زمان کنونی: ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۱۲۶
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۱ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  الان انتظار داشتین بگم نفقه و شیر بها و حضانت بچه ؟! یا بگم حق طلاق!!! خب همین چیزا که جدیش نمیگیرین باعث دردسر تو خانواده ها شده.....
اتفاقا مواردی که شما ذکر کردید بسیار بسیار در زندگی زناشویی مهم هستند و در این شکی نیست. اما نظر شما خیلی جالب بود و ما پسرا هنوزم هنگیم. من واقعا نمیخام بحث بکنم. فقط برادرانه بهتون میگم به خواستگاراتون این مواردی که گفتید حق ۱ زن هست رو حتما بگید و با جزئیات کامل هم بگید. من خودم از این مساله ضربه بزرگی تو زندگیم خوردم. نمیتونم موضوع رو باز کنم. فقط تمام مواردی که بعنوان حق خودتون در پست قبل نوشتید رو به خواستگاراتون بگید. بعنوان مثال شما حجاب رو یک مساله شخصی میدونید و فقط از روی لطفتون میخواید راجع به این مساله با طرفتون مشورت کنید.
خدایی نکرده ۱طوری نباشه بعد از ازدواج به مشکل بخورید.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , khordad.girl , kingmax
ارسال: #۱۱۲۷
۱۴ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۲۶ ب.ظ، توسط khordad.girl.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۵ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(14 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۴ ب.ظ)khordad.girl نوشته شده توسط:  الان انتظار داشتین بگم نفقه و شیر بها و حضانت بچه ؟! یا بگم حق طلاق!!! خب همین چیزا که جدیش نمیگیرین باعث دردسر تو خانواده ها شده.....
اتفاقا مواردی که شما ذکر کردید بسیار بسیار در زندگی زناشویی مهم هستند و در این شکی نیست. اما نظر شما خیلی جالب بود و ما پسرا هنوزم هنگیم. من واقعا نمیخام بحث بکنم. فقط برادرانه بهتون میگم به خواستگاراتون این مواردی که گفتید حق ۱ زن هست رو حتما بگید و با جزئیات کامل هم بگید. من خودم از این مساله ضربه بزرگی تو زندگیم خوردم. نمیتونم موضوع رو باز کنم. فقط تمام مواردی که بعنوان حق خودتون در پست قبل نوشتید رو به خواستگاراتون بگید. بعنوان مثال شما حجاب رو یک مساله شخصی میدونید و فقط از روی لطفتون میخواید راجع به این مساله با طرفتون مشورت کنید.
خدایی نکرده ۱طوری نباشه بعد از ازدواج به مشکل بخورید.
دقیقا این چیزا رو ذکر میکنم...واقعا واسم مهمه....

(۱۴ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)sana70 نوشته شده توسط:  وای چیا مینویسین شماها
آدم عشقشو بخواد هیچی دیگه واسش مهم نیست جز طرفش
همه کاری بخاطرش میکنه
فکر نمیکنم بودن تو شبکه های اجتماعی انقدرام ارزش داشته باشه وقتی طرف آدم دوست نداشته باشه
بخاطر همدیگه باید از خیلی چیزا بگذریم و عوضش دلت خوش باشه جای همه این ها یه معشوق به دست آوردی که به همه چیز می ارزه
چک کردن هم چیز خاصی نیست و نباید نگرانش بود مگه کسایی که به خودشون شک دارن!!!!
نظرم اینه اون کسی هم که خیلی حساسه و چک میکنه خودش قبل ازدواجش یه مشکلی داشته و گرنه در حد معمولش فکر کنم غیرت مرده و حساسیت این که زنش فقط مال خودش باشه نه کسی دیگه
برام عا کنید بچه ها
این روزا شدیدا ملتمس دعاهاتونم
ببین عزیزم من خودم رمزی که رو گوشیمه رو همه دوستا و خانواده م میدونن ولی هیچوقت نشده کسی توش سرک بکشه به قصد چک کردن
خودم میگم بردارین فلان کلیپ رو ببینید به عنوان مثال
درست میگی این چیزا واقعا ارزشی نداره ولی شاید من عکس از دوستام دارم رو گوشیم که اونا حریم شخصی منن اونا به من اعتماد کردن
شاید یه فامیل مثلا یه راز رو به من گفته باشه
آیا این درسته که آقای همسر بشینه تک تک چت های من رو بخونه؟؟ این کار چه ضرورتی داره؟؟
این موارد راجع به دفترخاطرات هم به نظر من صادقه....اون دفه یه مشاور میگف خیلی چیزا باید به عنوان حریم باقی بمونه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , shabnamZ , diligent , tabassomesayna , maryam.raz , sss , Bahar_HS , ziba_090 , sana70 , farhad_vr32
ارسال: #۱۱۲۸
۱۵ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
به نظر من بحث هایی که میشه همه انتزاعی هست
تا وقتی آدم وارد زندگی نشه نمی تونه ازدواج را قضاوت کنه
این مهریه و نفقه و .... اغلب به خاطر دیدگاه غلط که اغلب به خاطر دیدن زندگی های ناموفق هست شکل می گیره

