زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۶۹۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۱۰ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اوکی شما راست می گی !
زود میان بیرون چون مسئولیتی ندارند دو حالت داره یا مجرد هستن که میرن یه پولی دربیارن و وسایل آرایشی اینا بخرن و وقت خودشون رو یجوری پر کنند که اینجا خیلی براشون کار کردن مهم نیست یا ازدواج کردن که باز هم می گن مرد باید مسئولیتش کار کردنه و نون آور خانه و به راحتی شانه خالی می کنید
همین که کسی خانوما را در حد ی وسیله آرایشی می دونن آدم دلش میخواد خودشو بکشه شاید هم طرف مقابل را

یا فکر میکنن خانوما زندگی میکنن تا آرایش کنن پول در میارن تا آرایش کنن... و در حد خرید ی سری خرت و پرت هستند

ی استادی هم داشتیم همین نظر را داشت کتابشو گیر نیاوردیم نزدیک عید هم بود حتی خرید اینترنتی هم داشتیم سایته دوباره پولمون را برگردوند و کتاب ب دستمون نرسید بعد استاد میگه اگ ی وسیله آرایشی بود که از زیر زمین هم پیداش می کردید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl , salam5 , elect
ارسال: #۵۱۶۹۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۰۷ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۱ ب.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
نقل قول: و مردا هم میگن کار خونه و بچه مال زنه، بمن چه؟! با این طرز فکر باید مخارجش (همون نفقه) رو تامین کنید
حله اگه خانم ها کار خانه داری کنند و هی غر نزنن ما وظیفمون هست که مخارج ( نفقه ) رو پرداخت کنیم ! ولی می ترسم اینقدر خونه بیکار بمونن و همش تلفن رو بردارند با این و اون حرف بزنند !
در این صورت هم مشکل از انتخاب خودتونه، چشمتون رو باز کنید و ببینید با کی و چه خانواده ای وصلت می کنید؟ کسیکه دائم بفکر مهمانی و ظاهرش هست یا کسیکه از فرصتش برای کار و آموزش و مطالعات متفرقه و ... استفاده می کنه.

(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  شما برید یکم قوانین رو مطالعه کنید قانون هنوز مثل قبله اگه مرد توانایی پرداخت مهریه رو داشته باشه باید پرداخت کنه اگه پرداخت نکرد باید بره زندان ولی اگه توانایی نداشته باشه ( یعنی هیچی نداشته باشه ) که همچین حالتی هیچ وقت نیست اون موقع هست که زندان نره بعدشم قضیه نجفی فرق می کنه من دارم کلی حرف می زنم اون خانوادش رضایت دادن مگرنه حکم اعدام براش صادر شده بود . بعد الان دیگه دیه زن هم با مرد برابر شده دیگه چی می خواهید
قانون زندان روی کاغذ هست ولی اخیرا بندرت ممکنه دادگاهی رای زندان صادر کنه معمولا مصالحه می کنن به مقادیر خیلی کمتر یا دادن ی سری حقوق دیگه مثلا حق حضانت فرزند که اکثر مادرا می خوانش. همین ماه پیش تو مجلس بحث محدود کردن قانونی مهریه به ۱۴ سکه بود که خودشون به نتیجه رسیدن تا وقتی تضمینی به زن داده نشه نمیشه محدودش کرد. البته فقط هم دیه برابر شده اونم همین ماه پیش واقعا دیگه چی می خواییم از این بهتر؟؟؟؟؟!!!!!!!

برادر من به خاطر مهریه دو سال زندان رفت ، همه چیزو ازش گرفتن حتی سیم کارتش رو هم مسادره کردن اینم نمونه واقعی که با چشم های خودم دیدم مردم قتل می کنند زندان نمی رن من برای اینکه داداشم توان پرداخت مهریه رو نداشت باید می رفتم زندان ملاقاتش ، بازم بگم براتون ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin
ارسال: #۵۱۶۹۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۰۸ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  بیشتر از ۸ تومن نمیدن. خیلی شرکت های کمی پیدا میشن که حق و حقوق قانونی یه نفر را بهش بدن. کلا دستمزدها قبلا جوری بود که دخل با خرج میخوند و با ۸ تومن میشد زندگی نرمالی داشت. الان باید ماهی ۱۵ تا ۳۰ تومن در آمد داشته باشی تا بشه یه زندگی را بچرخونی. اجاره خونه های متراژ مناسب یه جای قابل قبول از ۴ تومن شروع میشه تا ۹ تومنUndecided
ببین من باتوجه به شرایط موجود این رقم رو گفتم. من شروع کارم حقوقم ۹۰۰ و خورده ای دلار میشد که الان برای بدست آوردن همون حقوق اولیه (بدون در نظر گرفتن پیشرفت و .... ) باید ۱۲ تومن بگیرم تا برابری کنه! ما نمی‌تونیم خودمون رو جدا از جامعه در نظر بگیریم و خیلی از کسب و کار‌ها و افراد فعال در اون‌ها همین وضع رو دارن.
به نظرم با همین وضع موجود هم ۸ تومن برای ی فرد با دانش و با ۴ سال سابقه کمه ، شرکت های کمی پیدا می‌شن که بیشتر از این مقدار حقوق بدن چون شرکت‌های کمی هم هستن که ی برنامه نویس خیلی خوب با ۴ سال سابقه نیاز داشته باشن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۱۶۹۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۰۹ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۱۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اوکی شما راست می گی !
زود میان بیرون چون مسئولیتی ندارند دو حالت داره یا مجرد هستن که میرن یه پولی دربیارن و وسایل آرایشی اینا بخرن و وقت خودشون رو یجوری پر کنند که اینجا خیلی براشون کار کردن مهم نیست یا ازدواج کردن که باز هم می گن مرد باید مسئولیتش کار کردنه و نون آور خانه و به راحتی شانه خالی می کنید
همین که کسی خانوما را در حد ی وسیله آرایشی می دونن آدم دلش میخواد خودشو بکشه شاید هم طرف مقابل را

