زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال: #۴۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۳ ب.ظ
سلام
برای کسی که لیسانس شبانه و ارشد روزانه خونده تکلیفش چیه؟
میتونه کنکور تجربی برای رشته های پزشکی درس بخونه یا نه؟
روزانه میتونه بخونه یا شبانه یا بین الملل؟
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
لعنت به این مشاورای هر مرحله ی زندگیم که یکیشون نخواست استعداد من رو کشف کنه ، آخه من تو اول دبیرستان چه می دونستم شغل چیه ، رشته چیه ، به ما گفتن چون نمره های دروس ریاضیت بالاست به درد ریاضی می خوری! آخرش هم نه اون به درد ما خورد و نه ما به درد اون.
تو کنکور هم که رتبه ام خوب شد همه گفتن برق و کامپیوتر ، ما هم که از همه جا بیخبر انتخاب رشته کردیم و کامپیوتر دراومد(باز هزاران هزار مرتبه شکر برق قبول نشدم). آخه یه نفر از ما نپرسید به چی علاقه داری ، دوست داری تو چه محیطی کار کنی و از این حرفا .
شاید بگید باید خودم میرفتم دننبال علاقه ام! خب من که در مورد رشته ها چیزی نمیدونستم که بدونم علاقه ام چیه ، اینترنت هم که به این صورت نداشتم ، کاری که از دستم بر می اومد این بود که از دوست و آشنا و مشاورهای مدرسه و بیرون پرسیدم ، اونا هم همگی دست به دست هم دادند به مهر و اون کاری رو کردند که نباید می کردن.
الان مثل اینه که افتادم تو یه اتوبان با گاردریل و بدون دوربرگردان ! نه می تونم برگردم و نه می تونم ادامه ندم!
شاید هم باید لعنت بفرستیم به دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی و پیام نور و ... که گند زدن تو سیستم آموزش عالی و همینجوری مدرک میدن دست مردم که باعث شده منی که ۲۰ سال زحمت کشیدم و تو بهترین جاها درس خوندم ، زحمتم دود هوا بشه.
باقی بقایتان

زندگی عقیده است و جهاد
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , messi1991 , morteza , Parisa-SH , elenaghasemi
ارسال: #۴۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۲۲ ب.ظ، توسط Petal.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  دوستی از پرستاری گفتن! خواهر من پرستاره فعلا طرح میگذرونه و بشدت از این رشته ناراضی و همش دنبال اینه که شغلش رو عوض کنه چرا؟ چون صبح تا شب باید با مریض و جو ناخوشایند بیمار و بیمارستان سروکله بزنه دوبار در هفته شیفت شب باید بری و بعد طرح باید زور بزنی یه بیمارستان قبولت کنه و اگرم قبول کنه باید بری بخش های خیلی مشکل که توان روحی بالایی میخاد!
در هر صورت مختارید
بله کاملا درسته اما خب هرکاری سختیهای خودش رو داره ازونور حقوقشم خوبه
اما فکرنکنم دیگه از پزشکی بیان برن رشته های مهندسی!!

