زمان کنونی: ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۵۳۱
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۰۲ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  ۵۰۰ نفر بعضی جاها واقعا تعداد زیادی نیست؛ بستگی داره به خانواده ,ما در آشنایانمون عروسی هایی داشتیم که بعلت تعداد زیاد مهمونا و اینکه هیچ سالنی پیدا نکردن گنجایش داشته باشه قرار شد ۲ روز پی در پی عروسی بگیرن Big Grin در واقع دو شب, Big Grin ولی خب باز بخاطر مشکلات دیگه عروسیشون دو نوبت شد, بصرف ناهار و شام, یکسری مهمون ها ناهار دعوت بودن یکسری شام Big Grin البته هر سری حدود ۹۰۰ نفر بود Big Grin :|
خانواده مادری من هم زیاد هستن اما میشه برای عروسی ها فقط بزرگ تر ها رو دعوت کرد که رو هم شاید ۵۰ نفر بیشتر نشن.

مگه مجلس ختمه که فقط بزرگترا رو دعوت کنن؟!
عروسی مال جووناست!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۵۳۲
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  مگه مجلس ختمه که فقط بزرگترا رو دعوت کنن؟!
عروسی مال جووناست!
بزرگترای خاندان رو دعوت می کنن به نمایندگی از کل خاندان برای اینکه به کسی بر نخوره.
ضمن اینکه هدف اینه که تعداد افراد زیاد نباشن تا خرج عروسی کم بشه وگرنه اگه بخوان جوونا رو دعوت کنن که خرج کم نمیشه، اکثرا جوون هستن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۵۳۳
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  مگه مجلس ختمه که فقط بزرگترا رو دعوت کنن؟!
عروسی مال جووناست!
بزرگترای خاندان رو دعوت می کنن به نمایندگی از کل خاندان برای اینکه به کسی بر نخوره.
من اگه بودم بهم بر میخورد، دهه ۶۰ ام این مدلی نبوده.
ارسال: #۱۵۳۴
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ ق.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  توصیه میکنم در آینده این حرف رو به همسرتون نگید, اینکه بگید کمی از اقوام دور رو حذف کنه بهتر از این جمله هست.
من هم توصیه میکنم اگر دختری قصد ازدواج داره، به هیچ پسری نگه قرار هست ۵۰۰ نفر از اقوامشون رو دعوت کنه، مگه اینکه هزینه‌شون رو خودش تقبل کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Pure Liveliness , Riemann
ارسال: #۱۵۳۵
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  من اگه بودم بهم بر میخورد، دهه ۶۰ ام این مدلی نبوده.
اگه قرار باشه همه رو دعوت کنن تعداد خیلی زیاد میشه و علاوه بر اینکه به خانواده های فقیر فشار زیادی وارد میشه، خرج عروسی هم میره بالا. برای همین مثلا به جای اینکه جوون ها رو دعوت کنن، پدر بزرگ و مادر بزرگای اونها رو (که تو خاندان ما هستن) رو دعوت می کنن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۵۳۶
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ق.ظ
منظورتون فامیل‌های درجه چند هست؟!
ما خودمون خیلی فامیل گسترده‌ای نداریم. یعنی با فامیل‌های دور چندان رابطه‌ای نداریم.
دخترعموهای پدر و مادرم تو عروسی بچه‌هاشون فقط پدر و مادرم رو دعوت کردن اما ما خانوادگی دعوت کردیم. هر چند بچه‌های ازدواج کرده‌شون رو دیگه نگفتیم.
اگر قرار باشه تمام اقوام نزدیک و دور و‌خیلی دور با خانواده دعوت بشن حق با شماست خیلی زیاده...
البته ما که حتی اقوام خیلی دور که دعوتشون ضروری بود رو هم خانوادگی دعوت کردیم بازم مهمونامون به ۲۰۰ تا هم نرسید!

