زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

در فکر ازدواجم چه کنم ؟

ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۳۴ ب.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
سلام به همه ی مانشتی های گل

یک راست برم سر اصل مطلب : برای یک ترم آخری بی شغل و بی خونه پیشنهاد شما چیه ؟ منظورم واسه شغل چیکار کنم ؟ برم استاد حق التدریس ( پیام نوری، علمی کاربردی، چیزی ) بشم خوبه ؟ با مدرک کارشناسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط MSZ.)
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
من دو تا پیشنهاد دارم:
یا ادامه تحصیل بده... که اگر این کار رو بکنی خود به خود یک سری مشکلات حل میشن. مثلا شانس برای پیدا کردن شغل بیشتر میشه. میزان کف درآمد تو خیلی از شغل ها افزایش پیدا میکنه. میتونی تو دوره تحصیلات تکمیلی تخصص هایی هم به دست بیاری که اون ها هم کمک کنن... و خوبی های دیگه ای که ادامه تحصیل داره
یا هم اینکه برو سراغ یاد گرفتن تخصص های واقعی، مثل مدارک تخصصی شبکه یا چیزهایی از این قبیل که باعث میشه بتونی راحت تر کار گیر بیاری و درآمدت هم بالاتر بره...

بهترین پیشنهادم (که البته آسون هم نیست) اینه که هر دو تا کار بالا رو انجام بده. هم بخون برا ارشد که ایشالا تو یه دانشگاه خوب قبول شی، و بعدشم در کنار تحصیلت، رو زمینه های تخصصی هم کار کن که علاوه بر یه مدرک آکادمیک، سواد فنی بالایی هم به دست بیاری

از قدیم گفتن ۹ ماه بخور نون و تره، یه عمر بخور نون و کره!

اولش سختی کشیدن داره ولی بعد از هر سختی، آسونی میاد...
یکی از دوستام هست که با اینکه برنامه نویس خیلی ماهریه، اما چون تو یه شهر با پتانسیل کمه و اینکه مدرک معتبری هم نداره (لیسانس از یه دانشگاه بی اعتبار)، الان بابت ماهی ۳۰۰ تومن صبح تا عصر سر کاره...
آدمی با این سطح توانایی واقعا داره حیف میشه با این وضعیت ... اما خودش بود که تصمیم گرفت راه آسون تر رو انتخاب کنه...

ضمنا، هرچی سطح خودت رو بالاتر ببری، تو ازدواج هم موفق تر خواهی بود... الان ۹۰ درصد پسرا لیسانسه هستن و اوضاع مناسبی هم ندارن! اگر میخوای دختری رو بهت بدن که با بقیه دخترا فرق داشته باشه، پس تو هم باید از این ۹۰ درصد پسرهای اطراف، بالاتر باشی
نمیخوام بحث تخصصی ازدواج راه بیوفته ولی این مورد آخری که گفتم رو خیلی دیدم... مطمئن باش بیراه نمیگم...
موفق باشی Smile
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh , mhd3 , zeinab , masoudalmas , neda_Network , tesna
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۰۳ ب.ظ
RE: در فکر ازدواجم چه کنم ؟
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵ ب.ظ)MSZ نوشته شده توسط:  بهترین پیشنهادم (که البته آسون هم نیست) اینه که هر دو تا کار بالا رو انجام بده. هم بخون برا ارشد که ایشالا تو یه دانشگاه خوب قبول شی، و بعدشم در کنار تحصیلت، رو زمینه های تخصصی هم کار کن که علاوه بر یه مدرک آکادمیک، سواد فنی بالایی هم به دست بیاری

اول از همه از توجهت ممنونم

دوم اینکه عرض کنم خدمتت که به جز این ( اینکه هر دو تا کارو انجام بدم ) به چیز دیگه ای اصلا فکر نمی کنم . اما سؤالم سر اینه که الان فرض کن یکی پیدا شده واسم ولی من شغل ندارم و شاید اگر دیر بجنبم از دستش بدم . به نظرت در حین تحصیل اگر بخوام حقوق بگیرم چیکار کنم ؟ مثلا برنامه نویسی کنم ؟ ( آخه توی شهرای بزرگ برنامه نویس میخوان ولی من نمی تونم برم اونجا ) یا چیز دیگه ای مد نظرتونه ؟

البته نا گفته نماند از کلاسا و مهارت فنی هم بی بهره نیستم .
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶ ق.ظ، توسط MSZ.)
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
من نمیتونم تو یه مساله ای به این حساسی نظری خاصی بدم. چون اولا تجربه کافی ندارم ثانیا این یه موضوع شخصیه و تصمیم شما حرف اول و آخرو میزنه

