زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۲۴۶
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  آقایون به چی میگن سختگیری؟

۱- داشتن حقوق ثابت، هر چه بیشتر بهتر ( زیر ۱ تومن رد صلاحیت).
۲- توانایی اجاره خانه مستقل (طبقه بالای خونه بابای داماد اصلا قبول نیست).
۳- ماشین اگه نداری که اصلا ول معطلی مگه میشه تو این دوره زمونه بدون وسیله بود.
۶- خرید کادوی مجلسی در طرح ها و رنگ های مختلف در هر بار مراجعه حضوری تا زمان عقد (کادو ارزون بگیری میگن خسیسه).
۴- برگزاری مراسم عقد به صورتی که چشم دختر خاله عروس در بیاد.
۵- رفتن به آتلیه ای که مهسا اینا رفته بودن.
۶- برگزاری مراسم عروسی در تالاری بزرگتر از تالار عروسی دختر همسایه طبقه بالایی.
۷- خرید سرویس طلا لنگه سرویس طلای ویداجون.
و ...

اگه چیزی از قلم افتاده اضافه کنید بی زحمت ...

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , codin
ارسال: #۱۲۴۷
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ق.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
خدا بگم چیکارتون نکنه، یک دل سیر خندیدم.
----------
همه عاقبت بخیر شیم....
ارسال: #۱۲۴۸
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  به دو دلیل نمیخواستم پست بذارم، یکیش که معلوم شد Big Grin اون یکی هم که خب معلومه Big Grin
کامنتها رو خوندم، از یک سختگیری صحبت شده، این سختگیری دقیقا چیه؟
آقایون به چی میگن سختگیری؟
ما به وضعیت خودمون نگاه می کنیم و به بیشتر از اون میگیم سختگیری. مثلا توقع خونه یا زمین تو سن من سختگیریه. من تو این سن یا میتونم خرج عقد و عروسی رو خودم بدم یا ماشین داشته باشم. مگر اینکه بخوام از بابام کمک بگیرم و تازه پدرم هم تونایی کمک کردن به من رو داشته باشه. یا همه نمیتونن یا نمیخوان کار دولتی داشته باشن. یا بعضی وقت ها دختر و/یا خانواده اش همه چیز رو همون اول میخوان.
کلا احساس می کنم مادیات شرط لازمه و اخلاق و ... فقط امتیاز محسوب میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , khayyam
ارسال: #۱۲۴۹
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۰ ق.ظ، توسط karbar.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  ]

