زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد

ارسال: #۱۹۶
۰۸ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ
زمینه تحقیقاتی برای تز ارشد
سلام
من با صحبت هایی که با استاد راهنمام داشتم به این نتیجه رسیدم که در زمینه امنیت و حملات و بدافزارهای شبکه های اجتماعی موبایل کار کنم. خودم از socialbot ها که بات نت های توی شبکه اجتماعی هستن خوشم اومد ولی خب نمیدونم جای کار دارن یا نه؟
کلا کسی اگه در زمینه بدافزارهای موبایل و یا امنیت شبکه اجتماعی های موبایل کارکرده خوشحال میشم کمکم کنه واسه انتخاب موضوع
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۹۷
۰۶ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۵۰ ق.ظ
سلام
من ترم دو ارشد نرم هستم؛ استاد راهنمام (که فیلدش هوشه) بهم میگه تا متلب یاد نگیری موضوع نمیدم؛ کلی پی دی اف دانلود کردم. ولی گویا باید اول یه زبون برنامه نویسی بلد باشم. درسته؟ واسه تسلط روی متلب یه راهنمایی می کنین از کجا باید شروع کنم؟
یه چیز دیگه؛ فقط گفته که فیلد کلی موضوع پایان نامم باید text analysis باشه؛ ولی نه تو سرچ فارسی نه انگلیسی چیزی دستگیرم نشد که ایده بده واسه انتخاب موضوع. تاپیکی چیزی این فروم نداره واسه کمک؟ تقریبا همه جاشو بالا پایین کردم.
مرسی
اصن جای درستی کمک خواستم یا باید جای دیگه مطرحش می کردم !؟!؟
ارسال: #۱۹۸
۰۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ
RE: زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد
(۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ق.ظ)sergiomf نوشته شده توسط:  سلام
من ترم دو ارشد نرم هستم؛ استاد راهنمام (که فیلدش هوشه) بهم میگه تا متلب یاد نگیری موضوع نمیدم؛ کلی پی دی اف دانلود کردم. ولی گویا باید اول یه زبون برنامه نویسی بلد باشم. درسته؟ واسه تسلط روی متلب یه راهنمایی می کنین از کجا باید شروع کنم؟
یه چیز دیگه؛ فقط گفته که فیلد کلی موضوع پایان نامم باید text analysis باشه؛ ولی نه تو سرچ فارسی نه انگلیسی چیزی دستگیرم نشد که ایده بده واسه انتخاب موضوع. تاپیکی چیزی این فروم نداره واسه کمک؟ تقریبا همه جاشو بالا پایین کردم.
مرسی
اصن جای درستی کمک خواستم یا باید جای دیگه مطرحش می کردم !؟!؟

میخوای رو متن کار کنی بعد گفته متلب یادبگیر!!!
متلب که اصولا یادگیری خاصی نداره. خود متلب یه کتاب راهنما داره که همون خوبه. متلب خیلی ساده هست و ۲-۳ روزه پایه اش رو یاد میگیری
اما برای پردازش متن و کارای اینطوری پیشنهاد میکنم برید سراغ پایتون یا جاوا. که پایتون یادگیری ساده ای داره و برای textهم خیلی خوبه منتهی زمان اجراش از جاوا کندتره.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال: #۱۹۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Aurora.)
(۰۶ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۶ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  میخوای رو متن کار کنی بعد گفته متلب یادبگیر!!!
متلب که اصولا یادگیری خاصی نداره. خود متلب یه کتاب راهنما داره که همون خوبه. متلب خیلی ساده هست و ۲-۳ روزه پایه اش رو یاد میگیری
اما برای پردازش متن و کارای اینطوری پیشنهاد میکنم برید سراغ پایتون یا جاوا. که پایتون یادگیری ساده ای داره و برای textهم خیلی خوبه منتهی زمان اجراش از جاوا کندتره.

