زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال: #۶۱
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۸ ق.ظ
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
سلام
یه پیشنهاد تست MBTI تا حالا دادین می تونید تو لینکای زیر تست رو بدید همین طور روی بازار نسخه اندرویدش هست می تونه کمکتون کنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشید
۰
۳
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ)srmarjani نوشته شده توسط:  اگه خواستین بمونین حتما به استخدام شرکت های دولتی فکر کنین و دور شرکت های خصوصی رو خط بکشین.

ممنون از راهنماییتون. فقط میشه لطف کنید دلیلشم بگید.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۰
۰
ارسال: #۶۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط targol.)
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به قول آقا فرداد بعد یه مدت کار کردن تو شرکت رابطه کارفرما/کارگر فرمالیته میشه. یادمه وقتی میخواستم از شرکت قبلی بیام بیرون یه ماه مذاکرات داشتیم با وجود اینکه نه چک و سفته و نه حتی تعهد اخلاقی داشتم به اون شرکت. جوری کار کنید که کسی دیگه ای نتونه جای شما رو بگیره. اگه کاری رو انجام میدید که بقیه هم انجام میدن، فردا ممکنه یکی از همون بقیه جای شما رو بگیره. اگه کاری رو انجام بدید که فقط از عهده شما بر میاد و در صورت رفتنتون شرکت لنگ میمونه (یا حتی تعطیل میشه) در اون صورت حتی روی شرایط کاری هم قدرت چانه زنی دارید.
یکی از نگرانی های من اینه که رئیس تغییر کنه و رئیس جدید دیگه با من قرارداد نبنده. چون خود رئیس هم رئیس داره و اونم یه رئیس داره اون یکی رئیس هم یه رئیس دیگه داره و ...

من جوونتر که بودم Tongue میگفتم کار دولتی؟؟ معلمی؟؟ چطور بقیه اینجور شغلا رو تحمل میکنن؟
هر وقت یکی از فامیل میرفت با پارتی جای دولتی مشغول کار میشد دلم به حالش میسوخت. میگفتم طفلکی درگیر یه سری کارای روتین و خسته کننده شده. با غرور بهش میگفتم من میرم تو شرکتای خصوصی که پیشرفت درش هست و کارش تنوع داره، کار میکنم.
اما الان آرزومه که یه کار دولتی پیدا کنم. آرزومه که استخدام آموزش و پرورش بشم.
حالا به حال همونها غبطه میخورم.

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۶۴
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۷ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  یکی از نگرانی های من اینه که رئیس تغییر کنه و رئیس جدید دیگه با من قرارداد نبنده. چون خود رئیس هم رئیس داره و اونم یه رئیس داره اون یکی رئیس هم یه رئیس دیگه داره و ...
فرض کنید شما مدیر فنی محصول اصلی شرکت هستید. با توجه به سابقه شما و آشنایی شما با سیستم شرکت نمیتونه شما رو بندازه بیرون. هر کسی رو بخواد جای شما بیاره، تا بخواد جا بیفته و به سیستم مسلط بشه چند سال طول می کشه. علاوه بر این شرکت کلی هزینه کرده تا فرد مدیر فنی بشه. اگه کار شما خاص باشه، پیدا کردن نیروی کاری که این کار خاص رو انجام بده و حاضر باشه برای شرکت کار کنه (مثلا خودش جایی شاغل نباشه) و اخلاقش با بقیه تیم بخوره و و و ... مدت ها طول می کشه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , tabassomesayna , ziba_090 , RASPINA
ارسال: #۶۵
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۲ ب.ظ، توسط morteza.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۲ ب.ظ)minahosseini نوشته شده توسط:  منم موندم با این اوضاع برم کنکور تجربی بدم واسه دندونپزشکی یا رشته خودمو ادامه بدم!آخه یه نیمچه علاقه ای به شبکه و امنیت دارم اما از رسک کردن میترسم و بیشتر امیدم به اپلای گرفتن و رفتنه...
اگه شرایط اپلای گرفتن رو دارید و میتونید برای همیشه برید و خارج زندگی کنید حتما به نظرم این کار رو بکنید اما در صورت موندن حتما به طور جدی روی کنکور دوباره فکر کنید!

(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ)srmarjani نوشته شده توسط:  به همه شمایی که سنتون کمتره چند توصیه میکنم
به فارغ التحصیلا هم یه توصیه میکردین که کنکور دوباره تجربی بدن یا نه!

