زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۶۸۹۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۳۵ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سوره نساءآیه ۹۷:
آنان که فرشتگان، جانشان را در حالی که ظالم به خود بوده‌اند می‌گیرند، از آنها پرسند که در چه کار بودید؟ پاسخ دهند که ما در روی زمین مردمی ضعیف و ناتوان بودیم. فرشتگان گویند: آیا زمین خدا پهناور نبود که در آن هجرت کنید؟! و مأوای ایشان جهنم است و آن بد جایگاه بازگشتی است.
آقا این آیه اصلا در مورد مهاجرت در راه خدا واسه حفظ دین هست، شأن نزولش هم جنگ بدر هست که مسلمانان داخل مکه رو مجبور کرده بودند که در جنگ علیه مسلمانان مدینه شرکت کنند، این آیه و آیات بعدیش واسه اینه که وقتی یه جایی نمیتونید فرایض اسلام رو به جا بیارید، مهاجرت کنید. مثلا در تفسیر شاه‌عبدالعظیمی نوشته:
و کسانى که با قدرت مهاجرت نکنند از دار الکفر به دار الاسلام، داخلند در آیه‌ فَأُولئِکَ مَأْواهُمْ جَهَنَّمُ وَ ساءَتْ مَصِیراً، چه برسد به اشخاصى که براى هواى نفسانى یا جلب حطام دنیوى از مملکت اسلامى به شهر کفار مى‌روند، بلکه عمرى را در آنجا بسر برند؛ نعوذ باللّه اگر چنین مسافرتى باعث اعراض و تنفر از آداب و سنن حضرت محمد صلّى اللّه علیه و آله و سلّم و موجب اقبال و تمایل به عادات و قوانین ملعونه اروپائى گردد که بتدریج انسان را از دائره ایمان خارج مى‌کند و بالاخره منجر به سوء عاقبت خواهد شد.

به نظر نمیاد موردِ مهاجرت از شیراز به تهران واسه کار رو ساپورت کنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , Saman
ارسال: #۴۶۸۹۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۰:۵۱ ق.ظ
یک آیه دیگه داریم با این مضمون هرکس برای بدست آوردن روزی حلال از شهر خودش مهاجرت کند من بر روزی او می افزایم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۴۶۸۹۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۱۰ ق.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یک آیه دیگه داریم با این مضمون هرکس برای بدست آوردن روزی حلال از شهر خودش مهاجرت کند من بر روزی او می افزایم.
خب اون میشه یه آیه‌ی دیگه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۴۶۸۹۴
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۱:۴۸ ق.ظ
چقدر بعضی ها ارتباطاتشون قوی است. چقدر خوب بلدند صحبت کنند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , SepidehP , nlp@2015
ارسال: #۴۶۸۹۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۰۲ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۴۸ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  چقدر بعضی ها ارتباطاتشون قوی است. چقدر خوب بلدند صحبت کنند.
و چقدر هم مهمه! چیزی که فک می کنم باید بیشتر براش وقت بذارم

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , big cloud
ارسال: #۴۶۸۹۶
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یک آیه دیگه داریم با این مضمون هرکس برای بدست آوردن روزی حلال از شهر خودش مهاجرت کند من بر روزی او می افزایم.
درسته این ایه مثلا تو تهران رزقت از حقوق ۱۵۰۰ شهرستانت میشه ۳ تومن
ولی مشکل مسکن و شعب ابیطالب باعث میشه همش بره و ۵۰۰ هم دستی بزاری تا ازگشنگی نمیری
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۴۶۸۹۷
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۱۲:۱۸ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
Big Grin
ارسال: #۴۶۸۹۸
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۳۶ ب.ظ، توسط crevice.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سوره نساءآیه ۹۷:
آنان که فرشتگان، جانشان را در حالی که ظالم به خود بوده‌اند می‌گیرند، از آنها پرسند که در چه کار بودید؟ پاسخ دهند که ما در روی زمین مردمی ضعیف و ناتوان بودیم. فرشتگان گویند: آیا زمین خدا پهناور نبود که در آن هجرت کنید؟! و مأوای ایشان جهنم است و آن بد جایگاه بازگشتی است.
آقا این آیه اصلا در مورد مهاجرت در راه خدا واسه حفظ دین هست، شأن نزولش هم جنگ بدر هست که مسلمانان داخل مکه رو مجبور کرده بودند که در جنگ علیه مسلمانان مدینه شرکت کنند، این آیه و آیات بعدیش واسه اینه که وقتی یه جایی نمیتونید فرایض اسلام رو به جا بیارید، مهاجرت کنید. مثلا در تفسیر شاه‌عبدالعظیمی نوشته:
و کسانى که با قدرت مهاجرت نکنند از دار الکفر به دار الاسلام، داخلند در آیه‌ فَأُولئِکَ مَأْواهُمْ جَهَنَّمُ وَ ساءَتْ مَصِیراً، چه برسد به اشخاصى که براى هواى نفسانى یا جلب حطام دنیوى از مملکت اسلامى به شهر کفار مى‌روند، بلکه عمرى را در آنجا بسر برند؛ نعوذ باللّه اگر چنین مسافرتى باعث اعراض و تنفر از آداب و سنن حضرت محمد صلّى اللّه علیه و آله و سلّم و موجب اقبال و تمایل به عادات و قوانین ملعونه اروپائى گردد که بتدریج انسان را از دائره ایمان خارج مى‌کند و بالاخره منجر به سوء عاقبت خواهد شد.

