زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و بررسی آزمون ۲۵ چهارم پارسه(مهندسی کامپیوتر)

ارسال: #۴۶
۳۰ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ ب.ظ، توسط firouziam.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  البته ایشون معنایی هستند

بله اسمشون معناییه، ولی عملکردشون خیلی معنویه! واسه همین من معنوی صداشون میکنم! از خودشونم پرسیدم، مشکلی ندارن با این قضیه! Big Grin
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف
ارسال: #۴۷
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۱۹ ق.ظ
RE: بحث و بررسی آزمون ۲۵ چهارم پارسه(مهندسی کامپیوتر)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۳ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ ب.ظ)mar2000 نوشته شده توسط:  سوال ۶۷ معماری تو پاسخنامه درست حل شده؟
۷۰ درصد دستورات که دسترسی به داده در حافظه ندارند ولی برای اونا هم زمان دسترسی به داده در نظر گرفته
پیرو صحبت این داوطلب یکی هم توضیح بده چرا ۱+۱ گذاشته. من درک نمیکنم جریان چیه
شاید اون ۱+۱ برای fetch و write back هست برای هر دستور العمل، اومدن چند تا مفهوم رو باهم ترکیب کنند یه سوال در حد کنکور سالهای اخیر بدن انگار از اون طرف بوم افتادند.

دستورات load و store دو بار به حافظه رجوع می کنند یکبار fetch یکبار هم برای خوندن یا نوشتن داده در حافظه .به جای operand fetch دسترسی به حافظه دارند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۸
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۰۰ ب.ظ، توسط aidaa.)
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  
(30 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۵ ب.ظ)aidaa نوشته شده توسط:  بله پارسر کارش تحلیل نحوی هست منم چیزی غیر از این نگفتم، گفتم توی گرامر (A(float نداریم، (آرایه ای که آرگومانش اعشاری باشه) تایپ واسه چی شناخته نمی شه موقع پارس؟ قاعده ی گرامرش که واضحه
بله منم تایید میکنم که این کار تحلیلگر لغوی نیست.
خانم آیدا شما باید به گرامری فکر کنید که پارسر از روش داره تحلیل میکنه، احتمالا یه E داره میره به یه قاعده ای به شکل [N] درسته؟ اون N اعداد رو تولید میکنه، شما که توی گرامرتون یه N برای تولید اعداد صحیح و یه N دیگه برای تولید اعداد اعشاری نمی نویسید؟ معمولا گرامرها به این صورتی نیستند که شما تصور می کنید.

من اشتباه کردم، فکر کردم صورت سوال عدد اعشاری رو مستقیم گذاشته برا (A(1.6 ، ولی وقتی گفته (A(x میشه کار تحلیلگر معنایی
۰
۰
ارسال: #۴۹
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط alagh.)
من اولین باری هست که دارم ازمونم رو بررسی میکنم!
دوستان اگه کسی این سه تا سوال حل کرده توضیح بده لطفا.پیشاپیش ازش ممنونمSmile

۳۱ یا ۳۴ هرکدوم که حل کردین. مربوط به ریاضی مهندسی.شما هم مثل راه حل پاسخنامش حل کردید؟
۶۳-مدار منطقی حالت رقابت رو من نمیدونم چه جوری اصن حل میشن و یعنی چی؟؟
۶۸ یا ۶۹ هرکدوم رو که حل کردین مربوط به معماری...
۰
۰
ارسال: #۵۰
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
(۳۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  شاید اون ۱+۱ برای fetch و write back هست برای هر دستور العمل، اومدن چند تا مفهوم رو باهم ترکیب کنند یه سوال در حد کنکور سالهای اخیر بدن انگار از اون طرف بوم افتادند.

بچه ها میشه ی نفر کامل در مورد این زمان دسترسی ها توضیح بده همه سوالایی که ازش هست با هم متفاوته و هر کدوم ی جوری حل شده
من وقتی جوابو میبینم ی جورایی میتونم تحلیل کنم که چرا اما هیچوقت خودم نمیتونم به جواب برسم
خواهشا یکی این بحث رو کامل باز کنه
مرسی

شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند.

عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند.

دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند.