یا فکر میکنن خانوما زندگی میکنن تا آرایش کنن پول در میارن تا آرایش کنن... و در حد خرید ی سری خرت و پرت هستند

ی استادی هم داشتیم همین نظر را داشت کتابشو گیر نیاوردیم نزدیک عید هم بود حتی خرید اینترنتی هم داشتیم سایته دوباره پولمون را برگردوند و کتاب ب دستمون نرسید بعد استاد میگه اگ ی وسیله آرایشی بود که از زیر زمین هم پیداش می کردید
در حد یه وسیله آرایشی نمی دونیم ولی باید با واقعیت ها کنار بیاییم من الان ازتون سوال دارم تو عموم خانم های چقدر براشون ظاهر و وسایل آرایشی مهمه چند درصدشون می خوان دماغشون رو عمل کنند !؟ تو شرکت ما نصف بیشتر دخترا دماغشون رو عمل کردن هر روز هم با کلی آرایش میان سرکار !
ارسال: #۵۱۶۹۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۱۸ ب.ظ
به دیدارم بیا هر شب

در این تنهایی تنها و تاریکِ خدا مانند

دلم تنگ است

بیا ای روشن، ای روشن‌تر از لبخند

شبم را روز کن در زیر سرپوش سیاهی‌ها

دلم تنگ است

اخوان ثالث
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988
ارسال: #۵۱۶۹۶
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۰۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چطور هم همه اطلاعات دقیق آماری دارن! یه جور میگن اکثرا انگار ...

دیگه عذرخواهی می کنم که در این موارد سرشماری انجام نشده و آمار دقیقی در دست نیست، جامعه آماریمون به فامیل و دوست و آشنا خلاصه شده. به جرات میگم حق حضانت خواسته خیلی از مادرا هست مگر اینکه شرایط مالی اجازه نده.

(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۰۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  رادر من به خاطر مهریه دو سال زندان رفت ، همه چیزو ازش گرفتن حتی سیم کارتش رو هم مسادره کردن اینم نمونه واقعی که با چشم های خودم دیدم مردم قتل می کنند زندان نمی رن من برای اینکه داداشم توان پرداخت مهریه رو نداشت باید می رفتم زندان ملاقاتش ، بازم بگم براتون ؟
منم تو این چند سال حداقل ۷ مورد طلاق دیدم که یا چیزی نگرفتن یا مبلغ خیلی کمی گرفتن صرفنظر از اینکه در یکی از موارد مرد خیانت هم کرده بود. مرد اگه توان مالی هم داشت باز راه دررو داره و تو مجلس هم اینو گفتن. توان مالی هم نداشت زندان نمیدن تقسیط می کنن. شاید برادر شما شرایط دیگه ای داشته و یا جز موارد نادر بوده.

اتفاقا نتیجه گیری ماه پیش مجلس هم این شد که طرفین می تونن برای کاهش میزان مهریه و اعطای ی سری حقوق به زن باهم توافق کنن

(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۰۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  در حد یه وسیله آرایشی نمی دونیم ولی باید با واقعیت ها کنار بیاییم من الان ازتون سوال دارم تو عموم خانم های چقدر براشون ظاهر و وسایل آرایشی مهمه چند درصدشون می خوان دماغشون رو عمل کنند !؟ تو شرکت ما نصف بیشتر دخترا دماغشون رو عمل کردن هر روز هم با کلی آرایش میان سرکار
دیگه تو انتخابتون دقت بفرمایید وگرنه اخیرا پسر زیر ابرو برداشته سوسول هم کم نیست، ضمن اینکه الوات و معتاد و ... هم از اون اول بودن و هستن، پس دخترا هم باید تو انتخابشون دقت کنن نه اینکه مثل مردا که برچسبِ آرایش میزنن برچسب الواتی بزنن
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , salam5 , ele
ارسال: #۵۱۶۹۷
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۵:۳۵ ب.ظ
دلم یه پلنر خوشگل موشگل میخواد ولی همه پلنرهای بازار برای بچه های کنکوریه
تو گوگل هم سرچ کردم به نتیجه خاصی نرسیدم
کاش وقت داشتم تو استادیگرام های اینستا دنبال ایده میگشتم و بعد خودم یکی خوشگل موشگلش رو برای خودم طراحی میکردم : (
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۵۱۶۹۸
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۰۲ ب.ظ
دلم می خواست کمکشون کنم اما واسه نداشتن پول خرید یه خونه (یه میلیارد) یه نفر مسخرم کرد! اما اشکال نداره همیشه که اینجور نمی مونه این نشون میده که باید بیشتر تلاش کنم به امید خدا.

