زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال: #۱۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط khayyam.)
کنکور دوباره تجربی؟ آره یا نه!
دوستان من از خوندن دفترچه چیزی حالیم نشد ، من کاردانی روزانه بودم ولی کارشناسی شبانه حالا به فرض مثال اگه رشته ی پزشکی قبول شدم چی می شه جریانم باید شهریه پرداخت کنم یا نه ؟ Dodgy
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۱ ق.ظ
کنکور دوباره تجربی؟ آره یا نه!
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دوستان من از خوندن دفترچه چیزی حالیم نشد ، من کاردانی روزانه بودم ولی کارشناسی شبانه حالا به فرض مثال اگه رشته ی پزشکی قبول شدم چی می شه جریانم باید شهریه پرداخت کنم یا نه ؟ Dodgy
نه من پرسیدم از خود سنجش ظاهرا مقطع لیسانس رو باید روزانه نبوده باشی ینی تو اگه قبول بشی پزشکی روزانه نمیخاد شهریه بدی
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۷ ق.ظ، توسط mohamad moo.)
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  سلام
یکی دوستای من امسال بخاطر علاقه زیاد به پزشکی کنکور تجربی شرکت و روی هم رفته شاید یک ماه خوند (سر کار میرفت و فرصت زیاد خوندن را نداشت) و رتبه خیلی خوبی را گرف بطوریکه پزشکی شهرستان قبول میش ولی متاسفانه داخل دفترچه نوشته فارغ التحصیلان رشته های لیسانس و فوق لیسانس فقط مجاز به شرکت در رشته های خودگردان (همون بین الملل یا پردیس) با هزینه سالی ۱۶ میلیون هستند. پس اینم در نظر بگیرید متاسفانه محدودیت گذاشته شده برای رشته های علوم تجربی. فرقی هم نمیکن سراسری خونده باشی یا ازاد، میتونید دفترچه را از سنجش دانلود کنید و خودتون ببینید.

اگر دفترچه کنکور سال گذشته رابخونی نوشته ۲بار در دوره روزانه پذیرفته نشده باشد قبلا ۱ بار بود (بصورت تبصره نوشته)
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۶ ب.ظ
اگه کسی واقعا" علاقه داره بهتره همین الآن بره دنبال پزشکی یا داروسازی و دندان.

مزایا:
شرایط مالی اش واقعا" متفاوته. یعنی شما دکترای مهندسی با شرایط عالی داشته باشی و فوق العاده هم با استعداد و با سواد باشی که از هر هزار مهندسی در هر رشته مهندسی شاید ۵ نفر این شرایط را داشته باشند حقوق عالی ات میشه در حد یه پزشکی که در هفت سال فقط شبهای امتحان یه جزوه پنجاه صفحه ای خونده که کلی اش هم شکل هست و نه لازمه مسئله ای حل کنه نه تکلیفی بده نه پروژه ای.
ممکنه یکی بگه اگه برم شرکت بزنم چی؟ اونوقت باید یه دویست سیصد میلیون الآن سرمایه بذاری و البته روابط خوبی اینور اونور داشته باشی و البته حوصله سر و کله زدن هم داشته باشی.
آموزشگاه کنکور ارشد هم خوبه ولی دیر بفکر افتادی (یه ده سال قبل باید فکر میکردی)چون الان وضعشون با این شرایط تو سراشیبی است. مثل مسافرکشهای سر خط دارند بهمه شیوه ها متوسل میشن تا دو نفر بیشتر بیارن کنکور آزمایشی یا سرکلاس کنکور.Big Grin

ارزش مدرکش هم متفاوته. شما الآن ببین به لیسانس فیزیک هم میگن مهندس. دانشگاه ازاد و پیام نور هم که جای آباد نذاشتن. کیلویی میبرن تو دانشگاه ، کیلیویی میدن بیرون.Smile
ولی پزشکی دندان و دارو بشدت تحت کنترله. صد تا میخوان زیاد کنن سرش دعواست.
بعلاوه دانشگاه آزاد که نمیتونه تخصص بده واسه همین بازار متخصصین داغه.

