زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۳۳۶
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۵ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  خوشم میاد گروه آقایان Faridfo و MShariati و Fardad-A قوی هست Smile هر وقت توو این سایت یه مسأله‌ی نیمه شرعی پیداش شده به نیم دقیقه هم نکشیده که یکی از دوستان شرفیاب شده Smile
البته یه مورد که بن شده.
اقای شریعتی هم از دوستان خوب من هستند.
البته من این یکی دو روزه و امروز از صبح امروز اینجا بودم. دیروز پریروز هم اینجا بودم.

فک نکنم تو یکی دو سال اخیر در موضوعات شرعی پستی داشته باشم.
قبلا" که مدیر بودم بیشتر وقتها گزارش میشد.
گاهی که گزارشات را نمیخوندم هم بعضیها پیام خصوصی میگذاشتند و ایمیل میزدند.
ماهیت شخصی مون هم قابل جستجو ست . آقای شریعتی تو دانشگاه تهران هستن. اون شخص بن شده را هم میتونید تو امیرکبیر پیداش کنید. من هم در خدمتم. خواستید یه روز هماهنگ کنیم سه نفری بیایم خدمتتون.Big GrinBig GrinBig Grin

اگه ناراحتید هم بفرمایید دیگه جواب نمیدم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: termeh93
ارسال: #۲۲۳۳۷
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۵ ق.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته یه مورد که بن شده.
البته من این یکی دو روزه و امروز از صبح امروز اینجا بودم. دیروز پریروز هم اینجا بودم.

ماهیت شخصی مون هم قابل جستجو ست . آقای شریعتی تو دانشگاه تهران هستن. اون شخص بن شده را هم میتونید تو امیرکبیر پیداش کنید. من هم در خدمتم. خواستید یه روز هماهنگ کنیم سه نفری بیایم خدمتتون.Big GrinBig GrinBig Grin
حرف زدن پشت مرده خوبیت نداره ولی یادمه سر این قضیه‌ی خدا و ... جناب فرید گفتند که "دوستان" بهم پیام دادند اومدم (پیام دادن هم که توو عصر ارتباطات ربطی به دانشگاه تهران و امیرکبیر بودن نداره Big Grin ) یه لحظه فکر کردم شما هم جزو شبکه‌ی همون "دوستان" هستید Smile
مرسی فعلاً از دور از منویاتتون بهره می‌بریم؛ افرادی مثل من که حجاب تاریکی جلوی چشممون رو گرفته، میترسیم با دیدن همزمان ۳ تا خورشید overdose کنیم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , SEVES
ارسال: #۲۲۳۳۸
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۷ ق.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اقا فرداد شما قسمت همین نماز برای کسی که فوت میشه رو بیشتر توضیح بدین چون ازش سریع رد شدین، با تشکر
امر خدا روو زمین بمونه یعنی چی؟ یعنی یکی امر خدا( نماز) رو اطاعت نکرده و روو زمین مونده و یکی دیگه باید بیاد انجامش بده؟ مگر نه اینکه ترازوی هرکسی قراره با کارهای خودش بالا پایین بره؟ نمازی که کسی برای کسی میخونه( پسر ارشد نداشت چیکار کنه؟ دخترش نمیتونه بخونه؟) جزو کارای اون شخصه؟ یه اصطلاحی هست که میگن هر کسیو توو قبر خودش میزارن اینجا کاربرد داره!
من در حد سواد خودم حرف میزنم و اصل قضیه را میتونید از مراجع مربوطه بپرسید.
تا جایی که من میدونم هر شخصی خودش وصیت میکنه که برایش نماز بخونن. اینجوری نیست که مثلا" کسی خودش اعتقاد بنماز نداشته باشه و اصلا" هم نخواد نماز بخونه بعد از مرگش بچه هاش برایش نماز بخونن. این نماز تا جایی که من میدونم مقبول نیست.
حالا شخص به هر دلیلی نخونده و وصیت میکنه من دو سال نماز قضا دارم که نخوندم. پسر بزرگش طبق فتوای اکثر علما این وصیت را باید انجام بدهد.
اگه پسر بزرگ نداشته باشه بعهده بقیه وراثش هست. یا بعهده کسیکه وصی اوست. یعنی وصیتش را اجرا میکنه. پسر بزرگ نمیتونه مزدی از بابت اینکار بگیره ولی اگه بکس دیگری واگذار شد او طبیعی است که بعنوان قضای نماز شخص میت میخونه و مثل هر کاری یه دستمزدی میگیره.
طبیعی است که نماز قضا ، مثل نمازی نیست که در وقت عادیش خونده میشه . نماز قضای بعد از مرگ هم همینطور. ولی وصیت هست .
ما معتقدیم بعد از مرگ حساب اعمال طرف بسته میشه. ولی میشه همانطور که ممکنه کسی بدهی شخص مرده را پرداخت میکنه بدهی اش به خدا را هم پرداخت کنند.
ممکنه شخص کار خیری هم که مستمر هست انجام داده باشه که بعد از مرگ خیرش باو میرسه.

