زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لزلی هازلتون: درباره خواندن قرآن

ارسال: #۳۱
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۰۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط موج.)
آیات قران تفاسیر خیلی خوبی داره دوست عزیز که میشه به اونا رجوع کرد
که حاصل سال‌ها کار اون افراد تو حوزه‌ی قرانه
نه مایی که اطلاعات درستی در این زمینه نداریم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: yas67 , 54m4n3h , **sara** , ali_computer69
ارسال: #۳۲
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۱۵ ب.ظ، توسط polarisia.)
RE: لزلی هازلتون: درباره خواندن قرآن
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  آیات قران تفاسیر خیلی خوبی داره دوست عزیز که میشه به اونا رجوع کرد
که حاصل سال‌ها کار اون افراد تو حوزه‌ی قرانه
نه مایی که اطلاعات درستی در این زمینه نداریم

مگه شما قرآن قبول ندارید! چطور چیزی رو که ازش اطلاعات کامل ندارید به طور یقین و صد در صد قبول دارید؟
چطور دینی رو قبول دارید که اطلاعات کاملی ازش ندارید!
اصلا چند تا مسلمون می شناسید که یک بار کل قرآن و خونده باشه بعد مسلمون شده باشه و بگه من این کتابو و این دینو قبول دارم!

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering.
Friedrich Nietzsche
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mile Stone , ali_computer69
ارسال: #۳۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۳:۰۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  مگه شما قرآن قبول ندارید! چطور چیزی رو که ازش اطلاعات کامل ندارید به طور یقین و صد در صد قبول دارید؟
اصلا چند تا مسلمون می شناسید که یک بار کل قرآن و خونده باشه بعد مسلمون شده باشه و بگه من این کتابو و این دینو قبول دارم!
قرار نبوده همه قرآن بیاد و همه بخونن و بعد مسلمان بشن.قرآن معجزه پیامبره و در زمان نزولش هم یک دفعه برای مسلمانان نیومد که پیامیر بیاد بین مردم توزیع کنه و بگه بخونین اگه دوست داشتین بیاین مسلمان بشین.!
البته افراد زیادی بودند که بعدا" قرآن رو خوندن و اینجوری پذیرفتند. اسلام با شهادت به وحدانیت خداوند و رسالت پیامبر شروع میشه. حالا این شهادت اگر با خواندن قرآن بطور کامل و تفسیر اون برای کسی حاصل میشه بسیار هم خوبه. اگر کسی بدلایل زیاد دیگری خدا را قبول کرد و باور داشت و رسالت پیامبر رو هم قبول کرد اینقدر به معبودش اطمینان داره که شرط نکنه و بگه اول همه شرایطت رو بگو تا من اگه قبول داشتم بپذیرم!!!.
ولی با این حال افرادی هستند که خوندند و بعد قبول کردند. من خودم یکموردش رو دیده ام.
فی الواقع قضیه برعکسه. یعنی بنده معبودش رو باور داره و می پرسته و در نتیجه از دستورات او در زندگی جاریش اپیروی میکنه. نه اینکه اول دستورات خداوند رو بخونه اگه دوست داشت بپذیره دوست نداشت بگه خداحافظ!!!

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۳۴
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۰۶:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط موج.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۰۶ ب.ظ)polarisia نوشته شده توسط:  مگه شما قرآن قبول ندارید! چطور چیزی رو که ازش اطلاعات کامل ندارید به طور یقین و صد در صد قبول دارید؟

دوست عزیز بهتر بدونی من حافظ بیست جز از همین کتابی هستم که شما میگی من چیزی ازش نمیدونم
ولی خب ما‌ها متخصص نیستیم که به قدر شناخت خودمون و برای خودمون یه معلوماتی داریم
شما الان بهت بگن برو معماری رو تدریس رو میری؟ اگه نه این به این معناست که شما اطلاعاتت کامل نیست ازین درس پس اصلن میشه قبولش نکنیم بگیم این درس بیخوده توی این رشته
این چه حرفیه شما به قدر نیازی که داشتی از این درس مطلب میدونی و کامل احاطه نداشتن بر اون دلیل بر ردش نیست