اما بدون که تحصیل در کنار اداره یه خانواده سخته... خیلی هم سخت میتونه بشه
ولی اگر موردی که پیدا شده ارزشش رو داره که این همه سختی رو تحمل کنی، اون دیگه بحثش جداست
خصوصا که اون موقع علاوه بر سختی اداره یه خونواده باید سختی کار کردن برای تامین زندگی رو هم به درس خوندن اضافه کنی
این همه سختی روی هم ... آیا ارزشش رو داره یا نه؟ سوالیه که شما فقط میتونی جوابش رو بدی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۲۳ ق.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
تو یه زندگی باید هر دو طرف بار زندگی رو بدوش بگیرن. اگر شما وضع مالیت خوب هم باشه ولی یه طرفه باشه باز سخت میشه چ برسه ب اینکه اول راه باشی و کارثابتی نداشته باشی.

بهتره برین خواستگاری و حرفات رو با صداقت بگی (اینکه وضعیتت چجوره و چه کارایی میخوای بکنی) و ببنینی که طرف مقابل چی میگه و آیا صداقت داره یا نه!!

پیش مشاور خوب هم برو
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۳۹ ب.ظ
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  ما اگه اومدی ارشد بخونی خوش اومدی داداش

ببخشید یعنی منظورتون اینه که اگر سؤال دیگه ای دارم نپرسم دیگه ؟
من فکر نمی کردم مانشت اینقدر خشک باشه و فقط سؤالات مربوط به درس مطرح بشه !
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
این وضعیتی که گفتی وضعیت خیلی ها هست، ازدواج تو کشوری که دختراش مبتلا به بیماری خطرناک پر توقعی هست مثال از چاله به چاه افتادنه. پیشنهاد من اینه که به فکر کسب موفقیت بیشتر تنها برای خودت باش و این هم جز با تلاش میسر نمی شه البته پیشنهاد دوستی هم گه میگه آب به صورتت بزنی هم مفیده Wink
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , k_111
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۰۰ ق.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۰ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  این وضعیتی که گفتی وضعیت خیلی ها هست، ازدواج تو کشوری که دختراش مبتلا به بیماری خطرناک پر توقعی هست مثال از چاله به چاه افتادنه. پیشنهاد من اینه که به فکر کسب موفقیت بیشتر تنها برای خودت باش و این هم جز با تلاش میسر نمی شه البته پیشنهاد دوستی هم گه میگه آب به صورتت بزنی هم مفیده Wink

بخوام نظرمو بگم بحث به درازا میکشه ! اما در پرتوقعی خانم ها آقایون هم کم مقصر نیستند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh , x86
ارسال:
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ
راستی این آب به صورت زدن کنایه از چیه ؟ ای بابا بگید چشم و گوش منم باز شه
ارسال: #۱۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ق.ظ، توسط zeinab.)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۲۴ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  راستی این آب به صورت زدن کنایه از چیه ؟ ای بابا بگید چشم و گوش منم باز شه

