زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هوش مصنوعی- مهندسی کامپیوتر ۹۴

ارسال: #۳۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۱۸ ب.ظ
RE: هوش مصنوعی- مهندسی کامپیوتر ۹۴
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ)Manijeh نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۲۲ ب.ظ)newwink نوشته شده توسط:  من اون رو جواب ندادم، چون اگه همه عقب گرد ها رو انجام داده باشیم که دیگه راهی نداره و به بن بست میرسیم ولی اگه همه عقبگرد ها رو انجام نداده باشیم میتونیم باز عقب گرد کنیم و بستگی داره کجای الگوریتم باشیم.
دقیقا مثل dfs اگه به آخرین گره رسیده باشیم و به نتیجه نرسیده باشیم که دیگه عقبگردی وجود نداره و اگه آخرین گره (منظورم پایین ترین و سمت چپ ترین گره هست ) نباشیم میتونیم عقب گرد کنیم
بازم نمیدونم استدلالم درست بود یا نه ولی طبق همین نظریه من هیچ کدوم از گزینه هارو نزدم.

منم زدم بستگی داره توی کدوم مرحله باشیم ... استدلالم این بود که نمیدونیم وسط اجراییم یا اینکه تموم شده

ولی الان یادم نیست که صورت سوال گفته بود که وسط اجراست یا نه ... به شک افتادم

بستگی به مرحله اجرا داره , چون اگه آخر کار باشه متوقف میشه ,و نباشه عقب گرد پس بستگی داره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۴۲ ب.ظ
بچه ها اشتباه میکنید ida‎*‎ به عقب بر نمیگرده دوباره درخت رو از ریشه میسازه
ارسال: #۳۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۱۰ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ب.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  بچه ها اشتباه میکنید ida‎*‎ به عقب بر نمیگرده دوباره درخت رو از ریشه میسازه

حد برش درخت داخل صورت سوال ۷ اومده بود و به جایی که نیاز به از نو ساختن درخت باشه برنمیخورد
ارسال: #۳۴
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط شقایق..)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ب.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  بچه ها اشتباه میکنید ida‎*‎ به عقب بر نمیگرده دوباره درخت رو از ریشه میسازه

دوستان سوالا رو قاتی کردینا.
اصلا اون ida* ئه ربطی به برگشت پذیر اینا نداشت.Undecided
ارسال: #۳۵
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۵۲ ق.ظ
فک کنم راس میگی قاطی کردم خخخ
ارسال: #۳۶
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۴ ب.ظ
دوستان من خیلی فکرم مشغول سوال IDA*شده،منطقش مثل ILS ،یعنی به سقف هرینه که رسید دوباره از ریشه شروع میکنه درخت رو میسازه،با این تفاسیر اونجوری که سوال گره های ملاقات شده رو میخواست،باید ملاقات شده های قبل هم در نظر میگرفتیم یا چون دوباره عقب گرد کردیم و درخت رو تشکیل دادیم گره های ملاقات شده رو ACDG در نظر میگریم؟من خودم اون طولانیرو زدم
ارسال: #۳۷
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۰ ب.ظ
(۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ ب.ظ)mahlaghaaa نوشته شده توسط:  دوستان من خیلی فکرم مشغول سوال IDA*شده،منطقش مثل ILS ،یعنی به سقف هرینه که رسید دوباره از ریشه شروع میکنه درخت رو میسازه،با این تفاسیر اونجوری که سوال گره های ملاقات شده رو میخواست،باید ملاقات شده های قبل هم در نظر میگرفتیم یا چون دوباره عقب گرد کردیم و درخت رو تشکیل دادیم گره های ملاقات شده رو ACDG در نظر میگریم؟من خودم اون طولانیرو زدم
همون طولانیه فکر کنم جواب بود.
اصن هیچ جاش نیاز به افزایش lim نشد. یعنی با همون lim = 7 تا هدف میرفت دیگه. میتونستی دقیقا مثل A* عمل کنی.
ارسال: #۳۸
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۵۰ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۲ ب.ظ)me_pro نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)sana70 نوشته شده توسط:  اون سوال قابل قبول بود یا نه؟سازگار که نبود