- ازدوستان اگر کسی پایه هست بخونیم من هستم، اعلام کنندSmile

(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این افرادی که اینجا حرف از در آمد کم می زنن تا حالا شده یه ماه فول تایم کار کنن ببینن چقدر پول در میارن؟
شما یک ماه فول تایم کار کردین حقوقتون چقدر بوده؟
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۴۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ب.ظ
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۱۹ ب.ظ)Petal نوشته شده توسط:  شما یک ماه فول تایم کار کردین حقوقتون چقدر بوده؟
حقوق رو نمیشه اینطوری اندازه گرفت. حقوق+مزایا+شرایط+مکان زندگی+سابقه(تجربه) معنی داره نه حقوق به تنهایی.
یه سری صحبت ها صف نونیه، عوام زده است، صحیح نیست. از این صحبت ها بپرهیزید.
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , نارین , kora
ارسال: #۵۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۰ ب.ظ
یا خداااااااااا کرررررررررررمممممممممم !!!!
۰
۰
ارسال: #۵۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۲ ب.ظ
سلام!
خیلی برام جالب بود سوالی که ۳-۴ ساله داره تو ذهنم میچرخه اینجا تو مانشت که تخصصی برای آیتی و کامپیوتره مطرحه!!
منم اول دبیرستان با عزم راسخ میخواستم برم تجربی حتی الویت اولم هم تجربی بود!کلا ب عشق اینکه یه روزی قراره پزشک بشم درس میخوندم خیلی!مشاور مدرسه مون گفت تو با نمره خوبت تو ریاضی و فیزیک حیف نیس میری تجربی؟؟!!من تو رو روی پله های شریف میبینم از الان!!!ما هم ساده رفتیم تو هپروت!!یکی دوسالی با این افکار خوش بودم البته دلم میخواست برگردم اما تنبلی نذاشت!!
پیش دیگه درمونده شدم کلا درسم افت کرد بدجور!کنکورو خراب کردم!تو انتخاب رشته ام هم یه آیتی زدم به هوای اینکه تهرانه همونم از بخت بد قبول شدم!من کلا از رشته کامپیوتر بدم میومد ازهمون روز اول!!
منم موندم با این اوضاع برم کنکور تجربی بدم واسه دندونپزشکی یا رشته خودمو ادامه بدم!آخه یه نیمچه علاقه ای به شبکه و امنیت دارم اما از رسک کردن میترسم و بیشتر امیدم به اپلای گرفتن و رفتنه...
۲
۱
ارسال: #۵۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ
سلام به همگی
خیلی خوشحالم این بحث جایی باز شد.
من سی و دو سالمه و ۶ سال سابقه کار تو زمینه طراحی سخت افزار دارم. کارم کاملا تخصصیه و روز به روز باید به روز باشم. کارم رو دوست دارم اما تو زندگی باید تعادل باشه.
الان درامد ماهیانه من با ۲۴۰ ساعت کار حول و حوش دو تومن هست اونم در صورتی که کار باشه
به همه شمایی که سنتون کمتره چند توصیه میکنم
۱ بهترین گزینه برای یک دانشجوی مهندسی در شرایط فعلی ادامه تحصیل در خارج از کشور هست. اوضاع بازار کار اسفناکه. میتونین استخدامی اموزش و پرورش رو نگاه کنین
۲ اگه خواستین بمونین حتما به استخدام شرکت های دولتی فکر کنین و دور شرکت های خصوصی رو خط بکشین.
۳ اموزش مهندسی در ایران افتضاحه . اگه پرستارها یا پزشکا هم مثل ما مهندس اموزش ببینند بعد اتمام تحصیل فرق سرم و سرنگ رو تشخیص نمیدن که اینطور نیست. عملا عمر ما رو استادایی که شب وروز خواب مقاله میبینن هدر میدن و حداقل ۴ سال که قرار ه مهندس تربیت بشه هدر میره. این بزرگترین معضل رشته های مهندسی است.
۴ در زمینه رشته کامپیوتر اولبه هیچ وجه گرایش معماری نرین.
۵ تو رشته کامپیوتر هیچگونه نهاد صنفی وجود نداره. دو تا شرکت کامپیوتری نمیتونن بشینن دور یه میز با هم صحبت کنند چه برسه تشکیل صنف این یعنی بلبشو. حالا شما وضع ما رو با نظام پزشکی مقایسه کن .میفهمین چرا در امد یه پزشک عمومی معمولی تازه کار برابر یه مهندس کامپیوتر با ده سال سابقه کاره
۱۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: marjan sadat , نارین , RASPINA , Petal , nlp@2015 , targol , messi1991 , morteza , tohidi4503 , kora , Parisa-SH , elenaghasemi , soheila-zd , ali77
ارسال: #۵۳
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۴ ق.ظ
واقعاً با این اوضاع و احوال چطور میشه به آینده امیدوار بود؟
هر دفعه وارد بحثای داغ مانشت میشم، همه صحبت از بیکاری و درموندگی و وضع بد رشته هامون می کنن. همه ناراضی ان، همه!
حقیقت ماجرا اینه یا اغراق تو کاره؟
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali77
ارسال: #۵۴
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این افرادی که اینجا حرف از در آمد کم می زنن تا حالا شده یه ماه فول تایم کار کنن ببینن چقدر پول در میارن؟
افرادی که میگن کار تخصصی نیست، شده تخصص رو داشته باشن ولی براشون کار نباشه؟
آدم اگه تخصص داشته باشه بیکار نمی مونه واقعا کار میاد سراغش