(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  اینا سیاهی لشکرن، اصلا رشتشون کامپیوتر نیست! الکی اومدن جو رو خراب میکنن. شما بیا سر کوچه ما اینقدر کار هست که ....
یاد حرف یه بنده خدایی درباره خرید گوجه فرنگی از سر کوچشون افتادم!!!!
۲
۰
ارسال: #۶۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فرض کنید شما مدیر فنی محصول اصلی شرکت هستید. با توجه به سابقه شما و آشنایی شما با سیستم شرکت نمیتونه شما رو بندازه بیرون. هر کسی رو بخواد جای شما بیاره، تا بخواد جا بیفته و به سیستم مسلط بشه چند سال طول می کشه. علاوه بر این شرکت کلی هزینه کرده تا فرد مدیر فنی بشه. اگه کار شما خاص باشه، پیدا کردن نیروی کاری که این کار خاص رو انجام بده و حاضر باشه برای شرکت کار کنه (مثلا خودش جایی شاغل نباشه) و اخلاقش با بقیه تیم بخوره و و و ... مدت ها طول می کشه.
البته من متخصص نیستم و کارم هم شبیه این چیزی که شما فرمودین نیست. اما خیلی بخاطرش تلاش کردم. به همین خاطر دو بار آخری که باهام قرارداد بستن خیلی مسئولیت های دیگه هم روی دوشم گذاشتن. خیلی زیاد. خب منم چون حقوقم بالاتر میرفت قبول کردم. اما اعتراف میکنم از پا دراومدم. خیلی بهم فشار اومد طوری که آستانه تحملم بشدت اومد پایین و بخاطر خستگی خیلی زیاد تو این مدت با خیلی ها سر موضوعات بی ارزش بحثم شد. که حالا ممکنه تاثیر منفی روی کارم هم بزاره.
حالا که بحث پزشکی اینجا باز هست داشتم حساب میکردم تو اون مدت زمانی که من این چند ماه کار کردم اگر یه پزشک به اندازه من کار میکرد چقدر حقوق میگرفت. به هیچ وجه قابل قیاس نیست.
حالا شاید اینطور که شما میگید متخصص کامپیوتر هم بتونه همین قدر درآمد داشته باشه اما شرکتای خصوصی آینده دار کشور همه ی شهرا نیستن که هر کسی موقعیت کار کردن در اونها رو به فرض متخصص بودن داشته باشه.

۴
۰
ارسال: #۶۷
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط tohidi4503.)
[تصویر:  376730_pr6m_capt785ure.jpg]
اینم کارنامه منه توپزشکی قبول نشدم اومد کامپیوتر که خاک بر سری شدم. ولی کم کم داره جو عوض می شه اگه برین کتابخانه های عمومی از ده نفری که کنکور میدن هفت نفر تجربی وسه نفر انسانی یا ریاضی هستن. فقط چندسالی زمان می بره می بینین باز کار اونا هم گندش در اومده. ولی بااین حال عقده پزشکی هنوزم تو دلم مونده......
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , khayyam , kora , nekata , morteza , ziba_090 , nanajoon , Parisa-SH
ارسال: #۶۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۲ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  [تصویر:  376730_pr6m_capt785ure.jpg]
اینم کارنامه منه توپزشکی قبول نشدم اومد کامپیوتر که خاک بر سری شدم. ولی کم کم داره جو عوض می شه اگه برین کتابخانه های عمومی از ده نفری که کنکور میدن هفت نفر تجربی وسه نفر انسانی یا ریاضی هستن. فقط چندسالی زمان می بره می بینین باز کار اونا هم گندش در اومده. ولی بااین حال عقده پزشکی هنوزم تو دلم مونده......

سن ات خیلی خوبه برای جبران برو پزشکی حتما قبول میشوی فقط ریاضی ات را تقویت کن .موفق باشی.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , tohidi4503
ارسال: #۶۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۴ ق.ظ، توسط EhsanChess.)
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۳ ب.ظ)tohidi4503 نوشته شده توسط:  ولی کم کم داره جو عوض می شه اگه برین کتابخانه های عمومی از ده نفری که کنکور میدن هفت نفر تجربی وسه نفر انسانی یا ریاضی هستن. فقط چندسالی زمان می بره می بینین باز کار اونا هم گندش در اومده. ولی بااین حال عقده پزشکی هنوزم تو دلم مونده......