. نمیدونم شاید من دارم اشتباه میکنم ولی به شخصه تو جلسه ی خواستگاری اگه سوالهای پدر دختر خانم، بیشتر حول مسائل مالی بچرخه، خیلی برام خوشایند نیست. بازم میگم شاید من اشتباه میکنم.
قضاوتی روی صحبتتون ندارم، ولی به نظرم هر آقا پسری دلش خواست منطقی فکر کنه، با آرامش چشماشو ببنده و خودشو تصور کنه ٥٥ سالشه و برای دخترخانمش خواستگار اومده. خیلیییی از مشکلاتش حل میشهBig Grin مثال نزدیک تر، برای خواهرشون همین الان در صورت وجود خواهر.
و اینکه بحث کار ثابت جدای از امنیت مالی نشون دهنده خیلی چیزاست، یکی اینکه آقا پسر جنم کاری داره یا نه، تا شما مدتی سر کار نبوده باشی هیچ راهی برای احرازش نیست. و این مورد از همه مهم تره.
اهل از این شاخه به اون شاخه پریدن و رویا پردازی هست یا نه (سر یه کار ثابت بند نشه حالا با هر بهانه ایی) ؟ اینم تا سرکار مدتی طرف نرفته باشه به نظرم احرازش سخته.
یکی اینکه با خواب و خیال نمیشه زندگی کرد تا خود شما پول در نیاورده باشی و از اون پول بخوای خرج کنی میزان خسیسی و تفاوت تو خرج احتمالا مشخص نمیشه و به سختی مشخص میشه. یکی هم به نظر من عشق و فلان و اینا بعد شش ماه می پره اگر درآمدی وجود نداشته باشه، صدای طرف در میاد.
(اینم بگم تو هیچ جای حرفام منظورم درآمد بالا و یا ثروت نیست، هنوز هم هستند خانواده هایی که براشون این مسائل مهم نیست)
در آخر هم به نظرم جدیدا آقایون مخصوصا اونایی که الحمدالله یه کم براشون شرعیات و اخلاقیات و نظر خداوند مهمه و اهل رابطه دوستی نیستند در امر ازدواج دنبال دوست دختر حلال هستند! نه تاهل و تعهد! در صورتی که این دو تا خیلی با هم فرق دارند و متاسفانه خیلی از پسرامون متوجه فرق عمده اش نیستند! که به نظرم تو شکل گیری این تصور متاسفانه فساد موجود در جامعه و ارتباطات در غالب دوستی که اطرافیان فرد دارند بی تاثیر نیست. وقتی طرف می بینه که دوستش، دوست دختر داره و خیلی از مواهب رو داره با هزینه پایین ازش بهره مند میشه به نظرم یکم طبیعیه که دنبال همین چیزا در ازدواج هم باشه. برای همین میگم ازدواج رو متاسفانه در غالب دوست دختر حلال می خواهند و اطلاعی از فرقش با تاهل واقعی ندارن. اولین آفتش دنبال مسائل سطحی بودن با کمترین هزینه و بدون دادن تعهد یا تعهد کم است. و خیلی چیزهای دیگه که مجال مطرح کردنشون نیست و با کمی فکر بدست میاد. اینم بگم که این مسئله دوست دختر/پسر حلال در خانم ها هم هست و برای همین توقعات بالا و فانتزی گونه است. که البته در بعضی از موارد پدر و یا خانواده، قضیه رو برای دخترخانمشون حل و فصل می کنند.
مورد داشتیم طرف اومده خواستگاری سنتی بعد برگشتن گفتن که ١٠ تا سکه مهر کنیم که آقا پسر پشیمون شد خیلی ضرر نکنه!!!!!:|

(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۵۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  به دو دلیل نمیخواستم پست بذارم، یکیش که معلوم شد Big Grin اون یکی هم که خب معلومه Big Grin
کامنتها رو خوندم، از یک سختگیری صحبت شده، این سختگیری دقیقا چیه؟
آقایون به چی میگن سختگیری؟
ما به وضعیت خودمون نگاه می کنیم و به بیشتر از اون میگیم سختگیری. مثلا توقع خونه یا زمین تو سن من سختگیریه. من تو این سن یا میتونم خرج عقد و عروسی رو خودم بدم یا ماشین داشته باشم. مگر اینکه بخوام از بابام کمک بگیرم و تازه پدرم هم تونایی کمک کردن به من رو داشته باشه. یا همه نمیتونن یا نمیخوان کار دولتی داشته باشن. یا بعضی وقت ها دختر و/یا خانواده اش همه چیز رو همون اول میخوان.
کلا احساس می کنم مادیات شرط لازمه و اخلاق و ... فقط امتیاز محسوب میشه.

