زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۴۰۳۱
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۱۶ ب.ظ
امروز رفتم خرید اونم برای یک نفر ۳۸۰ هزار تومن خرجم شده !
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Amir V , MarkLand , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۳۲
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۳:۱۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  امروز رفتم خرید اونم برای یک نفر ۳۸۰ هزار تومن خرجم شده !
تو که از اسنپ مارکت خرید می کردی چرا رفتی بیرون !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۵۴۰۳۳
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۳۲ ب.ظ
منم نمیدونم چرا اینقدر خرید میکنم از سوپرمارکت. همیشه هفته ای ۱ بار خرید میکردم، الان هر ۳ روز اونم با حجم زیاد! مثلا خوشحجال بودم که چون خونه غذا درست میکنم خرجم کمتر میشه ولی ظاهرا بعکس شده...

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , big cloud , MarkLand
ارسال: #۵۴۰۳۴
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۰۴ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  تو که از اسنپ مارکت خرید می کردی چرا رفتی بیرون !
من فقط برای گوشت مرغ و چرخ کرده بیرون میرم، توی کورش دیدم تا اینجا اومدم، شامپو و مایع دست شویی هم برداشتم. توی مسیر هم دیدم داروخونه باز هست، خمیر دندان و مسواک هم خریدم. لوبیا سبز و سیب زمینی و پیاز هم گرفتم. اینا تقریبا برای ۱۰ روز جواب میده یا حتی بیشتر.

اسنپ مارکت با اسنپ فود فرق داره.

ولی اینی که من دیدم، مردم عین روزای عادی داشتن رفتار میکردن. مثلا طرف دستکش دستشه، ماسک هم داره، ماسکو میزنه کنار عطسه میکنه بعد بر میگردونه سر جاش. یا مثلا دستکش دستشه و سیگار داره روشن میکنه و میکشه.
آرایشگاه باز بود و یه جوونه اومده بود دور کلش رو ماشین کوتاه کنه که سفید بشه و ...
طرف ماسک زده ولی دماغش بیرونه ...
خانومه اومده ۲ تا دونه پیاز خریده که برای امشب و فرداش بشه، تموم شد دوباره میاد میخره. مرده اومده ۱ دونه نون گرفته که همیشه تازه بخوره، آخه نونی که توی یخچال باشه از گلوش پایین نمیره.
پسر ۱۵ ساله دیدم که ماسک زده و اومده بیرون دوچرخه سواری میکنه، حالا نمیدونم این میخواسته بره خرید یا اومده بود بیرون بازی ...
در کل جدی گرفته نمیشه ....
همه‌ی اینا توی این ۴۵ دقیقه‌ای که بیرون بودم دیده شد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , yagmur0022 , soheila-zd , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۳۵
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۵:۲۳ ب.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(11 فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۱۸ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  تو که از اسنپ مارکت خرید می کردی چرا رفتی بیرون !
من فقط برای گوشت مرغ و چرخ کرده بیرون میرم، توی کورش دیدم تا اینجا اومدم، شامپو و مایع دست شویی هم برداشتم. توی مسیر هم دیدم داروخونه باز هست، خمیر دندان و مسواک هم خریدم. لوبیا سبز و سیب زمینی و پیاز هم گرفتم. اینا تقریبا برای ۱۰ روز جواب میده یا حتی بیشتر.

اسنپ مارکت با اسنپ فود فرق داره.