بله اینم هست. منم قبلا این فکرو میکردم که با تغییر رشته به گروه تجربی و با خوندن چند سال معلوم نیس وضع کاری اون رشته به چه شکل بشه.
واسه اپلای کردن هم رشته های علوم پایه و مهندسی بهتر هست.
واسه کار کردن همیشه اونایی که استارت کارشون یکم ناخوشاینده بود زده میشن. بهتره خیلی حساس نشین. بالاخره راه میفتین.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503
ارسال: #۷۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ق.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  منم قبلا این فکرو میکردم که با تغییر رشته به گروه تجربی و با خوندن چند سال معلوم نیس وضع کاری اون رشته به چه شکل بشه.
من فکر نمی کنم با این هماهنگی که بین وزارت بهداشت و نظام پزشکی و کلا بین خود پزشکان وجود داره و وزیران بهداشت هم همیشه حامی پزشکان و نگران معیشت اونها بودن تا وضعیت بیماران بدبخت و اخیرا هم که طرح تحول حقوق پزشکان و پرستاران! رو اجرا کردن در این دولت، کلا تغییر آنچنانی در وضعیت پزشکان و درآمد اونها در سالهای آینده به وجود بیاد. اگر هم بیاد تغییر مثبت و به نفع اونها خاهد بود.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , targol , tohidi4503 , EhsanChess
ارسال: #۷۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱ ق.ظ)targol نوشته شده توسط:  چه جور کاری میاد سراغش؟
من اگر متخصص بشم کاری که میاد سراغم کاری هست که درش امنیت شغلی داشته باشم و نخوام مدام نگران از دست دادنش باشم؟ مثلا هیچ وقت نگران این نباشم که شرکت ورشکست میشه. یا یکی از من بهتر میاد و ممکنه جایگزین من کنن.آیا ۱۰ سال دیگه هم این شغل رو دارم. آیا اصلا ۱۰ سال دیگه هم توان انجام این کار رو دارم
ما که همیشه جوون نمی مونیم از یه سنی به بعد خیلی از فرصتای شغلی، دیگه برای ما نیست. از طرفی نیاز داریم از بابت داشتن شغلمون خیالمون راحت باشه.
من خودم الان کارم رو دوست دارم اما هر چند وقت یکبار باید نگران این باشم که آیا برای ماه های آینده هم با من قرارداد میبندن یا نه. هر چند وقت یکبار عزا میگیرم، گریه میکنم، افسرده میشم، همش نگرانم نکنه فلان زمان که فلان درخواست رو از مدیر کردم ، باعث بشه مدیر، من رو کنار بزاره و یکی دیگه رو جایگزین من بکنه. این گریه زاری ها تا چند سال باید ادامه داشته باشه؟ مگه یه آدم چقدر توان تحمل این استرس ها رو داره؟
خب اگه به همین قانونی که گفتم ایمان داشته باشید اگه کارتون را از دست دادید ناراحت نباشید یه جای دیگه یه کاربهتر نصیبتون میشه.
بعد هم قرار نیست ما تا ۶۰ سالگی کد بزنیم .....

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۷۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۱ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  خب اگه به همین قانونی که گفتم ایمان داشته باشید اگه کارتون را از دست دادید ناراحت نباشید یه جای دیگه یه کاربهتر نصیبتون میشه.
بعد هم قرار نیست ما تا ۶۰ سالگی کد بزنیم .....
بله اون که حتما
منتها این وسط چقدر باید انرژی صرف کنیم، چقدر استرس بکشیم تا اون کار بهتر پیدا بشه مهمه.این در صورتی هست که اون کار بهتر در شهر خودمون باشه. وگرنه مشکلات زندگی در یه شهر دیگه هم بهش اضافه میشه. اگر اون کار بهتر باز هم خصوصی باشه که نگرانی های قبلی همچنان وجود داره