وگرنه زندگی مشترک می تونه خیلی محترمانه و پر از محبت واعتماد و همدلی و همراهی و...باشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , Bahar_HS , tabassomesayna , khordad.girl , arefeh.hp , Menrva , farhad_vr32 , ماه و خورشید
ارسال: #۱۱۲۹
۱۶ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۲ ق.ظ
بنظر من تنها کسی که مشکل تراشی نمیکنه واسه ازدواج جوونا خواجه حافظ شیرازیه Big Grin
به قول بزرگی "ازدواج کردن و ازدواج نکردن هر دو ضرره"!
کلا مردمون جالبی هستیم؛ حرفای خشکل مُشگِل خوب میزنیم؛ ولی در عمل... D;
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , Bahar_HS , maryam.raz , nlp@2015 , khordad.girl , ziba_090 , Riemann
ارسال: #۱۱۳۰
۱۶ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۲۲ ق.ظ
میگم حالا این بحث ها به کنار، الان مودم وای فای رو کی باید بخره؟؟؟؟ Smile

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , dr.a_AI , crevice , tabassomesayna , khordad.girl , arefeh.hp , RASPINA , farhad_vr32
ارسال: #۱۱۳۱
۱۶ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۴ ب.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲ ق.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  میگم حالا این بحث ها به کنار، الان مودم وای فای رو کی باید بخره؟؟؟؟ Smile
صد در صد آقا Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , shayesteNEY , maryam.raz , Bahar_HS , RASPINA
ارسال: #۱۱۳۲
۱۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۳ ب.ظ
بچه ها یه بار یکی از خواستگارا ازم پرسید برنامه زندگی تون برای بعد ازدواج چیه؟! منم کلیات رو فهرست وار گفتم مثلا ادامه تحصیل و... ولی گفت منظور من برنامه های بزرگ نیست، جزییاته!!! یعنی روزاتون پطور میگذره؟ مثلا یه روز از زندگی ای که برای خودتون ترسیم کردید برام بگید... منم چون هیچ زندگی ای رو برا خودم ترسیم نکرده م، گفتم نمی دونم ! البته بعدش یه کم بحث کردیم یه چیزایی مشخص شد ولی جواب این سوال هنوز فکر من مشغول کرده..
اون موقع برام مهم نبود ولی الان هست.. اگه از شما این سوال بپرسن چی جواب میدین؟

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۱۱۳۳
۱۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط shayesteNEY.)
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۳ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  بچه ها یه بار یکی از خواستگارا ازم پرسید برنامه زندگی تون برای بعد ازدواج چیه؟! منم کلیات رو فهرست وار گفتم مثلا ادامه تحصیل و... ولی گفت منظور من برنامه های بزرگ نیست، جزییاته!!! یعنی روزاتون پطور میگذره؟ مثلا یه روز از زندگی ای که برای خودتون ترسیم کردید برام بگید... منم چون هیچ زندگی ای رو برا خودم ترسیم نکرده م، گفتم نمی دونم ! البته بعدش یه کم بحث کردیم یه چیزایی مشخص شد ولی جواب این سوال هنوز فکر من مشغول کرده..
اون موقع برام مهم نبود ولی الان هست.. اگه از شما این سوال بپرسن چی جواب میدین؟

پ ن
زیاد درگیر این سوالان نشو
این سوالات فلسفی رو باید با یک جمله کوتاه فلسفی زیرکانه و من در اوردی میشه پیچوند:
الان تو هین تاپیک ۸۷ صفحه ای چن تا سوال اینطوری از اقایون میشه دید
مبجث از ملاکخای ازدواج مثل زیبایی و ثروت و تحصیل و شغل و معاشرت و انها شروع شده بعد هم به مهریه و شیر بها رسیده . به ندرت سوال و جواب اینطوری داشتیم
اقایون قبل ازدواج این سوالارو میپرسن ادم احساس میکنه با افلاطون داره حرف میزنه بعد ازدواج سوالات مهمشون میشه شام چی داریم/ نهار چی داریم ؟‌با کی بودی که تلفنی حرف میدی؟ Big Grin

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , diligent , Bahar_HS , ziba_090
ارسال: #۱۱۳۴
۱۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
یه دوستی تعریف میکرد میگفت یکی از دخترهای فامیلشون چند سالیه با یه آقای بسیار بد دهن و عصبی ولی بسیار پولدار ازدواج کرده.
میگفت این آقا کلا" دعواییه. حرفهای زشت میزنه و البته این خانم هم از قبل میدونست.
اکثرا" تو ساختمانشون هم میشناسن و سعی میکنن باهاش همکلام نشن.
میگفت یه دختر چهار ساله هم دارند.

