زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳

ارسال: #۱۳۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ق.ظ
RE: بررسی سوالات سیستم عامل IT سال ۹۳
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ق.ظ)Ariyant نوشته شده توسط:  دوستان عزیز خودتون رو اذیت نکنید. چون تنها جوابی که درسته جواب سازمان سنجش هست، و کسی هم نمیتونه منکرش بشه. اگر خیلی مشتاق هستید ببینید که چکار کرده اید. صبر کنید که خود سازمان سنجش بهتون پاسخنامه رو ارائه بده. خودتون رو اذیت نکنید.

موافقم
اWink

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۵۸ ق.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ ق.ظ)AMMehr نوشته شده توسط:  آخه همه چی داره خراب میشه اون از اوضاع مشترکا ! تخصصی هم خراب بشه که دیگه باید بریم یکسال دیگه بیایم اینجا بحث کنیم

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

دوست عزیز اعصاب و سلامتی شما واقعا بیشتر میرزه
یکی رو میشناسم که اولین ودومین آزمون پارسه رتبش زیره ۳۰ شد و بعد بیماری بدی گرفت (امیدوارم خیلی زود خوب شه خیلی ) ولی الان حاضرم قول بدم قبول داشت ۲سال پشت کنکور باشه ولی الان سلامت بود

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۳۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ق.ظ
Big Grin ههه این دلداری دادنت اصن داغونم کرد آقو اصن نگران سلامتیم شدم Wink

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
ارسال: #۱۳۹
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۱۹ ب.ظ، توسط shvh.)
پارسه بعضی جوابای تشریحی رو زده !!! از جمله سیستم عامل با پاسخ تشریحی عمو حقیقت .....

اشک منو که همین حالا در آورد !!! واسه سیستم عامل خیلی وقت گذاشته بودم حالا همش غلط Sad
ارسال: #۱۴۰
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  پارسه بعضی جوابای تشریحی رو زده !!! از جمله سیستم عامل با پاسخ تشریحی عمو حقیقت .....

اشک منو که همین حالا در آورد !!! واسه سیستم عامل خیلی وقت گذاشته بودم حالا همش غلط Sad
شما جواب سازمان سنجش ملاکت باشه یه جواب پارسه رو بچه ها گفتن من مطمئنم اشتباه گفته

سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز
ارسال: #۱۴۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۹ ب.ظ، توسط ali007.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  دوستان نظرتون درباره جواب حقیقت برای سؤال بن‌بست چیه؟ همینطور سوال اول (جدول صفحه وارون)

سوال اول درست حل کرده ...میشه گزینه۳//حلش صفحه ۴۴۲ سیلبرشاتس ویراست ۹ فصل حافظه مجازی
مبحث Inverted Page Tables:

Inverted Page Tables

Section 8.6.3 introduced the concept of the inverted page table. The purpose
of this form of page management is to reduce the amount of physical memory
needed to track virtual-to-physical address translations. We accomplish this
savings by creating a table that has one entry per page of physical memory,
indexed by the pair <process-id, page-number>.
Because they keep information about which virtual memory page is stored
in each physical frame, inverted page tables reduce the amount of physical
memory needed to store this information. However, the inverted page table
no longer contains complete information about the logical address space of a
process, and that information is required if a referenced page is not currently
in memory. Demand paging requires this information to process page faults.
For the information to be available, an external page table (one per process)
must be kept. Each such table looks like the traditional per-process page table
and contains information on where each virtual page is located.
But do external page tables negate the utility of inverted page tables? Since
these tables are referenced only when a page fault occurs, they do not need to
be available quickly. Instead, they are themselves paged in and out of memory
as necessary. Unfortunately, a page fault may now cause the virtual memory
manager to generate another page fault as it pages in the external page table it
needs to locate the virtual page on the backing store. This special case requires
careful handling in the kernel and a delay in the page-lookup processing.

غلط بودن گزینه ۳:
However, the inverted page table
no longer contains complete information about the logical address space of a
process, and
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A
ارسال: #۱۴۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  پارسه بعضی جوابای تشریحی رو زده !!! از جمله سیستم عامل با پاسخ تشریحی عمو حقیقت .....