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۵۵
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۸ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۱۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این افرادی که اینجا حرف از در آمد کم می زنن تا حالا شده یه ماه فول تایم کار کنن ببینن چقدر پول در میارن؟
افرادی که میگن کار تخصصی نیست، شده تخصص رو داشته باشن ولی براشون کار نباشه؟
آدم اگه تخصص داشته باشه بیکار نمی مونه واقعا کار میاد سراغش
بزا جملتو اصلاح کنم آدم اگه پارت داشته باشه بی کار نمی مونه .... الان من تخصص دارم ولی پارت ندارم بنابراین بیکارم
۱۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: Petal , marjan sadat
ارسال: #۵۶
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ق.ظ
نه...

멈추지 말고

My Dream is to fly
۰
۰
ارسال: #۵۷
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ق.ظ، توسط targol.)
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  آدم اگه تخصص داشته باشه بیکار نمی مونه واقعا کار میاد سراغش
چه جور کاری میاد سراغش؟
من اگر متخصص بشم کاری که میاد سراغم کاری هست که درش امنیت شغلی داشته باشم و نخوام مدام نگران از دست دادنش باشم؟ مثلا هیچ وقت نگران این نباشم که شرکت ورشکست میشه. یا یکی از من بهتر میاد و ممکنه جایگزین من کنن.آیا ۱۰ سال دیگه هم این شغل رو دارم. آیا اصلا ۱۰ سال دیگه هم توان انجام این کار رو دارم
ما که همیشه جوون نمی مونیم از یه سنی به بعد خیلی از فرصتای شغلی، دیگه برای ما نیست. از طرفی نیاز داریم از بابت داشتن شغلمون خیالمون راحت باشه.
من خودم الان کارم رو دوست دارم اما هر چند وقت یکبار باید نگران این باشم که آیا برای ماه های آینده هم با من قرارداد میبندن یا نه. هر چند وقت یکبار عزا میگیرم، گریه میکنم، افسرده میشم، همش نگرانم نکنه فلان زمان که فلان درخواست رو از مدیر کردم ، باعث بشه مدیر، من رو کنار بزاره و یکی دیگه رو جایگزین من بکنه. این گریه زاری ها تا چند سال باید ادامه داشته باشه؟ مگه یه آدم چقدر توان تحمل این استرس ها رو داره؟

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , morteza , marjan sadat , Parisa-SH
ارسال: #۵۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۵ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۴ ق.ظ)missi90 نوشته شده توسط:  حقیقت ماجرا اینه یا اغراق تو کاره؟
اینا سیاهی لشکرن، اصلا رشتشون کامپیوتر نیست! الکی اومدن جو رو خراب میکنن. شما بیا سر کوچه ما اینقدر کار هست که ....
۱
۶
ارسال: #۵۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۶ ق.ظ، توسط mohamad moo.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  دوستانی که میخوان پزشکی بخونن اول برید PDF کتاب زیست سال دوم تجربی رو گیر بیارید و بخونید، ببینید اصلا می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید ، بعدش برید تست های کنکور این یکی دو سال اخیر رو که مربوط به سال دوم میشه در بیارید و سعی کنید حل کنید. چیزای جالبی دست گیرتون میشه
البته اگه زیست دوم را بخونید ممکنه تست خیلی کمی بتونید بزنید. این را از یه نفر شنیدم. علتش را اینطور میگفت که سه چهار سالیه سوالات را ترکیبی میدن . یعنی باید هر سه سال زیست را بخونید و بعد ارتباط قسمتهایی که به هم مربوط هست را برقرار کنید تا بتونید جواب بدین. اینجوری نیست که زیست شناسی را رو خونی کنید و برید صد در صد بزنید. اینهایی که میگم را از یه آدم مطلع شنیدم.
مثلا" مباحث گیاهی هر سه تا کتاب یه جوری به هم مرتبطه.
شیمی هم واقعا" سخت میگیرن.
اگه میخواهید بخونید باید واقعا" عزم تون جدی باشه و تصمیم قطعی بگیرین.. ولی باز هم از مشاوران کنکور یا پشت کنکوریا سوال کنید.
من هم دقیقا هدفم همین بود که دوستان متوجه بشن خوندن زیست خیلی با خوندن ریاضی و فیزیک تفاون داره و اصلا کار ساده ای نیست . اونم برای بچه هایی که هیچ تجربه ای در مطالعه زیست ندارن.