از نظر اجتماعی : از این نظر هم یه پزشک تو جامعه ارزش اجتماعی اش بیشتر از مهندسه. بالاخره همه ممکنه یه روز سر و کارشون با یه پزشک تو محله یا تو اداره یا تو جامعه بیافته واسه همین بهش احترام میذارن.
ولی شما فرضا" بلدی سخت ترین معادله بازگشتی را حل کنی یا تو طراحی نرم افزار استاد تمامی یا بلدی بهترین مقاله آی اس ای را بدی خب اهالی کوچه و خیابان سرو کارشون با تو چیه ؟ حداکثر یه ویندوز بخوان نصب کنن یا یه برنامه رو گوشی شون بذارن که اونهم دیگه همه تو این کار دخالت میکنن. دیروز دیدم یه دانشجوی دکترای عمران تو برنامه " مردم چی میگن" داشت اندروید درس میداد.SmileBig Grin
از نظر طرح و سربازی: سربازیشون مطمئنا" راحت ترس مهندسین هست. طرح هم میفرستندشون یه روستایی جایی که مردم همیشه دکترشون را دوست دارند و بهترین چیزا را واسه شون میارن.

معایب:
از نظر نوع کار و مسئولیت : نیاز به گفتن نیست. البته پزشکان بیمه مسئولیت هستند و کسی را بکشند بیمه دیه اش را میده .Smile
نوع کار هم که کلا" با مهندسی فرق داره. یعنی ارتباط شما با کامپیوترت تبدیل میشه به ارتباط شما با یه مریض.

از نظر قبول شدن : واقعا" کار راحتی نیست. حدود چهارصد هزار نفر سر ۶-۷ هزار تا جا درگیرند .Smile
اگه منطقه یک هم باشی که دیگه تناسبش سخت تره.
حدودا: باید یه سال با حدود ۵۰۰ هزار تا یه میلیون خرج کنی تا قبول شی.
امتحان تخصص که وحشتناکتره . اونجا هم بعضی تخصصها که تو بورسه سرش دعواست.
دکتر عمومی باشی باید تو شهر یا شهرهای بزرگ نمونی. یه چند سالی بری بیرون.
تو امتحان تخصص هم باید حسابی خرج کنی.

از نظر سرمایه گذاری برای کار کردن یا کاردوم:
در شروع سرمایه خاصی نمیخواد. یه مطب و یه میز صندلی و یه تخت مریض.
اوایل از دستگاههای بیمارستان استفاده میکنی بعدا هم خودت میخری.

شغلهای راحت تری هم هست . مثل وکیل شدن که یه لیسانس حقوق و یه معافیت و روابط عمومی خیلی بالا میخواد . به اونها هم فکر کن.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , morteza , elenaghasemi , ali77
ارسال: #۲۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  بنظر من بجای کنکور تجربی اگه واقعا ادعا دارید زدین سیم اخر و می خواید جبران کنید همه چیز رو
یه پیشنهاد عالی
بزنید سیم اخر همین رشته خودتون رو تا قبولی به دانشگاه شریف بخونید
صبح شب شب صبح صبح شب شب صبح فقط فقط بخونید تست بزنید چون هدف والا دارید
وقتی هم شریف درومدید دوباره همین کار بکنید چشم باز کنید ۵ سال گذشته اپلی کردید به یک کشور درجه۱ با بورس عالی و دکترای و زندگی درجه۱ این نسخه من هستش به شما.
برای شرکت تو کنکور علوم تجربی خیلی دیره یکجورایی ما ماشین فرسوده هستیم الان جوان هایی که انرژی بالا دارند و انگیزه با اونا رقابت خیلی سخته اونا انگار دوپینگی هستن و ما....
گل گفتید .....
واقعا که باید زد به سیم آخر.................

آخرش باید تخصص را گرفت یا برنامه نویس قوی بشوی یا تو زمینه شبکه غول بشی. آخرباید کار اصلی را انجام بدی و متخصص بشی
من چند وقت پیش که رفتم دکتر واقعا فهمیدم اگر یه دکتر حقوقش n میلیون هست به خاطر اینه که از صبح تا آخر شب سر کاره
یعنی از ۸ صبح یه دکتر میره سرکار تا عصر بعدم میره مطب این یعنی حدودا روزی۱۰-۱۴ ساعت کار

