تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
(10 تير 1394 02:37 ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط: [ -> ]یکی از اقوام ما نصف خونه پدریش به عنوان مهریه خانومش تعیین کرده
الانم پدرش اجاره نشین شدن و خودش و خانومش عاشقانه تو اون خونه زندگی میکننHuhHuhHuh
طرف از خودش مایه نمیذاره ، از مامان و باباش میذاره!!!
چه ادمایی پیدا میشن!!!!!!
(10 تير 1394 02:37 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 02:33 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]من کلیه هام خدا رو شکر سالمه Smile فک کنم قیمتش حدودا ۵۰ میلیون باشهSmile اون چهل میلیون هم یه جور پیدا میشه
البته احتمال توافق هسته ای هم در نظر گرفتم که قیمت سکه بیاد پایین Smile
هدیه شما به خانمت کلیه هاته؟!
واقعا فکر کردی چقدر میتونی پول ذخیره کنی که ۹۰ میلیون بشه؟!
البته گفتم که بدترین شرایط. یعنی شما فرض کنید که همه چیز اوکی باشه و فقط مونده باشه دعوای خانواده سر مهریه وگرنه اگه شرایط مساعد باشه مطمئنا همونقدی که بتونم در حال حاضر بدم رو مهریه میکنم
بیشتر منظورم این بود که مهریه اصلی با خانم توافق شده باشه و این مهریه واسه کلاه گذاری سر خانواده ها باشه SmileBig Grin
حالا مثلا از شانس کچل ما فرداش خانواده خانم گفتن مهریه رو بده، طوری باشه که با ساقط کردن خودم از هستیSmile بتونم مهریه رو بدم

(10 تير 1394 02:37 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]در ضمن اگر این همه قوانین برای ندادن مهریه هست پس دیگه مشکل چیه؟ برید هزار تا سکه مهر کنید، شما که راهشو بلدید Smile
خب این میشه دروغ که ما آقایون اصلا بلد نیستیم دروغ بگیم Smile
حرف شما درسته. ولی سوال من اینه که چه تضمینی وجود داره که اقا بتونه مهریه رو بده یا اصلا بتونه بده چه تضمینی وجود داره بخواد بده
به نظر من که دنبال همون گل و عشق و ستاره چیدن باشیم بهتره Smile
(10 تير 1394 02:44 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]البته گفتم که بدترین شرایط. یعنی شما فرض کنید که همه چیز اوکی باشه و فقط مونده باشه دعوای خانواده سر مهریه وگرنه اگه شرایط مساعد باشه مطمئنا همونقدی که بتونم در حال حاضر بدم رو مهریه میکنم
بیشتر منظورم این بود که مهریه اصلی با خانم توافق شده باشه و این مهریه واسه کلاه گذاری سر خانواده ها باشه SmileBig Grin
حالا مثلا از شانس کچل ما فرداش خانواده خانم گفتن مهریه رو بده، طوری باشه که با ساقط کردن خودم از هستیSmile بتونم مهریه رو بدم
اونوقت اگه چند سال بعد خانواده طرف سراغ مهریه رو گرفتن شما میخوای بگی چی؟! اگه نداده باشی که ضایعست. اگه مهریه رو داده باشی بازم ضایعست چون سوال پیش میاد این همه پولو از کجا اورده؟
(10 تير 1394 02:50 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 02:44 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]البته گفتم که بدترین شرایط. یعنی شما فرض کنید که همه چیز اوکی باشه و فقط مونده باشه دعوای خانواده سر مهریه وگرنه اگه شرایط مساعد باشه مطمئنا همونقدی که بتونم در حال حاضر بدم رو مهریه میکنم
اونوقت اگه چند سال بعد خانواده طرف سراغ مهریه رو گرفتن شما میخوای بگی چی؟! اگه نداده باشی که ضایعست. اگه مهریه رو داده باشی بازم ضایعست چون سوال پیش میاد این همه پولو از کجا اورده؟
یعنی شما میگی نمیشه تو چند سال 90 میلیون هدیه به خانمت داد؟ Smile اگه اینجوری باشه که تو زندگی مدام باید نون خشک بخوریمSmileBig Grin
البته ناگفته نماند که تو زندگی باید یه جاهایی ریسک کرد وگرنه آدم هیچ کاری رو انجام نمیده

(10 تير 1394 02:37 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]اصلا چرا خانم ها به آقایون سکه ندن برای ابراز محبت Big Grin
آفرین، واقعا آفرین Smile
این حرفو باید با آب طلا نوشت Smile Big Grin
(10 تير 1394 02:57 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی شما میگی نمیشه تو چند سال ۹۰ میلیون هدیه به خانمت داد؟ Smile اگه اینجوری باشه که تو زندگی مدام باید نون خشک بخوریمSmileBig Grin
البته ناگفته نماند که تو زندگی باید یه جاهایی ریسک کرد وگرنه آدم هیچ کاری رو انجام نمیده
شما اگه انقدر وضعت خوبه که علاوه بر ماشین و خونه و خرج عقد و عروسی میتونی ۹۰ میلیون هم پول در بیاری بیا یه کمکی هم به ما کن!
