زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۷۱۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۲ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
خب این سنجش چرا نتایج رو اعلام نمیکنه اخههه؟! Huh
هر چی میخام منتظر نباشم نمیشه! SadConfused
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz , RASPINA , naser.71
ارسال: #۳۷۷۱۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۵ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۸ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  بحث ازدواجو ول کنیدددد
بگید بمن کسی اینجا مشهدی داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نههه ول نکنیم توروخدا Big Grin
ارسال: #۳۷۷۱۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۵ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  شاید من اشتباه میکنم، اما تو خونه موندن و غذا درست کردن و گردگیری کردن به نظرم تلف کردن عمره، چه زندگی عبثیه اگه ۵۰ سالم بشه به عقب برگردم ببینم فقط تو خونه نشستم و غذا درست کردم
ترجیح میدم به کارای مورد علاقه م برسم و از بیرون غذا سفارش بدم
۱- یه سری مسئولیته که بالاخره باید انجام بشه مثل همینایی که گفتید. حالا اینکه چطوری تقسیم میشه یه بحث دیگه است.
۲- نظرتون صرفا معطوف به "من" هست. اگه قرار باشه مردا هم اینطوری فکر کنن، خیلی زور داره که آدم بره سر کار و بیشتر حقوقش رو خودش مصرف نکنه. با این طرز تفکر خانواده تشکیل نمیشه. خانواده محصول عبور از "من" هست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , khayyam , RASPINA , kilookiloo , anne.shirley
ارسال: #۳۷۷۱۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۲۶ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۰۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(21 مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  زن می تونه هیچ کدوم از این وظیفه ها رو انجام نده با ازدواج نکردن
بیشتر زن ها، حس مادرانه ای دارن که حتی اگر ازدواج هم نکن، وجود داره. مراقبت از پدر و مادر، خواهر و بردار و فرزندان اونها و حتی همه بچه های دنیا توی ذهنشون هست حتی اگر مسئولیت مستقیم نداشته باشن. دغدغه کسایی که دوستشون دارن همیشه توی ذهنشونه

بلاخره نفهمیدیم مراقبت از بچه و حس مادرانه داشتن ( بچه دار شدن ) خوبه یا بد !

یه جا می گن از بچه دار شدن بدمون میاد یه جا می گن حس مادرانه هست و همیشه با یه زن هست !

سوال : چرا مردم ایران با واقعیت های زندگی کنار نمیان اکثرا !؟
ارسال: #۳۷۷۱۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۴۸ ق.ظ
بله این وظیفه مرد هست که کار کنه حتی شده از زیر سنگ پول در بیاره
کی گفته زن باااید غذا بپزه ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی آقای خونه پول بیاره بعد از بیرون غذا سفارش میدن

اینو همین جوری گفتم جهت ادامه بحث....

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۷۷۱۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۰۸ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۴۸ ق.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  بله این وظیفه مرد هست که کار کنه حتی شده از زیر سنگ پول در بیاره
کی گفته زن باااید غذا بپزه ؟؟؟؟؟؟؟؟
وقتی آقای خونه پول بیاره بعد از بیرون غذا سفارش میدن

اینو همین جوری گفتم جهت ادامه بحث....

فکر کنم دارید یه طرفه و تند می رید .
چرا باید وظیفه مرد باشه از زیر سنگ هم پول دربیاره و بیاد از بیرون غذا بگیره

