زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۸۱۱۱
۰۳ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۲۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۵۷ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۴۰۱ ۰۲:۱۵ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۴۰۱ ۱۱:۵۵ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  احساس می کنم در سه سال اخیر کارهای خیلی جذابی نکردم ... برگردم مسیر اپلای رو می رم
اگه سابقه کار دارید حتما برای جاب آفر اقدام کنید و قطعا شدنیه
این رو کسی میگه که فکر میکرد برای جاب آفر باید خیلی خفن باشی و گیتهاب خفن و اینحرفا ولی دیدم اینطور نیست و شد.
من فکر می کردم شما برای دکتری اپلای کردید پس با جاب آفر رفتید ... به سلامتی ... موفق باشید ...
راستش یکی از دوستام هم که با جاب آفر رفت هلند همین رو می گه اون می گه اصلا به کار ریموت هم فکر نکن ...
می شه لینک نمونه مصاحبه بفرستید؟
لینک مصاحبه‌ها:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ممنون عزیزم ... خیلی لطف کردی Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۵۸۱۱۲
۰۴ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۰۸ ب.ظ، توسط ezra.)
(۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۹:۱۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  ولش کن. پشیمون شدم!

چند شب پیش سکه تقزیباً ۲۹ رسیده بود اومدم اینجا نوشتم از اینجا به بعد اگه کسی خواست بفروشه فرصت خوبیه
بعد خیلی سریع پشیمون شدم اومد پاکش کردم
جا خوش کردن چندساله‌ی یک کشور بالای تورم ۵۰درصدی واقعاً خوفناکه!
به قول یه استاد اقتصادی فاصله تورم ۵۰ درصدی با تورم ۵۰۰درصدی خیلی نزدیکه!
کشور به طرز عجیبی در لبه‌ی فروپاشی اقتصادیه
و در چنین اوضاعی دیگه با چارت و تحلیل نمیشه دلگرم بود
حتماً به فکر سرمایه‌هایی که باز حمت جمع کردید باشید و اگر براتون مقدور بود با یه مشاور اقتصادی مشورت کنید. می‌ارزه.

[تصویر:  SJcqpEwr0ZyG.jpg]

سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , .:tarannom:.
ارسال: #۵۸۱۱۳
۰۶ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط ezra.)

گفتی که شاهکار شما در زمانه چیست
بالله که زنــده بودن ما شاهکار ماست

دلار ۵۷ تومن

سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , Milad_Hosseini
ارسال: #۵۸۱۱۴
۰۸ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۱:۰۳ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  زیر ۱۴۸۰۰۰۰ وارد شید
به ۱۸۰۰۰۰۰ رسید بیاید بیرون

۲ سبد پیشنهادی, اولی کم‌ریسک, دومی پرریسک‌تر و قهراً با انتظار بازدهی بیشتر!
سبد پیشنهادی A: وبلمت ۳۰% --- شپنا ۲۰% --- قرن ۱۰% --- شرانول ۵% --- تیپیکو ۵% --- نوری ۵% --- فولاد ۵% --- رمپنا ۵% --- اپال ۵%
سبد پیشنهادی B: وبلمت %۲۰ --- شبندر ۱۰% --- شسپا۱۰% --- سمگا ۱۰% --- قرن ۱۰% --- غکورش ۱۰% --- ددانا ۱۰% --- بترانس ۱۰% --- غشان ۵% --- رکیش ۵%

شاخص بالای ۱/۸۰۰/۰۰۰ رسید!
و اینا کلاً باطل شد.

ارسال: #۵۸۱۱۵
۱۲ اسفند ۱۴۰۱, ۱۱:۲۰ ب.ظ
اوضاع مملکت شبیه خوابای شبای اسهال و استفراغه

ارسال: #۵۸۱۱۶
۱۹ اسفند ۱۴۰۱, ۰۹:۱۰ ب.ظ
چند روز پیش داشتم به این فکر میکردم چرا گوگل‌ترنسلیت ترجمه از روی عکس نداره! امروز اضافه شد!
فکر کنم هوش مصنوعی گوگل دیگه انقد پیش رفته که امیال و آرزوهای مخاطبین هم میخونه و اجرا میکنه

ارسال: #۵۸۱۱۷
۲۱ اسفند ۱۴۰۱, ۰۲:۰۹ ق.ظ
(۰۶ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۵۸ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:   
گفتی که شاهکار شما در زمانه چیست
بالله که زنــده بودن ما شاهکار ماست

دلار ۵۷ تومن
جو روانی و بی سوادی یه تعداد مردم در راس اونا همکارام که مسخره می کردن کسی ریال نگه نداره بره سریع طلا بخره منم درگیر این بدبختی شدم و الان ۳۰ تومن ضرر کردم و این ضرر همچنان ادامه داره واقعا تو ایران زندگی کردن خیلی سخت شده
ارسال: #۵۸۱۱۸
۲۱ اسفند ۱۴۰۱, ۰۳:۲۷ ب.ظ
سال ۹۳ و ۹۴ در بدترین حالت روزی بالای ۷ ساعت اینجا رو چک میکردم
باورم نمیشه ۸ سال گذشته
انگاری همین دیروز بود
گذر عمر چ مزخرفه