منظورشون اینه که خوابی!! یه آب به سر و صورتت بزن بیدار شی!!
ارسال: #۱۱
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ ب.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
بنظرم یه اختلاف نظر و فکری بین آقایون و خانمها در مورد ازدواج در این دوره زمانه وجود داره. شاید در یک تاپیک غیر از این بشه راجع بهش بحث کرد ولی انتظار آقایون اینه که مثل قدیمترها خانمها روی جنم یک آقا ،قابلیتها و استعدادهای بالقوه اش حساب کنن و در نظر بگیرند ولی برعکس دختر خانمها در این دوره زمانه بیشتر دنبال نقد هستند تا نسیه. دلشون نمیخواد ریسک کنند.
هر دوی این طرز تفکرها دلایلی داره.
از طرفی به بعضی چیزها آقایون به چشم یک پارامتر همترازی نگاه میکنن و خانمها به چشم امتیاز و بعضی وقتها امتیاز چشمگیر.
مثلا" شاید خیلی از آقایان به تحصیلات دانشگاهی همسرشون در وهله اول به چشم این نگاه میکنن که مثلا" یک خانم مهندس یا دکتر یا وکیل یا روانشناس دارای یک سطح بخصوص از هوش یا آی کیو است که درک متقابل را راحت تر میکنه. البته شاید به جنبه های دیگرش مثل درآمد خانم برای خانواده یا موقعیت اجتماعی خانم هم نگاه کنند.
ولی بیشتر خانمها تحصیلات را بشدت امتیاز میدونن. حتی بعضی خانمها که تحصیلات بالایی دارند مثلا" دکترا دارند ولی بی کارند هم همین مدرک را بشدت امتیاز میدونن و تصورشون اینه که خواستگاری باید داشته باشند که او همه چیزش کامل باشه خانه ماشین و .... من این را در درد و دل بعضی دوستام دیده ام.
خیلی میشه روی این موضوع بحث کرد که چقدر اختلاف دید هست بین آقایون و خانمها. من در بین آشنایان و نزدیکان دوستانم خانمها ی زیادی با تحصیلات بالا و این شرایط را می بینم. بعد از یک حدی که سن شون بیشتر میشه تازه متوجه اختلاف دید میشن. بعضی شون هم قبل از بالا رفتن سن شرایط اقتصادی آقا را به شرایط تحصیلیش ترجیح میدن.
یعنی خانمها اونقدر درگیر امتیازات تحصیلی میشن که دیگه ملاک تحصیلات همسر هم براشون مهم نیست. ما در ارشد یک همکلاس خانم داشتیم. در بین دوستان و همکلاسها چند تا خواستگار داشتند که همه را رد کردند . بعدها شنیدم که با صاحب یک گالری فرش ازدواج کرده اند.
متاسفانه شرایط اقتصادی جامعه ،مشکلات شغل یابی ،راحت طلبی ،... موجب شده انتظار افراد کمتر با شرایط تحصیلکردگان جوان منطبق باشه.بنظرم دیگه سخته بشه یک خانم را در شهرهای بزرگ مجاب کرد که زندگی به دست دو طرف میشه بعد از ازدواج هم ساخته بشه و لازم نیست ایشان مستقیما" وارد زندگیی بشن که همه چیزش آماده است.
اما یه جمله هم در پاسخ آقای سیمرغ: بنظرم شما شرایط خودت را داری. شرایطی که خیلیها مثل شما دارند. نمیشه قول داد و عمل نکرد. شرایطتون را بگید. قابلیتهاتون را هم بدون اغراق بگید. اگه در ذهن همسر و خانواده همسرتون انتظارات زیادی ایجاد کنید آرامش آینده خودتون را از بین بردین.
شما دوست دارید یک نفر همسرتون بشه. طرف مقابل هم انتظار خوشبختی داره. باز بحثه نقد و نسیه است.
صداقت و رو راستی و جنم و .... خوبه و سعی کنید از این سرمایه استفاده کنید . ولی حق انتخاب طرف مقابل هم مهمه و با شرایط موجود شما باید بتونه احساس خوشبختی کنه.
نامزدی فرصت خوبی برای شماست که خودتون را نشان بدین ولی ممکنه فرصتهایی را از طرف مقابل بگیره.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad WR10 , SaMiRa.e , blackhalo1989 , zeinab , ف.ش , jameshenas , azad_ahmadi , ali007 , Br2012 , simorghsimorgh , Masoud05 , esmaeli.sh , Pakzad , khatere987 , M*Gh
ارسال: #۱۲
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
با اجازه مدیر بخش (احتمال داره ارسالم نامرتبط به موضوع تاپیک تشخیص داده بشه در این صورت می تونند براحتی منو مثل سایر کاربران اعمال قانون کنن Smile )

در مورد صحبت اقا فرداد باید بگم که نقد و نسیه بستگی داره در چه موردی باشه. برخی مواقع نمی شه رو برخی نسیه ها به هیچ عنوان حساب کرد نه در مورد اقایون و نه در مورد خانمها. یعنی گاهی مواقع، برخی معیارها اصل هستند و اصلا نمی شه کوتاه اومد و به نسیه واگذار کرد ولی برخی موارد رو چرا. ضمن این که در مورد نسیه ها هم باید دید چقدر طرف مقابل در گذشته اش نشون داده که می تونه نسیه رو به نقد تبدیل کنه یعنی چقدر می شه رو حرفش حساب باز کرد. البته بازم این مساله خانم و اقا نداره ولی چون اداره زندگی به عهده اقایون هست در موردشون بیشتر به چشم میاد.

مساله اینه که اقایون با افرادی از جنس خودشون در این موارد صحبت می کنند و دیدگاهاشون رو میدونن و خانمها هم به همین نحو.