۰
۰
ارسال: #۷۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۱ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  بله اون که حتما
منتها این وسط چقدر باید انرژی صرف کنیم، چقدر استرس بکشیم تا اون کار بهتر پیدا بشه مهمه.این در صورتی هست که اون کار بهتر در شهر خودمون باشه. وگرنه مشکلات زندگی در یه شهر دیگه هم بهش اضافه میشه. اگر اون کار بهتر باز هم خصوصی باشه که نگرانی های قبلی همچنان وجود داره
یه گزینه هم هست که آدم کار مورد علاقه خودشو درست کنه، فرضا با زدن شرکت (البته به شرط ایده خوب و توانایی مدیریت و ...)
یه مساله دیگه اینه که به نظر من اولا کار تخصصی و آدم متخصص همدیگه رو پیدا میکنن. ثانیا آدمای متخصص همدیگه رو پیدا می کنن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۷۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۹ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۱ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  بله اون که حتما
یه گزینه هم هست که آدم کار مورد علاقه خودشو درست کنه، فرضا با زدن شرکت (البته به شرط ایده خوب و توانایی مدیریت و ...)

دوستان اصلا چرا باید فکر کنیم که چون کامپیوتر خوندیم باید حتما شغل مرتبط داشته باشیم درسته که باید اینچنین باشد ولی خوب ما تو ایران زندگی می کنیم و هیچ چیزی تقریبا قانون مشخصی نداره و حرف اول رو پارتی می زنه پس خیلی خودمونو اذیت نکنیم خوب حالا چه خوب بوده چه نبوده اومدیم کامپیوتر و الان حداقل کارشناسی رو داریم و حالا هر کی هم به یه فیلدی از این موجود عجیب و قریب علاقه مند هستش یکی می ره برنامه نویسی تحت وب انجام می ده یکی می ره تو زمینه طراحی سخت افزار یکی می ره تو زمینه شبکه ، امنیت و و و ... خوب این علاقه رو نشون می ده چرا فکر می کنیم اگه برگردیم کنکور تجربی بدیم همه ی مشکلاتمون حل می شه استغفرالله ما علم غیب داریم ؟ خداوند رزق و روزی بنده ها شو معین کرده باید شکرگذار باشیم والا چه میلیاردر باشیم و چه درآمد چند هزار تومانی داشته باشیم در نهایت مقصد یه جاست !Sleepy ببخشید که یه خورده دینی حرف زدم Tongue
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , pezhman.m-AI
ارسال: #۷۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۵ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دوستان اصلا چرا باید فکر کنیم که چون کامپیوتر خوندیم باید حتما شغل مرتبط داشته باشیم درسته که باید اینچنین باشد ولی خوب ما تو ایران زندگی می کنیم و هیچ چیزی تقریبا قانون مشخصی نداره و حرف اول رو پارتی می زنه پس خیلی خودمونو اذیت نکنیم خوب حالا چه خوب بوده چه نبوده اومدیم کامپیوتر و الان حداقل کارشناسی رو داریم و حالا هر کی هم به یه فیلدی از این موجود عجیب و قریب علاقه مند هستش یکی می ره برنامه نویسی تحت وب انجام می ده یکی می ره تو زمینه طراحی سخت افزار یکی می ره تو زمینه شبکه ، امنیت و و و ... خوب این علاقه رو نشون می ده چرا فکر می کنیم اگه برگردیم کنکور تجربی بدیم همه ی مشکلاتمون حل می شه استغفرالله ما علم غیب داریم ؟ خداوند رزق و روزی بنده ها شو معین کرده باید شکرگذار باشیم والا چه میلیاردر باشیم و چه درآمد چند هزار تومانی داشته باشیم در نهایت مقصد یه جاست !Sleepy ببخشید که یه خورده دینی حرف زدم Tongue
اتفاقا یکی از دلایلی که من تا حالا نرفتم سراغ کنکور تجربی این هست که طبق آیه ۲۶ سوره رعد:
خدا هر که را خواهد فراخ روزی و هر که را خواهد تنگ روزی می‌گرداند، و (این مردم کافر) به زندگانی و متاع دنیا دلشادند در صورتی که دنیا در قبال آخرت متاعی (موقت و ناقابل) بیش نیست.
میگم من حتی اگر برم پزشکی هم بخونم باز وضعیت همینه Smile
خدا رو شکر که به کسی محتاج نیستیم. کم و زیادش هر طور باشه میگذره. فقط ایکاش یه تضمین وجود داشت که همیشه همینطور می مونیم تا اینقدر حرص پول رو نخوریم

۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503 , khayyam , pezhman.m-AI

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۱,۸۲۴ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۳۸ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۹۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۰۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۹۱۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۵۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۷۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۵۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۵۱۴ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۵۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close