زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لزلی هازلتون: درباره خواندن قرآن

ارسال: #۴۶
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۵۳ ق.ظ
RE: لزلی هازلتون: درباره خواندن قرآن
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۷ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  الان بحث بر سر یه آیه است که شک نکنید اون آیه تحریف نشده و حتی کل قرآن یه کلمه هم بهش اضافه یا کم نشده . هنوز نسخه هایی از قرآن وجود دارند که مربوط به سده‌ی اول اسلامه و یکی اش تو موزه مشهد هست . می شه مقایسه کرد.

آره! آیه تحریف نشده! اما اون چیزی که توی این ویدئویی که گذاشته بودم هم بهش اشاره شده بود این بود که گاهی نمیشه یه آیه از قرآن رو به تنهایی مرجع یه حرف قرار داد!
باید دید حرف قرآن در مجموع چیه؟
چه طور امکان داره دینی که این همه به لطافت و مهربانی امر کرده، چنین دستوراتی رو که توی مجلس تصویب میشه رو بپذیره؟ دستوراتی که جز ظلم به زن چیزی نیست!
آیه رو نمیشه تحریف کرد، اما برداشت از قرآن رو میشه!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال: #۴۷
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط موج.)
یکی از سختی‌ها و مشکلات بزرگ اسلام که گاهی احساس میشه یه دین دیگه مثلن همون که دوستمون گفت زردشت بهتره
اینه که اسلام بعد اجتماعی کاملا قوی داره که هیچ دینی در این حد جامع به اجتماع و روابط اجتماعی نپرداخته
اکثر ادیان در بعد فردی قوانین دارن
ولی اسلام شامل هر دو بعد
همین جامعیت موجب تحول توی بعضی قوانین شخصی نسبت به سایر ادیان شده مثه اونایی که دوستمون به عنوان ایرادات اسلام و مواهب زردشت ذکر کردند

ولی خب دینای آسون‌تر از زردشت هم هست من اگه بخام تغییر دین بدم میرم سراغ اونا دیگه که یه دفعه راحت راحت بشم
زردشت هم قوانین سختی داری مثه رد نشدن از روی اب (فکر کنم شنا هم در ادیان آریایی مشکل داره البته مطمئن نیستم)احترام به آتش و ... که به مراتب زندگی کردن توش سختتر از اسلامه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط saba1000.)
به نظر من قران خیلی کتاب با معنی هست نمیشه به این راحتی تفسیر کرد
قرآن نیاز به تفکر زیادی داره به نظر من کسی که می خواد واقعا قران بفهمه باید در تمام مراحل زندگی از اون استفاده کنه نه فقط یک دوره چند ماهه یا چند ساله
خیلی از کشفیات که الان کشف شدن قبلا توی قران بودن مثل چرخش زمین که بعد از چقد وقت کشف شد

http://www.persianqa.tk/
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۰۶ ب.ظ
این آیه قران مخصوص اون زمان بوده که زن بسیار بی ارزش بوده.و تعداد زن گرفتن هیچ محدویتی نداشت.این آیه اومد تا تعداد زوجات رو محدود کنه.از طرفی به خاطر جنگهای زیاداون زمان تعداد مردها خیلی کم شده بود به طوری ک اگ قرار میشد هر مردی یک زن بگیره ۳زن بدون شوهر میموند.این آیه در واقع خیلی هم به نفع زن بوده.اما در مورد جامعه الان اصلا حکم نمیکنه.جایی میخوندم که بعضی احکام قران بنابر وضعیت جامعه تغییر میکرده.مسلماالان دیگه صدق نمیکنه.ولی متاسفانه کسانی اسلام رو در ایران بدست گرفتن که هر چی به نفعشونه مطرح میکنند و هر چی به نفع نیست حرفی ازش نمیزنن!
ارسال: #۵۰
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۰۶ ب.ظ)sal_dovomi نوشته شده توسط:  این آیه قران مخصوص اون زمان بوده که زن بسیار بی ارزش بوده.و تعداد زن گرفتن هیچ محدویتی نداشت.این آیه اومد تا تعداد زوجات رو محدود کنه.از طرفی به خاطر جنگهای زیاداون زمان تعداد مردها خیلی کم شده بود به طوری ک اگ قرار میشد هر مردی یک زن بگیره ۳زن بدون شوهر میموند.این آیه در واقع خیلی هم به نفع زن بوده.اما در مورد جامعه الان اصلا حکم نمیکنه.جایی میخوندم که بعضی احکام قران بنابر وضعیت جامعه تغییر میکرده.مسلماالان دیگه صدق نمیکنه.ولی متاسفانه کسانی اسلام رو در ایران بدست گرفتن که هر چی به نفعشونه مطرح میکنند و هر چی به نفع نیست حرفی ازش نمیزنن!