(10 تير 1394 03:07 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
(10 تير 1394 02:57 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی شما میگی نمیشه تو چند سال ۹۰ میلیون هدیه به خانمت داد؟ Smile اگه اینجوری باشه که تو زندگی مدام باید نون خشک بخوریمSmileBig Grin
شما اگه انقدر وضعت خوبه که علاوه بر ماشین و خونه و خرج عقد و عروسی میتونی ۹۰ میلیون هم پول در بیاری بیا یه کمکی هم به ما کن!
قرار نیست که اول زندگی همه اینا جور باشه، یا اگه قرار هست باشه بهترینش باشه
ازدواج خیلی سخته خیلی ولی اگه دو نفر شعور داشته باشن به همه سختیاش می ارزه
راستش آقای بلک اگه آدم بخواد اینجوری فک کنه که تا آخر عمرش باید مجرد بمونهSmile
شما شاید بتونی دختر مردمو با چند تا شاخه گل گول بزنی SmileBig Grin ولی خانواده شو نمیتونی Smile

(10 تير 1394 02:37 ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط: [ -> ]این رو هم قبول دارم که شما الان همون ۱۰۰ تا که در ظاهر کم هست رو مهریه بزارید و بدون اینکه مشکلی داشته باشید خانم بره بزاره اجرا اونوقت تکلیف چی میشه. ۱۰۰ میلیون از کجا ؟ Big Grin خودم برادر دارم این چیزا رو درک می کنم.
هر جور شده 100 تا سکه رو جور میکنم، این میشه تاوان عشقی که نبود
بازم میگم این 100 تا سکه واسه بدترین شرایط بود، یعنی شما یه مدت با کسی تمام حرفاتونو زدید و واقعا با همدیگه به تفاهم رسیدید. یعنی همه چیز اوکیه و مهریه مد نظر خانم هم چیز دیگه ایه
ولی خب ممکنه خانواده خانم اعتماد نداشته باشن و به مهریه کم راضی نباشن
(10 تير 1394 03:07 ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط: [ -> ]
1) آقا میثم می خوان مهریه خانمشون رو در حد توان و پیش از طلب کردن بدن؛شما چرا قصد منصرف کردن ایشون رو دارید؟؟؟Big Grin
2) چرا شما در هر چیزی بعد منفی شو در نظر می گیرید؟؟؟؟؟ باور کنید در این دنیا آدمهای خوب و خوشبخت هم وجود دارند!
پ.ن: البته ممکنه دیده ها،شنیده ها و تجربیاتی داشتید که نظرتون رو عوض کرده.
(10 تير 1394 03:17 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]قرار نیست که اول زندگی همه اینا جور باشه، یا اگه قرار هست باشه بهترینش باشه
ازدواج خیلی سخته خیلی ولی اگه دو نفر شعور داشته باشن به همه سختیاش می ارزه
راستش آقای بلک اگه آدم بخواد اینجوری فک کنه که تا آخر عمرش باید مجرد بمونهSmile
شما شاید بتونی دختر مردمو با چند تا شاخه گل گول بزنی SmileBig Grin ولی خانواده شو نمیتونی Smile
من نگفتم اول زندگی این پولو بدی اما شما اگه بخوای این ۹۰ تامن رو تو ۱۰ سال پرداخت کنی ماهی به طور میانگین ۷۵۰ تامن (به پول امروز) باید پرداخت کنی. این علاوه بر هزینه های دیگه زندگی و پس انداز برای خرید مسکن و ماشینه.