ولی اینی که من دیدم، مردم عین روزای عادی داشتن رفتار میکردن. مثلا طرف دستکش دستشه، ماسک هم داره، ماسکو میزنه کنار عطسه میکنه بعد بر میگردونه سر جاش. یا مثلا دستکش دستشه و سیگار داره روشن میکنه و میکشه.
آرایشگاه باز بود و یه جوونه اومده بود دور کلش رو ماشین کوتاه کنه که سفید بشه و ...
طرف ماسک زده ولی دماغش بیرونه ...
خانومه اومده ۲ تا دونه پیاز خریده که برای امشب و فرداش بشه، تموم شد دوباره میاد میخره. مرده اومده ۱ دونه نون گرفته که همیشه تازه بخوره، آخه نونی که توی یخچال باشه از گلوش پایین نمیره.
پسر ۱۵ ساله دیدم که ماسک زده و اومده بیرون دوچرخه سواری میکنه، حالا نمیدونم این میخواسته بره خرید یا اومده بود بیرون بازی ...
در کل جدی گرفته نمیشه ....

همه‌ی اینا توی این ۴۵ دقیقه‌ای که بیرون بودم دیده شد.
برای خرید نان که باید تقریبا هر دو سه روز یه بار بری نانوایی ، پیاز و سیب زمینی و میوه هم تقریبا هر چند روز یه بار می طلبه بری بیرون ، من خودم برای خریدهام می رم از فروشگاه کوروش که تقریبا ۳۰۰ متر فاصله داره با خونم خرید می کنم و میام ، از اسنپ مارکت برای اولین بار خرید کردم همه ی مراحل پیش رفت ولی اخرسر کنسل کردن بعد گفتن ادرس دقیق داده بودی ولی لوکیشن نه ! و چهار روز بعدش دوباره پولی که برداشته بودن رو واریز کردن به حسابم ،
اره راست می گی مردم رعایت نمی کنند یا فرهنگش رو ندارن نمی دونم ، فکر می کنند دستکش دستشون باشه دیگه حله می تونن به همه جا دست بزنن ! و اینکه کلا خصلت انسان هستش تا مریض نشتن نه قدر سلامتی رو می دونن و نه زیاد از خدا صدا می کنند تا مریض میشن به توبه کردن و نماز خوندن و اینا می افتن ، نمی دونم اخر این داستان چی بشه و تا کی باید خونه بمونیم ۴۰ روزه آرایشگاه نرفتم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , yagmur0022 , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۳۶
۱۱ فروردین ۱۳۹۹, ۰۷:۵۸ ب.ظ
ممنون از لطف همه دوستان فقط چندتا نکته برو بگم:
اول از انرژی مثبت و روحیه دادن به هم غافل نشید پیامهای هشدار امیز خیلی ناراحت کننده برای کسی نفرسیتد من خودم این بلا سر اومد البته طرف نمی دونست که مریض هستم
دوم اینکه مصرف شکر رو به شدت کاهش بدین و ورزش هم کنین تو همون خونه البته من خودم ادم دیابتی رو هم می شناسم که بستری هم شد اما خدا رو شکر بهتر شد
سوم رفتین سوپر مارکت اول ساعتی رو انتخاب کنین که خلوت باشه فاصله رو حفظ کنین و ضد عفونی بسته ها فراموش نشه با همون اب ژاول هم میشه
انشااله که این بلا دست از سر بشریت برداره و خداوند به کسایی که در حال مبارزه با این ویروس هستن سلامتی بده و یه الهامی هم به سازندگان دارو یا واکسن اون بشه تا به نتیجه برسن

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988 , big cloud , Amir V , khayyam , Milad_Hosseini , .:tarannom:. , Masoud05 , Riemann , soheila-zd , Milestone , RASPINA , Javad Street , SepidehP
ارسال: #۵۴۰۳۷
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۳۲ ق.ظ
مگه کل محله رو غذا می‌دید که دو سه روز یه بار خرید می‌کنید. آخرین باری که ما خرید رفتیم ۲۲ روز پیش بود. سنگگ و بربری توو فریزر کلی میمونند، لواش نمی‌گیریم چون کیفیت ندارند اما یه نوع لواش خام میگیریم که چند ماه تاریخ انقضا دارند. سیب‌زمینی و پیاز که خرابی ندارند، مخصوصا توو ایران دیرتر هم خراب میشن من یادمه قدیما کل زمستون دو بار گونی سیب‌زمینی پیاز میگرفتیم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , yagmur0022 , soheila-zd , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۳۸
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۱:۴۰ ق.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  مگه کل محله رو غذا می‌دید که دو سه روز یه بار خرید می‌کنید. آخرین باری که ما خرید رفتیم ۲۲ روز پیش بود. سنگگ و بربری توو فریزر کلی میمونند، لواش نمی‌گیریم چون کیفیت ندارند اما یه نوع لواش خام میگیریم که چند ماه تاریخ انقضا دارند. سیب‌زمینی و پیاز که خرابی ندارند، مخصوصا توو ایران دیرتر هم خراب میشن من یادمه قدیما کل زمستون دو بار گونی سیب‌زمینی پیاز میگرفتیم.

