زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۵۸۱
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۳۷ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آقا این داستان صیغه ساعتی ، هفتگی ، ماهیانه چیه جدیدا خیلی باهاش برخورد کردم تو کانال های تلگرامی !!!؟
صیغه هست دیگه Smile

من شخصا مشکلی نمیبینم وقتی دو طرف با رضایت یه کاریو میکنن ولی فقط باس مواظب ایدز و هپاتیت و هرپیس و ... بودConfused
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۵۸۲
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۳:۲۷ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۳۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۰۹ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  کلاه شرعی از این بهتر؟!
یعنی شرعی نیست ؟
آره شرعی هست..اما اینکه هر کسی این جمله رو بپذیره یا نه جای تفکر داره...
ارسال: #۲۵۸۳
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۳:۳۹ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آقا این داستان صیغه ساعتی ، هفتگی ، ماهیانه چیه جدیدا خیلی باهاش برخورد کردم تو کانال های تلگرامی !!!؟
صیغه هست دیگه Smile

من شخصا مشکلی نمیبینم وقتی دو طرف با رضایت یه کاریو میکنن ولی فقط باس مواظب ایدز و هپاتیت و هرپیس و ... بودConfused
رفتی دنبالش ؟ تجربه داشتی ؟ !
ارسال: #۲۵۸۴
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۴:۱۹ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۳۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آقا این داستان صیغه ساعتی ، هفتگی ، ماهیانه چیه جدیدا خیلی باهاش برخورد کردم تو کانال های تلگرامی !!!؟
صیغه هست دیگه Smile

نه والا Big Grin
ارسال: #۲۵۸۵
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۴:۴۰ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۴:۱۹ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۳۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۳۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
صیغه هست دیگه Smile

نه والا Big Grin
Big Grin
ارسال: #۲۵۸۶
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۱۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۳۲ ق.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۴۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  آقا این داستان صیغه ساعتی ، هفتگی ، ماهیانه چیه جدیدا خیلی باهاش برخورد کردم تو کانال های تلگرامی !!!؟

چیز خیلی جدیدی هم نیست، از قدیم بوده ولی الان تعداد خیلی زیاد شده(دلیلش کاملا مشخصه دیگه، یه نگاه به آمار بیوه هایی که توی سن پایین(یا حتی سن بالا) به هر دلیلی از شوهر خودشون رو از دست میدن، یا حتی کسایی که واسه مشکلات اقتصادی این کار رو میکنن، به این نتیجه می رسید که طبیعتا صیغه هم زیاد میشه- من جسارت به کسی نمی کنما دوستان، نظر و دیدگاه من نیست، عرف جامعه و دید جامعه به افردای بیوه این مدلی هست متاسفانه)
والا اینکه ساعتی و هفتگی چجوری هست رو نمیدونم چطور امکان داره، چون تا جایی که من میدونم اون خانوم باید عده نگه داشته باشه.مدت زمان عده هم سه ماه و ده روز هست..البته یه سری مباحث شرعی دیگه ای این وسط هست که رجوع کنید به کتاب های رساله ببیند کلاه شرعی کدومشون گشاد تر و کدومشون تنگ تر هستSmile
کسی که میگه صیغه ساعتی میشم، حتما واسه اون چند ساعت خدا تومن پول میگیره(اگر بخواد عده نگه داشته باشه که اکثرا اینجوری نیستن) و بخاطر همین صیغه های ساعتی خیلی مبلغ کمی هست..
به خودی خود واقعا مفهوم بد نیست صیغه، یخورده دیدگاه جامع تر داشته باشید میبینید که خیلی هم چیز خوبیه..از صدر اسللم تا حالا بوده چنین چیزی..همه پیامبرا و امامان ماهم این کارومیکردن...
اگر خواستید دنبالش برید مستقیم برید پیش یه روحانی اهل دل توی شهر خودتون Big GrinSmile
توی شهر های مذهبی اطراف حرم زیاد هستن..