(10 تير 1394 03:21 ب.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط: [ -> ]۱) آقا میثم می خوان مهریه خانمشون رو در حد توان و پیش از طلب کردن بدن؛شما چرا قصد منصرف کردن ایشون رو دارید؟؟؟Big Grin
۲) چرا شما در هر چیزی بعد منفی شو در نظر می گیرید؟؟؟؟؟ باور کنید در این دنیا آدمهای خوب و خوشبخت هم وجود دارند!
پ.ن: البته ممکنه دیده ها،شنیده ها و تجربیاتی داشتید که نظرتون رو عوض کرده.
۱- من شک دارم میثم در توانش باشه این مبلغو قبل از طلب کردن طرف بده.
۲- مهریه مثل چک میمونه. هیچ وقت شده شما چک بکشید اما حساب کتاب نکنید؟!
مهریه رو خانواده دختر واسه این اصرار دارن چون نگران آینده دخترشونن پس فردا آقا پسر تغییر شخصیت داد دخترشون حداقل یه زندگی نرمال داشته باشه بعد طلاق ، مگه بی دلیل میشه مهریه رو خواست و انداخت زندان مگه با باند سارقین مهریه وصلت میکنین! خیلی از خانما هم انقدر اذیت میشن بیخیال مهریه میشن ! از بس که قوانین حق رو به مردا میده اکثر مردا هم شرایطو به نفع خودشون تغییر میدن! اگه ب خودتون و اون خانم اطمینان دارین انقدر نترسین از مهریه!
(10 تير 1394 03:31 ب.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط: [ -> ]مهریه رو خانواده دختر واسه این اصرار دارن چون نگران آینده دخترشونن پس فردا آقا پسر تغییر شخصیت داد دخترشون حداقل یه زندگی نرمال داشته باشه بعد طلاق ، مگه بی دلیل میشه مهریه رو خواست و انداخت زندان مگه با باند سارقین مهریه وصلت میکنین! خیلی از خانما هم انقدر اذیت میشن بیخیال مهریه میشن ! از بس که قوانین حق رو به مردا میده اکثر مردا هم شرایطو به نفع خودشون تغییر میدن! اگه ب خودتون و اون خانم اطمینان دارین انقدر نترسین از مهریه!
جدای از تمام حرفاتون چرا خانواده دختر نباید اطمینان داشته باشن و مهریه رو کم بذارن؟
با توجه به شرایط فعلی جامعه خانواده هایی که به مهریه کم راضی بشن خیلی کمن. کسی که میخواد ازدواج کنه اینو خوب میدونه
حالا آقای بلک من یه سوال ازتون میپرسم
شما فرض کنید(فرض کنیدا وگرنه میدنیم که شما قرار نیست ازدواج کنید Smile ) با یه خانم صحبت کردین و همه جوره ازش خوشتون اومده، یه جورایی احساس کردید نیمه گمشده تونه، آقای بلک و نیمه گمشده Smile
با خانم هم توافق کردید که مهریه اون چیزی باشه که در توان شما است. من نمیگم به خاطر این توافق برید هر چی دوست دارید مهریه کنید، به هر حال باید احتمالا دیگه رو هم در نظر گرفت
شاید خانم به شما اعتماد کرده باشه ولی خانوادش به دلیلی به شما اعتماد لازم رو نداشته باشن، با شرایط فعلی جامعه انتظار بیخودی هم نیست
فرض میگیریم شرایط شما اوکی باشه و مهریه توافقی شما 50 تا سکه باشه، بعد خانواده عروس به دلایلی قبول نکنن و بگن 100 تا سکه. شما چکار میکنین؟
به خاطر 50 تا سکه نیمه گمشده ای که بعد از سالها پیدا کردید رو بی خیال میشید Smile

به نظرم همون قضیه هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
کسی که میخواد ازدواج کنه باید بدونه که زن شاسی بلند میخواد و بچه لپ تاپ و حسابی باید مثل ... کار کنه Smile