اونم دیدن تعداد زیادی مریض مثلا یه دکتر عمومی صبح تا ظهر ۸۰ نفر ویزیت داره

و اینکه یه پزشک چه حجم بالایی درس را توی حدود۱۴ ترم می خونه.بعد یه سری از کسایی که رشته مهندسی کامپیوتر خوندن و هیچ تخصصی ندارن انتظار دارن با یه نصب ویندوز و کارهای جزئی در حد یه پزشک در آمد داشته باشن

من نمی دونم رابطه برنامه نویسی و پارتی چیه؟ Smile

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۲
ارسال: #۲۱
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۶ ب.ظ
کار کردن زیاد پزشکان از روی اجبار نیست. ۸۰ تا مریض هر مریضی بیست تومان هم ویزیت بگیره میشه ۱۶۰۰/!!!
همه پزشکان هم درآمد بالا ندارند.

اون پزشکی که از صبح تا ظهر هشتاد تا ویزیت میکنه در واقع پزشک نیست و بهتره کسی بهش مراجعه نکنه.

پزشکان پردرآمد الزاما" مریض زیادی ندارند یا اصلا" مریض را نمی بینن و باهاش برخوردی ندارن.
مثلا" مریض صبح مراجعه میکنه آزمایشگاه و کارکنان اونجا خونش را میگیرند. اندازه گیریها را میکنن و عصر دکتر میاد گزارش را می بینه و مهر و امضاء میکنه.
یا تو اتاق عمل مریض را بیهوش عمل میکنن. یا عکس و تصاویر ش را می بینن.

تو کشورهای ازوپایی و امریکایی اینجوری نیست. محدویت شدید روی تعداد ویزیت یا عمل یا خدمات پزشکی هست.چون بیمه ها پول میدن و مردم عادی سر و کار مالی با پزشک ندارند.
از طرفی تو اون کشورها سرمایه گذاری اصلی روی پیشگیری است تا درمان .

دوست دارید پزشکی را برید ولی برای پول نرید. اگه حس خوبی بهتون میده برید.
اگه مهندسی حس خوبیبهتون میده مهندس بمونید.SmileBig Grin
پول حلاله مشکلاته و هر مشکلی باهاش حل میشه ولی حیفه که عمر و لذت زندگی کردن را کسی با پول عوض کنه.هر کاری دوست دارید خیلی خوب انجامش بدین پول خودش میاد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , ziba_090 , khayyam , morteza , RASPINA , d_felfelak , sabafarhadi , Parisa-SH , farnod3 , q88lp
ارسال: #۲۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۷ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۶ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  پول حلاله مشکلاته و هر مشکلی باهاش حل میشه ولی حیفه که عمر و لذت زندگی کردن را کسی با پول عوض کنه
قضیه اینه که زندگی بدون پول لذتی نداره و پول همان عاملیه که زندگی رو بسیار بسیار بسیار لذت بخش میکنه!
۲
۰
ارسال: #۲۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۳ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۶ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اون پزشکی که از صبح تا ظهر هشتاد تا ویزیت میکنه در واقع پزشک نیست و بهتره کسی بهش مراجعه نکنه.
درست میگید ولی منظورم اینه که اگر پزشکی در آمد بالایی داره به خاطر تخصص و کار زیاده.

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۲
ارسال: #۲۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۳۳ ب.ظ
دوستانی که میخوان پزشکی بخونن اول برید PDF کتاب زیست سال دوم تجربی رو گیر بیارید و بخونید، ببینید اصلا می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید ، بعدش برید تست های کنکور این یکی دو سال اخیر رو که مربوط به سال دوم میشه در بیارید و سعی کنید حل کنید. چیزای جالبی دست گیرتون میشه