داداش ما فریزمون گنجایش کافی برای ۲۲ روز غذا نداره Big Grin
شما مایه داری
سیب زمینی هم گرفته بودم جوانه زد Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , yagmur0022
ارسال: #۵۴۰۳۹
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۱۷ ق.ظ
(۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۰۷:۵۸ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  ممنون از لطف همه دوستان فقط چندتا نکته برو بگم:
اول از انرژی مثبت و روحیه دادن به هم غافل نشید پیامهای هشدار امیز خیلی ناراحت کننده برای کسی نفرسیتد من خودم این بلا سر اومد البته طرف نمی دونست که مریض هستم
دوم اینکه مصرف شکر رو به شدت کاهش بدین و ورزش هم کنین تو همون خونه البته من خودم ادم دیابتی رو هم می شناسم که بستری هم شد اما خدا رو شکر بهتر شد
سوم رفتین سوپر مارکت اول ساعتی رو انتخاب کنین که خلوت باشه فاصله رو حفظ کنین و ضد عفونی بسته ها فراموش نشه با همون اب ژاول هم میشه
انشااله که این بلا دست از سر بشریت برداره و خداوند به کسایی که در حال مبارزه با این ویروس هستن سلامتی بده و یه الهامی هم به سازندگان دارو یا واکسن اون بشه تا به نتیجه برسن

امیدوارم زودتر شاهد بهبودی کامل تون باشیم.
اون دعای اخرتون خیلی قشنگ بود و لذت بردم. کاری که میتونیم بکنیم اول رعایت مسائل بهداشتی هست و دوم دعا کردن.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , big cloud , soheila-zd , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۴۰
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۴۳ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۴۰ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  مگه کل محله رو غذا می‌دید که دو سه روز یه بار خرید می‌کنید. آخرین باری که ما خرید رفتیم ۲۲ روز پیش بود. سنگگ و بربری توو فریزر کلی میمونند، لواش نمی‌گیریم چون کیفیت ندارند اما یه نوع لواش خام میگیریم که چند ماه تاریخ انقضا دارند. سیب‌زمینی و پیاز که خرابی ندارند، مخصوصا توو ایران دیرتر هم خراب میشن من یادمه قدیما کل زمستون دو بار گونی سیب‌زمینی پیاز میگرفتیم.

داداش ما فریزمون گنجایش کافی برای ۲۲ روز غذا نداره Big Grin
شما مایه داری
سیب زمینی هم گرفته بودم جوانه زد Smile
مایه کجا بود. یخچال ما هم کاملا معمولی هست، با یه جای کوچیک برای فریزر نه از اونا که نصفش یخچاله نصف فریزر. نونا رو مربع‌مربع بریدیم بسته‌بندی کردیم با زور چپوندیم. سیب‌زمینی رو هم بذار یه جای نسبتا سرد (نه یخچال) و تاریک، خیلی دیرتر جوانه میزنه.
البته منم مجرد بودم بلد نبودم از این تکنیکا [تصویر:  tonguesmiley.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , yagmur0022 , soheila-zd , RASPINA
ارسال: #۵۴۰۴۱
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۴۱ ب.ظ، توسط sss.)
میون خبرهای بدی که این روزا می شنویم، شنیدین خبر سلامتی دوستان جای شکر داره.