شما به من بگو دقیقا وظیفه اون زن چیه پس !؟؟

وظایف زن رو هم بگید
ارسال: #۳۷۷۱۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بلاخره نفهمیدیم مراقبت از بچه و حس مادرانه داشتن ( بچه دار شدن ) خوبه یا بد !
خوبه، اما تفکری که میگه مراقبت از فرزند فقط وظیفه مادره، شرایط رو سخت میکنه. روانشناسی امروز هم همین رو میگه که تربیت فرزند به هر دو والدش نیاز داره.
مشکل دیگه اینه که زیرساخت های جامعه مناسب مادرشاغل نیست. جامعه امکانات کافی به زنان نمیده تا هم موفقیت شخصی-اجتماعی خودشون رو به دست بیارن و هم زندگی خانوادگی موفق داشته باشن. به عنوان مثال تقریبا هیچ مهد یا مدرسه ای نیست که ساعت کاریش مطابق با ساعت اداری باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , diligent
ارسال: #۳۷۷۱۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۰:۵۵ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بلاخره نفهمیدیم مراقبت از بچه و حس مادرانه داشتن ( بچه دار شدن ) خوبه یا بد !
خوبه، اما تفکری که میگه مراقبت از فرزند فقط وظیفه مادره، شرایط رو سخت میکنه. روانشناسی امروز هم همین رو میگه که تربیت فرزند به هر دو والدش نیاز داره.
مشکل دیگه اینه که زیرساخت های جامعه مناسب مادرشاغل نیست. جامعه امکانات کافی به زنان نمیده تا هم موفقیت شخصی-اجتماعی خودشون رو به دست بیارن و هم زندگی خانوادگی موفق داشته باشن. به عنوان مثال تقریبا هیچ مهد یا مدرسه ای نیست که ساعت کاریش مطابق با ساعت اداری باشه.

بلاخره ما تو ایران زندگی می کنیم و باید واقعیت های زندگی تو ایران رو قبول و ببینیم !

زیرساخت های جامعه فقط برای خانم ها مناسب نیست بلکه با دید باز نگاه کنیم مرد ها هم این زیرساخت مناسب رو ندارد یا کلا بیکاریه یا اگرم کار هست اون کار یا درآمدش پایینه یا از لحاظ زمانی خیلی وقت یک مرد رو می گیره گاها خیلی از شغل ها طوری هست که مرد شبا نمی تونه برگرده خونه !

الان طوری شده خانم ها هم می گن من نمی تونم خونه بمونم و حتما باید کار داشته باشم خب این در وهله اول خوبه ولی واقعا بخواهید با دید باز به این قضیه نگاه کنید آیا خوبه !؟ خانم که در محیط کار قرار می گیره فشارهای کاری استرس و غیره باعث میشه زن نتونه به اون صورت باید و شاید به زندگی متاهلی برسه و فکر کنم به همین دلیله که بیشتر خانم ها از ازدواج دوری می کنن ! حالا فرض کنید این وسط یه بچه ای هم بیاد به دنیا مگر شرکت چقدر به اون خانم مرخصی می ده که نره سر کار یه بنده خدایی می گفت بچه رو تا دو سالگی می دم به مادر شوهری کسی که نزدیکه خودم می رم سر کار ! بعد از دو سالگی هم می دم مهد کودک ! خب اینجا بچه شما رو کسی دیگه ای تربیت کرده و مهر و محبت مادری و پدری رو ندیده !

برای آقایون کار یه الزامه برای خانم ها نه ولی در صورتی که به کار خونه برسن !

اگرم قبل از بچه دار شدن هر دو می رن سر کار بهتره کار خانم طوری باشه مثلا تا ساعت ۱۳:۰۰ تموم بشه و بتونه کمی هم به وضعیت خونه برسه

مردم اینقدر درگیر حاشیه شدن اصل زندگی رو از یاد بردن همه چیز شده چشم رو هم چشمی ...!
ارسال: #۳۷۷۱۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ق.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  شاید من اشتباه میکنم، اما تو خونه موندن و غذا درست کردن و گردگیری کردن به نظرم تلف کردن عمره، چه زندگی عبثیه اگه ۵۰ سالم بشه به عقب برگردم ببینم فقط تو خونه نشستم و غذا درست کردم
این کارها اگر برای زندگی بهتر کسانی که دوستشون داریم، انجام بشن، تلف کردن عمر نیست؛ ولی اگر زندگی فقط محدود به این کارها بشه ریسک خیلی بزرگیه که من حاضر نیستم قبول کنم. فکر کن سال ها از زمانی که میتونستی برای خودت صرف کنی، گذشتی و بعد کسایی که این همه براشون وقت گذاشتی رهات کنن و پشتوانه ای هم در این سالها به دست نیاوردی( پول، مهارت) (موارد زیادی در جامعه هست از مادرها و همسرهای در این شرایط که البته بازهم پشیمون نیستن از فداکاری کردن).
خانواده خوب باید به همه اعضا امکان پیشرفت بده.