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۲۵۸۷
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۱:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۰۵:۴۸ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(24 آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  به خودی خود واقعا مفهوم بد نیست صیغه، یخورده دیدگاه جامع تر داشته باشید میبینید که خیلی هم چیز خوبیه..از صدر اسللم تا حالا بوده چنین چیزی..همه پیامبرا و امامان ماهم این کارومیکردن...
اگر خواستید دنبالش برید مستقیم برید پیش یه روحانی اهل دل توی شهر خودتون [تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  smile.gif]

ولی من هرجور فکر میکنم نمیتونم هضم کنم اینکار رو. برای چی صیغه کنن؟ برای داشتن ارتباط؟ بعد با چندکلمه خوندن و بله گفتن محرم بشی به طرف برای چندساعت یا چندروز؟ خیلی مسخره و زننده نیست این حرکت؟ از نظر اخلاقی دونفر متعهد به همدیگه باشند بهتر نیست تا با خوندن دوکلمه حرف و بله گفتن؟ درک نمیکنم این رخداد را
اگر اینجور هست که هرکسی تا قبل از عقد دایم میتونه با هزارنفر صیغه شده باشه؟ مشکلی هم نیست دیگه. محرم بوده و حلال بوده دیگه.نوش جونش هم باشه!
فلسفه ازدواج این نبوده. کسی که تا قبل از تعهدش به یک نفر این رابطه را آزادانه و به قول خودش حلال داشته چطور میتونه بعد از ازدواج به یک نفر متعهد باشه؟
این حرفها خیلی ذهنمو آزار میده.. هنوز تکلیفم با خودم معلوم نیست که اگر کسی بیاد بهم بگه با چندنفر از طریق صیغه و حلال در ارتباط بودم بگم خب اشکالی نداره عزیزم نوش جونت باشه. گذشته ها گذشته...
شما میتونید همچین فرد را بپذیرید؟
البته که اتفاقی هست که الان بین خیلییی از علما که همه چیز را با یک کلمه و بله گفتن حلال میکنن رخ میده و به لذتهاشون میرسن و به قول خودتون توی شهرهای مذهبی بسیار دیده میشه..
( البته اینجور که خیام گفتن چون خیام سنی هست توی اهل سنت صیغه حرام هست و جایز نیست. من اینو نمیدونستم. یعنی فقط توی اهل شیعه صیغه حلال هست!؟ جالبه واسم. نمیدونستم اینو.چرا باید اینجور باشه؟ )
•●•●•●

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۲۵۸۸
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۰۵:۵۶ ب.ظ
الحاد ناب اهریمنی
یه عده والا ملحدن و با صیغه مشکل دارن و ما بهشون ملحد و مستکبر و محاربه با آسمان و اینا میگیم

شما که اسلامتون ناب محمدیه این بخشش رو هم بپذیرید دیگه!!!دخترام که خیلی مذهبی ترن از پسرا تا جایی که من دیدم
ارسال: #۲۵۸۹
۲۴ آبان ۱۳۹۷, ۱۱:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط codin.)
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  