خود قران هم میگه که باید یه تعدادی از مردم وقتشون رو صرف کنن برای شناخت کامل دین و کلیت رو برای باقی افراد بیان کنند (۱۲۲ توبه)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , arshad90 , SarahArshad , ali_computer69
ارسال: #۳۵
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۰ ۰۹:۳۲ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  یه جامعه درست مثل همون تابع یک به یک میمونه که هر x به یک y نگاشت میشه و هر y هم فقط یک مولفه اول داره
شما بالاخره یا قرآن رو قبول دارین یا ندارین،اگه قبول دارین باید کل قرآن رو قبول داشته باشین،نمیشه گفت مثلا من فقط آیه های «الا بذکرالله تطمئن القلوب» و «ان مع العسر یسرا» رو قبول دارم!
البته اکثر خانوما این آیرو دوس ندارن!،ولی به هر حال این اجازه ایه که به مردا داده شده (حتما حکمتی داره دیگه!)
بنابراین با توجه به این آیه مردی اگه بخواد فرائض دینیشو به جا بیاره وعدالتو هم رعایت کنه هیچ منعی وجود نداره.
ببینید دین اسلام خیلی جاها به انفاق و صدقه توصیه کرده حالا شوهر یک خانم بیاد بگه من میخوام همه اموالم رو صدقه بدهم کنم خود خدا گفته صدقه بدین !!

خوب اینجا من که شریک زندگی اون هستم دچار خیلی مشکلات میشم و این کارش درست نیست.

ما توی زندگی اجازه خیلی کارها رو داریم اما قرار نیست همه رو انجام بدیم! مثلا اگه کسی سیگار بکشه شلاق نمیخوره اما با عقل خودش باید بسنجه و سیگار نکشه که متاسفانه خیلی‌ها با سیگار کشیدن به خودشون و خانواده و اطرافیان آسیب میرسونند.

حالا مثلا مردم عربستان زندگی شون و جامعه شون میپذیره که ۴ تا زن بگیرن به من هم ربطی نداره مثلا توی فیلم مختار که دو تا زن داره و هر دو هم با هم خوب هستن و مشکلی هم ندارن اما من نمیتونم بپذیرم همانطور که نمیتونم بپذیرم که شوهرم سیگار بکشه.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال: #۳۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۲۰ ب.ظ
ً
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  دوست عزیز بهتر بدونی من حافظ بیست جز از همین کتابی هستم که شما میگی من چیزی ازش نمیدونم

جداً؟!! چه قدر عالی! Smile

(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  ولی خب ما‌ها متخصص نیستیم که به قدر شناخت خودمون و برای خودمون یه معلوماتی داریم
شما الان بهت بگن برو معماری رو تدریس رو میری؟ اگه نه این به این معناست که شما اطلاعاتت کامل نیست ازین درس پس اصلن میشه قبولش نکنیم بگیم این درس بیخوده توی این رشته
این چه حرفیه شما به قدر نیازی که داشتی از این درس مطلب میدونی و کامل احاطه نداشتن بر اون دلیل بر ردش نیست

خود قران هم میگه که باید یه تعدادی از مردم وقتشون رو صرف کنن برای شناخت کامل دین و کلیت رو برای باقی افراد بیان کنند (۱۲۲ توبه)

راز افسون پرواز را از عقاب بپرس!

جالبه! که اون آدمایی که بیشتر قرآن رو میخونن و میشناسن، کمتر ازش ایراد میگیرن!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , ali_computer69
ارسال: #۳۷
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط موج.)
RE: ً
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  جداً؟!! چه قدر عالی! Smile

ممنون محبت دارین

(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ب.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  راز افسون پرواز را از عقاب بپرس!

جالبه! که اون آدمایی که بیشتر قرآن رو میخونن و میشناسن، کمتر ازش ایراد میگیرن!