بین مادیات و اخلاق and وجود داره خانواده دختر فهیم و با فرهنگ باشه اول اخلاق براشون مهمه و بعد مادیات. جایی رفتید در صورت وجود اختلاف در اخلاق یا فرهنگ خواستند به خاطر پولتون بتون زن بدند، نگیرید. اینا خطرناکنBig Grin بحث مادیات هم همیشه منظور ثروت نیست. ولی خب به نظرم عقلانیش حداقل هاست (و شرمنده بخوام یکم مستقیم صحبت کنم همونطور که طبق فرهنگ ما حداقل جهیزیه از خانواده دختر توقع میره. بی انصافیه که جهیزیه که وظیفه نیست بشه وظیفه و هزینه هایی که مربوط به آقایونه بشه توقع)
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۱۲۵۰
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۴۱ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  قضاوتی روی صحبتتون ندارم، ولی به نظرم هر آقا پسری دلش خواست منطقی فکر کنه، با آرامش چشماشو ببنده و خودشو تصور کنه ٥٥ سالشه و ...
من جواب دو تا پستتون رو یه جا میدم. وقتی پسری میره سر کار تو محل زندگی ما احتمالا باید با حقوق ۸۰۰-۱۰۰۰ تامن کار کنه. یعنی تو سال اول حداکثر میتونه ۱۰ تامن داشته باشه. توقع مادیات بیش از این میشه توقع زیاد. از اون ور جهزیه خیلیاش خواسته های خانم هاست. من مردی رو نمیشناسم که روی مبلمان یا یخچال ساید تاکید داشته باشه. از این یخچال کوچیک هایی که توی خوابگاه ها باشه کافیه. یا مثلا برای من تلویزیون مهم نیست که باشه یا نباشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , khayyam , blx
ارسال: #۱۲۵۱
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۳ ق.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خوب راه حلتون چیه؟ سختگیری در مسایل مالی دست ما نیست.
یه بخشش دست خودمونه. متاسفانه این فروم مذهبی نیست که بشه خیلی حرفارو راحت زد. ولی اگه بخام یه اشاره ای بکنم، برای امثال ما واقعا ائمه(ع) کجا باید به دردمون بخورن؟ آیا حضرت فاطمه(س) یا علی(ع) فقط وجود داشتن که ما تا اسم درب سوخته و دست بسته شده میاد، رگ غیرتمون به جوش بیاد و خودزنی بکنیم؟؟ (البته گریه و غصه واسه این مظلومیتشون قطعا جای خودشو داره) ولی آیا واقعا این افراد برای این نیستن که تو روش زندگی و کارهای مهمی مثل ازدواج واسه ما الگو باشن؟ اگه اینجا ازشون کمک نگیریم پس کجا بدردمون میخورن؟ نمیگم مثل اونا باشیم چون نمیتونیم باشیم، ولی حداقل میتونیم یخورده هم که شده تو کارامون مخصوصا چیزایی مثل ازدواج که اینقد مهمن ازشون درس بگیریم. جلسه ی خواستگاری حضرت زینب(س) رو واسه خودتون تجسم کنید. بنظرتون حضرت علی چه سوالایی از خواستگار ایشون پرسیده؟ اصن پسره هرکی بوده، چه بد چه خوب فرقی نمیکنه؛ مهم سوالهایی که پرسیده میشه و چیزاییه که واسه خونواده مهمه.
مهم اینه که مردی که خودشو شیعه ی علی میدونه از دامادش چیزایی رو انتظار داشته باشه که واقعا علی انتظار داره. میدونم حرفام جنبه ی شعاری داره ولی بنظرمن تنها راه حل موجود همینه. و همین شعارهایی که الان دادم رو شک نکنید اگه لازم بدونم تو جلسه خواستگاری خودم به خونواده طرف مقابل میزنم.(بستگی به سوالاشون دارهSmile)

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , blx
ارسال: #۱۲۵۲
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۴ ق.ظ، توسط karbar.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  قضاوتی روی صحبتتون ندارم، ولی به نظرم هر آقا پسری دلش خواست منطقی فکر کنه، با آرامش چشماشو ببنده و خودشو تصور کنه ٥٥ سالشه و ...
من جواب دو تا پستتون رو یه جا میدم. وقتی پسری میره سر کار تو محل زندگی ما احتمالا باید با حقوق ۸۰۰-۱۰۰۰ تامن کار کنه. یعنی تو سال اول حداکثر میتونه ۱۰ تامن داشته باشه. توقع مادیات بیش از این میشه توقع زیاد. از اون ور جهزیه خیلیاش خواسته هاش خانم هاست. من مردی رو نمیشناسم که روی مبلمان یا یخچال ساید تاکید داشته باشه. از این یخچال کوچیک هایی که توی خوابگاه ها باشه کافیه. یا مثلا برای من تلویزیون مهم نیست که باشه یا نباشه.