خیلی‌ها رو خانوادگی هم دعوت کنی بازم فقط پدر و مادرها میان!
ارسال: #۱۵۳۷
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  من اگه بودم بهم بر میخورد، دهه ۶۰ ام این مدلی نبوده.
دهه‌ی ۶۰ عروسی رو با یه بشقاب شامل زبان و خیار و پرتقال سر هم می‌کردند می‌رفت. اون موقع ۵۰۰ نفر رو می‌شد یه جوری هندل کرد.
الان تالار برای ۵۰۰ نفر چند میفته؟ جای معمولی بگیری و از این ۵۰۰ نفر، ۵۰ نفرش هم اشرافی باشند بعد از عروسی لب و لوچه‌شون آویزون میشه که خیارش شل بود، کاردش کند بود.
---------
شونصد صفحه در مورد اینکه چرا ازدواج نمیشه و موانع و ایناش صحبت شد... بفرمائین اینم موانعش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Pure Liveliness , Riemann
ارسال: #۱۵۳۸
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۵ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  منظورتون فامیل‌های درجه چند هست؟!
ما خودمون خیلی فامیل گسترده‌ای نداریم. یعنی با فامیل‌های دور چندان رابطه‌ای نداریم.
دخترعموهای پدر و مادرم تو عروسی بچه‌هاشون فقط پدر و مادرم رو دعوت کردن اما ما خانوادگی دعوت کردیم. هر چند بچه‌های ازدواج کرده‌شون رو دیگه نگفتیم.
اگر قرار باشه تمام اقوام نزدیک و دور و‌خیلی دور با خانواده دعوت بشن حق با شماست خیلی زیاده...
البته ما که حتی اقوام خیلی دور که دعوتشون ضروری بود رو هم خانوادگی دعوت کردیم بازم مهمونامون به ۲۰۰ تا هم نرسید!

من میدونم که چند روز پیش نوه نوه عمه مادرم به دنیا اومده!

ارسال: #۱۵۳۹
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۷ ق.ظ
از همه خنده‌دارتر یکی از دخترعموهای پدر و مادرم بود که نه آقا و بانو دعوت کرده بود نه با خانواده!
از هر خانواده ۳ نفر رو دعوت کرده بود! پدر و مادر و یکی از بچه‌ها! :|

(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  منظورتون فامیل‌های درجه چند هست؟!

من میدونم که چند روز پیش نوه نوه عمه مادرم به دنیا اومده!

پس به شما کاملاً حق میدم که فقط به دعوت بزرگترای خاندان بسنده کنید. Big Grin
ارسال: #۱۵۴۰
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۷ ق.ظ، توسط crevice.)
نیازی نیست که فقط بزرگترها بیان. نیازی هم نیست که ادمهایی که توی عمرمون یکبار سالی میبینیمشون بیان مراسم (اونایی که فقط توی مراسم عروسی و ترحیم رویت میشن). عمه و خاله و عمو و دایی عروس و داماد، بعلاوه دوستان درجه یک عروس و داماد کفایت میکنه. از قضا همینا هم همگی کادو میدن و یجورایی میشه یر به یر کرد خرجها رو. فکر نکنم به ۲۰۰ نفر هم برسن...
اما همه اینا بکنار. انقد خرجای مزخرف و بیخود هست که پول عرق ریخته رو مفت مفت به باد میده. من ازدواج نکردم ولی زورم میگیره هر وقت میشنوم یه ارایشگر زن اندازع یه متخصص پول کار میکنه. هر وقت میبینم ی اتلیه ای با افکت ها و جلوه های تهوع اور بصریش سوار شاسی بلند میشه. مثل:
فلان ارایشگاه که دختری با صورت خوب رو (ب چشم خواهری Big Grin ) و تبدیل میکنه به گودزیلا چون مشهوره مثلا ۷۰۰ تومن میگیره
فلان اتلیه که عکس روی پوست خرس چاپ میکنه
فلان دی جی
لباس عروس باس فلان باشه
سفره ی عقد باس از فلان جا گرفته بشه (اصن ینی چی این سفره که شبی ۱ م تومن بدی مثلا واسه اجاره ش)
و ....

پ.ن: بضی وقتا آدم تعجب میکنه. انگار هر چی بیشتر عروس از داماد و یا داماد از عروس بکنه سود کرده.

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , sss , pezhman.m-AI , ts2927 , Skyrim , Riemann , mahyamk , blx
ارسال: #۱۵۴۱
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۱ ق.ظ
۱۰۰ ب ۱۰۰ کفایت میکنه

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۱۵۴۲
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۷ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  ۱۰۰ ب ۱۰۰ کفایت میکنه
مثل اینکه ۱۸۰۰ کافی بوده دیگه رفتید سراغ مسایل بعدی. Big GrinTongue

سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۱۵۴۳
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۳ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  ۱۰۰ ب ۱۰۰ کفایت میکنه
مثل اینکه ۱۸۰۰ کافی بوده دیگه رفتید سراغ مسایل بعدی. Big GrinTongue
: )))))))))
نبابااااا Big Grin هنوز خبری نیستBig Grin

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۱۵۴۴
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۳ ق.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  حداقل ۳۰ دیره برادر من...
دلیلتون درسته که میگین به بلوغ نرسیدن . ماشالا نمیدونم خانواده ها چطور بچه ها رو تربیت میکنن که تا ۳۰ سالگی قرار نیست به بلوغ برسن، استیوجابز تو کمتر از ۲۵ سال سن چه کارهایی که نکرده!!!
خب اگر خانواده هم نساخته خود آدما باید خودشون رو بسازن . حس مسئولیت پذیری و داشتن اعتماد به نفس خیلی مهمه. اما همه ترسو شدن جرات ندارن، چرا !!!! ؟
اینکه کسی تا ۳۰ سالگی نتونه به بلوغ فکری برسه واقعا عجیبه برام! البته میدونم که خیلیا نمیرسن!