من منظورم مهاجرت از شیراز به تهران نبود. چه بسا فکر میکنم تهران جای زندگی نیست و کرامت انسانی توش تبدیل به ... شده. پُستم کلی بود و در جواب پستهای اخیر نبود.
تفسیر نوشته ی "انسانی" هست که میتونه عمدا یا سهوا دارای اشتباه باشه. من نمیدونم از کجای آیه اروپا و غرب رو پیدا کرده Smile معنی این آیه کاملا واضحه بنظرم و نیازی به تفسیر نداره.
در مورد آیه:
فکر کنم من آیه اشتباه رو آوردم. ولی
یک جوون بیکار با هزینه های چند ده میلیونی ازدواج و پراید ۴۰ و خورده ای میلیونی و خونه ی چند صد میلیونی تنها با دزدی میتونه سر و سامون پیدا کنه.
جایی که فقر هست؛ فساد و فحشا هم اشاعه پیدا میکنه (چیزی که میشه به وضوح دید). و جایی که به این مرحله برسه؛ فرد نمیتونه به سادگی زندگی پاک و سالمی رو داشته باشه (از نظر من که به هیچ وجه ممکن نیست).
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Saman , خانه سبز , The BesT , diligent , pioneer01 , RASPINA
ارسال: #۴۶۸۹۹
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۲:۰۴ ب.ظ
نزدیک ۵ روزه دارم تایپ ده انگشتی یاد میگیرم، اما با توجه به مقاومتی که ذهنم همیشه در برابر یادگیری مفاهیم جدید داره، حس میکنم خنگ تریم آدم روی زمین هستم و در این زمینه هیچ استعدادی ندارم!Dodgy
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand
ارسال: #۴۶۹۰۰
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۳:۱۷ ب.ظ
واقعا زندگی کردن یعنی لذت بردن
استرس نداشتن
یعنی لذت بردن
ولذت بردن فقط
خردن
و خوابیدن نیست
یعنی شادی کردن
یعنی لکسوس سوار شدن
و لکسوس سوار شدن
فقط لکسوس نیست

وقتی تو جوانی نتونی
کی باید بتونی؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال: #۴۶۹۰۱
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۳:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۲۷ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
////
ارسال: #۴۶۹۰۲
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۰۶ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۰۶ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یک آیه دیگه داریم با این مضمون هرکس برای بدست آوردن روزی حلال از شهر خودش مهاجرت کند من بر روزی او می افزایم.
درسته این ایه مثلا تو تهران رزقت از حقوق ۱۵۰۰ شهرستانت میشه ۳ تومن
ولی مشکل مسکن و شعب ابیطالب باعث میشه همش بره و ۵۰۰ هم دستی بزاری تا ازگشنگی نمیری
یه مسئله ای که بابت تهران این روزا خیلی باب شده ، مسئله مهاجرت از شهرستان به تهرانه و اکثر کسایی که تو شهرستان درس خوندن و الان بیکارن می خوان بیان تهران فقط می خوام به چند نکته اشاره کنم .
۱/ اگه خودت یه سرمایه اولیه خیلی کم داری مثلا ۳۰ میلیون یا خانوادت بهت میدن و اگر هدف خاصی مثلا برنامه نویسی یا شبکه داری یکی دیگه رو هم عین خودت پیدا کن ( پسر با پسر نه ازدواج سفید) و با هم خونه بگیرید و تو کارهای خونه هم همکاری کنن .