خیلی ممنون که تجربه هاتونو در اختیار دیگران میذارین. ولی لطفا در اشتراک گزاری اطلاعات و همین طور پذیرفتن اونها دقت بیشتری داشته باشیم.
سرکه و نمک، بعضی از باکتری ها و ویروس ها رو از بین میبرن ولی هیچ شواهد معتبری از موثر بودنشون در مورد ویروس کرونا وجود نداره.

فعلا تو شرایطی هستیم که توفیق اجباری برامون به وجود اومده که سبک زندگی سالم رو در پیش بگیریم. مصرف قندهای مصنوعی و مواد غذایی فراوری شده رو کم کنیم (اینطوری از حجم خریدهایی هم که باید ضدعفونی بشن هم کم میشه Smile، از طرفی هم شرایط اقتصادی دوران پساکرونا رو هم در نظر داشتیم.)

با به دست آوردن اطلاعات صحیح هم اضطرابمون کمتر میشه هم از اشتباهاتی که ممکنه برامون پر هزینه باشن، پیشگیری می کنیم.

----------------------
احتمالا در جریان هستید که اطلاعات کاربران ایرانی تلگرام لو رفته؛ اگر رمز عبور دو مرحله ای رو فعال نکردین، الان زمان فعال کردنش رسیده
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , Amir V , Milestone
ارسال: #۵۴۰۴۲
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۳:۱۰ ب.ظ
یه اخباری داره منتشر میشه که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام هک شده کسی می تونه بیشتر بررسی کنه ببینه درسته یا نه من خودمم دارم سرچ می کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۴۰۴۳
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۳:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۵۳ ب.ظ، توسط big cloud.)
(۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۱۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یه اخباری داره منتشر میشه که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام هک شده کسی می تونه بیشتر بررسی کنه ببینه درسته یا نه من خودمم دارم سرچ می کنم
جادی در اینستاگرامش خبرهاش را گذاشته به آدرس jadijadinet
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۴۰۴۴
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۲:۴۱ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  البته منم مجرد بودم بلد نبودم از این تکنیکا [تصویر:  474551_tonguesmiley.gif]
ما مجردیم ولی بلدیم از این تکنیکا [تصویر:  474551_tonguesmiley.gif]

+ من قبل این کرونا هم وسواس داشتم و مثلا اگر دستم رو نشسته بودم نمیرفتم نانوایی نان بخرم و یا وقتی که با عابر بانک کار میکردم دیگه مثلا نان نمی‌خریدم که دستم بخوره بشه و یا دست گیره های درب ها رو سعی میکردم تا اونجا که میتونم لمس نکنم، گوشی و کیبرد و اینارو ضد عفونی میکردم اون موقع ها که پد الکلی گیر میومد ... حالا فکرش رو بکنید که دیگه توی چه عالمی سیر می‌کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , RASPINA , Avril89
ارسال: #۵۴۰۴۵
۱۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۴:۵۳ ب.ظ
(۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۵۳ ب.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  
(12 فروردین ۱۳۹۹ ۰۳:۱۰ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  یه اخباری داره منتشر میشه که اطلاعات ۴۲ میلیون کاربر ایرانی تلگرام هک شده کسی می تونه بیشتر بررسی کنه ببینه درسته یا نه من خودمم دارم سرچ می کنم
جادی در اینستاگرامش خبرهاش را گذاشته به آدرس jadijadinet
الان یه چیزی من نفهمیدم این اطلاعات شماره تلفن و ID لو رفته ، ولی جادی می گفت می فهمن هر شماره تلفن تو چه گروهی عضو هست سوال اینجاست آیا به اطلاعات اکانت ما هم می تونن دسترسی دارن یا نه !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۷۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۸,۸۸۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۳۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۳۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۲۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۶۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۶۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۲۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close