هر چی آدم توی این دریا به عمق میزنه به جهالت خودش بیشتر پی میبره دقیقا همینه مثلن اگه مباحث تفسیری استاد محمد علی انصاری رو دنبال کنید (که واقعا یلی هستن در رشته تفسیر در مشهد و در کل کشور) بارها و بارها میون کلامشون میگن که من مفسر نیستم و فقط نقل کننده تفسیر دیگرانم

ارسال: #۳۸
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  من خودم هم کلی سوال دارم درباره معنی بعضی از آیات،اما اگه بخوایم بگیم این آیه اون آیرو نقض کرده یا این آیه مربوط به ۱۴۰۰ سال پیشه که دیگه قرآن ارزش خودشو از دست میده.
این که یه آیه، آیه‌ی دیگه ای رو منسوخ کرده رو که من از خودم در نیاوردم!! براتون مثال هم آوردم!

(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۰۱:۰۰ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۰ ۰۷:۵۶ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  آها! یکی از آیه های منسوخ شده رو پیدا کردم!
در مورد
سوره‌ی بقره نوشته که‌:
نقل قول: این آیه به وسیله‌ی آیه‌ی ۳:۷۹ که خداوند می فرماید «کسی که جز دین اسلام را اختیار کند از او پذیرفته نیست» منسوخ شده است.(تفاسیر)
بوسیله کدوم آیه منسوخ شده؟ ۳:۷۹؟
آیه‌ی ۷۹ از سوره‌ی ۳!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
ارسال: #۳۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۲۳ ق.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  اگه منظور یه عده ای اینه که چون به مرد اجازه چند همسری داده شده پس در اسلام حقوق برابر زن و مرد وجود نداره و مرد از حقوق بیشتری برخورداره ،پس چرا جواب این سوالا خیلی چیزا رو به نفع زن‌ها نشون میده؟
دلیل اسلام رو نمیدونم چی بوده که به زن این اجازه رو نداده اما دلیل منطقی اش از نظر من اینکه که اگه یک زن مثلا دو تا شوهر داشته باشه اونوقت دیگه مشخص نیست که پدر بچه اون زن کدوم یکی از این دو نفره!!!
اما یه مرد ۱۰۰۰ تا زن هم داشته باشه وقتی همسرش بچه دار بشه مشخصه که پدر و مادرش کی هستن.
(البته منظورم بدون استفاده از آزمایش DNA است)
که یکی از دلایل حرمت ازدواج در مدت عده نیز همین مورد است.

ببخشید اگه وارد جزئیات شدم.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , ali_computer69
ارسال: #۴۰
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۰۸:۲۱ ق.ظ، توسط ۵۴m4n3h.)
(۲۱ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  یه سوال دارم؟مگه ازدواج چه گلی به سر مرد میزنه که به سر زن نمیزنه؟ولی این مرده که باید طبق قوانین اسلام به زن مهریه پرداخت کنه واگه نتونست پرداخت کنه حبسشم باید بکشه؟چرا باید مسولیت تامین هزینه زندگی بر گردن مرد باشه و زن حتی اگه کار هم کرد و حقوقی هم داشت میتونه اون رو فقط برای خودش نگه داره؟چرا موقع جنگ وجهاد فقط بر مرد واجبه که در میادین جنگ حضور پیدا کنه واین برای زن اختیاریه؟و...
اگه منظور یه عده ای اینه که چون به مرد اجازه چند همسری داده شده پس در اسلام حقوق برابر زن و مرد وجود نداره و مرد از حقوق بیشتری برخورداره ،پس چرا جواب این سوالا خیلی چیزا رو به نفع زن‌ها نشون میده؟

من با این موارد هم مشکل دارم!
آره واقعاً!
چرا مرد باید مهریه بده؟
چرا مسئولیت تامین زندگی باید به گردن مرد باشه فقط؟
چرا جنگ و جهاد فقط بر مرد واجبه؟
مرد هم گناه داره! چرا باید این همه مسئولیت روی دوشش باشه؟

