زمان کنونی: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۲۵۱۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۲۴ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۰ ق.ظ)vesta نوشته شده توسط:  با یه سوال از طرف خواهرزاده ام مواجه شدم، جوجه تیغی ها چطوری تیغشون یا همون خارشون رو پرتاب میکنند :||

یکی کمک کنه
راستش من که یه بار از نزدیک دیدمش همین تصور را داشتم. نزدیکش هم شدیم Big Grinتیغی پرتاب نکرد.SadSad
بعدها از یه نفر که اطلاعات جانوریش Big Grinزیاد بود پرسیدم گفتش جوجه تیغی تیغاش واسه پرتاب کردن نیست واسه اینه که کسی دست بهش نزنه.
خوب که فکر میکنم می بینم راست میگه چون اگه بخواد تیغ پرتاب کنه باید نشونه گیری کنه . ولی وقتی گرد میشه دیگه نمیتونه نشونه گیری کنه.بعدش هم بخواد پرتاب کنه کافیه یه بیست بار پرتاب کنه دیگه لخت میشه و اگه یه شکارچی سمجی باشه میذاره همه تیغهاش را که پرتاب کرد میخوردش. Big GrinTongueتیغهاشم بلنده فک نکنم زود جاش دربیاد. Big GrinTongue
متن فوق تلفیقی از تجربه، دانش و توجیه علمی بودTongueBig Grin

تصویر محصولات کشاورزی (ریحون) هم خیلی زیبا بود.
من اصولا" چیزای خوردنی نمیتونم پرورش بدهم چون حتما" موقعیتش پیش میاد که چیزی تو خونه نباشه و بطور کامل (حتی قبل از رسیدن)خورده میشهSmile
یه موقعی در دوران دانشجویی یه همخونه شیرازی داشتم که میگفت تو خونه آقایان اگه چیزی لازمه که طول عمرش زیاد باشه باید خوردنی نباشهBig GrinTongueBig Grin
ولی گلهای اپارتمانی دارم. و الآن بمرحله تولید هم در بعضی گلها رسیده . بعضیها هم نمیدونم چجوری مشترک مجانی شده اند میان مجانی میگیرنSmile
فضایی هم ندارم. کلا" یه تراس بعرض ۲ متر و عرض ۲/۵ متره که شده گلخانه چند طبقه من!
الآن دارم یه سیستم آبیاری قطره ای میکرو پروسسوری با تنظیم رطوبت و برای زمستان تنظیم دما برایش طراحی میکنم . اگه بشه با یه هزینه زیر صد تومن و با خرده ریزهای موجود راه اندازی بشه من دیگه میتونم بیشتر از سه روز برم مسافرت بدون اینکه بخوام کلید بکسی بدم.Smile
خلاصه زنگ تفریح خوبیست!!!
کشاورزی حس خوبی به آدم میده.
ولی من حس میکنم دامپروری حس زنده تری داره. حالا گاو که نمیشه بیاریم ولی یه بار به ذهنم رسید یه کندو با سی چهل تا پنجاه تا زنبور بزنم Big GrinTongueBig Grin نمیدونم میشه یا نه ؟؟؟ میگن زنبورها باید زیاد باشن . حالا شاید یه مدلش پیدا بشه که سی چهل تایی هم بتونن زندگی کنن و زیاد اهل شلوغبازی نباشنBig GrinTongue
به ماهی و اکواریوم هم گاهی فک میکنم ولی خب نگهداریشون سخته و نسبتا" پرخرج.Big GrinTongue

نه آقا فرداد من دیشب نشستم تحقیقات علمی انجام دادمBig Grin این جوجه تیغی ها هم بسته به موقعیت و نوعشون تیغهاشون رو پرتاب میکنن، ولی الکی هدر نمیدن، اول یا فرار میکنن یا مهاجم رو میترسونن، اما ببینن متقاعد نمیشه، خارشون رو پرتاب میکنن، بیشتر هم خارپشتها پرتاب میکنن تا جوجه تیغی ها (با هم فرق دارن این دوتا). اتفاقا عکس یه سری از این موجودات رو دیدم بدون خار، خیلی زشت شده بدون، انگار کچلی گرفته بود!!!