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , targol , termeh93
ارسال: #۲۲۳۳۹
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۰ ق.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۵ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(28 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۸ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  البته یه مورد که بن شده.

حرف زدن پشت مرده خوبیت نداره ولی یادمه سر این قضیه‌ی خدا و ... جناب فرید گفتند که "دوستان" بهم پیام دادند اومدم (پیام دادن هم که توو عصر ارتباطات ربطی به دانشگاه تهران و امیرکبیر بودن نداره Big Grin ) یه لحظه فکر کردم شما هم جزو شبکه‌ی همون "دوستان" هستید Smile
مرسی فعلاً از دور از منویاتتون بهره می‌بریم؛ افرادی مثل من که حجاب تاریکی جلوی چشممون رو گرفته، میترسیم با دیدن همزمان ۳ تا خورشید overdose کنیم Smile
اگه تاپیک را باسم شما زدن من دیگه بدون اجازه نیام.
این حس برای من هم وجود داره . البته آور دوز نیست. بیشتر پست تون من را تحریک کرد که جواب بدم. راستش داشتم جواب پیام خصوصی میدادم. پست های شما انگار لیزری بود تو چشمم . Big GrinTongue خیلی مشعشع بود.Big GrinSmile

.
ارسال: #۲۲۳۴۰
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۴ ق.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  اقا فرداد شما به سوال من جواب ندادین بلکه روند این نمازو طبق حرف مراجع گفتین، سوال من چیز دیگه ای بود، ولی در کل باتچکر Big Grin
فک کنم واضح جواب سوالاتون را دادم ، مثلا" طرف نرسیده نماز بخونه، مریض بوده نمیدونم مشکلی داشته نمیتونسته بخونه. یا درجوانی نخونده بعدش هم نتونسته قضایش را بخونه ولی نیت داشته که بخونه. . مثل اینکه بدهی داره وصیت میکنه پرداخت کنن. حالا اینکه اون طرف چجوری باهاش حساب میشه را من نمیدونم.

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , termeh93
ارسال: #۲۲۳۴۱
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۶ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  کوتاهی در مسائل دینی و اعتقادی بدهی نیستن که پول بدیم کسی انجامش بده! ;-)
غیر اینه که نماز یعنی نیایش و صحبت با خدا؟ یکی دیگه بیاد جامون با خدا صحبت کنه! عجیبه!
می ترسم جواب بدم آقای بهنام بدشون بیاد.Big Grin
گفتم که من نمیدونم اون طرف خدا با اون شخص که وصیت کرده چجوری رفتار میکنه و چجوری حساب میکنه. ولی بهر حال من فکر میکنم خدا انقدر رحمان و رحیم هست که به بهانه های مختلف بنده هاش را می بخشه.
اولا" نماز یه فریضه است و مسائل اعتقادی یه چیز دیگه است.
ثانیا" نماز دو جنبه داره. یکی جنبه شخصی است. یکی هم اطاعت از فرمان خداست.
حالا اونکه نمازش قضا شده و مرده و وصیت کرده طبیعتا" جنبه های شخصی اش را ازدست داده. حالا خداوند یه بابی را از طریق ائمه باز کرده که این شخص روز حساب کتاب در پیشگاه خدا بگه خدایا من فقط بخودم ظلم کردم ولی فرمان تو را زمین نگذاشتم. این که چجوری میشه حساب کتابش را من نمیدونم . ما میگیم شخص توبه میکنه یه دقیقه بعد می میره کلی وضعیتش اونطرف فرق میکنه. حالا نماز نخونده و وصیت کرده برایش بخونن هم بهر حال بهانه ایست برای بخشش وخدا هم که رحمان و رحیم است.
در بین فرایض ما هم که نماز در الویت اول است. یعنی پذیرفته نشه بقیه کارهای خوب هم محاسبه نمیشه. خلاصه تصور من اینه که خدا میخواد ببخشه کوتاهی بنده اش را ....

