زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۲۵۴۶
۱۵ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۳۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  از زمستون سال قبل تا الان همش مریضم!...
پیشنهاد میکنم روزی یه دونه قرص ویتامین سی بخورید. معجزه میکنه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , RangiRangi
ارسال: #۵۲۵۴۷
۱۵ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۰۸ ب.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
بنا به خبری که بنیاد مرتبط به جایزه "برکترو" (Breakthrough Prize) اعلام کرده، جایزه‌ای جدید در حوزه ریاضیات از سوی این نهاد برای پاسداشت موفقیت‌های علمی مریم میرزاخانی، ریاضی‌دان ایرانی، به اسم او پایه‌گذاری شده است. جایزه "مرزهای نو" قرار است به زنان جوان ریاضی‌دان برای ارج نهادن دستاوردهای علمی آن‌ها اهدا شود. مبلغ این جایزه ۵۰ هزار دلار است.

به گزارش دویچه وله، مریم میرزاخانی نابغه ریاضی‌دان و نخستین زن برنده "مدال فیلدز" در تیرماه ۹۶ بر اثر ابتلا به سرطان پستان درگذشت. خبر درگذشت مریم میرزاخانی در آن زمان علاوه بر ایران در رسانه‌های بین‌المللی نیز بازتاب گسترده‌ای داشت.

ریچارد تیلور، رئیس کمیته مرتبط به بخش جوایز ریاضی ‌"برکترو" به رسمیت شناختن تلاش‌های زنان ریاضی‌دان را "ادای احترام" به مریم میرزاخانی خواند.

جوایز "برکترو" در سه حوزه علوم زیستی، فیزیک بنیادی و ریاضیات اهدا می‌شود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۲۵۴۸
۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۲۲ ق.ظ، توسط WILL.)
حالم حال جوکریه که منتظره یه نفر بهش حمله کنه
یا کوین که از خدش دفاع کنه
یا گلسی که همه چیو کنار هم بچینه

ولی فقط آدم بدا
آدم خوبا رو نمیشه سرزنش کرد

خوب و بد میدونی چطور مشخص میشه؟
خوب کسی هست که وقت قدرت داشتن زور نمیگه و وقت برتری داشتن فخر نمیفروشه
بد نقطه مقابلشه

حالم حال قهقهه است با یه صورتک خندان

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۵۲۵۴۹
۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۲۷ ق.ظ
بر سر آنم که گر زدست برآید
دست به کاری زنم که غصه سرآید

خلوت دل نیست جای صحبت اضداد
دیو چو بیرون رود، فرشته درآید

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۲۵۵۰
۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۰۴:۲۸ ق.ظ
(۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  از زمستون سال قبل تا الان همش مریضم!
یه روز بی علت فشارم میفته و تا چند روز فشارم انقدر پایین میمونه که تو بیمارستان تحت نظر میمونم
یه روز سردرد بیچارم میکنه
یه روز گوشم عفونت میکنه
اون یکی روز چشمم
روز بعدش لثه
سرماخوردگی هم هر سه چهار هفته یه بار نوش جان میکنم
مردم انقدر مسکن و آنتی بیوتیک خوردم .. میترسم از روزی که جواب نده روم و بدنم عادت کنه به آنتی بیوتیک.
الانم باز سرماخوردم و التهاب گلوم دقیقا تو ناحیه پشت زبان کوچیکه. یعنی قشنگ راه تنفسیم رو تا یه حدی گرفته و ورمش نخوابه ممکنه تنفسم به مشکل جدی بخوره.
و عجیب اینه من به ندرت سرما میخوردم قبلا.

شما احیاناً استرس یا اضطراب ندارید؟
خانم(یا آقا) با این چیزایی که شما نوشتی قشنگ مشخصه سیستم ایمنی بدنتون دچار ضعفه! دکترم نباشه آدم میفهمه!
حواستون باشه ترشح مداوم کورتیزول سیستم ایمنی بدن رو تضعیف میکنه!
این چیزایی که شما نوشتی خیلیاش عفونی هستن دو تای دیگش هم میتونه از اثرات اضطراب و استرس باشه
اگه اضطراب و استرس دارید حتماً پیگیری کنید
اختلال سیستم ایمنی شوخی نیست! تقریباً تمام غول های مریضی شما رو در اینصورت تهدید میکنه
مثلاً گلبول سفید دچار اختلال بشه باعث ام اس میشه, یا ضعف سیستم ایمنی لنفوسیتها رو ضعیف میکنه و خطر سرطان داره و ..(حالا اینا به این راحتیا هم ایجاد نمیشن و انشالله مشکلتون در این حد نیست, فقط گفتم که خطرات درازمدتش رو یادآوری کرده باشم)

به نظرم حتماً پیش یه متخصص ایمونولوژی برید و اگه احساس میکنید استرس شدید دارید یه آزمایش خون و ... از میزان کورتیزول بگیرید و پیش روانپزشک هم برید. از ما گفتن بود. تندرست باشید.

سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , RASPINA , Riemann
ارسال: #۵۲۵۵۱
۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۱ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  آخی به خودت برس بدنت تقویت بشه
(۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۳۹ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  پیشنهاد میکنم روزی یه دونه قرص ویتامین سی بخورید. معجزه میکنه.
ممنون بچه ها از راهنماییتون.
چشم هم ویتامین سی میخورم هر روز و هم بیرون رفتنی این سری سیاهدانه میگیرم حتما
(۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  به نظرم حتماً پیش یه متخصص ایمونولوژی برید و اگه احساس میکنید استرس شدید دارید یه آزمایش خون و ... از میزان کورتیزول بگیرید و پیش روانپزشک هم برید. از ما گفتن بود. تندرست باشید.
آره استرس دارم کلا و تو هر موقعیت غیرعادی که بقیه طبیعتا آرامش دارن من استرسی میشم.

چی بگم والا .. خودم هم دیگه کلافه شدم از این وضعیت. دکتر هم که میرم زیاد توجهی نمیکنه به علایم و همون داروهای سرماخوردگی رو میده.
سر گوشم خیلی اذیت شدم.. اولش پزشک عمومی رفتم هر چی اصرار میکردم که گوشم عفونت کرده میگفت نه ویروس جدیده .. چیزی نیس. دو سه باری دکتر رفتم بعد دیدم جدی نمیگیرن واقعا و حتی یه معاینه گوش ساده رو هم انجام نمیدن رفتم پیش متخصص و تا یه مدت داروهای با دز بالا میخوردم و طول کشید تا خوب شه.

ممنون از اطلاعاتتون و راهنماییتون.نمیدونستم پیش چه متخصصی باید برم.. حتما شنبه دکتر میرم که خیال خودم هم راحت شه و یه باره حل شه این مشکل.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Riemann , ezra
ارسال: #۵۲۵۵۲
۱۶ آبان ۱۳۹۸, ۰۶:۰۰ ب.ظ
(۱۵ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹ ق.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  از زمستون سال قبل تا الان همش مریضم!
یه روز بی علت فشارم میفته و تا چند روز فشارم انقدر پایین میمونه که تو بیمارستان تحت نظر میمونم
یه روز سردرد بیچارم میکنه
یه روز گوشم عفونت میکنه
اون یکی روز چشمم
روز بعدش لثه
سرماخوردگی هم هر سه چهار هفته یه بار نوش جان میکنم
مردم انقدر مسکن و آنتی بیوتیک خوردم .. میترسم از روزی که جواب نده روم و بدنم عادت کنه به آنتی بیوتیک.
الانم باز سرماخوردم و التهاب گلوم دقیقا تو ناحیه پشت زبان کوچیکه. یعنی قشنگ راه تنفسیم رو تا یه حدی گرفته و ورمش نخوابه ممکنه تنفسم به مشکل جدی بخوره.
و عجیب اینه من به ندرت سرما میخوردم قبلا.
از زمستون سال قبل تا الان !!
چرا زودتر پیش متخصص داخلی نرفتید و ازشون نخواستید که یه چک آپ کامل براتون بنویسه ؟
حالا ان شالله که مشکلتون حل بشه ولی خب دکترها هم علم غیب که ندارن باید آزمایش های مختلف بدین تا نتایج آزمایش بگه مشکل شما چیه
ارسال: #۵۲۵۵۳
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۳۰ ق.ظ، توسط ezra.)
شاید گفتن این حرف تو مملکتی که مدارک و مدارج بالا هم پشیزی نمی ارزن مسخره باشه
ولی شدیداً جای تاسف داره که تو جامعه ی ما به مدرک دیپلم اهمیتی داده نمیشه و بیشتر سمبل بیسوادی شده تا سواد
امروز یه ری ویو مختصر از کتابهای مدرسه کردم؛ واقعاً کم چیزی نیست مدرک دیپلم! دست کم گرفتیم خودمونو! خودش یه حوزه ی دانش وسیعه که حتی خیلی از علوم پیشرفته رو هم احاطه داره
خودش کلی سواد و آگاهی و مهارته
یه نگاه به کتاب حسابان انداختم اصن شاکله ی همین مهندسی کامپیوتره (البته ما پاسش نکردیم متاسفانه)
جبر و احتمال همینطور
ریاضی ۱ بنظرم هیچ کتابی در زمینه ریاضیات به جامعیتش نمیرسه
کتابهای ادبیات واقعاً شیرین بودن و غنی- زمان خودمونو میگم- حیفش که آدمای دُگم درش رخنه کردن
فصل بندی های کتاب فیزیک اگه ی فیزیک ذرات و یونیورس بهشون اضافه کنی یه کتگوری کامل از دانش فیزیک هست
عربی رو دیگه تا جاهاییش پیش میرفتی که خود عربا هم بلدشون نیستن!
زیست اول دبیرستان یه دایرة المعارف جیبی بود
زبان فارسی پر از ریزه کاری های نگارشی بود که هیچوقت یادشون نگرفتیم
زنگ ورزش رو که دیگه اصن نگو : ) با معلمان دلسوز و وظیفه شناسش!!!!

سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Riemann , عزیز دادخواه , big cloud
ارسال: #۵۲۵۵۴
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۳:۰۲ ق.ظ
مدرک دیپلم ارزشش رو تو جامعه ما از دست داده برای اینکه خداوکیلیش واسه چی ارزش مونده؟ یه زمانی کسی میگفت دیپلم دارم انگار فوق لیسانس داشت. ولی تو این دوره چون قانون آموزش و پرورش همگانی رایگان هست رو داریم زیاد نمیتونن تو مدارس واسه پول جولون بدن، پس میان سیستمی رو جا می اندازن که کسی جذب کار نمیشه و همه هجوم میارن که درس بخونن. خصوصا تو این دوره که هیچ سرگرمی دیگه ای و دلمشغولی دیگه ای یافت می نشود همه دنبال اینن که مدرک بگیرن و مدرک گرایی بد دردی شده. دانشگاههای آزاد و غیر دولتی میزارن بعد کنکور برگذار میکنن مفتش گرونه، یه موقعی بود قبل از اینکه من کنکوری بشم کنکور دو مرحله ای بود و مرحله ی دوم تشریحی بود!
میخوام بگم یه جورایی همه چی رو راحت کردن البته به شرط پول. و جالب اینکه همه هم این پولو میدن و براشون مهم نیست. میرن دانشگاه و در نهایت هم هیچ و پوچ. ولی کلا تو این مملکت هیچکس سر جای درستش قرار نگرفته.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۵۵۵
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۰:۳۱ ق.ظ
کسی به کاربر خلیل پرور دسترسی نداره
باهاش کار دارم
بهش اطلاع بدید لطفا Smile

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۵۲۵۵۶
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۴۳ ب.ظ
گمان می برم که اگر خداوند

صد هزار گونه خنده می آفرید

اما رسمِ اشک ریختن را نمی آموخت،

قلب حتی تابِ دَه روز تپیدن را هم نمی آورد.

[تصویر:  471917_%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9_%DA%AF%D...%D9%86.jpg]

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال: #۵۲۵۵۷
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۲۷ ب.ظ
زلزله اومده بود ؟
ارسال: #۵۲۵۵۸
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۴۰ ب.ظ
بلی، آذربایجان شرقی هم کلی صدمات داشته. من دیشب زلزله رو اینجا احساس کردم و اول فکر کردم خیالاتی شدم، ولی بعد دیدم تمام اخبار شد زلزله

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۲۵۵۹
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۵:۱۹ ب.ظ
می خوام کنسرت محمد علیزاده برم کسی نمی خواد با من بیاد !؟
ارسال: #۵۲۵۶۰
۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۰۸:۰۱ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  می خوام کنسرت محمد علیزاده برم کسی نمی خواد با من بیاد !؟

پسر بود طوری نیست؟

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۸۷ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۴,۳۷۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۱۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۸۴۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۲۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۴۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close