زمان خواندن یک کتاب زیست ۱۵۰ صفحه ای برای فهمیدن برای اولین بار بیشتر از دو روز نیست و می توانی ۲۰ بگیری ولی یک درس فیزیک یا ریاضی برای اولین بار اگر دو روز وقت بگذاری بالاتر از ۱۵ نمیشی مگر اینکه دوروز دیگر هم برای حل تمرین بگذاری تا شاید ۲۰ شوی پس حداقل ۲ برابر مطالعه مورد نیاز است.
۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۱۷ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۱ ق.ظ)targol نوشته شده توسط:  
(21 مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  آدم اگه تخصص داشته باشه بیکار نمی مونه واقعا کار میاد سراغش
چه جور کاری میاد سراغش؟
من اگر متخصص بشم کاری که میاد سراغم کاری هست که درش امنیت شغلی داشته باشم و نخوام مدام نگران از دست دادنش باشم؟ مثلا هیچ وقت نگران این نباشم که شرکت ورشکست میشه. یا یکی از من بهتر میاد و ممکنه جایگزین من کنن.آیا ۱۰ سال دیگه هم این شغل رو دارم. آیا اصلا ۱۰ سال دیگه هم توان انجام این کار رو دارم
ما که همیشه جوون نمی مونیم از یه سنی به بعد خیلی از فرصتای شغلی، دیگه برای ما نیست. از طرفی نیاز داریم از بابت داشتن شغلمون خیالمون راحت باشه.
من خودم الان کارم رو دوست دارم اما هر چند وقت یکبار باید نگران این باشم که آیا برای ماه های آینده هم با من قرارداد میبندن یا نه. هر چند وقت یکبار عزا میگیرم، گریه میکنم، افسرده میشم، همش نگرانم نکنه فلان زمان که فلان درخواست رو از مدیر کردم ، باعث بشه مدیر، من رو کنار بزاره و یکی دیگه رو جایگزین من بکنه. این گریه زاری ها تا چند سال باید ادامه داشته باشه؟ مگه یه آدم چقدر توان تحمل این استرس ها رو داره؟
به قول آقا فرداد بعد یه مدت کار کردن تو شرکت رابطه کارفرما/کارگر فرمالیته میشه. یادمه وقتی میخواستم از شرکت قبلی بیام بیرون یه ماه مذاکرات داشتیم با وجود اینکه نه چک و سفته و نه حتی تعهد اخلاقی داشتم به اون شرکت. جوری کار کنید که کسی دیگه ای نتونه جای شما رو بگیره. اگه کاری رو انجام میدید که بقیه هم انجام میدن، فردا ممکنه یکی از همون بقیه جای شما رو بگیره. اگه کاری رو انجام بدید که فقط از عهده شما بر میاد و در صورت رفتنتون شرکت لنگ میمونه (یا حتی تعطیل میشه) در اون صورت حتی روی شرایط کاری هم قدرت چانه زنی دارید.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , tabassomesayna , marjan sadat , kora , RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۵۱ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۲۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۱۴ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۱۲ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۷۶ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۳۲ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close