در مورد تحصیلات هم، از دیدگاه خانمها البته بازم نه همه (دیدگاه اقایون رو نمی تونم بگم چون چیزی ازش نمی دونم)، بیشتر ملاکی برای نزدیکی دیدگاه و طرز فکر هست و درک متقابل چون مدیریت خونه اکثر مودر به عهده خانمها هست و اقایون انتظار مدیریت خوب دارند.البته نمیگم امتیاز به حساب نمیاد چون برای اقایون هم امتیاز هست. از طرفی از اونجا که مواردی هست که اقایون ترجیح میدند همسرشون حتما از نظر تحصیلی ازشون پایین تر باشه، مشکل ادامه تحصیل خانمها روهم بدنبال داره و ذهنیت گاها این طور می شه که شخصی که تحصیلات بالاتر داره، موافقت بیشتری با این مورد داره (البته دیدم شخصی که دکتری خونده و دیدش در این حده که ترجیح داده همسرش مثلا تحصیلاتی در حد دیپلم داشته باشه البته مورد نقض هم وجود داره و نمیگم هم کمه).

در مورد خواستگاری هم یه بنده خدایی حرف جالبی میزد می گفت : وقتی میرید خواستگاری فرض رو بر این بذارید که شخصی با شرایط و مشخصات شما به خواستگاری خواهرتون اومده، ایا با این شرایط شما موافق این ازدواج هستید؟

برخی موارد به توافق طرفین بستگی داره ولی برخی موارد، همون معیار کفویت هست که اگر رعایت نشه، شاید زندگی مشترک رو با مشکل مواجه کنه یه نمونه اش هم می تونه مسائل اقتصادی باشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: simorghsimorgh , SaMiRa.e , Masoud05 , Fardad-A , esmaeli.sh , Pakzad
ارسال: #۱۳
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
چرا خودتون تاپیک رو ایجاد نمی کنید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi
ارسال: #۱۴
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۷ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  بنظرم بحث خوبی میتونه باشه . ولی من یه کم معذبم که تاپیک دوست مون آقای سیمرغ را داریم به بیراهه میبریم و عنوانش هم با بحث یه جورایی سنخیت نداره.
اگه یکی از دوستان داوطلب بشه و تاپیکی با موضوع "چرا آقایان سخت ازدواج میکنن؟"یا " " دلایل تاخیر در ازدواج " یا "انتظارات متقابل خانمها و آقایاین در ازدواج"" یا هر چی خودتون میدونید بحث را آنجا ادامه میشه داد. مثل هر بحثی یک نفر از دوستان تاپیک جدید را ایجاد و بحث را در چارچوب نگهداره و اگه ابهامی پیش میاد وسط بحث با طرح سوال موضوع را باز کنه تا ادامه پیدا کنه و همه نقطه نظراتشون را به تیغ نقد بقیه بسپارند.Smile
بارها بمن انتقاد شده که چرا در مورد ازدواج که سنت پیامبر هست نمیذارم بحث بشه. و من همیشه جواب داده ام که بحث با عنوان تاپیک مغایرت داره. اینجا هم بهمان صورته. ولی ما در مانشت هرگز مخالف بحث آزاد در مورد ازدواج نیستیم. البته در محدوده معمول و بیان دیدگاهها.

ضمن تشکر از دوست عزیزم آقا فرهاد ، عرض کنم که همین موضوع به نظرم واقعی تره ! متوجه منظورم شدین ؟
یعنی اینکه موضوعاتی مثل :
"چرا آقایان سخت ازدواج میکنن؟"یا " " دلایل تاخیر در ازدواج " یا "انتظارات متقابل خانمها و آقایاین در ازدواج"
که مطرح فرمودین اکثرا به همین دلیله که من اول عنوان کردم .

پس با خیال راحت نظر بدین ما منتظرم نظرات مفید شما هستیم Smile
ارسال: #۱۵
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ
در فکر ازدواجم چه کنم ؟
من فکر می کنم دخترها نسبت به زمان های قدیم مثلا زمان مادر بزرگ و پدر بزرگ های ما کمتر به نسیه بها میدن. ضمن اینکه احساس می کنم ازدواج برای پسر ها خیلی سخت تره تا دختر ها.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۴ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  برای یادگیری برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنم؟ sahar bano ۵ ۳,۵۵۹ ۰۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sahar bano
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۲۴ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
Question آیا دانشگاه را دوباره انتخاب کنم؟ (درخواست راهنمایی) deuxshiri ۴ ۵۷ ۲۲ دى ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  دوستان کنکوری عزیزم لطفا دست منم بگیرید و کمک کنید شروع کنم khanum baangize ۲۵ ۱۴,۳۸۰ ۰۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: khak
  لطفا بهم بگید تو فرصت باقیمونده شبکه ۲ رو چیکار کنم؟ zorkide ۵ ۳,۹۷۴ ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Smile شبکه های اجتماعی در سطح big data چه شبیه سازی استفاده کنم؟ saeedehs ۰ ۱,۷۳۹ ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: saeedehs
  چگونه می توانم داده های موجود در uci را در فرمت اکسل دریافت کنم؟ maxi ۱ ۲,۲۱۳ ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close