زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۵۸۰۱
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۴۱ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  خیام ایران خودرو ثبت نام کن ماشین، من یه ۲۰۶ ثبت نام کردم .

+ بعضی وقتا یک کار ۵ دقیقه‌ای مثل ارسال یک ایمیل یا انجام یک درخواست رو ۳ هفته طول میدم! واقعا نمیدونم چه مرضی هست ...

منم... معمولا کارای که بهم استرس وارد میکنن اینطوری میکنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۵۸۰۲
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۴۳ ق.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۳۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  خیام ایران خودرو ثبت نام کن ماشین، من یه ۲۰۶ ثبت نام کردم .

+ بعضی وقتا یک کار ۵ دقیقه‌ای مثل ارسال یک ایمیل یا انجام یک درخواست رو ۳ هفته طول میدم! واقعا نمیدونم چه مرضی هست ...
مرسی داداش صبح ثبت نام کردم ، این بار سومه که ۲۰۶ ثبت نام می کنم ولی ...
حتی اگه دربیاد اسمم هم ۱۰۰ تومن پول ندارم باید جور کنم تو این دور زمونه هم کسی به ادم قرض نمی ده !
ارسال: #۵۵۸۰۳
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۰۴ ق.ظ
دکلمه‌ها و شعرهای احسان افشاری رو دوست دارم ...

می‌توان با این تصور شاد بود
قلب‌های ما اگر بیگانه‌اند
نسخه‌های دیگری از ما هنوز
در جهان دیگری هم‌خانه‌اند

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۵۵۸۰۴
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط crevice.)
همیشه فکر میکردم سیستم پزشکی اینجا مشکل داره تا اینکه دیشب اخر شبی مجبور شدم برم اورژانس بیمارستان و چقدر از سیستمشون لذت بردم و حتی یه قرون هم نیاز به هزینه کردن نداشتم!
حالا جالبیش اینه که اینجا نیازی به داشتن (خریدن) بیمه ی خدمات درمانی نیست و همه ی مردم بای دیفالت بیمه هستن (فکر کنم کانادا هم همینجور باشه).
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Riemann
ارسال: #۵۵۸۰۵
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  همیشه فکر میکردم سیستم پزشکی اینجا مشکل داره تا اینکه دیشب اخر شبی مجبور شدم برم اورژانس بیمارستان و چقدر از سیستمشون لذت بردم و حتی یه قرون هم نیاز به هزینه کردن نداشتم!
حالا جالبیش اینه که اینجا نیازی به داشتن (خریدن) بیمه ی خدمات درمانی نیست و همه ی مردم بای دیفالت بیمه هستن (فکر کنم کانادا هم همینجور باشه).
خوش به حال مردم کشورهای پیشرفته ، اینجا تنها چیزی که بای دیفالت برای مردم رایگانه هوای آلوده هست Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud
ارسال: #۵۵۸۰۶
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۱۵ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  همیشه فکر میکردم سیستم پزشکی اینجا مشکل داره تا اینکه دیشب اخر شبی مجبور شدم برم اورژانس بیمارستان و چقدر از سیستمشون لذت بردم و حتی یه قرون هم نیاز به هزینه کردن نداشتم!
الان بهتری خوب شدید؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۵۵۸۰۷
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۲:۵۹ ب.ظ
(۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  الان بهتری خوب شدید؟
ممنون؛ مشکل حادی نبود خدا رو شکر، آره خوبم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , big cloud , RASPINA
ارسال: #۵۵۸۰۸
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۵:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط RASPINA.)
......
قبل از مشاهد پاک شد

فایل پیوست برا شما قاابل مشاهده هست؟نمی دونم چرا اون پاک نمیشه

فایل‌(های) پیوست شده

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۵۸۰۹
۲۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۷ ب.ظ، توسط khayyam.)
دلار شد ۲۶ هزار ! من فکر می کنم تا عید به ۳۵ هزار هم می رسه و مردم اخ نمی گن !
خدایش من اینقدر حرص می خورم اخر سکته می کنم تازه من مجردم وای به حال متاهل ها
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , .:tarannom:. , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۰
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط codin.)