شما اگر همچین مردی هستید که روی مبلمان و یخچال ساید توقعی ندارید برید خانمی انتخاب کنید که همینجور باشه و زندگیتونو شروع کنید خیلی هم خوب و ساده است. و هستند همچین خانم هایی. (برخلاف حرف شما من آقایون خاله زنک رو دیدم که حتی سر مدل بالا و پایین تر یخچال ساید بحث داشتن و خانواده خانم رو تو معذوریت گذاشتن) مشکل عمده و بخشی از این حرفایی که خانما توقع دارند و اینا، یکم بر میگرده به اینکه جدیدا خیلی مد شده که آقایون میرند خواستگاری خانم هایی با فاصله طبقاتی زیاد! (حالا به هر دلیلی، که متاسفانه به عینه دیدم بعضی موقع ها برای ثروت خانواده خانم بوده و یا متاسفنه کلاس گذاشتن با خانواده خانم) و برعکسشم بگم که دخترخانم بدون توجه به سطحی که هستند رویا پردازی می کنند و دنبال شاهزاده رویاهاشون هستند و باعث تاخیر در ازدواجشون میشند.
بحث هم بحث طبقه نیست ولی این یک واقعیته که در هر سطحی که در خانواده هستیم ماکسیمم ٢ درجه طرف پایین ترشو بتونه تحمل کنه (این قضیه در مورد سایر ویژگی مثل اخلاق و اعتقادات هم صدق می کنه) حتی الظاهر هم بگه تحمل می کنم، در جزییات زندگی بعدا طرف صداش در میاد و تلاش های فرد مقابل به چشمش نمیاد. مگر اینکه طرف خیلی فرهیخته باشه که من خودم به عنوان اصل کلی زندگی خیلی روی استثنا و خلاف طبیعت ها حساب باز نمی کنم و تعمیم نمی دم. طرف بیست بیست و پنج سال با این شرایط زندگی کرده، اظهر من الشمسه یه شبه سلیقه هاش و توقعاتش تغییر عمده نکنه هرچند هم که خودش بخواد
از قدیم و درستش اینه که آقا بره از خانمی با وضع پایین تر از خودش ازدواج کنه که هم خانم خوشحال باشه از وضعیت مالی آقا و هم بهانه گیری ایی به اون صورت وجود نداشته باشه و به قولی اول ازدواج خوش بگذرهBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , همیلا , sss
ارسال: #۱۲۵۳
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۳ ق.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من جواب دو تا پستتون رو یه جا میدم. وقتی پسری میره سر کار تو محل زندگی ما احتمالا باید با حقوق ۸۰۰-۱۰۰۰ تامن کار کنه. یعنی تو سال اول حداکثر میتونه ۱۰ تامن داشته باشه. توقع مادیات بیش از این میشه توقع زیاد. از اون ور جهزیه خیلیاش خواسته های خانم هاست. من مردی رو نمیشناسم که روی مبلمان یا یخچال ساید تاکید داشته باشه. از این یخچال کوچیک هایی که توی خوابگاه ها باشه کافیه. یا مثلا برای من تلویزیون مهم نیست که باشه یا نباشه.
فقط میتونم بگم که درود بر شرفت که حرف دل منو زدی. تو پستهای قبلی گفتم که ۲،۳تا خواسته دارم. یکیش همین بود.. من میخام زندگیم واسه خودم باشه، مبل و لوستر و مجسمه های قیمتی هیچ عشقی به ما اضافه نمیکنه، بخدا قسم نمیکنه.