یه سوال !
شما الان خودتون چند سالتونه؟ من که ۲۵ سالمه
آیا سربازی رفتید؟ نه؟ خب یه جمع بزنیم میشه ۲۷ سالمون.
دانشجوی ارشد هستید؟ هنوز ارشد تموم نشده؟ نه؟ ارشد چند ترمه تمومه؟ ۵؟ ۴؟
سر کار رفتی؟ شهرستان هستی یا تهران؟
توی شهرستان میخوای کار کنی یا تهران؟ اصلا توی شهرتون کار هست واستون؟
چقدر تا الان پول تونستی جمع کنی؟
وضعیت مالی خانواده چطوره؟ آیا پدرت۴۰ تا ۵۰ ملیون پول واسه شما داری جیرینگی بریزه به حسابت؟
فرض کن میخوای بیای تهران زندگی کنی ،‌۶۰ ملیون پول داری که یه جای خوب تهران در شان خانواده خونه رهن کنی؟؟

آهان کیس ازدواج پیدا کردی؟ یا میخوای از توی لپ لپ یه دونه در بیاری و ازدواج کنی ...
حالا این کیسه مثلا پیدا شد شما کی وقت داری که طرفت رو بشناسی؟ اصلا این آشنایی کی اتفاق میفته؟ همسر خانم شهرستان هستن و شما تهران و میخواید تلفنی مثلا همو بشناسید؟ یا نه هر چند گاهی دو روز از کار مرخصی بگیری و بری شهرستان طرف رو ببینی ...
اصلا طرفت میخواد تهران زندگی کنه؟

فرض کن مثلا ما توی همین سن بخوایم ازدواج کنیم ، به نظرت میشه همه‌ی اینا رو با هم جلو برد؟
یا مثلا میخوای وسط سربازی بری سراغ این مسئله؟
همه این سوالا رو منم صدتا دیگه میذارم روش. خوبه؟
بستگی به شرایط داره. اما اگر هرکسی کیس مناسبش رو پیدا کنه نه تنها مانع هایی رو که گفتی هزار تا دیگه هم که باشه واسش فرقی نداره
کافیه قدرت تصمیم گیری و اعتماد به نفس داشته باشه
نه ۵۰ میلیون میخاد نه ۶۰ میلیون . من ۶ هزار تومنم از بابام پول نمیگیرم ...
من با ۵ تمن میخام زن بگیرم. نگو نمیشه که میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , khayyam , Skyrim
ارسال: #۱۵۴۵
۲۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۵ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(25 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  من اگه بودم بهم بر میخورد، دهه ۶۰ ام این مدلی نبوده.
دهه‌ی ۶۰ عروسی رو با یه بشقاب شامل زبان و خیار و پرتقال سر هم می‌کردند می‌رفت. اون موقع ۵۰۰ نفر رو می‌شد یه جوری هندل کرد.
الان تالار برای ۵۰۰ نفر چند میفته؟ جای معمولی بگیری و از این ۵۰۰ نفر، ۵۰ نفرش هم اشرافی باشند بعد از عروسی لب و لوچه‌شون آویزون میشه که خیارش شل بود، کاردش کند بود.
--------
ینیااا مردم ازخنده : )))))) مثالتون منو کشتههههه Smile)))) جداً چرا خیار حالا چرا گیلاس نه
خیار شل هم داریم مگ ،مگ اصن خیار شل میشه خیار پلاسیده منظورتونه فکرکنمBig Grin
دیگ هرکه طاووس خواهد جرهندوستان کشد: ))))) تازشم داماد همینطور که جهیزیه میخواد عروسیه خوبی هم باید بگیره
والا بوخودا

اقایوووووووون خب توی تالار سخته وسط باغ یا وسط جنگل بگیرین یا داخل کشتی وسط دریا یا لب ساحل خیلی هم خوب عالی و زیباBig Grin

به نظرم وسط جنگل عالیه عالی مجانی هم هست

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۳,۰۱۶,۷۹۵ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۱,۰۴۰ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۸۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۲۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۶۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۸,۰۱۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۳۵ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۶۵ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۲۰ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close