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بلاخره ما تو ایران زندگی می کنیم و باید واقعیت های زندگی تو ایران رو قبول و ببینیم !
......
واقعیت ها رو میبنیم ولی میخوایم تلاش کنیم اشکالات رو اصلاح کنیم. زیرساخت های جامعه ما سراسر اشکاله، حتی ۱% فضاهای عمومی برای افرادی که ناتوانی جسمی دارن مناسب نیست، ولی این دید رو ندارن که واقعیت جامعه اینه پس من از خونه نرم بیرون.
------
حرف من اینه چرا جامعه به زنها میگه یا پیشرفت شخصی خودتو داشته باش یا خانواده موفق داشته باش. چرا امکان داشتن هر دو رو نداشته باشن.
ارسال: #۳۷۷۲۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵ ق.ظ، توسط salam5.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  شاید من اشتباه میکنم، اما تو خونه موندن و غذا درست کردن و گردگیری کردن به نظرم تلف کردن عمره، چه زندگی عبثیه اگه ۵۰ سالم بشه به عقب برگردم ببینم فقط تو خونه نشستم و غذا درست کردم
ترجیح میدم به کارای مورد علاقه م برسم و از بیرون غذا سفارش بدم
۱- یه سری مسئولیته که بالاخره باید انجام بشه مثل همینایی که گفتید. حالا اینکه چطوری تقسیم میشه یه بحث دیگه است.
۲- نظرتون صرفا معطوف به "من" هست. اگه قرار باشه مردا هم اینطوری فکر کنن، خیلی زور داره که آدم بره سر کار و بیشتر حقوقش رو خودش مصرف نکنه. با این طرز تفکر خانواده تشکیل نمیشه. خانواده محصول عبور از "من" هست.
اونو که من قبول دارم نظر منه، اولشم گفتم شاید اشتباه باشه، به هر حال نظر شخصی خودمه

ببینید یه سری وظیفه وجود داره و یه سری حق
نمیتونید منکر شید که حق مردا تو زندگی مشترک خیلی زیاده پس وظایف شونم باید بیشتر باشه، در واقع تو قانون ما زن حق چندانی تو زندگی مشترک نداره پس وظیفه ایم به دوشش نذاشتن(تو اسلام کار خونه، حتی شیر دادن بچه وظیفه زن نیست میتونه در قبالش از شوهرش پول بگیره)
اگه مردا قبول دارن حقوقشون(مثله حق طلاق،تمکین،حضانت بچه و...)نداشته باشن، خب طبیعیه که وظایف م از دوششون برداشته میشه
اما نمیشه هم حقوقتونو داشته باشید هم نخواید وظایف تونو انجام بدید

من دارم راجع به قانون حرف میزنم، اینکه تو زندگی اطرافیان (مثله پدر و مادرمون) که هیچ وقتم سراغ کتاب قانون نرفتن همه چی مسالمت آمیز و بر اساس محبت داره پیش میره بحثش جداست

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۵۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۲۶ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  بلاخره نفهمیدیم مراقبت از بچه و حس مادرانه داشتن ( بچه دار شدن ) خوبه یا بد !

بلاخره ما تو ایران زندگی می کنیم و باید واقعیت های زندگی تو ایران رو قبول و ببینیم !

یاد یه قسمت سریال ماری کوری افتادم که بچه دار شده بود، تو یه قسمت همسرش پشت میزش داشت کارش و میکرد، اما ماری کوری همزمان هم داشت غذا میپخت هم بچه رو تر و خشک میکرد هم کار تحقیقاتی شو میکرد
زیرساخت های جامعه فقط برای خانم ها مناسب نیست بلکه با دید باز نگاه کنیم مرد ها هم این زیرساخت مناسب رو ندارد یا کلا بیکاریه یا اگرم کار هست اون کار یا درآمدش پایینه یا از لحاظ زمانی خیلی وقت یک مرد رو می گیره گاها خیلی از شغل ها طوری هست که مرد شبا نمی تونه برگرده خونه !

الان طوری شده خانم ها هم می گن من نمی تونم خونه بمونم و حتما باید کار داشته باشم خب این در وهله اول خوبه ولی واقعا بخواهید با دید باز به این قضیه نگاه کنید آیا خوبه !؟ خانم که در محیط کار قرار می گیره فشارهای کاری استرس و غیره باعث میشه زن نتونه به اون صورت باید و شاید به زندگی متاهلی برسه و فکر کنم به همین دلیله که بیشتر خانم ها از ازدواج دوری می کنن ! حالا فرض کنید این وسط یه بچه ای هم بیاد به دنیا مگر شرکت چقدر به اون خانم مرخصی می ده که نره سر کار یه بنده خدایی می گفت بچه رو تا دو سالگی می دم به مادر شوهری کسی که نزدیکه خودم می رم سر کار ! بعد از دو سالگی هم می دم مهد کودک ! خب اینجا بچه شما رو کسی دیگه ای تربیت کرده و مهر و محبت مادری و پدری رو ندیده !