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۲
۰
ارسال: #۲۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۰ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  دوستانی که میخوان پزشکی بخونن اول برید PDF کتاب زیست سال دوم تجربی رو گیر بیارید و بخونید، ببینید اصلا می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید ، بعدش برید تست های کنکور این یکی دو سال اخیر رو که مربوط به سال دوم میشه در بیارید و سعی کنید حل کنید. چیزای جالبی دست گیرتون میشه
البته اگه زیست دوم را بخونید ممکنه تست خیلی کمی بتونید بزنید. این را از یه نفر شنیدم. علتش را اینطور میگفت که سه چهار سالیه سوالات را ترکیبی میدن . یعنی باید هر سه سال زیست را بخونید و بعد ارتباط قسمتهایی که به هم مربوط هست را برقرار کنید تا بتونید جواب بدین. اینجوری نیست که زیست شناسی را رو خونی کنید و برید صد در صد بزنید. اینهایی که میگم را از یه آدم مطلع شنیدم.
مثلا" مباحث گیاهی هر سه تا کتاب یه جوری به هم مرتبطه.
شیمی هم واقعا" سخت میگیرن.
اگه میخواهید بخونید باید واقعا" عزم تون جدی باشه و تصمیم قطعی بگیرین.. ولی باز هم از مشاوران کنکور یا پشت کنکوریا سوال کنید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , lucifer , messi1991 , elenaghasemi
ارسال: #۲۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  دوستانی که میخوان پزشکی بخونن اول برید PDF کتاب زیست سال دوم تجربی رو گیر بیارید و بخونید، ببینید اصلا می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید ، بعدش برید تست های کنکور این یکی دو سال اخیر رو که مربوط به سال دوم میشه در بیارید و سعی کنید حل کنید. چیزای جالبی دست گیرتون میشه
البته اگه زیست دوم را بخونید ممکنه تست خیلی کمی بتونید بزنید. این را از یه نفر شنیدم. علتش را اینطور میگفت که سه چهار سالیه سوالات را ترکیبی میدن . یعنی باید هر سه سال زیست را بخونید و بعد ارتباط قسمتهایی که به هم مربوط هست را برقرار کنید تا بتونید جواب بدین. اینجوری نیست که زیست شناسی را رو خونی کنید و برید صد در صد بزنید. اینهایی که میگم را از یه آدم مطلع شنیدم.
اگه میخواهید بخونید باید واقعا" عزم تون جدی باشه و تصمیم قطعی بگیرین.. ولی باز هم از مشاوران کنکور یا پشت کنکوریا سوال کنید.
من هم دقیقا هدفم همین بود که دوستان متوجه بشن خوندن زیست خیلی با خوندن ریاضی و فیزیک تفاون داره و اصلا کار ساده ای نیست . اونم برای بچه هایی که هیچ تجربه ای در مطالعه زیست ندارن.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(19 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۳۳ ب.ظ)lucifer نوشته شده توسط:  دوستانی که میخوان پزشکی بخونن اول برید PDF کتاب زیست سال دوم تجربی رو گیر بیارید و بخونید، ببینید اصلا می تونید باهاش ارتباط برقرار کنید ، بعدش برید تست های کنکور این یکی دو سال اخیر رو که مربوط به سال دوم میشه در بیارید و سعی کنید حل کنید. چیزای جالبی دست گیرتون میشه
من کتاب زیست سال دوم دبیرستان رو از یکی از بچه های پشت کنکور گرفتم و مطالعه کردم برای اولین تجربه خیلی خوب بود ولی به قول دوستمون برگشتن به چهار سال قبل خیلی ریسک بزرگیه تازه ما بیشتر با درس های مهندسی ارتباط برقرار کردیم تا درس هایی مثل زیست و شیمی ولی خوب هیچ کاری نشد نداره کسی بخواد می تونه بخونه و قبول شه من خودم دوست دارم بخونم ولی خانواده به شدت مخالف می کنند ..... Undecided
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , messi1991
ارسال: #۲۸
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ
من متوجه نشدم بالاخره برای کسی که لیسانس داره امکانش هست کنکور تجربی بده یا نه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Winners... Are not those who never fall, but those who never QUIT
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ)marjan sadat نوشته شده توسط:  من متوجه نشدم بالاخره برای کسی که لیسانس داره امکانش هست کنکور تجربی بده یا نه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله میتونه کنکور تجربی بده فقط اگر لیسانس رو دولتی خونده اگر تجربی دانشگاه روزانه قبول بشه باید شهریه بده
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۳ ق.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰ ق.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۳ ق.ظ)marjan sadat نوشته شده توسط:  من متوجه نشدم بالاخره برای کسی که لیسانس داره امکانش هست کنکور تجربی بده یا نه!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله میتونه کنکور تجربی بده فقط اگر لیسانس رو دولتی خونده اگر تجربی دانشگاه روزانه قبول بشه باید شهریه بده
حتی شبانه باشه؟؟؟

Winners... Are not those who never fall, but those who never QUIT
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۷۰ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۹ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۴۰ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۱۲۶ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۲۸ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۸۷ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۳۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close