اینجام همینه. یک بیمه همگانی هم هست که کاملا رایگانه. منم اینجا چند بار برای چک آپ ها پیش متخصص رفتم و کلی آزمایش و اینا انجام دادم (چیزی نبود نگران نشید دوستانBig Grin) و کاملا رایگان بود. رایگان بودن سیستم درمانی خیلی نعمت بزرگیه چون یکی از بزرگترین استرس های زندگی اینه یهو یه بیماری بد بگیری و ورشکست بشی که توی آمریکا خیلی رایجه این موضوع. البته من شنیدم برای بعضی کارای غیر اورژانسی ماه ها ملت توی صف میمونن ولی خوبیش اینه فقیر و ثروتمند نداره و یک صف هست برای همه به ترتیب اولویت نیاز.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۱
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۷:۱۶ ق.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۵۱ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  همیشه فکر میکردم سیستم پزشکی اینجا مشکل داره تا اینکه دیشب اخر شبی مجبور شدم برم اورژانس بیمارستان و چقدر از سیستمشون لذت بردم و حتی یه قرون هم نیاز به هزینه کردن نداشتم!
اینجام همینه. یک بیمه همگانی هم هست که کاملا رایگانه. منم اینجا چند بار برای چک آپ ها پیش متخصص رفتم و کلی آزمایش و اینا انجام دادم (چیزی نبود نگران نشید دوستانBig Grin) و کاملا رایگان بود. رایگان بودن سیستم درمانی خیلی نعمت بزرگیه چون یکی از بزرگترین استرس های زندگی اینه یهو یه بیماری بد بگیری و ورشکست بشی که توی آمریکا خیلی رایجه این موضوع. البته من شنیدم برای بعضی کارای غیر اورژانسی ماه ها ملت توی صف میمونن ولی خوبیش اینه فقیر و ثروتمند نداره و یک صف هست برای همه به ترتیب اولویت نیاز.
اروپا بهترین سیستم درمان عمومی رو داره، تا یه ذره سرت درد میکنه خودت رو برسون تا هم مفت باشه کوفت باشه رو از دست ندی، هم با پرستارها سلام احوال‌پرسی کنی Big Grin
کانادا من از دوستام شنیدم مشکلش اینه که پزشک‌ها خیلی ریسک نمیکنند دارو بدن، و برای رفتن به متخصص تا شش ماه بیشتر ممکنه توو صف باشی، که خب عدالت در خدمات "نرسانی" فکر نمیکنم مزیت حساب بشه Dodgy
آمریکا به میزانی که پول میدی خدمات میگیری و اگه پول وافر داشته باشی، کیفیت خدمات از همه جا بهتر میشه و اگه فقیر باشی محکوم به مرگی. شرکت‌های بزرگ بیمه‌ی مشتی دارند مثل اینکه. من نزدیک سالی پنج هزار میدم که مراجع به پزشک عمومی و متخصص رو رایگان می‌کنه و تا حدی دندون و عینک رو هم پوشش میده. اما آمبولانس اینا و مراجعه‌ی اضطراری به بیمارستان‌های پوشش داده نشده بخشیش رو باید خودت بدی. واسه همینه کسایی که پول ندارند موقع تصادف اینا نمیذارن کسی به آمبولانس زنگ بزنه (پونصد ششصد دلار هست) تا با ماشین خودشون برسن. نزدیک به نصف ملت (اغلب جمهوری‌خواه) هم اونقدر dumb هستند که حمل اسلحه حتی اگه مشکل روانی داشته باشی رو جزو حقوق بنیادی میدونند (به خاطر تاریخ کوتاه کشورشون چیز زیادی برای افتخار و صیانت ندارند) اما صحبت سلامت همگانی که میشه صداشون میرسه به آسمون که کمیونیستی و سوسیال هست (انگار که مثلا بیمه‌ی بازنشستگی جزو خدمات سوسیال حساب نمیشه!). اوباما سر همین بیمه‌ی اوباماکِیر برای انتخابات چار سال دوم نزدیک بود به مشکل بخوره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , gogooli , crevice , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۲
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۸:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۷ ق.ظ، توسط codin.)
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۷:۱۶ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(23 شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۵۱ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  همیشه فکر میکردم سیستم پزشکی اینجا مشکل داره تا اینکه دیشب اخر شبی مجبور شدم برم اورژانس بیمارستان و چقدر از سیستمشون لذت بردم و حتی یه قرون هم نیاز به هزینه کردن نداشتم!
اروپا بهترین سیستم درمان عمومی رو داره، تا یه ذره سرت درد میکنه خودت رو برسون تا هم مفت باشه کوفت باشه رو از دست ندی، هم با پرستارها سلام احوال‌پرسی کنی Big Grin
کانادا من از دوستام شنیدم مشکلش اینه که پزشک‌ها خیلی ریسک نمیکنند دارو بدن، و برای رفتن به متخصص تا شش ماه بیشتر ممکنه توو صف باشی، که خب عدالت در خدمات "نرسانی" فکر نمیکنم مزیت حساب بشه Dodgy
آمریکا به میزانی که پول میدی خدمات میگیری و اگه پول وافر داشته باشی، کیفیت خدمات از همه جا بهتر میشه و اگه فقیر باشی محکوم به مرگی. شرکت‌های بزرگ بیمه‌ی مشتی دارند مثل اینکه. من نزدیک سالی پنج هزار میدم که مراجع به پزشک عمومی و متخصص رو رایگان می‌کنه و تا حدی دندون و عینک رو هم پوشش میده. اما آمبولانس اینا و مراجعه‌ی اضطراری به بیمارستان‌های پوشش داده نشده بخشیش رو باید خودت بدی. واسه همینه کسایی که پول ندارند موقع تصادف اینا نمیذارن کسی به آمبولانس زنگ بزنه (پونصد ششصد دلار هست) تا با ماشین خودشون برسن. نزدیک به نصف ملت (اغلب جمهوری‌خواه) هم اونقدر dumb هستند که حمل اسلحه حتی اگه مشکل روانی داشته باشی رو جزو حقوق بنیادی میدونند (به خاطر تاریخ کوتاه کشورشون چیز زیادی برای افتخار و صیانت ندارند) اما صحبت سلامت همگانی که میشه صداشون میرسه به آسمون که کمیونیستی و سوسیال هست (انگار که مثلا بیمه‌ی بازنشستگی جزو خدمات سوسیال حساب نمیشه!). اوباما سر همین بیمه‌ی اوباماکِیر برای انتخابات چار سال دوم نزدیک بود به مشکل بخوره.
من حالا فکر نمیکنم "خدمت نرسانی" واژه درستی باشه چون هر چی باشه کشور جهان اوله و یک استانداردهایی توش رعایت میشه ولی خب چون اروپا را تجربه نکردم نمیتونم مقایسه کنم... ولی وقتی با شرایط آمریکا مقایسه میکنم به نظرم خیلی بد به نظر نمیاد در کل.

