زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۰۶۱
۰۹ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۴۰ ق.ظ
(۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  من با اون قسمت که میگی هرکی کامپیوتر خونده مخالفم. به نظرم هرکی تو حوزه‌های IT کار کرده باشه میتونه. چون من دوستانی دارم که کامپیوتر خوندن ولی میدونم این کاره نیستن و دوستانی دارم که کامپیوتر نخوندن ولی برنامه‌نویس و devOps و ... اند و ایران نیستند.
آره منظور منم همین بود، مشناسم کسی که اصلا مدرک تحصیلی نداره و کار گرفته و اومده، بیشتر یه تخصصی که بدرد بخوره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , big cloud
ارسال: #۵۷۰۶۲
۰۹ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ب.ظ، توسط crevice.)
نگاه به تو برای من عبادته

تا چند روز دیگه سایتیشنام ۴۰۰ میشه، نه تنها هیچ حس خاصی بهش ندارم بلکه بنظرم ریسرچ توی دانشگاه کلا یه کار چرت و پرت و هرزه. نه تنها ریسرچ توی دانشگاه، بلکه R&D بودن توی خیلی از کمپانی های غول مثل اریکسون هم یجور تیله بازیه (((: تنها جایی ک با ریسرچشون حال کردم اینجا ولوو بوده کمتر پول بی هدف حروم میکنن. بقیه صدی به نود دارن چال میکنن یه مشت پروپوزال بی هدف و گرفتن بودجه و سفره ای پهن شه و ... الخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , RASPINA , big cloud , Amir V , kambiz
ارسال: #۵۷۰۶۳
۰۹ خرداد ۱۴۰۰, ۰۵:۱۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۴۰۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  سلام به برنامه نویسی؟؟؟

مثل ایلان ماسک که توییت میزنه Big Grin
دارم بعد از چند سال برگشتن به برنامه نویسی رو بررسی می کنم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud , kilookiloo , MarkLand
ارسال: #۵۷۰۶۴
۰۹ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۳۴ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۲۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  خب این پست منو از قلب خارج میشنوید،
ایام به کام اتون باشه
پر از موفقیت خوشی و خوشبختی و سلامتی
مدارج عالی و بهتربن ها را براتون آرزو دارم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۵۷۰۶۵
۱۰ خرداد ۱۴۰۰, ۰۳:۵۲ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  تا چند روز دیگه سایتیشنام ۴۰۰ میشه، نه تنها هیچ حس خاصی بهش ندارم بلکه بنظرم ریسرچ توی دانشگاه کلا یه کار چرت و پرت و هرزه. نه تنها ریسرچ توی دانشگاه، بلکه R&D بودن توی خیلی از کمپانی های غول مثل اریکسون هم یجور تیله بازیه (((: تنها جایی ک با ریسرچشون حال کردم اینجا ولوو بوده کمتر پول بی هدف حروم میکنن. بقیه صدی به نود دارن چال میکنن یه مشت پروپوزال بی هدف و گرفتن بودجه و سفره ای پهن شه و ... الخ

دقیقا باهات موافقم. خیلی وقتا این فقط یک چرخش پول هست. دانشگاه پروپوزال چرت میده،‌ یهو وزارت تحقیقات آلمان ۶ میلیون یورو پول میده. بعدشم تیله بازی. حس میکنم این به خاطر سوسیالیست بودن کشورهاست که پول مفت دولت و مالیات مردم رو میگیری و هیچکس نه پاسخگو هست نه سوال میکنه. توی آمریکا اینطوری نیست فکر کنم... یا کمتر شاید. نمیدونم.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice , kambiz
ارسال: #۵۷۰۶۶
۱۲ خرداد ۱۴۰۰, ۰۹:۲۷ ق.ظ
دو دفعس که از دیجیکالا خرید میکنم روز تحویل سفارش اسمس میده که به خاطر عدم تامین٬ بازه تحویل تغییر کرده خبر میدیم. یکیشم تازه موجود در خود دیجیکالا بود. پرداخت در منزلو که به بهونه کرونا حذف کردن و اینم از بازی جدید.

سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud
ارسال: #۵۷۰۶۷
۱۳ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
عالیجناب فایرفاکس چه خوشگل کرده :*

سپاس‌گزاری شده توسط: BBumir , big cloud , .:tarannom:.
ارسال: #۵۷۰۶۸
۱۳ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۲۱ ب.ظ
دیشب توی گفتگوی صمیمانه با نامزدها، طرف از دختر آقای رئیسی پرسیده بود که یکی ویژگی خوب پدر را نا ببرید؟ فرمودن که خیلی مهربان هست پدر. بعد مجری پرسید یک ویژگی بد پدر را نام ببرید؟ فرمودن که زیادی از حد مهربان هستن. به همین سوی قبله اگر دروغ بگم. یاد این تینیجرها میفته ادم. ازینایی که توی چت میپرسی خب یه کم از از خودت بگو و اخلاقای خوب و بدت. اونام همینا رو میگن. ازینایی که با ناز و عشوه میگن "میدونی من زیادی از حد مهربونم و همین کار دستم داده" : ))))))
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالتون رو خوش کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

belly dance بلد نیستیم برقصیم یخورده : )

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۵۷۰۶۹
۱۵ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۳۱ ب.ظ
(۰۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۵:۱۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(09 خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۱۴ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۴۰۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  سلام به برنامه نویسی؟؟؟

مثل ایلان ماسک که توییت میزنه Big Grin
دارم بعد از چند سال برگشتن به برنامه نویسی رو بررسی می کنم.
و قضیه جدی تر می شود!

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , gogooli
ارسال: #۵۷۰۷۰
۱۷ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
تفاوت هایی که تو دنیای توسعه ایجاد شده از زمانی که از این فیلد فاصله گرفتم:
۱- react رشد زیادی کرده
۲- rust رشد کرده
۳- coffeescrtipt از دور خارج شده و typescript توسط پروژه های مختلف استفاده شده.
۴- kotlin رشد کرده و ظاهرا زبان پیشفرض برای توسعه اندروید شده
۵- dart به واسطه flutter یه کم محبوب شده. دیگه خبری از ionic و رقیب های دیگه نیست
۶- vue رشد زیادی کرده (شاید به خاطر لاراول)
۷- تست نوشتن برای کد جدی شده تا حدی
۸- پایتون رشد زیادی کرده و به یه آپشن جدی تبدیل شده. جنگو و فلسک هم به طبع اون رشد کردن. (که میشه حدس زد که یه مقدار از رشدش هم به خاطر de facto شدنش تو یادگیری ماشینه)
۹- nodejs نتونست مسیرش رو ادامه بده و تضعیف شده
۱۰- golang هم مثل نود نتونسته رشدش رو ادامه بده
۱۱- مایکروسافت تغییر رویکرد داده. نمونه اش رو میشه تو asp.net core و wsl دید. (اگه کاربر ویندوز هستید و wsl رو تست نکردید حتما تستش کنید!)
-----
۱۲- افول اوبونتو و مینت و صعود مانجارو و MX Linux

پ.ن: به تدریج تکمیل میشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo , MarkLand , big cloud
ارسال: #۵۷۰۷۱
۱۷ خرداد ۱۴۰۰, ۱۰:۵۶ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تفاوت هایی که تو دنیای توسعه ایجاد شده از زمانی که از این فیلد فاصله گرفتم:
۱- react رشد زیادی کرده
۲- rust رشد کرده
۵- dart به واسطه flutter یه کم محبوب شده. دیگه خبری از ionic و رقیب های دیگه نیست
۸- پایتون رشد زیادی کرده و به یه آپشن جدی تبدیل شده. جنگو و فلسک هم به طبع اون رشد کردن. (که میشه حدس زد که یه مقدار از رشدش هم به خاطر de facto شدنش تو یادگیری ماشینه)
۱۱- مایکروسافت تغییر رویکرد داده. نمونه اش رو میشه تو asp.net core و wsl دید. (اگه کاربر ویندوز هستید و wsl رو تست نکردید حتما تستش کنید!)