شما جواب سازمان سنجش ملاکت باشه یه جواب پارسه رو بچه ها گفتن من مطمئنم اشتباه گفته

وای خدا کنه کلا جوابای سنجش یه چی دیگه باشه !!! عصر تا حالا شدم عین دیوونه ها Sad Sad Sad
اینجوری پیش بره رتبه پارسالم که نخونده بودم بیشتره و الان همش منفی Sad
ارسال: #۱۴۳
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۷ ب.ظ)ali007 نوشته شده توسط:  سوال اول درست حل کرده ...میشه گزینه۳//حلش صفحه ۴۴۲ سیلبرشاتس ویراست ۹ فصل حافظه مجازی
خب بن‌بست چطور؟

بن بست نزدم Exclamation
ارسال: #۱۴۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۶ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۳ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  پارسه بعضی جوابای تشریحی رو زده !!! از جمله سیستم عامل با پاسخ تشریحی عمو حقیقت .....

وای خدا کنه کلا جوابای سنجش یه چی دیگه باشه !!! عصر تا حالا شدم عین دیوونه ها Sad Sad Sad

من نمیدونم واسه پارسه رو کی حل کرده ولی وخودم هم ندیدم ولی یه جوابشو بچه گفتم کسی که حل کرده چیزده مطمئن شدم کسی که زده یبار یه رفرنس سیستم رو از نزدیک ندیده و احتمال ۹۹/۹% دکتر حقیقت حل نکرده

ارسال: #۱۴۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط:  آخه بچه ها PID فرزند توی process table پدر هم ثبت میشه!!! والا از اساتید هم پرسیدم کسایی که سیستم عامل نوشتن گفتن پشته فرآیندی جداست
همشون هم گفتن fork کردی exec هم کردی!!!!! اصلا بمیرن با این سوال دادنشون، دکتر حقیقت کجاس؟؟؟؟

مسلما هر فرآیند باید بدونه بابای کیه یا فرزند کی هست!! پس یه ساختمان داده مشترک heap هست که اجداد خودشون رو ازش بدس میارن که من اینو قبلا نوشتم پروژم بود، اما در مورد PID تحقیقات به اینجا رسید که موقع فراخونی fork پدر یه فرزند میسازه و هرچی خودش داره duplicate میکنه!! یعنی هرچی داره روی یه حافظه جدید فرزند کپی میکنه اما ID برنمیگردونه!!!؟؟!؟!؟! چرا؟؟ چون اگه ID فرآیند جدید رو بخواد باید یه تابع دیگه بنام PID() فراخوانی بشه تا یه آیدی جدید به فرآیند نینی تازه بوجود اومده تعلق بگیره!!!! به ولای علی هرچی تا الان خوندم داره نقض میشه!!!

تنها چیزی که پرسس نمیتونه ارث ببره پشته هست دلایلشم خواستین بگم؟
ازکد پدرش میتونه در شرایطی استفاده کنه
و اینکه حتما تو سیستم های که نیتونن سلسله مراتبی از فرایندها ایجاد کنن pid پدر به فرزند میرسه به دلیل ختم آبشاری وقتی پدر خاتمه میابه باید فرزنداتش کشته شن و از روی آدرس pid که فرزندان شناسایی میشن کشته میشن
حتی توی سلیبر چندین بار تاکید شده که برای ایجاد نخ در سطح کاربر تنها هزینه ایجاد پشته برای اون نخ هست که این هزینه برای ایجاد هر فرایند دیگه ای هم میتونه باشه
این سوالا جز سوالای بدیهی سیستم عامل هست
فرایند ها وقتی fork(); l تو unix ایجاد میشن میتونن کد فایل های باز حافظه خالی (مخصوص نخهای تو فرایندهست) pid وحتی منابع مورد استفاده رو اشتراک کنن ولی تنها پشته برای چند فرایند یکسان نیست

بسی تابلوووووووووووووووووو میباشد که جواب پشته اس . نمیشه اینطوری یه چیز از پشته پدر پاپ میکنه، فرزند مال پدر رو پوش کنه، خلاصه شیر تو شیر میشه نمیشه اصلا
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۱۴۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(26 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ)Mindhunter نوشته شده توسط:  آخه بچه ها PID فرزند توی process table پدر هم ثبت میشه!!! والا از اساتید هم پرسیدم کسایی که سیستم عامل نوشتن گفتن پشته فرآیندی جداست
همشون هم گفتن fork کردی exec هم کردی!!!!! اصلا بمیرن با این سوال دادنشون، دکتر حقیقت کجاس؟؟؟؟