میگفت اصولا" این خانم نباید سر چیزی با ایشان وارد بحث بشه چون ممکنه آخرش کتک بخوره.
در مقابل این خانم حتی در مقابل اعتراض خانواده اش همیشه میگه این شوهرم را اینجوری نبینید هیچ چیزی تو دلش نیست. Smile

خانمها ناراحت نشن . من مثالی زدم که شاید کم باشه ولی واقعا" بعضی وقتها خانمها آرامش مالی را به آرامش های دیگه ترجیح میدن.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shayesteNEY , crevice , diligent , Riemann , gogooli , RASPINA , Aurora , A L I , ziba_090 , pezhman.m-AI , Menrva , ماه و خورشید
ارسال: #۱۱۳۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۱ ق.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  یه دوستی تعریف میکرد میگفت یکی از دخترهای فامیلشون چند سالیه با یه آقای بسیار بد دهن و عصبی ولی بسیار پولدار ازدواج کرده.
میگفت این آقا کلا" دعواییه. حرفهای زشت میزنه و البته این خانم هم از قبل میدونست.
اکثرا" تو ساختمانشون هم میشناسن و سعی میکنن باهاش همکلام نشن.
میگفت یه دختر چهار ساله هم دارند.

میگفت اصولا" این خانم نباید سر چیزی با ایشان وارد بحث بشه چون ممکنه آخرش کتک بخوره.
در مقابل این خانم حتی در مقابل اعتراض خانواده اش همیشه میگه این شوهرم را اینجوری نبینید هیچ چیزی تو دلش نیست. Smile

خانمها ناراحت نشن . من مثالی زدم که شاید کم باشه ولی واقعا" بعضی وقتها خانمها آرامش مالی را به آرامش های دیگه ترجیح میدن.
من شخصا آرامش روانی رو ترجیح می دم.Smile

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , RASPINA , gogooli , Aurora , ziba_090
ارسال: #۱۱۳۶
۱۱ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۸ ب.ظ
آرامش روانی مهم تره ولی من آرامش مالی و روانی دوتاش رو می خواهم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , khordad.girl , Aurora , ziba_090 , Bahar_HS , A V A , maryam.raz
ارسال: #۱۱۳۷
۱۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۸ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  خانمها ناراحت نشن . من مثالی زدم که شاید کم باشه ولی واقعا" بعضی وقتها خانمها آرامش مالی را به آرامش های دیگه ترجیح میدن.
تعریف آرامش مالی و روانی برای همه یه جور نیست.
آرامش مالی خودش یه بخش از ارامش روانیه.ولی همه اش نیست.
درصدش مهمه!!!
اون آرامش روانی صد در صد که بعضی خانمها دنبالشن البته تو این روزگار سخته تامین کردنش!
بعضی خانمها آرامش روانی را تو ماشین شاسی بلند ، خانه شمال شهر و ویلای شمال و خیلی چیزای دیگه می بینن. ارامشی بهشون میده که حاضرن روزی یه فصل کتک هم بخورند. Big GrinTongueBig Grin ته دلشون لابد میگن این هم بهای رسیدن به آرزوهاستBig GrinTongue
بعضی هم آرامش روانی را در کنار همسر عاشق می بینن!!!
بقیه هم بین این دو حد هستند.
اینه که بهتره در هر جلسه خواستگاری از خانم سوال بشه که آرامش بنظرشون شامل چه چیزاییه و هر کدومشون چند درصد ارامشه.
شاید هم نیاز نباشه اقا سوال کنه . از سوالات خانم و خانواده شون میشه درصدها را تعیین کرد.Cool
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , shayesteNEY
ارسال: #۱۱۳۸
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۰ ق.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ولی انگشــــت شمار. . .
همونارو اگه توی غار هم باشن ما میگردیم پیدا میکنیم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , Bahar_HS , gogooli , pezhman.m-AI , maryam.raz
ارسال: #۱۱۳۹
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۱ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ولی انگشــــت شمار. . .

I wish you all the best in your goal!

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , gogooli , A V A
ارسال: #۱۱۴۰
۱۲ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۰۵ ب.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ولی انگشــــت شمار. . .
غـــار؟!!!Big GrinBig Grin
در دو دهه ای که از زندگیم گذشــته، فقط دو نفر دیدم که اینطوری ازدواج کردن(هر دهه یک نفرBig GrinBig Grin ). . . نه مراسم عقدی نه عروسی نه خونه ای نه ماشینی. . . هیچــــــــــــــــــی . . .
دخترای مذهبی بودن و به شدت به ساده زیستی اعتقاد داشتن. . .

........
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۳,۰۳۳,۲۲۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۱,۱۸۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۹۱۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۲۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۶۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۸,۰۱۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۳۶ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۶۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۳۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close