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , termeh93
ارسال: #۲۲۳۴۲
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۴ ق.ظ
امیدوارم که گند نزده باشمBlush

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۲۲۳۴۳
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۹ ق.ظ
خیلی دلم گرفته..

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , Pure Liveliness , **sara** , termeh93
ارسال: #۲۲۳۴۴
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط diligent.)
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۷ ق.ظ)A V A نوشته شده توسط:  
(28 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۴ ق.ظ)diligent نوشته شده توسط:  امیدوارم که گند نزده باشمBlush
نزدی خیالت راحت Big Grin
من خیلی حوصلم سر رفته کتابو فیلمو اینام نمیخوام Sad کاش منم رفته بودم سفر
نه جدی انگار زدم. از یه نفر حلالیت خواستم، جوابمو نداده Big Grin
من بودم زنگ میزدم با دوستام حرف میزدم یا چت میکردم- تلفن که الان نمیشه- ولی میتونی چت کنی باهاشون Tongue

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۲۲۳۴۵
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۷ ق.ظ
از خانم آوا و آقای بهنام عذرخواهی میکنم.
شاید نباید تو بحث تون وارد میشدم.
من اگه میام مانشت واسه اینه که دارم پستهام را حذف میکنم . نزدیک ۴۰۰ تا از پستهام پاک شده و فکر کنم پست هام بجز اونهاییکه اجازه حذفش را ندارم را پاک کنم و به زیر هزار پست برسه.
سعی میکنم دیگه جواب کسی را ندهم تا این پستها پاک بشه و برم.

.
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , termeh93
ارسال: #۲۲۳۴۶
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۱ ق.ظ
چه خوب شد این اینستاگرام و وایبر و تلگرام ایجاد شدند.
teenagerها و جوکرها و عکسِ ماشین‌بذارها همشون گسیل شدند به فوق‌الذکرها، الان تولید محتوا توو فیسبوک موج میزنه Smile
البته مسلماً این به این معنی نیست که تمام کسانی که مثلاً توو اینستاگرام هستند، جوکر هستند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , IT.girll
ارسال: #۲۲۳۴۷
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۴۱ ب.ظ
چقدر باکلاسه که شنبه -یکشنبه تعطیلیم.

خدایا این دلخوشی ها رو نگیر ازما
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , sahar_k
ارسال: #۲۲۳۴۸
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۵۹ ب.ظ
(۲۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۷ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  من اگه میام مانشت واسه اینه که دارم پستهام را حذف میکنم . نزدیک ۴۰۰ تا از پستهام پاک شده و فکر کنم پست هام بجز اونهاییکه اجازه حذفش را ندارم را پاک کنم و به زیر هزار پست برسه.
عاقا این پست هاتون را پاک نکنید این جوری ترتیب صفحات به هم میخوره....من چندتا صفحه را یادداشت کرده بودم که دوباره یه زمانی برگردم و بخونمشون الان هرچی می گردم نیست...
حالا کی یادشه من چه قول و قراری با خودم گذاشتم؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , IT.girll , termeh93
ارسال: #۲۲۳۴۹
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۹ ب.ظ
بچه ها چرا تاپیکی که مربوط به تخصص و کار و میزان در آمد بود باز نمیشد؟.؟؟؟بعد مثل این که کلا دیگه حذف شد چرا؟؟می تونست تاپیک مفیدی باشه.
ارسال: #۲۲۳۵۰
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ب.ظ
ای که دستت می رسد دستی بگیر (:
عاقا کسی این جا هست محاسبات عددی ش خوب باشه؟ حتماََ هست! (:

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۸۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close