زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟

ارسال: #۲۸۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۳۶ ق.ظ
RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹ ب.ظ)hanie_M نوشته شده توسط:  دوستان، رمان خوب چی پیشنهاد میکنید؟ برای مادرم میخوام بخرم Angel

سلام
ملت عشق رو پیشنهاد میکنم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M , alma1988
ارسال: #۲۸۷
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۸:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ق.ظ، توسط big cloud.)
دوستان با احترام به نظر همه، این کتاب ملت عشق به لحاظ کیفیت واقعا پایین هست. بی نظمی و بی هدف بودن کاملا توش مشهوده. بعدشم فقط ۴۰ تا قاعده را توصیف کرده با اخلاقیاتی که یه صوفی میتونه داشته باشه.
کلا بیشتر جنبه تخیلی اونم از دیدگاه مردم ترکیه را داره.
جذابیت این داستان چی بوده برای شما؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: hanie_M
ارسال: #۲۸۸
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۸:۱۷ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  جذابیت این داستان چی بوده برای شما؟
من به چند دلیل این کتاب رو دارم میخونم
اول اینکه چندین بار ، دوستانم پیشنهاد کردن بخون و من کنجکاو شدم.
مقدمه این کتاب رو که خوندم خیلی برام جالب بود که اون زمان قرن ۱۳ هم گرفتار باورها و اعتقادهایی بودند که الان هم توی جامعه ما از این قبیل مسائل هست و بعضی حرف های شمس در مورد خدا یا مثلاً اون گفتگوش با اون حاکم با لباس زربافت در مورد قضاوت در مورد مردم ، خیلی برام جالبه.
و زندگی« الا» هم برام جالبه چون حس کردم شخصیتی هست که توی درون خودش مرده و برام جالبه بدونم چه روندی رو طی می کنه و چطور میشه.
منتها من هنوز کامل کتاب رو نخوندم و تا اینجا این ها باعث شده که کتاب رو بخونم . کتاب که تموم شد کاملتر نظرمو میگم .
بنظر شما یعنی هر آنچه در مورد شمس میگه و حرف هاش، حاصل تخیل نویسنده هست؟
ارسال: #۲۸۹
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۴:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۵:۰۹ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  من به چند دلیل این کتاب رو دارم میخونم
مقدمه این کتاب رو که خوندم خیلی برام جالب بود که اون زمان قرن ۱۳ هم گرفتار باورها و اعتقادهایی بودند که الان هم توی جامعه ما از این قبیل مسائل هست و بعضی حرف های شمس در مورد خدا یا مثلاً اون گفتگوش با اون حاکم با لباس زربافت در مورد قضاوت در مورد مردم ، خیلی برام جالبه.
و زندگی« الا» هم برام جالبه چون حس کردم شخصیتی هست که توی درون خودش مرده و برام جالبه بدونم چه روندی رو طی می کنه و چطور میشه.
منتها من هنوز کامل کتاب رو نخوندم و تا اینجا این ها باعث شده که کتاب رو بخونم . کتاب که تموم شد کاملتر نظرمو میگم .
در مورد شمس و دنیای صوفیانه اش کاری ندارم. شخصیت های دیگری که درگیر داستان میشن به هیچ عنوان قوی نیستن و این که در نهایت شمس را به معشوقه خودش تشبیه میکنه. شما کتاب را کامل کنید تا بدون این که اسپویل شه داستان، بشه درموردش نقد کنیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۲۹۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۱:۰۴ ق.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  شما کتاب را کامل کنید تا بدون این که اسپویل شه داستان، بشه درموردش نقد کنیم
با کمال میل، حتما.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۲۹۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۱۰:۴۶ ق.ظ
خیلی خوبه که میبینم تو این تاپیک نقد کتاب هم داریم، واقعا عالیه Heart

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , negarin_ , The BesT
ارسال: #۲۹۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۵:۵۷ ب.ظ
کتاب نخونید ! در جهل باقی بمونید!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , ezra
ارسال: #۲۹۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۶:۱۷ ب.ظ
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
ارسال: #۲۹۴
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۱۰:۱۷ ق.ظ
عجیب ترین خوی آدمی این است که می داند فعلی بد و آسیب رسان است.. اما آن را انجام می دهد.. به کرات هم!
هر آدمی دانسته و ندانسته، به نوعی در لجاجت و تعارض با خود به سر می برد و هیچ دیگری ویرانگرتر از خودِ آدمی نسبت به خودش نیست...

سلوک|محمود دولت آبادی

هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۲۹۵
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۳۸ ب.ظ
"کتاب دختر پرتقالی"
تخیل و داستان پردازی جان الوا را دوست داشتم. همچنین تلاش برای رسیدن به هدفش را.
نوشتن نامه برای فرزندش برام جالب بود.
این موضوع که چقدر یه نامه میتونه یه نفر را تغییر بده هم از نظر من جالب به نظر میومد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , negarin_ , The BesT
ارسال: #۲۹۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۰۲ ق.ظ
تجملات هیچ‌وقت جاذبه‌ای برایم نداشت، من چیزهای ساده را دوست دارم،
کتاب‌ها را، تنهایی را... یا بودن با کسی که تو را می‌فهمد.
ربه‌کا|دافنه دوموریه

هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۲۹۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۸, ۰۵:۵۱ ب.ظ
عشق ورزیدن یعنی کنار هم ماندن
عشق ورزیدن یعنی خروج از جهان رویایی
و ورود به جهانی که عشق پایدار در آن ممکن است.
رو در رو، استخوان به استخوان،
و با عشقی متعهدانه.
عاشق بودن یعنی ماندن،
آن هم زمانی که
تک تک سلولهای بدن می گویند:
فرار کن!

