و این دو تا به مهندسی نرم افزار اضافه بشع اما به علت اعتراض داوطلب ها تو کنکور سال گذشته عملیش نکردن و موند برای امسال. من الان میخوام شروع به خوندن برای کنکور ۹۵ بکنم اما واقعا نمیدونم گرایش های شاخه ی IT و نرم چه تغییراتی کرده !! و الان با این وضع صلاح هست که باز هم برای گرایش شبکه بخونم یا نه!! اخه اگه وارد شاخه مهندسی نرم بشه چهارتا درس ریاضی هم به درسا اضافه میشه و عملا باید ۱۶ تا منبع برای گرایش شبکه خوند که حتی از گرایش های مهندسی نرم هم بیشتر میشه!!!!هیچ جا هم اطلاعاتی موجود نیست. الان من باید کذوم درسارو بخونم؟؟
خواهش میکنم رسیدگی کنید که بچه ها یا خودتون اگر میدونید به من جواب بدید. بسیار ممنون میشم.

البته سوال من برای کنکور سال ۹۵ که پیش رو داریم هستش!
لطفا زوئتر جواب بدید.

زیاد سخت نگیرید .خیلی ها هستند که مثل شما هست وضعیتشون الان بهتون توصیه میکنم علاقتون رو دنبال کنید وقتی نتیجه اش رو ببینید قطعا لذت خواهید برد، از ریاضی ها هم نترسید. آمار و گسسته رو بچه های آی تی دارند میمونه یک ریاضی مهندسی و محاسبات عددی، دوتا از این ها رو هم انتخاب کنید خوبه، من توصیه میکنم برای درس هایی مثل ریاضی مهندسی و محاسبات کلاس برید چون به نظرم زیاد تنهایی خوندنش جالب نیست.در نظر بگیرید که خیلی از بچه های خود نرم افزار هم ریاضی ها رو کنار میزارند و وقتشون رو روی درس های عمومی که ضریب بالاتری داره میگذارند.
۰
۰
ارسال: #۳۲۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ب.ظ
من با انتقال امنیت و شبکه از IT کاملا مخالفم
ولی اگه واقع بین باشیم ضرایب کنکور ارشد IT رو جوری گذاشتن که بچه هایی که کارشناسی نرم افزار، سخت افزار، علوم کامپیوتر و... دارند خیلی راحت از بچه های IT قبول می شن
می تونید نتایج پارسال رو هم ببینید، الان تو شریف من به غیر از خودم هرکی رو می شناسم رشته اش غیر IT بوده!
پس به نام IT و به کام دیگران شده بهتره بدنش نرم افزار یا یه فکر جدی به حال این ضرایب بکنن.

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmax
ارسال: #۳۲۴
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۵۹ ق.ظ، توسط mohamad moo.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ)pouya47 نوشته شده توسط:  من با انتقال امنیت و شبکه از IT کاملا مخالفم
ولی اگه واقع بین باشیم ضرایب کنکور ارشد IT رو جوری گذاشتن که بچه هایی که کارشناسی نرم افزار، سخت افزار، علوم کامپیوتر و... دارند خیلی راحت از بچه های IT قبول می شن
می تونید نتایج پارسال رو هم ببینید، الان تو شریف من به غیر از خودم هرکی رو می شناسم رشته اش غیر IT بوده!
پس به نام IT و به کام دیگران شده بهتره بدنش نرم افزار یا یه فکر جدی به حال این ضرایب بکنن.