صحبت خودم رو با سخنی از حضرت علی شروع میکنم که میفرمایند: "هیچ دارویی همچون صیغه، شهوت را از بین نمی برد"
چیز خیلی جدیدی هم نیست، از قدیم بوده ولی الان تعداد خیلی زیاد شده(دلیلش کاملا مشخصه دیگه، یه نگاه به آمار بیوه هایی که توی سن پایین(یا حتی سن بالا) به هر دلیلی از شوهر خودشون رو از دست میدن، یا حتی کسایی که واسه مشکلات اقتصادی این کار رو میکنن، به این نتیجه می رسید که طبیعتا صیغه هم زیاد میشه- من جسارت به کسی نمی کنما دوستان، نظر و دیدگاه من نیست، عرف جامعه و دید جامعه به افردای بیوه این مدلی هست متاسفانه)
والا اینکه ساعتی و هفتگی چجوری هست رو نمیدونم چطور امکان داره، چون تا جایی که من میدونم اون خانوم باید عده نگه داشته باشه.مدت زمان عده هم سه ماه و ده روز هست..البته یه سری مباحث شرعی دیگه ای این وسط هست که رجوع کنید به کتاب های رساله ببیند کلاه شرعی کدومشون گشاد تر و کدومشون تنگ تر هستSmile
کسی که میگه صیغه ساعتی میشم، حتما واسه اون چند ساعت خدا تومن پول میگیره(اگر بخواد عده نگه داشته باشه که اکثرا اینجوری نیستن) و بخاطر همین صیغه های ساعتی خیلی مبلغ کمی هست..
به خودی خود واقعا مفهوم بد نیست صیغه، یخورده دیدگاه جامع تر داشته باشید میبینید که خیلی هم چیز خوبیه..از صدر اسللم تا حالا بوده چنین چیزی..همه پیامبرا و امامان ماهم این کارومیکردن...
اگر خواستید دنبالش برید مستقیم برید پیش یه روحانی اهل دل توی شهر خودتون Big GrinSmile
شرط عدم * وجود داره تا نیاز به عده نگه داشتن نباشه.

سطح تستاترون اقایون ۱۰-۲۰ برابر خانم هاست برای همین خانما شاید کامل فشار روی اقایون و مشکلات فردی و اجتماعی بعدیشو درک نکنن.
ارسال: #۲۵۹۰
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۰۱:۵۸ ق.ظ
(۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  

صحبت خودم رو با سخنی از حضرت علی شروع میکنم که میفرمایند: "هیچ دارویی همچون صیغه، شهوت را از بین نمی برد"
خیلی سخته تحملش واقعا ،و فشار رو ادمه
ولی این قوانین مسخره هر چقدم تغییر اسم بدن قابل هضم نیست
ته ته ته دل ادم بنظرم هرگز چنین چیزیو قبول نکنه حتی میشه گفت با خیانت ک الان دارن ازش تو جامعه حرف میزنن چندان تفاوتی نداره
کلا اون حضراتی ک چنین چیزایی میگن، باید بری ببینی ایا حاضره حرف های خودشو روی خانوادش اعمال کنه ؟ در جز شاید باشن اونم خیلی خیلی کم ولی در کل نه
حرف زیاده ...
ارسال: #۲۵۹۱
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۰۵:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۵:۲۶ ق.ظ، توسط codin.)
مال اون تاپیکه.... ویرایش
ارسال: #۲۵۹۲
۲۶ آبان ۱۳۹۷, ۰۵:۲۴ ق.ظ
(24 آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  به خودی خود واقعا مفهوم بد نیست صیغه، یخورده دیدگاه جامع تر داشته باشید میبینید که خیلی هم چیز خوبیه..از صدر اسللم تا حالا بوده چنین چیزی..همه پیامبرا و امامان ماهم این کارومیکردن...
اگر خواستید دنبالش برید مستقیم برید پیش یه روحانی اهل دل توی شهر خودتون [تصویر:  biggrin.gif][تصویر:  smile.gif]