همین الانش هم تو کشور ما اگه هر مرد فقط یک زن بگیره‌، دوتا زن بی شوهر می مونند . تو ایران نسبت زن به مرد ۳ به ۱ هست دوست عزیز . پس این حکم الان هم صادقه طبق فرموده شما.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۱
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۰:۲۲ ق.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  همین الانش هم تو کشور ما اگه هر مرد فقط یک زن بگیره‌، دوتا زن بی شوهر می مونند . تو ایران نسبت زن به مرد ۳ به ۱ هست دوست عزیز . پس این حکم الان هم صادقه طبق فرموده شما.

نه! این طور نیست! شاید بشه در مورد آدمایی که زمان جنگ سن ازدواجشون بوده این رو گفت! اما الآن دیگه این طور نیست! یه جایی می خوندم که تعداد دخترها و پسرهای همسن، برابر هست!
(شما هم زیاد به آمارهایی که از رسانه های ملی اعلام میشه اعتماد نکنید Wink معمولاً مغرضانه هستند!!)

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
ارسال: #۵۲
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۲۶ ق.ظ، توسط parsaNA.)
(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۰:۲۲ ق.ظ)۵۴m4n3h نوشته شده توسط:  
(22 فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  همین الانش هم تو کشور ما اگه هر مرد فقط یک زن بگیره‌، دوتا زن بی شوهر می مونند . تو ایران نسبت زن به مرد ۳ به ۱ هست دوست عزیز . پس این حکم الان هم صادقه طبق فرموده شما.

نه! این طور نیست! شاید بشه در مورد آدمایی که زمان جنگ سن ازدواجشون بوده این رو گفت! اما الآن دیگه این طور نیست! یه جایی می خوندم که تعداد دخترها و پسرهای همسن، برابر هست!
(شما هم زیاد به آمارهایی که از رسانه های ملی اعلام میشه اعتماد نکنید Wink معمولاً مغرضانه هستند!!)
گیریم که حرف شما درست باشه و تو ایران این نسبت برقرار نباشه . اخبار روسیه رو که دیگه ما نمی گیم‌، خودشون میگند . اونجا این نسبت ۶ به ۱ هستش . اگه فکر می کنی اونم دروغه‌، باشه مشکلی نیست . فرض کن یه کشور دیگه ای این نسبت رو داشته باشه یا فرض کنه جای دنیا این نسبت برقرار باشه . می خوام بدونم اگه این نسبت باشه اون موقع این حکم از نظر شما درسته ؟

اگه پاسختون مثبت باشه‌، پس ما یه کشف مهم انجام دادیم . دلیل وجوی این حکم کشف شد .جالبه‌ها‌! اون وقت اگه یه جای دیگه دنیا این نسبت برعکس باشه یعنی تعداد مردها زیاد باشه و زن‌ها خیلی کم‌، می شه عکس این حکم عمل کرد ؟ یعنی یه زن چند تا شوهر ؟ مسلمه که از نظر اسلامی نمیشه . اما همین نشون میده استدلال این که در جامعه اول
"آخی اون زن های بیچاره گناه دارند که شوهر ندارند "، از اساس غلطه . چون در عکسش هم باید گفت "آخی اون مرد های بیچاره گناه دارند که زن ندارند "( تو جامعه ای که نسبت مرد‌ها خیلی زیاد هست به زن‌ها )