اگه بخوایم زن رو انسان حساب کنیم، هیچ کدوم اینا خوب نیست!
چرا حقوق و مسئولیت‌ها رو بین زن و مرد تقسیم نکنیم؟

در مورد ادامه‌ی نوشتتون هم بگم که اگه هدف از ازداواج فقط تولید مثل باشه، حق با شماست! اما شما امروزه زوج هایی رو نمی بینید که پیش از ازدواج توافق می کنند که اصلاً بچه دار نشن؟
هدف از ازدواج چیه؟
هدف از آفرینش انسان چیه؟
هدف آدما از زندگیشون چیه؟

سپاس‌گزاری شده توسط: موج , sepid , ali_computer69
ارسال: #۴۱
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۰۸:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ، توسط samanium.)
قرآن دو تفسیر داره یکی انفسی (درونی )یکی آفاقی( ظاهری )
مثلا در مورد موسی (ع) میگن نماد عقل آدمی ست آن زمان که در خانه فرعون نفس رشد میکند وبه بلوغ میرسد، تا آنجا که بر این نفس می تازد و از او دور می شود .... خضر (ع) راهنمای عقل و نماد آگاهی و استاد ...
یوسف (ع )گرچه پیامبریست با آن ماجرا که پیش آمد اما در تفسیر انفسی نماد زیبایی جوانیست که هر انسانی چه زن چه مرد را شامل میشود‌، میگن اگر جوانی خود را به لهب و لعب نفروشی رسد روزی که به پادشاهی و غرور می رسی و سربلندی‌!
ابن عربی پدر عرفان اسلامی این بحث رو شروع کرده اگر درست یادم بیاد ،
در میان معاصرین بیشتر علامه حسن زاده آملی به تفسیر انفسی معتقد هست !
دیوان شعر هم دارن ایشون:

آه

چه خبرهاست خدایا که ندارم خبری

کو مرا خضر رهی تا که نمایم سفری

با که گویم که چه‌ها می کشم از دست دلم

با تو گویم که ز احوال دلم باخبری

از شما هم که این تاپیک رو ایجاد کردین بی نهایت Smile ممنونم خانم
مدت‌ها بود فاصله افتاده بود بین ما و دلمان که کم شد‌، بازم ممنون

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , موج , ali_computer69
ارسال: #۴۲
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ق.ظ
ظاهرا مساله تعدد زوجات دغدغه دوستان بسیاری است... با خوندن نوشته‌ها یه نتیجه جالب گرفتم. خانم‌ها که طبیعتا با این قضیه مخالفند یه مخالفت ۱۰۰%. اما آقایون به نظر می رسه چندان هم بدشون نمیاد از این قضیه چند همسری اگر پیش بیاد و شرایطشون اکی باشه چه بسا به این فیض عظیم برسند...

با وجود این طرز فکر برخی افراد هم واقعا جالب بود. اگر بحث ثوابه آدم خیلی کارا می تونه بکنه اما اگر هدف چند همسری چیزی غیر از ثواب باشه اونجاست که تنها راه ثوابی که از آسمون افتاده و تو می تونی انجامش بدی همینه.

به هر حال با وجودی که دوستان حتی رابطه علمی بیان کردند- مثلا رابطه الکترون و پروتون رو به رابطه یه مرد با چند زن شبیه کردند- باز هم فکر می کنم روابط انسانی فراتر از این تشبیهات باشه.