بر کسی پوشیده نیست که ازدواج کردن سخته، حالا بعضیا میگن مگه آدم دیوانه است بره تو این شرایط ازدواج کنه و بعضیا هم میرن ازدواج میکنن و به حال مجردا غبطه میخورن Smile
شما حق نمیدین نگران باشن ؟ مخصوصا اگه انتخاب دختر باشه اون آقا ، تا وقتی که دختر نخواد مهریه رو که کاری نمیتونن بکنن خانواده،
شما دختر داشته باشین فقط به آینده دخترتون فکر میکنین نمیتونین خوشبین باشین به همه چی توو ایران مخصوصا ، من که حق میدم به خانواده که نگران باشن، به آقا پسر هم حق میدم که بترسه اما ناراحت میشم که به من اطمینان نداره ، البته راجع به ازدواج سنتی نظری ندارم چون نمیشه شناخت پیدا کرد
(10 تير 1394 03:47 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]بر کسی پوشیده نیست که ازدواج کردن سخته، حالا بعضیا میگن مگه آدم دیوانه است بره تو این شرایط ازدواج کنه و بعضیا هم میرن ازدواج میکنن و به حال مجردا غبطه میخورن Smile
اصلا حرفتون رو قبول ندارم، به هیچ وجه من الوجوح !!! ازدواج خیلی هم آسونه، اصن کی گفته سخته؟؟؟
(10 تير 1394 03:47 ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط: [ -> ]با توجه به شرایط فعلی جامعه خانواده هایی که به مهریه کم راضی بشن خیلی کمن. کسی که میخواد ازدواج کنه اینو خوب میدونه
حالا آقای بلک من یه سوال ازتون میپرسم
شما فرض کنید(فرض کنیدا وگرنه میدنیم که شما قرار نیست ازدواج کنید Smile ) با یه خانم صحبت کردین و همه جوره ازش خوشتون اومده، یه جورایی احساس کردید نیمه گمشده تونه، آقای بلک و نیمه گمشده Smile
با خانم هم توافق کردید که مهریه اون چیزی باشه که در توان شما است. من نمیگم به خاطر این توافق برید هر چی دوست دارید مهریه کنید، به هر حال باید احتمالا دیگه رو هم در نظر گرفت
شاید خانم به شما اعتماد کرده باشه ولی خانوادش به دلیلی به شما اعتماد لازم رو نداشته باشن، با شرایط فعلی جامعه انتظار بیخودی هم نیست
فرض میگیریم شرایط شما اوکی باشه و مهریه توافقی شما ۵۰ تا سکه باشه، بعد خانواده عروس به دلایلی قبول نکنن و بگن ۱۰۰ تا سکه. شما چکار میکنین؟
به خاطر ۵۰ تا سکه نیمه گمشده ای که بعد از سالها پیدا کردید رو بی خیال میشید Smile

به نظرم همون قضیه هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
کسی که میخواد ازدواج کنه باید بدونه که زن شاسی بلند میخواد و بچه لپ تاپ و حسابی باید مثل ... کار کنه Smile
بر کسی پوشیده نیست که ازدواج کردن سخته، حالا بعضیا میگن مگه آدم دیوانه است بره تو این شرایط ازدواج کنه و بعضیا هم میرن ازدواج میکنن و به حال مجردا غبطه میخورن Smile
آقای بلک و خانم وایت Big Grin
اول از همه مطمینید طرف نیمه گمشده منه؟ با این سیستم سنتی ازدواج چقدر میشه مطمین بود طرف نیمه گمشده است؟
بعد همین ۵۰ تا سکه هم در توان من نیست چون من دوست ندارم الان بگم هدیه میدم ۱۰ سال بعد کامل بشه پرداختش. دوست دارم وقتی میگم سریع بتونم پرداخت کنم.
بعد مطمینید خانواده ای که مهریه رو اهرم فشار میدونن خانواده خوبی محسوب میشن؟
لینک مرجع