سپاس‌گزاری شده توسط: polarisia , ali_computer69
ارسال: #۵۳
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۲۵ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  گیریم که حرف شما درست باشه و تو ایران این نسبت برقرار نباشه . اخبار روسیه رو که دیگه ما نمی گیم‌، خودشون میگند . اونجا این نسبت ۶ به ۱ هستش . اگه فکر می کنی اونم دروغه‌، باشه مشکلی نیست . فرض کن یه کشور دیگه ای این نسبت رو داشته باشه یا فرض کنه جای دنیا این نسبت برقرار باشه . می خوام بدونم اگه این نسبت باشه اون موقع این حکم از نظر شما درسته ؟

اگه پاسختون مثبت باشه‌، پس ما یه کشف مهم انجام دادیم . دلیل وجوی این حکم کشف شد .جالبه‌ها‌! اون وقت اگه یه جای دیگه دنیا این نسبت برعکس باشه یعنی تعداد مردها زیاد باشه و زن‌ها خیلی کم‌، می شه عکس این حکم عمل کرد ؟ یعنی یه زن چند تا شوهر ؟ مسلمه که از نظر اسلامی نمیشه . اما همین نشون میده استدلال این که در جامعه اول
"آخی اون زن های بیچاره گناه دارند که شوهر ندارند "، از اساس غلطه . چون در عکسش هم باید گفت "آخی اون مرد های بیچاره گناه دارند که زن ندارند "( تو جامعه ای که نسبت مرد‌ها خیلی زیاد هست به زن‌ها )

قطعاً پاسخِ من مثبت نیست!
اما الآن دارم به این فکر میکنم که ممکنه آدم هایی باشن که این حکم از نظرشون ایراد نداشته باشه!
یعنی شاید مردهایی باشن که به نظرشون طبیعی باشه که همسرشون به کس دیگه ای هم علاقه داشته باشه و برعکس، شاید زن هایی هم باشند که به نظرشون طبیعی باشه که همسرشون به کس دیگه ای هم علاقه داشته باشه!
آیا باید کمبودهای جامعه رو با share کردن همسرها جبران کرد؟
اصلاً اعتقاد ندارم کسی که همسر نداره، مستحق دلسوزیه! (چه زن چه مرد) آدم‌ها توانایی این رو هم دارن که تنها زندگی کنن (اگه از نظرهای دیگه کمبود نداشته باشن) ما توی اقواممون یه خانم ۴۰ ساله ای هستند که مجردن و اون قدر آدم موفقی هستند و زندگی خوبی دارند که همه میگن «خوش به حالش که شوهر نداره» Big Grin

به نظر من توی جامعه‌ی سالم، آدماش ماکزیمم یه همسر دارن! و حتی اگه نسب بین زن و مرد متعادل نباشه، اون وقت یه عالمه آدم مجرد شاد داشته باشه!

سپاس‌گزاری شده توسط: polarisia , ali_computer69
ارسال: #۵۴
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ ب.ظ
حتما تا حالا خیلیهاتون از این
اطلاع پیدا کردن ،مرد ۶۶ ساله با ۳۹ همسر و ۹۴ فرزند که برای هر وعده غذایی تامین بیش از ۳۰ مرغ ،شصت کیلو سیب زمینی و ۱۰۰ کیلو برنج نیاز است.
تازه هنوز هم مایل به ازدواج هستنSmile
کارشون مصداق جمله معروف خواستن توانستن است البته برای آقایون.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
ارسال: #۵۵
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ب.ظ)alirezalink نوشته شده توسط:  حالا اصلاً کی قصد ازدواج داره شما خانم‌ها اینقدر جوش میارید؟ Smile ما آقایون اینجا همه میخوایم درسمونو ادامه بدیم. Rolleyes مگه نه آقایون؟