(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  قضاوتی روی صحبتتون ندارم، ولی به نظرم هر آقا پسری دلش خواست منطقی فکر کنه، با آرامش چشماشو ببنده و خودشو تصور کنه ٥٥ سالشه و برای دخترخانمش خواستگار اومده. خیلیییی از مشکلاتش حل میشه[تصویر:  biggrin.gif] مثال نزدیک تر، برای خواهرشون همین الان در صورت وجود خواهر.
متاسفانه خواهر ندارم؛ ولی جلسه ی خواستگاری دختر خانمم رو بارها و بارها با خودم مرور کردم. البته چشمامو نبستم و من قابلیت اینو دارم با چشم باز برم به به ۳۰ سال آینده. و خداروشکر خیلی از مشکلاتم حل شد. هرکسی خودشه و خدای خودش. دیگه خدا رو که نمیتونیم گول بزنیم. خیلی وقتا خودمونو میتونیم گول بزنیم ولی خیلی باید ساده لوح باشیم که فک کنیم خدا هم میتونیم گول بزنیم.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , blx
ارسال: #۱۲۵۴
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۰۹:۰۷ ق.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  آقایون به چی میگن سختگیری؟

این دوتاش منطقیه

بقیه ش شوخیه

+ طبق تجربه بهتون توصیه میکنم اول زندگی خونه تون نه خیلی نزدیکه خانواده خانم باشه نه آقا
خیلی از اختلافاتی تا آخر میمونه سرِ همین چند ساله اوله که نزدیکه خانواده پسر یا دختر زندگی میکنن

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , همیلا , sss , blx
ارسال: #۱۲۵۵
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳ ق.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۷ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  ۱- داشتن حقوق ثابت، هر چه بیشتر بهتر ( زیر ۱ تومن رد صلاحیت).
این دوتاش منطقیه

واقعا مورد اول از نظر شما منطقیه ؟؟ کدوم شغل رو سراغ دارید که به شخصی که نهایتا ۱-۲ ساله که داره میره سر کار حقوق بیشتر از ۱ تومن بدن ؟؟
من خودم چند ماه اولی که شروع به کار کردم نهایتا ۵۰۰-۶۰۰ میگرفتم. الان بعد این همه مدت تازه رسیده به ۱ تومن. کار دولتی هم واقعا سخت گیر میاد این دوره زمونه.
با این حقوق چندسال باید صبر کنم تا بتونم خواسته های فضایی رو برآورده کنم؟ با این حقوق من توان پرداخت چه مبلغ قسط در ماه رو دارم؟ توان پرداخت چه مبلغ اجاره خونه رو دارم؟ به قول کاربر بلک از این حقوق واقعا چقدرش رو میشه پس انداز کرد تا صرف هزینه هایی مثل پول پیش خونه، خرید لوازم لوکس و برند خانگی، برگزاری مراسم پر زرق و برق و ... بشه.
اینا شوخی نیست. دیدم که می گم. یه بنده خدایی از دوستان مهریه رو ۱۴ سکه تعیین کرده بود. بعد داشت تعریف میکرد عوضش سر مراسم عروسی پوستشون رو کندیم!! ۳ جور غذا گفتیم باید بدن، فلان تالار بردیمشون، فلان آتلیه مجبورشون کردیم برن و ...
کم نیست از این موارد. متاسفانه خیلی وقتا این درک وجود نداره که هدف تشکیل یه زندگی مشترک به کمک هم دیگه است، نه گرو کشی. واقعا میشه خیلی از چیزهایی که فقط رو حساب چشم و هم چشمی و بعضی وقت ها هم برای خرج گذاشتن رو دست پسر رو کمتر کرد. واقعا لازمه دونفر اول زندگی یخچال ساید بای ساید سونی داشته باشن؟ این مورد رو هم خیلی زیاد دیدم. یعنی خانواده دختر فکر میکنن اگر تو اینجور خرجها و هزینه ها کوتاه بیان و به هزینه های کمتر رضایت بدن، کسر شان دخترشون میشه.
دیدن این سطح توقعات و مقایسه اون با درآمد و شرایط مالی باعث وضعیت فعلی میشه.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۲۵۶
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  دیدن این سطح توقعات و مقایسه اون با درآمد و شرایط مالی باعث وضعیت فعلی میشه.
دقیقا همینطوره. پسر حس می کنه مورد بی انصافی قرار گرفته چون برای تامین مادیات زورش رو زده و کم یا زیاد پول درآورده بعد وقتی میره خواستگاری نه تنها تلاششو نمیبینن بلکه میگن کافی نیست و ردش می کنن.

