زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۸۰۹۶
۲۶ بهمن ۱۴۰۱, ۰۱:۱۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
در تایید عرایضم اینم الان دیدم:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من مشخصاً دارم راجع به عدم‌اعتماد صحبت میکنم؛ نه اینکه بازاری موقعیت خوبی داره یا نه
راجع به یک جاکمیت غارتگر که دستش هربار تو یه جیب ملت میره و ملت سرمایه‌هاشونو در امان نمیبینن

وگرنه در مورد بورس دفعه قبل هم گفتم وضعش خوبه و احتمالاً یه اصلاح در پیش داره
که الان در میانه‌های همون اصلاح هستیم!

شاخص بورس الان ۱/۵۳۷/۰۰۰ هست. رصد کنید زیر ۱/۴۸۰/۰۰۰ رسید میتونید وارد بشید.
وقت کردم آخر هفته در مورد بورس مینویسم. شاید چندتا سهمم معرفی کردم...

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , .:tarannom:.
ارسال: #۵۸۰۹۷
۲۷ بهمن ۱۴۰۱, ۱۱:۵۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  احساس می کنم در سه سال اخیر کارهای خیلی جذابی نکردم ... برگردم مسیر اپلای رو می رم
اگه سابقه کار دارید حتما برای جاب آفر اقدام کنید و قطعا شدنیه
این رو کسی میگه که فکر میکرد برای جاب آفر باید خیلی خفن باشی و گیتهاب خفن و اینحرفا ولی دیدم اینطور نیست و شد.

سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , gogooli , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۸۰۹۸
۲۷ بهمن ۱۴۰۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۵ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  احساس می کنم در سه سال اخیر کارهای خیلی جذابی نکردم ... برگردم مسیر اپلای رو می رم
این رو کسی میگه که فکر میکرد برای جاب آفر باید خیلی خفن باشی و گیتهاب خفن و اینحرفا ولی دیدم اینطور نیست و شد.

چه جالب. شما چند سال سابقه کار داشتید؟
ارسال: #۵۸۰۹۹
۲۷ بهمن ۱۴۰۱, ۰۴:۴۳ ب.ظ
(21 بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  احساس می کنم در سه سال اخیر کارهای خیلی جذابی نکردم ... برگردم مسیر اپلای رو می رم
خب اگه تو توضیحی هست بهتر نیست با جزییات بیشتر توضیح بدین !
ارسال: #۵۸۱۰۰
۲۷ بهمن ۱۴۰۱, ۱۰:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۱۲:۱۹ ب.ظ، توسط nlp@2015.)
من ۴ سال سابقه کار داشتم به عنوان مهندس نرم‌افزار و دیتا ساینتیست. جایی که کار میکردم دولتی بود و اصلا ادم های خفنی دورو برم نبودن و برا همین اون تجربه کار گروهی لازم و کانتریبیوت توی گیت رو نداشتیم به صورت سنتی عمل میکردیم Smile
خب شرکت‌های خارجی اگر که آشنایی داشته باشید کار گروهی و مشارکت توی پروژه های اوپن سورس٬ تست نوشتن براشون مهمه. در صورتی که من تو هیچکدوم ازین موارد اون تجربه ای که به نظرم لازم بود رو نداشتم و مخصوصا اینکه چنتا از بچه‌های دانشگامو که با جاب آفر رفته بودن میدیدم که شرکت‌های خوب کار کردن و کلی شرکت عوض کردن و من همیشه دیدم این بود که جاب آفر اصلا شدنی نیست.
تقریبا یکسالی بود که من همینجوری تفریحی رزومه میفرستادم برای شرکت ها توی هلند و از سایت glassdoor استفاده میکردم واسه پیدا کردن کار. چنتایی ویزا اسپانسر نداشتن چنتا مصاحبه اول رد میشدم چنتایی هم بعد تسک آرمایشی.
این مدت هم خیلی روی زبانم کار کردم و راجع به مباحث مختلف میخوندم و دوره های کورسرا و یودمی میگذروندم.
خلاصه بعد یه مدتی در نهایت تونستم جاب افر بگیرم.
اینارو گفتم که دوستان بدونن واقعا جاب افر شدنیه بدون هیچ کمکی. تنها منبع من همین اینترنت و به طور خاص یوتیوب بود که واقعا کمک کرد. نمونه مصاحبه حتما ببینید سوالاتو تمرین کنید و مهمترین نکته: اصلا اصلا اصلا ناامید نشید و نذارید کسی هم ناامیدتون کنه. اینو هرروز با خودتون تکرار کنید Smile واقعا هرکس تو هر حوزه ای مهارت داشته باشه رشته کامپیوتر٬ میتونه جاب آفر بگیره فقط شروع کنید و جلو برید.

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , .:tarannom:. , Amir V , Unique2014 , crevice
ارسال: #۵۸۱۰۱
۲۸ بهمن ۱۴۰۱, ۰۲:۱۵ ب.ظ
من فکر می کردم شما برای دکتری اپلای کردید پس با جاب آفر رفتید ... به سلامتی ... موفق باشید ...
راستش یکی از دوستام هم که با جاب آفر رفت هلند همین رو می گه اون می گه اصلا به کار ریموت هم فکر نکن ...
می شه لینک نمونه مصاحبه بفرستید؟
ارسال: #۵۸۱۰۲
۲۸ بهمن ۱۴۰۱, ۰۷:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط nlp@2015.)
(۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۵ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
من فکر می کردم شما برای دکتری اپلای کردید پس با جاب آفر رفتید ... به سلامتی ... موفق باشید ...
راستش یکی از دوستام هم که با جاب آفر رفت هلند همین رو می گه اون می گه اصلا به کار ریموت هم فکر نکن ...
لینک مصاحبه‌ها:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , gogooli , Unique2014
ارسال: #۵۸۱۰۳
۲۹ بهمن ۱۴۰۱, ۰۷:۵۵ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۵۷ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۴۰۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۵ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
لینک مصاحبه‌ها:

