زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟

ارسال: #۱۶۶
۰۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط Milestone.)
"کسی که سعادتمند نیست در انجام وظیفه ابدی خود قصور کرده است، آنانی که حیات را رویایی بی‌سر و ته می‌پندارند هم نسبت به خویش و هم نسبت به بشریت مقصرند. شاید به همین جهت باشد که طبیعت قبلا وسیله مجازاتشان را به دست خودشان فراهم کرده است. جون لوبک می‌گوید: ما باید تا آخرین حد ممکن خوشبخت باشیم و با شادمانی زندگی کنیم، زیرا که سعادتمند بودن ما مطمئن‌ترین وسیله کمک به جلب نیکبختی دیگران است".

کتاب خود را بشناس | نویسنده: ژان فینو | ترجمه: شجاع‌الدین شفا | نشر: صبح‌دم | تعداد صفحات: ۱۲۷
کتاب خوب و مختصریه در مورد خودشناسی و راه‌حل‌هایی برای نگاه بهتر به زندگی.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , alirezaei , dr.a_AI
ارسال: #۱۶۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۷ ب.ظ
دنیای سوفی

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
ارسال: #۱۶۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ب.ظ
کیمیاگر
پائولو کوئیلو

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۱۶۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۵ ق.ظ
RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
(۰۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  کیمیاگر
پائولو کوئیلو
من بار دومی که این کتاب رو خوندم، بیش از مرتبه اول لذت بردم!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim
ارسال: #۱۷۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۰۳ ب.ظ
یک عاشقانه آرام
نادر ابراهیمی

یک بار نباید زندگی کرد زندگی را نباید یک قطعه کامل غیر قابل تقسیم به اجزا فرض کرد
زندگی به اجزای بیشماری قابل تقسیم است که هر جز به تنهایی زندگی است هر واحد کوچک زندگی ، زندگی است ، و کل زندگی باز هم زندگی است چه کنیم که نام جزء کل یکی است؟ چه کنیم...

مگذار که عشق به عادت دوست داشتن تبدیل شود
مگذار که حتی آب دادن به گل های باغچه به عادت آب دادن گل های باغچه تبدیل شود...
عشق عادت به دوست داشتن و سخت دوست داشتن چیزدیگری نیست ، پیوسته نو کردن خواستنی است که خود پیوسته خواهان نو شدن است و دیگرگون شدن
تازگی ذات عشق است و طراوت بافت عشق .
چگونه میشود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و همچنان عشق بماند

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , Skyrim , alirezaei , dr.a_AI , d_felfelak
ارسال: #۱۷۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۹ ب.ظ
ترانه های خیام
صادق هدایت
تو قطار خوندمش ... خیلی چسبید ...

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , clint
ارسال: #۱۷۲
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۸ ق.ظ
what's it all about? Philosophy and the meaning of life

نویسنده : Julian Baggini

این کتابیه که در حال خوندنش هستم. یکی از سوالات همیشگی بشر این بوده که هدف از زندگی چیه؟ این کتاب به بررسی این موضوع میپردازه. این که در صورتی که خدایی وجود داشته باشه چطور میشه به این سوال جواب داد؟ آیا اگر خدایی وجود نداشته باشه لزوما دیگه زندگی هدف نداره؟ آیا هدف یک چیز باید از قبل مشخص باشه. آیا انسان ها خودشون نمیتونن هدفشونو پیدا کنن بدون این که فرض کنن سازنده ای براشون هدفی از قبل تعیین کرده؟

من خودم با خیلی از استدلال های این کتاب مخالفم. کلا کتاب های فلسفی برای تقویت ذهن هستن نه لزوما پذیرفتن هرآنچه که توی کتاب میاد. این کتاب نیاز به پیش نیاز خاص فلسفی هم نداره کما این که من خودم تقریبا مطالعه فلسفی خاصی از قبل نداشتم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , clint
ارسال: #۱۷۳
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۰ ق.ظ
دارم لاکپشت وار "تاریخ جهان" ارنست گامبریج رو میخونم !

ارسال: #۱۷۴
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۷ ق.ظ
Rainbow RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  دارم لاکپشت وار "تاریخ جهان" ارنست گامبریج رو میخونم !

حتی وقتی لاک پشت ها هم می دانند که به کجا می خواهند بروند از خرگوش ها زودتر به مقصد می رسند Wink

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: elhamgh , ezra , M a h d i
ارسال: #۱۷۵
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط Mahsash.)
گزارش یک مرگ
گابریل گاسیا مارکز

همین دیروز تو اتوبوس تو راه تهران تا اصفهان خوندمش:دی من زیاد ارتباط برقرار نمی‌کنم با قلم مارکز واقعیتش!

هفته‌ی پیش ولی یه کتاب خوندم به اسم «کم‌عمق‌ها» یا The Shallows. نوشته‌ی نیکلاس کار. می‌تونین درمورد نویسنده و خود کتاب جست‌وجو کنین. کتاب بسیار جالب و باارزشی بود. درمورد بلایی بود که اینترنت به سر مغز ما میاره.