۲/ اگر هیچ سرمایه ای نداری ولی فکر می کنی اگه تهران نیایی بعدا پشیمون میشی پیشنهاد می کنم یه چند وقت برو کارگری چیزی کن یه سرمایه خیلی کم ۲ الی ۳ میلیون جمع کن و بیا تهران مستقیم یه خوابگاه خودگردان یکی دو ماه بمونی دیدی خوب نیست برگرد.

۳/ تو تهران واقعا هزینه ها بالاست و ترافیک هم خیلی بالاست اگر به این فکر می کنی که میام اطراف تهران خونه می گیرم و هر روز می رم تهران برمیگردم این اشتباه بزرگی هست و واقعا ادم اکثر عمرش تو ترافیک می گذره و وقتی برای خانواده نخواهد داشت ( نمونه برید عصر از ساعت ۵ به بعد مترو شادمان یا صادقیه ببینید چقدر شلوغه و مردم چجوری می دوند و انگار داره جنگ میشه ! مترو و تقاطع امام خمینی هم فاجعه است )

۴/تو تهران حقوق مجردی زیر ۳ تومن و متاهلی زیر ۵ تومن جوابگو نیست واقعا پس میشه نتیجه گرفت حقوق ۳ تومن تهران معادل ۱۵۰۰ شهرستان هست .

۵/ مسئله رشد قیمت خانه تو تهران خیلی عجیب و سرسام اوره من نمی دونم چرا اینطوریه ولی مثلا خونه ۵۰ متری ۲۰ سال ساخت داغون تو منطقه ۱۱ تهران مثل بریانک ۶۰ میلیون رهنشه !!! و این مبلغ یهویی سال بعد دیدی شد ۱۰۰ میلیون کی به کیه ؟!

۶/ در کل تهران اومدن از شهرستان اگه طرف مجرد باشه برای کسب تجربه و امکاناتی که داره لازمه برای چند سال ولی اینکه همون شخص بخاد متاهل بشه تهران و بره اطراف تهران خونه بگیره به نظرم خیلی اشتباه بزرگی می کنه تو زندگیش .

اگر سرمایه اولیه نداری به فکر موندن تو تهران نباش .

اینو کلی گفتم شاید خیلی از دوستان تهران نیومده باشن خواستم واقعیت های تهران رو بگم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , Saman , nlp@2015 , big cloud , RASPINA
ارسال: #۴۶۹۰۳
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۳:۲۵ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۱ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یک آیه دیگه داریم با این مضمون هرکس برای بدست آوردن روزی حلال از شهر خودش مهاجرت کند من بر روزی او می افزایم.
مصداق بارز این آیه
اصلا متوجه نمیشم به چه قصدی و اصلا چطور اون آدم عیاش رو به اون آیه تونستید ربط بدید.
ارسال: #۴۶۹۰۴
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۲۲ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۱۱ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  اصلا متوجه نمیشم به چه قصدی و اصلا چطور اون آدم عیاش رو به اون آیه تونستید ربط بدید.

یعنی چی چه قصدی؟ مگه من گفتم ایشون مورد تایید هست؟ اتفاقا اشاره معکوس داشتم بهش
ببین چقدر اوضاع تهران خرابه یه جوان مجرد نمیتونه بره سرکار هجرت کنه تهران برای کار
و ببین چقدر سخت شده اوضاع

الان اینجا تکلیف ما چی هست؟ کسی که تهران حقوق ماهی ۳ تومن الان میگیره ناراضی هست میگه نیا اشتباهه
و کسی که شهرستان داره کارگری می کنه بازم ناراضی هست با حقوق ماهی ۱۵۰۰