ولی من هرجور فکر میکنم نمیتونم هضم کنم اینکار رو. برای چی صیغه کنن؟ برای داشتن ارتباط؟ بعد با چندکلمه خوندن و بله گفتن محرم بشی به طرف برای چندساعت یا چندروز؟ خیلی مسخره و زننده نیست این حرکت؟ از نظر اخلاقی دونفر متعهد به همدیگه باشند بهتر نیست تا با خوندن دوکلمه حرف و بله گفتن؟ درک نمیکنم این رخداد را
اگر اینجور هست که هرکسی تا قبل از عقد دایم میتونه با هزارنفر صیغه شده باشه؟ مشکلی هم نیست دیگه. محرم بوده و حلال بوده دیگه.نوش جونش هم باشه!
فلسفه ازدواج این نبوده. کسی که تا قبل از تعهدش به یک نفر این رابطه را آزادانه و به قول خودش حلال داشته چطور میتونه بعد از ازدواج به یک نفر متعهد باشه؟
این حرفها خیلی ذهنمو آزار میده.. هنوز تکلیفم با خودم معلوم نیست که اگر کسی بیاد بهم بگه با چندنفر از طریق صیغه و حلال در ارتباط بودم بگم خب اشکالی نداره عزیزم نوش جونت باشه. گذشته ها گذشته...
البته که اتفاقی هست که الان بین خیلییی از علما که همه چیز را با یک کلمه و بله گفتن حلال میکنن رخ میده و به لذتهاشون میرسن و به قول خودتون توی شهرهای مذهبی بسیار دیده میشه..
( البته اینجور که خیام گفتن چون خیام سنی هست توی اهل سنت صیغه حرام هست و جایز نیست. من اینو نمیدونستم. یعنی فقط توی اهل شیعه صیغه حلال هست!؟ جالبه واسم. نمیدونستم اینو.چرا باید اینجور باشه؟ )
فکر کنم علتش اینه که در زمان پیامبر صیغه وجود نداشته در دین ( مطمین نیستم)
ارسال: #۲۵۹۳
۲۶ آبان ۱۳۹۷, ۱۲:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۰۱ ب.ظ، توسط khayyam.)

اول از هز چیزی من مذهبم معلوم نیست تقریبا میشه گفت مذهب یه چیز انتقالی هست یعنی منطقه و مذهب پدر و مادر نقش اساسی در انتقال مذهب به فرزند داره بگذریم اینجا نیومدیم بحث مذهبی کنیم اما در ارتباط با صیغه ( موقت ) ...

بررسی صیغه موقت باید هم از لحاظ دینی ( اسلام ) و هم از لحاظ منطقی و عقلی صورت بگیره !
اهل سنت کلا صیغه موقت رو در همه حالت حرام و گناه می دانند حتما دلایلی هم برای کارشون دارن .
شیعه صیغه موقت رو حلال و بدون اشکال میدونه و برای حلال بودن این مسئله رجوع می کنه به حدیث !
اما من خودم به عنوان یه پسر با اینکه انجام دادنش به سودم هست ولی کار درست و مناسبی نمی دونمش !
برای یک پسر اگر تمام شرایطش نرمال باشه ( کار خوب داشته باشه ، تفریحش سرجاش باشه ، وقتی برسه خونه مامانش لباساشو شسته باشه و غذا اماده باشه و درگیر هیچ یک از مسائل خونه نباشه فقط می مونه یه نیاز جنسی که اونم به سادگی با صیغه موقت حل باشه ( تازه تنوع هم داره ) چه دلیلی داره برم ازدواج کنم !؟ میرم ۱۰۰ تا ۳۰۰ میدم و با خوندن یه متن عربی یکی زن موقتم میشه والا ! شاید دلیل عدم ازدواج بسیاری از دوستان که با اینکه کار خوب و درامد مناسب هم دارند تمایل به ازدواج نداشته باشن بخصوص در تهران این باشه !
حالا با دقت به مسئله نگاه کنید اگر صیغه موقت حلاله پس هیچ یک از دختران مجرد نباید از این موضوع ناراحت بشن که اگر روزی پسری رفت خواستگاریش قبلا به تعداد زیاد با ادم های مختلف صیغه موقت داشته !

این نظر من بود می دونم خیلی ها مشکل دارند با نظرم
ارسال: #۲۵۹۴
۰۶ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۴۴ ب.ظ
‏مهم نیست چقدر دوستش داری، چقدر براش وقت میذاری، چقدر نگرانش میشی!
مهم اینه که اون به هیچکدوم این چیزا اهمیت نمیده...

پ.ن: صرفا جهت گردگیری تاپیک بعد از ۴۰ روز !!

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_
ارسال: #۲۵۹۵
۰۶ دى ۱۳۹۷, ۱۰:۴۹ ب.ظ
دارم اماده میشم برا یه تحول یه زلزله دوباره...

این دفعه بهتر این دفعه سخت تر و من هستم که تعیین می کنم اینده رو

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۲,۲۹۲ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۷۳۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۷۷ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۷۱ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۶ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۵۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close