هفته‌ی قبل‌ترش هم کتاب فرار از اردوگاه ۱۴ رو خوندم. درمورد تنها کسی هست که تونسته از مخوف‌ترین اردوگاه زندانیان سیاسی تو کره‌ی شمالی فرار کنه. خیلی خیلی خیلی ناراحت‌کننده و تاثیرگذار بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۱۷۶
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۰۲ ب.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  گزارش یک مرگ
گابریل گاسیا مارکز

همین دیروز تو اتوبوس تو راه تهران تا اصفهان خوندمش:دی من زیاد ارتباط برقرار نمی‌کنم با قلم مارکز واقعیتش!

هفته‌ی پیش ولی یه کتاب خوندم به اسم «کم‌عمق‌ها» یا The Shallows. نوشته‌ی نیکلاس کار. می‌تونین درمورد نویسنده و خود کتاب جست‌وجو کنین. کتاب بسیار جالب و باارزشی بود. درمورد بلایی بود که اینترنت به سر مغز ما میاره.

هفته‌ی قبل‌ترش هم کتاب فرار از اردوگاه ۱۴ رو خوندم. درمورد تنها کسی هست که تونسته از مخوف‌ترین اردوگاه زندانیان سیاسی تو کره‌ی شمالی فرار کنه. خیلی خیلی خیلی ناراحت‌کننده و تاثیرگذار بود.
هیچ وقت نتونستم مارکز رو قبول کنم.معلوم نیست مورخه ، رمان نویسه، فیلسوفه ؛ چیه!! اصلا ازش خوشم نمیاد؛به نظر منم اون رمان "صد سال تنهایی" که نوشته فقط به خاطر اسمشه که کمی داد و هوار کرده ، تا صفحه ۱۸۸ ازش خوندم و کتابشو انداختم دور کلا.چون به نظرم خیلی بی خود بود
باقی آثار و گفته هاشم فقط و فقط یهویی هست و هیچ تفکر آنچنانی ای پشتش نیست
ارسال: #۱۷۷
۲۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  گزارش یک مرگ
گابریل گاسیا مارکز

منم دیروز از تهران داشتم میومدم شیراز و طبق معمول توی اتوبوس کتاب می خوندم. اولش یه کتاب در خصوص مهارت تصمیم گیری خوندم با عنوان اصلی:
The truth about making smart decisions
کتاب ساده و روانی هست. نکات خوبی هم داره اما این به این معنی نیست که بعد از خوندنش دیگه کاملا میتونید راحت تصمیم گیری کنید (اول کتاب خود نویسنده هم این نکته رو گفته).
بعدش که هوا یکم تاریک شد رفتم سراغ کتاب صوتی. بنظرم کتابای صوتی توی اتوبوس خیلی بهتره چون دست و پا گیر نیست و به چشم هم فشار نمیاره (هم بخاطر لرزش ماشین و هم کمبود نور).

اون کتاب فرار از اردوگاه فکر کنم تقریبا همه باهاش آشنا هستم، یه قسمتش هست که توی تمام این برنامه های شبکه اجتماعی پخش شده...
------------
پ.ن: دوستانی که کتاب صد سال تنهایی رو خوندن، غیر از اسم "خوزه آنتونیو آرکادیو" و اون دختره که خاک میخوره!!، اگر چیز دیگه ای ازش فهمیدن اینجا بگن. اصلا نتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم اما تصمیم دارم کتاب عشق سال های وبا رو استارت بزنم!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash
ارسال: #۱۷۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۸ ق.ظ
(۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۲ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(20 خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  گزارش یک مرگ
گابریل گاسیا مارکز

منم دیروز از تهران داشتم میومدم شیراز و طبق معمول توی اتوبوس کتاب می خوندم. اولش یه کتاب در خصوص مهارت تصمیم گیری خوندم با عنوان اصلی:
The truth about making smart decisions
کتاب ساده و روانی هست. نکات خوبی هم داره اما این به این معنی نیست که بعد از خوندنش دیگه کاملا میتونید راحت تصمیم گیری کنید (اول کتاب خود نویسنده هم این نکته رو گفته).
بعدش که هوا یکم تاریک شد رفتم سراغ کتاب صوتی. بنظرم کتابای صوتی توی اتوبوس خیلی بهتره چون دست و پا گیر نیست و به چشم هم فشار نمیاره (هم بخاطر لرزش ماشین و هم کمبود نور).

اون کتاب فرار از اردوگاه فکر کنم تقریبا همه باهاش آشنا هستم، یه قسمتش هست که توی تمام این برنامه های شبکه اجتماعی پخش شده...
------------
پ.ن: دوستانی که کتاب صد سال تنهایی رو خوندن، غیر از اسم "خوزه آنتونیو آرکادیو" و اون دختره که خاک میخوره!!، اگر چیز دیگه ای ازش فهمیدن اینجا بگن. اصلا نتونستم با این کتاب ارتباط برقرار کنم اما تصمیم دارم کتاب عشق سال های وبا رو استارت بزنم!