با بخش دوم حرفات هم موافقم. کلا کشور آمریکا در طول تاریخ هیچوقت طبقه روشنفکر و اینجور چیزا نداشت و هیچوقتی فرهنگ به اون شکلی که توی توی کشورهای اروپایی وجود داشت در آمریکا وجود نداشت...شاید اینم تقش داره در دیدگاه هایی که مردم نسبت به چیزای مختلف دارن مثلا در مورد عدالت اجتماعی و مباحث این چنینی.یه بحث دیگه اینه که همه چیز توی آمریکا ریشه هاش میخوره به ایدئولوژی و یهو پیچیده میشه حلش... حالا این به کنار حتی ماسک زدن مردم توی آمریکا هم یه بحث سیاسی و ایدئولوژیک شده.
ارسال: #۵۵۸۱۳
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۲۵ ق.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۱۳ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من حالا فکر نمیکنم...
به نظرم این بحث رو ادامه ندیم و الا اون آقاهه میاد دعوامون می‌کنه تنها مشکل‌تون بیمه هست چرا نمیاین مثل من چنتا از خیابونا رو هم شما اشغال کنید قال قضیه کنده بشه [تصویر:  477141_21.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , big cloud
ارسال: #۵۵۸۱۴
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۱۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط crevice.)
البته بنظرم اروپا هم همین مشکل صفو اینا رو داره اکثر جاهاش. مثلا اگر من کارم اورژانسی نبود و مریض شده بودم اول باید بری درمونگاه محلی، و معمولا اونجا یه پرستار ببینتت اگه حس کرد نیاز به ویزیت دکتر داری یه چند روز طول میکشه تا دکتر عمومی ببینتت و عملا تا زمانی که نوبتت بشه، خودت خوب میشی اگه بیماری ت سرما خوردگی و انفولانزا باشه!!! اگرم خوب نشده بهت میگه چیزیت نیس، جوشونده بخور خوب میشی:/ Big Grin البته واسه همین فک میکنم سیستم ایمنی بدنشون خیلی قوی تره از ما. بچه های ایرانی یه مشت قرص با خودشون هر سال از ایران میارن اینجا..

بیاین نکات جالبی که دیدین رو بگین: بجز اون مورد یه چیز جالب دیگه هم که اینجا هست راجب بچه هاست از بارداری تا بزرگ شدن. اینه که بچه ها تا ۱۹ سالگی کل هزینه ی درمانشون و حتی دندون پزشکی شون رایگانه (بزرگسالان تا سقف ۱۱۰۰ کرون در سال برای درمان و دارو میدن. هر چی بیشتر بشه دولت میده. هر ده کرون تقریبا میشه یک یورو). دولت از بدو تولد به اندازه ی هزینه های اضافی خورد و خوراک بچه ماهی ۱۵۰۰ کرون پول میده به خونواده شون. مدرسه و دانشگاه و مهد کودکم که کلا رایگانه. واسه مدرسه هم هیچ والدینی حق نداره خودکار و دفتر و کتاب و کیف و ... واسه بچه ش بخره که توی مدرسه استفاده کنه، دولت میده چون اعتقاد دارن باعث ایجاد تبعیض میشه و نهار و تغذیه هم توی مدرسه بهشون میدن و باز والدین حق ندارن چیزی بدن بچه ببره مدرسه. از کلاس هفتم به بعد هم مدرسه بهشون لپ تاپ و ایپد به صورت امانی میده واسه انجام تکالیفشون. تا ۱۲ سالگی حمل و نقل شون رایگانه و تا ۲۰ سالگی نصفه هزینه ش. آهان مرخصی زایمان هم به بابا و هم به مامان بچه تعلق پیدا میکنه Big Grinاونم در مجموع ۴۸۰ روز

خلاصه کلام: دولت میگه شما فقط بزا بقیه ش با من (شوخی) Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , big cloud , codin
ارسال: #۵۵۸۱۵
۲۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۳۹ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۰ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  خلاصه کلام: دولت میگه شما فقط بزا بقیه ش با من (شوخی) [تصویر:  biggrin.gif]
اینطوری که تو کارِت اورژانسی بوده و دنبال مرخصی زایمان می‌گردی خیلی هم شوخی نیس مث اینکه [تصویر:  477144_21.gif][تصویر:  477144_21.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۲۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۳۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close