و بخند که خدا هنوز ان بالا با توست
۰
۰
ارسال: #۵۱
۰۱ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
یکی لطف کنه آزمونای ۲۵ سوم و چهارم رو آپ کنه بی زحمت
موفق باشییییید

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kati , bahman2000
ارسال: #۵۲
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۵۰ ب.ظ
سلام به همه
دوستان چرا اینقدر آزمون های پارسه آسونه؟
اصلا در حد کنکور نیست به نظر من حیف پولی که بابت این آزمون ها بچه ها بپردازن
۰
۱
ارسال: #۵۳
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۴۹ ب.ظ
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۵۰ ب.ظ)۲۰۱۳محمد نوشته شده توسط:  سلام به همه
دوستان چرا اینقدر آزمون های پارسه آسونه؟
اصلا در حد کنکور نیست به نظر من حیف پولی که بابت این آزمون ها بچه ها بپردازن

سلام
این نظر شماست
نه اینکه آسون باشه یا سخت
من پارسال پارسه بودم و یه اتفاقی برام پیش اومد نتونستم آزمون خوب بدم،رتبه ام هم علیرغم مشکلی که داشتم خوب بود،شانس قبولی تو دانشگاهای شهرستان روزانه و شبانه رو داشتم اما نرفتم موندم امسال برم برای دانشگاهی تهران بخونم.امسال دوباره از بین موسسه ها رفتم پارسه،الانم پارسه آزمون هاشو شرکت میکنم
شما که میگی آسونه،آیا واقعا سوالای ارشد ما سخته؟
کنکور ارشد ۹۲:
سوال ۹۰ و۹۲ و ۹۳و ۹۶ واقعا سخت بودن؟!
سوال ۹۲ کنکور ۹۲ سخت تر بود یا سوال ۹۰ آزمون ۲۵%چهارم پارسه؟
برادر من پارسه نه مال پدر منه و یا من سهامدارش هستم،اما تو مهندسی کامپیوتر بهتر از پارسه موسسه نیست.این رو وقتی متوجه میشی که از سر جلسه کنکور اومدی بیرون و میگی کنکور چقد آسون بود،پارسه سخت تر بود،این تجربه ی منه،کنکور چیزی بیش تر از پارسه نیست،شاید یکسری سوالای جدید داشته باشه اما خیلی سخت تر از پارسه نیست که شما پولتون حیف بشه و چیزی عایدتون نشه.
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: helena
ارسال: #۵۴
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۶:۵۲ ب.ظ
سلام.