مقصر کی هست؟ الان متوجه شدین یا باز مثال معکوس بزنم بعد شما بگین قصدت چی هست؟

(۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یه مسئله ای که بابت تهران این روزا خیلی باب شده ، مسئله مهاجرت از شهرستان به تهرانه و اکثر کسایی که تو شهرستان درس خوندن و الان بیکارن می خوان بیان تهران فقط می خوام به چند نکته اشاره کنم .
۱/ اگه خودت یه سرمایه اولیه خیلی کم داری مثلا ۳۰ میلیون یا خانوادت بهت میدن و اگر هدف خاصی مثلا برنامه نویسی یا شبکه داری یکی دیگه رو هم عین خودت پیدا کن ( پسر با پسر نه ازدواج سفید) و با هم خونه بگیرید و تو کارهای خونه هم همکاری کنن .

۲/ اگر هیچ سرمایه ای نداری ولی فکر می کنی اگه تهران نیایی بعدا پشیمون میشی پیشنهاد می کنم یه چند وقت برو کارگری چیزی کن یه سرمایه خیلی کم ۲ الی ۳ میلیون جمع کن و بیا تهران مستقیم یه خوابگاه خودگردان یکی دو ماه بمونی دیدی خوب نیست برگرد.

۳/ تو تهران واقعا هزینه ها بالاست و ترافیک هم خیلی بالاست اگر به این فکر می کنی که میام اطراف تهران خونه می گیرم و هر روز می رم تهران برمیگردم این اشتباه بزرگی هست و واقعا ادم اکثر عمرش تو ترافیک می گذره و وقتی برای خانواده نخواهد داشت ( نمونه برید عصر از ساعت ۵ به بعد مترو شادمان یا صادقیه ببینید چقدر شلوغه و مردم چجوری می دوند و انگار داره جنگ میشه ! مترو و تقاطع امام خمینی هم فاجعه است .
...

یه بحثی که هست اخه از ۳۰ تومن هم ارزشی باقی نمونده الان بخوای با ۳۰ تومن بیای تهران حداقل باید ماهی ۱ تومن کرایه خونه بدی و ۳۰ تومن پول پیش درست میگم؟
بعدشم طبق محاسبات من حداقل باید ۲ سال سخت درگیر کار کنی خودت رو شاید از سال سوم ارتقا پیدا کنی
بعدشم مگه چقدر ذهن ادم کشش داره و روشن هست هرروز برنامه نویسی بکنه و چند سال؟

الان بنظر شما فرض کنین من ۴۰ تومن نقد دارم بنظرتون بیام تهران با ۴۰ تومن سرمایه یا نه؟ با فرض قرارداد شروع بکار ۲۵۰۰ ماهانه
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad
ارسال: #۴۶۹۰۵
۰۶ شهریور ۱۳۹۷, ۰۴:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ، توسط The BesT.)
خانه سبز جان ! شما مگر شیراز زندگی نمیکنی؟ شیراز هم درس خوندید و از یکی از بهترین دانشگاهها فارغ التحصیل شدی. چرا توی شیراز دنبال کار و زندگی برای خودتون نیستید؟ همش درگیر این هستید که برید تهران.
من حرفهای خیام میخونم خیلی منطقی و صادقانه شرایط را توضیح دادند. همین آخرین متنی که خیام نوشتن را جمله به جمله بخونید همش تجربه و تجربه و تجربه هست که بی دریغ برای من و شما نوشتن.
دوستان شیرازی هم توی این انجمن هستن.چرا ازشون کمک نمیگیرید و از همفکری هم استفاده نمیکنید؟ گاهی همشهری بهتر میتونه حال آدمو درک کنه تا کسی که از اقلیم و شهر و فرهنگ دیگه هست.
لطفا از حال خوب و امید به آینده صحبت کنید. هرکسی دغدغه داره و من هم که الان اینجا نشستم از صبح در به در دنبال چندجا بودم که نتیجه اکی بهم بدهند و با خستگی زیاد دارم میخونم و مینویسم.ولی نمیام از مشکلات و ناامیدیها بنویسم. مثبت باشید. باور کنید مثبت بودن میتونه حال خودتون و دوستان را اینجا بهتر کنه. Smile
موفق باشیHeart
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , Saman , khayyam , big cloud , RASPINA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۹۷۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۳۹,۰۲۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۳۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۹,۹۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۲۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۶۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۶۸ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۶۳۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۷۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۷۰۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close