آقا فرداد بیزحمت آدرستون رو بدید من بیام سهم گلم رو بگیرم. ممنون Big Grin همه گلدونامون خشک شد، فقط اونی که برای مامانم کاشته بودم، مونده

آکواریوم نگیرید، خیلی دردسر داره، هر چند که خوشگلن، اگر هم گرفتید به هیچ وجه ماهی گوشت خوار انتخاب نکنید، ما میومدیم تو اتاق میدیدم یه ماهی نصفه است، پَرِت(اسم ماهی) میخوردشون، یا نصفه یه ماهی افتاده کف خونه، اصلا یه وضعی بوداااا... Sad

اما اگر دوست داشتید، ترکیب ماهی و گل رو با ماهیهای کوچیک میتونید داشته باشید، خیلیم خوشگلن

پ.ن: اصلا هم آقایون شکمو نیستناااااا
پ.ن: یبار در خونه رو باز کردم برم بیرون، خشکم زد!!! سگ همسایه پشت در نشسته بود، پاکوتاه و سفید خوشگل با چشمای تیله ای، ولی خب انتظارشو نداشتم
پ.ن: زنبورم نگیرید، همش بقیه رو نیش میزنه، همسایه یکی از اقواممون تو پشت بام خونه اش کندو گذاشته، اینام هی میان بقیه رو نیش میزنن و تو این دود چه عسلی میخواد تولید شه... کلا با عسل میونه ندارم، یه چیز دیگه رو امتحان کنید، ما هم بتونیم سهممون رو بگیریم ازتونBig GrinBig GrinTongue

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , NP-Cσмρℓєтє , Fardad-A , Aurora , **sara** , emahii , Bahar_HS , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۷
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ب.ظ، توسط RASPINA.)
من موندم این دیگه چ مدی بود که سگ بیارن تو خونه ها.
سگ برا یه جایی خوبه که خونه ها بزرگ باشه و از همه فاصله داشته باشه مثل خونه ویلایی که صداش کسی را اذیت نکنه
بعد هم به این حیونای بیچاره برسن یه حمومی یه غذایی ... وگرنه بیچاره تو بیابون هم زندگی اش بهتر از اینه که صاحبای بی... داشته باشه
همسایه ما هم سگ داره ازاین پا کوتاه ها ولی معلومه تا حالا یه بار هم نبردشه حموم
بعد هم همه اش تو کوچه است ....
آخر شبا تا میام بخوابیم صداش در میاد
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۴ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  پ.ن: یبار در خونه رو باز کردم برم بیرون، خشکم زد!!! سگ همسایه پشت در نشسته بود، پاکوتاه و سفید خوشگل با چشمای تیله ای، ولی خب انتظارشو نداشتم
خوبه که پشت در خونه ما ننشسته بود وگرنه چنان جیغی می کشیدم که سگه سکته را بزنه البته احتمالا کل اهالی محل هم میریختن تو کوچه
ما یه سوسک یا مارموک جلومون سبز بشه قیامت می کنیم بعد اینجوری.....

(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نم چند تا از محصولات گلخانه ۵ متری !
توت فرنگی را نشائش رو تو زمستون خریدم . یه روز رفته بودم حوالی کرج دیدم خریدم. وگرنه تو شهر که خیلی گرون میدن.
گلها را هم اکثرا" ریزه میزه خریده ام. معمولا" زیر ۱۵ تومن. یعنی کاکتوس هزار تومنی بوده تا مصلا" برگ انجییری ۱۵ تومنی. مواردی بیست تومنی هم شده. ولی خلاصه بیشتر ارزش افزوده داشته تا اینکه پول زیادی
چه خوب خوشبه حالتون...
مخصوصا گل آخری خیلی قشنگه
چ قدر هم با طراوتند

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , vesta , **sara** , kora , fa_shinobi , Bahar_HS , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۸
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
یه چیز دیگه ای که بنظرم فضا را زنده میکنه خود گلدان هست.
متاسفانه گلدان پلاستیکی ارزونه و در دسترس تر هست. ولی حیفه که یه گل که طبیعی است را بذارید تو پلاستیک.
نشده بریم لالجین یه بار گلدون سفالی بیارمSmile ولی من هر وقت میرم سمت اصفهان از این سفال فروشهای حوالی سلفچگان میخرم قیمتشون مناسبه. مثلا" گلدانی که تو جاده میخرم ۱۶ تومن را دم خونه ما میده ۴۰ تومن!!!
یه آقای مهندسی تو شبکه آموزش قبلا" در مورد گلها صحبت میکردند و آموزش میدادن (اقای مهندس بهادری) نمیدونم هنوزم هستند یا نه قبلا" یکشنبه ها من مشتریش بودم.یادمه همیشه میگفتند گلها را باعشق آب بدین و خیلی هم اصرار داشت که با عشق اب بدین گلها می فهمند.
نمیدونم شاید می فهمند.
مطمئنم که اگه بغهمند گلدان سفالی را به پلاستیکی ترجیح میدن و خوشحالتر بنظر میرسند.
البته گلدان پلاستیک برای تو گلخونه و هنگام قلمه زدن یا کاشتن یا جداسازی خوبه ولی بعدش که گیاه میخواد مدت طولاتی بمونه سفال یه جور احترام به جناب گل هست.Big GrinTongue

اگه کسی تو تهران سراغ داره جایی که گلدان سفالی قیمت مناسب میدن اطلاع رسانی کنید لطفا".