ینی بی ربط گفته!؟!؟ شاید خواسته دست به سرم کنه یه مدت؟ یا مثلا با متلب خیلی پیچیده میشه!؟!؟
پ باید جاوا یا پیتون هم یاد بگیرم؟ خب کدومش ساده تره یادگیریش؟ ینی سریعتر میتونم یاد بگیرم که برم سراغ استاد بگم "تسلط نسبی پیدا کردم و حالا موضوع بده"لینکی , منبعی چیزی هم میشه بدید واسه یادگیری؟
پ.ن: فک کنم جاوا در اینده بیشتر به دردم بخوره؟ درسته؟
مرسی از توجه تون
ارسال: #۲۰۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Aurora.)
(۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷ ق.ظ)sergiomf نوشته شده توسط:  ینی بی ربط گفته!؟!؟ شاید خواسته دست به سرم کنه یه مدت؟ یا مثلا با متلب خیلی پیچیده میشه!؟!؟
پ باید جاوا یا پیتون هم یاد بگیرم؟ خب کدومش ساده تره یادگیریش؟ ینی سریعتر میتونم یاد بگیرم که برم سراغ استاد بگم "تسلط نسبی پیدا کردم و حالا موضوع بده"لینکی , منبعی چیزی هم میشه بدید واسه یادگیری؟
پ.ن: فک کنم جاوا در اینده بیشتر به دردم بخوره؟ درسته؟
مرسی از توجه تون
اگر قبلا یک زبان برنامه نویسی رو کار کرده باشید یادگیری متلب عملا شاید کمتر از یک ساعت وقت ببره! اگر کلا با برنامه نویسی آشنا نیستید من پیشنهاد می کنم با متلب شروع نکنید.متلب خیلی از ساختار های برنامه نویسی رو ساده کرده و یه جورایی ممکنه ذهنیت فرد رو یکمی خراب کنه نسبت به کانسپت کدینگ.من توصیم اینه اول با یک زبان خیلی strict مثل c++ کار کنید وقتی کاملا بهش مسلط شدید و یک پروژه خوب هم باهاش زدین بیاین رو متلب.استادتون کلا درست میگن چون خیلی از ایده ها باید پیاده سازی بشن و تو نتایج بشه ارزیابیشون کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sergiomf , سجاد۶۷ , blx , d_felfelak
ارسال: #۲۰۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Aurora.)
(۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۰۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  اگر قبلا یک زبان برنامه نویسی رو کار کرده باشید یادگیری متلب عملا شاید کمتر از یک ساعت وقت ببره! اگر کلا با برنامه نویسی آشنا نیستید من پیشنهاد می کنم با متلب شروع نکنید.متلب خیلی از ساختار های برنامه نویسی رو ساده کرده و یه جورایی ممکنه ذهنیت فرد رو یکمی خراب کنه نسبت به کانسپت کدینگ.من توصیم اینه اول با یک زبان خیلی strict مثل c++ کار کنید وقتی کاملا بهش مسلط شدید و یک پروژه خوب هم باهاش زدین بیاین رو متلب.استادتون کلا درست میگن چون خیلی از ایده ها باید پیاده سازی بشن و تو نتایج بشه ارزیابیشون کرد.

بله خب شما درست میگید؛ هرچیزی رو باید از پایه و بیس یاد گرفت. ولی مسئله اینجاست که من همچین وقتی ندارم. من باید تا اخر بهمن ۳۰ درصد اولیه سمینار رو تحویل بدم ولی هنوز موضوعو هم ندارم. یه خورده کوتاهی کردم؛ یه خورده هم بدشانسم. بیس برنامه نویسی هم تعطیلم چون اصلا کارشناسی رو نرم افزار نبودم و تو فکرشم نبودم. واسه همین الان استارت زدم ینی از صفر تقریبا.
خب حالا واسه اینکه کارم با متلب راه بیفته باید زبون دیگه ای بلد باشم یا نه؟
مرسی از توجه تون Shy
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , سجاد۶۷
ارسال: #۲۰۲
۱۱ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹ ب.ظ، توسط Aurora.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۳۱ ق.ظ)sergiomf نوشته شده توسط:  بله خب شما درست میگید؛ هرچیزی رو باید از پایه و بیس یاد گرفت. ولی مسئله اینجاست که من همچین وقتی ندارم. من باید تا اخر بهمن ۳۰ درصد اولیه سمینار رو تحویل بدم ولی هنوز موضوعو هم ندارم. یه خورده کوتاهی کردم؛ یه خورده هم بدشانسم. بیس برنامه نویسی هم تعطیلم چون اصلا کارشناسی رو نرم افزار نبودم و تو فکرشم نبودم. واسه همین الان استارت زدم ینی از صفر تقریبا.
خب حالا واسه اینکه کارم با متلب راه بیفته باید زبون دیگه ای بلد باشم یا نه؟
مرسی از توجه تون Shy
آهان نه خب متلب از خیلی از زبونای دیگه ساده تره و فکر می کنم لزومی نداره قبلا با زبان های دیگه کار کرده باشید اگر عجله دارین.بخش اعظمی از کار رو هم باید باهاش درگیر بشید تا یادبگیرید و الا این که بشینید لایبریری ها رو بخونید بی فایده هست.من میگم اگر این موضوعات رو بلد شدید برید به استاد بگین یاد گرفتین:
کار با آرایه، ماتریس،ضرب ماتریس ها، دترمینان، ضرب نقطه ای ماتریس ها،معکوس گرفتن از ماتریس ها و کلا کارای بیسیک این مدلی
کار با دستورات شرطی if ، ساختار حلقه (for) و break و continue و ...
نحوه نوشتن یک تابع و همچنین inline function ها
رسم نمودار (تابع plot)
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , sergiomf , d_felfelak
ارسال: #۲۰۳
۱۴ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ب.ظ
با سلام به دوستان
من میخوام موضوع سمینارم رو (که در ادامه موضوع پایان نامه هم بشه)، در یکی از این سه حوزه یا ترکیبی از اونا انتخاب کنم:
سیستم های توصیه گر
داده کاوی
شیکه های اجتماعی

من تو کدنویسی و برنامه نویسی ضعیفم ولی دارم با متلب کار میکنم که یادبگیرم و میخوام در کنارش یه نرم افزار مثل R رو هم یادبگیرم. قبلا هم تو درسامون مطالبی از این سه حوزه خوندیم و برای مقاله و ارائه کلاسی هم مقالاتی در این موضوعات خوندم.