نایتا برسیم به این جمله معروف که از قدیم گفتن: خدا یکی، زن هم یکیWink
ارسال: #۴۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۴۲ ق.ظ، توسط موج.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۳۵ ق.ظ)arshad90 نوشته شده توسط:  نهایتا برسیم به این جمله معروف که از قدیم گفتن: خدا یکی، زن هم یکیWink

خدا یکی قبله یکی زن هم یکی یکی Smile

ارسال: #۴۴
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ق.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
نمی خواستم وارد این بحثا بشم ولی یه چیزی به نظرم رسید.من که میگم بیایید همه زرتشتی شیم . هم دین نیاکانیمونه و هم تموم این ایرادات از جمله چند زنی و مهریه رو نداره Smile. قصد تبلیغ نیست ولی تو این آیین تعدد زوج چه برای مرد و چه برای زن حرام و گناه محسوب می شه و همچنین چیزی به اسم مهریه و شیربها وجود نداره‌، در عوض قوانین سفت و سخت واسه طلاق وجود داره که هرکی هرکی نشه .
تو این دین نماز بسیار بازه و به زبان مادری خونده می شه و نه به زبان قوم پیامبرش که شخص حضرت زرتشت هست . اعتقاد به معاد کاملا مانند اسلامه و خدا هم یکی است و نامش اهورامزداست . جناب شیطان هم اینجا اهریمن هستند . یه سری آدم بی اطلاع گفتند که زرتشتی‌ها با محارم خود ازدواج می کنند که ااین حرف از اساس غلطه و در طول تاریخ ایران تنها یک پادشاه خودکامه این کار رو کرده. سوال دیگه هم داشتید در خدمتم.Smile

حالا بریم زرتشتی بشیم بهتر نیست ؟ بد می گم ؟Big Grin

آره! دین زرتشت خیلی دین خوبیه! همون «پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک»ش به یه دنیا می ارزه! (یکی از استادهای معارفمون میگفت که این جمله به درد نمی خوره چون دقیقاً مشخص نیست که «نیک» یعنی چی! اما به نظر من اگه آدم ریگی به کفشش نباشه، فقط به همین یه جمله عمل کنه، آدم نیکی خواهد بود!)
و کلاً وقتی آدم شاهنامه میخونه، از کیش مهر، حظ وافر میبره! که چه قدر با شعور و فهمیده بودن، که چه قدر برای زن ارزش و احترام قائل بودن (مثلاً همیشه اگه بخوان بگن دختر و پسر، میگن «دختر و پسر» نمیگن «پسر و دختر»!)
اما ادیان الهی در گذر زمان تکمیل شدن و اسلام که آخرینش هست، قراره بهترینش باشه و این که شاید به نظر برسه که نیست، تقصیر ماست!
توی یکی از کتابای معارف دبیرستانمون داشتیم که زمانی که امام زمان ظهور کنه، اون قدر توی دین تحریف شده که بسیاری کسایی که ادعای اسلام دارند در جبهه‌ی مخالف امام زمان قرار میگیرن!
این اسلامی که به شناسوندن و خوروندن، اسلام نیست!

ارسال: #۴۵
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۴۳ ق.ظ، توسط parsaNA.)
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  ...
(یکی از استادهای معارفمون میگفت که این جمله به درد نمی خوره چون دقیقاً مشخص نیست که «نیک» یعنی چی! اما به نظر من اگه آدم ریگی به کفشش نباشه، فقط به همین یه جمله عمل کنه، آدم نیکی خواهد بود!)
...

اتفاقا استاد ماهم همین رو می گفت . حفظ کردند که چی باید بگند . جمله دومت خیلی قشنگ بود .

(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  توی یکی از کتابای معارف دبیرستانمون داشتیم که زمانی که امام زمان ظهور کنه، اون قدر توی دین تحریف شده که بسیاری کسایی که ادعای اسلام دارند در جبهه‌ی مخالف امام زمان قرار میگیرن!
این اسلامی که به شناسوندن و خوروندن، اسلام نیست!

این حرف درسته . اما الان بحث بر سر یه آیه است که شک نکنید اون آیه تحریف نشده و حتی کل قرآن یه کلمه هم بهش اضافه یا کم نشده . هنوز نسخه هایی از قرآن وجود دارند که مربوط به سده‌ی اول اسلامه و یکی اش تو موزه مشهد هست . می شه مقایسه کرد.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۹ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۳۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۲۹ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۵۷۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۲۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۹۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۰۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۶۱۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close