راستش من حرفی ندارم گل بکسانی که میخوان بدهم چون فضایم محدوده و تکثیرشون برای فروش که نیست. یه جور سرگرمیه . ولی الان تعداد تقاضا از میزان عرضه زده بالا. ایشالا با توافق ۵+۱ این مشکل حل بشه و تقاضا بیاد پایین یا یه جای بزرگتری باشه بشه تولید را زیاد کرد.Big GrinBig GrinBig Grin

بهر حال من شغل بازنشستگیم را پیدا کردم. شاید بشه برم استرالیا اونجا مشکل دامپروری هم حله. جا هم زیاد میشه تولید میره بالا.Big Grin

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kazhal@ , vesta , kora , RASPINA , fa_shinobi , Bahar_HS , Menrva , termeh93
ارسال: #۲۲۵۱۹
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط kazhal@.)
+وااای چه گلای خوشگلـــــــــــــــی. . .

+چه ریحون های خوشمزه ایBig Grin

منم امسال چندتا گل پرورش دااااادمــــــــــــــــــــــــ SleepyCool

اینو عید کاشتم. . .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینو اوایل ماه رمضون کاشتم. . .اولش سه تا برگ داشت. . . میترسم تا آخر تابستون به سقف برسهBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم کاکتوسام. . .

اینم پارسال کاشتم و یهویی خیلی بزرگ شد . . . گلدونشو عوض کردم، خشک شدSad (الان با خاطراتش زندگی میکنمBig Grin)

........
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , vesta , Aurora , ziba_090 , kader , tabassomesayna , diligent , software94 , RASPINA , targol , emahii , **sara** , fa_shinobi , Bahar_HS , NP-Cσмρℓєтє , soheila-zd , Menrva , Ms. Saba , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۰
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۲۳ ب.ظ
هلـــه نومیـــد نباشی کـــه تـــو را یـــار بــراند
گـــرت امروز بـــراند نــه کـــه فـــردات بخواند
در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کـــن آن جا
ز پس صبر تـــو را او به ســـر صـــدر نشاند
و اگــر بر تو ببندد همه ره‌ها و گذرهــا
ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , Ms. Saba
ارسال: #۲۲۵۲۱
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۴۲ ب.ظ
اگر آنچه را که میخواهی نمیخواهم،

لطفاً نگو آنچه میخواهم اشتباه است.

اگر به چیزی غیر از باورهای تو باور دارم،

لطفاً حداقل قبل از آنکه باورم را اصلاح کنی، اندکی تأمل کن…

اگر در شرایط مشابه با تو، کمتر از تو یا بیشتر از تو احساساتی میشوم، از من نخواه که احساسم هم سطح تو باشد.

اگر آنگونه که تو دوست داری عمل نمیکنم یا آنگونه که تو دوست نداری عمل میکنم، بگذار خودم باشم.

من حتی از تو نمیخواهم که مرا بفهمی،

اما میدانم که وقتی بپذیری که من یک نمونه تقلیدی از تو نیستم،

خواسته یا ناخواسته من را خواهی فهمید…

من همسرت هستم، من پدرت هستم، من مادرت هستم، من فرزندت هستم، من دوستت هستم، من همکارت هستم… لطفاً مرا بفهم…
"وبلاگ شعبانعلی" "ایشون هم از مقدمه یه کتاب برداشته اند Smile"

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , dr.a_AI , RASPINA , **sara** , afrooz-OMD , Fardad-A , Bahar_HS , NP-Cσмρℓєтє , soheila-zd , Menrva , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط kora.)
تا حالا شده خودتون یه سوتی وحشتناک بدید اونم دقیقا جایی که نباید سوتی بدید!Big Grin یه سوتی دادم ناجور!!! تا آخر عمرم محال یادم بره ها!!! : وای خدایاDBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , tabassomesayna , emahii , **sara** , afrooz-OMD , Bahar_HS , NP-Cσмρℓєтє , soheila-zd , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۳
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۱۴ ب.ظ
بعضی مواقع ، بعضی شرایط و بیشتر از اون بعضی افراد !
اینا چیزایی هستن که باعث میشن هدفهات رو دست نیافتنی ببینی
یجورایی فکر میکنی حق تو نیست
میشه افراد اون شرایط رو بوجود بیارن
و یا میشه شرایط اون افراد رو بزاره جلوت
و یا میشه و ..
میشه ..