برای آقایون کار یه الزامه برای خانم ها نه ولی در صورتی که به کار خونه برسن !

اگرم قبل از بچه دار شدن هر دو می رن سر کار بهتره کار خانم طوری باشه مثلا تا ساعت ۱۳:۰۰ تموم بشه و بتونه کمی هم به وضعیت خونه برسه

مردم اینقدر درگیر حاشیه شدن اصل زندگی رو از یاد بردن همه چیز شده چشم رو هم چشمی ...!
ما داریم تو ایران زندگی میکنیم، قوانین بر اساس اسلامه و اسلام میگه کار خونه وظیفه زن نیست، این واقعیته که شما باید بپذیرین
اتفاقا به نظر من اسلام خیلی دین منصفیه وقتی دیده حقی به زنها نداده وظیفه ایم رو دوششون نذاشته

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , ele
ارسال: #۳۷۷۲۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۳۸ ق.ظ
چند روزه دارم دنبال زیرنویس ی دوره از شرکت لیندا میگردم ولی پیدا نمیکنم.
اگه پیدا نکنم کارم خیلی سخت میشه.
تازه زیرنویس دوره ای که بعد از این دوره میخواستم ببینم هم پیدا نکردم.
ارسال: #۳۷۷۲۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۵۲ ق.ظ
شما که خیلی از اسلام صحبت می کنید ببینید برای مثال نمونه حضرت فاطمه چگونه رفتار می کردن !

وظیفه زن کار خونه نیست ! پس خواهشمند است وظیفه زن را به صورت مفصل بفرمایید تا ما بدانیم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۳۷۷۲۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط pioneer01.)
دوستان فعلا باید درباره ازدواج بحث شه این بحثا برای مراحل بعده Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5 , anne.shirley , alma1988
ارسال: #۳۷۷۲۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ)۳ngineer نوشته شده توسط:  دوستان فعلا باید درباره ازدواج بحث شه اینا بحثا برای مراحل بعده Smile
مرحله اول : پیدا کردین گزینه مناسب ازدواجه حالا از کجا و چطوری شاید به اندازه عمر انسان وقت ببره Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , sss
ارسال: #۳۷۷۲۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۱۲ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۹ ق.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  اونو که من قبول دارم نظر منه، اولشم گفتم شاید اشتباه باشه، به هر حال نظر شخصی خودمه

ببینید یه سری وظیفه وجود داره و یه سری حق
نمیتونید منکر شید که حق مردا تو زندگی مشترک خیلی زیاده پس وظایف شونم باید بیشتر باشه، در واقع تو قانون ما زن حق چندانی تو زندگی مشترک نداره پس وظیفه ایم به دوشش نذاشتن(تو اسلام کار خونه، حتی شیر دادن بچه وظیفه زن نیست میتونه در قبالش از شوهرش پول بگیره)
اگه مردا قبول دارن حقوقشون(مثله حق طلاق،تمکین،حضانت بچه و...)نداشته باشن، خب طبیعیه که وظایف م از دوششون برداشته میشه
اما نمیشه هم حقوقتونو داشته باشید هم نخواید وظایف تونو انجام بدید
من از جانب اخلاق به شما جواب دادم اما شما دارید بحث قانون رو باز می کنید.
کسی قرار نیست قانونی زندگی کنه. حتی تو محیط کار هم قانونی رفتار نمی کنن وگرنه سیستم خیلی خشک میشه.
طبق قانون مرد وظیفه داره نفقه بده و یه سری حقوق مثل تمکین رو داره. نفقه مقدار کمی پوله. قرار نیست با نفقه خونه و ماشین بخرید، مقدارش کمه. این مقدار کم رو مرد با زحمت کمی به دست میاره. به طور خلاصه مرد یه کم کار می کنه و پول کمی به عنوان نفقه به دست میاره و در ازاش حقوق کمی هم به دست میاره. خب این مشکلش چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۱۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۱۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close