سلام و وقت بخیر
شما اپلای کردید؟
ارسال: #۵۸۱۰۴
۳۰ بهمن ۱۴۰۱, ۰۱:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط ezra.)
زیر ۱۴۸۰۰۰۰ وارد شید
به ۱۸۰۰۰۰۰ رسید بیاید بیرون

۲ سبد پیشنهادی, اولی کم‌ریسک, دومی پرریسک‌تر و قهراً با انتظار بازدهی بیشتر!
سبد پیشنهادی A: وبلمت ۳۰% --- شپنا ۲۰% --- قرن ۱۰% --- شرانول ۵% --- تیپیکو ۵% --- نوری ۵% --- فولاد ۵% --- رمپنا ۵% --- اپال ۵%
سبد پیشنهادی B: وبلمت %۲۰ --- شبندر ۱۰% --- شسپا۱۰% --- سمگا ۱۰% --- قرن ۱۰% --- غکورش ۱۰% --- ددانا ۱۰% --- بترانس ۱۰% --- غشان ۵% --- رکیش ۵%

چند نکته: نقطه ورود هر سهم رو جداگانه خواستید بگید تا بگم. نمیخواید ریسک کنید بزارید صندوق؛ ترجیحاً صندوقهایی که وزن پتروشیمی کمتری دارن و وزن سهمای کوچیکشون بیشتره. سهمایی که رنگشونو روشن کردم رو حتماً حتماً سر شاخص ۱۸۰۰۰۰۰ بیرون بیاید, بقیه رو دوست داشتید هلد کنید. همین.

ارسال: #۵۸۱۰۵
۳۰ بهمن ۱۴۰۱, ۰۹:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۱۶ ق.ظ، توسط ezra.)
ولش کن. پشیمون شدم!

ارسال: #۵۸۱۰۶
۰۱ اسفند ۱۴۰۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ
من چرا اینایی که MBA خوندنو درک نمیکنم؟! چی میگن اینا؟ از کرامات شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است!

ارسال: #۵۸۱۰۷
۰۱ اسفند ۱۴۰۱, ۰۹:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط ezra.)
آخجون دوباره خلوت شد

(۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۱:۰۳ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  زیر ۱۴۸۰۰۰۰ وارد شید
به ۱۸۰۰۰۰۰ رسید بیاید بیرون

شاخص کل امروز خلاف جریان یه کندل صعودی قوی زد و امروز تقریباً تمامی سهما مثبت بسته شدن
با این کندل یه خورده برگشت به زیر ۱۴۸۰۰۰۰ کمرنگ شد!
طبیعی هم هست! دلار ۲تومن ۲ تومن بره بالا و در عرض چند شب بالای ۵۰ تومن بره, دیگه هیچ ابلهی سهمشو تو این قیمتا نمیفروشه!

بزار اصن یه نگاه به روند کوتاه‌مدت شاخص بندازیم (
)
همونطور که میبینید موج صعودی که از آبان شروع شد تا ۱/۶۱۸ فیبو ملقب به GoldenRatio رسید وارد اصلاح شد
در اصلاح خط روند شکسته شده پس قطعاً موج ایمپالس یا تموم شده یا اصلاً شروع نشده که بخواد تموم بشه
که دومی محتمل‌تر هست و کلاً این موج صعودی یه موج اصلاحی رو به بالا هست که میشه ازش انتظار داشت یه لِگ دیگه بالا بره

به هرحال با این اوضاع واقعاً مرددم که به جایی که انتظار داشتم (و میدونم خیلیای دیگه هم همین انتظارو داشتن) یعنی زیر ۱/۴۸۰/۰۰۰ برگرده یانه!
ممکنم هست یه abc بزنه و الان در b باشه! که در این صورت صعود بعدی میوفته بعد عید

ارسال: #۵۸۱۰۸
۰۱ اسفند ۱۴۰۱, ۰۹:۵۸ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۲:۱۸ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  من چرا اینایی که MBA خوندنو درک نمیکنم؟! چی میگن اینا؟ از کرامات شیخ ما این است شیره را خورد و گفت شیرین است!
دقیقا گل گفتی منم واقعا درکشون نمی کنم
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۸۱۰۹
۰۱ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ، توسط ezra.)
بده اصن تا داغیم یه نگاه هم به میانمدتش بندازیم
(
)

بله همونطور که مشاهده میکنید ریزش شاخص June 2021 تموم شده (دقیقاً یادم هست که اونموقع هم همینجا تو مانشت گفتم)
بعدش یه موج اصلاحی پیچیده و بالارونده شروع شده که اگه یه موج شماری کنید یه abcde میبنید و شاید در ادامه fg اضافه بشه. که الان در e هستیم. حالا حرکت بعدی این موج چیه باید موند تا این اصلاح به پایان برسه! چه بسا در موج b یه اصلاح بزرگتر باشیم! ولی با این شرایط تقریباً مطمئنم که به ۱۸۰۰۰۰۰ میرسه شاخص!

از دید هارمونیک هم حتی میشه به همین نتیجه رسید!
بخوام جمع‌بندی کنم: فی‌الواقع zone مابین ۱/۸۰۰/۰۰۰ تا ۱/۸۳۰/۰۰۰ میتونه محدوه‌ی خروج باشه واسه کسانی که دید کوتاه‌مدت دارن

ارسال: #۵۸۱۱۰
۰۲ اسفند ۱۴۰۱, ۰۱:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ ۱۱:۲۵ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۵۶۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۷۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close