زنانی که با گرگ‌ها می‌دوند|کلاریسا پینکولا استس

هراسی ندارند!
ارسال: #۲۹۸
۲۴ خرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۴ ب.ظ، توسط fo-eng.)
مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

به دخترت خواندن بیاموز. به او یاد بده که عاشق کتاب باشد. بهترین روش براى کتاب خوان شدن او این است که تو را در آن حال ببیند. وقتى تو مشغول خواندن باشى، درک مى کند که خواندن ارزشمند است، حتى اگر او به مدرسه نرود و فقط کتاب بخواند، قول مى دهم داناتر از کودکى شود که تحت محدودیت هاى آموزش و پرورش، درس و کتاب مى خواند. کتاب ها به او کمک مى کنند تا دنیا را بهتر بشناسد و آن را به چالش بکشد، به او کمک مى کنند تا خودش را بهتر بیان کند و راحت تر بتواند رسالت آینده ى خویش را انتخاب کند. فرقى نمى کند که بخواهد سرآشپز، دانشمند یا خواننده شود. او مى تواند از مهارت هایى که کتاب ها به او مى دهند، بهره گیرد. منظورم کتاب هاى درسى نیست، بلکه کتاب هاى تاریخ، رمان و خودزندگینامه هاست. اگر لازم شد به او باج بده، رشوه بده، پاداش بده تا کتاب بخواند. او را تشویق کن تا کتاب بخواند. هرگز بانویى نیجرى به نام آنجلا را فراموش نمى کنم. او مادرى مجرد بود که فرزندش را در آمریکا بزرگ مى کرد. کودکش تمایلى به کتاب خواندن نداشت و مادر تصمیم گرفت براى هر صفحه کتاب به او پنج سنت بدهد. ظاهرا براى مادر گران تمام مى شد، اما سرمایه گذارىِ ارزشمندى بود.

تو حتى مجبور نیستى عاشق شغلت باشى، فقط مى توانى عاشق چیزهایى باشى که شغلت به تو هدیه مى دهد؛ چیزهایى مثل اعتماد به خویشتن و عزت نفس که حاصل کار کردن و پول درآوردن است.

نسبت به کارى که انجام مى دهى هرکسى عقیده و نظرى دارد، اما آنچه اهمیت دارد کارى است که تو دوست دارى براى خودت انجام دهى و یادت باشد قرار نیست همان کارى را انجام دهم که خوشایند دیگران است.

به او بگو مهربانى مهم است. وقتى با دیگران مهربان است، او را تحسین کن، اما به او یاد بده هرگز مهربان بودن را بارى به هر جهت نگیرد. به او بگو که او نیز شایسته ى مهربانى دیگران است.

[تصویر:  468611_Presentation1.jpg]

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , The BesT
ارسال: #۲۹۹
۰۳ تیر ۱۳۹۸, ۱۰:۲۰ ق.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۳:۵۷ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  من به چند دلیل این کتاب رو دارم میخونم
در مورد شمس و دنیای صوفیانه اش کاری ندارم. شخصیت های دیگری که درگیر داستان میشن به هیچ عنوان قوی نیستن و این که در نهایت شمس را به معشوقه خودش تشبیه میکنه. شما کتاب را کامل کنید تا بدون این که اسپویل شه داستان، بشه درموردش نقد کنیم.
سلام
من بعد مدت ها و کوتاه کوتاه خواندن این کتاب، بالاخره این کتاب رو تموم کردم دوست دارم نظرتون رو در مورد کتاب با جزییات بیشتری بگید البته اگر وقت داشته باشید.
اگر بخوام قبل از حرف های شما نظر خودم رو در مورد کلیت کتاب بگم من همچنان بخش های مربوط به شمس رو با علاقه زیاد دنبال میکردم چه بخش های که شمس و مولوی بود و یا بخش هایی که با شخصیت های دیگه مثل گل کویر یا سلیمان نوشته شده بود خیلی خیلی لذت میبرم اما از بخش های از کتاب هم بدم اومد بخش مربوط به شخصیت الا و عزیز و تشبیه خودشون به مولوی و شمس و داستان مربوط بهشون.
ارسال: #۳۰۰
۰۳ تیر ۱۳۹۸, ۰۴:۱۳ ب.ظ
فعلا یک کتاب به اسم " سه دقیقه آخر " دارم می خونم و در مورد پدیده مه بانگ هست.
بعد از این میخوام هرماه خودم را مجبور کنم یک کتاب بخرم و بخونم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_ , Milad_Hosseini , anne.shirley

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۲۶۴ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۱۹۳ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
Video آخرین فیلمی که دیدید! marvelous ۶۴ ۴۴۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: RASPINA
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۳۸۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  اثبات بومی بودن sirvan.t ۸ ۵,۱۴۸ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۱ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۳۸۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close