(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۷ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  آقایون به چی میگن سختگیری؟

این دوتاش منطقیه

بقیه ش شوخیه
منطقی بودن با توجه به شرایط تعریف میشه. تو این شرایط برای درصد بالایی از جامعه این خواسته «اجاره خانه» منطقی نیست. این چیزی که شما بهش میگید منطقی یک فرع از ازدواج است که اصل رو «یعنی همون ازدواج» با مشکل مواجه کرده. فرعی که به اصل ضربه بزنه رو باید نادیده گرفت.

سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , pezhman.m-AI , blx
ارسال: #۱۲۵۷
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۵ ق.ظ
این دو تایی که من گفتم حداقلاس برای تشکیل یه زندگی.

منظورتونو متوجه نمیشم
اینکه الان رسیدن به حقوق بالای یه تومن و اجاره یه خونه برای جوونا سخته منم قبول دارم( منم جوونم و درک میکنم)

خب کسی که توانایی پرداخت مخارج زندگیشو نداره و توان مالی برای اجاره یه خونه رو نداره خب نمیتونه زندگی مستقل تشکیل بده.و نمیتونه جواب مثبت و مخصوصا از پدر عروس بگیره
یعنی شما میگین دو تا جوون باهم ازدواج کنن وقتی حتی نمیتونن یه خونه بگیرن؟

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , sss
ارسال: #۱۲۵۸
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ق.ظ
اگه ما پسرها خودمون رو بذاریم جای دختر نمی گیم پرتوقع هستن ما خودمون از شرایط خودمون راضی نیستیم چرا باید به دختر بگیم پرتوقع و خواسته های منطقی نداره .
من خودم درآمد ماهیانه یک میلیون رو پولی نمی دونم با این پول خرج مجردیم تامین نمی شه چرا باید برم یکی دیگه رو هم بندازم تو سختی ؟
در صورتی ازدواج معقول هست که حداقل پسر بتونه یه خونه رهن کنه و امنیت شغلی هم داشته باشه که اینا به نظرم با این شرایطی که تو جامعه هست خود به خود تامین نمیشه مگر اینکه خانواده کمک کنند بزا یه مثال بزنم

همسایم پسره ۲۲ سالشه نه سربازی رفته و نه کار داره ولی باباش کل هزینه عروسی رو به دوش گرفت و خانواده دختر هم جهزیه کامل در اختیار اینا گذاشت ( منظور همه اقلام نه صرفا گرونیش مثلا یخچال دو میلیونی ) خب وقتی خونه تامین باشه کل وسایل خونه هم تامین باشه دیگه همون یک میلیون رو میشه خرج خورد و خوراک و غیره کرد در غیر این صورت ازدواج حماقتی بیش نیست عشق و عاشقی هم بدون داشتن حداقلا دوام نمیاره !
 سپاس‌گزاری شده توسط: همیلا , codin , karbar , sss
ارسال: #۱۲۵۹
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  این دو تایی که من گفتم حداقلاس برای تشکیل یه زندگی.

منظورتونو متوجه نمیشم
اینکه الان رسیدن به حقوق بالای یه تومن و اجاره یه خونه برای جوونا سخته منم قبول دارم( منم جوونم و درک میکنم)