هر بلایی که به سر ضرایب آورند بازم همینه. علت ۱-تعداد کتابها برای آزمون ارشد آی تی کم است در حالی که در رشته نرم افزار تعداد کتابها برای آزمون ارشد خیلی بیشتر از آی تی است ۲-کتابهای کنکور آی تی برای داوطلبان نرم افزار هلو است مثلا کتابهای مهندسی نرم افزار و مدیریت که برای آی تی است برای نرم افزاریها هلو است مابقی کتابهای کنکور ای تی هم که در آزمون ارشد نرم افزار است+کلی کتاب دیگر ۳- در عوض آی تی ها برایشان سد ریاضی است وبه راحتی نمیتوانند از سد ریاضی بگذرندDodgy
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister
ارسال: #۳۲۵
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط Densike.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۶:۴۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببین انگار دلت خیلی خوشه و انگار می خوای با این حرفات خودتو گول بزنی مثلا بزا ازت یه سوال بپرسم تو کل دوران کارشناسی چند بار شبکه درس دادن بهمون ولی آیا بعد از این همه شبکه خوندن آیا فهمیدی مثلا چطور می تونیم یه آی پی رو به هفصد آی پی بشکنیم و یا موارد مشابه ولی یه دوره برو کلاس تخصصی بیرون ببین چطور می فهمی فک کردی مثلا درس طراحی الگوریتم و مثلا مرتبه زمانیش کجای بازار کار به درد می خوره تا حالا مصاحبه استخدامی رفتی ؟؟؟ مهندس باسواد !!!

ارشد یعنی محقق شدن ... یعنی شما یه پژوهشی توی دانش شبکه انجام بدید ... نه اینکه آی پی ست کردن رو انجام بدید ... برای این کارها به اندازه کافی دوره بیرون هست .. نمیدونم چرا انقدر بحث ارشد و بازار کار رو باهم قاطی میکنن درصورتی که هیچ ربطی به هم ندارند .. ارشد یعنی پژوهش چیزی قرار نیست یاد بگیری که بازار کارت بهتر یا بدتر شه

حرف دوم خطاب به دوستانی که سال دیگه کنکور دارند :
ببینید دوستان ما سال پیش رفتیم اعتراض کردیم فقط به خاطر دیر اطلاع دادن ! اگر امسال هم دیر اطلاع دادن شما اینکارو بکنید ...ولی اگر همین این روزها اطلاع دادن بشینید بخونید به جای درگیر کردن خودتون به اعتراض .. میگید این درس هارو پاس نکردید .. خب که چی ؟ رشته لیسانس منو نگاه کنید !!! همه این درس هارم خوندم توی ۶ ماه حالا نتیجه هم میاد ایشالله که خوب باشه ... واقعا میشه خوند .. خیلی راحت هم میشه خوند .. و اگر واقعا به این شبکه و امنیت علاقه داشته باشید میخونید .. و بهتون قول میدم اینکه شبکه و امنیت زیر شاخه مهندسی باشه قبولی توی این رشته هارو راحت تر میکنه ..
راستی اینارو به این دلیل میگم که بخدا اگر بخونید میتونید و ایشالله همتون رتبه عالی میارید ... قصد دیگه ای ندارم برداشتی نشه لطفا

One day the hands of fate must be forced
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , ریحان , kingmax , d_felfelak
ارسال: #۳۲۶
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۲ ب.ظ، توسط pouya47.)
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۰۸ ب.ظ)Densike نوشته شده توسط:  ارشد یعنی محقق شدن ... یعنی شما یه پژوهشی توی دانش شبکه انجام بدید ... نه اینکه آی پی ست کردن رو انجام بدید ... برای این کارها به اندازه کافی دوره بیرون هست .. نمیدونم چرا انقدر بحث ارشد و بازار کار رو باهم قاطی میکنن درصورتی که هیچ ربطی به هم ندارند .. ارشد یعنی پژوهش چیزی قرار نیست یاد بگیری که بازار کارت بهتر یا بدتر شه

ببخشید دانشجوی ارشدی که نتونه دو تا کامپیوتر رو با هم شبکه کنه مثلا می خواد چه کاری تو شبکه انجام بده؟
این تفکر که کار عملی ربطی به درس و دانشگاه نداره باعث شده خیلی از بچه های باهوش وقت شون رو کارهایی بزارن که در عمل اصلا به درد نمی خوره و خیلی آدم های بی سواد بازار رو در اختیار بگیرن ...
به نظر من باید پروژه ها براساس نیازهای بازار کار و کشور باشه نه نیازهای شخصی و بازار مقاله و ISI و...