حالا به نظرتون واسه بخش پیاده سازی اینا کافیه یا باید نرم افزار و زبان خاصی بلد باشم؟

کلا چون از نظر پیاده سازی ضعف دارم به نظرتون موضوعم رو تو کدوم حوزه انتخاب کنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
ارسال: #۲۰۴
۲۴ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط newwink.)
سلام دوستان
من یه چند تا سوال داشتم
کسی اینجا رایانش ابری کار کرده؟ اگه کار کردیدکدوم بخشش رو کار کردید؟؟ کسی تو مبحث openStack کار کرده؟
بعد یه سوال اینکه من کنکور ارشد دادم (هوش شرکت کردم) و میخوام شروع کنم یه بحثی رو از الان کار کنم، آیا معقوله؟
من پردازش تصویر رو دوست دارم اما از سمتی، مدیر عامل یه شرکت از من خواست مبحث openStack که جز مباحث رایانش ابری هستش رو پی بگیرم، به نظرتون کدوم بهتره؟ هم از لحاظ مقاله دادن و علمی و هم از لحاظ در آمد و شغلی؟

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...
ارسال: #۲۰۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۴۳ ب.ظ
سلام.استاد من دوست داره در زمینه احرازهویت کارکنیم.من علاقه ای به موضوعات قاطی با برق و هوش مثل شناسایی سیکنال و بردازش صوت و تصویر ندارم .میشه موضوع جدید معرفی کنید که نیاز به اینجیزانباشه.مرسی
ارسال: #۲۰۶
۱۷ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ق.ظ
سلام
من دانشجوی ارشد نرم افزار هستم
موضوع پایان نامه توزمینه وب و تجارت الکترونیک میخوام کسی میتونه کمک کنه
ارسال: #۲۰۷
۰۷ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۰۴ ب.ظ
راهنمایی برای انتخاب پایان نامه در هوش مصنوعی
سلام به همه
من دانشجوی ارشد نرم افزارم تصمیم دارم پایان ناممو هوش کار کنم تخصص استادم ایناس:حیات مصنوعی،حمل ونقل هوشمند،یادگیری کپی مغز،الگوریتم های بهینه سازی. من خیلی آماتورم نمیدونم روی چ موضوعی کار کنم میشه کمکم کنیدBlush
ارسال: #۲۰۸
۰۷ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۴۱ ب.ظ
(۲۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۳:۰۱ ق.ظ)karostami نوشته شده توسط:  پروپوزال کلا چیه؟ فقط باید عنوان موضوع را بنویسیم؟ یا مقاله ای است برای خودش؟

سلام

در مورد پروپوزال یه چیزی که میخواهم بگم اینه که اونو یه خورده کلی تر تعریف کن که زمانی خواستی روی موضوع تحقیقاتی پایان نا مه ات به مرحله ایده دادن رسیدی کارت خودت رو سخت نکنی (البته این نظر منه )
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۲۰۹
۱۷ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۲۱ ق.ظ
سلام
لطفا در مورد موضوعات زیر برای پایان نامه نظرتون رو بگید. این موضوعات رو استادم تایید کرده و حالا یکی رو باید انتخاب کنم. موضوعی رو می خوام که برای پیاده سازی راحت باشه.
۱- بهینه سازی مصرف انرژی مراکز داده ابری
۲- کاهش مصرف انرژی مراکز داده مبتنی بر رایانش ابری با فاخته
۳- بهینه سازی الگوریتم زمانبندی در محاسبات ابری با فاخته
تشکر اگر در مورد شبیه ساز مورد نیاز هر یک هم توضیح دهید.

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
ارسال: #۲۱۰
۲۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۹:۴۶ ق.ظ
سلام. اگه میشه منو راهنمایی کنید !!!!!!!!!!!
پایان ناممو میخام تو زمینه requirements engineering کار کنم . خب راجع به این موضوع تو چه زمینه هایی میشه کار کرد ؟
اخه بعضی زمینه ها زدم مقاله راجع بهش کم بود .
ممنون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۷۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  درخواست کمک سمینار ... شناسایی موجودیت های خاص sahar bano ۲ ۲,۶۷۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۱۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۲۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۳,۰۰۱ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۷۱ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۵۹ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
  فیلدهای تحقیقاتی در گرایش نرم افزار iCanDoIt ۳ ۴,۲۱۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  پایان نامه هوش مصنوعی در زمینه بیوانفورماتیک یا پزشکی safoora s ۲ ۴,۱۳۰ ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: safoora s
  معرفی منبع در زمینه امضای گروهی - رمزنگاری yass147 ۱ ۲,۴۳۵ ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zpp

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close