قابل قبولم نبود چون اون B ه H اش ۰ بود..
منم فک میکنم قابل قبول نبود...
ارسال: #۳۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  تنها شرط لازم و کافی برای قابل قبول بودن اینه که h کوچکتر یا مساوی h* باشه. درست میگم؟ صفر شدنش که مشکلی نداره؟

بله، به نظر منم قابل قبول بود و سازگار نبود
ارسال: #۴۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۲۱ ب.ظ)sepehr . kh نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  تنها شرط لازم و کافی برای قابل قبول بودن اینه که h کوچکتر یا مساوی h* باشه. درست میگم؟ صفر شدنش که مشکلی نداره؟

بله، به نظر منم قابل قبول بود و سازگار نبود

میشه بگین چرا ساز گار نبود , هر چی تو رابطه میگذاشتیم که درست بود
ارسال: #۴۱
۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ق.ظ
سازگار که نبود.
ولی قابل قبول بودنش جای بحث داره. اگه یادتون باشه از یکی از گره ها (فک کنم E بود) به گره هدف اصلا مسیری وجود نداشت. بنابراین هزینه ی واقعیش صفر بود؛ که طبیعتا مقدار هیوریستیکش که ۸ بود کمتر از صفر نیست و بنابراین قابل قبول نبود.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: solmaz_69
ارسال: #۴۲
۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۴ ب.ظ، توسط maryam_92a.)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۴۷ ب.ظ)me_pro نوشته شده توسط:  سوال ۱ هوش مقاومته رو کسی حل کرد؟
من زدم ۵/۲

منم ۵/۲ زدم و فک کنم درست باشه مدارش زیاد پیچیده نبود این سوال
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)sana70 نوشته شده توسط:  اون سوال قابل قبول بود یا نه؟سازگار که نبود

بله قابل قبول بود شرط کمتر مساوی برای همه هیروستیک ها برقرار بود
سازگار هم که نبود
ارسال: #۴۳
۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۵۷ ق.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  سازگار که نبود.
ولی قابل قبول بودنش جای بحث داره. اگه یادتون باشه از یکی از گره ها (فک کنم E بود) به گره هدف اصلا مسیری وجود نداشت. بنابراین هزینه ی واقعیش صفر بود؛ که طبیعتا مقدار هیوریستیکش که ۸ بود کمتر از صفر نیست و بنابراین قابل قبول نبود.

اونکه هزینه مسیرش بینهایت حساب میشه چون دیگه راهی نداره نه اینکه صفر بشه ...
ارسال: #۴۴
۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۱ ق.ظ
(۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۷ ق.ظ)hamedfayez نوشته شده توسط:  
(19 بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  سازگار که نبود.

اونکه هزینه مسیرش بینهایت حساب میشه چون دیگه راهی نداره نه اینکه صفر بشه ...

بله درسته، چون مسیری وجود نداره یا باید بی نهایت در نظر بگیریمش(مثل الگوریتم فلوید) یا صفر(طبق استدلال منBig Grin). بستگی داره نظر طراح چی بوده باشه. باید تا اومدن کلید صبر کرد.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۴۵
۱۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۲ ق.ظ
سازگار نبود چون:
هزینه تخمینی (h) برای راس شروع، ۶ بود ولی هزینه تخمینی برای B صفر بود، از شروع تا B هم که هزینش ۲ بود فکر کنم.
۶ > 2 + 0
در نتیجه سازگار نبود.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۹۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۷۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۷۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۸۳ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۸۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۹۲۲ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۵۰۱ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۸۳ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۸۱۴ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo
  ██ ویرایش ۲۳ ایبوک هوش مصنوعی (رایگان) ██ sohjel ۱ ۲,۴۲۶ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close