من حسی (بدون دیتای کلان) با مورد ۹ مخالفم Dodgy میشه بگی این مورد رو بر چه اساس نوشتی؟ چیزی که من دیدم این بوده که شرکت‌های سایز کوچک و متوسط ( و در بعضی موارد شرکت‌های بزرگ) به سمت nodejs رفتن و میرن. دلیلش هم اینه که دولوپر فول استک میتونن پرورش بدن. ی دولوپر react که توانایی خوبی توی جاوااسکریپت داره رو کم کم رو به بک‌اند دولپر شدن راهنمایی میکنن.

راهی به انتها هست؟
ارسال: #۵۷۰۷۲
۱۷ خرداد ۱۴۰۰, ۱۱:۳۶ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۵۶ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تفاوت هایی که تو دنیای توسعه ایجاد شده از زمانی که از این فیلد فاصله گرفتم:
۱- react رشد زیادی کرده
۲- rust رشد کرده

من حسی (بدون دیتای کلان) با مورد ۹ مخالفم Dodgy میشه بگی این مورد رو بر چه اساس نوشتی؟ چیزی که من دیدم این بوده که شرکت‌های سایز کوچک و متوسط ( و در بعضی موارد شرکت‌های بزرگ) به سمت nodejs رفتن و میرن. دلیلش هم اینه که دولوپر فول استک میتونن پرورش بدن. ی دولوپر react که توانایی خوبی توی جاوااسکریپت داره رو کم کم رو به بک‌اند دولپر شدن راهنمایی میکنن.
این مورد رو بر اساس تعداد فرصت های شغلی ریموت تو جاب ویژن و کوئرا و جابینجا گفتم. به نمونه گیری من ایراداتی وارده. برای مصرف شخصی نمونه رو گرفتم که حتی با خطا هم برای من کافیه.

سپاس‌گزاری شده توسط: kilookiloo
ارسال: #۵۷۰۷۳
۱۹ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۱۹ ق.ظ
واقعا چقد این کروم خوبه فکر همه چیزه رو کرده

think positive
ارسال: #۵۷۰۷۴
۱۹ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۱۲ ب.ظ
دوستان برخی از سهام‌های بورس دارن به نقاط جذابی برای ورود تبدیل میشن
البته برای کوتاه مدت و نوسانگیری(رشد شارپی و سوپرسایکل‌ها همونطور که قبل عید گفتم اگه قرار به رخ دادنشون بود باید تا قبل از عید شروع میشد که نشد)
توصیه اولم اینه که وارد این بازار کذایی حداقل تا برداشته شدن اهرم‌های جیب‌بری نشید
توصیه دومم اینه که اگه قصد ورود دارید یواش یواش میتونید خودتونو آماده کنید

گفتم اگه چیزی ته حسابتون مونده دریغ نکنید از به باد دادنش
استقبالی از معرفی سهم نمیشه, وگرنه مشخصاً به سهما اشاره میکردم

سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۷۰۷۵
۲۱ خرداد ۱۴۰۰, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تفاوت هایی که تو دنیای توسعه ایجاد شده از زمانی که از این فیلد فاصله گرفتم:
۱- react رشد زیادی کرده
۲- rust رشد کرده
-----
۱۲- افول اوبونتو و مینت و صعود مانجارو و MX Linux

۱۳- PHP و Java رو به نزول هستن.
۱۴- جاوا با سرعت بالایی داره نسخه جدید میده. هر سال دو نسخه! قبلا هر سه سال یه نسخه جدید میداد. Undecided نتیجه اینکه خیلی از آموزش های جاوا توی وب برای جاوا ۸ تا ۱۱ هست.
۱۵- تو جاوا فریمورک اسپرینگ غالب شده.
۱۶- تو PHP فریمورک لاراول غالب شده.
۱۷- اوبونتو تمرکزش رو گذاشته روی مشتری سازمانی؟!

سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۲۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۷۶۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۸۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۴۲۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۰۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close