خب کسی که توانایی پرداخت مخارج زندگیشو نداره و توان مالی برای اجاره یه خونه رو نداره خب نمیتونه زندگی مستقل تشکیل بده.و نمیتونه جواب مثبت و مخصوصا از پدر عروس بگیره
یعنی شما میگین دو تا جوون باهم ازدواج کنن وقتی حتی نمیتونن یه خونه بگیرن؟
۱- بر اساس نظرات شما ازدواج درصد بالایی از جوان ها به تاخیر میفته که اثرات اون رو خودتون بهتر می دونید. مگر چند درصد از جوان ها در ابتدای جوانی توان پرداخت اجاره خانه به علاوه هزینه های زندگی رو دارن؟ این ایده آل گرایی «صبر کردن برای خوب شدن شرایط مالی» آثار اجتماعی و فردی زیادی داره.
۲- ازدواج یه امر غریضی و فطریه. اما موانعی که مطرحه موانع مصنوعیه که توسط انسان ها بر سر راه ازدواج گذاشته شده. شما نمیتونید یه امر غریضی رو با این موانع محدود کنید. خدایی که نیاز به ازدواج رو تو وجود آدم گذاشته بهتر میدونسته یا انسان هایی که با سو تدبیرشون راهشو سد کردن؟
۳- به نظر من ایرادی نداره برای شروع زندگی و چند سال اول خونه والدین یکی از دختر یا پسر زندگی کنن یا اگر امکانش نیست عقد طولانی داشته باشن.

سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , pezhman.m-AI , blx
ارسال: #۱۲۶۰
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۱ ب.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۴۹ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من جواب دو تا پستتون رو یه جا میدم. وقتی پسری میره سر کار تو محل زندگی ما احتمالا باید با حقوق ۸۰۰-۱۰۰۰ تامن کار کنه. یعنی تو سال اول حداکثر میتونه ۱۰ تامن داشته باشه. توقع مادیات بیش از این میشه توقع زیاد. از اون ور جهزیه خیلیاش خواسته های خانم هاست. من مردی رو نمیشناسم که روی مبلمان یا یخچال ساید تاکید داشته باشه. از این یخچال کوچیک هایی که توی خوابگاه ها باشه کافیه. یا مثلا برای من تلویزیون مهم نیست که باشه یا نباشه.
فقط میتونم بگم که درود بر شرفت که حرف دل منو زدی. تو پستهای قبلی گفتم که ۲،۳تا خواسته دارم. یکیش همین بود.. من میخام زندگیم واسه خودم باشه، مبل و لوستر و مجسمه های قیمتی هیچ عشقی به ما اضافه نمیکنه، بخدا قسم نمیکنه.

(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  قضاوتی روی صحبتتون ندارم، ولی به نظرم هر آقا پسری دلش خواست منطقی فکر کنه، با آرامش چشماشو ببنده و خودشو تصور کنه ٥٥ سالشه و برای دخترخانمش خواستگار اومده. خیلیییی از مشکلاتش حل میشه[تصویر:  biggrin.gif] مثال نزدیک تر، برای خواهرشون همین الان در صورت وجود خواهر.
متاسفانه خواهر ندارم؛ ولی جلسه ی خواستگاری دختر خانمم رو بارها و بارها با خودم مرور کردم. البته چشمامو نبستم و من قابلیت اینو دارم با چشم باز برم به به ۳۰ سال آینده. و خداروشکر خیلی از مشکلاتم حل شد. هرکسی خودشه و خدای خودش. دیگه خدا رو که نمیتونیم گول بزنیم. خیلی وقتا خودمونو میتونیم گول بزنیم ولی خیلی باید ساده لوح باشیم که فک کنیم خدا هم میتونیم گول بزنیم.
منم موافقم که مبل و لوستر مجسمه قیمتی به عشق و تفاهم اضافه نمیکنه ولی بعضی مواقع تقی به توقی که بخوره خود اقا داماد و خانوادشون کلی تو سر عروس خانواده میزنن و از طرفی اگه اقا پسر کاری باشه و جربزه کار کردن داشته باشه فک کنم خانواده های دخترا مخالفتی نکنن

باز میشه این در..صبح میشه این شب..صبر داشته باش
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۳,۰۷۲,۸۶۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۱,۲۵۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۹۶۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۳۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۷۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۸,۰۲۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۴۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۷۳ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۵۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close