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , ezra
ارسال: #۵۸۱۱۹
۲۲ اسفند ۱۴۰۱, ۰۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط ezra.)
(۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۰۲:۰۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  جو روانی و بی سوادی یه تعداد مردم در راس اونا همکارام که مسخره می کردن کسی ریال نگه نداره بره سریع طلا بخره منم درگیر این بدبختی شدم و الان ۳۰ تومن ضرر کردم و این ضرر همچنان ادامه داره واقعا تو ایران زندگی کردن خیلی سخت شده

خسته نباشی دلاور

(۲۱ اسفند ۱۴۰۱ ۰۳:۲۷ ب.ظ)MiladCr7 نوشته شده توسط:  سال ۹۳ و ۹۴ در بدترین حالت روزی بالای ۷ ساعت اینجا رو چک میکردم
باورم نمیشه ۸ سال گذشته
انگاری همین دیروز بود
گذر عمر چ مزخرفه

آره واقعاً...

ارسال: #۵۸۱۲۰
۲۲ اسفند ۱۴۰۱, ۰۹:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط ezra.)
چندشب پیش خبر اومد که بانک سیلیکون وَلی ورشکست شده و فیلان و بیسار و بقیه هم دومینووار ورشکست میشن و ...
در حالیکه اصلاً ورشکستگی نبود و صرفاً یک بحران بود و به نظر بعضیا اصلاً بحران هم نبود که البته اینم چرته
بطور خلاصه داستانش این بود که مدیریت ریسکش غلط بوده و دارایی ها رو بیشتر متمرکز کرده روی اوراق و ... و بعد از سیاستهای انقباضی فدرال ریزرو بهش فشار زیادی اومده سپرده گذارا کم کم اومدن پولاشونو پس گرفتن تا بجایی رسیده که دیگه بانک توان پس دادن پولشون رو نداشته که همین چند شب پیش رسماً اعلام شد و سهامش حدود ۶۰% ریخت و FDIC رسماً کنترل بانک رو بدست گرفت تا حسابهایی که بیمه شدن رو پس بده (البته یه سقف معین نسبتاً ناچیزی!) و ...

پس یک بحران ناشی از ترس جمعی رخ داده و این شوک بانکو از پا درآورده و اعلام ورشکستگی کرده
اینایی که میگن اتفاق خاصی نیوفتاده واسه این معتقدم چرت میگن که ۲ نکته مهم رو ایگنور کردن
یکی اینکه حجم دارایی های این بانک به مراتب بیشتر از بقیه بانکهایی هست که تو این سالها به این روز افتادن!
و دوم اینکه کلی سپرده و... از استارتاپ ها داشته و بانکه رسماً ستونی برای کارآفرینی بحساب میرفته!

اینا رو گفتم تا تاثیر احتمالیش رو بر بقیه بازارها بگم
اولش که خبر اومد کلی هیاهو شد که بحران بانکی ۲۰۰۸ تکرار شده و این جو به یکباره طلا و بیت‌کوین رو پوش کرد رو به بالا!
اما واقعیت اینه که باید صبر کرد و دید که واکنشهای سران بانک مرکزی و خزانه داری و ... چیه و آیا بیمه کردن حسابها بقول خودشون پادزهر ۲۰۰۸ میشه یا نه...
که بایدن همین یک ساعت پیش اظهار کرد که نظام بانکی امنه!

اما نکته اینجاست که همین امروز هم یه بانک دیگه در بورس امریکا دچار ریزش شده (FRC:NYSE)

در نتیجه: اگر بحران جدی باشه قطعاً به نفع طلا و بیت هست
این یه نکته

نکته بعدی رو هم حوصله داشتم چند ساعت دیگه مینویسم...

ارسال: #۵۸۱۲۱
۲۴ اسفند ۱۴۰۱, ۰۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط ezra.)
نکته دوم که در مورد طلای جهانی به نظرم بنیادی‌تره منحنی بازدهی اوراق خزانه ایالت متحده هست
تو سایت زیر میتونید مشاهده کنید که کاملاً invert شده و دقیقاً برعکس حالت نرمالش هست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در سایت ST.L.FED خیلی واضحتر میتونید متوجه بشید که هروقت این اتفاق افتاده بعدش اقتصاد امریکا وارد رکود شده

الان به -۱ رسیده حتی! که در قرن اخیر بی‌سابقست! پس به نظرم رکود در سال ۲۰۲۳ تقریباً میشه گفت حتمیه! حالا عمق این رکود چقد باشه رو نمیدونم!
رکود نه به طور قطع, اما در اکثر موارد به نفع طلا بوده. ولی باید توجه داشت که معمولاً ابتدای رکود به ریزش طلا و بعد به رشدش می‌انجامه.
در نتیجه میشه توقع رشد انس طلا رو در میان مدت داشت البته اگه نفت هم بالا بمونه.
در کوتاه مدت ولی بیشتر وابسته به عمق نکته ی قبلیه!