کسی از شما با جوابا مشکلی نداشت؟
سئوال ۶۰ رو من که هر طور حل می کنم می بینم فرکانس می شه ۱/۴
سئوال ۶۳ هم دو رقابت وجود داره. پاسخنامه فقط ۱ شکل کشیده و بعد گفته ۳ رقابت.
۰
۰
ارسال: #۵۵
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ ب.ظ
میگم بچه ها جامعه آماریتون چقدره؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۵۶
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۳۸ ب.ظ، توسط masoud67.)
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۴۹ ب.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  من پارسال پارسه بودم و یه اتفاقی برام پیش اومد نتونستم آزمون خوب بدم،رتبه ام هم علیرغم مشکلی که داشتم خوب بود،شانس قبولی تو دانشگاهای شهرستان روزانه و شبانه رو داشتم اما نرفتم موندم امسال برم برای دانشگاهی تهران بخونم.امسال دوباره از بین موسسه ها رفتم پارسه،الانم پارسه آزمون هاشو شرکت میکنم
شما که میگی آسونه،آیا واقعا سوالای ارشد ما سخته؟
برادر من پارسه نه مال پدر منه و یا من سهامدارش هستم،اما تو مهندسی کامپیوتر بهتر از پارسه موسسه نیست.این رو وقتی متوجه میشی که از سر جلسه کنکور اومدی بیرون و میگی کنکور چقد آسون بود،پارسه سخت تر بود،این تجربه ی منه،کنکور چیزی بیش تر از پارسه نیست،شاید یکسری سوالای جدید داشته باشه اما خیلی سخت تر از پارسه نیست که شما پولتون حیف بشه و چیزی عایدتون نشه.
موفق باشید
نه به اون شوری نه به این بی نمکی و بالعکس
اگه سوالای پارسه راحت بود که درصدها باید بالای ۸۰ باشه
اگه سوالای پارسه سخته پس درصدها باید زیر ۴۰ باشه
من سوالای مدرسان رو که از دوستام میگیرم میبنیم هیچ فرقی ندارن تو بعضی آزمونها هم پارسه هم مدرسان بعضی درسها رو سخت میگیرن و بعضی هاش مثل آب خوردن. البته جفتشون در مقابل کنکور راحت تر هستند. اگه قرار بود اینا آزمون در حد کنکور بدن که همه دست به خودکشی میزدن. کنکورم سوالاش اونقدرها هم سخت نیست چون زیادی سوالات مبهم میدن اینجوریه وگرنه هر سال ۵ تاش حذف نمیشد
یکی از رفقای خرخون من که مدرسانو نوشته و پارسه رو هم از من میگیره میگه هیچ فرقی ندارن. هر درصدی اونجا میاره با آزمون پارسه هم تقریبا همونو میاره. ولی میگه مشترکهای پارسه بعضی هاش زیادی ساده است ولی مدرسان یه نموره بهتره . ریاضی پارسه سوالاش عددی و کاربردیه ولی مدرسان معمولا مفهومی میده و اثباتی که اگه فرمول این جور مسائل را بلد باشی این مسئله واست میشه حفظی و به ۵ ثانیه جواب دادی تخصصی پارسه رو هم بهتر از مدرسان میدونه. زبان هم که هیچوقت نمیزنه
ولی پارسه و مدرسان معمولا بهتر از بقیه هستند. زیاد حرص نخور . آزمون پارسه یا هر موسسه دیگه واسه دست گرمی مث بازی دوستانه میمونه ولی کنکور مثل جام جهانی. هر چی بازی دوستانه را بهتر انجام بدی چه با آنگولا چه با برزیل باشه ، بازی با آرژانتین را هم میتونی خوب انجام بدی

(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۶:۵۷ ب.ظ)سارا رجب زاده نوشته شده توسط:  میگم بچه ها جامعه آماریتون چقدره؟
۱۰۱۷

(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ)yahoo_manesht نوشته شده توسط:  کسی از شما با جوابا مشکلی نداشت؟
سوال ۶۰ میشه غلطه میشه همون یک چهارم که گفتی
سوال ۶۳ منم دوتا پیدا کردم ولی بعد دیدم توی سطر اول واسه رفتن از ستون چهارم به اول رقابت هست نتیجه یا ۱۱ میشه یا ۱۰
دو تای دیگه هم سطر دو و چهار واسه رفتن از ستون ۲ به ۳ اتفاق میافته.

New LifeHeart
۰
۰
ارسال: #۵۷
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۰۶ ب.ظ
درصد های من در این آزمون
زبان:۱۶
ریاضیات:۶
مشترک:۱۴
تخصصی هوش:۶
.....
حتما تعجب کردین نه؟؟!!
این نتیجه ی مطالعه دو سال پیشه! امسال بعد از دو سال با توجه به ضربه ای که خورده بود شروع کردم به خوندن.آزمون آنلاین که شرکت کرده بودم ۲۵ درصد چهارم برابر شد با ۲۵ درصد اول حضوری و نشد که بخونم.برای این آزمون هم همزمان شد با ایام امتحانات و طرح سوال و میان ترم و امتحان عملی و تصحیح کردن یه سری برگه ها و نشد که بخونم.
نمیدونم باز جای امیدواری هست یا نه؟!
به هر حال برای همه ی شما آرزوی موفقیت دارم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۵۸
۰۲ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۳۱ ب.ظ
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۶:۵۲ ب.ظ)yahoo_manesht نوشته شده توسط:  کسی از شما با جوابا مشکلی نداشت؟
سوال ۶۰ میشه غلطه میشه همون یک چهارم که گفتی
سوال ۶۳ منم دوتا پیدا کردم ولی بعد دیدم توی سطر اول واسه رفتن از ستون چهارم به اول رقابت هست نتیجه یا ۱۱ میشه یا ۱۰
دو تای دیگه هم سطر دو و چهار واسه رفتن از ستون ۲ به ۳ اتفاق میافته.
آخه مسئله اینجاست که رقابت رو از حالت پایدار در نظر می گیرن. سطر ۴ از ستون ۳ به ۲ و بلعکس رقابت به حساب نمی یاد چون هر دو تاش حالتای گذران.
ولی الآن که دارم نگاه می کنم تو سطر اول هم برای رفتن از ستون ۴ به یک رقابت هست و هم ستون ۳ به یک که من این دو تا رو یکی حساب کرده بودم. سطر دو هم دو رقابت هست برای ستون ۳ و ۴ به ۲ که رو هم می شه ۴ تا. بازم با تحلیلشون تو پاسخنامه فرق داره.