نه !! Tongue

ارسال: #۵۶
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ ق.ظ
(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
(23 فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ب.ظ)alirezalink نوشته شده توسط:  حالا اصلاً کی قصد ازدواج داره شما خانم‌ها اینقدر جوش میارید؟ Smile ما آقایون اینجا همه میخوایم درسمونو ادامه بدیم. Rolleyes مگه نه آقایون؟

نه !! Tongue

خیلی بامزه بود جوابتون آقای پارساناTongue
تا حالا چنین صداقتی از یک مرد ندیده بودم!Big Grin

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال: #۵۷
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ب.ظ)alirezalink نوشته شده توسط:  عزیزم شما یا خیلی پولداری، یا خیلی تیریپ لاو داری، یا تصمیم داری زودتر شروع کنی رکورد اون آقا که فرمودند رو بشکنی. البته این گزینه خیلی محتمل تره‌: فقط میخواستی مارو ضایع کنی Smile

قابل شما رو نداشت ،Wink این حداقل کاری بود که از دستم بر میومد‌! Tongue
ولی به دور از شوخی همین الانشم خیلی از دوستهای من ازدواج کردند و واسه من داره دیر هم می شه . البته من متولد ۶۸ هستم و دیگه ریشام سفید شده . Big Grin

(۲۳ فروردین ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  خیلی بامزه بود جوابتون آقای پارساناTongue
تا حالا چنین صداقتی از یک مرد ندیده بودم!Big Grin

خواهش می کنم .Smile

ارسال: #۵۸
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ب.ظ
خوشتون اومد چه موضوعی رو همون اول مطرح کردم؟؟ اولش جنگ و دعوا بود الانم که خدا رو شکر کم کم شاهد عروسی و دامادی دوستان خواهیم بود... Wink
ارسال: #۵۹
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۶:۰۲ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۰ ۰۲:۵۷ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  ولی به دور از شوخی همین الانشم خیلی از دوستهای من ازدواج کردند و واسه من داره دیر هم می شه . البته من متولد ۶۸ هستم و دیگه ریشام سفید شده . Big Grin

ماشاء الله هزار ماشاء الله دوستاتون چه عجله ای داشتن!!!!!!!! Huh
یا نکنه نکته انحرافیش اینجاست که دوستاتون از خودتون خیلی بزرگترن؟؟؟ Big Grin

من شکوفایی گلهای امیدم را در رؤیاها می بینم
و ندایی که به من می گوید :
گر چه شب تاریک است
دل قوی دار ، سحر نزدیک است ...
ارسال: #۶۰
۲۴ فروردین ۱۳۹۰, ۰۷:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ فروردین ۱۳۹۰ ۰۷:۱۹ ب.ظ، توسط sepid.)
در ادامه صحبتهای سمانه جان باید اضافه کنم که یک کتابی هست که اسمش "زن زیباترین گل آفرینش" یعنی من آمپرم میرفت بالا این کتاب رو میدیدم البته نخوندمش ولی جلدش به اندازه کافی آزارم میداد.
یعنی انگار با یک پتک محکم میکوبن تو سر من وقتی یکی این جمله رو میگه یا چیزی مشابه این رو!!
راستی آقا پارسا به شما هم پیشاپیش تبریک میگم مثل اینکه بد جوری مصممید مزدوج بشید!!

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۵۴m4n3h , parsaNA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۵۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۸ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۶۳۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۶۲۹ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۵۷۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۲۰ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۹۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۰۸ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  درباره سطح دانشگاه شاهدروزانه و شبانه امیرکبیر واحد گرمسار tondar.sal ۳ ۴,۶۱۳ ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: tondar.sal

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close