مسلما هر فرآیند باید بدونه بابای کیه یا فرزند کی هست!! پس یه ساختمان داده مشترک heap هست که اجداد خودشون رو ازش بدس میارن که من اینو قبلا نوشتم پروژم بود، اما در مورد PID تحقیقات به اینجا رسید که موقع فراخونی fork پدر یه فرزند میسازه و هرچی خودش داره duplicate میکنه!! یعنی هرچی داره روی یه حافظه جدید فرزند کپی میکنه اما ID برنمیگردونه!!!؟؟!؟!؟! چرا؟؟ چون اگه ID فرآیند جدید رو بخواد باید یه تابع دیگه بنام PID() فراخوانی بشه تا یه آیدی جدید به فرآیند نینی تازه بوجود اومده تعلق بگیره!!!! به ولای علی هرچی تا الان خوندم داره نقض میشه!!!

تنها چیزی که پرسس نمیتونه ارث ببره پشته هست دلایلشم خواستین بگم؟
ازکد پدرش میتونه در شرایطی استفاده کنه
و اینکه حتما تو سیستم های که نیتونن سلسله مراتبی از فرایندها ایجاد کنن pid پدر به فرزند میرسه به دلیل ختم آبشاری وقتی پدر خاتمه میابه باید فرزنداتش کشته شن و از روی آدرس pid که فرزندان شناسایی میشن کشته میشن
حتی توی سلیبر چندین بار تاکید شده که برای ایجاد نخ در سطح کاربر تنها هزینه ایجاد پشته برای اون نخ هست که این هزینه برای ایجاد هر فرایند دیگه ای هم میتونه باشه
این سوالا جز سوالای بدیهی سیستم عامل هست
فرایند ها وقتی fork(); l تو unix ایجاد میشن میتونن کد فایل های باز حافظه خالی (مخصوص نخهای تو فرایندهست) pid وحتی منابع مورد استفاده رو اشتراک کنن ولی تنها پشته برای چند فرایند یکسان نیست

بسی تابلوووووووووووووووووو میباشد که جواب پشته اس . نمیشه اینطوری یه چیز از پشته پدر پاپ میکنه، فرزند مال پدر رو پوش کنه، خلاصه شیر تو شیر میشه نمیشه اصلا

منم با همین تحلیل شیر تو شیر پیش رفتم و زدم stack !!!
ارسال: #۱۴۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۰ ب.ظ)saturn2200 نوشته شده توسط:  منم که میگم heap میشه
چون هیچ جا ندیدم در مورد هیپ حرفی زده باشن :دی

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

خخخخخخ خدا از دهنت بشنوه!
در مورد هیپ چیزی گفته نشده ولی بقیه میتونن مشترک باشن اگه بخوان :دی

هیپ که عمرا ج باشه چون هیپ درسته اسمش صریح نیومده اما یه ساختمان داده اس که فرزند از پدر میگیرتش
ارسال: #۱۴۸
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ)masume_ml نوشته شده توسط:  بسی تابلوووووووووووووووووو میباشد که جواب پشته اس . نمیشه اینطوری یه چیز از پشته پدر پاپ میکنه، فرزند مال پدر رو پوش کنه، خلاصه شیر تو شیر میشه نمیشه اصلا

منم با همین تحلیل شیر تو شیر پیش رفتم و زدم stack !!!
بابا جان قرار نیست اینا تا آخر عمر تو یک قسمت حافظه باشند که!
تا زمانی که کاراشون با هم تداخل نداره دور هم هستن!Big Grin
زمانی که قرار باشه کاراشون تداخل پیدا کنه ، فرزند حافظه اش رو مستقل میکنه میره خونه خودش!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۱۴۹
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۵۶ ب.ظ)shvh نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  

من نمیدونم واسه پارسه رو کی حل کرده ولی وخودم هم ندیدم ولی یه جوابشو بچه گفتم کسی که حل کرده چیزده مطمئن شدم کسی که زده یبار یه رفرنس سیستم رو از نزدیک ندیده و احتمال ۹۹/۹% دکتر حقیقت حل نکرده

منم میگم اگه عمو حقیقت حل کرده بودن حتما شبکه ها رو هم حل میکردن !!!! غیر از اینه ؟؟؟
ارسال: #۱۵۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۲۶ ب.ظ
ما تو stack over flow هم سوال کردیم به جایی نرسید!!!

تمرکزCool
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۵۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۸۵۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۲۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۸۱۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۶۰۰ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۵۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منابع پایگاه داده وسیستم عامل پیشرفته!دکتری ؟ morweb ۰ ۱,۸۵۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: morweb
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۸۶۰ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۷۲ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۶۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close