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۹ ق.ظ)mohamad moo نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ)pouya47 نوشته شده توسط:  من با انتقال امنیت و شبکه از IT کاملا مخالفم

هر بلایی که به سر ضرایب آورند بازم همینه. علت ۱-تعداد کتابها برای آزمون ارشد آی تی کم است در حالی که در رشته نرم افزار تعداد کتابها برای آزمون ارشد خیلی بیشتر از آی تی است ۲-کتابهای کنکور آی تی برای داوطلبان نرم افزار هلو است مثلا کتابهای مهندسی نرم افزار و مدیریت که برای آی تی است برای نرم افزاریها هلو است مابقی کتابهای کنکور ای تی هم که در آزمون ارشد نرم افزار است+کلی کتاب دیگر ۳- در عوض آی تی ها برایشان سد ریاضی است وبه راحتی نمیتوانند از سد ریاضی بگذرندDodgy

کاملا با شما موافقم هم دروس و هم ضرایب مشکل جدید دارن
پس این گرایش ها رو بدن به نرم افزار شاید یه فکری به حال آی‌تی هم کردن Smile

تنبلی دزد آرزوهاست ...
۰
۱
ارسال: #۳۲۷
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۳۵ ب.ظ
Question RE: مسایل مربوط به تغییر ضرایب و گرایش های کنکور آی تی و مهندسی کامپیوتر
سلام برای کنکور ۹۵ اگه کسی گرایش شبکه رو بخواد چه منابعی رو باید بخونم ممنون میشم اگه جوابمو بدین
۰
۰
ارسال: #۳۲۸
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط ali.radiohead.)
دوستان، ضرایب دروس IT، تجارت الکترونیک و IMS کنکور ۹۴ هم مثل ۹۳ خواهد بود دیگه؟
ممکنه ظرفیت های دانشگاه ها برای IT با توجه به اضافه شدن شبکه و امنیت به مجموعه مهندسی کامپیوتر کمتر بشه؟
۰
۰
ارسال: #۳۲۹
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط ali0281.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)ali.radiohead نوشته شده توسط:  دوستان، ضرایب دروس IT، تجارت الکترونیک و IMS کنکور ۹۴ هم مثل ۹۳ خواهد بود دیگه؟
ممکنه ظرفیت های دانشگاه ها برای IT با توجه به اضافه شدن شبکه و امنیت به مجموعه مهندسی کامپیوتر کمتر بشه؟

همین الانش ظرفیت IT خیلی کمه کلا نسبت به سایر رشته های دیگه واقعا در حق این رشته فقط داره ظلم میشه دوستم با ۱۱۰۰ مکانیک تو حواجه نصیر قبول شد تو رشته ما بالای ۲۰۰ اصلا امیدی نیست به جای خوب .
حالا گرایش شبکه و امنیت هم که میخوان تغییر بدن از اون طرف ظرفیت دانشگاهم کم میکنن پس!!! یه بارکی بگن ماها که فارغ تحصیل این رشته ایم جمع کنیم بریم دیگه والا بخدا اخه چطور میشه دسی مثل ریاضی مهندسی به اون سنگینی همه فرار میکنن ازش+ محاسبات که اصلا نداشتیم تا حالا رو بخونیم واسه کنکور اگه بخوای سوالای کنکور بزنی واقعا باید درسو خورده باشی یه جورایی ولی درسی که تا حالا ندیدی نداشتی چطوری میشه واسه کنکور خوند و زد اخه این حق ما نیست واقعا Huh
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali.radiohead , BaHar1 , nazanin1 , kingmax
ارسال: #۳۳۰
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ
پیگیری وضعیت رشته مهندسی فناوری اطلاعات در کنکور ۹۵

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

........
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۷ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۶۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۹۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۵ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۵ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۴۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۱۰۴ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close