یعنی میشه بالاخره متوقف بشی ؟
بهترین راه حل چی میتونه باشه نه افراد بتونن نه شرایط ؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , samane .gh , tabassomesayna , **sara** , afrooz-OMD , kora , soheila-zd , Menrva , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۴
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۲ ب.ظ
چقدر همه با سلیقه ان.منم دلم خواست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Fardad-A , Bahar_HS , NP-Cσмρℓєтє , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۵
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۲۹ ب.ظ
Fardad-A

آقای بهادری هنوزم میان شبکه آموزش. . . البته یه مدت مریض شدن و نیومدن . . .

منم حس میکنم گلا احساس دارن و باید باهاشون مهربون رفتار کردBig Grin (هر وقت یکی از برگاشون زرد میشه به داداش کوچیکم میگم از بس داد و بیداد میکنی اینا اینطوری میشنBig GrinBig Grin)

+اگه به این کار علاقه دارید و به عنوان شغل بهش نگاه میکنید، برین سمت پرورش کاکتوس. . . درآمدش عالــــــــــــــــــــــــــــیهBig Grin
میلیونی خرید و فروش میشه. . .

+یه آقایی رو میشناسم، رو پشت بام خونشون کاکتوس پرورش میده . . . درآمدش عالیه . . . البته آدم خیلی خیلی جالبیه . . . مثلا واسه مراسم فوت یکی از عزیزانش، به جای میوه و شیرینی و ...، کاکتوس های کوچیک رو آورد سرِ خاک و به همه میداد و میگفت براش فاتحه بخوننBig Grin همه هم از خوشحالی میخواستن پر در بیارن Big GrinBig Grin یا مثلا تو همایش هایی که برگزار میکنه، به همه یک کاکتوس کوچیک میده. . .

+راستی درباره گلدون سفالی، من شنیدم چون از بدنه گلدون اکسیژن میتونه وارد خاک بشه، به رشد گیاه کمک میکنه! حالا نمیدونم صحت داره یا نه؟!

........
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , نارین , emahii , vesta , Fardad-A , Bahar_HS , termeh93
ارسال: #۲۲۵۲۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۱۴ ب.ظ)barabox نوشته شده توسط:  یعنی میشه بالاخره متوقف بشی ؟
بجنگ
با هر آنچه تو را از آرزوهایت دور می کند

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , نارین , **sara** , kader , Bahar_HS , barabox , soheila-zd
ارسال: #۲۲۵۲۷
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۸ ب.ظ
غزلی ازیک مهندس کامپیوتر:

ای خدا Windows دل را باز کن،
یک Print از رحمتت آغاز کن . Option غم را خدایا On مکن،
فایل اشکم را خدایا Run مکن. نام تو Password درهای بهشت،
آدرس Email سایت سرنوشت.
ای خدا حرف دلم با کی زنم، Help میخواهم که F1میزنم. refresh این دل به الطاف تو است، save انعامش در این ماه نو است. باclear کردن ذهن از گناه،
ما به تو می آوریم عذر و پناه.
ای خدا این کهنه دل format نما،
از خود و لطفت مکن ما را جدا...

زندگی عقیده است و جهاد
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , نارین , dr.a_AI , fa_shinobi , ziba_090 , kader , Bahar_HS , kora , barabox , soheila-zd
ارسال: #۲۲۵۲۸
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۹ ب.ظ
آقای fardad گل آخری اسمش چیه؟
عکسا را نشون مامانم دادم از آخری خیلی خوشش اومد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A
ارسال: #۲۲۵۲۹
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۳ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۱۴ ب.ظ)barabox نوشته شده توسط:  بعضی مواقع ، بعضی شرایط و بیشتر از اون بعضی افراد !
اینا چیزایی هستن که باعث میشن هدفهات رو دست نیافتنی ببینی
یجورایی فکر میکنی حق تو نیست
میشه افراد اون شرایط رو بوجود بیارن
و یا میشه شرایط اون افراد رو بزاره جلوت
و یا میشه و ..
میشه ..

یعنی میشه بالاخره متوقف بشی ؟

یکی بهم میگفت خدا کارهایی رو که توناییشو به ادم داده واسه ادم انجام نمیده! شاید تواناییش تو وجودتون هست! بگردید!

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , dr.a_AI , **sara** , vesta , ziba_090 , Fardad-A , Bahar_HS , kora , barabox , soheila-zd , targol , Ms. Saba , termeh93 , fa_shinobi
ارسال: #۲۲۵۳۰
۰۳ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۰ ب.ظ
رفتم بازار خرید کنم ۳ تا مرغ پاک نشده کوچیک حجم خیلی کوچیک گرفتم شد ۴۰ تومان هنوزم فکر می کنم طرف اشتباه حساب کرده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۷,۰۰۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۴۰,۲۱۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۴۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۴۰,۲۳۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۲۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۶۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۷۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۶۴۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۸۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۲۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close