سئوال ۱۱۰ هم به نظرم جوابشون غلطه. در مورد mst اگر با الگوریتم پریم محاسبه بشه ممکنه نود اول جوری انتخاب بشه که وقتی به یال با کوچک ترین وزن می رسیم انتخابش دور ایجاد کنه. پس حتما mst شامل کوچک ترین یال نمی شه. اما تو پاسخنامه فقط الگوریتم کراسکال رو در نظر گرفته
۰
۰
ارسال: #۵۹
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)yahoo_manesht نوشته شده توسط:  آخه مسئله اینجاست که رقابت رو از حالت پایدار در نظر می گیرن. سطر ۴ از ستون ۳ به ۲ و بلعکس رقابت به حساب نمی یاد چون هر دو تاش حالتای گذران.
ولی الآن که دارم نگاه می کنم تو سطر اول هم برای رفتن از ستون ۴ به یک رقابت هست و هم ستون ۳ به یک که من این دو تا رو یکی حساب کرده بودم. سطر دو هم دو رقابت هست برای ستون ۳ و ۴ به ۲ که رو هم می شه ۴ تا. بازم با تحلیلشون تو پاسخنامه فرق داره.

سئوال ۱۱۰ هم به نظرم جوابشون غلطه. در مورد mst اگر با الگوریتم پریم محاسبه بشه ممکنه نود اول جوری انتخاب بشه که وقتی به یال با کوچک ترین وزن می رسیم انتخابش دور ایجاد کنه. پس حتما mst شامل کوچک ترین یال نمی شه. اما تو پاسخنامه فقط الگوریتم کراسکال رو در نظر گرفته
من این یه قلم رو نمیدونستم که باید از حالت پایدار شروع کرد. اگه این جوری باشه دو تا رقابت هست
یکیش تو سطر اول از ستون ۴ به ۱ که رقابت بحرانی حساب میشه چون دو تا حالت پایانی ۱۱ و ۱۰ داره
یکیش تو سطر دوم از ستون ۳ به ۲ که رقابتش غیر بحرانیه
اینی که شما میگی سطر اول از ستون ۳ به ۱ فکر نکنم بشه چون رقابتو وقتی که یه بیت ورودی تغییر میکنه میبینن هرچند خیلی مطمئن نیستم به نظر باید یه ملاقاتی با مانو و نلسون در این زمینه داشته باشم

اون پریم هم من هرچی شکل کشیدم نشد که نشد. با پریم همیشه یال کوچیکه انتخاب میشه بعید میدونم بشه دور ایجاد کرد شما یه تلاشی رو گراف بکن اگه شد ما رو در جریان بذارید

New LifeHeart
۰
۰
ارسال: #۶۰
۰۳ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ق.ظ
(۰۲ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ)yahoo_manesht نوشته شده توسط:  سئوال ۱۱۰ هم به نظرم جوابشون غلطه. در مورد mst اگر با الگوریتم پریم محاسبه بشه ممکنه نود اول جوری انتخاب بشه که وقتی به یال با کوچک ترین وزن می رسیم انتخابش دور ایجاد کنه. پس حتما mst شامل کوچک ترین یال نمی شه. اما تو پاسخنامه فقط الگوریتم کراسکال رو در نظر گرفته
mst توی گرافهای جهت دار رو کسی تا حالا دیده؟

من که فقط اینو توی ویکیپدیا دیدم
For directed graphs, the minimum spanning tree problem is called the Arborescence problem and can be solved in quadratic time using the Chu–Liu/Edmonds algorithm.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۳۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۱۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۲۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۶۲۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۷۸ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close