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud
ارسال: #۵۱۶۹۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۰۱ ب.ظ، توسط elect.)
......

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۱۷۰۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۸ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  تا حالا فکر کردین اون عقدنامه ای که امضا میشه حاوی چه بندهایی هست و با چند تا امضای ناقابل چه حقوقی از ی زن سلب میشه؟؟ بهتره ی سرچ کنی بعد ببینی خودت حاضر میشی این حقوق رو واگذار کنی، طرف ناچاره مهریه بالا ببنده تا اگه نیاز بود بتونه بخشی از حقوقش رو احیا کنه، اخیرا هم بابت مهریه زندان نمیدن تو این چند سال چند تا طلاق دیدم که ی طوری سر و تهش رو هم آوردن، بعد هم وقتی اینهمه قانون بنفع مردا هست یکی دو مورد بنفع زن بازهم کفه ترازو به اندازه کافی به سمت شماها سنگینی می کنه. در نهایت امیدوارم با این طرز فکرها زندگی موفقی داشته باشید

والا من یکی که هر وقت بحث ازدواج پیش میاد بدنم میلرزه. جدیدنا که دیگه بحثای مربوط بهش رو هم نمیخونم. اینو چشمم خورد Tongue
فقط باید امیدوار بود اگر خدااااااااااا نکرده Big Grin ازدواجی پیش اومد طرف بی انصاف نباشه و آدم باشه وگرنه از قوانین که نمیشه انتظاری داشت

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumngirl , ezra
ارسال: #۵۱۷۰۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۱۵ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چقدر هوا خوب شده.
انشاالله هوای دل همه تون خوب باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud , anne.shirley
ارسال: #۵۱۷۰۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۱ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۶ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  طرف بی انصاف نباشه و آدم باشه وگرنه از قوانین که نمیشه انتظاری داشت
دقیقا همینطوره، قوانینی که فقط باعث احساس ناامنی طرفین میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال: #۵۱۷۰۳
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۴ ب.ظ
قوانین یک چیزه، وجدان و اخلاق ی چیز دیگه هست. مثلا همین قوانین مادر را از بچه اش جدا میکنه ولی هیچ وجدان سالمی مادر را از بچه اش جدا نمیکنه.
من از اینکه زن هستم خوشحالم فقط از اینکه توی ایران به عنوان یک زن هستم ناراحتم ولی توی همین کشور یک زن موفق هستم وقتی خواستم ازدواج کنم به همسرم گفتم من تحصیلات دارم تو هم داری، من کار دارم تو هم داری هر دو تامون دو تا انسان هستیم مساوی مساوی بدون هیچ محدودیتی. من از تو هیچی جز انسانیت و صداقت و همراهی نمیخوام و از شروط عقدمون فقط همین تساوی را میخوام و مهریه ام مهر شوهرم هست و بهش گفتم هر وقت مهرت به من تمام شد خودمون توافقی جدا میشیم. تو همین جامعه هستم ولی شکر خدا ی زندگی بدون استرس و آروم و آبرومند دارم. پس بیایید خودمون را آپدیت کنیم. نه اینکه جنس خودمونا به رخ بکشیم یا جنس مخالف را تحقیر کنیم شاید روزی خودمون پدر، برادر و غیره همین جنس مخالف بودیم. خطابم به توی مرد هست اگه واقعا از مهریه می نالی و مشکلت با زن بخاطر اینه خب بیا باهاش سر شروط مساوی عقد توافق کن و زندگی کن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , alma1988
ارسال: #۵۱۷۰۴
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۳۴ ب.ظ
اینترنت بانکاا محدودیت دارن رو تعداد تراکنش یا بازهه زملنی یا جفتشون . بیشترینن تعداد ک من دیدم ۱۰۰۰تاس . جاسیی بیشستر این ندیدم.. ممکنه برا مشتری حقوقیی بیشتر باشن ولی فلن ب عنوان حقیقیی هستیم. کسی مورد بهتری نمیشناسه>؟

ببین بانک سامان امروز من حساب باز کردم گفت با اینترنت بانک تمام تراکنشهاتو میتونی ببینی اا اپلیکیشن موبایلت

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۱۷۰۵
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۴ ب.ظ
(۲۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  حله اگه خانم ها کار خانه داری کنند و هی غر نزنن ما وظیفمون هست که مخارج ( نفقه ) رو پرداخت کنیم ! ولی می ترسم اینقدر خونه بیکار بمونن و همش تلفن رو بردارند با این و اون حرف بزنند !

داشتیم چای مینوشیدیم
به این قسمت رسیدیم
چای در گلوی مبارکمان شکست

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , dr.a_AI

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۳۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۵۲۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۵۹۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۳ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۰۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close