ارسال: #۵۸۱۲۲
۲۴ اسفند ۱۴۰۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
برام سوال شده بعد از ما چ اتفاقی برای اینجا افتاده؟
چرا مثل خانه ارواح شده
همه با هم یهو غیب شدن

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۸۱۲۳
۲۴ اسفند ۱۴۰۱, ۱۰:۱۸ ب.ظ
(۲۴ اسفند ۱۴۰۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ)MiladCr7 نوشته شده توسط:  برام سوال شده بعد از ما چ اتفاقی برای اینجا افتاده؟
چرا مثل خانه ارواح شده
همه با هم یهو غیب شدن

از من میترسن
جرأت منو ندارن بیان

ارسال: #۵۸۱۲۴
۲۵ اسفند ۱۴۰۱, ۰۹:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۰۵ ب.ظ، توسط ezra.)
(۰۱ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۳۳ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  بده اصن تا داغیم یه نگاه هم به میانمدتش بندازیم
(
)

بله همونطور که مشاهده میکنید ریزش شاخص June 2021 تموم شده (دقیقاً یادم هست که اونموقع هم همینجا تو مانشت گفتم)
بعدش یه موج اصلاحی پیچیده و بالارونده شروع شده که اگه یه موج شماری کنید یه abcde میبنید و شاید در ادامه fg اضافه بشه. که الان در e هستیم. حالا حرکت بعدی این موج چیه باید موند تا این اصلاح به پایان برسه! چه بسا در موج b یه اصلاح بزرگتر باشیم! ولی با این شرایط تقریباً مطمئنم که به ۱۸۰۰۰۰۰ میرسه شاخص!

از دید هارمونیک هم حتی میشه به همین نتیجه رسید!
بخوام جمع‌بندی کنم: فی‌الواقع zone مابین ۱/۸۰۰/۰۰۰ تا ۱/۸۳۰/۰۰۰ میتونه محدوه‌ی خروج باشه واسه کسانی که دید کوتاه‌مدت دارن

برگردیم به بورس

شاخص تا ۱۸۳۰۰۰۰ رسید و همونطور که انتظار داشتم شروع به اصلاح کرد
واقعاً رفتار بعدی رو نمیتونم تشخیص بدم اگه بخواد صعود کنه در قدم اول تا سقف چنگال
و اگه بخواد اصلاح کنه ۱/۶۰۰ و ۱/۷۰۰ تارگتای معقولی هستن
سنس بازار کاملاً مثبته ولی ابزارهای سیاستگذار(نرخ خوراک, نرخ تسعیر, عرضه خودرو, .. ) انقدی قوی هست که این سنس رو بشکنه
در کل ترجیح میدم از اینجا به بعد رو تکنیکالی و کوتاه‌مدتی نگاه نکنم
بلکه اینبار بنیادی و میانمدتی صحبت کنم
خیلی خلاصه: حتی با دلار ۳۵تومنی و حتی در این قیمت هم بازار بورس در کل ارزنده است و به احتمال بسیار قوی ۶ماهه نخست سال بازده خوبی بده. حالا اینکه این رشد از کی شروع میشه اکثریت تحلیلگران بازار معتقدن از اول سال, من خودم شخصاً دوست دارم از این نقطه شروع به اصلاح کنه و بعد قویتر صعودش رو شروع کنه. به هرحال ارزش ریسک کردن نداره و طمع بازدهی بیشتر خیلی عاقلانه نیست که ریسک جا موندن از بازارو متحمل بشی!
من شاخص ۲۸۰۰۰۰۰ رو دستیافتنی میبینم در ۱۴۰۲ و به احتمال قوی همون ۶ماه نخستش

اگر خواسته من برآورده شد و شاخص اصلاح حداقل تا ۱/۶۰۰ داد که اصن آپشن هم میتونید بخرید

ارسال: #۵۸۱۲۵
۲۷ اسفند ۱۴۰۱, ۰۱:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ ۰۲:۱۵ ق.ظ، توسط ezra.)
شنوندگان عزیز؛
امشب نوبتی هم باشه نوبت دلار و بیتکوین هست.

دلار همینجا احتمالاً کف‌سازی میکنه. اصلاً خبرهای خوبی ازش بیرون میاد. اگر احیاناً زیر ۴۰ بره به نظر من فرصت خریده!

بیتکوین با این وضعیت بانکهای امریکا اوضاش بهم ریخت. اگر جدی باشه بحران بانکی, حتی تا ۱۰۰هزار دلار هم میتونه بالا بره!
الان ۲۶ هست
اگه ۲۸ رو رد کنه میره ۳۶
۳۶ هم رد کنه حداقل تا ۸۰ و حداکثر تا ۱۰۲
والله اعلم.

CV خواستید بنویسید بدید ChatGPT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۱۹۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۵۷۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۳۷۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۵ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۱ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۷ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close