عشق سال های وبا رو تا نصفه خوندم بعد اشتباهی از کتابخونم پاکش کردم و این شد که دیگه هیچوقت تموم نشد! عشق سال های وبا هرچند اونقدر فراز فرود نداره رمانش ولی در کل به نظرم خوندنش جالبه
ارسال: #۱۷۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط Milestone.)
به صورت کلی خوندن صد سال تنهایی به عنوان اولین کتاب از مارکز، مثل این می‌مونه که اولین کتابی که از دکتر شریعتی خونده می‌شه کویر باشه، در صورتی‌که کتاب‌های بعضی از نویسنده‌ها مثل این دو نفر دارای سیر مطالعاتی مخصوص به خودش هست. برای مثال کتاب‌های دکتر شریعتی به سه دسته اجتماعیات، اسلامیات و کویریات تقسیم‌بندی می‌شه و اگه کسی بدون خوندن اجتماعیات یا اسلامیات به کویریات برسه، احتمالا نه درک درستی از اندیشه‌های ایشون پیدا می‌کنه و نه اینکه لزوما می‌فهمه که منظور نویسنده از این حرفا چیه دقیقا؟

کتاب‌های مارکز هم تقریبا همین‌طوریه و وقتی کسی با ادبیات آمریکای لاتین (معرفی شده توی داستان‌های مارکز که به مراتب سبک ساده‌تری دارن) آشنایی نداشته باشه شاید نتونه ارتباط خوبی با صد سال تنهایی‌ای پیدا کنه که شاید از بَدبَدَن‌تَرین (!) کتاب‌ها از نظر خوندن و کثرت اسامی و روابط هست و البته ترجمه خوب رو هم نباید فراموش کرد. البته ممکنه دلایل دیگه‌ای هم داشته باشه و کسی کلا خوشش نیاد از این نویسنده و این سبک و این نوع رمان‌نویسی، ولی غالبا دلیلش همین هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , Saman , Parisa-SH
ارسال: #۱۸۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  عشق سال های وبا رو تا نصفه خوندم بعد اشتباهی از کتابخونم پاکش کردم و این شد که دیگه هیچوقت تموم نشد! عشق سال های وبا هرچند اونقدر فراز فرود نداره رمانش ولی در کل به نظرم خوندنش جالبه

قصد دارم فایل صوتی اونو گوش کنم (البته بشرطی که صداش به دلم بشینه والا خود کتابش میخونم) . قبلا نگاهی بهش انداختم و برام جالب بود.

(۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  به صورت کلی خوندن صد سال تنهایی به عنوان اولین کتاب از مارکز، مثل این می‌مونه که اولین کتابی که از دکتر شریعتی خونده می‌شه کویر باشه، در صورتی‌که کتاب‌های بعضی از نویسنده‌ها مثل این دو نفر دارای سیر مطالعاتی مخصوص به خودش هست. برای مثال کتاب‌های دکتر شریعتی به سه دسته اجتماعیات، اسلامیات و کویریات تقسیم‌بندی می‌شه و اگه کسی بدون خوندن اجتماعیات یا اسلامیات به کویریات برسه، احتمالا نه درک درستی از اندیشه‌های ایشون پیدا می‌کنه و نه اینکه لزوما می‌فهمه که منظور نویسنده از این حرفا چیه دقیقا؟

کتاب‌های مارکز هم تقریبا همین‌طوریه و وقتی کسی با ادبیات آمریکای لاتین (معرفی شده توی داستان‌های مارکز که به مراتب سبک ساده‌تری دارن) آشنایی نداشته باشه شاید نتونه ارتباط خوبی با صد سال تنهایی‌ای پیدا کنه که شاید از بَدبَدَن‌تَرین (!) کتاب‌ها از نظر خوندن و کثرت اسامی و روابط هست و البته ترجمه خوب رو هم نباید فراموش کرد. البته ممکنه دلایل دیگه‌ای هم داشته باشه و کسی کلا خوشش نیاد از این نویسنده و این سبک و این نوع رمان‌نویسی، ولی غالبا دلیلش همین هست.

با ادبیات آمریکای جنوبی بیگانه نیستم. حس میکنم ترجمه بدی رو دارم. یه کتاب هست خیلی قدیمیه و از اون هایی هست که میگن محتواش کم نشده. چاپ بدی هم داره. فکر کنم اینا باعث شد کمی حس بدی بهش پیدا کنم. اما خب حرصم در میاد آنتونیو آرکادیو میومد هی از صبح تا شب مینشست ماهی طلایی درست میکرد و اخر سر آبش میکرد!! Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , Saman

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۹۱ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۳۸۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۱۴۷ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۱ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۶ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close